برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 10 از 13 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 124
    Bad things are coming
    سپاس
    21,973
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه The Last of Us که اپیزودهای آن از پانزدهم ژانویه 2023 (یکشنبه بیست و پنجم دیماه 1401) از شبکه HBO منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

سریال تا اینجا رضایت طرفدار های بازی رو بدست اورده ولی برای بقیه مخصوصا کسانی که twd رو دیدن کمی حوصه سر بره .

اما نکته ایی که در قسمت 6 و 7 جالب بود استفاده از موسیقی متن بازی This War of Mine .
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

3. 15 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    773
    از این کاربر 3,606 بار در 381 پست سپاس گزاری شده

برای من و شاید خیلی از هم سن و سال هام صنعت ویدیو گیم حکم یک عقده ای رئ داره. دوره ای که با gta و igi شروه میشه میرسه به pes و fifa و call of duty و نهایتن نسخه های اولیه assassins creed و همونجا ها متوقف میشه. یعنی دقیقن جایی که صنعت ویدیو گیم جهش وپیشرفت عظیمی رو در زمینه گرافیک و داستان سرایی شروع میکنه و نیاز به سیستم های قوی تر و یا کنسول های بازی برای ادامه این مسیر نمایان میشه و من مجبور میشم از این قطار دل انگیز پیاده بشم. همین میشه که کل تجربه من از بازی لست آف آس میشه نیم ساعت اول بازی که حول سکانس های اولیه سریال و شروع نابه سامانی ها میگزره.
    ولی خب کیه که از فضائل بازی شنیده باشه و منتظر سریالش نباشه.
    خب پر واضحه که سریال پروداکشن قوی و خوبی داشته. طراحی صحنه نسبت به نمونه مشابهش که واکینگ دد باشه واقعن سطح بالاتری رو داره.تیم نویسندگی و بازیگری هم همینطور. یعنی بصورت کلی سریال سطح قابل قبولی داره و میخام به مواردی که توین 5قسمت اول مطرح شده بپردازم.
    اول از همه انتخاب بازیگر دو نقش اصلی. در اینکه هر دو به شدت خوب بازی میکنن. اما در قیاس با بازیگر های گیم اصلی و عدم شباهتشون میشه حق رو به منتقدین سریال داد.
    درکل داستان گویی و روایت بازی اونقدر در سطح بالایی قرار داره که کار رو برای اقتباس خیلی سخت و حساس میکنه. کما اینکه با کوچکترین تغییرات الان طرفداران بازی گارد گرفتن. به عنوان مثال کاراکتر های بیل و فرانک و داستانشون رو فقط از دید سریال نگاه کنیم درست و منطقی هست و اپیزود سوم به تنهایی میتونه جزو تاثیرگذار ترین اپیزود های سریال باشه که نمونه های مشابهش رو توی خیلی از سریال ها دیدیم. اما وقتی پای بازی به وسط میاد خیلی ها با هم جنس گرا بودن این دو نفر مشکل دارن. یا کاراکتر های سم و هنری نسخه برعکس هست که گویا توی سریال مخاطب به درک بهتری ازشون رسیده.
    چنین دوگانگی ها و قیاس هایی بیشتر روی طرفداران گیم تاثیر داره تا مخاطبی که فقط سریال رو میبینه و گیم رو تجربه نکرده و خب چون گیمر هاجمعیت کثیری رو تشکیل میدن گروه دوم هم تحت تاثیر افکار اون ها قرار میگیرن.
    درکل سریال اثری در خور تماشا هست که کمی تا قسمتی داره نون بازیش رو میخوره و به نظرم بیشتر از اونچه که خودش ارائه میده بهش توجه میشه. دلیلش هم این هست که سریال بخوبی تونسته مکمل بازی معروفش بشه. کاراکتر های فرعی بازی رو به خوبی پرداخت کرده (حتی باوجود تغییراتی که ایجاد کرده. یعنی خود داستان سرایی و پرداخت شخصیت های بیل و فرانک مشکلی نداره و فقط مشکل بعضی ها با گی بودن این دو نفر بوده و درواقع از لحاظ منطق داستان مسئله ای نیست) روی همین حساب برای منی که بازی رو تجربه نکردم سریال معمولی تر از اونچه که بایدهست.

5. 16 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

>> نظرات بعضی از افراد برام خیلی عجیبه. من تقریبا 10 سالی هست دارم تاپیک‌های انجمن رو می‌خونم و کاربرایی هستن که تقریبا 90% ارسال‌هاشون راجب فیلم و سریال‌هایی که می‌بینن منفیه. این موضوع توی سریال‌ها خیلی پوچ و بی‌معنیه، چون واقعا منطقی نیست اپیزود به اپیزود پیش‌بری تا فقط بیای یه اثر هنری رو بکوبی و سرزنش کنی. چه لذتی تو این هست که این همه وقت بزاری و آخرش هم یه حس ناخوشایند داشته باشی؟ احتمالا این مدل آدما کلی وقت می‌ذارن نظرات بقیه رو می‌خونن بعد میرن سریال رو می‌بینن تا فقط بیان نظر منفی راجبش بدن و هیت کنن، وگرنه چه دلیلی داره که در مورد هر چی که می‌بینی بیای نظر منفی بدی. اگر چیزایی که من می‌نویسم رو خونده باشید، شاید نهایتا 10% درصد نظرات من راجب چیزایی که می‌بینم منفیه و هر موقع بخوام چیزی رو ببینم حتما قبلش کلی تحقیق می‌کنم و هر جا هم که حس کنم ارزش وقتی رو که می‌ذارم نداره رهاش می‌کنم می‌ره پی کارش، چون به من که واسه دیدن و نقد کردن فیلما پول نمی‌دن، منطقی نیست هر چی که هست و نیست و ببینم و بیام واسشون نظر بنویسم.

اگر آدم کل روز بیکار نباشه، بی‌نهایت محتوای سینمایی و تلویزیونی برای دیدن وجود داره. مگه کسی ما رو مجبور می‌کنه که چیزای مزخرف و آشغال رو ببینیم؟ من به این نتیجه رسیدم که خیلیا کلا برای نقدکردن و منفی‌بافی زندگی می‌کنن تا حس خوبی به خودشون داشته باشن. اگر واقعا چیزی که می‌بینین انقدر بده، من یه پیشنهاد خیلی ویژه براتون دارم، "دیگه نبین و ادامه نده". یادبگیر که سلیقت چیه و چیزایی که به‌نظرت آشغال هستن رو فیلتر کن. البته شاید، حس رضایت برای خیلیا دیدن فیلم و سریال نیست، بلکه نظرات تند و منتقدانه و تیپی هست که با نظراتشون برای خودشون بر می‌دارن.

7. 22 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Julie نمایش پست ها
    >> نظرات بعضی از افراد برام خیلی عجیبه. من تقریبا 10 سالی هست دارم تاپیک‌های انجمن رو می‌خونم و کاربرایی هستن که تقریبا 90% ارسال‌هاشون راجب فیلم و سریال‌هایی که می‌بینن منفیه. این موضوع توی سریال‌ها خیلی پوچ و بی‌معنیه، چون واقعا منطقی نیست اپیزود به اپیزود پیش‌بری تا فقط بیای یه اثر هنری رو بکوبی و سرزنش کنی. چه لذتی تو این هست که این همه وقت بزاری و آخرش هم یه حس ناخوشایند داشته باشی؟ احتمالا این مدل آدما کلی وقت می‌ذارن نظرات بقیه رو می‌خونن بعد میرن سریال رو می‌بینن تا فقط بیان نظر منفی راجبش بدن و هیت کنن، وگرنه چه دلیلی داره که در مورد هر چی که می‌بینی بیای نظر منفی بدی. اگر چیزایی که من می‌نویسم رو خونده باشید، شاید نهایتا 10% درصد نظرات من راجب چیزایی که می‌بینم منفیه و هر موقع بخوام چیزی رو ببینم حتما قبلش کلی تحقیق می‌کنم و هر جا هم که حس کنم ارزش وقتی رو که می‌ذارم نداره رهاش می‌کنم می‌ره پی کارش، چون به من که واسه دیدن و نقد کردن فیلما پول نمی‌دن، منطقی نیست هر چی که هست و نیست و ببینم و بیام واسشون نظر بنویسم.

اگر آدم کل روز بیکار نباشه، بی‌نهایت محتوای سینمایی و تلویزیونی برای دیدن وجود داره. مگه کسی ما رو مجبور می‌کنه که چیزای مزخرف و آشغال رو ببینیم؟ من به این نتیجه رسیدم که خیلیا کلا برای نقدکردن و منفی‌بافی زندگی می‌کنن تا حس خوبی به خودشون داشته باشن. اگر واقعا چیزی که می‌بینین انقدر بده، من یه پیشنهاد خیلی ویژه براتون دارم، "دیگه نبین و ادامه نده". یادبگیر که سلیقت چیه و چیزایی که به‌نظرت آشغال هستن رو فیلتر کن. البته شاید، حس رضایت برای خیلیا دیدن فیلم و سریال نیست، بلکه نظرات تند و منتقدانه و تیپی هست که با نظراتشون برای خودشون بر می‌دارن.

یه بار دیگم توی یکی از پست های این تاپیک گفتم---> اگر مطابق سلیقتون نیست، ادامه ندین سریال رو چون اینکه هی بیاین بگین این چی بود؟! ارزش نداشت واقعا فایده ش چیه؟!؟! باشه میخواین نظر بدین، مشکلی نیست ولی یه بار/ یه بار بگین خوشمون نیومد و تماااام دیگه چرا هر قسمت میزارن میبینین و بازم میگین خوشم نیومد؟!؟!
    واقعا یکی از بزرگ ترین سوالای زندگیم ‍ه!! خب چرا میبینین؟!؟!
    ببینم وقتی از یه سریالی خوشمون نمیاد یا هر چیز دیگه ای ... بازم ادامه میدیم؟!؟! مثلا این کتابه خیلی بیخوده... خب دیگه نمیخونمش یا هی میخونم و میگم عجب چیز چرتیه - حیف وقتی که میزارم و بازم و بازم ادامش میدم؟!؟!
    این سریال به نظرم بیخوده/ با سلیقم جور نیست/ این چیه ساختن- خب دیگه ادامه نمیدمش- واقعا میپرسم مگه با خودتون رودروایسی دارین؟!؟!؟
    بابا فکر کنین این سریال اصلا نیست/ وجود نداره/ ساخته نشده- برین سریالایی رو ببینین که ارزش وقتتون رو داره!! خیلی ساده ‍ست

9. 15 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Julie نمایش پست ها

شما که 10 سال تاپیک میخونی پس باید سریال هایی نظیر گات و برکینگ بد و تاپیکاشونو خوب به یاد داشته باشی. نقد منفی کمترین کاری هست که در برابر نرمالیزه شدن آشغالا میشه انجام داد.

اما دلیل اینکه چرا بعضیا همچنان آشغال ها رو میبینن. دلیلش دوپامین هست. فرد میدونه که یه اپیزود خوب چقدر میتونه حالشو خوب کنه.

در کل پستت خیلی آشغال و پرت و آخوندی بود. دوس ندارم بیشتر از این روزم خراب بشه.

11. 6 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط codec_pack نمایش پست ها
    شما که 10 سال تاپیک میخونی پس باید سریال هایی نظیر گات و برکینگ بد و تاپیکاشونو خوب به یاد داشته باشی. نقد منفی کمترین کاری هست که در برابر نرمالیزه شدن آشغالا میشه انجام داد.

اما دلیل اینکه چرا بعضیا همچنان آشغال ها رو میبینن. دلیلش دوپامین هست. فرد میدونه که یه اپیزود خوب چقدر میتونه حالشو خوب کنه.

در کل پستت خیلی آشغال و پرت و آخوندی بود. دوس ندارم بیشتر از این روزم خراب بشه.
    نقد منفی؟! تنها چیزی که اینجا صورت نمیگیره نقده
    واقعا تعریف نقد چیه؟! قطعا این چیزی که اینجا داره رخ میده هر چیزی هست جز نقد/ نقد و انتقاد کردن سر درازی داره- اونم توی مواردی که تخصصی توش نداریم که البته اینجا و در این مملکت همه در تمام امور تخصص داریم- تمـــــــام امور
    اینجا که میایم و تاپیک میزنیم تا درباره یه سریال صحبت کنیم نمیخوایم نقد تخصصی انجام بدیم/ میخوایم نظر شخصی ‍مون رو بگیم درباره یه سریال- فیلم یا هر چیزی/ تشخیص آشغال بودن یا نبودن یه سریال نظر شخصی منه/ اما هیچکس منو مجبور نکرده ادامه بدم/ ببینم/ و هی هم بیام بکوبمش!
    دلیل آشغال دیدن در اینجا به نظر من فقط کوبوندن الکی یه چیزه/ من توی این تاپیک به ندرت نقدی دیدم/ فقط اومدن گفتن آشغاله و چرته و حیف وقت
    اپیزود خوب میخوای/ پیدا کردنش کاری نداره... تاپ ترین سریالا رو ببینین که توش پره از اپیزودای خوب/ اما دیدن یه آشغال به امید پیدا کردن یه اپیزود خوب مسخره ‍س/ هر وقت قحطی شد اینکارو کنین

13. 9 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You Talk Too Much
    سپاس
    3,548
    از این کاربر 1,321 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

نقل قول از کسی نگرفتم تا بخواد بحثم ادامه دار باشه و فقط خواستم نکته ای رو با دوستان انجمن در میان بذارم؛ این انجمن در حال فعالیت هست و خوشبختانه از قبل تا الان پر بوده از نظرات حرفه ای تا نظرات ساده و این تنوع نظرات از نظر کیفیت بیان و از نظر فنی باعث شده تا اینجا محلی برای علاقه مندان برای به اشتراک گذاری نظرات و همچنین مطالعه دیدگاه های دیگران باشه پس به نظرم به جای صحبت درباره نحوه نقد و محدوده مشخص کردن برای نحوه بیان نظرات، درباره خود اون فیلم یا سریال صحبت کنیم و نظرات مخالف و منفی رو هم ببینیم و بخوانیم و حرف و نظر متفاوتی داریم بیان کنیم. از نحوه بیان و نظرات افراد به مرور، میزان تسلط و نگاهشون به لحاظ کیفی مشخص میشه و میشه تشخیص داد که این فرد نظرش سطحی هست یا دقت نظری در بیانش داره و ارزش تعامل رو داره.
    در کل فضای انجمن رو برای بیان راحت نظرات محدود نکنیم بهتره و به نظرم دید منفی داشتن به یک فیلم یا سریال هم شاید از داشتن توقع بالا و اخبار پیرامون اون اثر باشه و گاهی اون اثر رو دنبال میکنی تا دلیل این همه اخبار و نظرات مختلف رو متوجه بشی، پس به راحتی نمیشه به کسی گفت اگر نظر مخالف داری پس نبین و ادامه نده، شاید در این لحظه و این اپیزود نظرش منفی هست ولی دوست داره ادامه بده تا از ظرفیتی که از این اثر مد نظر داره اپیزود بهتری رو شاهد باشه.

15. 11 کاربرِ زیر از R_HURRICANE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

خب روند خوب بد خوب بد همچنان ادامه داره و یه اپیزود عالی دیدیم. اپیزود 8 کاملن لست آف آسی بود و حس و حال بازی رو کاملن القا کرد. به نظرم سریال خیلی خوب تونسته به سبک گیمینگ تبهکار سازی کنه. هم اون زن هم این کشیش جفتشون تبهکار های خوبی بودن. امتیاز اپیزود 9، اما سه نمره به خاطر پدوفیل و ریاکار بودن کشیش از این اپیزود کم میشه و امتیاز 6 رو میگیره.

توی سریال هایی که دیدم، فقط سازنده های دکستر و گات از سازنده های این سریال خر تر بودن.

17. 5 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    546
    از این کاربر 842 بار در 97 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط codec_pack نمایش پست ها
    خب روند خوب بد خوب بد همچنان ادامه داره و یه اپیزود عالی دیدیم. اپیزود 8 کاملن لست آف آسی بود و حس و حال بازی رو کاملن القا کرد. به نظرم سریال خیلی خوب تونسته به سبک گیمینگ تبهکار سازی کنه. هم اون زن هم این کشیش جفتشون تبهکار های خوبی بودن. امتیاز اپیزود 9، اما سه نمره به خاطر پدوفیل و ریاکار بودن کشیش از این اپیزود کم میشه و امتیاز 6 رو میگیره.

توی سریال هایی که دیدم، فقط سازنده های دکستر و گات از سازنده های این سریال خر تر بودن.
    اتفاقا برعکس باید بخاطر پدوفیل و ریاکار بودن اون شخص به این سریال نمره بالاتری داد بالاخره باید تقدس زدایی و عادی سازی این امور صورت بگیره.
    از نظر من این قسمت از 10 نمره باید 20 بگیره.

19. 8 کاربرِ زیر از drake بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,708
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

عباسی چکار کرد؟! شاید وقتی به این قسمت برگردیم نکته ای که توجه مون رو جلب میکنه استفاده به جا از تصویر به جای دیالوگه. مثل صحنه آتش گرفتن اون مکان مذهبی و تصویر آتش توی پس زمینه اون سکانس انتهایی. ولی اون آغوش آخری بین جوئل و الی تقریبا تکه گم شده پازل شون بود و حالا میدونیم دیگه الی تقریبا جای سارا رو پر کرده. اما اون نکته انحرافی همون رفتار کشیشه بود، یه جنرالیزیشن خاصی صورت گرفت که شاید عده ای با اون کنار نیان ولی جالب تر اینه اینجا (ط.ه.ج)کسی با اون مشکل پیدا کنه(: به نظرم علی عباسی انتخاب خوبی واسه به تصویر کشیدن یه آدم مذهبی توی پساآخرالزمان بود. ولی یه نکته دیگه اینه که اون افکاری که قسمت تبلیغ کمونیسم و اون زنه رو ساخت همینقدر شدید به مذهب تاخت... خلاصه اوضاع خراب بشه رفقای متحد هم پشتتون رو خالی میکنند هر چند حرفتون فقط تفاوت ظاهری داشته باشه...

بی خیال خودتون چطورید؟ (((((:

21. 10 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 13 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین