برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 68
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

Silo درام آخرالزمانی علمی-تخیلی می باشد که بر اساس مجموعه کتبی به همین نام به قلم هیو هاوی و به سفارش اپل تی وی پلاس تولیدشده است.گراهام یوست که دست اندرکار ساخت آثار شناخته شده ای همچون Justified و Band of Brothers بوده,سازنده و شورانر این سریال می باشد.ضمن آنکه ربکا فرگوسن علاوه بر ایفای نقش اصلی از مدیران اجرایی مجموعه می باشد.انتشار اپیزودهای فصل اول این اثر در ده قسمت از پنجم ماه می 2023 (جمعه 15 اردیبهشت 1402)آغاز می شود.+++

خلاصه داستان:
    داستان سریال درباره آخرین ده هزار انسان باقیمانده کره زمین می باشد.مردمی که جهت حفاظت از خود دربرابر دنیای آلوده و خطرناک بیرون مجبور به زندگی در یک پناهگاه زیرزمینی(سیلو) شده اند.با این حال هیچ کس نمی داند که در چه زمانی و به چه علت این پناهگاه ساخته شده است.تمام افرادی هم که قصد پی بردن به رازهای این مکان را داشته اند جان خود را از دست داده اند.در این میان مهندسی به نام ژولیت در تلاش برای پی بردن به راز قتل یکی از نزدیکانش می باشد.با این حال پای او به طور ناخواسته به اسراری باز می شود که پرده از دروغ های بزرگی برداشته و حقایق بهت آوری را برایش آشکار می کند.++

بازیگران:

Rebecca Ferguson
    در نقشJuliette

David Oyelowo
    در نقشHolston

Lonnie R. Lynn
    در نقشSims

Tim Robbins
    در نقشBernard

Rashida Jones
    در نقشAllison

Iain Glen
    در نقشPete
    تریلر رسمی سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط ZYX نمایش پست ها
    آیا تا آخر داستان مثلا در فصل های بعدی کتاب هیچ علتی برای اینکه چرا یکی از قوانین این سیلو این است که نباید آسانسور وجود داشته باشه ارائه میشه ؟
    توی یکی از قسمت ها گفت، برای مقابله با شورش اسانسور همون 140 سال قبل نابود کردن
    اینو من یادمه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

3. 6 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49
    از این کاربر 260 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    توی یکی از قسمت ها گفت، برای مقابله با شورش اسانسور همون 140 سال قبل نابود کردن
    اینو من یادمه
    اگر هم این دلیل رو گفته باشند دلیل غیرمنطقی ایه ... باید دلایل دیگه ای باشه ... چه جوری آسانسور که فوقش ده تا آدم توش جا میشه به مقابله با شورش ربط داره ... اتفاقا اگه آسانسور بود نیروهای گارد با در اختیار گرفتن اون در مواقع خطر می تونستند سریعتر به دستگیری افراد برسند .

5. 6 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,414

اگر هم این دلیل رو گفته باشند دلیل غیرمنطقی ایه ... چه جوری آسانسور که فوقش ده تا آدم توش جا میشه به مقابله با شورش ربط داره ... اتفاقا اگه آسانسور بود نیروهای گارد با در اختیار گرفتن اون در مواقع خطر می تونستند سریعتر به دستگیری افراد برسند .
    منطقی یا غیر منطقی اش دیگه من نمیدونم، از کجا معلوم یه دونه اسانسور بوده؟
    چرا اونای که میخواستن شورش بکنن اول نیروهاشون می اوردن بالا
    بعد شورش میکردن، زمان شوروش که اسانسور استفاده نمیکردند
    نابود کردنش باعث افزایش سطح کنترل میشه، طبیعیه اتفاقا برای مسئولان سیلو
    مگر من ! من میشوم بی ت و

7. 7 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49

منطقی یا غیر منطقی اش دیگه من نمیدونم، از کجا معلوم یه دونه اسانسور بوده؟
    چرا اونای که میخواستن شورش بکنن اول نیروهاشون می اوردن بالا
    بعد شورش میکردن، زمان شوروش که اسانسور استفاده نمیکردند
    نابود کردنش باعث افزایش سطح کنترل میشه، طبیعیه اتفاقا برای مسئولان سیلو
    به نظر من اگه قانونی وجود داشته باشه که بگه شما 140 سال بدون آسانسور باشید و 300 تا طبقه رو با پله بالا پایین برید و با پله بار ببرید و این رنج عظیم رو تحمل کنید چون آسانسور می تونه برای شورش استفاده بشه این واقعا مضحک و غیر منطقیه ... چون آسانسورها توسط پلیس قابل کنترلند ... میشه نگهبان براشون گذاشت میشه برقش رو قطع کرد و هزار تا کار دیگه ... و در مقابل این مزایای اسانسور هم که واضحتر از اونیه که گفته بشه .

ولی دلایل و نظر شما هم محترمه

9. 7 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,414

به نظر من اگه قانونی وجود داشته باشه که بگه شما 140 سال بدون آسانسور باشید و 300 تا طبقه رو با پله بالا پایین برید و با پله بار ببرید و این رنج عظیم رو تحمل کنید چون آسانسور می تونه برای شورش استفاده بشه این واقعا مضحک و غیر منطقیه ... چون آسانسورها توسط پلیس قابل کنترلند ... میشه نگهبان براشون گذاشت میشه برقش رو قطع کرد و هزار تا کار دیگه ... و در مقابل این مزایای اسانسور هم که واضحتر از اونیه که گفته بشه .

ولی دلایل و نظر شما هم محترمه
    عزیزم دقت نکردی،
    گفتم برای مقابله با شورش 140 سال قبل، یعنی وقتی شورش شروع شده برای مقابله و توقفش اسانسور از بین بردن و همین جوری بدون اسانسور موندن،
    قانون نداشتن که اسانسور نداشته باشید، اتفاقا اسانور بوده از اوش ولی چون پیش بینی شورش نداشتن و شورش شده خرابش کردن
    سریال اگه خوب و با دقت دیده باشی احتمالا متوجه میشدی

در ثانی این فیلم علمی و تخیلی هست، شاید ماهم برای حفظ جمعیت انسانی اگه یه روزی مجبور بشیم یه سیلو بسازیم از اینا بدتر کنترلش کنیم،
    قضاوت اسونه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

11. 8 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49

عزیزم دقت نکردی،
    گفتم برای مقابله با شورش 140 سال قبل، یعنی وقتی شورش شروع شده برای مقابله و توقفش اسانسور از بین بردن و همین جوری بدون اسانسور موندن،
    قانون نداشتن که اسانسور نداشته باشید، اتفاقا اسانور بوده از اوش ولی چون پیش بینی شورش نداشتن و شورش شده خرابش کردن
    سریال اگه خوب و با دقت دیده باشی احتمالا متوجه میشدی

در ثانی این فیلم علمی و تخیلی هست، شاید ماهم برای حفظ جمعیت انسانی اگه یه روزی مجبور بشیم یه سیلو بسازیم از اینا بدتر کنترلش کنیم،
    قضاوت اسونه
    اتفاقا شما دقت نکردی ... بعد از سرکوب شورش قانونی گذاشتن که اسانسور نباشه شما اگه اپیزود 5 را با دقت نگاه کنی اونجا میگه نداشتن آسانسور جزو قانون و پیمانه ... و اگر آسانسور خراب شده همینجوری مونده و دوباره ساخته نشده بخاطر اون قانونه ... من همونطور که چند بار گفتم بدلایلی که قبلا توضیح دادم نظرم اینه که این قانونی که بعداز شورش گذاشتن غیر لازم و غیر منطقیه حتی در شرایط آخرالزمانی .
    حالا اگه شما قضاوتت اینه که غیر منطقی نیست یا همانطور که خودت گفتی نمی دونی منطقی هست یا نیست ... خوب دیگه حرفی باقی نمی مونه همانطور که گفتم نظرت محترمه .

13. 6 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,414

اتفاقا شما دقت نکردی ... بعد از سرکوب شورش قانونی گذاشتن که اسانسور نباشه شما اگه اپیزود 5 را با دقت نگاه کنی اونجا میگه نداشتن آسانسور جزو قانون و پیمانه ... و اگر آسانسور خراب شده همینجوری مونده و دوباره ساخته نشده بخاطر اون قانونه ... من همونطور که چند بار گفتم بدلایلی که قبلا توضیح دادم نظرم اینه که این قانونی که بعداز شورش گذاشتن غیر لازم و غیر منطقیه حتی در شرایط آخرالزمانی .
    حالا اگه شما قضاوتت اینه که غیر منطقی نیست یا همانطور که خودت گفتی نمی دونی منطقی هست یا نیست ... خوب دیگه حرفی باقی نمی مونه همانطور که گفتم نظرت محترمه .
    منطقی بودن یا نبودنش برای ما که فیلم نگاه میکنیم اهمیتی نداره
    برای اونای که سیلو کنترل میکنن نبودنش منطقیه
    برای اونایی که دارن اونجا زندگی میکنن بودن یا نبودنش اهمیتی نداره، چون باشه زندگیشون بیشتر کنترل میشه و بیشتر اذیت میشن
    برای کسانی هم که میخوان شورش کنن نبودنش اذیت کننده است و غیر منطقی
    عجیب اینه که شما تمام داستان نمیدونید و دارید قضاوت میکنید هنوز خیلی از زوایای داستان پنهان هستش،
    از کجا معلوم شاید 140 سال قبل شورشی ها سیلو گرفته باشن و خودشون اسانور از قصد تعمیر نکرده باشن، این تئوری برای کدوم طرف منطقی هست؟
    البته شاید اگه به قضیه از بعد منطق امنیتی نگاه نمیکردن و اسانسور تعمیر میکردن، توی شورش بعدی شکست میخوردن و دیگه سیلویی نمیموند، اینجا به نظرت کدوم منطقی تر؟

اصولا منطق نسبی هست و بر اساس منافع تعریف میشه، منطق مطلق نداریم

به نظرم اول از سریال لذت ببر بعد دنبال چرایی بگرد، اگه اول دنبال چرایی باشی وقتی برای لذت بردن نداری
    البته شاید این جمله برای من منطقی باشه ولی برای شما منطقی نباشه و بعد از فهمیدن چرایی برای شما منطقی باشه که اون موقع برای من منطقی نیست
    مگر من ! من میشوم بی ت و

15. 6 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

منم اولش فکر میکردم فقط آسانسور باگ داستانه، ولی تا آخر و با دقت سریالو دیدم و متوجه شدم فقط آسانسور نیست و کلی حفره های داستانی دیگه هم هست که صد رحمت به آسانسور

17. 7 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49

منطقی بودن یا نبودنش برای ما که فیلم نگاه میکنیم اهمیتی نداره
    برای اونای که سیلو کنترل میکنن نبودنش منطقیه
    برای اونایی که دارن اونجا زندگی میکنن بودن یا نبودنش اهمیتی نداره، چون باشه زندگیشون بیشتر کنترل میشه و بیشتر اذیت میشن
    برای کسانی هم که میخوان شورش کنن نبودنش اذیت کننده است و غیر منطقی
    عجیب اینه که شما تمام داستان نمیدونید و دارید قضاوت میکنید هنوز خیلی از زوایای داستان پنهان هستش،
    از کجا معلوم شاید 140 سال قبل شورشی ها سیلو گرفته باشن و خودشون اسانور از قصد تعمیر نکرده باشن، این تئوری برای کدوم طرف منطقی هست؟
    البته شاید اگه به قضیه از بعد منطق امنیتی نگاه نمیکردن و اسانسور تعمیر میکردن، توی شورش بعدی شکست میخوردن و دیگه سیلویی نمیموند، اینجا به نظرت کدوم منطقی تر؟

اصولا منطق نسبی هست و بر اساس منافع تعریف میشه، منطق مطلق نداریم

به نظرم اول از سریال لذت ببر بعد دنبال چرایی بگرد، اگه اول دنبال چرایی باشی وقتی برای لذت بردن نداری
    البته شاید این جمله برای من منطقی باشه ولی برای شما منطقی نباشه و بعد از فهمیدن چرایی برای شما منطقی باشه که اون موقع برای من منطقی نیست
    خودت فهمیدی چی گفتی ... طبق اسپویل هایی که در پست پایین گذاشته شده معلوم میشه که تمام دلایلت برای اینکه اسانسور نداشتن برای جلوگیری از شورشه اشتباهه ... دیگه ادامه بحث بی فایده است .

19. 4 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,711
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر
    اینجا رو بخون بهت ایده میده/ یه لیستی از باگها بنویس غیر از اسانسور /اسانسور نداشتن دلیل داره

در کل صبر کنید تا موضوع براتون مشخص بشه وگرنه لینک های بالا کلی اسپویل دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    منم اولش فکر میکردم فقط آسانسور باگ داستانه، ولی تا آخر و با دقت سریالو دیدم و متوجه شدم فقط آسانسور نیست و کلی حفره های داستانی دیگه هم هست که صد رحمت به آسانسور

21. 6 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین