برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 77
    Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    929
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

Attack On Titan | معرفی انیمه | بحث و تبادل نظر

Attack On Titan

درباره انیمه :
    حمله به غول یک مانگای نوشته شده و کشیده شده توسط Hajime Isayama میباشد که خیلی زود به شهرت و محبوبیت جهانی رسید . بیش از 52 میلیون نسخه از این مانگا به فروش رسیده که جزو پرفروش ترین مانگاهای تاریخ هست و با توجه به زمان انتشارش جایگاه خوبی کسب کرده

با انیمه شدن مانگا محبوبیت این سری به شدت افزایش پیدا کرد چرا که انیمه چه از نظر منتقدان و چه از نظر طرفداران یک شاهکار به تمام معنا بود و تمامی نمراتی که این انیمه کسب کرده کاملا نشون دهنده ی این موضوعه ، در کنار انیمه دو فیلم Live action با همین نام به انتشار رسید که با توجه به هایپ بسیار انتظارات رو براورده نکرد . داستان دو فیلم بر روی نیمه اول و نیمه ی دوم فصل یک انیمه تمرکز داشت هر چند هر دو فیلم از لحاظ اقتصادی یک موفقیت محسوب شدند اما منتقدان فیلم ها رو متوسط یا بد دونستن و معتقد بودن در حد و اندازه های این سری بزرگ نبودن

فصل دوم انیمه در سال 2016 و احتمال بسیار بالا در تابستان یا پاییز امسال پخش خواهد شد

داستان انیمه :

انسانیت برای بقای خودش در بین دیوار هایی زندگی میکنه تا از دست غول ها در امان باشند، غول هایی که بدون هیچ دلیلی علاقه به خوردن انسان ها و منقرض کردن انها دارند
    داستان بر روی ارن یگر و میکاسا اکرمن خواهر ناتنی ارن و دوست صمیمی انها ارمین ارلت تمرکز داره که به یک مدرسه ی نظامی ملحق میشن بعد از اینکه یک غول عظیم و یک غول زره پوش دیوار های شهر اونها رو خراب میکنن و بقیه ی غول ها به شهر حجوم میارن در همین حین مادر ارن کشته میشه و باعث میشه ارن ، میکاسا و ارمین که هیچکس براش باقی نمونده به مدرسه نظامی ملحق بشن و در راه نابودی غول ها قدم بزارن...

چرا باید حتما دید :

یک سوال کاملا بی مورد! ، اگه با دیدن نمرات ، محبوبیت و فروش این انیمه هنوز متقاعد نشدید که چرا باید این انیمه رو ببینید باید بگم این انیمه جزو خوش ساخت ترین انیمه های تاریخ با یک ایده ی ناب ، شخصیت های اصلی و مکمل عالی ، گرافیک محشر و موسیقی شاهکاره و در کنار اون با تراژدیک ترین انیمه ی تاریخ روبرو هستیم ، انیمه ای که گاهی اوقات ازش متنفر میشی ولی نمیتونی از دیدنش دست بکشی چون به شدت بهش وابسته میشی و بی صبرانه منتظر اپیزودای بعدی میمونی...

شخصیت های اصلی :

ارن یگر ( شخصیت اصلی ) میکاسا اکرمن ( بهترین سرباز مدرسه نظامی )

ارمین ارلت ( بهترین استراتژیست مدرسه نظامی ) کاپیتان لیوای ( یکی از کاپیتان های گروه تجسس بال های ازادی )

Farewell

سپاس
    18,591
    از این کاربر 5,429 بار در 512 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Attack On Titan | معرفی انیمه | بحث و تبادل نظر

تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان یه سوالی براش از انیمه ایجاد شده بود به این مضمون که تو خاطرات پدر ارن، داره در مورد آرمین و میکاسا و اینا حرف زده میشه ( یه هم چین چیزی) کلیت قضیه این بوده که پدر ارن در مورد چیزی که نمیدونسته حرف میزده که بعدش من ریپلای زدم و گفتم چنین چیزی امکان پذیر نیست

تو تگ اسپویل یه سری توضیحات میدم،دوستانی که این سوال براشون ایجاد شده بود دوست داشتن بخونن

مشاهده محتوا اسپویلر
    تو همین یکی دو چپتر آخر که از این مانگا منتشر شد، یه سری اطلاعات دیگه در مورد قدرت تایتان ها داده میشه، چنین اتفاقی امکان پذیر هست ( بیشتر از این نمیگم که اسپویل نشه ) ولی نکته اینجاست که دقیقا موضوعی که هنوز تو مانگا بهش پرداخته نشده، تو چپتر 121 یه چیزی ازش نشون میده و تو چپتر 122 کامل تر میگه ( یعنی دو چپتر اخیر) چجوری تو انیمه نشون داده شده؟

بعد نوشت :
    برادر @Dexter_171، تو چت باکس اشاره کردن که مثل اینکه این موضوع رو قبلا تو مانگا بهش اشاره کردن و سوتی من بوده، یعنی انیمه مطابق مانگاست اون بخشی که من گفتم با هم مغایرت دارن

3. 13 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان یه سوالی براش از تو انیمه ایجاد شده بود به این مضمون که تو خاطرات پدر ارن، داره در مورد آرمین و میکاسا و اینا حرف زده میشه ( یه هم چین چیزی) کلیت قضیه این بوده که پدر ارن در مورد چیزی که نمیدونسته حرف میزده که بعدش من ریپلای زدم و گفتم چنین چیزی امکان پذیر نیست

تو تگ اسپویل یه سری توضیحات میدم،دوستانی که این سوال براشون ایجاد شده بود دوست داشتن بخونن

مشاهده محتوا اسپویلر
    تو همین یکی دو چپتر آخر که از این مانگا منتشر شد، یه سری اطلاعات دیگه در مورد قدرت تایتان ها داده میشه، چنین اتفاقی امکان پذیر هست ( بیشتر از این نمیگم که اسپویل نشه ) ولی نکته اینجاست که دقیقا موضوعی که هنوز تو مانگا بهش پرداخته نشده، تو چپتر 121 یه چیزی ازش نشون میده و تو چپتر 122 کامل تر میگه ( یعنی دو چپتر اخیر) چجوری تو انیمه نشون داده شده؟

پس اجازه بدین منم یه اسپویل بر مبنای چیزی که یه جایی خوندم و یکی هم بر اساس نظرم خودم داشته باشم: (اگه نمیخواهید داستان لو بره داخل تگ اسپویل رو نخونین!!)چون من خودم وقتی خوندمش کلی بدوبیرا گفتم به خودمو اسپویلرش!

مشاهده محتوا اسپویلر

یه جا نوشته بود که در حقیقت بوف همون اِرنه!!وقتی بوف اسم آرمین و میکاسا رو به زبان میاره و به گریشا میگه اگه این کارو نکنی همه چیز تکرار میشه همون تاریخ همون اشتباهات ، پشت سر هم!!!!در واقع این خاطرات به خاطر چرخه تناسخه که به بوف رسیده!!البته من خودم زیاد قانع نشدم !
    اما من خودم شخصا فکر میکنم که از اونجایی که ارن بر مبانای خاطرات بوف گفت ، همه اتباع ییمر توسط چیزی به هم وصل هستند که ما نمیتونیم ببینیم و یکی از وارث ها(که فکر میکنم همون ییمری که عاشق هیستوریا شده بودهست!!) گفته:
    "یه مسیرهایی رو دیده ، خون و استخون هایی که تایتانها رو شکل میدن و حتی گاهی خاطرات و افکار هم از طریق اون مسیرها ارسال میشن و تمام مسیر ها در یک مختصات ویژه به هم می رسند..."
    یعنی بنا به این ، تصور مکنم که کل خاطرات تایتانها فارق از زمان و مکان میتونن در گذشته و آینده منتقل بشن یعنی وقتی بوف از میکاسا و آرمین اسم میبره در حقیقت خاطرات ارن هست که از طریق همون مسیرها به گذشته و مغز بوف منتقل میشه!!

در کل ندانستن داستان و این که هنوز هم بخشی از داستان گنگ و نا مشخصه هیجان بیشتری ایجاد میکنه و صبر ادمو لبریز میکنه.
    البته نمیدونم تو مانگا چی نوشته یا بر اساس اون چه پیشبینی میشه کرد ولی هرچی باشه ، با در نظر گفتن سناریویی که تو این سه فصل دیدم مطمئنم یک داستان و یک پایانبندی بی نظیری در انتظارمونه

.

5. 12 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,591

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    با در نظر گفتن سناریویی که تو این سه فصل دیدم مطمئنم یک داستان و یک پایانبندی بی نظیری در انتظارمونه
    شاید پایان بندی بی نظیری ببینی ( میگم شاید چون هنوز مانگاش تموم نشده خودم نخوندم و بعید میدونم پایان بندی خوبی داشته باشه)، اما قطعا داستان بی نظیری نمیبینی
    حداقل من رغبتی به خوندن مانگاش اصلا ندارم دیگه از سر بیکاری میخونم
    الان تا چپتر 132 خوندم و همین دو سه چپتر آخرش باعث شد بیام چند خط بنویسم چون یه ذره تداعی کننده ی فصل یک برام شد، همون هیجان، همون بی رحمی یه جورایی یاد اون سکانس های انداختن جنازه های همرزماشون و کشته شدن مادر ارن انداخت.
    به قدری پیچ و تاب میدن به داستان، حالت دیگه بد میشه، پیچ و تاب منظورم این نیست که هی گره ی جدید ایجاد میشه و اینا، این جوریه فرض کن یه نفر با ماشین از نقطه ی A شروع میکنه و یه مسیر رو میره قراره برسه به نقطه ی B، یهو وسط راه سرخر رو کج میکنه میاد دوباره نقطه ی A دوباره دور میزنه بره سمت B، هی این رفت و برگشت تکرار میشه آخرش هم سوار هلی کوپتر میشه میره رو به آسمون
    دیگه تنها مثالی که میشد بزنم بدون اینکه داستان رو بگم همین بود از این بهتر نمیشد :D

خودم منتظرم فصل آخر هر چه سریع تر بیاد ببینم چجوری میسازنش، قطعا اکشن زیادی داره ولی به نظرم جاهای خسته کننده هم کم نداره، از نظر دیالوگ که افتضاح، اکشنش هم خسته کننده میشه،با اینکه از قسمت سوم چهارم فصل دوم انیمه دیگه ندیدم انیمه رو ولی همون سکانس نبرد روی دیوار که راینر و برتولت به غول تبدیل میشن، تو مانگا هم جذاب بود، احتمالا انیمش هم اون بخش رو خوب درآورده بود، تا اینجا که خوندم فقط یه جا هم چین پتانسیلی داره که اگه اشتباه نکنم تو یکی از اسپویل ها عکسش رو گذاشتم، بقیش یه وان پانچ من درونی داره.

خودم برداشتم اینه فصل آخرش یه فصل سراسر اکشنه ( خبر خوب واسه عشاق اکشن)، ولی اکشنش هم حوصله سر بر میشه اکثر جاهاش به جز دو جاش از نظر من، اون وان پانچ من درونش احتمالا خیلی تو ذوق بزنه، یه اکشن بی سر و ته که بر خلاف وان پانچ من که متناسب با فضای انیمه هست همون اکشن بی سر و تهش.
    اگه وان پانچ من رو دیده باشین سرتاسر کاراکتره با ویژگیهای عجیب غریب و خفن ولی چیز زیادی از اون کاراکتر نمیدونین در همین حد که یه کاراکتر خفن میاد یه نبردی شروع میشه، چیز خاصی هم از اون کاراکتر داستان به شما نمیگه مثلا تهش میگه اسمش فلانه و از بچگی هم بزرگ شده:D ، حالا حمله به غول ها هم اکشناش یه هم چین چیزیه اصلا به فضای انیمه نمیخوره یکی میاد میجنگه میره.
    از نظر پیش رفتن داستان هم یه سری جاهاش واقعا دیگه خیلی آبکی و خسته کننده میشه یه چیز تو مایه ها چند قسمت اول فصل دوم انیمه، انگار دارین فوتبالیست ها رو میبینین، اون جاهاییش که وسط مثلا یه بازی حساس، 22 تا بازیکن و n تا تماشاگر و برو بچز نیمکت نشین و مربی ها همه با تله پاتی با هم حرف میزنن و جواب هم رو میدن و یه سری جای دیگش هم با دیالوگ هایی مثل اینکه ما میتونیم و تا اینجا اومدیم از اینجا به بعد هم میریم به خاطر فلانی خون میاره آدم رو و باقیش هم واکینگ دد درونش میزنه بیرون و هی رو این موضوع تاکید میشه بشریت فلان است و بیسار است و بیا ثابت کنیم آدما از غول ها فلان ترن و تو ذهنت ندای " خدایا بسه دیگه" مرتب تکرار میشه.

حالا امیدوارم به این مزخرفی که ازش گفتم نباشه چون یه مقدار با فاصله زمانی زیاد خوندمش

7. 13 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

قبل دیدن انیمه برام سوال بود که واقعا شایسته این همه تعریف و تمجید هست یا نه.اخـه این ریت های نجومی و کهکشانی کمی غیر قابل باور بود.فصل اول و دوم رو که تموم کردم خودمم پی بردم که چه اثر شایسته‌ایه ، حالا با تماشای فصل سوم نمیدونم چرا حتی ریت بالاتری بهش داده نشده!
    فصل 1 فلسفه عمیقی داره اما بیشتر بی رحمانه‌ست و مملو از دیدگاه های سیاه و سفیدـه.بیننده هایی که فصل دو رو تماشا کنند پاداش خودشون رو دریافت میکنند.در فصل 2 ، داستان سیاه و سفید شروع به کمی خاکستری شدن می کنه اما در عین حال که بینش فلسفی نسبت به مسائل در حال رشدـه ، سرعت عمل بالاتر هم بالاتر میره. فصل 3 فصلیه که نمایش رو در دسته شاهکارها قرار میده. فصلیه که همه چیز خاکستری شده و شما نمیدونید از چه گروهی طرفداری کنید و فقط می تونید به هر دو طرف ترحم کنید.
    عنصری که همیشه تو انیمه ها من رو جذب خودش کرده پرداخت دقیق و پر جزییات و مهندسی شده‌ست.چقدر خوب شخصیت ها و داستان رفته رفته عمیق میشه.این اتفاق توی اتک هم عملی میشه و شخصیت ها هر کدوم خط داستانی پرداخت شده ی خود رو دارند.داستان به خوبی نوشته شده و حتی برای لحظه ای هم خسته کننده نمیشه و با پیچ خم های بیشمار و افشاگری های تکان دهنده و لحظات دلخراش شما رو میخکوب میکنه.
    اما اتک مثل اکثر انیمه های دیگه ضعفی داره که جز منطق عجیب و غریب انیمه ایـه ؛ دیالوگ ها و مونولوگ های مفصل و غیر ضروری که صرفا داره توضیحات وقایعی میده که ما همین الان با چشم دیدیم و این باعث میشه محتوای ۲۴ دقیقه ای تو ۵ دقیقه خلاصه بشه.با این وجود خیلی به این معضل دچار نمیشه.
    اگه دنبال یک انیمه حماسی ، فانتزی و احساسی و پرشور هستید حتما و حتما اتک رو صدر لیستتون قرار بدید.

9. 20 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

دوستان من میخوام این انیمه رو شروع کنم یه فصل ova داره که 8 اپیزوده میشه راهنمایی کنید؟ قبل فصل 1 ببینم یا...

11. 4 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Luca Brasi نمایش پست ها
    دوستان من میخوام این انیمه رو شروع کنم یه فصل ova داره که 8 اپیزوده میشه راهنمایی کنید؟ قبل فصل ل 1 ببینم یا...
    بعد از فصل اول> Ova نوت بوک (مهم ترین Ova) بقیه Ovaهای فصل اول هم آن چنان مهم نیستن دیگه ولی خب بعد Sudden visitor /Distress و بعد از اون No regrets (دوپارته)
    بعد از فصل دوم> Ova دختران گمشده (کاراکتر آنی لئونهارت)
    بعد از پارت اول فصل سوم> اپیزود سوم دختران گمشده/ جونیور های (12 اپیزوده کوتاهه و کلا فان و لولیه) کلا غیر از همون اولی بقیش اصلا ضرورتی نداره

13. 12 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,666
    از این کاربر 2,873 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

فصل سوم پارت دوم تایپیک نداشت
    یه سوال، داستان چطور شد؟ (بهخصوص سه چهار قسمت آخر)
    کلا داستان مشابه سازی داره میشه با یهود و قوم یهود/

مشاهده محتوا اسپویلر
    من خیلی سه قسمت اخر رو نگرفتم/ یمیر تایتان اصلی بود که به نه تا تبدیل شد ولی انسانها شکستش میدن و تبعید میشن به جزیره!!؟؟
    اینها رو تبعید کردن به اون جزیره و یک عده رو هم تایتان میکردن. .. چون قبلا شورش کردن !!

چرا برای تنبیه مردم را تایتان میکنن!؟
    درست فهمیدم

و اینکه چرا میخوان نابود کنن، اینها که اصلا نمیخوان از اونجا خارج بشوند ( دیدگاه خانواده ریس) ؛ پس چرا تایتان غول رو فرستادن ؟؟
    میگذاشتن دور از سرزمین اصلی بودن دیگه/ دردسری نداشتن

پدر ارن سیزده سالش شده بود که خودش رو برای ارن فدا کرد؟ پس چرا باید خودش رو میکشت؟؟
    اگر جواب سوالهام در فصل چهار هست، یجوری بگید که اسپویل نشود . فصل چهار رو ندیدم!
    @S h i n o d a
    @1919 @sh2012 @peyman_eun

15. 5 کاربرِ زیر از del@ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,591

نقل قول نوشته اصلی توسط del@ نمایش پست ها
    فصل سوم پارت دوم تایپیک نداشت
    یه سوال، داستان چطور شد؟ (بهخصوص سه چهار قسمت آخر)
    کلا داستان مشابه سازی داره میشه با یهود و قوم یهود/

مشاهده محتوا اسپویلر
    من خیلی سه قسمت اخر رو نگرفتم/ یمیر تایتان اصلی بود که به نه تا تبدیل شد ولی انسانها شکستش میدن و تبعید میشن به جزیره!!؟؟
    اینها رو تبعید کردن به اون جزیره و یک عده رو هم تایتان میکردن. .. چون قبلا شورش کردن !!

چرا برای تنبیه مردم را تایتان میکنن!؟
    درست فهمیدم

و اینکه چرا میخوان نابود کنن، اینها که اصلا نمیخوان از اونجا خارج بشوند ( دیدگاه خانواده ریس) ؛ پس چرا تایتان غول رو فرستادن ؟؟
    میگذاشتن دور از سرزمین اصلی بودن دیگه/ دردسری نداشتن

پدر ارن سیزده سالش شده بود که خودش رو برای ارن فدا کرد؟ پس چرا باید خودش رو میکشت؟؟
    اگر جواب سوالهام در فصل چهار هست، یجوری بگید که اسپویل نشود . فصل چهار رو ندیدم!
    @s h i n o d a
    @1919 @sh2012 @peyman_eun
    مشاهده محتوا اسپویلر
    تا اونجایی که من خاطرم هست، ییمیر انگار با شیطان پیمان میبنده و از این حرفها ( اصلا هم مهم نیست مهم اینه اولین نفر بوده)، اونی که با انسان ها نجنگید یه پادشاهی بوده از همون نسل که خلاصه به یه سری دلایل نجنگیده، خودش پایتخت رو همون جزیره انتخاب میکنه میره اونجا و خلاصه میگه من قصد جنگیدن ندارم شما هم سرتون تو لاک خودتون باشه که سیخ بزنین ما رو دهنتون رو با تایتان ها سرویس میکنم ( یعنی عملا تبعیدی نبوده خود تبعیدی بوده) دلیلش هم درست و درمون انیمه و مانگا نمیگه یه سری چیزا هست تو چپترهای آخر که بگم اسپویل میشه ولی هم چین ربطی هم نداره.
    داستان تنبیه هم که تنبیهه دیگه سوالت چیه دقیقا؟ الدیایی ها قابلیت تبدیل شدن به تایتان رو دارن، تبدیل به تایتانش میکردن میفرستادن سمت جزیره ی پارادایس
    داستان نابود کردنشون هم این جوری نبود که بخوان نابودشون کنن، مارلیایی ها میخواستن قدرت تایتان مادر رو بدست بیارن ( دلیلش هم این بود که تو این جنگ های اخیرشون مثل قبل قدرت نداشتن، با اینکه از قدرت 7 تا تایتان استفاده میکردن حس میکردن نیاز به قدرت تایتان مادر دارن)
    در مورد پدر ارن، این که چند سال شده بود رو نمیدونم، احتمالا یه دلیل فقط وجود داره که مرتبط با قدرت تایتان مهاجمه به نظرم ،البته این حدسمه و یه جورایی توجیهه، این رو هم تو فصل چهارم در مورد این قدرت خاص تایتان مهاجم صحبت میکنه احتمالا

17. 7 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    104
    از این کاربر 1,023 بار در 159 پست سپاس گزاری شده

دوستان من نمیتونم زیرنویس مناسبی برای این انیمه پیدا کنم
    میشه کمکم کنید؟
    تمام زیرنویس هایی که دانلود کردم رسما غلط ترجمه کرده بودن خیلی از جملات رو
    این حجم از تفاوت اصلا برام عجیب بود، تا جاییکه گفتم شاید دوبله انگلیسی متفاوت از دیالوگ های ژاپنی بوده و زیرنویس از رو اونهاست که انقدر فرق داره

من همین یک نفس از جرعه جامم باقی است ...

19. 3 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kntu نمایش پست ها
    دوستان من نمیتونم زیرنویس مناسبی برای این انیمه پیدا کنم
    میشه کمکم کنید؟
    تمام زیرنویس هایی که دانلود کردم رسما غلط ترجمه کرده بودن خیلی از جملات رو
    این حجم از تفاوت اصلا برام عجیب بود، تا جاییکه گفتم شاید دوبله انگلیسی متفاوت از دیالوگ های ژاپنی بوده و زیرنویس از رو اونهاست که انقدر فرق داره
    اینجا چندتا ترجمه مختلف برای فصل اول موجوده ولی نمی‌دونم کدومش خوب بود: + اینم توی ساب‌سین پیدا کردم: +

21. 5 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین