برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 144 از 318 اولیناولین ... 4494119134142143144145146154169194244 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 از مجموع 3173
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,ماج,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
    سپاس
    10,433
    از این کاربر 3,119 بار در 175 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

داستان : بیلی هوپ قهرمان بوکس سبک وزن از عرش به فرش میاد و قراره که دوباره به اوج برگرده...

نمیخواستم داستان براتون "اسپویل" بشه , اما هرکاری کردم که محافظ کارانه تر داستان رو تعریف کنم نشد که نشد!
    فیلم"SouthPaw" , اثری است به غایت هرچه تمام تر چرت , بی محتوی و به قدری کلیشه ای که شاید اواسط فیلم
    از شدت کلیشه ای بودن , بالا بیاورید! یادم پیش تر ها مسعود فراستی تو نقد هاش همیشه یه جمله ای رو میگفت...
    "وقتی فرم در نیاد , فیلم مقوی است" , این اثر جدید "آنتونی فوکوا" هم دقیقا مصداق بارزی برای این جمله...چه بخواهیم
    چه نخواهیم , همیشه محتوی زیر مجموعه ی فرم بوده , وقتی دومی شکل نگیره اولی به هیچ عنوان در نمیاد واسه همین
    تماشاگر سردرگم میمونه که خوب که چی؟ الان کارگردان چی میخواست بگه؟ هدفش از ساخته این فیلم چی بود!!

(نظر شخصی) حتی بازی فوق العاده زیبای جیلنهال هم نمیتونه ضعف های بیشمار فیلم رو بپوشونه!!
    سطحی بودن پرداخت به شخصیت ها تا حدی تو ذوق زننده است که وقتی اسم "50Cent" و مک آدامز
    رو تو لیست بازیگرها میبینیم فقط یک توجیه واسشون وجود داره : کارگردان میخواسته که از یک سری
    ستاره , (حالا چه ستاره ی موسیقی چه بازیگری) یه اثر به اصطلاح درآم و ورزشی رو بسازه! و زمانی
    این دلیل کاملا موجه میشه که میفهمیم قبل جیلنهال این نقش به Eminem پیشنهاد شده بود...

در کل فیلم تا 80% برگرفته از قسمت های چهارم و پنجم "مجموعه ی راکی" هست , بخصوص تو نیمه ی دوم داستان
    (اگر هم نباشه نمیدونم چرا من این حس رو دارم که هست) , بجز بازی جیلنهال هیچ اِلِمان حتی قابل قبولی تو فیلم
    نیست چه برسه به عالی! ضعف کارگردانی بشدت تو ذوق میزنه , مخصوصا که زمان روایت داستان بهیچ وجه سنخیت
    نداره با محتوی خود داستان و میشد حداکثر تو 90 دقیقه سروته فیلم رو هم آورد...در نهایت با ارفاق : 6/10

5. 19 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

واقعا قسمت اول انتظارات رو بالا برده بود و تو این قسمت باید بگم هیچی ندیدم من . تو قسمت اول چند تا صحنه ی دراماتیک و واقعا موبه تن آدم سیخ کن! داشت که تو الترون هیچ خبری از اونها نبود حتی یک مورد. هیچ هیجانی هیچ صحنه ی نفسگیری اصلا در حد اسمش نبود این قسمت.وقتی این قسمت رو نگاه می کردم ناخوداگاه یاد مردان ایکس افتادم و با خودم گفتم وقتی فیلمی مثل مردام ایکس وجود داشته چه لزومی به ساخت این چنین فیلمی هست ؟ قسمت اول این سری واقعا بی نظیر بود و اصلا چنین حسی به ادم نمیداد ولی ظاهرا مارول میخواد با اضافه کردن کاراکترهای بیشتری از ابر قهرمانهای کمیک رسما بزنه تو خط ایکس من.
    تنها فرقشون با هم اینه که شاید ایکس من در یه بعد و محدوده ی کوچیکتر ولی اونجرز کل دنیارو تحت الشعاع قرار میده.
    من به این فیلم امتیاز 7 رو میدم و اونم فقط به خاطر حسن نیتم !به قسمت یک و امکان تکرار اون در قسمت سوم وگرنه قسمت 2 حتی در حد 6 هم نبود!

خدا میدونه قسمت سوم و چهارمش سوپر من و بتمن و انت من و خدارا چه دیدی حتی سیگورنی ویور از بیگانه و ارنولد از ترمیناتور بیان برا نجات بشریت و کره ی زمین!

7. 16 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,147
    از این کاربر 12,952 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

سومین شاهکار و اقتباس دارابونت از رمان استیفن کینگ,فیلمیست به نام مه,اثری به غایت خلاقانه و تاثیرگذار که با پایان کوبنده و بسیار شوکه کننده اش انسان را به نوعی دیگر نسبت به اثار این کارگردان پر اوازه به مفهوم امید تا اخرین لحظه در زندگی اشنا میسازد.
    داستان فیلم از یک طوفان شروع می شود.طوفانی هولناک که شهر را به نابودی می کشاند و خسارات زیادی را بر جای می گذارد روز بعد از طوفان تنی چند از مردم دهکده ی کوچک داستان برای یافتن غذا به بزرگترین هایپر مارکت شهر هجوم میاوردند انها به گمان اینکه خطر را پشت سر گذاشته اند از هم یاد می کنند و بعضی از اشتباهات خود با یکدیگر را به باد فراموشی می سپارند.اما خبر ندارند مه ایی که درحال نزدیک شدن به شهرشان است خطریست به مراتب وحشتناک تر از طوفان شب قبل...مه موجوداتی را در خود دارد که سبب زندانی شدن ساکنان هایپر مارکت در ان می شود حال این افراد باید با کمک رهبری که از میان خودشان برگزیده میشود خود را زنده نگاه دارند و با موجوداتی که در درون مه قرار دارند به مقابله بر خیزند...داستان فیلم شاید در این چند خط کمی برای مخاطب سینما کلیشه ایی به نظر اید ولی هنر دارابونت در خلق موقعیات پیچیده و بازی با مفهوم دین معجونی را پدید میاورد که هر بیننده ایی تحت تاثیرش قرار خواهد گرفت.
    وجود کاراکترهای بسیاری در مغازه که هر یک به نوعی دارای شخصیت هایی متفاوت هستند می تواند نشان دهنده ای جامعه ای بزرگ باشد که هر کدام از اقوام ان و یا ایالات ان به گونه ایی می اندیشند و هر کدام از شخصی اطاعت می کنند که با ذهنیات و تفکرات معنوی و غیر معنوی شان جور دراید.بنابراین شکی نیست که در این ساختمان بزرگ که افراد متفاوتی در ان به دام افتادند هر یک رهبران خود را داشته باشند.
    در فیلم مه ما این گروه ها را در سه قسمت متفاوت به نظاره می نگرم و پایان هر یک را تماشا می نماییم.نخست گروهی خود رای و مشورت ناپذیر دوم گروهی عمل گرا و مسئولیت پذیر و سوم گروهی افراطی و مذهبی.

نیمه ی اول فیلم به درگیری این گروه ها با معضل های خارجی که در درون مه قرار دارند می گذرد اما با گذشت نیمه اول و به اوج رسیدن اغتشاشات و تشنج ها اینجاست که فیلم روند ی دیگر را پیدا می نماید و برگ برنده ی خود را رو می نماید....دیگر معضلات خارجی کنار گذاشته می شوند و این معضلات داخلی اند که برجسته می نمایند هیولاهای حیوانی به کنار زده می شوند و ذات هیولا شکل انسان هویدا میگردد در واقع در این برهه است که ذات کثیف انسان و واقعیات او رو می شوند.درگیری ها به داخل کشیده می شوند بطوریکه هر گروه برای زنده ماندن و ثابت کردن اصولش دست به هر کاری میزند حتی اگر انکار کشتن بچه ای بی گناه باشد....
    نکته ی پررنگ و جالب دیگر داستان که باز در نیمه ی دوم فیلم نمود بیش از اندازه پیدا می کند مذهب است.همه ی ما فرانک دارابونت را به عنوان فردی بی دین ولی اخلاق گرا می شناسیم در مه نیز او گروهی را پیروز میدان میداند که اخلاق را سر لوحه ی خود قرار دهند و تعجب برانگیز نیست که گروه دین دار را بازنده ی اصلی نبردش نمایش میدهد.اما او برای ضربه زدن به دین از مذهب ممنوعه ایی استفاده می کند او دین یهود را به سخره میگیرد رهبری دیوانه را در میانشان به تصویر می کشد و پیروانش را چون مردم بنی اسرائیل که گوساله ی سامری را میپرستیدند نشان می دهد.شاید به همین دلیل است که فیلم مه در جشنواره ها و سایت ها نیز نمراتی خوبی را دریافت ننموده است شاید اگر به جای دین یهود دین اسلام به سخره گرفته می شد وضع فیلم این نبود به هر حال نکته ای منفی که در این اثر کمی توی ذوق می زند,جلوه های ویژه ی متوسط و شاید هم پایان شوکه کننده اش باشد.(البته من که از پایانش خوشم اومد.)بنابراین مه فیلمیست به همان اندازه قدرتمند و برابر با دو اثر قبلی دارابونت یعنی مسیر سبز و رستگاری در شاوشنگ که دیدنش را شدیدا توصیه می نمایم.
    >> نکته ی پایانی که می خواستم بهش اشاره کنم برای طرفدارن قدیمی مردگان متحرک است قسمت اعظم بازیگران همان بازیگران سریال مردگان متحرک هستند و فضای فیلم نیز بسیار شبیه به سریال است .پس اگر طرفدار قسمت های اغازین سریال هستید این فیلم را از دست ندهید.تنها تفاوتی که فیلم نسبت به سریال دارد عدم وجود زامبی و وجود موجوداتی دیگر است,پس همین الان برید و زود دانلودش کنید.

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

آدم کلی فیلم میبینه ، فیلمای خوب ، عالی ، بد ، شاهکار
    اما بعضی فیلما هستن تو وجود ادم تاثیر میزارن ، این فیلم در کنار شاهکار بودن تاثیری زیادی روی اینجانب گذاشت
    حتما نباید طرفدار رپ باشین تا با این فیلم ارتباط برقرار کنین ، مسلما اگر رپ باز باشین لذتتون از فیلم دو چندان میشه چون فیلم در مورد dr.Dre ، آیس کیوب ، و Eazy-E (پدر خوانده گنگستا رپ تاریخ) ـه پس این از این ، همین موسیقی فیلم رو تضمین میکنه ! محشره! همچنین به توپاک و اسنوپ و ... هم اشاراتی میشه
    جالبه بدونین نقش آیس کیوب رو پسرش بازی کرده و عالی نقششو بازی کرده! چقدم شبیه همن
    خب انقدر تو کف فیلمم که همش پراکنده دارم مینویسم ازش D : یکی از شانس های اصلی اسکاره اگه Racism بازی در نیارن! رسما ترکونده فیلم تو باکس آفیس، با بودجه کم هر هفته شما چارت رو نگا کنین اوله!
    واقعا سیاه پوستا باید به خودشون افتخار کنن و ببالن که انقد هوای همو دارن ، که انقد از هم ساپورت میکنن ، که انقدر روحیشون قوی ـه
    امیدوارم لذت ببرین از دیدن فیلم

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها

خدا میدونه قسمت سوم و چهارمش سوپر من و بتمن و انت من و خدارا چه دیدی حتی سیگورنی ویور از بیگانه و ارنولد از ترمیناتور بیان برا نجات بشریت و کره ی زمین!
    اولا که سوپر من و بتمن اصن مال DC ـن ، ترمیناتور : ||||
    من به شما قول میدم infinity war 1 ، 2 بهترین فیلمای مارول میشن
    عظیم ترین بودجه ها رو دارن
    داستانشون با دنیای محافظان کهکشان (یکی از بهترین فیلمای مارول و دیزنی به نظرم!) گره میخوره
    یکی از بهترین و عظیم ترین و مهم ترین داستان های اونجرزه
    اسپایدر من حضور مستقیم و بسیار مهمی داره
    و این که تم فیلم ماورایی و فضایی میشه تقریبا
    خلاصه این که میترکونه
    نسخه دوم هم انصافا بد نبود باحال بود ، نگا کن و فقط لذت ببر D :
    Trump2016

10. 17 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

محمد رسول الله

داستان فیلم
    : شروع فیلم با اتفاقات شعب ابوطالب هست که فلش بک میزنه به دوران تولد پیامبر تا حدود دوازده سالگی ایشان و اتفاقات و ... .. .

راستش قبل از اینکه برم ببینم این شایعات که فیلم از قبل پیش فروش شده و سالن های سینما خالی هست و بلیط نذری و گرفتن سانس بقیه فیلم ها و ...
    یکمی دو دلم کرده بود برای دیدن این اثر ، دیشبم بلیط رزرو کردم سالن های سینما ازادی فول کیپ ! بزور پیدا کردم ... تمام شایعات بلیط نذری و سالنای خالی برام رفع شد
    مونده بود فیلم که میگفتن اصلا خوب نیست ! پول بیت المال حیف و میل شده ! اخ اینجوری ساختن اونجوری ساختن و ... .. .

راستش فیلم از لحاظ جلوه های بصری ، صدا ، موسیقی ، تدوین ، تصویر برداری تا حدودی ، چند لول بالاتر از سطح سینمای ملی ما است
    تو این بل بشو و هجمه رسانه های دنیا علیه مسلمونا و پیامبر ما فیلم کارامدی نشون میده ...
    خیلی جا داشت که میتونست بهتر بشه ولی خوب نتیجش بنظرم اثر گذار خواهد بود ، چهره ای که فیلم از پیامبر نشون میده میتونه یه پاتک ناچیز باشه علیه این فشار رسانه ها

زمان فیلمم حدود 3 ساعت هست ، بعد فیلم مردم اکثرشون واسه فیلم دست زدن ، بعضیا گریه کردن و ... .. .
    خلاصه با تمام کاستی ها و شلختگی ها و ادعــــــــــاهای درنیومده ! فیلم ارزش دیدن داره / بدون شک رکورد تاریخ سینما رو هم خواهد شکست امیدوارم تو جشنواره های اونوری هم موفق باشه و مردم دیگر ملل ببینن // کاپولا که از فیلم مجیدی تعریف کرده بود //

حتما هم تو سینما برید ببینید صبر نکنید تا دی وی دی هاش بیاد یا دانلودش کنید چون فیلم فقط روی پرده جذابیت داره

12. 29 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,527
    از این کاربر 6,624 بار در 636 پست سپاس گزاری شده

Kill the Messenger

این فیلم که بر اساس یک داستان حقیقی ساخته شده شاید برای بیننده غیر آمریکایی

مثل من، اصلا هیچ جذابیتی نداشته باشه ، ولی از اونجایی که موضوع فیلم جذابه و روند

فیلم تا حدودی جالب پیش میره شما رو مجاب میکنه تا انتها ،فیلم رو ببینید . فیلم از اونجایی

شروع میشه که یک خبر نگار دست سازمان امنیت رو در قاچاق مواد برای تامین هزینه های

جنگ رو میکنه..........و داستان حول هوش همین موضوعه ...فیلم بدی نیست ........

7/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

14. 20 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

کلی صبر کردم برا دیدن این فیلم ؟
    فیلم اصلا بد نبود هاا یعنی در حدخوب بود اما خیلی کاستی ها داشت و بازی ها یی که قرار بود فیلم رو جاودانه کنه صحنه هایی که قرار بود خنده دار باشه شات هایی که قرار بود شکه اور و عند هیجان باشه ، هیچکدوم برای من محقق نشد.یه جورایی فیلم شده بود بچه بازی! اون دوتا بچه هه هم خوب بازی نکرده بودن و دختر فیلم هم بی مزه بازی کرده بود کلا انتخاب بازیگرا خوب نبود .نه کمدی فیلم دلچسب بود نه اکشنش باحال.امتیاز من 7 از ده !! تنها نقطه قوت فیلم : اسم و ژانر فیلم ، بازی خوب کریس پرت تکنولوژی به کار رفته در داخل سناریو و کیفیت تصویری ! انتظار از یه چنین فیلمی با چنین فروشی بالاتر از این بود. انتظار فیلمی در حد آواتار یا حداقل ایکس من 2014 یا اونجرز قسمت یک داشتم. که نبود. انگار که چند تا ایده ی خوب داشتن که میخواست فیلم رو بر اساس اون ایده ها بسازن! یعنی انگارهدف فقط نشون دادن این ایده ها بوده نه ساختن ژراسیک پارک!در کل فیلم بی نظیری نیست فقط دوساعت سرگرم کننده رو براتون مهیا میکنه.

16. 13 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    230
    از این کاربر 498 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

این فیلم واقعا عالی بود میشه گفت یکی از بهترین فیلم های اکشن هیجانی تو سال 2015....همین انتظارم از این فیلم داشتم نسبت به قسمت قبل خیلی بهتر بود....5ستاره یا درواقع 5 ابر قهرمان که گرد هم جمع میشن واقعا ایده عالی هست امیدوارم از این فیلم ها زیاد ساخته بشه وحتما همین طوره چون فروش بسیار زیادی دارن و این فیلم هم یکی از پر فروشترین ها بود...امیدوارم نسخه ها بعدی این فیلم هم به این زیبایی ساخته بشه

18. 13 کاربرِ زیر از alita34 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

آشوب
    کارگردان : آکیرا کوروساوا

داستان : در مورد مردی است که سالها خون و خونریزی راه می اندازد و قلمروی خود را گسترش میدهد و در اخر عمر خود قصد دارد که اموال خود را بین فرزندانش تقسیم کند که تقسیم ها به مزاق پسر سوم خوش نمی آید، و این موضوع باعث جنگ و خونریزی عظیم میشود ...

شاهکاری دیگر از فیلم ساز شهیر ژاپنی ، اقتباسی از لیرشاه شکسپیر
    میشه گقت قطعا آشوب کوروساوا به عنوان نسخه سینمایی اقتباسی از شکسپیر بهترینِ ...
    کوروساوا سعی در کپی برداری یا اقتباسی سطحی از لیرشاه نداره برعکس سعی میکنه قصه شکسپیر رو از آن خودش بکنه ، قصه ای کهن بشدت ژاپنی و متناسب با فرهنگ کشورش

>
    لیرشاه و آشوب یک اثر از دو هنرمند نیستن بلکه دو اثر متفاوت از هم هستن ، یعنی آشوب لیرشاه کوروساواس <

لباس ها ، حرکات ، رنگ ها و مجموعه فرم فیلم ژاپنی هست و وفادار به رئالیستی بودن لیرشاه نیست ...
    شما با فیلمی پرتنش ، پر از اکشن ، صحنه های نبرد ، تاخت و تاز با اسب ها و ... که بنظرم تو این حیطه حرف نداره روبرو میشید
    مثلا در صحنه یورش به قلعه و اون امواج تیر ها و بدن های سوراخ شده و تکه تکه شده (پر از جزئیات جنگی) // اما نمیذاره که بیننده رو این صحنه ها بمونه و قصه رو از دست بده و تحت تاثیر قرار بگیره غالبا یه کات سریع میده و رد میشه ....

* یکی از بنظرم زیباترین نماهای فیلم نمای زیر هست کارگردان از پس این همه شلوغی و هرج و مرج شخصیت لیر رو ارام بیرون میاره و بر فضا فیلم حاکم میکنه شخصیت لیر که داره ذره ذره آب میشه و به مرگ نزدیک تر میشه ، که باز هم جزئیات نقش اساسی داره و چقـــــدر این لیر ژاپنیِ ... نه انگلیسی و جای دیگه ای ( اقتباس بی عیب و درست که الان کمتر شاهدش هستیم!)

خیلی خوب کوروساوا عاقبت علاقه و جاه طلبی پسران یک حاکم رو به قدرت و خودشون بجای مردم رو نشون میده و اینکه جنگ بر سر قدرت چطور میتونه زمین و زمان رو به نابودی بکشونه
    تنهایی لیر و تلخی های فراوانش که خیلی تراژیک و تلخه برای بیننده ولی بازم هنر این کارگردان یعنی اضافه کردن دلقکی در کنار لیر و دراوج تلخ کامی بیان طنز داره و نمیذاره بار تراژیک فیلم بالا بره و بالانس رو نگه میداره

فیلم بیشتر تو محیط مدیوم و مدیوم لانگ و لانگ میگذره زیاد کلوزاپ نداره برای اینکه محیط رو شرح بده ، وضعیت و قلعه و جنگ و ... ..
    * نمای زیر که یک نابینا هست و داره دورش خودش میچرخه و یهو دوربین به عقب میره و نمایی خارق العاده و رعب اور( نمای اول رو هرچی گشتم پیدا نکردم نمای باز اخرشو میذارم )

تفکر کوروساوا در این فیلم هم بدبینی و جایی هم پوچی ... قصه ی یک شکست عبرت اموز و بنوعی این قصه پر تکرار در تاریخ بسیاری از سرزمین ها رخ داده و بنوعی این قصه جاودانس ...
    اغاز و پایان فیلم هم با سازی غم انگیز همراه میشه ... .. .

امیدوارم اونایی که ندیدن و میخوان سینما ببینن حتما تماشاش کنن
    نمره به این شاهکار 9 از 10

20. 19 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 144 از 318 اولیناولین ... 4494119134142143144145146154169194244 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع