برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18
    no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

new7 نقد و بررسی سریال supernatural

در جهان امروز دو ایدئولوژی تعیین کننده ی روش زندگی هستند : یکی تئوئیسم (Theism) و دیگری مکتب اومانیسم (Humanism)

ایران اسلامی به عنوان قطب مکتب خداگرا و در سوی دیگر آمریکا به عنوان قطب اومانیسم، دو جبهه رو به روی هم هستند. یک جامعه­‌ی اومانیستی به جامعه­ای گفته می شود که در آن انسان گرایی به عنوان یک اصل جایگزین خدا محوری(تئوئیسم) قرار گرفته است .

سینمای هالیوود همواره به عنوان اشاعه دهنده ی تفکر اومانیتسی در جهان ، به ساخت اثری در جهت القا و معرفی این ایدئولوژی پرداخته است . یکی از تولیدات مطرح در این زمینه که با نشان دادن روحیه ی اومانیستی اقدام به تبلیغ این مکتب می کند سریال سوپر نچرال (Super natural) است .

آن چیزی که بیش از پیش اهمیت پرداخت به این سریال را اولیت می دهد این می باشد که سریال سوپر نچرال را می توان نماینده تامی از پیکره ی سینمای اومانیستی غرب دانست. این نمایندگی از آن جهت است که در این سریال تمام محصولات بصری، نوشتاری و افسانه های دارای تفکر اومانیستی مرور شده است و حتی می توان در بسیار از موارد رد پای تفکرات آتئیسمی (Atheism) سیتنیسم (SATANISM) پاگانیسم (Paganism) را در این سریال به وضوح دید و تمام این موارد در بستری از تقدس زدایی از مقدسات به مخاطب عرضه می شود.

همچنین با توجه به پرطرفدار بودن این سریال در ایران و جهان و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم این سریال بر بیننده ی خود که با القا و اشاعه ی تفکر اومانیستی همراه است اقدام به تهیه یادداشتی مختصر در مورد این سریال اغوا کننده کرده ایم.

سریال سوپرنچرال به عنوان همه گیر ترین سریال اومانیستی در بین جوانان به خصوص دانشجویان، در هر قسمت و هر فصل به القای مفاهیمی از قبیل نفی کردن عالم غیب ، استیصال خدا ، مرگ خدا و تقسیم ارثیه بین انسان و شیاطین و القای این نکته که بشر از خدا و فرشتگان و شیاطین برتر است و باید با نابود ساختن آنها جهان را برای زندگی آزادانه و راحت مناسب سازد و مفاهیمی از این دست می پردازد.
    به طوری این دست مفاهیم به صراحت در متن سریال گنجاده شده است که اگر زمانی بخواهیم سوپرنچرال یا مافوق طبیعت را تعریف کنیم مجبور به اغوا برخی مفاهیم از جمله محکومیت خدا به مرگ و نیستی می­شویم.
    وقتی خدا مرد (ذکر مستقیم سریال در فصل ۵!) مرگی که به کمک هفت فصل ذره ذره برای ببینده جا می افتد؛ دیگر بیان موضوعاتی مانند قدرت شیطان و جانب حق بودن وی و مقصر دانستن خدا در تنبیه فرزند خود یعنی لوسیفر به خاطر اعتراض و سجده نکردن به انسان پیش پا افتاده می شود .

این سریال به موازات ۱۵۰ قسمت القای برخی مفاهیم غیرقابل قبول که دست به دست هم می­دهند تا طیف گسترده­ی از طرفدار های سینه چاک این سریال پدید بیاید به طوری که حتی ممکن است با خواندن این مطلب بیان کنند که هر گونه اعتراض به این سریال در نتیجه ی دور تند دیدن و یا کامل ندیدن آن است!!!
    در مجموع مولفه ی اصلی سریال های اومانیستی (اصالت دادن به بشر) نفی خداوندی خدا ، فاسد و عیاش نشان دادن فرشتگان ، برتری دادن به فرشتگان نسبت به خدا و قدرت مندی شیاطین و بعضا همجنس دانستن لوسیفر با فرشتگان است.

نگاهی به شخصیت های ثابت سریال

Jensen Ackles:
    دین وینچستر (Dean Winchester) برادر بزرگ تر سم و قهرمان فیلم شخصی که دارای آزادی جنسی فراوان است. به طوری که در یکی از سمت های سریال متوجه می شود فرزندی نامشروع از این آزادی های جنسی دارد. دین که کالبد میکائیل می باشد و اسباب حلول کردن وی بر روی زمین است به عنوان پاک ترین فرد در سریال نشان داده می شود که علاوه بر دستگیری از برادر خود در مواقع خطر( به خاطر نقش سرپرستی در برابر وی دارد) سعی می کند جهان را از پلید ها پاک کند . این شخصیت در اصل مسیحی است که دوباره بر روی زمین برگشته تا جهان بدون خدا را از شیاطین ، خدا های گوناگون که دست به قتل و تجاوز غارات می زنند و فرشتگان تهدید کننده ی جان انسان ها پاک کند . وی در این راه از کستیل که فرشته ی مراقب اوست مشاوره و کمک می گیرد.

Jared Padalecki:
    بازیگر لهستانی تبار که در این سریال ایفا گر نقش سم وینچستر (Sam Winchester) می باشد وی که بردار کوچک ترین دین می باشد شخصیتی است که خود را در روابط جنسی مقید تر از برادر خود می داند این شخصیت به خاطر پتانسیل بالای که برای کالبد لوسیفر شدن دارد دارای قدرت ها ی مافوق طبیعیه ی است که با استفاده از آنها بدن خود را بیش از پیش برای میزبانی لوسفر محیا می کند. سم وینچستر دومین منجی جهان است که در سریال معرفی می شود . داستان زندگی سم و برادر بزرگ ترش توسط پیامبری که در فصل پنجم معرفی می شود در کتابی نوشته می شود کتابی که قرار است انجیل آیندگان باشد، انجیلی از وقایع اتفاق افتاده در جهانی بدون خدا و حل شدن این مشکلات توسط این دو منجی و برگزیده ی نسل بشر
    منبع: هفته نامه فرهنگی رویکرد

اد تصویر استراتژیک از مناسبات عالم که می تواند باور انسان را منحرف کند و یا خط دهی خاصی به آن داشته باشد نظیر جستجوی خدا در کسوت طبیعی ، ملموس کردن غیب و …. نگاهی است که دارای تاریخ گسترده ای در سینما می باشد. سریال SUPER NATURAL مدعی این مسئله است که هر آنچه در عالم ماورا و بیرون از طبیعت وجود دارد را می‌توان در روی زمین تعینی کرده و با مناسبات مادی آن را سنجید.سریالی اومانیستی که در ۴ حوزه خدا، فرشتگان، شیاطین و بشر نهایتاً بشر را فائق بر آن سه حوزه دیگر معرفی می کند. از سال ۲۰۰۵ تا کنون، ۵ فصل این سریال در ۱۰۴ قسمت پخش شده است، فصل بعدی آن نیز در حال ساخت، و پخش آن از اواخر سال ۲۰۱۰ می باشد. تا کنون ۱۳ نفر آن را کارگردانی کرده اند.

بستر تعلیق عبارت است از: امپریسیسم (اصالت حس و تجربه)

خط تعلیق اصلی: امانیسم (اصالت بشر)

مؤلفه‌های استراتژیک سریال:

۱- القاء اصالت حس (و در نتیجه نفی غیب).

۲- القاء آرماگدونیسم و نبرد نهایی.

۳- القاء آپوکالیپسیسم و پایان جهان.

۴- القاء استیصال خدا، خستگی خدا و ملائک.

۵- غیب هراسی، خدا هراسی و ملائکه هراسی در ژانر وحشت.

۶- القاء مرگ خدا و تقسیم ارثیه دنیا میان بشر و شیاطین و فرشتگان.

۷- القاء امانیسم و اصالت بشر در نسبت با خدا و فرشتگان.

۸- القاء تفوق و هژمونی شیاطان.

۹- القاء نئوپاگانیسم و کفرکیشی نوین، با کنار زدن خدا و فرشتگان، و جایگزینی بشر.

۱۰- القاء مافوق طبیعی بودن بشری که روبروی موجودات مافوق طبیعی می ایستد.

۱۱- القاء توان اغواگری در قدرت نرم شیطان.

منبع : عصر انتظار

2. 11 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993
    از این کاربر 1,217 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : نقد و بررسی سزیال supernatural

ُسلام

بابا خسته نشدید چند ساله دارد این سریال پخش میشه؟ سالی کلی از این نقدها میاد بیرون.

اگر ما ادعای قطب مکتب خداگرایی !!!! داریم باشد به جای نقد هی تو سر این فیلمها زدن بیاییم راجع به تفکراتمون یک فیلم در حد این سریال بسازیم.

این از این.

بعدم من کلا یک جور دیگر نگاه میکنم من میگم خود سریال تکلیفش را مشخص کرده آن اپیزود فصل پنج بود اشتباه نکنم که سم و دین پرتاب شدن سر صحنه فیلمبرداری خودشون

آنجا فیلم مشخص میکند این دنیایی که نشون میده(دنیایی که توش شیپ شیفتر و جن و کلی چیز دیگر هست) الزاما همین دنیایی نیست که ما توشیم. و طبق این گفته های خانم عزیز تو سکانس کلیسا تو اپیزود سوم فصل نه مهم نیست اینها چی میگن(ما میتونیم فکر کنیم نویسنده ها) مهم اینه که ما تو قبلمون به خدا وجودش و کلی چیز خوب دیگر اعتقاد داریم.

و اینکه کلا فن های این سریال واقعا زیاد به این چیزها توجه نمیکنند به نظرم این دو تا برادر به قول عزیزان مروج اومانیسم خیلی بیشتر از خیلی از دوستان مدعی خداگرایی به من گذشت و فداکاری و خانواده دوستی و کلی چیز خوب دیگر یاد دادند:

شرمنده یک کم تند حرفیدم.

4. 11 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nemsis نمایش پست ها
    و اینکه کلا فن های این سریال واقعا زیاد به این چیزها توجه نمیکنند به نظرم این دو تا برادر به قول عزیزان مروج اومانیسم خیلی بیشتر از خیلی از دوستان مدعی خداگرایی به من گذشت و فداکاری و خانواده دوستی و کلی چیز خوب دیگر یاد دادند:
    این که اینها خیلی بهم علاقه دارن تکلیفش مشخصه اما دین خودش میگه نیازی به خدا نداریم ( اعتقاد ) با زبان کنایه میگه فقط انسانها باید به فکر خودشون باشه خدا کیلو چنده ؟ اصلا اگه خدا هست چرا این اتفاقات که میفته نمیاد کمک؟ کلا تو این فیلم چه بخوایم چه نخوایم داره عقاید زد دینی منظورم فقط اسلام نیست همه دین ها را دارن تکذیب میکنن و همه دینهارا قصد دارن با شبهه به چالش کش
    این که من و شما این سریالو صرفا برای سرگرمی و فانش میبینیم و وقت پرکنی یه دیدگاه دیگه ای هست که بر اساس اون داریم به فیلم ارزش میدیم اما یادتون باشه سازنده این سریال بی دلیل هیچوقت اینهمه فیلم بی دلیل و صرفا برای فان نمیسازه چون اگه قصد فان داشت سیتکام میساخت پس حتما هدفی پشتش هست ولی اون نیاز نداره به همه تاثیر بزاره یه نفرم رو عقایدش تاثیر بزاره اون فیلم ساز برنده هست
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

6. 8 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    280
    از این کاربر 1,452 بار در 252 پست سپاس گزاری شده

راستشو بگم من از همون اول از سریال خوشم نمیومد !

8. 2 کاربرِ زیر از mehran-a1234 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    154
    از این کاربر 784 بار در 150 پست سپاس گزاری شده

ببخشید ولی به عنوان کسی که طرفدار شدید این سریالم می گم خیلی چیزهای بی ربطی رو سر هم کردین حسن عباسی این نکنه؟
    اینکه خودتو مرکز دنیا ببینی و فکر کنی همه به یه منظوری یه کاری می کنن ازون توهمات ...
    اتفاقا این سریال خیلی وجدان انسانها رو تقویت می کنه برای خیلیییی از فنها اینطوری بوده
    گردش آزاد اطلاعات و دسترسی به اونها باعث میشه آدمها خودشون انتخاب کنن و درک کنن نه مثه اینجا که همه چیو به آدم زور چپون میخوان بکنن و حتی همین سایت ساده ما هم فیلتره

10. 6 کاربرِ زیر از amiana بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993

نقل قول نوشته اصلی توسط x7music نمایش پست ها
    ن که من و شما این سریالو صرفا برای سرگرمی و فانش میبینیم و وقت پرکنی یه دیدگاه دیگه ای هست که بر اساس اون داریم به فیلم ارزش میدیم اما یادتون باشه سازنده این سریال بی دلیل هیچوقت اینهمه فیلم بی دلیل و صرفا برای فان نمیسازه چون اگه قصد فان داشت سیتکام میساخت پس حتما هدفی پشتش هست ولی اون نیاز نداره به همه تاثیر بزاره یه نفرم رو عقایدش تاثیر بزاره اون فیلم ساز برنده هست
    و اگر یک نفر به خاطر این فیلم حس خانواده دوستیش و مردم وستیش تقویت بشه اتفاقی که برای خیلی از فان ها افتاده بازم فیلم ساز برنده است

کاری که هنوز سیما و سینمای ما با این ید طولای ادعا هنوز درست و حسابی انجامش ندادن و محض نمونه ما دو تا برادر یا یک خانواده اینجوری که همه جوره هوای هم را داشته باشند را نداریم.

ین که اینها خیلی بهم علاقه دارن تکلیفش مشخصه اما دین خودش میگه نیازی به خدا نداریم ( اعتقاد ) با زبان کنایه میگه فقط انسانها باید به فکر خودشون باشه خدا کیلو چنده ؟ اصلا اگه خدا هست چرا این اتفاقات که میفته نمیاد کمک؟ کلا تو این فیلم چه بخوایم چه نخوایم داره عقاید زد دینی منظورم فقط اسلام نیست همه دین ها را دارن تکذیب میکنن و همه دینهارا قصد دارن با شبهه به چالش کش
    ممکنه به چالش بکشند و چقدر هم خوب این کار را میکنند ولی همونطور که گفتم تو همین اپیزود سوم فصل نه نویسنده تصمیم راجع به بودن یا نبودن خدا اعتقاد به وجودش را به عهده مخاطب گذاشته. آن قسمتی که آن خانم به کستیل گفت حرفات مهم نیست مهم اینه من ایمان داریم کسی حرف هایم را میشنود!

نقل قول نوشته اصلی توسط amiana نمایش پست ها
    تفاقا این سریال خیلی وجدان انسانها رو تقویت می کنه برای خیلیییی از فنها اینطوری بوده
    گردش آزاد اطلاعات و دسترسی به اونها باعث میشه آدمها خودشون انتخاب کنن و درک کنن نه مثه اینجا که همه چیو به آدم زور چپون میخوان بکنن و حتی همین سایت ساده ما هم فیلتره
    هزار تا لایک

12. 3 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

ممکنه به چالش بکشند و چقدر هم خوب این کار را میکنند ولی همونطور که گفتم تو همین اپیزود سوم فصل نه نویسنده تصمیم راجع به بودن یا نبودن خدا اعتقاد به وجودش را به عهده مخاطب گذاشته. آن قسمتی که آن خانم به کستیل گفت حرفات مهم نیست مهم اینه من ایمان داریم کسی حرف هایم را میشنود!
    این مثل این میمونه که من به شما هی بگم فلانی اینها همش اتفاق افتاده و همیشه همینوطر هست و سعی کنم عقاید خدمو بهت تحمیل کنم برای این که عقاید منو قبوا کنی نمیام بزور بگم همینه که هست بهت اول دروغ خودمو میگم بعد با یه مقدار حقیقت مخلوط میکنم ذهنتو از قبل اماده کردم اخرشم میگم تصمیم با خودته میخوای انتخاب کن میخوای انتخاب نکن ! بنظرت چه اتفاقی می افته ؟
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

14. 4 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

سریال سوپرنچرال ازاون اولش مشکل داشت در دین اسلام اول خدا مهمه بعد ائمه معصومین بعدجامعه بعد خانواده بعد خودفرد اما متاسفانه در کشورهای غربی تنها خودفرد مهمه ازنظراکثرغربی ها دنیا با استفاده جرقه ای در فضا بوجود امده وخدایی وجود نداره که همه اینهارو دانشمندی امانیسم چندین سال پیش طرح کرده که در حال حاضر در کشورهای غربی استفاده شده در سریال سوپرنچرال سعی براین است که حتی اگرخدایی وجود دارد انرا ضعیف شکست خورده نشان دهد که تمامی ساخته هایش اشتباه است اگر در قسمتی از سوپرنچرال یادتون باشه دین وارد بهشت میشه و بعد برمیگرده زمین به شخصی میگه اینجا بهترازبهشته یا نشان دادن فرشته های قاتل یا فرشته مرگ که میگه من جون خدارومیگرم و خداهم میمیره که ضعیف بودن وناچیزبودن خدا رانشان میدهد همان طورکه گفتم بسیاری از غربی به خدا و روح اعتقادندارن وازانظراونها ما یکباربیشتر زنده نیستیم واگربمیرم دیگه برگشتی وجود نداره که در بسیارازسریال ها نشان داده به طور مثال در سریال دکستر (درفصل 2 جایی که پیرزنه (اسمشو یادم نی) به لاگورتا میگه اخرعمرمون نزدیکه بایدتا میتونیم ازش استفاده ببریم وبه پسرجوونی پول میده که باهاش *** کنه)درسریال سوپرنچرال (جایی که یک ماه بیشتر به پایان عمر دین نموده وتا اون اون موقع که چه کارها که نمیکنه ....)درسریال walking dead(در فصل 2 جایی که گلن با مگی میوفتن .... و گلن به دیل میگه اینکارو کردم چون شاید دیگه فردا دیگه زنده نباشم که اینکارو کنم!)این ها همه برای اینکه طرز فکرت نسبت به دنیا و خدا عوض بشه به قول دوستم x7 musicهیچ کارگردانی بی دلیل سریالی رو نمیسازه .

16. 6 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 18 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

و اگر یک نفر به خاطر این فیلم حس خانواده دوستیش و مردم وستیش تقویت بشه اتفاقی که برای خیلی از فان ها افتاده بازم فیلم ساز برنده است

کاری که هنوز سیما و سینمای ما با این ید طولای ادعا هنوز درست و حسابی انجامش ندادن و محض نمونه ما دو تا برادر یا یک خانواده اینجوری که همه جوره هوای هم را داشته باشند را نداریم.
    شما همش به فکر اینی که ایران رو با هالیوود مقایسه کنی؟؟حالا که ما تو سینما عقب افتاده هستیم دلیل میشه که هر چی ساختن نگاه کنیم و به به به به راه بندازیم.اینا با تفکرات فراماسونری که تو اکثر سریالا و فیلمهاشون هست کم کم فکر همه آدمای دنیا رو مسموم میکنن یه وقت به خودت میای که میبینی اعتقاداتت رنگ خودشون رو باختن.به طور ناخود آگاه این کار رو میکنن.این سریالم همش جور شده برای اینکه خدا رو زیر سوال ببرن و هزار تا مزخرف که خودشون میخان تو فکر دنیا بکارن!!من خودم 2 تا فصل از این سریال رو دیدم باید اعتراف کنم که بخاطر اینکه تعریفش رو زیاد شنیده بودم دیدمش ولی اصلا با اعتقادات ما مسلمونا جور نیست!!!طرف میاد با یه فرشته معامله میکنه سر جونش تا برادرش زنده بشه!!!! اینا دیگه چه مزخرفاتیه!!اومانیسم محض به همراه قدرت شیطان که به انسان قدرت میده تا به دنیا حکومت کنه رو بطور کامل تو این سریال میبینیم!!

هزار تا لایک

18. 3 کاربرِ زیر از pcstar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993

نقل قول نوشته اصلی توسط pcstar نمایش پست ها
    ما همش به فکر اینی که ایران رو با هالیوود مقایسه کنی؟؟حالا که ما تو سینما عقب افتاده هستیم دلیل میشه که هر چی ساختن نگاه کنیم و به به به به راه بندازیم.اینا با تفکرات فراماسونری که تو اکثر سریالا و فیلمهاشون هست کم کم فکر همه آدمای دنیا رو مسموم میکنن یه وقت به خودت میای که میبینی اعتقاداتت رنگ خودشون رو باختن.به طور ناخود آگاه این کار رو میکنن.این سریالم همش جور شده برای اینکه خدا رو زیر سوال ببرن و هزار تا مزخرف که خودشون میخان تو فکر دنیا بکارن!!من خودم 2 تا فصل از این سریال رو دیدم باید اعتراف کنم که بخاطر اینکه تعریفش رو زیاد شنیده بودم دیدمش ولی اصلا با اعتقادات ما مسلمونا جور نیست!!!طرف میاد با یه فرشته معامله میکنه سر جونش تا برادرش زنده بشه!!!! اینا دیگه چه مزخرفاتیه!!اومانیسم محض به همراه قدرت شیطان که به انسان قدرت میده تا به دنیا حکومت کنه رو بطور کامل تو این سریال میبینیم!!

خوب برادر عصبانی من:دی من میگم ما به جای ایکه بی دفاع بشینیم تا اونها چیزهای به نظر ما غلط را تو ذهن دنیا بکارن اوکی ما هم بریم تفکرات خودمون را با فیلم های خوبمون در ذهن دنیا بکاریم

دیگر دست خود مردمه که کدوم بهتره بعد انتخاب میکنند. اگر ما بیاییم بگیم وای نه نمیبینم و فلان آن اعتقاد توی یک محیط ایزوله قرار است چکار کند مثلا؟

من خودم مذهبیم چادریم(خانمم دیگه!) این سریال را میبینم لذت میبرم از شیوه داستان گویی و شخصیت پردازیش از اینکه چند نفر آم با مهارت جمع شدند دارند انقدر قشنگ قصه سر هم میکنند.
    کسی هم کاریشون ندارد.

این قضیه فراماسون و اینها را هم من تا حدی خیلی کم قبل دارم ولی حرفم و اینکه خیلی از این بحث ها گاهی عصبانی میشم اینه که به جای این همه بررسی و انرژی که میذاریم تا نقد و بررسی کنیم آثار اونها را به جای انقدر منفعل بود بریم یک بار هم ما بسازیم.

این مثل این میمونه که من به شما هی بگم فلانی اینها همش اتفاق افتاده و همیشه همینوطر هست و سعی کنم عقاید خدمو بهت تحمیل کنم برای این که عقاید منو قبوا کنی نمیام بزور بگم همینه که هست بهت اول دروغ خودمو میگم بعد با یه مقدار حقیقت مخلوط میکنم ذهنتو از قبل اماده کردم اخرشم میگم تصمیم با خودته میخوای انتخاب کن میخوای انتخاب نکن ! بنظرت چه اتفاقی می افته ؟
    بستگی دارد مخاطبت کی باشد؟ یک انسان عاقل که میگه باشد همه حرفهایت را شنیدم همه دلایلت را خوب حالا برم با دید خودم تحقیق کنم این انسان درست و حسابیه.

یکی نه طرفت کلا تو مغزش هیچی نیست آماده است هر چی تو میگی قبول کند یک همچین آدمی تو ایران فکرنکنم خیلی داشته باشیم با این آموزه های دینی ای که از بچگی اینجا داریم. بعد میرسیم به این نقدها این نقدها جز تو ایران کجا هست؟ کجا اینجوری میگن از اولمشکل داشت و فراماسون و اینهاست؟ بنابراین نتیجه میگیریم این مشکل اعتقادی در نوگلان ایرانی ایجاد نمیشه.

و دو اگر فرض بر این باشد که میشه انقدر راحت رو ذهن مردم تاثیر گذاشت باز میرسم به حرف اولمن چرا ما نه؟

20. 3 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین