برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 177 از 318 اولیناولین ... 77127152167175176177178179187202227277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 از مجموع 3173
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,ماج,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

Manchester by the Sea

[مـتن حـاوی اسـپویـل از فیـلم مـی باشـد..]

تقریبا همه ی فیلم های مهمِ امسال رو دیدم و با این نظر سمتشون رفتم که قراره "La La Land" بهترین فیلمی باشه که میبینم و بعدش هم "Moonlight" با اون نقد ها و امتیازی که گرفت دیگه باید بترکونه، لا لا لند خیلی خوب بود تو سبکش واقعا هم لذت بخش بود ولـی مونلایت اصلا انتظارم رو بر آورده نکرد و باید بگم خیلی بزرگش کردن، شاید برای بعضی ها هم به همون اندازه که بزرگش کردن باشه ولی برای من در حد 7.5 تا 8 بود نه بیشتر. "منچستر کنـار دریـا" رو خیلی منتظرش بودم واقعاً، از داستان فیلم گرفته تا تریلری که ازش اومده بود و همچنین نظر ها و تقدیر هایی که از این فیلم شده بود همشون منو به وجد آورده بودن و خیلی مشتاق دیدن فیلم بودم و بعد از دیدنش باید بگم؛ "منچستر کنار دریا" بهترین و لذت بخش ترین فیلم امسال بود که دیدم!

فیلم به طریقی شروع میشه که از همون اول فیلم بعد از یه سکانس کوتاه از پاتریک و لی و صحبت های شرینشون ما میفهمیم که لی چقدر تنها و آسیب دیده س، اینجا که ذهن من فقط یه سوال داشت اونم این بود که ما اول فیلم یه رابطه ی خیلی خوب رو میبینم ولی بعدش میبینم که هیچ چیزی از اون شادی و طراوت تو زندگیِ لـی وجود نداره، پس چه اتفاقی افتاد؟ . "لــی چندلـر" حالا فقط یـه کـارگر و تعمیرکاری بیش نیست ولی واقعا از اولش همینطور بود ؟ تو همون صحنه هایی که لی برای تعمیر به خونه ی این و اون میره میشه فهمید لی چه آدم خشک و نچسبیه تو آداب معاشرت مخصوصا با زن ها که اصلا هیچ علاقه و حسی انگار نداره نسبت بهشون، و بعد هم که تو بار به عمد یه دعوا راه میندازه که انگار دلش میخواد کتک بخوره فقط، نمیدونم اینجا میشد چی فکر کرد ولی من اینجا فقط به یه چیز تونستم فکر کنم که اونم این بود "لـی" یه آدم زخم خورده س که اینطور خودشو جلوی مشت بقیه میندازه. بعد هم که یه تماس باهاش میگیرن که برادش حالش خوب نیست و وقتی هم که میرسه از دنیا رفته و حالا فلش بک های فوق العاده و داستان اصلی فیلم شروع میشه.

"کـایل چـندلر" برای من از سریال بی نظیر Friday Night Light شناخته شد و یه بازیگر فوق العاده بود و هست، بازیش تو این فیلم هم عالـی بود به عنوان یه بازیگر مکمل. تو فلش بک ها "جـو" که ما از همون اول میبینم یه زن و بچه داره و یه مشکلات بین اون و زنشون هم که دیده میشه و بعد هم که حال جسمیش انگار اصلا خوب نیست ولی با برادرش و پسرش همیشه اوقات خوبی رو میگذرونه و رابطه ی خیلی خوبی دارن، رابطه ی لی و پاتریک هم که انگار عالیه، حالا که جو میمره لی متوجه میشه باید از پاتریک نگهداری کنه ولی اصلا نمیتونه خودش رو کسی ببینه که تو این شهر بمونه و از پاتریک مراقبت کنه، پاتریک جوانی که الان تو دبیرستان هست و تیم هاکیِ خودش رو داره و انگار زیاد هم خوشحال نیست ولی تو یه بند هست و دوتا دوست دختر هم داره که میخواد هردو رو نگه داره و هم تو شهر خودش بمونه و هم اوقات خوشی رو بگذرونه ولی بدون شک بعد از مرگ پدرش این اتفاق قرار نیست بیوفته.

وقتی که لی پیش وکیل جو میره تا ببینه کی قراره از پاتریک نگهداری کنه و که میفهمه خودشه، فلش بک های دردناکی به یادش میاد که دقیقا به ما میفهمونه اوضاع زندگیش چی بود که به اینجا کشیده شد، لی یه زن به اسم "رندی" داره که باهم سـه تا بچه دارن و انگار زندگی فوق العاده ای باهم دارن و حالا توی دردناک ترین فلش بک فیلم نشون داده میشه که لی یک شب میره فروشگاه که وقتی برمیگرده میبینه خونه ش درحال سوختنه و رندی هم کنار پلیس ها مثل دیوانه ها جیغ میکشه و اسم بچه هاش رو فریاد میزنه و لـی فقط میتونه نگاه کنه که بچه هاش دارن میسوزن و واقعا من اینجا مو به تنم سیخ شد، حالا مشخص میشه که چرا لی انقدر تو دار و شکست خورده س. یکی دیگه از فوق العاده ترین سکانس های فیلم هم وقتی بود که لی توی اداره ی پلیس داستان رو تعریف کرد و بعدش بهش میگن این فقط یه اتفاق بوده و تقصیری نداره و میتونه بره، لی که میخواد مجازات بشه و راضی نیست ولش کنن و وقتی میاد بیرون اسلحه ی یه افسر رو میگیره تا خودکشی کنه چون واقعا تحمل این درد رو نداره و واقعا هم کی میتونه با این فکر کنار بیاد که با یه اشتباه کوچیک کل خانواده ش رو از دست داده و حالا باید به زندگیش ادامه بده؟!

واقعا دلم میخواد دقیقه به دقیقه ی فیلم رو بنویسم و درموردش حرف بزنم چون محشر بود واقعاً. حالا لی میمونه که از پاتریک نگهداری کنه و توی شهر قبلی خودش زندگی میکنه ولی بدون شک به همین سادگی ها نیست، بعد از اینکه رندی دوباره وارد داستان میشه توی مراسم جو میبینم که میگه بچه داره و زندگی دوباره ای شروع کرده که بعداً توی خیابون با لـی رودر رو میشه و پشیمون از حرف هایی که زد به لی وقتی اون اتفاق افتاد، و اینکه هنوز دوسش داره ولی لی نمیتونه با خودش کنار بیاد چون در واقع لی دیگه با خودش هم نمیتونه زندگی کنه چه برسه با یه زن، دیالوگ های این سکانس هم عالـی بود. برای من بازیِ "کِیسـی افلک" خیره کننده بود و واقعا لذت بردم، سکانس و دیالوگ قشنگ و فوق العاده که زیاد داشت ولی برای من بهترین هاش یکی سکانس اداره ی پلیس و گرفتن تفنگ و قصد خودکشیش بود، یکی هم حرف زدنش با رندی تو خیابون و یکی هم سکانس آخرای فیلم که با پاتریک درمورد اینکه نمیتونه بمونه بود. دعوا هایی که راه مینداخت برای کتک خوردن خودش که یه طرف دیگه س واقعا، این درد وحشتناک رو فقط بیشتر به نمایش میزاره.

موسیقی متن فیلم هم عالی بود و میشد ارتباط خوبی برقرار کرد. دیگه زیادی نوشتم :دی خلاصه یه فیلم فوق العاده بود و هروقت بلوری اومد بدون شک دوباره میبینم چون حتماً ارزش چندبار دیدن رو داره، امیدوارم بهترین فیلم اسکار هم انتخاب بشه چون واقعا لیاقتش رو داره، بازی ها هم که حرفی برای گفتن نزاشت از کِیسی افلک و کایل چندلر گرفته تا میشل ویلیامز و ...

10/10

Lee Chandler: I can't beat it. I can't beat it. I'm sorry.a

Randi Chandler: I said a lot of terrible things to you. My heart was broken, and I know yours is broken, too.a
    Randi Chandler: I said a lot of terrible things to you, my heart was broken, but I know yours was broken too.a
    Lee Chandler: No, you don't understand, there's nothing that...a
    Randi Chandler: That's not true.a

سپاس
    375
    از این کاربر 686 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط KOOROSH نمایش پست ها
    سال2016
    برای من یک سال خشکسالی فیلمی بود تا این فیلم رو دیدم . با توجه به کارگردانش منتظر این فیلم بودم و انتظار یک فیلم خوب رو داشتم ولی با یک فیلم عالی مواجه شدم . ممنون از نقد زیبات
    نام فیلم یک سال خشکسال رو به انگلیسی درج میکنید؟؟

5. 3 کاربرِ زیر از irani11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

خوشحال شدم که جشنواره امسال رو با این فیلم شروع کردم
    شاید میشه گفت بر خلاف اکثر سری فیلم های ایرانی که ادامه شون نازل تر و بدتر از سری اولشون میشه اما گشت 2 حداقل هم سطح و جاهایی هم جلوتر میزنه
    دز کمدی و تیکه های طنزآمیز گشت 2 بیشتر از گشت 1 بود ...
    مسلما بهتره قبل از دیدن سری دوم قسمت اول رو ببینید تا بیشتر مطالب رو بگیرید و از دیالوگ ها و اکت ها سر دربیارید .
    فقط کمی پایان بندی قابل هضم برام نبود یعنی گفتم : عع تموم شد ؟!
    بخاطر حفظ ارزش داستانی فیلم گریزی به داستان فیلم نمیزنم تا خدایی نکرده با لحن بدم کسی رو منصرف یا مردد نکنم !
    در کل تجربه ی بسیار جذاب و خوبی بود ، حتما سعی کنید در جشنواره ببینید متاسفانه در شهرستان ها اکران نداره این فیلم منتظر اکران گسترده اش نباشید !
    بنظرم اگه اتفاق خاصی نیوفته ( مثل پارسال ظهور پدیده ای بنام ابد و یک روز) این فیلم شانس اصلی دریاف سیمرغ از نگاه تماشاگران هست ( از اونجایی که امسال رای های مردمی رو به ترتیب اعلام نمیکنن پس بهتره منتظر نباشید تا یه فیلمی رای اکثریت رو بدست بیاره بعد برید ببینید ...
    نمره 3 از 5

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,712 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irani11 نمایش پست ها
    نام فیلم یک سال خشکسال رو به انگلیسی درج میکنید؟؟

منظورشون این بوده که سال 2016 خشکسالی فیلم بوده... هیچ فیلمی خوب نبوده.... اسم فیلم نیست

اضافه شده در : 1

امروز فیلم " سایه های موازی" رو دیدم...

آقا نبینید این فیلم رو! نمی دونم جرا همش در طول فیلم احساس می کردم می خواد ادای فیلم "َشبهای روشن" موتمن رو دربیاره!

8. 10 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,964
    از این کاربر 8,046 بار در 813 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nosheh نمایش پست ها
    امروز فیلم " سایه های موازی" رو دیدم...

آقا نبینید این فیلم رو! نمی دونم جرا همش در طول فیلم احساس می کردم می خواد ادای فیلم "َبهای روشن" موتمن رو دربیاره!
    به نظرم اصلا وقتتونو واسه فیلمهای ایرانی نزارین والاااا

10. 8 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,656
    از این کاربر 974 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

The Arrival
    در جنگ هیچ برنده ای
    وجود ندارد
    فقط بیوه ها میمانند.

منتقد حرفه ای باید بدونه کی درباره روایت منطقی فیلم صحبت کنه و کی نکنه!فیلم چیزی فراتر از سینماست! مملو از سکانسهای سینماتیک و اپیک.شروع فیلم میتونه خیلیها رو مثل من دیوانه و شگفت زده کنه!دست گذاشتن روی مساله بشدت مهم و نمایشش به زیباترین شکل ممکن در اتسمفری شدیدا گیرا و بجا:مادر بودن! مفاهیمی مشابه عشق و زندگی صلح و بخصوص ادارک با دقت تو فیلم به تصویر کشیده میشن.تلاشی نافرجامی که نولان در "بین ستاره ای" برای نمایش عشق به خانواده داشت در این فیلم به نقطه قوت تبدیل شده.بسیار اثر جدیتر و در بسیاری سطوح محتوایی بالاتر از بین ستاره ای هست.

سکانی های ابتدایی رویارویی با موجودات فضایی بشدت پر جسارت و مبهوت کننده بودن! با وجودیکه سالهاست در حال تماشای این سکانسها هستیم انگار اولین بار بود که قضیه بسیار جدی شده بود.فیلم تو ریتم هم خیلی عجیب پیش میره.تو میانه راه عامدانه کند میشه که شاید برخی رو ناراحت کنه اما تلاش موفقی برای کشف رموز هست و بعد دوباره ریتم از سر گرفته میشه! به زیبایی هرچه تمام تر در پس تمام این احساست فیلم "ورود" به شما با جسارت تمام میگه سخن گفتن و ادارک از زبان یکدیگه چقدر موثرتره برای ایجاد صلح تا اعمال دیگه.انکار نمیکنم که برخی پیچش های داستانی موجب اتفاقاتی شدن که نیاز به بررسی دارن.
    ساختار محکم فیلم نشات گرفته از تمرکزش روی داستان اصلی بدون زرق برق های کلیشه ای و شخصیت اصلی خودشه .اثر یک بجای پرت کردن 10 کارکتر تو فیلم به تک شخصیت خودش با تمام قوا پرداخته و از آنور ما رو با قصه اصلی خودش عجین میکنه.این پیشبرد جالب داستان که موجب میشه ما با یک فرم واقعا قوی طرف باشیم.چرا که خود فرم از محتوا بیرون میزنه و محتوا اینجا ما رو به یک فرم فوق العاده منسجم میرسونه.
    اینکه میگم بحث درباره شیوه روایت فیلم کجا باید باشه یا نباشه همینه: اینجا ما فلش بکهامون مشخص میشه فلش فورواد هستن! هرچند هر کس اولویتی قابل احترام برای تماشای یک اثر داره.
    اتفاقا اثر وقتی کمی جذاب به نظر نمیاد که میخاد پرداختش رو قوی کنه که البته اونم دلیل داره.

تصویربرداری فوق العاده و موسیقی خارق العاده و اجرای بشدت گیرای امی آدامز (که نامزد نشدنش یک شوخی بی مزه بود) کمک شایانی تو فضاسازی عجیب اثرمیکرد.خبری از تکنولوژی های ویژه در این سبک آثار نیست.همه چیز از شناخت و ادراک و عشق به زندگی حرف میزنه.و اینکه فکر میکنم این موجودات فضایی زیباترین هدیه رو به انسانها دادن: با نمایش خودشون یعنوان دشمن موجب شدن انسانها در قالب یک ملت باهم متحد شن و نتیجه صلح جهانی...صلح..
    شاهکار دراماتیک و تراژیک و عاطفی که روبروی شما قرار گرفته تا سال های سال درباره ش صحبت خواهد شد و ما چقدر خوشبختیم که از اولین کسانیکه هستیم که اثر رو مشاهده کردیم و بعدها میتونیم از جوان بودن در دوره ای که این فیلم تازه بوده به خودمون ببالیم.(همون قضیه زندگی کردن تو عصری که لیونل مسی زنده بازی میکنه)
    حقیقتا پیشنهاد تماشا نمیدم چون میدونم که ابدا اثر همه گیری نیست اونم از لحاظ بسیار زیادی.
    بعد از سالها دوباره حس قدیمی در من بوجود اومد! از سکانس ابتدایی اثر حدس زدم که دارم یکی از بهترین تجربه های زندگیم رو بدست میارم! تماشای Arrival ! بعضی سکانس های اثر واقعا بغض آور بودن..

10 از 10

سپاس
    4,048
    از این کاربر 3,180 بار در 331 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_daniel نمایش پست ها
    [CENTER]

The Arrival
    [COLOR="#FF0000"][CENTER]

حقیقتا پیشنهاد تماشا نمیدم چون میدونم که ابدا اثر همه گیری نیست اونم از لحاظ بسیار زیادی.

10 از 10
    بعد از کلی تعریف تمجید اینو خیلی خوب اومدی
    چون من به هیچ وجه باهاش ارتباط برقرار نکردم و جذبم نکرد ، گرچه نکات مثبت فیلم برداری و موسیقی و ایده و ... خیلی خوب بودن ولی من شاید یه جورایی در طول تماشای فیلم انتظار یه هیجان و اتفاق و پایان غیر قابل پیش بینی تری رو داشتم ولی چنین چیزی برای من اتفاق نیفتاد.

13. 14 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,388
    از این کاربر 20,386 بار در 1,375 پست سپاس گزاری شده

Captain Fantastic
    از اینجا شروع کنم که فیلم در انتقال مفهوم به بیننده متناقض عمل میکنه. به عبارت دیگر، فیلم تا حد بسیار زیادی تونسته مفهوم رو به خوبی به بیننده منتقل کنه اما در چند سکانس مفهوم خودش رو نقض میکنه. برخلاف خیلی از فیلم‌های به اصلاح معناگرا ولی مفهوم‌زده، این فیلم شیوه ی روایتش کاملأ جا افتاده و از ذهن بیننده کار میکشه، در نود درصد سکانس‌ها از مفهوم دور نمیشه و این یعنی نویسنده‌ی داستان در اکثر لحظات هدف رو دنبال میکنه. اوایل فیلم یکم حوصله سربر هست ولی در مجموع هم از نظر داستانی و هم از نظر ذرام خوب عمل کرده. یکی از مفاهیم فیلم به نظر من این هست که این خانواده برای خودشون زندگی میکنن نه برای دیگران، برای همین ممکنه کارهایی انجام بدهند که خودشون دوست دارند ولی ممکن هست از نظر دیگران عجیب به نظر بیاد، در یکی از دیالوگ‌ها پسر ارشد خانواده به پدر میگه: "پدر تو ما رو عجیب بار آوردی". این خانواده قوانین و فرهنگ و عقاید خودشون رو دارند و نمی‌خواهند از قوانین و فرهنگ‌های دیگران تبعیت کنند، به عبارتی اعتقاد ندارند که باید از عرف پیروی کرد. در اینجا به دلیل اینکه این خانواده در جنگل زندگی میکردند (عمدأ از شهر دور شده و به جنگل پناه آورده بودند) و بعد با اتفاقی که پیش میاد وارد دنیای بزرگتر و مدرن‌تری میشوند یک تقابل به وجود میاد. تقابل بین فرهنگ‌ها، رسوم و عقاید. حالا فرمانده ما کارش به جایی رسیده که فکر میکنه تمام مدت اشتباه میکرده و باید خودش رو تطبیق میداده، فرمانده همیشه برای بچه‌هاش تصمیم میگرفته ولی اینبار هر کدوم از بچه‌ها فرماندۀ خودشونن، یکی شون میره کالج و کاری رو انجام میده که آرزوش رو داشته. این فیلم یک چالش رو مطرح میکنه و اون هم اینکه آیا لازمه‌ی تربیت بچه‌ها تبعیت از عرف هست؟ اگر جایی باشی که عقاید مردمانش با تو متفاوت باشه، باید اعتقاد خودت رو مخفی نگه داری و از فرهنگ آنها تبعیت کنی؟ یا جوری زندگی و رفتار کنی که دوست داری و خود واقعیت باشی؟ خب پس فیلم از نظر مفهومی ذهن رو به شدت درگیر میکنه و موفق هست. از نظر کارگردانی، فیلمبرداری و موسیقی هم لذت‌بخش هست، بازیگران کودک فیلم به همراه فرمانده بازی دوست داشتنی و قابل قبولی ارائه دادن، اوایل فیلم یکم حوصله سربر هست و میتونید فیلم رو در دو نوبت ببینید، به نظرم چیزی که این فیلم رو ماندگار میکنه همون مفهوم داستانش هست که تا حد زیادی خوب جا افتاده بود. در کل لذت بردم ولی فیلم نقاط ضعف بسیاری هم داره، نمونه ی بارزش اصلاح کردن ریش پدر و موهای پسر ارشد خانواده. تکلیف فیلم مشخص نیست بالاخره چی میخواد بگه؟ کدوم حرفش رو باور کنیم؟ اگه پدر میخواد با این حرکت نمادین خودش رو با دنیای مدرن‌تری که باهاش روبرو شده تطبیق بده پس چرا دوباره برمیگرده سر کوچه ی اول و دوباره از این دنیا فاصله میگیره؟ یک جاهایی فیلم دیگه کلأ منحرف میشه، کلأ از ارزش فاصله میگیره و چند تا مفهوم شعاری رو توی حلقوم بیننده فرو میکنه. به نظرم یک کارگردان نباید همیشه یک جانبه حرف بزنه، نباید عقایدش رو تحمیل کنه باید یک جایی هم به بیننده فرصت بده که خود بیننده قضاوت کنه. بزرگترین عیب فیلم همونطوری که گفتم متناقض بودنشه. دو تا چالش باعث این تناقض شدن: 1- فرمانده میخواد بچه‌هاش از قوانین خانوادۀ خودش پیروی کنن 2- عرف نمیگذارد. از یک دید میشه به این تناقض دید مثبت داشت و اون هم اینکه بین این دو چالش یک اعتدال برقرار میشه. درسته که بچه‌هاش نه از عرف تبعیت کردند (لحظات دراماتیک پایانی که یکی از بچه‌ها به پدرش میگه: "ازت متنفر نیستم و ...") و نه از فرمانده پیروی کردن (کالج رفتن پسر بزرگ) اما این مفهومش همون تعادلی ست که یک خانواده‌ی نیمه‌متمدن رو میسازه.

امتیاز من: 3/5

La La Land
    از لحاظ بصری این فیلم خارق العاده‌ست. طراحی شگفت انگیز صحنه بیننده رو میخکوب میکنه...از ویژگی‌های جالب این فیلم سکانس‌های طولانی همراه با فیلمبرداری بدون توقف هست. اما تعجب کردم از کارگردانی که فیلم بسیار خوب ویپلش رو ساخته بوده اینقدر پسرفت داشته باشه. فیلم بجز در سکانس‌های پایانی، از نظر مفهومی یکم ضعیف عمل کرده و میتونم بگم تمام مفهوم فیلم در یکی از سکانس‌های پایانی شکل میگیره. اونجاست که فیلم با زبان موسیقی با مخاطب حرف میزنه. تأکید میکنم فیلم از نظر طراحی صحنه عالی عمل کرده، بازیگری‌ها خیلی خوبه و نحوه‌ی بیان دیالوگ‌ها بامزه‌ست. فیلم درگیر کننده‌ست ولی بسیاری از سکانس‌ها عادی و تینیجری هست. موسیقی خوبه ولی بعد از مفهوم و داستان، بزرگترین ضعف این فیلم (از اونجایی که یک فیلم موزیکال هست) ترانه‌هاش هست، جان لجند برای این فیلم انتخاب خوبی نبود، بجز یکی دو مورد بقیه‌ی ترانه‌ها اصلأ جذبم نکردن (دو سه تا از آهنگ‌ها مربوط به این فیلم نبود مثل آهنگ بند A-ha و دقیقأ آهنگی که بعدش پخش میشه اون هم یک کاور بود با اندکی تصرف در لیریک!) و اگه طراحی صحنه‌ی فوق العاده‌ی فیلم نبود شاید اصلأ از فیلم خوشم نمیومد. فکر کنم فیلم خیلی اصرار داشت ارجاع بده به فیلم کازابلانکا! برخلاف ترانه‌ها، موسیقی و تدوین خوب بود، رایان گاسلینگ عالی بازی کرده بود هم طرز حرف زدنش جالب بود هم پیانو زدنش. در کل به نظرم کارگردان سقوط آزاد داشته. لالالند بسیار ضعیف تر از فیلم قبلی او (ویپلش) هست. تأثیرگذاری که ویپلش داشت کجا و لالالند کجا...

امتیاز من: 3.5/5
    Can't find yourself. Lost in your lies

سپاس
    525
    از این کاربر 815 بار در 67 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم ، Secret in Their Eyes (رازی در چشمانشان) به کارگردانی Billy Ray محصول 2015

یه فیلم معمولی که ارزش یه بار دیدن داره

سرعت روایت داستان خوبه
    فلاش بک ها و توضیح زمان حال و گذشته قابل قبوله
    بازی بازیگرا ، کارگردانی ، دیالوگ ها و موضوعات جانبی کنار داستان اصلی خوب و قابل قبولن
    شروع فیلم خوبه
    پایان فیلم رو هم پسندیدم
    غافلگیری هم در فیلم هست که باعث میشه در انتها از دیدن فیلم راضی باشید

بیشتر توضیح نمیدم که چیزی لو نره!
    اسم بازیگرا و کارگردان هم داخل پوستر هست

16. 22 کاربرِ زیر از mahdi206 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,920
    از این کاربر 9,844 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

امرو دوتا فیلم خوب دیدم ک بسی روز جمعه مونو خوب کرد

اولی Free state of jones با بازی متیو مک کانگی ک نمرات خوبی گرفته.لحظات نفس گیری داشتش و نحوه داستان سراییش خوب بود البته داستانش چیزی نبود ک بشه تو ۲ ساعت توضیح داد ولی بنظرم کار قابل تقدیری بودش کمی هم منو ب فضای فصل اول ترو دتکتیو برد.حمایت از سیاها مساله ای ک همیشه کسانی بودن تا با برده داری مقابله کنن و بجنگن تا استقلال بدست بیاد.نمره من بهش 9.

فیلم دوم Eliminators با بازی Scott Adkins افسانه ای (قهرمان سری فیلمهای undisputed) و Wade barrett کشتی کج کار.داستان مردی ب دنبال عدالت برای بازپس گیری فرزند بدونه مادر.نمره خوبی نگرفته و بنظرم حقش حداقل 7.5 هستش سکانسای مبارزه ای عالی کار شده و فیلمبرداری هم خوب بود کلا من از اسکات ادکینز خیلی خوشم میاد و سعی میکنم تمام فیلماشو ببینم. در کل فیلمای خوبی بودن پیشنهاد میکنم ببینین.

I'm Justice

18. 18 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 177 از 318 اولیناولین ... 77127152167175176177178179187202227277 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع