برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 53
    سپاس
    3,177
    از این کاربر 2,441 بار در 380 پست سپاس گزاری شده

Top 10 سینمایی تی.وی.ورلد

سلام دوستان

مسلما هر سینما دوستی یک لیستی از فیلمهای برتر خودش داره و به مرور زمان که فیلم های جدیدتری می بینه،این لیست هم شامل تغییر و تحولاتی میشه.

توی این تاپیک می خوایم که دوستان 10 فیلم برتر خودشون را معرفی کنند و اونها را با دیگران به اشتراک بذارند.اگر تعداد فیلمها از 10 عددهم بیشتر شد موردی نداره.

فقط ضمن معرفی فیلمهای برتر خودتون حداقل یک خط در مورد انتخاب هر فیلم بنویسید که چرا اون فیلم را انتخاب کردید و دلیلتون چی بوده.

سعی کنید پستهای ارسالی شکیل و زیبا باشه و وقت صرفش کنید که دیگران هم میل و رغبت کنند و زمان بذارند که پستهاتون را مطالعه کنند.

بحث و بررسی و تبادل نظر هم در مورد لیست فیلمهای منتخب دیگر دوستان،در چهارچوب قوانین سایت و به دور از توهین و تمسخر آزاد است.

منتظر حضورتون در تاپیک هستیم.

"یاعلی"
    سخت ترين گناه ،گناهي است كه گناهكار حقيرش شمارد. <<مولا علي (ع)>>

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Top 10 سینمایی تی.وی.ورلد

1- Yes Man
    IMDB
    دلیل: بازی فوق العاده "جیم کری" و داستان فیلم دو تا دلیل اصلی انتخاب این فیلم به عنوان یکی از تاپ10 های منه.
    خلاصه داستان: یه بنده خدایی زندگیش خیلی روتین شده و روابط عمومیش خیلی ضعیفه و رابطه اش با دوستانش در شرف نابودیه، که ناگهان یکی از دوستان قدیمیش رو میبینه که خیلی سرحال و سرزنده تشریف داره، راز این خوشبختی رو به "کارل"(جیم کری) میگه، و اون اینه که به تمام موقعیت هایی که در زندگی پیش میاد باید گفت "بله"، و فیلم داستان اتفاقاتیه که بعد از پیوستن "کارل" به انجمن Yes Man میفته...

2- Blast From The Past
    IMDB
    دلیل: داستانش رو خیلی دوست داشتم، دو سه بار یکی از شبکه های ماهواره ای میخواست نشونش بده که فرصت نشد ببینم، همین عقده باعث شد دیدنش خیلی بهم بچسبه
    خلاصه داستان: یک بمب در جایی از ایالات متحده امریکا منفجر میشود. پدر خانواده از قبل این اتفاق را پیش بینی کرده و برای خانواده اش یک پناهگاه ساخته و میتوانند سال ها در آن پناهگاه بدون نیاز به ارتباط داشتن با دنیای بیرون زندگی کنند. این خانواده یک پسر کوچک هم داشته که تمام عمرش را در این پناهگاه سپری کرده و یک روز، به دلایلی، بالاخره به دنیای بیرون میرود و...

3- Ice Age1
    IMDB
    دلیل: فقط "سید"
    خلاصه داستان:فکر نکنم کسی باشه که ندیده باشه، ولی داستانش درباره یک سری حیوونه که در عصر یخبندان زندگی میکنن و مشکلاتی براشون پیش میاد و...

4- Lord Of The Rings
    IMDB
    دلیل: داستان تخیلی فوق العاده!
    خلاصه داستان: باز هم فکر میکنم همه دیده باشن، داستان یک هابیت‌ـه که حلقه با ارزشی از "بیلبو" بهش میرسه و به همراه این حلقه مشکلات فراوانی هم به وجود میاد...

5- Hangover Part I
    IMDB
    دلیل: کلی خندیدم و لذت بردم. خیلی فان بود!
    خلاصه داستان: برای Bachelor Party "داگ"، رفیقاش به همراه برادر زنش به لاس وگاس میرن. اما شبش "الن" همه رو چیزخور میکنه و فرداش تمام اتفاقات دیشب رو فراموش میکنن و متوجه میشن که "داگ" گم شده! این چند نفر در حین این که به دنبال "داگ" میگردن، کم کم، با سرنخ هایی که گیر میارن متوجه میشن که شب قبلش چه اتفاقاتی رخ داده...

6- Kings Of The Summer
    IMDB
    دلیل: داستان و تصویر برداری فیلم، طبیعتی که فیلم در اونجا فیلم برداری شده فوق العاده ست.(زیرنویسش ولی خوب نبود، از همین تریبون از میکادو و اشکان به خاطر زیرنویس فوق العاده تشکر میکنم)
    خلاصه داستان: چند تا پسر هستن که از زندگی خودشون خسته شدن و میزنن به دل جنگل تا اونجا زندگی کنن...

7- Silence Of The Lambs
    IMDB
    دلیل: بازی خیلی خوبِ "آنتونی هاپکینز"
    خلاصه داستان: پلیس تو یه پرونده از دکتر "هانیبال لکتر" کمک میگیره و...

8- Cast Away
    IMDB
    دلیل: از این جور داستان ها خیلی خوشم میاد، خودم هم خیلی دوست دارم که یه روزی بزنم به دل طبیعت و با "هیچی" زندگی کنم بازی "تام هنکس" هم خیلی خوب بود.
    خلاصه داستان: یه بنده خدایی تو یه جزیره ای گیر میکنه و هیچکس هم تو اون جزیره نیست و باید تنهایی همه کارش رو بکنه(غذا پیدا کنه و...). این تنهایی به قدری براش آزار دهنده ست که با یه توپ ارتباطی عمیق برقرار میکنه، بقیه داستان هم حول تلاش این بنده خدا برای زنده موندنه...

9- Valentine's Day
    IMDB
    دلیل: شرمگینم از این انتخاب ولی خیلی خوشم اومد از فیلمش، تاثیر زیادی روی من گذاشت.
    خلاصه داستان: داستان فیلم حول روابط عاشقانه چند زوج مختلف رقم میخوره. اون آخرش خیلی روی من تاثیر گذاشت

10- Let Me In
    IMDB
    دلیل: دلیلی به ذهنم نمیرسه، همینطوری خوشم اومد از فیلم
    خلاصه داستان: یه پسر بچه با یه دختر بچه که خون آشام هم هست آشنا میشه و عاشقش میشه و...

درباره پایان فیلم

پ.ن: ترتیب خاصی ندارن، یعنی اینطور نیست که شماره یک بهتر از همه باشه، یا فیلم شماره سه بهتر از فیلم شماره چهار باشه.
    پ.ن2: حوصله ویرایش هم نداشتم، اگه غلط املایی داشت، بــــیــــخــــیــــال
    http://tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=30207&dateline=1500295879

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

000000000000000000000000000000000000000000000000

- دوست داشتني ترين و زيبا ترين و عاشقانه ترين فيلمي هست که ديدم.اينوهرعشق فيلمي بايد ببينه
    ! و وقتي هم ديد هرگز فراموش نميکنه.
    لذتي که از تماشاي اين شاهکار بردم ديگه براي من تکرار نشد.
    شخصيتي مثل آلفردو هم ديگه پيدا نميشه.
    کلا کارهاي تورناتوره رو خيلي دوست دارم. واين يکي در صدر قرار ميگيره.

از اون فيلمهاست که بايد مواقعي که نااميد و دلسرد شدي ببيني.داستانش هم هيچوقت کهنه و قديمي نميشه.
    داستان فانتزي مردي که زندگي بدون وجود خودش رو تجربه ميکنه و قدر داشته هاش رو بيشتر ميدونه.کلا اين سکانس هاي پاياني در به خاطر موندن يه فيلم خيلي نقش دارند.اينجا هم انتهاي بسيار زيبايي داشت
    .ديدن اين فيلم به شدت توصيه ميشه.

فهرست شيندلر! اصلا به اسمش نميخورد که يکي از انساني ترين فيلمهاي تاريخ باشه!داستان تلخ فيلم ، آدم هاش بهمراه خوبي ها و بدي هاشون هميشه در يادتون مي مونه.بخصوص اون دخترک قرمز پوش !
    خيلي احساس برانگيزه.بازي درخشان ليام نيسون به همرا موزيک فوقالعاده جان ويليامز والبته کارگرداني اسپيلبرگ اين کار رو جاودانه کرد.

-اون شبي رو که سه ساعت و نيم صرف ديدنش کردم يکي از بهترين لذتهاي بود که تجربه کردم.
    فيلمبرداري اين فيلم وسکانسهاي بي نظيرش هيچوقت از ذهن مخاطبش پاک نميشه
    با گذشت اين همه سال هنوز هم زيبايي خودش رو حفظ کرده و
    براحتي ميتونه با فيلمهاي پر هزينه امروزي رقابت کنه و اين ويژگي يک فيلم ماندگارهست.
    بازيهاي درخشان و مناظر خارقالعاده از صحرا به هيچ وجه اجازه خسته شدن رو به بيننده نميده.و زمان طولاني فيلم اصلا حس نميشه.شاهکاره

يادمه خيلي اتفاقي با اين فيلم آشنا شدم.توي وبلاگي بود به اسم دلنمک که نويسنده اش نقد هاي خوبي مي نوشت.
    ولي متاسفانه فيلتر شد.اما باعث شد من با لارس فون تريه و يکي از زيبا ترين فيلمهاي عمرم آشنا بشم.داستاني کاملا عاشقانه از دلدادگي دختري ساده به مردي که هيچوقت نتونست عشقش رو درک کنه.آقا پاي اين فيلم اشکها که نريختيم.بعد از ديدنش تا دو روز حال خوشي نداشتم.

چه کنيم آقا وسترن دوست داريم.جناب ايستوود هم که جاي خودشو توي قلب ما داره .سکانس 4 دقيقه اي قبل از تير اندازي اون سه نفر توي قبرستان به همراه موزيک جاودانه موريکونه
    ديوونه ام کرد.والبته ديالوگ: بلوندي ! بلوندي !......
    سرجيو لئونه جايگاه ويژه اي در خاطره فيلمي من داشته.
    روزي روزگاري در غرب و البته در آمريکا ديگر فيلمهاي مورد علاقه ام هستند.

هنوز موندم سيدني لومت چطور تونست از يک فضاي بسته و در واقع يک اتاق در بسته همچين شاهکاري خلق کنه.اولين بار که ديدمش به کل فراموش کردم اينهمه ماجرا و هيجان همه اش بر اثر بازي دادن ذهن من بوجود اومده حتي بدون نشون دادن فلش بک ! در واقع بازي فوقالعاده هنري فوندا و 11 نفر ديگه بود که اين فيلم رو پيش ميبرد و همراه با داستان جذابش بر روي ريزترين نکات اخلاقي و انساني دست ميگذاشت. بي نظيره اين فيلم.

با همه دروغهاي که داشت و با همه داستانهاي باورنکردني ولي هيچ شکي نيست يکي از بهترين فيلمهاي تاريخ هست.
    توی این فیلم خنده و گریه رو با هم تجربه کردم هی!!
    موزيک عالي به همراه بازي فوقالعاده تام هنکس ! و سکانس Run! Forrest Run فيلم رو در ذهنم ماندگار کرد.

داستان یاغی پیری که گذشت زمان هم نتونسته اون رو تغییر بده!سکانس فوقالعاده آخر فیلم رو تا حالا صد دفعه دیدم و هنوز هم ازش لذت میبرم. ویلیام مانی برگشته !
    کلینت ایستوود حق بزرگی بر گردن هوادارای وسترن داره
    هیچوقت هم ما رو نا امید نکرده.بازیگران فیلم همگی در حد عالی ظاهر شدند بخصوص جین هاکمن

من عاشق داستانهای انقلابی و مبارزه علیه ظلم هستم. فیلمهایی مثل شجاع دل و گلادیاتور نمونه های عالی هستندولی من این یکی رو بیشتر دوست دارم بخاطر داستان امروزی وقابل لمسش . سکانس زیر باران ناتالی پورتمن و لذت آزادی.
    و البته بازی عالی هوگو ویوینگ با اون صدای گرمش و دیالوگ های تاریخی اون فیلم جاودانه شد.

فکرش رو نمیکردم فیلمهای ابر قهرمانانه بتونن توی ذهنم موندگار بشن ! ولی این یکی شد.به لطف نولان و البته هیث لجر فقید.اولین روزی که بدستم رسید سه بار دیدمش و هر بار بیشتر لذت بردم.شاید به خاطر فضای واقعی که داشت این جور شد.
    در کل از انهاست که هیچوقت فراموش نمیکنم بخصوص دیالوگ پایانی فیلم که همرا با محو شدن بتمن در افق بود
    .

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,458 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

»» The Message 1977: معركه‌ايي است اين فيلم ماندگار.ما "ايراني"‌ها كه باهاش خاطره داريم (و با عنوان "محمدرسول‌الله می‌شناسیمش) هنوزم هربار به صورت "خلاصه"! (و به نام و عنوان "فيلم‌سينمايي" كامل) از صداوسيما پخش ميشه مثل بار اول از دقيقه اول تا دقيقه آخر تك تك لحظات فيلم حتي بي‌اهميت‌ترين اتفاق فيلم رو "ميل" مي‌كنم (معادل خوردن و ديدن). نسخه‌ي اصلي رو تماشا كردم ولي خيلي سخته كه اون "شاهكار" دوبله‌ي مردان و زنان هنرمند ايراني رو فراموش كنم. اصلا انگار لذت بردن از شخصيت "حمزه" و نفرت از "ابوسفيان" بدون دوبله امكان‌پذير نيست.

»» Inglourious Basterds 2009 : پاپ‌ترين روش براي روايت تاريخ. هچيكس به‌اندازه‌ي "استاد Q.T" حتي قدرت تصور چنين روايتي رو نداره چه برسه به يك اجراي خيره‌كننده. 20 بار 100بار نه به‌نظرم كه هرچقدر اين فيلم رو ديده باشيد باز هم جا داره براي "بار بيشتر"! تماشاش كنيد. هرچند داستان و قهرمانان فيلم و پايان‌بنديش همه در مقابل عقايد مقدس من قرار گرفتند ولي با اين وجود شنيدن (اينجا تماشا كردن) يه "راي مخالف" خوش‌بيان (اينجا خوش‌ساخت) كم از اون عقايد نيست.

»» The Intouchables 2011: جادوي سادگي يك فيلمنامه.با وجود اينكه 2سال بيشتر نيست كه باهم آشنا شديم ولي عجيب بهم وابسته و دلباخته‌ايم. خوشحالم كه در انجمن چنين فيلمي "اكران" شد. اين از اون موارد استثنايي است از يك فيلم تمام فرانسوي تعريف مي‌كنم. (مهم‌ترين اتفاق سينمايي سال 91 در زندگي من تماشاي اين فيلم سرخوش فرانسويست. نمي‌دونم "ادريس" هنوزم با "فليپ"ي كه مدتي‌ه متاهل شده زندگي ميكنه يا نه؟!)

»» Pans Labyrinth 2006 : هر وقت خواستم از اين فيلم "تعريف كنم" كم آوردم! مثل همين الان كه هيچ "ايده"‌ايي براي توصيف فيلم ندارم. البته ممكنه اشكال از "عشق سگي"‌! باشه كه نسبت به اين فيلم دارم.

»» Dogville 2003 : نه ديگه "فن‌تريه" كارگرداني مثل اين خواهد داشت و نه "نيكول كيدمن" بازيگري مثل اين. يه "ساختار‌شكني" و "فرم‌بازي" قصه‌گو. كاش همه‌ي فيلم‌هاي دنيا اين دو تا رو باهم تلفيق كنن و بشن يه چيزي شبيه به اين "شاهكار".

»» Mother 2009 : گاهي اوقات پيش مياد! ولي "مادر" هميشه هست. خيلي مبهم! سال پيش بود كه فيلم رو براي بار اول "ديدم" و براي بار دوم "خوردم"ش. يه چند مدت بعد از تماشاي اين فيلم اصلا علاقه‌ايي به تماشا كردن هيچ فيلم سينمايي نداشتم.

»» Kill Bill vol.1 2003 : از دو تا نقل قول استفاده مي‌كنم:
    "يك سكانس اكشن خوب ناب‌ترين فرم سينمايي است كه مي‌توانيد آن را پيدا كنيد." (استاد تارانتينو)
    "ما روشنفكر‌هاي از راه به‌در شده، براي فهم درست فيلم، بايد دست برادر كوچك‌مان را بگيريم و پاي فيلم بنشانيمش و به صداي نفس‌هايش گوش كنيم تا بفهميم كدام صحنه‌ي فيلم خوب است و كدام بد." (منتقد ايراني امير قادري)

»» Chaser 2008 : به نظرم مناسب‌ترين شكل يك فيلم خشن و جنايي در اين فيلم كره‌ايي اتفاق ميفته. پيدا كردن يه مردي شبيه به "يونگ-هو" در سينما نزديك به غيرممكنه.

»» بازمانده 1373 : در سينماي "ما" تكرار نشدني و در سينماي جهان يك "استثنا" است. خيلي كم پيش مياد كه دوست داشته باشم جاي شخصيتي يا بازيگري در فيلمي بازي كرده باشم. ولي در "بازمانده" آرزو دارم فقط براي يك‌بار غيرممكني ممكن شود و من جاي اون "نوزاد" در آغوش مادربزرگش در قطاري پر از "يهودي" باشم و با گوشم براي آخرين بار صوت خوش "آيت‌الكرسي" رو بشنوم و بعدش .... بووووووووووووووووووووووم! لذيذتر از اين چه چيز ديگه‌ايي وجود داره؟!

»» Triumph Of The Will 1934 : سرزمين موعود. مستندي براي تماشاي آن. تا مدت‌ها هيچ اطلاعي از اينكه اين مستند توسط يك "زن" كارگرداني شده بود نداشتم. بي‌نظير. هم عنوان هم متن هم حاشيه هم محتوا هم فرم ...

سپاس
    11,110
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

1.The Dark Knight
    بهترین فیلم تاریخ تا به امروز
    2.Taxi Drive
    شاهکاری که فقط از ترکیب دو نفر بوجود میاد اسکورسیزی و دنیرو
    3.Pulp Fiction
    پازلی که هیچ وقت حل نمیشه ! سکانس رقص این فیلم هم از صحنه های بیاد ماندنی سینماست.
    4.Léon: The Professional
    قاتل دوست داشتنی لقبیه که سزاوار لئون هست ! تموم شدن فیلم شگفت آوره
    5.The Legend of 1900
    من با این فیلم گریه کردم!
    6.Forrest Gump
    وقتی ی فیلم بین اون همه شاهکار سال 1994 اسکار میبره دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیزاره
    7.Amélie
    شاهکار سینمای فرانسه ! بازی آدری تتو بسیار قشنگه !
    8.The Notebook
    عاشقانه تکرار نشدنی
    9.Vertigo
    اوج سینمای هیچکاک
    10.old boy
    بهترین فیلم از ژانری که هیچوقت ازش خوشم نیومد

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

1-gladiator
    2-king of the heaven
    3-cinema paradiso
    4-before sunrise
    5-patriot
    6-inception
    7-shuter island
    8-terminator
    9-thor
    10-fast &forius
    11-step up
    [

7. 21 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    280
    از این کاربر 1,452 بار در 252 پست سپاس گزاری شده

1. Snow White & The Huntsman
    داستان فوق العاده (کلا از فیلمای اینجوری خوشم میاد ولی این فرق داره) ... جلوه های ویژه ی بسیار زیبا

2. The Hunger Games: Catching Fire - The Hunger Games 2012
    کتابشو خوندم و باید بگم عاشق این کالکشنم

3. Les Miserables 2013
    همه داستانشو میدونن

4. The Great Gatsby 2013
    یکی از بهترین های 2013

5. Django Unchained
    رهایی از برده داری، بازیگری و داستان زیبا و همچنین امتیاز 8.5 حرفی باقی نمیذاره

6. Alice In Wonderland 2010
    جالب و باحال

7. Gravity 2013
    علمی-تخیلیه جالب و زیبایی بود

8. Prisoners
    واقعا خارق العاده بود....(مخصوصا فیلمبرداری، کارگردانی و بازیگرانش)

9. Sinister 2012 - The Purge - The Conjuring
    اولین فیلمای واقعا ترسناکی که باهاشون حال کردم

10. Monte Carlo
    درررررررررررررررررررررررر ررررررررررررررامممممممممم

9. 19 کاربرِ زیر از mehran-a1234 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    511
    از این کاربر 1,892 بار در 260 پست سپاس گزاری شده

خیلی تاپیک خوبیه - کاش مثل تاپیک" top 10 سریال " بهترین فیلمها هم بعد از یک هفته معلوم بشه . من بعد از معلوم شدن نتیجه تاپیک قبلی متوجه محبوبیت game of trons و brbad شدم و با وجود اینکه ژانر مورد علاقم نبود شروع کردم به دیدن و لذت بردم . من خودم اسم فیلمهایی که دیدم یادم نمی مونه ولی چند تا از فیلمهایی که دوستان هم معرفی کردم رو من هم دوست دارم
    girl next door بهترین فیلمی که در عمرم دیدم . 18 سالم بود که دیدم و واقعا از دیدنش لذت بردم
    wall-e بهترین انیمیشنی که در عمرم دیدم
    Gravity 2013
    inception
    Forrest Gump
    The Notebook
    عصر یخبندان و گارفیلد
    سری فیلمهای american pie
    don jon ( کلا تمام فیلمهایی که اسکارلت جانسون یا کاترین هیگل بازی کرده دوس دارم )
    We're the Millers ( بخاطر بازی جنیفر آنیستون دیدم ، شاید یک فیلم در حد اسکار نباشه ولی برای 1.5 ساعت سرگرمی خوبی بود )
    پیشنهاد من برای علاقمندان سریال کمدی
    1- فرندز
    2- بیگ بنگ تئوری 3 - دو مرد و نصفی - چطور با مادرتون آشنا شدم 5- ویتنی 6- کمونیتی 7- فیلادلفیا همیشه آفتابیست 8 - IT crowd
    9-ساینفیلد 10- کاپلینگ

11. 24 کاربرِ زیر از yasharhi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    307
    از این کاربر 536 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

این هم یه Top 25 از فیلمای مورد علاقم. تا حد امکان سعی کردم از هر ژانر حداقل یک یا دو نماینده در این لیست بگنجونم. ترتیب فیلمها بر اساس حروف الفبا هست.

25th Hour
    ادوارد نورتون در این فیلم به خوبی تونست بیزاری یک فرد خلافکار از جامعه و بی اعتمادی نسبت به دوستانش رو به تماشاگر القا کنه.

American History X
    این هم فیلمی در مورد اثرات نژاد پرستی در جامعه. زندگی یه فرد از بدو تولد چگونه پیش میره که در نهایت تبدیل به نژاد پرست میشه؟ در این فیلم که باز هم با نقش آفرینی ادوارد نورتون همراه بود به این سوال جواب داده میشه.

Beautiful Mind
    راسل کرو یه سال بعد از شاهکار گلادیاتور بار دیگه با اثری متفاوت در سینما غوغا به پا کرد. در این فیلم یک تضاد دیده میشه. ریاضی که برای اکثر مردم یه موضوع کسل کننده هست و علاقه ی وافر شخصیت جان نش به این موضوع. در برابرش عشق و پایداری یک زن. عشقی که سرشار از شور و نشاطه و نشانی از زندگیه. منظورم از تضاد همون قرار گرفتن ریاضی و عشق در کنار همدیگه هست. همین تضاده که فیلمُ قشنگ کرده.

Catch Me If You Can
    کمدی سرگرم کننده و زیبا با حضور دو اسطوره سینما لئوناردو دی کاپریو و تام هنکس.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
    یکی دیگه از اون فیلمای خاص جیم کری. درمورد یه تکنولوژی تخیلی که میتونه خاطراتی که افراد با همدیگه داشتن رو پاک کنه.

Fight Club
    اثر قابل ستایش از دیوید فینچر. هنرنمایی ادوارد نورتون و برد پیت در این فیلم عالی بود. این فیلم از دگرگونی های درونی انسان صحبت میکنه. فایت کلاب رو اگر یه بار ببینید احتمالا خوشتون نیاد ولی وقتی مثلا برای بار دوم ببینید به مفهومش پی میبرید.

Forrest Gump
    این قدر این فیلمُ دوس دارم که با خودم میگم ای کاش تمام آدما مثه فارست گامپ پاک و مهربون باشن. یه آدم بزرگسال با قلبی به وسعت دنیای یه کودک. آدمی که که به هر زمینه ای هم پا گذاشت جزو موفقترین ها شد.

Gladiator
    شاهکاری بی نظیر با بازی عالی راسل کرو. به همراه یه پایان غیر کلیشه ای که این فیلم رو ماندگارتر کرد.

Good Will Hunting
    یکی از خوب های تاریخ سینما در ژانر درام. پسری که زندگی سطح پایینی داره ، تحصیلات معمول رو نگذرونده اما استعداد فوق العاده ای در حل معادلات ریاضی و هر زمینه علمی دیگه ای داره. یاد مرحوم رابین ویلیامز بخیر. هنرمند بزرگی بود.

Groundhog Day
    خیلی از فیلمای کمدی صرفا جنبه گیشه ای پیدا کردن اما این یکی از اون ماندگارها بود. درمورد مردی که یک روز خاص دائم داره برای خودش و اطرافیانش تکرار میشه و فقط هم خودش از این قضیه مطلع هست.

In Bruges
    عذاب وجدان های کالین فارل در این فیلم بعد از قتل ناخواسته ی یک کودک هیچ وقت یادم نمیره. پیام این فیلم میتونه این باشه که حتی سنگدل ترین آدم ها هم در اعماق وجودشون دارای احساس و عاطفه هستن.

Life Is Beautiful
    اینکه یه فیلم هم کمدی باشه و هم معنا و مفهومی رو برسونه میتونه زیباییش رو دو چندان کنه. در این فیلم ایتالیایی شاهد ایستادگی یه پدر هستیم. پدری که در بدترین شرایط هم نمیخواد به پسرش سخت بگذره.

Memento
    خلاقیت دیگه ای از کارگردان بزرگ کریستوفر نولان. در این اثر همه چی از آخر به اول میرسه.

Moneyball
    فیلم ورزشی درمورد یه باشگاه بیسبال با شرایط مالی خیلی بد. اما مدیر ورزشی باشگاه (با بازی برد پیت) دست از تلاش بر نمیداره.

Schindlers List
    احتمالا خیلی ها زمانی که این فیلم به پایان خودش نزدیک میشد اشک در چشمانشون جاری شده.

Shutter Island
    یکی از بازی های خوب لئوناردو دی کاپریو در همین فیلم بود. داستان فیلم به قدری خوب بود که به واقع حتی خودمون هم آخرش نفهمیدیم که حق با دی کاپریو بود یا خیر.

Titanic
    درام/عاشقانه ی زیبا ، شاهکاری به یادماندنی و با شکوه از جیمز کامرون.

Triage
    باز هم کالین فارل. یه عکاس جنگ که شاید فک کنه میتونه مثه یه سایه در جنگ حضور داشته باشه و چند تا عکس بگیره و به کشورش برگرده. اما غافل از اینکه در همین حین اتفاقاتی رخ میده و میبینیم که وقتی پای جنگ درمیون باشه حتی اگه یه عکاس هم باشی ، جنگ تاثیر خودشُ میذاره.

The Curious Case of Benjamin Button
    چقدر خوبه این دیوید فینچر! ایده ی جالبی داشت این فیلم. برد پیت هم با اون گریم سنگین هنرمند بودن خودشُ نشون داد.

The Green Mile
    اونایی که این فیلم ماندگار رو دیدن این دیالوگ رو فراموش نمیکنن : «من خسته ام رییس!»

The Intouchables
    فیلم تاثیر گذار فرانسوی که انسانیت رو به ما یادآوری میکنه.

The Pianist
    بازی عالی آدرین برودی در این فیلم یک اسکار رو براش به همراه داشت.

The Shawshank Redemption
    رتبه ی یک در بین 250 فیلم برتر سینما. «اندی دوفرین» هرگز امید خودشُ از دست نداد. «یادت باشه رد، امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست.» اصلا بعضی وقتا که یه مقدار احساس نا امیدی بهم دست میده برای اینکه یه خورده امیدوارتر بشم میرم قسمتهایی از رستگاری در شاوشنگ رو میبینم. مخصوصا نیم ساعت پایانی این فیلم که وصف نشدنی بود. از دیالوگ های زیبای مورگان فریمن (به عنوان راوی) هم نباید گذشت.

The Sixth Sense
    فک کنم از جنبه ی هنری اگه بخوایم در نظر بگیریم بهترین فیلم بروس ویلیس بود. پایانش اصلا اون چیزی نبود که فک میکردیم.

The Truman Show
    فیلم پر مفهوم با بازی جیم کری. به نظرم مهم ترین نتیجه ای که از داستانش میشه گرفت تاثیرات تلوزیون بر جامعه هست.

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,599 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

.Carlito's Way 1993 یکی از بهترین فیلم هایی که دیدم ،به کارگردانی De Palma

Schindlers List اینم که نیازی به توضیح نداره هرکی ببینه صد در صد تحت تاثیر قرار میگیره

.The Truman Show

.Scent of a Woman شاهکار بازیگری

-پدر خوانده 1 ،3،2 .شاهکار

Lord of War یکی از بهترین ها درباره قاچاق اسلحه

Leaving Las Vegas اگه میخواید یه ادم مست به معنای واقعی تو سینما ببینید این همون فیلمه ،

The Weather Man یکی از بهترین های نیکلاس کیج.

the railway man هم از داستان هم از بازیها لذت بردم.

The Shawshank Redemption از این فیلمم که به هیچ وجه نمیشه گذشت ،

The Green Mile از فیلمای به یاد موندنی سینما،

Scarface نمیشه از این فیلم یاد نکرد وقتی از بهترین ها حرف میزنیم.

A.I. Artificial Intelligence این فیلمو شاید الان ببینیم زیاد جذابیت نداشته باشه ،ولی شاهکار اسپیلبرگه ....

Super 8 - یکی از محدود فیلم های تخیلیه که من لذت بردم .نویسنده وکارگردانم کسی نیست جز J.J. Abrams . خالق لاست

One Flew Over the Cuckoo's Nest کی میتونه این فیلمو ببینه و بازی خیره کننده جک نیکلسون و اون روانیهای رو فراموش کنه

فیلمهای دیگه هم هستن ولی اینا بهترین بهترینهایی هستن که به ذهنم رسید
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین