برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 5 از 7 اولیناولین ... 34567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 68
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,641 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

Silo درام آخرالزمانی علمی-تخیلی می باشد که بر اساس مجموعه کتبی به همین نام به قلم هیو هاوی و به سفارش اپل تی وی پلاس تولیدشده است.گراهام یوست که دست اندرکار ساخت آثار شناخته شده ای همچون Justified و Band of Brothers بوده,سازنده و شورانر این سریال می باشد.ضمن آنکه ربکا فرگوسن علاوه بر ایفای نقش اصلی از مدیران اجرایی مجموعه می باشد.انتشار اپیزودهای فصل اول این اثر در ده قسمت از پنجم ماه می 2023 (جمعه 15 اردیبهشت 1402)آغاز می شود.+++

خلاصه داستان:
    داستان سریال درباره آخرین ده هزار انسان باقیمانده کره زمین می باشد.مردمی که جهت حفاظت از خود دربرابر دنیای آلوده و خطرناک بیرون مجبور به زندگی در یک پناهگاه زیرزمینی(سیلو) شده اند.با این حال هیچ کس نمی داند که در چه زمانی و به چه علت این پناهگاه ساخته شده است.تمام افرادی هم که قصد پی بردن به رازهای این مکان را داشته اند جان خود را از دست داده اند.در این میان مهندسی به نام ژولیت در تلاش برای پی بردن به راز قتل یکی از نزدیکانش می باشد.با این حال پای او به طور ناخواسته به اسراری باز می شود که پرده از دروغ های بزرگی برداشته و حقایق بهت آوری را برایش آشکار می کند.++

بازیگران:

Rebecca Ferguson
    در نقشJuliette

David Oyelowo
    در نقشHolston

Lonnie R. Lynn
    در نقشSims

Tim Robbins
    در نقشBernard

Rashida Jones
    در نقشAllison

Iain Glen
    در نقشPete
    تریلر رسمی سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,711
    از این کاربر 19,979 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

اینجا می تونید چند ثانیه‌ای از اپیزود پایانی رو تماشا کنید.

3. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

این متن حاوی اسپویل از اپیزود آخر هست:

چیزی که در اپیزود آخر این فصل مشخص شد این بود که لباس های فضانوردی قبلی به دلیل نداشتن حفاظ مناسب (همون چسب که دور دستاشون میبستن) هوای سمی بیرون رو به داخل این لباس‌های فضانوردی انتقال میدادن. نکته جالب تر این بود که هر سیلویی یک محوطه داره که درون این محوطه نمایشگرها کار میکنن و منطقه بیرون سرسبز نشون داده میشد تا یه جورایی اینا گول بخورن یا حداقل اینکه آخر عمرشون یه خوشی زودگذری بهشون برسه و با امید بمیرن!
    خب دیدیم چندین سیلوی دیگر هم وجود داره که به نظر میرسه این سیلوها به غیر از محیط بیرون یه راه ارتباطی از طریق زیرزمین هم داشته باشن.
    من قبلش حدس میزدم که جولیت از طریق زیرزمین بره به سمت سیلوهای دیگر اما از بیرون داره میره سمت اونا. حالا باید دید که درون سیلوهای دیگر هم این خفقان حقیقت سرایت کرده یا سیلوهایی وجود دارن که قبلا تخلیه شده باشن. طبق صحبتی که با ولشه داشتم الآن میدونم که چرا برنارد مجبوره حقیقت رو بر این مردم بپوشونه. خودشم از یه چیزی میترسه که میتونه به ضرر تمام مردم درون سیلو تموم بشه برای همین مجبوره! مجبور هست که مردم رو فریب بده که شورش نکنن تا زنده نگه شون داره! حالا اینکه چرا رو نمیگم تا بیشتر از این اسپویل نشه.
    پایان بدی برای فصل اول نبود. حداقل اول و آخر اپیزودش هیجان داشت. حالا باید صبر کنیم تا سال بعد که فصل دوم از راه برسه.
    به نظر من بهتر بود به جای سریال یک چندگانه سینمایی براش میساختن یعنی مثلا کل فصل اول رو در قالب یک فیلم سینمایی پخش میکردن خیلی بهتر میبود.
    داشتم فراموش‌ میکردم به این قضیه اشاره کنم:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اینکه جورج خودکشی کرد برام زیاد ملموس نبود! خب میذاشتی میرفتی حقیقت رو میدیدی بعد میمردی! انگار این حقیقت رو میدونست که بیرون سمی هست ولی نمیدونست که راه نجاتی هست و اشتباه میکنه!
    البته از طرف دیگه شاید از شکنجه شدن میترسید و خودکشی رو مرگ راحت‌تری میدونست!
    از همه اینها بگذریم اینا هنوز نمیدونن که حقیقت رو فراموش کردن یعنی دست‌اندرکاران محترم اصلی یه اهدافی داشتن که حافظه گذشته اینا رو پاک کردن.
    به نظرم جولیت باید شعله‌بان‌های سیلوهای دیگر رو پیدا کنه! همونایی که گذشته رو به یاد میارن و میدونن چه بلایی سر این مردم اومده.
    نکته آخر اینکه انگار یک بمب هسته ای منفجر شده بوده ولی اگه کار خودشون باشه (دست‌اندرکاران محترمی که سیلوها رو کنترل میکنن) جالب تر هم میشه!

شاید از نظر داستانی بهترین سریالی بود که امسال دیدم. بازیگری‌ها عالی، داستان عالی، کارگردان‌های خوبی هم داشت هرچند از تکنیک وقت تلفی و سپس کلیف‌ هنگر زیاد بهره بردن.
    Can't find yourself. Lost in your lies

5. 16 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

اپیزود 10:

سریال سیلو طی ده قسمت همه ویژگی های یک سریال قوی رو حفظ کرد ، افت نداشت .
    موسیقی و کستینگ و جلوه های ویژه و کشش و چفت و بست داستانی عالی بود ،شدیدا منتظر
    فصل دوم میمونیم.

اسپویل:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    به نظر من نابودی زمین و سیلو ها واقعیته امادر طی زمان ، مسئله غیر قابل زیست بودن زمین تغییر کرده .گردانندگان سیلو از روی ترس یا نفع شخصی
    همچنان در سیلو گیر کردن و به حفظ وضع موجود اصرار دارن، ..اما اینکه چرا لباس ها رو شکلی میسازن که حتما فردی که میره بیرون سریع بمیره.
    بماند برای فصل 2.

9.5/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

7. 12 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

قسمت 10 / فصل یک این سریال هم تموم شد و میشه گفت از خوب های امسال تلویزیون بود.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    چند تا پست بالاتر گفته بودم یه حس دونده مارپیچ از این سریال میگیرم که معلوم شد تقریبا درست گفتم. حالا سیلو رو شما اون مارپیچ ها فرض کن که الان ازش خارج شد
    احتمالا فصل دو داستان بسط بیشتری پیدا میکنه و شاید سیلوهای دیگه هم دخیل بشن. باید دید جولیت چیکار میکنه. توی همون بیابون میگرده یا میره سراغ سیلوهای دیگه.

فقط چیزی که نفهمیدم اینه که جسد اونایی که بیرون مردن چی شده ؟ کلانتر اول که با زنش رفت بیرون ؟ من جسدی ندیدم . اصن مردن یا کسی جا به جاشون کرده. ؟ شایدم زنده باشن

9. 14 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

فصل خیلی خوبی بوده واقعا میشه برای ادامه دیدن نقش های ربکا فرگوسن منتظر موند
    به یکی از دوتا سوال سریال پاسخ داده شد، این که ساکنان سیلو تنها نیستن
    سوال بعدی چرا سیلو ساخته شده
    این سوالات فلسفی ساکنان کره زمین هم از خودشون میپرسن،
    جوابها شباهت عجیبی داره به پنهانگاری بعضی دولت ها در مورد موجودات فضایی، واقعا برای چی اینجا روی کره خاکی هستیم و ایا تنها هستیم
    مگر من ! من میشوم بی ت و

11. 14 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    19
    از این کاربر 30 بار در 3 پست سپاس گزاری شده

ترجمه این کتاب رو کسی داره یا می‌دونه چطور می‌شه یافت؟ به همه جا سر زدم نیست که نیست

13. 4 کاربرِ زیر از ara4tia بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,152 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ara4tia نمایش پست ها
    ترجمه این کتاب رو کسی داره یا می‌دونه چطور می‌شه یافت؟ به همه جا سر زدم نیست که نیست
    من هم دنبال کتاب میگشتم که تو یوتیوب یکی نقد کتاب دوم رو گذاشته بود اگه دنبال اسپویلی بفرما:
    https://www.youtube.com/watch?v=71dVNLo_oyI

خلاصه کتاب دوم رو هم تو اسپویلر پایین مینویسم ( ولی نخونید منم اشتباه کردم رفتم خوندم XD )
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ظاهرا فصل دوم به داستان قبل از فصل اول میپردازه و سرنوشت اینکه چه کسی سیلو هارو ساخته و چرا ساخته رو نشون میده. ظاهرا یک مرد از کنگره به اسم دونالد با یه شخص دیگه همچین طرحی رو اجرایی میکنن که از بمباران هسته ای آزمایشی پیش رو ملت رو در امان بذارن که اگه همه چی به فنا رفت بشریت نره، که خب میره! بعد اینکه ظاهرا حدود 50 تا سیلو (برای هر ایالت) ساخته شده و هدف از ساخت ریست کردن بشریته. اما مهم تر از همه سیلو شماره 1 هست که کله گنده های اصلی و اونایی که روی بقیه سیلو ها نظارت دارن توش زندگی میکنن از جمله خود دونالد. اما همه اعضای سیلو 1 خودشون رو با خواب بلندمدت(مثل فضانوردا) نگهداری میکنن و هر چند سال یک بار بیدار میشن و وضعیت بقیه رو رسیدگی میکنن. تو صحبت های این مرد گفته شده که اگه سیلویی از مدار خارج بشه باید کل اعضای اون سیلو هم کشته بشن که ممکنه سیلو 18 رو تو خطر بندازه.

15. 16 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

کتاب برای فصل سوم هم داره یا فقط کتابش دوتا فصل داره؟
    مگر من ! من میشوم بی ت و

17. 8 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,711
    از این کاربر 19,979 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

مطمئنم نصف بیشتر این پست ها رو نمیخونید رو رد میشید یه بار تاپیک رو مرور کنید لیست کتاب ها رو گفتم ولی من ترجمه فارسی براش پیدا نکردم فکر کنم بهترین راه خوندن کتاب ها همینه که نوشتم مگه مترجمی پیدا بشه و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها

طی بحثی که با پیمان داشتیم دلم نیومد بخشیش که احساس میکنم مفیده رو براتون به اشتراک نذارم تا اگه دوستی علاقه ای بیش از حد به مجموعه سیلو داشت بدونه از کجا باید پاسخی به سوالاتش پیدا کنه:

1- منبع اصلی که خود کتاب ها هستند
    با این روشی که اینجا گفتم کتاب های زیر رو میتونید بشنوید.
    Wool-Omnibus-Edition
    Shift---Omnibus-01-03
    Dust
    2- سایت نویسنده و پیج معرفی سری سیلو
    چندین قسمت داره که من خودم این قسمت رو بیشتر می پسندم هم پادکست داره هم یوتیوب داره هم کامنت های زیبایی داره که نویسنده توی بخش کامنت ها تا قبل از 2018 خیلی اکتیو بوده.

مثلا یکی از کامنت هاش اشاره به ایده ساختمان سیلو و ریشه ی اون داره.
    3- ویکی هم خلاصه ی خوبی داره

خلاصه که امیدوارم کمکی کرده باشم شرمنده که اینقدر شلوغ کاری میکنیم توی این تاپیک

19. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49
    از این کاربر 260 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

آیا تا آخر داستان مثلا در فصل های بعدی کتاب هیچ علتی برای اینکه چرا یکی از قوانین این سیلو این است که نباید آسانسور وجود داشته باشه ارائه میشه ؟

21. 5 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 5 از 7 اولیناولین ... 34567 آخرینآخرین