برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 10 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 99
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,065 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

The Leftovers |سریالی جدید از خالق Lost [بحث و معرفی]

نویسنده و تولیدکننده Damon Lindelof را اکثر طرفداران سینما وصنعت سریال میشناسند. او نویسنده وخالق سریال Lostمیباشد که طی این سالها درساخت فیلم Prometheus و Star Trek مشارکت داشته است ولی درکنار این کارها پروژه ی اصلی وی نگارش سریالیست به نام The Leftovers(بازماندگان) که تم اصلی اش برگرفته از کتابی باهمین نام اثر Tom Perrotta میباشد.

شبکه ی پرآوازه ی Home Box Office مالک این سریال است ودراولین تیزری که ازسریال منتشر شد ؛ شاهد زندگی افرادی بودیم که برروی کره ی زمین زندگی میکنند و ناگهان درسراسر جهان مردم در یک زمان ناپدید میشوند و فقط تعداد کمی باقی میمانند و قراراست که این تعداد پرده از رازهای تیره و تار قصه بردارند. بازماندگان در محیطی به نام Rapture گرفتار شده اند.خود کلمه ی Rapture از دید فلسفی تعاریف متعددی دارد و در انجیل نیز این کلمه درمعناهای :
    از خود بيخودى ، شعف وخلسه روحانى ، حالت جذب و انجذاب ، وجد روحانى ، ربايش ، جذبه ، شور، بوجد اوردن ، از خود بيخود کردن ، خلسه آمده است.ولی معلوم نیست دقیقا چه چیزی درانتظار ماست.

دیمن لیندلف بیان کرده که این سریال هم به مانند Lost داستان خطی و به هم پیوسته دارد و عنصر فلسفه نیز درنگارش متنها ودیالوگهای سریال دخیل است.

سریال ممکن است چیزی شبیه Under The Dome باشد و یا حتی پتانسیل تبدیل شدن به Lostی دیگر را داشته باشد.Peter Berg کارگردان قسمت اول سریال(Pilot) خواهد بود و باید دید که این سریال مورد استقبال بینندگان قرار میگیرد یا خیر؛ ولی چیزی که تا این لحظه معلوم شده تاریخ پخش سریال است که برای 15ژوئن 2014 (یک‌شنبه 25 خرداد 1393)برنامه ریزی شده و از شبکه ی HBOپخش خواهد شد.
    ژانر Drama
    سازندگان
    برگرفته از The Leftovers
    by Tom Perrotta
    بازیگران
    محصول United States
    زبان English
    تولیدکنندگان
    کارگردان(ها)
    • Damon Lindelof
    • Tom Perrotta
    • Ron Yerxa
    • Albert Berger
    • Peter Berg
    شبکه
    Original channel HBO

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Leftovers | سریال جدید شبکه HBO

نقل قول نوشته اصلی توسط Vic Mackey نمایش پست ها
    خودمونیم ولی رو لبه تیغ کنسلی بودا !!!
    شاید هر شبکه ای جز اچ بی او بود فیتیلشو میکشید
    سربالو دانلود کردم هنوز ندیدم ولی میدونم آنچنان استقبالی ازش نشد همه منتظر سریالی در حدو اندازه لاست بودن که نشد.
    سریال همه پسندی نیست! قبول دارم
    اچ بی او هم تو کنسل کردن خیلی راحت میزنه سریال رو کنسل میکنه! تو کمدی زیاد میشه براش مثال زد
    و همه اشتباه کردن که انتظاری چیزی مثل لاست رو داشت! چون سازنده یکیه که نمیشه همچین برداشتی کرد! سریال کلا تو یه دنیای دیگه است
    من که به شخصه عاشق سریال شدم! حرف نداره... از فیلمنامه و کارگردانی گرفته تا بازیگرها که فوق العاده ان تو نقش شون!
    پیشنهاد میکنم حتما ببینید

3. 22 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

باید قسمت آخر امروز میومد! چی شد پس؟ لینکی ازش نیست
    هفته دیگه هم بوردواک شروع میشه

5. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    باید قسمت آخر امروز میومد! چی شد پس؟ لینکی ازش نیست
    هفته دیگه هم بوردواک شروع میشه
    امروز روز کارگر آمریکاست(Labor Day)..پارسال قسمت آخر دکستر هم به همین علت یه هفته دیرتر پخش شد.!! بیشتر شبکه ها امروز برنامه های ملی پخش میکنن تا سریال.

7. 18 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Never Let Me Go
    سپاس
    84
    از این کاربر 101 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

سریال خوبیه

9. 5 کاربرِ زیر از sssss5sssss بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    280
    از این کاربر 1,452 بار در 252 پست سپاس گزاری شده

من تا قسمت 5 دیدمش...فقط میتونم بگم معمولیه
    کسایی که دیدن بگن آیا ارزش داره بقیشم ببینم یا نه؟ اتفاق خاصی میفته یا.....

11. 9 کاربرِ زیر از mehran-a1234 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran-a1234 نمایش پست ها
    من تا قسمت 5 دیدمش...فقط میتونم بگم معمولیه
    کسایی که دیدن بگن آیا ارزش داره بقیشم ببینم یا نه؟ اتفاق خاصی میفته یا.....
    منم دودقیقه پیش قسمت 6 رو دیدم..بیا این یه فصلو ببینیم بعد تصمیم بگیریم

13. 12 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,346
    از این کاربر 1,122 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    منم دودقیقه پیش قسمت 6 رو دیدم..بیا این یه فصلو ببینیم بعد تصمیم بگیریم
    به نظر من که ارزشش رو داره خط روند داستان در قسمت های اول کند هست اما از قسمت 6 به بعد سرعت قابل قبولی میگیره و قسمت 10 هم که محشر هست حتما ببینید

15. 11 کاربرِ زیر از linkinpark20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

خوب، بلاخره تمومش کردم
    از روز اول که این سریال پخش شد یک حسی بهم میگفت نباید هفتگی بشینم ببینم، بلکه باید تموم بشه و بعد یک جا ببینم!
    دلایلم هم برای هفتگی ندیدن این بود که موضوعش 100 درصد برای من تکراری بود چون تجربه دیدن سریال "the 4400" رو خیلی سال پیش داشتم و نمی دونم چرا قبل دیدن دقیقا حس میکردم که یک کپی دستکاری شده با موضوعات متفاوت از او سریال خواهد بود . همین چیزها توی ذهنم بود و نمی گذاشت شروعش کنم . تا اینکه تموم شد و گفتم بشینم ببینم بلاخره همون که حدس می زدم هست یا خیر ؟
    که دیدم ای دل قافل، اینکه همون آشه با کاسه ای متفاوت تر !!!

من فقط چیزهای مشترک و تفاوت های چشم گیر بین دو سریال رو به ترتیب نام می برم و برای جلو گیری از اسپویل زیاد توضیح نمی دهم!
    1- یک تعداد آدم "دقیقا 4400 نفر" توی اون یکی سریال در زمان های مختلف گم میشند .... اینجا تعداد گم شدن افراد زیاد تر با این تفاوت که همگی در یک زمان ناپدید میشند
    2- بعد از گم شدن این افراد و بازگشتشون ، ظهور یک پیامبر و فرقه رو شاهد هستیم .... اینجا هم ظهور وین به عنوان نماد پیامبری و قدرتی که داشت و اینکه شفا می داد و ....
    3- تاسیس موسسه ای برای حمایت از بازگشته گان ..... اینجا برعکس بود تاسیس موسسه ای جهت یادآوری گمشدگان
    4- نقش اول سریال یک پلیس مرد و یک پلیس زن بود که به مسائل مربوط به گمشدگان می پرداختند و خودشون هم توی خانوادشون قربانی داشتند و درگیر ماجرا بودند .... حالا اینجا هم نقش اول یک پلیس بود که خودش درگیر ماجرا بود و این مشکلات گریبان گیرش شده بود...
    5- در اون سریال یک کودک متولد میشه که اون هم دختر هست و نقش مهمی رو در سریال ایفا میکنه .... در اینجا هم دقیقا یک دختر متولد میشه که فعلا معلوم نیست چه نقشی داره
    6- در اون سریال مادره، دختره متولد شده خودش یک بازگشته هست که سعی دارند بگند شخص خاصی هست و اتفاقا کسی که باعث حامگلی اش شده یک سیاه پوست هست که اون سیاه هم نقش مهمی در سریال ایفا میکنه و وجودش لازمه سریال هست و داستان هایی داره ...این طرف هم کسی که مادر رو حامله کرده یک سیاه پوست هست که قدرت هایی داره...
    7- میزان تخیل و تم ماورائی اون سریال شاید بیش از 10 برابر این سریال هست.... ولی در این سریال از این تم کاسته شده و بیشتر با تیتراژش سعی بر القای دینی و فرقه ای بودن سریال داشت
    8- تقریبا در هر قسمت سریال 4400 سعی شده بود روی یک بازگشت کننده صحبت بشه ولی اینجا سعی شده بود روی خانواده یا افراد مفقودی صحبت بشه
    9- چیزی که باعث کشش و جذابیت سریال 4400 بود فقط و فقط پیچیدگی شخصیت ها و تم ماورائی و فرقه زدگی سریال بود که در این سریال هم سعی شده بود همون چیزها ی خیلی عجیب و غریب با سوالات بسیار برای بیننده پدیدار بشه !
    10- تنها چیزی که میشه گفت Leftovers رو متفاوت تر کرده بود پوشیدن لباس سفید و حرف نزدن اون افراد بود و اون گروه بود و گرنه خریدن کلیسا و تبلیغات شون و سعی در متفاوت بودن این گروه هم در گروهی که در 4400 تشکیل شد همگی تقریبا یکی بود و یک هدف رو دنبال می کرد ....
    >>> خیلی موارد دیگه رو هم میشه نوشت ولی چون خیلی ها اون سریال رو ندیدن ترجیح می دهم ننویسم ....

در کل به نظرم سریالی نبود که بشه به هر کسی معرفی اش کرد و بعدش مطمئن بود که طرف راضی از کار بیرون میاد. این مورد رو از نظر منتقدین هم میشه فهمید که در واقع حد وسط نداره یا یکی خوشش میاد و یا یکی اینقدر بدش میاد که فحش هم خواهد داد. من به کل فصل بیشتر از 7 نمی تونم بدهم چون واقعا نظر مثبتی روش نتونستم پیدا کنم !!!

17. 16 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

قسمت شد تا ماهم به جرگه ی بینندگان فصل 1 سریال بپیوندیم.!!
    سریال به چنددلیل باید دیده میشد..یکیش دیمن لیندلف،یکیش HBO یکیش هم داستان بهم پیوسته ش..!! اینکه بخاید با نگاه LOST به این سریال نگاه کنید غلطه.Lost رو Bmw درنظر بگیرید این سریال یه چیز تو مایه های 206 عه..!!
    تو این سریال هم برضد مسیحیت و دین اقدام کردن و هم تبلیغات مسیحیت رو شاهد بودیم..ولی اگر یه ترازو بزاریم تبلیغ بی دینی سنگینی میکرد تا تبلیغ دینی.
    داستان درمورد همون موضوع Rapture یا قیامته که با ریتم بسیار آروم و کند در ابتدا شروع میشه و با یک سیر صعودی معقول تو قسمت 10 به اوج میرسه.!! بنظرم سریال یه چیزایی برای عالی شدن کم داره. داستان نویسیش خوب دراومده..اینکه کوین گاوری توماشینش میخوابه بعد از توجنگل سردرمیاره و سیر احساس دیوانه شدن که دراین شخصیت ایجاد میشه درنوع خودش عالی کار شده بود.
    بازیگرای سریال فقط یکی دوتاشون تو شخصیتشون غرق شدن و اون حسی که باید القا کنن رو اصلا برقرار نمیکنن با مخاطب..تو بخش انتخاب بازیگرا بنظرم ضعیف کار کردن..موسیقی متن که عالی بود و یکی از دلایل ادامه دادن سریال موسیقی متن فوق العاده ش بود.

نکته ی بارز فیلمنامه استفاده ی بیش از حد از کلمه ی F *ck بود که احساس میکردن کاره درستیه ولی کاملا برعکس بعضی مواقع بی مزه میشد..!!

بااینهمه شاهد یک داستان تخیلی هستیم که سعی شده واقعی تعریف بشه.!! سریالیه که باید درسکوت تماشاش کنید تا بتونید یهکم باهاش ارتباط برقرار کنید..

در بیخود بودن 5 قسمت ابتدائی شکی نیست ولی 5 قسمت بعدیش باعث میشه بتونید سریالو تحمل کنید.!!
    تصمیم براین شد تا منتظر فصل دوم باشیم...!!ولی اگر بااین کیفیت بخان فصل 2 رو استارت بزنن سریال رو ادامه نمیدم..!!

نمره ی من به فصل 1 : 7از10

19. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    این مورد رو از نظر منتقدین هم میشه فهمید که در واقع حد وسط نداره یا یکی خوشش میاد و یا یکی اینقدر بدش میاد که فحش هم خواهد داد. من به کل فصل بیشتر از 7 نمی تونم بدهم چون واقعا نظر مثبتی روش نتونستم پیدا کنم !!!
    واقعا همین طوره

نکته ی بارز فیلمنامه استفاده ی بیش از حد از کلمه ی F *ck بود که احساس میکردن کاره درستیه ولی کاملا برعکس بعضی مواقع بی مزه میشد..!!
    خنده دار ترین انتقادیه که شنیدم

Lost رو Bmw درنظر بگیرید این سریال یه چیز تو مایه های 206 عه..!!
    چی بگم والا، مگه اینکه منظورت این باشه 206 از bmw بهتره

---------------------------------------
    یکی مثل من و چند نفر دیگه عاشق سریال شدن و راه به راه بهش 10 میدادن، یه سری هم مثل بقیه دوستان سریال رو میکوبن!
    به حرف کسی گوش کنید که سلیقه اش با شما یکیه

21. 18 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 10 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین