برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18
    Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

تشابهات سری اول ناروتو نسبت به هانتر ایکس هانتر!

lمطلع نیستم که ایا کیشیموتو1 و توگاشی2 با هم دوستان صمیمی هستند یا نسبت شاگرد و استادی دارند یا هر چیزی شبیه به این،در این تایپک شباهت های سری اول انیمه ناروتو نسبت به انیمه هانتر ایکس هانتر رو خدمتتون عرض میکنم منطور از این تایپک زیر سوال بردن داستان گسترده ناروتو نیست و منظورم رو اشتباه نگیرید و این رو هم خدمتتون بگم که من هر دو این انیمه ها رو بسیار دوست دارم و جزء انیمه های مورد علاقه بنده هستند.

1. آزمون چونین و آزمون هانتر

هر دو با محک زدن استعداد های ذهنی آزمون دهندگان آغاز میشود،در آزمون هانتر یک خانم مسن سوالات را میپرسد و در آزمون چونین یک مرد وظیفه پرسیدن سوالات روانشناختی را بر عهده دارد.در حالی که مرحله دوم آزمون چونین به سمت جنگل مرگبار کشیده میشود، در انطرف و در مرحله چهارم از آزمون هانتر و درون جنگل آزمون دهندگان باید از نشانی که با خود به همراه دارند مراقبت کنند و نگزارند دیگر شرکت کنندگان آن ها را بدست بیاورند،در مرحله دوم آزمون چونین شرکت کنندگان نیز باید وظیفه ای به مانند نگهداشتن نشان هایشان در آزمون هانتر انجام دهند ولی با کمی تغییر به این صورت که در این مرحله آنان باید از کتیبه (طومار) هایشان مراقبت کنند!، و همچنین در مرحله سوم از آزمون چونین و مرحله پنجم از آزمون هانتر نیز تشابهی وجود دارد و آن تورنومنت مبارزه است.

2. کابوتو و تونپا

نقش کابوتو در آزمون چونین دقیقا مشابه وظیفه تونپا در آزمون هانتر می باشد،هر دو چندین بار در این آزمون ها شرکت کرده اند،هر دو اطلاعات بسیار زیادی در مورد شرکت کنندگان دارند و هر دو طوری نشان میدهند که با کاراکتر های اصلی رفتار بسیار خوبی دارند ولی در حقیقت به دنبال منافع خودشان هستند.

3. اکاتسوکی و فانتوم تروپ

فانتوم تروپ شامل 13 تن از قویترین استفاده کنندگان از نن در دنیای هانتر ایکس هانتر می باشد،همچنین این گروه یکی از بزرگترین دشمنان شخصیت های اصلی در این داستان می باشند،اکاتسوکی در دنیای ناروتو شامل حدودا 10 تن از قویترین شخصیت ها در دنیای ناروتو می باشد همچینن این گروه دشمن اصلی شخصیت های اصلی و حتی دنیای شینوبی ها(ننیجا ها) نیز می باشند. در اصل فانتوم تروپ برای رسیدن به هدفشان و هر چیزی که میخواهند حتی دست به کشتار افراد بی گناه میزنند و از انجام این کار ترسی ندارند،اگرچه اکاتسوکی هدف مشخصی دارد ولی حاضرند برای رسیدن به این هدف هر کس که سد راهشان برای رسیدن به هدفی که دارند میشود را به قتل برسانند.

4. اوروچیمارو و هیسوکا

دیگر کاراکتری که شباهت زیادی به یکی از دیگر کاراکتر های هانتر ایکس هانتر دارد اوروچیمارو می باشد،نقشش در آزمون چونین و همچنین در آینده، بسیار نزدیک به نقش هیسوکا در هانتر ایکس هانتر می باشد،او در مرحله جنگل مرگبار زمانی که هیچکدام از کاراکتر های اصلی هیچ راهی برای شکست دادن او ندارند معرفی می شود،در حالی که گون در مرحله سوم(جنگل) در ازمون هانتر به خوبی با هیسوکا مبارزه میکند، هر دو این شخصیت ها به قدرت های افراد کوچکتر از خودشان یعنی بچه ها علاقه دارند. اوروچیمارو به قدرت ساسکه علاقه دارد و از انطرف هیسوکا به قدرت های گون علاقه دارد(اگرچه هر کدام به دلایل مختلفی) هر دو به طرز دیوانه واری قدرتمند هستند و هر دو زمان هایی در طول داستان تبدیل به شخصیت های خاکستری و ضد شرور3 نیز شده اند( هیسوکا در مسابقه وسطی در ارک گریلد ایلند(جزیره طمع) و اوروچیمارو در زمان جنگ)، همچنین این شخصیت ها مدت زمانی عضو گروه های تروریستی درون داستان نیز بوده اند (اوروچیمارو عضو اکاتسوکی و هیسوکا عضو فانتوم تروپ).

5. ساسکه و کوراپیکا

بیاین یه ذره از حال و هوای آزمون بیایم بیرون،در اینجا ساسکه و کوراپیکا رو داریم،این دو شخصیت تشاباهات بسیار زیادی با هم دارند، قبلیه هر دو نفر نابود شده و این دو نفر تنها بازماندگان قبیله شون هستند و این دو نفر فقط برای انتقام زنده اند و حتی حاضرند برای رسیدن به انتقام اگه لازم باشه دست از نیمه روشن خودشون بکشن و نیمه تاریکشون رو اشکار کنن. و عجیب ترین تشابه چشمان قبیله کورتا و شارینگان قبیله اوچیها است،هر دو زمانی ظاهر میشوند که استفاده کنندگان احساساتی،پرهیجان یا خشمگین شوند(اگرچه شارینگان قابلیت فعال شدن رو داره در صورتی که چشمان سرخ قبیله کورتا به یکباره ظاهر میشوند.)

6. ساسکه و کیلوا

زمانی که پای برادر کیلوا وسط باشه جنبه تاریک کیلوا فعال میشه،ساسکه هم همینطور، گون تصمیم میگیره که کیلوا رو به سمت جنبه مثبتش برگردونه ،ناروتو هم همینطور، به جز اینکه گون این کار رو فقط توی 5 اپیزود انجام میده در صورتی که انجام دادن این کار توسط ناروتو تا اخر سری اول انیمه طول میکشه. بزگرترین تشابه خاندان زولدیاک و اوچیها در اینه که برادران بزرگترشون تمام سعیشون رو میکنن تا مطمعن بشن برادر کوچترشون بتونه از اینی که هست بسیار قویتر بشه، و برادر کوچکتر هم نمی خواد از این طریق قویتر بشه و هرکاری که اونا میگن رو انجام بده.

7. سوناده و بیسکی

هر دو خانم های مسنی هستند که از تکنیک ها وقدرتشون استفاده میکنن تا جوونتر به نظر بیان (هر دو موهای بلوند دارن!) و هر دو از نظر فیزییکی بسیار قدرتمند و بسیار باتجربه هستند.

اگر بعد از همه این مواردی که خدمتتون عرض کردم بازم انکار میکنین و میگین که سری اول انیمه ناروتو از روی انیمه هانتر ایکس هانتر کپی نشده، بیشتر از این چیزی ندارم که بهتون بگم.در حقیقت موافق اینم که در ادامه ناروتو راه خودش رو از هانتر ایکس هاننتر جدا میکنه و در سری دوم تقریبا هیچ تشابهی با این انیمه نداره.

پ.ن1:خالق مانگا ناروتو
    پ.ن2:خالق مانگا هانتر ایکس هانتر
    پ.ن3:معرفی عناصر داستانی/شماره ی چهل و پنج: Anti-Villain

نظر شما درباره این موارد چیست؟
    به نظر شما ایا سری اول انیمه ناروتو از روی انیمه هانتر ایکس هانتر کپی شده است یا خیر؟

2. 26 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,855
    از این کاربر 1,340 بار در 194 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : تشابهات سری اول ناروتو نسبت به هانتر ایکس هانتر!

من قبلا تو قسمت معرفی انیمه هانتر کاملا ذکر کردم که ناروتو کپی شده از هانتره ولی عجیب اینه که هانتر زیر سایه ناروتو موند و نتونست به خوبی به چشم بیاد
    البته نباید از حق بگذریم سری دوم ناروتو خیلی عالی بود

4. 9 کاربرِ زیر از bbas بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

ناروتو خیلی عظیم تر و بزرگتر و تاریک تر از هانتره ، همینطور شخصیت پردازی ناروتو تو انیمه ها نظیر نداره
    Farewell

6. 11 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

اول از همه ممنون از مهدی بابت این تاپیک جالب

چون من با هر دوتا انیمه خاطره دارم و هردوشونُ خیلی دوست دارم، همیشه خودمُ قانع می‌کردم و می‌گفتم که سری اول ناروتو از هانتر "الهـام" گرفته و این اشکالی نداره و خیلی از این موارد وجود داره! ولی این الهامات و تشابهات خیلی بیش از حد بودن؛ شخصیت‌ها، داستان‌ها، ایده‌ها؛ همش مثل هانتر بود! نمیشه گفت که مانگاکای ناروتو از مانگای هانتر الهام گرفته؛ آخه الهام تا چه انداره؟ پس بهتره با واقعیت رو به رو شیم؛

سـری اول نـاروتـو، کامـلا از روی هـانـتر کپی شـده!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Razor نمایش پست ها
    ناروتو خیلی عظیم تر و بزرگتر و تاریک تر از هانتره ، همینطور شخصیت پردازی ناروتو تو انیمه ها نظیر نداره
    اینجا بحث عظیم‌تـر بودن و بهتر بودن نیست اصلا! هدف این تاپیک معرفی تشابهات بین این دوتا انیمه‌ـست و آیا اینکه سری اول ناروتو از هانتر کپی شده یا نه!

8. 10 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

تایپیک خیلی خوبی بود . تشکر از مهدی عزیز بابت زحماتش

اما چون به نظرم نارتو علی رغم فیلرهای بسیار زیادش کلا از هانتر انیمه ی بهتریه و اینکه کپی برداری شده یا نه که نکات خیلی خوبی رو مهدی گفت. تویه سینما بازسازی های موفقی داشتیم که از نسخه ی اصلی حتی بهترم هم بودن . "مردی که زیاد می دانست" هیچکاک، "3:10 دقیقه به یوما " جیمز منگولد، "Departed" اسکورسیزی و ..... در حالی که نارتو یک باز سازی هم نیس و اگه بخوایم بگیم که نارتو کپی کننده از هانتر هس باید بگیم کپی کننده موفقی بودی و از هانتر بهتر هم عمل کرده. البته چند تا از کپی برداری ها رو واقعا میشه گفت مشابه هم هستن و چند تایه دیگه ماهیت انیمه های بلند هستن که تویه وان پیس و بلیچ و .. هم وجود دارن. تشابه آکتسوکی و فانتوم تروپ که در انیمه بلیچ هم سول سوسایتی 13 تا کاپیتان داره و اونا هم تویه قسمت های اول انیمه (دقیقا یادم نیس) دشمن اصلی شخصیت ایچیگو بودن. یا شخصیت های اول انیمه های بلند، لوفی وان پیس ، ایچیگو بلیچ، گون هانتر، نارتو تو انیمه هم اسمش و ... . این شخصیت ها از لحاظ ویژگی تفاوت زیادی با هم ندارن. آیا میشه گفت اینا همه از رویه یه انیمه دیگه کپی شدن ؟؟؟ مشخصات مشترک زیادی بین انیمه های بلند هس . دومین چیزی که در مورد اون بشه گفت که ایا نارتو کپی برداری از رویه هانتره یا نه؟؟ ساخت یک انیمه بلند مثله ساخت یه سریال و فیلم معمولی نیست. خلق یک دنیایه تخیلی از دیدگاه و بنا به اعتقادات رنگارنگ ژاپنی هاس. نارتو قطعا تو همون سری اول تفاوت های بسیار زیادی هم با هانتر داره.
    شخصیت گون با نارتو رو مقایسه کنید. گون یه پسر بچه خوش حاله که پدرش به خاطر عشق هانتر بودنش اونو رها کرده و رفته . ولی نارتو یه پسربچه تنهاس که نفرین شده اس. ولی از لحاظ ویژگی ها شخصیتی هر دو دو پسر بچه خنگ با اراده عظیم که همین اراده عظیم راهشون رو پیش میبره ( البته به نظرم این مشخصه خود ژاپنی هاس که اراده رو بر هوش فردی مقدم میدونن و کار و تمرین بر استعداد تنها ارجح میدونن و معتقدن که انسان با تلاش زیاد به هر جایگاهی که دوست داره میرسه یا به نوعی این تفکر رو برای پیشرفت جامعشون به افراد اون تلقین کردن) حالا آیا نارتو از رویه گون کپی شده؟
    شخصیت هایی مثله ساسکه نارتو ، کیلوا و کوراپیکا هانتر و ایشیدا اوریو بلیچ شباهت های زیادی دارن. یا زورو تو انیمه وان پیس، کاکاشی تو نارتو و کاپیتان کوچیکی بلیچ هم همین طور .
    درسته که این شباهت ها و کپی برداری ها درسته. ولی به نظرم نه میشه گفت که نارتو کپی برداری کامله هانتر هستش حتی در شخصیت پردازی ها و داستان ها از نارتو عقب تره که نتونسته محبوبیت نارتو رو به دست بیاره
    البته این نظر شخصی من بود

10. 9 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

نقل قول نوشته اصلی توسط sh2012 نمایش پست ها
    تایپیک خیلی خوبی بود . تشکر از مهدی عزیز بابت زحماتش

اما چون به نظرم نارتو علی رغم فیلرهای بسیار زیادش کلا از هانتر انیمه ی بهتریه و اینکه کپی برداری شده یا نه که نکات خیلی خوبی رو مهدی گفت. تویه سینما بازسازی های موفقی داشتیم که از نسخه ی اصلی حتی بهترم هم بودن . "مردی که زیاد می دانست" هیچکاک، "3:10 دقیقه به یوما " جیمز منگولد، "Departed" اسکورسیزی و ..... در حالی که نارتو یک باز سازی هم نیس و اگه بخوایم بگیم که نارتو کپی کننده از هانتر هس باید بگیم کپی کننده موفقی بودی و از هانتر بهتر هم عمل کرده. البته چند تا از کپی برداری ها رو واقعا میشه گفت مشابه هم هستن و چند تایه دیگه ماهیت انیمه های بلند هستن که تویه وان پیس و بلیچ و .. هم وجود دارن. تشابه آکتسوکی و فانتوم تروپ که در انیمه بلیچ هم سول سوسایتی 13 تا کاپیتان داره و اونا هم تویه قسمت های اول انیمه (دقیقا یادم نیس) دشمن اصلی شخصیت ایچیگو بودن. یا شخصیت های اول انیمه های بلند، لوفی وان پیس ، ایچیگو بلیچ، گون هانتر، نارتو تو انیمه هم اسمش و ... . این شخصیت ها از لحاظ ویژگی تفاوت زیادی با هم ندارن. آیا میشه گفت اینا همه از رویه یه انیمه دیگه کپی شدن ؟؟؟ مشخصات مشترک زیادی بین انیمه های بلند هس . دومین چیزی که در مورد اون بشه گفت که ایا نارتو کپی برداری از رویه هانتره یا نه؟؟ ساخت یک انیمه بلند مثله ساخت یه سریال و فیلم معمولی نیست. خلق یک دنیایه تخیلی از دیدگاه و بنا به اعتقادات رنگارنگ ژاپنی هاس. نارتو قطعا تو همون سری اول تفاوت های بسیار زیادی هم با هانتر داره.
    شخصیت گون با نارتو رو مقایسه کنید. گون یه پسر بچه خوش حاله که پدرش به خاطر عشق هانتر بودنش اونو رها کرده و رفته . ولی نارتو یه پسربچه تنهاس که نفرین شده اس. ولی از لحاظ ویژگی ها شخصیتی هر دو دو پسر بچه خنگ با اراده عظیم که همین اراده عظیم راهشون رو پیش میبره ( البته به نظرم این مشخصه خود ژاپنی هاس که اراده رو بر هوش فردی مقدم میدونن و کار و تمرین بر استعداد تنها ارجح میدونن و معتقدن که انسان با تلاش زیاد به هر جایگاهی که دوست داره میرسه یا به نوعی این تفکر رو برای پیشرفت جامعشون به افراد اون تلقین کردن) حالا آیا نارتو از رویه گون کپی شده؟
    شخصیت هایی مثله ساسکه نارتو ، کیلوا و کوراپیکا هانتر و ایشیدا اوریو بلیچ شباهت های زیادی دارن. یا زورو تو انیمه وان پیس، کاکاشی تو نارتو و کاپیتان کوچیکی بلیچ هم همین طور .
    درسته که این شباهت ها و کپی برداری ها درسته. ولی به نظرم نه میشه گفت که نارتو کپی برداری کامله هانتر هستش حتی در شخصیت پردازی ها و داستان ها از نارتو عقب تره که نتونسته محبوبیت نارتو رو به دست بیاره
    البته این نظر شخصی من بود
    من با بازسازی، الهام، کپی و ... هیچ مشکلی ندارم ولی به شرط رعایت "کـپـی رایـت" !! مثلا اودا یه جا گفته بود دنده سه لوفی رو از روی چوجی توی مانگای ناروتو الهام گرفته و هیچ مشکلی هم نداشت! ولی کسایی که هم ناروتو رو دیدن و هم هانتر رو براشون روشنه که خیلی از چیزای ناروتو از روی هانتر کپی شده؛ مثال بارزش همین آزمون چونین که یکی از آرک های مهم انیمه رو تشکیل میداد، همه‌چیزش مثل آزمون هانتر بود! بَک استوری شخصیت‌های کوراپیکا و ساسکه به طرز کاملا عجیبی شبیه همه! و چندتا مورد دیگه! اینا در صورتیه که کیشیموتو هیچ چیزی مبنی بر الهام گرفتن یا کپی کردن از هانتر نگفته(تا اون جایی که من اطلاع دارم) و این خودش درست نیست و به راحتی میشه این حرفُ زد که ناروتو از روی هانتر کپی کرده و کیشیموتو ایده‌های توگاشی رو دزدیده!!

در مورد شخصیت های اول انیمه های بزرگ هم همونطور که اینجا گفتم درواقع این یه جور سنت و آدابه که از قدیم در مانگاها و انیمه های ژاپنی وجود داشته و اگه هزارتای دیگه از اینجور شخصیت ها هم خلق بشن بازم هیچکی نمیگه کپیِ فلان شخصیت از فلان مانگاست! مسلما تفاوت های ناروتو از شباهت هاش نسبت به هانتر زیادتـره ولی چیزایی که ناروتو از هانتر برداشته چندتا جزئیات کوچیک نیست که به راحتی بشه ازش گذر کرد! اون حرفی هم که گفتم "ناروتو کاملا از روی هانتر کپی شده" هم درست نیست و "ناروتو از روی هانتر کپی شده" درست‌تـره!
    همه‌ی این حرفام رو پس می‌گیرم فقط در صورتی که مدرکی معتبری ببینم مبنی بر اینکه کیشیموتو یه جایی گفته باشه که در خلق مانگای ناروتو از مانگای هانتر الهام گرفته!

بحث اینکه کدوم انیمه بهتریه هم کاملا مقوله‌ی جداگونه ای رو میطلبه!

12. 9 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    من با بازسازی، الهام، کپی
    کپی خوب نیس بگو کاپی (یادی از مرحوم زنده سندی)
    "ناروتو از روی هانتر کپی شده"
    به جز آزمون چونین و هانتر که در انتها کاملا رویه ای متفاوت رو از هم دنبال میکنن. از لحاظ داستانی دو انیمه متفاوتن (داستان نه شخصیت) ولی بله نارتو و مانگاکای اون باید اعلام کنن که از هانتر الهام گرفتن ( یا همون کپی کردن ).
    ولی اونقدر هم که بگیم چرا نارتو کپیه هانتر ولی بیشتر مورد توجه قرار گرفته هم درست نیس و باید قبول کرد که نارتو از لحاظ شخصیت پردازی (قسمت نبرد نارتو و ساسکه تو این هفته رو ببین امین عالی بود حرف نداشت ...اون تصویر آخرش از دوتاشون که کنار هم هستن....) از هانتر بهتر عمل کرده و تفاوت شخصیت هایی که میگید کپی نارتو از هانتر هستن پیچیده تر بودنشون هس (البته انصافا اگه به هیسوکا تو انیمه هانتر درست و حسابی پرداخته شده بود کاراکتر توپی میشد.) این که میگم نارتو بهتره همین تفاوت هایی تو شخصیت پردازی هاس که اتفاقا تفاوت هایی رو هم ایجاد کرده ولی با کل حرفت همون جور که گفتم موافقم

14. 8 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

نقل قول نوشته اصلی توسط sh2012 نمایش پست ها
    به جز آزمون چونین و هانتر که در انتها کاملا رویه ای متفاوت رو از هم دنبال میکنن. از لحاظ داستانی دو انیمه متفاوتن (داستان نه شخصیت) ولی بله نارتو و مانگاکای اون باید اعلام کنن که از هانتر الهام گرفتن ( یا همون کپی کردن ).
    ولی اونقدر هم که بگیم چرا نارتو کپیه هانتر ولی بیشتر مورد توجه قرار گرفته هم درست نیس و باید قبول کرد که نارتو از لحاظ شخصیت پردازی (قسمت نبرد نارتو و ساسکه تو این هفته رو ببین امین عالی بود حرف نداشت ...اون تصویر آخرش از دوتاشون که کنار هم هستن....) از هانتر بهتر عمل کرده و تفاوت شخصیت هایی که میگید کپی نارتو از هانتر هستن پیچیده تر بودنشون هس (البته انصافا اگه به هیسوکا تو انیمه هانتر درست و حسابی پرداخته شده بود کاراکتر توپی میشد.) این که میگم نارتو بهتره همین تفاوت هایی تو شخصیت پردازی هاس که اتفاقا تفاوت هایی رو هم ایجاد کرده ولی با کل حرفت همون جور که گفتم موافقم
    اسپویل نکن مردک من تازه رسیدم قسمت بیست ناروتو شیپودن حرفاتُ قبول دارم، صد در صد ناروتو شخصیت پردازیش از خیلی جهات از هانتر بهتره؛ این بر هیچکس پوشیده نیست!

16. 7 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

درسته که ناروتو توی شخصیت پردازی و ادامه داستان خیلی جلو افتاد و خیلی هم عالی عمل کرده ولی باید قبول کرد سری اول ناروتو از روی هانتر کپی شده تکرار میکنم سری اول اون ایده های اولیه داستان و چارچوب داستان و برخی شخصیت های مهم داستان از کاملا از هانتر الهام گرفته شدن مخصوصا ارک خیلی مهم ازمون چونین و ازمون هانتر که کاملا شبیه به هم هستن و این نکته رو بگم که سری دوم اینجا مورد بحث نیست.

با تشکر از عزیزانی که توی بحث شرکت میکنن

18. 10 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

اول از همه ممنون از مهدی بابت این تاپیک جالب

چون من با هر دوتا انیمه خاطره دارم و هردوشونُ خیلی دوست دارم، همیشه خودمُ قانع می‌کردم و می‌گفتم که سری اول ناروتو از هانتر "الهـام" گرفته و این اشکالی نداره و خیلی از این موارد وجود داره! ولی این الهامات و تشابهات خیلی بیش از حد بودن؛ شخصیت‌ها، داستان‌ها، ایده‌ها؛ همش مثل هانتر بود! نمیشه گفت که مانگاکای ناروتو از مانگای هانتر الهام گرفته؛ آخه الهام تا چه انداره؟ پس بهتره با واقعیت رو به رو شیم؛

سـری اول نـاروتـو، کامـلا از روی هـانـتر کپی شـده!

اینجا بحث عظیم‌تـر بودن و بهتر بودن نیست اصلا! هدف این تاپیک معرفی تشابهات بین این دوتا انیمه‌ـست و آیا اینکه سری اول ناروتو از هانتر کپی شده یا نه!

اینکه بگیم کپی شده اشتباهه امین ، بهتره بگیم الهام گرفته شده تا کپی ، چون حتی تو ناروتوی اولی هم روند انیمه با هانتر تفاوت هایی داشت ، تشکر بخاطر این تاپیک مفید
    Farewell

20. 7 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین