برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 193 از 318 اولیناولین ... 93143168183191192193194195203218243293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,921 تا 1,930 از مجموع 3171
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,ماج,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

سپاس
    67
    از این کاربر 238 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

The Whole Truth 2016

آخرین فیلمی که دیدم بود این فیلم رو فقط به خاطر کیانو ریوز دیدم نقش یک وکیل داشت وبیشتر فیلم هم در جلسات دادگاه سپری میشد خب خیلی فیلمش غیر قابل پیش بینی نبود داستان کلیشه ای قتل یک نفر که فکر کنم اکثریت از همون اوایل بفهمند که قتل کار چه کسی نیست .فقط آخرش رو نمی تونستم حدس بزنم و اینکه کی قاتله . به نظرمن از اون فیلم هایی بود که میخواست بگه خیلی خفنه به هر قیمتی حتی مسخره و بی دلیل بودن و کسی نمی تونه آخرش رو حدس بزنه حتی اگه شده یه جاهاییش دور از واقعیت باشه وبه زور بخواد ذهن بیننده رو به اون سمتی که میخواد سوق بده . در کل فیلم بدی نبود ولی خیلی هم جالب و خفن نبود تازگیا کیانو ریوز تو فیلمای خیلی خوب بازی نمی کنه ونقش های خوبی هم بازی نمیکنه مثلا فیلم استخوان و بد بچ . فقط فیلم های قدیمی اش کنستانتین وماتریکس و وکیل مدافع شیطان خوب بودند و جان ویک هم نسبتا خوب بود هرچند اون هم یه جاهایی خیلی خوب نبود ولی اکشن شاد و قابل قبولی بود و نسبت به دیگر فیلم هاش خیلی بهتر بود .
    brothers 2009

فیلمی با بازی ناتالی پورتمن و توبی مگوایر فیلم خوبی بود البته نه خیلی عالی وبه شدت متاثر کننده وناراحت کننده بود بعضی لحظه هاش . بازی ناتالی پورتمن خیلی خوب بود وتوبی مگوایر عالی و متفاوت تر از قبل و مرد عنکبوتی بازی کره بود . در کل بازی بازیگرا خوب بود .به نظرم فیلم تاثیر گذاری بودو البته ناراحت کننده . راستش هروقت توبی مگوایر رو میبینم یاد مرد عنکبوتی و اون اوایلش که یه آدم تو سری خور بود و همه مسخرش میکردند میوفتم اینجور نقش ها بهش بیشتر میاد ولی تو این فیلم متفاوت تر بازی کردهو عصبانیت و ناراحتی درونی رو به خوبی بازی کرده ولی باز هم آدم مظلومی که به خصوص اواخر فیلم واقعا ادم دلش میسوزه براش . همین چندروز پیش خوندم که تام هالند با وقاحت و پر رویی تمام به توبی مگوایر تیکه انداخته و گفته نقش عمو بن رو درمقابل من بازی کنه در مرد عنکبوتی ! راستش بقیه رو نمی دونم اما به نظر من مردعنکبوتی فقط توبی مگوایر هست و مردعنکبوتی های دیگر هیچ کدام به خوبی اولی نبودند .

4. 13 کاربرِ زیر از علی 56 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,755 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

این فیلم رو به خاطر اسکارلت جوهانسون دیدم
    بیشتر اوقات از پس نقش هایی که بازی میکنه برمیاد ولی این بار این طور نبود
    به نظر من اصلا خوب نبود انتخاب بازیگر فوق العاده بدی داشت
    داستان و جلوه های ویژه این فیلم در حد متوسط بود
    فیلم هایی تو این سبک باید از نظر هیجان و سطح جلوه های ویژه در سطح خوبی باشند که نبود
    داستان خیلی ابکی و کند، بدونه هیچ گونه هیجان و کشش بود

این انیمیشن رو دیدم
    خیلی باحال و خنده دار بود واقعا از دید جالبی به دنیای بچه ها نگاه کرده بودن
    شخصیت باس بیبی خیلی خوب بود
    ارزش وقت گذاشتن رو داره

وقتی این فیلم رو دیدم خاطره دل انگیر انیمیشن دیو دلبر رو ربرام نابود کرد
    واقعا اصلا نیازی نبود که این انیمیشن دوباره سازی بشه فروش بالای این فیلم خیلی برای من سواله
    هیچ نکته دوست داشتنی ای تو این فیلم برای من وجود نداشت

این فیلم خیلی خوب بود با این که لوکیشن محدودی داشت ولی خیلی خوب بود
    بازیگر های خوبی مثل بری لارسن و کیلین مورفی پیکی بلایندرز تو این فیلم حضور داشتند
    فیلم سرگرم کننده ای بود ارزش وقت گذاشتن رو داشت

اگر به فیلم های ماجراجویی علاقه دارید این فیلم بد نیست
    این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده

6. 20 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,656
    از این کاربر 974 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamirabz نمایش پست ها

با احترام برای امیر عزیز و نظرش و همینطور عذرخواهی از مسئول تاپیک بابت پاسخ با نقل قول گرفتن اما خب اشاره کردن که بنوعی آرایش غلیظ جز بهترین آثار نعمت الله و رگ خواب هم ضعیفترین که موجب شد منم نظر خودمو بگم:

معتقدم که بهترین اثر نعمت الله کارگردان قابل توجه سینمای ما تا به امروز فیلم " رگ خواب" هستش و البته ضعیفترین اثر ایشون هم همون آرایش غلیظ.
    رگ خواب رو خیلی کوتاه میگم:
    صحیح ترین ترسیم یک زن امروزی که درش اکثر نکات لازم برای نکاتی همچون همزاد پنداری مخاطب و باور پذری بودنش.در کنار کادربندییها بسیار قوی و بجا و همینطور بهره گیری صحیح کارگردان از محیط و حفظ ریتم لازمه و البته چینش صحیح سکانس و شیوه نریش که اونم خودش عامل دیگه ای برای پیوند مخاطب و کارکتره...
    آرایش غلیظ:
    اثر سردرگم و معلقی که خودش هم نمیدونه چه فرمی داره یا چه حرفی! تو چفت بسط علت و معلولش میمونه و حتی تاثیر از مدرنیته که اوایل خوب گرفته تو آخر به نابودی میکشه!هرج و مرج مطلق که یک سینما دوست هم میتونه بسازه!

درباره بازی خانم لیلا حاتمی بگم که ایشون توی رگ خواب شاهکار حیرت انگیزی رو رقم زدن شگفت انگیز ! به هیچ عنوان هم تشابهی خاصی با بازیهای مشابه قبلیش ندیدم:اندکی فقط ریزش احساسیش به سر به مهر میخورد که بعد از اون فروپاشی هم دیگه تشابهی وجود نداشت. شخصا بعد از تماشای بازی ایشون یک غروری در من متبلور شد در برابر بازیگران هالییود که آری داریم اشخصای که این چنین قدرتمندانه و موشکافانه یک نقش رو به تصویر میکشن...

افتخار میکنم به داشتن ایشون در سینمای کشورم..

8. 17 کاربرِ زیر از behzad_daniel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,666 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

هنوز فرصت دیدن رگ خواب رو نداشتم
    ولی آرایش غلیظ خیلی خوبه.ساختن یه فیلم " شبه تارانتینویی " توی سینمای ایران کار خیلی سختیه که تو آ.غ بخوبی جواب داد
    معتقدم بی پولی بهترین و بوتیک بدترین فیلم نعمت الله هه(هرچند بوتیک هم فیلم خوبیه.شاید تنها فیلم گلزار)
    Veezus

10. 11 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

بزرگی این دنیا به کوچیکی فکر ماست
    سپاس
    1,197
    از این کاربر 7,720 بار در 601 پست سپاس گزاری شده

The Young Offenders 2016

خلاصه
    دو دوست صمیمی تصمیم میگرند برای سر و سامان دادن به وضیعتشون به دنبال محموله کوکائینی که به تازگی در دریا غرق شده بروند...

فیلم ساخت ایرلند یکی از دلایل تماشای این فیلم برای من همین بود، کلا به فیلمای که اون حوالی ساخته میشه علاقه دارم.
    به خاطر فضای متفاوتی که نسبت به هالیوود داره کمتر درگیر کلیشه اند و راحت تر میشه با این فیلما ارتباط برقرار کرد .
    در فیلم اشاره میشه که از روی داستان واقعی ساخته شده.
    صحنه های داره که مخاطب لبخند بزنه
    ریتم نسبتا تندی داره و زیاد درگیر جزئیات نیست
    ساند ترکای فیلم به نظرم خیلی خوب دل نشین بود
    در کل فیلم ساده و قابل دیدنی میتونه باشه با توجه به این که محور زندگی دو نوجوون که حماقت ها و ارزوهای خودشون دارن.
    با وجود همچین شخصیتای در داستان اتفاقات نسبتا در طول سفرشون رخ میده.

نمره: 3/5
    .................................................. ........
    Closet Monster 2015

خلاصه
    اسکار در کودکی شاهد جدایی پدر و مادر بوده و از طرفی شاهد قتل هولناک پسری همجسنگرا در اطراف محل زندگی خود بوده اکنون بزرگشده و ترس ها و مشکلات خودش را دارد...

همون اوایل فیلم وقتی کودکی اسکار نشون داده میشه متوجه همجنسگرا بودن کاراکتر اصلی میشم
    این توضیح دادم که بدونید با چی طرف هستید.
    سعی کردم فیلم دوست داشته باشم ولی نشد
    شاید به خاطر این که چندین دست از این فیلما دیدم و این فیلم مضوعات دم دستی و کلیشه ای تر داره مثل :جدایی والدین و قتلی که در کودکی شاهدش بود این چیز جدیدی نیست و تو فیلمای دیگه شاهد افرادی با همین مشکلات بودیم تنها چیزی که اضافه شده شخصیت همجنسگرا به داستان بود.
    از طرفی اون اتفاقی که باید بیفته و نقطه جوش داستان یعنی غلبه کردن کارکتر داستان به ترسش خیلی دیر و تقریبا تقریبا اواخر فیلم روی میده به نظرم میشد خیلی زود تر اون حس رهایی
    به مخاطب نشون داده شه.
    اگه بخوام یه فیلم خوب که کمتر دیده شده با با همین موضوع معرفی کنم Weekend 2011 پیشنهاد من.

نمره:1.5/5

Tomorrow I Will Date with Yesterday's You 2016

خلاصه
    تاکاتوشی که سوار قطاری است برای رفتن به دانشگاه خود در طول مسیر با دختری مواجه میشود که در نگاه اول به یک باره یک دل نه صدل عاشق آن دختر میگردد و تصمیم میگرد این موضوع بیان و رابطه ای اغاز کند اما ...

شاید اگه با توجه به خلاصه ای که نوشتم تصمیم به قضاوت راجب فیلم بگیرید در نگاه اول فیلم کلیشه ای به نظر بیاد ولی اصلا اینطوری نیست از طرفی تعریف و توضیح دادن راجب این فیلم از لذتش کم میکنه و با اسپیول همراه میشه
    رابطه ای که شکل میگیره رابطه ای پیچیده و عشقی نامعمول و غیر قابل باوری حتی شاید فانتزی به نظر برسه ...
    وقتی به اواسط فیلم میرسیم به این نکته پی میبریم که چرا اسم فیلم Tomorrow I Will Date with Yesterday's You نام گرفته
    حتی با وجود مشخص شدن مسائل شاید کمی در نگاه اول نامفهوم باشه اما رفته رفته هر چی به انتهای فیلم نزدیک میشم پاسخ سوالاتی که در ذهن مخاطب شکل میگیرد واضح و شفاف تر میشود .
    یکی دیگر از نکاتی که فیلم به مخاطب گوش زد میکنه تاثیر تصمیماتی که میگیریم و همچنین اعمال و رفتاری که داریم این چه قدر میتونه اثر گزار و تعیین کننده باشد هم روی سرنوشت خودمان و هم افراد دیگر.
    در این فیلم نشون داده میشه که میشود فیلمی ساخت به اصطلاح تینیجری که هم مخاطبین جوان و نوجوان به وجد بیان و هم سنین بالاتر و افرادی که سینما حرفه ای تر دنبال میکنه از کار لذت کافی ببرند.

فقط نکته ای که باقی میمونه فیلم زیرنویس فارسی هنوز براش منتشر نشده خیلی دوست دارم با اسم تی وی ورلد زیرنویس کار منتشر شه تا همه بتونن از تماشای فیلم لذت ببرند اگرم نه امیدوارم یکی از گروه های ماهر ترجمه این فیلم به عهده بگیره قبل از این که زیرنویس کار توسط گروه های زرد و افراد ناشی منتشر شه و از لذت فیلم کم کنه....

نمره 4.5/5
    .
    .
    .

دیدن این فیلم توصیه میکنم

As my world, Comes crashing down, I'll be dancing
    سپاس
    156
    از این کاربر 866 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_daniel نمایش پست ها

با احترام برای امیر عزیز و نظرش و همینطور عذرخواهی از مسئول تاپیک بابت پاسخ با نقل قول گرفتن اما خب اشاره کردن که بنوعی آرایش غلیظ جز بهترین آثار نعمت الله و رگ خواب هم ضعیفترین که موجب شد منم نظر خودمو بگم:

معتقدم که بهترین اثر نعمت الله کارگردان قابل توجه سینمای ما تا به امروز فیلم " رگ خواب" هستش و البته ضعیفترین اثر ایشون هم همون آرایش غلیظ.
    رگ خواب رو خیلی کوتاه میگم:
    صحیح ترین ترسیم یک زن امروزی که درش اکثر نکات لازم برای نکاتی همچون همزاد پنداری مخاطب و باور پذری بودنش.در کنار کادربندییها بسیار قوی و بجا و همینطور بهره گیری صحیح کارگردان از محیط و حفظ ریتم لازمه و البته چینش صحیح سکانس و شیوه نریش که اونم خودش عامل دیگه ای برای پیوند مخاطب و کارکتره...
    آرایش غلیظ:
    اثر سردرگم و معلقی که خودش هم نمیدونه چه فرمی داره یا چه حرفی! تو چفت بسط علت و معلولش میمونه و حتی تاثیر از مدرنیته که اوایل خوب گرفته تو آخر به نابودی میکشه!هرج و مرج مطلق که یک سینما دوست هم میتونه بسازه!

درباره بازی خانم لیلا حاتمی بگم که ایشون توی رگ خواب شاهکار حیرت انگیزی رو رقم زدن شگفت انگیز ! به هیچ عنوان هم تشابهی خاصی با بازیهای مشابه قبلیش ندیدم:اندکی فقط ریزش احساسیش به سر به مهر میخورد که بعد از اون فروپاشی هم دیگه تشابهی وجود نداشت. شخصا بعد از تماشای بازی ایشون یک غروری در من متبلور شد در برابر بازیگران هالییود که آری داریم اشخصای که این چنین قدرتمندانه و موشکافانه یک نقش رو به تصویر میکشن...

افتخار میکنم به داشتن ایشون در سینمای کشورم..

بهزاد عزیز نظرت برام قابل احترام هست ؛ اما این فیلم برای من واقعا فاجعه هست . باز هم میگم لیلا حاتمی داره رو پایین حرکت میکنه
    همین طور که خودت اشاره کردی ریزش احساسیش به سر به مهر میخورد اما به نظر من کل ریزش احساسش به سر به مهر میخورد
    فیلم های آخرش یکیش مثل " من " اون هم یک فیلم بد بود. قبلا بازیگر مورد علاقه ی من بود اما الان تو این فیلم حتی به زور تحملش
    کردم.

در مورد کادر بندی ها حرفت رو قبول دارم اما موضوع فیلم و بازی لیلا حاتمی رو واقعا نمیتونم بپذیرم !
    البته این نظر شخصی منه و نظر شما هم برام کاملا قابل احترامه.

ما همه اینجاییم که با تو چای بخوریم ..!

13. 9 کاربرِ زیر از Aamirabz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,755 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

یک فیلم مهیج و دیدنی با جلوه های ویژه خیلی خوب
    درسته فلیم داستان درست و درمونی نداره ولی ریتم خیلی خوبی داره
    هیجانش عالیه جلوه هاش چشم نوازه فقط این کینگ گونگ دیگه خیلی بزرگه
    به پای کینگ کونگ پیتر جکسون اصلا نمیرسه از هر نظر که فکر کنید
    ولی در کل راضی کننده است

اینم یک فیلم ابر قهرمانی دیگه فیلم بدی نبود سرگرم کننده بود
    فقط انتخاب بازیگرش جالب نبود جلوه هاش خوب بود
    اینجور که هالیوود داره قهرمان عوض میکنه
    چند ساله اینده همه قهرمانان زیر بیست و پنج سال سن خواهند داشت
    یک مشت بچه قهرمان خواهیم احتمالا باید جاستین بیبر رو بتمن بعدی اعلام کنند

این فیلم رو فقط به خاطر کارگردانش دیدم اقای جان هو بونگ
    کسی که فیلم فوق العاده زیبای برف شکن رو ساخته
    تصوری که من از این فیلم داشتم یک فیلم پرحرف و با مغز بود که نبود
    این فیلم برای هجو شرکت های بزرگ مواد غذایی و محیط زیست و مصرف کنندگان این شرکت ها بود
    فضای فیلم طوری بود که فکر میکردم کارگردانش جان هو بونگ نیست
    برای یکبار دیدن خوبه

As my world, Comes crashing down, I'll be dancing
    سپاس
    156
    از این کاربر 866 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

ساعت ۵ عصر

لینک IMDB

فیلم ساعت ۵ عصر اولین فیلم مهران مدیری در سینما > اول بگم که این یک فیلم
    سینمایی هست و با ساخته های تلوزیونی که همیشه مهران مدیری در اون موفق
    بوده فرق داره البته به این منظور نیست که این فیلم بدیه یا فیلم خوبیه !

چند وقتی هست مدیری به مشکلات فرهنگی ؛ اجتماعی ؛ سیاسی روی آورده
    و فیلم ساعت ۵ عصر نیز از این مشکلات مستثنی نیست.

اگه به قصد خندیدن وارد سینما شدید کاملا تصور غلطی میکنید این فیلم یک کمدیه
    اما یک کمدی تلخ و سیاه ! داستان شخصیتی به نام مهرداده که باید ساعت ۵ عصر
    به بانک برسه تا آخرین قسط خونه ش رو پرداخت کنه تا خونه ش از دست نره .
    اما همان طور که قبلا گفته شده فیلم بسیار شلوغی رو داریم در مکان های مختلف
    و سنگین که مهرداد با آنها مواجه میشه و ماجرا هایی که پیش میاد !

سکانس های از جمله مترو و بهشت زهرا ؛ خیابان که فیلم برداریش رو کوهیار کلاری
    بر عهده داشته که به خوبی از پسش بر اومده ؛‌ کادر بندی ها و نما ها حساب شده
    است.

بازی سیامک انصاری که به نظرم در این فیلم هم بازی خوبی ازش دیدیدم اما
    متاسفانه چیز جدیدی نبود و نقش همیشه گیش رو ایفا میکرد ؛ امیر جعفری
    هر چند کوتاه بازی کرد اما بازی قابل قبول و خوبی داشت .

فیلم یک جهش آروم رو به بالا داره و در آخر دوباره همه چیز به سکون میرسه ؛ در آخر
    فیلم ما با تیکه های سیاسی مواجه میشیم هنگام بازجویی از مهرداد که به نوبه ی
    خودش جالبه ! در مجموع فیلم بدی نبود و حس میکنم فیلم های بعدی مهران مدیری
    مخصوصا اون فیلمی که گفته تلخ میسازه بهتر از این باشه.

امتیاز من ۶.۵/۱۰

ما همه اینجاییم که با تو چای بخوریم ..!

16. 25 کاربرِ زیر از Aamirabz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    554
    از این کاربر 3,796 بار در 453 پست سپاس گزاری شده

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

هالیوود اون روزا از هر چیزی که به نظرش پرمخاطب میاد، به عنوان منبع اقتباسی برای فیلماش استفاده میکنه؛ از رمانهای پرفروش تا بازیهای ویدیویی تا عروسکهای اکشن هاسبرو و... این فیلم بلند عنوان از روی کتاب مصور سی و دو صفحه ای که مجموع کلماتش از دویست کلمه فراتر نمیره، ساخته شده. این کلاسیک کودکان در سال 1972 به قلم جودیت ویورست منتشر شد و طی چهل و دو سال گذشته بارها تجدید چاپ شده و همچنان پرفروش و پرخواننده شاید باشه. حالا این اثر معروف و کم حجم تبدیل به فیلم سینمایی شده که حالا دیزنی در راستای این وظیفه، به ناچار مجبور بوده که حجم کتابشو گسترش بده و شاخ و برگشو بیشتر کنه.

از نحوه روایت خانواده کوپر خوشم اومد. این خانواده پرتعداد و پرمسئله با اتکا به نیروهاشون و به مدد همبستگی خانوادگی موفق به حل مشکلاتشون میشن.

اضافه کردن شخصیتا و متن به فیلم با موفقیت انجام شده. یه نمونه بد از این رویکردو تو انیمیشن قطار قطبی از رابرت زمکیس (که ارادت دارم خدمتش)، شاهد بودیم که فیلمساز از مواد اضافی برای طولانیتر کردن زمان فیلم و بهره گیری غیرضروری از جلوه های ویزه و اکشن استفاده کرده بود. ولی سازندگان الکساندر به نحو معقولی شخصیتها و مضامین داستانی اضافی رو در خود فیلم گنجونده. مدت زمان 81 دیقه ای اون هم تناسب مناسبی با معضل ساختاری اون داره. تا جایی که اطلاع دارم در کتاب تمرکز اصلی روی شخصیت الکساندره ولی تو فیلم والدین و بچه ها سهم مساوی ای از اوقات فیلم رو به خود اختصاص دادن. فیلم گرچه یه کمدی خانوادگیه که برای خوشایندی تمام اعضایی که تو خانواده وجود داره طراحی و ساخته شده، ولی خالی از اشارات تنش آفرین مدرن و امروزی نیست. برای مثال اون صحنه ای که بچه ها عکسایی رو از الکساندر تو فیلم برای هم پیامک میکنن که اون رو در وضعیتای مسخره ای نشون داده میشه، و یا میتونم به پدری که خانه نشینه اشاره کنم و...

این فیلمم مثل هر فیلم کودک پسند سینمای آمریکا و هالیوود، دارای صحنه های اسلپ استیکه و از چاشنی طنز بی ادبانه اسفاده میکنه. کمدی فیلم یادآور اون فیلمهای خانوادگی حرکت-زنده ای که دیزنی در ساختن اونها استاده. فیلم مثل هر فیلم خانوادگی خوبی، پیام ارزنده ای برای منتقل کردن داره.

فیلم از 2 تا بازی خیلی خوب هم بهره منده: جنیفر گارنر و به خصوص استیو کارل که به خوبی تونستن که نقش پدر و مادر خانواده کوپر رو با انرژی بالا و به طرز قابل قبولی ایفا کنن. این فیلم اقتباس هوشمندانه ای از کتاب مصور کم حجمه که میتونه هم رضایت کودکان و هم رضایت والدین رو داشته باشه

Frank

فیلمی که ارزش وقت گذاشتن رو داره که با بازی خیلی خوب شخصیت اصلی همراهه. یه طنزی هست بین بازیگرای سینما و نمایش در مورد بازیگرای ایتالیایی اونم اینکه "اگه ما دستای بازیگر ایتالیایی رو ببندیم، خواهيم ديد بازیگر دچار بحران بيان یا اجراى بازیگری خواهد شد. از بس که عادت به اکت بدن و صورت، مخصوصا دست دارن"

خارج از این حرفا...

به نظر من، یکی از چالشهای سخت برای بازیگر، این میتونه باشه که "بازیگر، اجرایی داشته باشه که در اون نتونه از میمیک و عناصر صورت خود بهره ببره"

یعنی استفاده از ماسکای ثابت مونوتون. نه ماسکای چسبان با قابلیت تحرک اجزای اون.

در این فیلم، شما شاهد اجرای زیبای فسبندر بدون هیچ اجرای صورت هستید، اون هم بیش از 70 دیقه از فیلم. بدون هیچ احساس کرختی و کم حوصلگی.

این به کنار.

خود متن فیلم و تحلیلای پرداخت شده شخصیتای فیلم، همگی بر کیفیت فیلم تاثیر به سزایی گذاشتن. داستان، در مورد گروه سیار راک اند رول آلترناتیو هستش، که بیشتر درگیر فضاسازی در موسیقی هستن تا اجرای سولو. این گروه قصد داره برای تور جاده ای خود و سفر به آمریکا، آلبومی تهیه کنه. و مدت زیادی رو در ایرلند (شایدم اسکاتلند)، کلبه ای به دور از آبادی، نزدیک طبیعت اجاره کرده تا آلبوم خودشون رو به سرانجام برسونن. فیلم پر از طنزای سیاه هستش، که حاصلش چیزی نیست جز خنده گروتسک.

باید بگم که بازیگرای مکمل فیلم هم حضور موثری داشتن. من عاشق صحنه لحظات پایانی فیلم هستم. بدون اونکه فرانک جزو هنرمندان خاص هستش. ولی او هم دوست داره که محبوب و معروف باشه. از این بابت تحت وسوسه های عضو جدید گروه که خودش هم سودای معروفیت داره و به طریقی هم به شخصیت پر از کاریزمای فرانک حسودیش میشه، پیشنهاد سفر و اجرای کنسرت در آمریکا رو میده، که این خوشایند اعضای جامعه گریز قدیمی گروه نمیشه.

ولی با این تفاسیر، فرانک بنا به حب علاقه شناخته شدن شخصیت و هنرش در میان مردم، اونها رو ول کرده و همراه کیبوردزن (سینتی سایزر) خود، دو نفری وارد سن کنسرت میشن. توجه داشته باشید. اینجا صحنه فوق العاده زیبایی رو خلق کرده بود.

از اونجا که موسیقی فرانک اون هم با فضاسازیهای نامتعارف اون، نیاز به آکومپانیمنتهای (سازه هاى همراه كننده) گروه داشته، تنها همراه با کیبوردزن خود وارد سن شده، سكويى که نمیدونه چی اجرا کنه. پس عضو جدید موقعیت رو مغتنم شمرده شروع به آکورد زدن موسیقی خود میکنه و از فرانک هم میخواهد که همراهیش کنه. موسیقی ای خارج از فضای فکری گروه، مخصوصا فرانك.

اینجاست که فرانک بعد اجرای چند میزان از آکورد گیتار عضو جدید، به صورت غش با میکروفن تو دستش، میافته زمین و کله حجيم خودش رو میگیره و ناله میکنه که "عجب موسیقی مزخرفی" و اینجاست که به نظر من لنی آبراهامسون، کارگردان فیلم، به طریقی خواسته که تعهد اخلاقی یه هنرمند راستين رو به نمایش بذاره. بله همه هنرمندان نیاز به توجه و شناخته شدن دارن. مخصوصا گونه جامعه گریزش. ولی تا یه جایی میتونه تن به اميال درونی (مثل محبوبيت و مشهور بودن)، خود بدن. ولی وقتی پای اصول اعتقادی اونها مبنی بر مسلک هنریش باشه، باید وفادار و متعهد بمونن. و آبراهامسون این تصویر رو به زیبایی در فيلم بیان کردش. البته با اجرای زیرپوستی محشر شخصیت اصلی. پیشنهاد میکنم اینم ببینیدش

Logan

بد که فعلا نه، ولی با خوب بودن هم میشه گفت که فرسنگا فاصله داشت، دیگه چه برسه به شاهکار بودن. خشونتنش هم که برای من تا حدودی آزار دهنده و تا حدودی هم جالب و نو بود. شاید کارگردان میخواسته به کمیکش وفادار باشه که البته اگه همینطوره، اینطور نبود شاید فیلمش به مراتب بهتر میشد.

با اینکه کارگردانش نشون داده کاربلده ولی ای کاش کارگردانی رو میسپردن به برایان سینگری که وجه های جالبی از شخصیت لوگان رو تو اون روزهای گذشته آینده تصویر کرد و شخصیت جالب، شیرین، فان و دوست داشتنی رو از این شخصیت نشون داد. البته یادداشت مریم هم کمی منو کمک کرد، چون رو اینجور فیلما کلا تخصص ندارم :D

به هر حال شاید شما هم مثل من ناراحت شده باشید که شخصیت اصلی رو با اون گریمی که توش دخیل بوده ببینید و پیش خودتون بگید که هی خدا، ببین این ستاره ها چجوری دارن پیر میشن!

به هر حال هر چی بود از فیلمی مثل King Arthur: Legend of the Sword بهتر بود و منو بیشتر با درونیات شخصیت اصلی همراه میکرد.

داستان فیلم بد نبود ولی حفره ها و سوراخهایی رو در خوردش جای داده که نمیشه از کنارش به سادگی گذشت. البته اون دوربین چرخان و سریع السیر و اون تدوینی که فیلم باهاش صوت گرفته باعث شده که فیلمی کمتر تلخ و آزار دهنده باشه و البته بازی شخصیت اصلی هم یه وزنه با کمی ارفاغ برای فیلم محسوب میشد

Lost in Translation

فیلم شاهکاری نیستا (که البته شاید از نظر خیلیا شاهکار باشه و نظرشون هم قابل احترامه برای من ) ولی میتونه نمونه عالی یه فیلم خوب ساختن باشه.

عاشق این تصویری که گذاشتم هستم، انگاری منم دوست داشتم جای مورای باشم و با پرواز کردن حس وصف ناپذیر خودمو نشون بدم.

The Apostle رو هم با بازی رابرت دووال دیدم که تک سکانسای شاهکاری رو داشت و اینجا هم چقدر خوب تو نقشش فرو رفته بود. یکیش رو میشه تا حدودی تو پوسترش یافت :D و همینطور Courage Under Fire که میشه گفت فیلم نامتعارفی بود ولی من از اینم خوشم اومدش. در ضمن فیلم مورد علاقه جیمز براردینلی هم هستش و بهش نمره کامل داده. زیاد شد، همین دیگه

18. 14 کاربرِ زیر از DEBB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,949
    از این کاربر 8,038 بار در 813 پست سپاس گزاری شده

Dont Hang Up 2016
    یک فیلم باحال و البته اول خنده دار که کم کم تبدیل به کابوس میشه.توصیه میکنم ببینید حتما. 9/10
    فیلم ترسناکه هاااا

20. 7 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 193 از 318 اولیناولین ... 93143168183191192193194195203218243293 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع