برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 49
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,516
    از این کاربر 90,632 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال The Witcher که اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از بیستم دسامبر2019(بیست و نهم آذرماه 98) منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

نظر تا قسمت 5
    چرا ینیفر خوشگل نیستش؟ بازیگرش یکم به ینیفر توی بازی شبیه هستش و احتمالا دلیل انتخابشم همین بوده ولی خب خیلی زیبا نیست! مهم ترین مشکلم با سریال در حال حاضر همینه! زیبا نیست؟! (البته تریس هم خیلی دست کمی نداره ازش!)

باید بگم واقعا حال کردم با سریال و بهتر از اون چیزی بوده که فکر می کردم ! داستانش هم برام جالب و جذابه، دنیای جالبی خلق کرده نویسنده اش انصافا.

قانون سورپرایز می دونید چیه؟ هی قانونی که همه ازش خبر دارند، یه قانون قدیمی که به اندازه ی بشریت قدمت داره! طبق این قانون اگه جون کسی رو نجات بدی، اون بهت مدیونه و اگر بخوای طبق قانون سورپرایز پیش بری یه چیزی که نه خودت و اونی که نجاتش دادی نمیدونه چیه بهت میرسه، حالا یه وقت یه چیز بی ربطه و مثلا شب که برگشتی خونه می بینی هر کی قرض داشته بهت داره قرضاشو پس می ده بهت، یا تو خونه غذای مورد علاقه ات پخته شده و.... یا اینکه یه چیزی از اونبنده خدایی که مدیونته به تو میرسه مثلا بچه اش!
    نقل قول نوشته اصلی توسط siamak5561 نمایش پست ها
    دو قسمت اول رو دیدم، تا اینجا که خیلی خوب بوده، ولی توی قسمتهای مربوط به ینیفر یکم برام گنگ هست، مخصوصا اون قسمت آخرش و
    مشاهده محتوا اسپویلر
    تبدیل شدن دوستهاش به مارماهی
    ، کسی میتونه توضیح بده؟
    مشاهده محتوا اسپویلر
    فکر کنم استفاده ی ابزاری کردن از اونها، اونهارو تبدیل به مارماهی کرد و اینطوری باعث شد جادو بازم در جریان باشه تو این دنیا و این حرفا

!Life's a rollercoater but still unfair

3. 14 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    730
    از این کاربر 1,011 بار در 163 پست سپاس گزاری شده

کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده (ببخشید چون اکثر سریالهای فعلی جددا" جفنگند البثه بنظر من)!!!

5. 6 کاربرِ زیر از FARID_S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

قسمت دوم رو هم دیدم نمیشه قضاوت کرد هنوز، معلوم نیست چرا برای فصل 2 تمدید شده، با این روند پیش بره در کل به امتیاز 6 هم نمیرسه
    قسمت اول بهتر بود
    این قسمت 7
    مگر من ! من میشوم بی ت و

7. 9 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

به احتمال 90 درصد نتفلیکس بدجور گند بزنه سر این سریال. همون سکانس اول رو از اپیزود 1 در نظر بگیرید. طبق کتاب اول سری ویچر؛ تمام اون سه نفری که شاخ و شونه کشیدن برای گرالت در یک زد و خورد که نزدیک به 3 صفحه توصیف شده داخل کتاب؛ کشته میشن! ولی داخل سریال اینطور نمیشه. بعد از تماشای 1 ربع از اپیزود اول؛ تصمیم گرفتم که ابتدا مجموعه کتاب ها رو بخونم. داستان اول رو تا نصف رسوندم. بسیار عالی و هیجان انگیزه. اگر زبانتون میزونه حتمن بخونیدش.

9. 16 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,514 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID_S نمایش پست ها
    کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده (ببخشید چون اکثر سریالهای فعلی جددا" جفنگند البثه بنظر من)!!!
    سلام وقت بخیر دوست عزیز

اگه امکان داره بفرمایید "کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده" تعریف هست یا نکوهش و مذمت این سریال؟!
    ممنون میشم یه انجمن رو از پریشانی و تشویش ذهنی و سرگردانی و شوریدگی برهانید.

بازم ممنون
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

11. 22 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993
    از این کاربر 1,217 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

سلام
    چرا انقدر نظرات‌منفیه؟
    من کتاب‌های مجموعه را خیلی وقت پیش خوندم و دوستشون داشم.
    به نظرم سریال تقریبا به کتابها وفاداره و خوب جلو میره.
    البته یک چیزهایی مثل همون معجون ویچری و ... خب برای بیننده گنگه و میشد یک توضیحاتی بده.
    اما جنگ‌ها خوبه و خود گرالت خیلی شبیه به گرالتی هست که حداقل تو بازی بود
    در کل من راضی هستم از سریال و حتی قسمت اخر باعث شد داغ دلم سر گات تازه بشه.
    جنگ فصل اخر واقعا عالی بود و خوشم اومد.
    منتظر فصل دو هستم.
    ضمن اینکه بازی‌های زمانی سریال انصافا جذاب بودند.
    نمره‌ی من هشت

13. 19 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The man who passes the sentence should swing the sword
    سپاس
    55
    از این کاربر 838 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

من نمیدونم این اپیدمی روضه خوندن برای این سریال از همین فصل اول از کجا میاد.کسایی راجع به گند زدن سریال حرف میزنن که حتی به خودشون زحمت ندادن فصل اول رو کامل ببینن.
    دوسمون Anzalichi کلا برداشته دو صفحه از کتاب خونده غوغایی تو وجودش به پا شده که کتاب فلانه و بهمان بعد جالب اینه که همون کتاب رو هم درست نخونده.
    کتاب The Last Wish با داستان استریگا شروع میشه نه با داستان Lesser Evil که سریال اون رو به عنوان اپیزود اول در نظر گرفته.سریال به داستان نبرد گرالت و استریگا تو اپیزود سوم میپردازه که یکی از بهترین قسمتهای سریاله.

تا به حال تو تاریخ سینما و تلویزیون هیچ فیلم و سریالی به کیفیت کتابهایی که از روشون اقتباس شدن نبودن.
    گادفادر رو در نظر بگیرین؛جرو بهترین فیلمهای تاریخ سینماس اما فن های کتاب اون رو یه قطعه بریده شده ی ناقص از کتاب میدونن.
    به سایت Goodreads مراجعه کنین ببینین طرفدارهای تالکین چطور به خون پیترجکسون تشنن بابت سه گانه ارباب حلقه ها؛عملا صحنه های جنگ ارباب حلقه ها رو به یه چیزی در حد رقص چوب بلوچهای زاهدان تو مراسم های عروسیشون تشبیه کردن؛فانتزی که به راحتی بهترین فانتزی تاریخ سینماس.
    Shining جزو بهترین فیلمهای ژانر وحشتنه اما در مقابل کتابش هیچ حرفی برای گفتن نداره.
    علت این موضوعات این نیست که این فیلمها ضعیف بودن؛علتش اینه که اساسا سینما و تلویزیون قدرت داستان گویی متن تحریر شده رو ندارن.
    شما اگه اهل کتاب خوندن باشی صحت و قطعیت این موضوع رو وقتی 15 سالته میفهمی.

وقتی هیچ فیلم و سریالی به کیفیت منبع اقتباسیشون نیودن چرا باید انتظار داشته باشیم ویچر به اون استاندارد برسه ؟ ویچری که کتابهاش جزو بهترین فانتزیهای تاریخن.
    ویچر رو اگه به عنوان یه سریال مستقل بهش نگاه کنیم از نظر من نمره قبولی رو میگیره.سریال ایرادات کاملا واضحی داره؛بحث هم زیاد شده راجع بهشون؛اما موضوعی که باید اون رو در نظر گرفت اینه که یکی از دلایلی که باعث شد فصل اول ویچر فوق العاده نباشه خود کتابهای ساپکوفسکیه.
    کتابهای ساپکوفسکی با یه تعداد داستان کوتاه شروع میشه؛بعد شخصیتهای اصلی هم همدیگرو در حین همین داستانهای کوتاه و بی ربط به همدیگه میشناسن.سازنده ها مجبور بودن با داستانهای کوتاه سریال رو شروع کنن و به نظرم این داستانک های مستقل رو تا جایی که میتونستن به همدیگه مرتبط ساختن و بهتر از این حقیقتا نمیشد همه چیز رو جمع و جور کرد؛این دستکاری کردن تایم لاین ایده خیلی خوبی بود و به خوبی هم جواب داده.سریال با گذر از این داستانهای کوتاه و رسیدن به کتابها قطعا بهتر میشه چون اونجا دیگه با یه داستان منسجم طرفیم.

استقبال از ویچر تا به حال فوق العاده بوده؛نمره قابل قبولی هم گرفته سریال از طرف بیننده ها؛سازنده ها با دیدن این استقبال قطعا کیفیت ساخت سریال رو بالا میبرن.اینها همه شواهدیه که نشون میده سریال قراره رفته رفته پیشرفت کنه.
    آیا ویچر الان تو مرحله ای قرار داره که با گات مقایسه بشه ؟ قطعا نه؛حتی فصل آخر گات با اون افتضاح تاریخیش از نظر کیفی نود و نه درصد سریالهای دیگه رو تو جیبش میکنه و اگه میگیم ضعیف بود فقط با توجه به مقایسه با استانداردهایی هستش که خود سریال وضع کرد اما ویچر تو مسیریه که میتونه به یه نقطه مرجع تو این ژانر تبدیل بشه.

15. 17 کاربرِ زیر از فرزان بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزان نمایش پست ها
    من نمیدونم این اپیدمی روضه خوندن برای این سریال از همین فصل اول از کجا میاد.کسایی راجع به گند زدن سریال حرف میزنن که حتی به خودشون زحمت ندادن فصل اول رو کامل ببینن.
    دوسمون Anzalichi کلا برداشته دو صفحه از کتاب خونده غوغایی تو وجودش به پا شده که کتاب فلانه و بهمان بعد جالب اینه که همون کتاب رو هم درست نخونده.
    کتاب The Last Wish با داستان استریگا شروع میشه نه با داستان Lesser Evil که سریال اون رو به عنوان اپیزود اول در نظر گرفته.سریال به داستان نبرد گرالت و استریگا تو اپیزود سوم میپردازه که یکی از بهترین قسمتهای سریاله.

تا به حال تو تاریخ سینما و تلویزیون هیچ فیلم و سریالی به کیفیت کتابهایی که از روشون اقتباس شدن نبودن.
    گادفادر رو در نظر بگیرین؛جرو بهترین فیلمهای تاریخ سینماس اما فن های کتاب اون رو یه قطعه بریده شده ی ناقص از کتاب میدونن.
    به سایت Goodreads مراجعه کنین ببینین طرفدارهای تالکین چطور به خون پیترجکسون تشنن بابت سه گانه ارباب حلقه ها؛عملا صحنه های جنگ ارباب حلقه ها رو به یه چیزی در حد رقص چوب بلوچهای زاهدان تو مراسم های عروسیشون تشبیه کردن؛فانتزی که به راحتی بهترین فانتزی تاریخ سینماس.
    Shining جزو بهترین فیلمهای ژانر وحشتنه اما در مقابل کتابش هیچ حرفی برای گفتن نداره.
    علت این موضوعات این نیست که این فیلمها ضعیف بودن؛علتش اینه که اساسا سینما و تلویزیون قدرت داستان گویی متن تحریر شده رو ندارن.
    شما اگه اهل کتاب خوندن باشی صحت و قطعیت این موضوع رو وقتی 15 سالته میفهمی.

وقتی هیچ فیلم و سریالی به کیفیت منبع اقتباسیشون نیودن چرا باید انتظار داشته باشیم ویچر به اون استاندارد برسه ؟ ویچری که کتابهاش جزو بهترین فانتزیهای تاریخن.
    ویچر رو اگه به عنوان یه سریال مستقل بهش نگاه کنیم از نظر من نمره قبولی رو میگیره.سریال ایرادات کاملا واضحی داره؛بحث هم زیاد شده راجع بهشون؛اما موضوعی که باید اون رو در نظر گرفت اینه که یکی از دلایلی که باعث شد فصل اول ویچر فوق العاده نباشه خود کتابهای ساپکوفسکیه.
    کتابهای ساپکوفسکی با یه تعداد داستان کوتاه شروع میشه؛بعد شخصیتهای اصلی هم همدیگرو در حین همین داستانهای کوتاه و بی ربط به همدیگه میشناسن.سازنده ها مجبور بودن با داستانهای کوتاه سریال رو شروع کنن و به نظرم این داستانک های مستقل رو تا جایی که میتونستن به همدیگه مرتبط ساختن و بهتر از این حقیقتا نمیشد همه چیز رو جمع و جور کرد؛این دستکاری کردن تایم لاین ایده خیلی خوبی بود و به خوبی هم جواب داده.سریال با گذر از این داستانهای کوتاه و رسیدن به کتابها قطعا بهتر میشه چون اونجا دیگه با یه داستان منسجم طرفیم.

استقبال از ویچر تا به حال فوق العاده بوده؛نمره قابل قبولی هم گرفته سریال از طرف بیننده ها؛سازنده ها با دیدن این استقبال قطعا کیفیت ساخت سریال رو بالا میبرن.اینها همه شواهدیه که نشون میده سریال قراره رفته رفته پیشرفت کنه.
    آیا ویچر الان تو مرحله ای قرار داره که با گات مقایسه بشه ؟ قطعا نه؛حتی فصل آخر گات با اون افتضاح تاریخیش از نظر کیفی نود و نه درصد سریالهای دیگه رو تو جیبش میکنه و اگه میگیم ضعیف بود فقط با توجه به مقایسه با استانداردهایی هستش که خود سریال وضع کرد اما ویچر تو مسیریه که میتونه به یه نقطه مرجع تو این ژانر تبدیل بشه.
    من پیشنهاد دادم که بیایم قبل ازینکه عین got ضد حال بخوریم از ابتدا شروع کنیم به خوندن کتاب ها که بعد از هفت هشت سال حداقل خودمون سوای از سریال که باز احتمال دادم خرابش کنن، یه چیزی عایدمون شده باشه. خداروشکر کتاب به لطف هیجان بالایی که داره سریع پیش میره و جهت اطلاعتون 2 صفحه نخوندم. بیشتر خوندم اینکه فضاسازی سکانس اول دقیقاً مطابق با ده صفحه ابتدایی کتاب بود رو کار ندارم و بحثی نمیکنم راجبش. من نوشتم احتمالاً نتفلیکس گند بزنه به سریال. دلیلش اینکه
    1- نظر شخصی من بود. شما احترامت رو بزار بهش و در خفا بگو داره چرت میگه.
    2- شبکه ای مثل HBO به قدری سر فصل آخر GoT گند زد که ترسیدم سریال رو شروع کنم و هفت سال ببینمش و بعد در انتها چیزی که میخواستم رو تحویلم نده. خب این یه مسئله ی خیلی طبیعی و ساده س. بنا به احتیاط "فعلاً" تصمیم گرفتم که سریال رو نبینم. نظرشخصی من نه تنها برای شما نباید مهم باشه، بلکه اینو هم باید بدونید که در کیفیت سریال هم هیچ تاثیری نداره. انجمن گفتگو هست. ما هم نظرمون رو گفتیم. ببخشید که قبلش هماهنگ نکردیم با شما. معذرت میخوام.

من اتفاقاً خیلی خوشحال میشم که ببینم سریال قوی هست. حتماً نیازی نداره مطابق با کتاب نوشته شده باشه سناریوی کل سریال. فقط ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه کافیه. الانم منتظرم کتاب اول تموم شه بشینم ببینم سریال رو.

17. 12 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط aramis2800 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوست عزیز

اگه امکان داره بفرمایید "کمتر سریالی به این مزخرفی تا کنون ساخته نشده" تعریف هست یا نکوهش و مذمت این سریال؟!
    ممنون میشم یه انجمن رو از پریشانی و تشویش ذهنی و سرگردانی و شوریدگی برهانید.

بازم ممنون
    به نظرم کلمات جابه جا کنی به معنی میرسی
    با اجازه نویسنده اصلی

تا کنون ساخته نشده کمتر سریالی به این مزخرفی (یعنی خیلی مزخرفه)

نظرات دوستان را خوندم، جالبه، به نظرم نباید کتاب ها و سریال یا حتی بازی با هم مقایسه کرد هر کدوم مسیر خودشون رو قرار برن و محدودیت و امکانات خودشون رو هم دارند، مقایسه اینا اشتباه است سریال نه خیلی خوبه اون جوری که براش تبلیغ شده نه خیلی بده، معمولی کاملا، اینقدر که اگه کسی ندید چیزی از دست نداده، ببینه هم چیز زیادی به دست نمیاره، داستان های فانتزی زیادی هستن که از ویچر خیلی بهترن اگه کسی اهل بازی باشه متوجه منظورم میشه، شبکه سازنده زیادی عجله داشت کارو خراب کرد
    مگر من ! من میشوم بی ت و

19. 12 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,648 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

سریال به هیچ عنوان بد نیست, خیلیا میگن سریال بدیه چون اصلا با کتاب اشنا نیستن, مجموعه کتاب‌ها با داستان کوتاه شروع میشه و مشخصا فصل اول سریال هم بر اون اساس هست, چون داستان سریال هنوز منسجم نشده دلیل بر بد بودن نیست اتفاقا سازنده ها خیلی خوب تونستن این داستان های کوتاه رو به این صورت و با تایم لاین های متفاوت نمایش بدن و این هنرشون رو میرسونه, صبر کنین فصل بعدی از روی محموعه اصلی ساخته میشه و با چیزی که من از سازنده های فصل اول دیدم به فصل دوم هم امیدوار شدم.

اشتباهتون اینجاست که انتظار دارین یه گات دیگه رو ببینین در صورتی که این ها از پایه با هم فرق دارن.

21. 19 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین