برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17
    سپاس
    72
    از این کاربر 523 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

Post ارائه ای از تيم ترجمه TVShow | فصل 1 سریال Wallander

والاندر عنوان سریالی بریتیش در ژانر crime/ thriller هست که برگرفته از رمانی معروف و پرطرفدار سوئدی به همین اسم ( kurt wallander ) نوشته ی henning mankell و با بازیگری kenneth branagh در نقش سربازرس پلیس هستش.

فصل اول و سه قسمت ابتدائی سریال به همت یکی دو کمپانی معتبر سوئدی-انگلیسی از جمله yellow bird ساخته شد و در سال 2008 از شبکه ی bbc one پخش شد.
    این اولین بار بود که سریالی برگرفته از این مجموعه رمان به زبان انگلیسی ساخته میشد.

برای کارگردانی سریال، فیلیپ مارتین عنوان دار جایزه ی اِمی انتخاب شد و این کارگردان برای اولین بار در یک مجموعه ی تلویزیونی انگلیسی برای سینماتوگرافی از لنزهای دیجیتالی شرکت Red one که رزولوشن 35 میلیمتری دارند استفاده کرد و نتیجه فوق العاده حرفه ای و متفاوت از کار در اومد.
    فیلیپ مارتین برای هر چه بهتر بازی گرفتن از بازیگران سریال اون ها رو به میدان تیر برده و مجبور به تیراندازی با گلوله های واقعی می کرد.

فیلم برداری سریال در سوئد انجام شده و لوکیشن های متفاوت و فضای رازآلود کار، شما رو تا حدودی به یاد فیلم هایی همچون The girl with dragon tattoo می ندازه.

کمپانی bbc one و channel 4 انگلیس به دنبال جایگزینی مناسب برای سریال بازرس مورس که در سال 2000 به اتمام رسید می گشتند، در ابتدا طی صحبت هایی با هنینگ منکل به سراغ کاراکتر استفان لیندمن، بازرس جوانی که سرطان داره و در مورد قتل همکار بازنشسته اش تحقیق می کنه، از رمان The return of dancing master رفتن اما پس از استقبال نه چندان خوب بیننده ها، wallander رو مد نظر قرار دادند و تا به امروز سریال برای فصل چهارم نیز تمدید شده است.
    موفقیت سریال باعث جذب توریست های بیشتر به سوئد و مخصوصا محل فیلم برداری و همچنین فروش بیشتر رمان ها شده.

نقدهای این مجموعه تلویزیونی مثبت بودن و جوایز متعددی رو به دست آورده.
    هر فصل از سریال در 3 قسمت 90 دقیقه ای ساخته شده و فصل چهارم در سال 2014 پخش میشه.
    سه قسمت اولیه ی سریال به ترتیب برگرفته از داستان های sidetracked - firewall و one step behind هستش.

این مجموعه رمان شامل 9 داستان بود که تمامی اون ها به صورت اپیزودیک ساخته شد و موفقیت بالای سریال باعث شد نویسنده رمان ها والاندر رو ادامه بده و جلد بعدی رو که قراره مبنای فصل چهارم باشه بنویسه.

در مورد بازیگر نقش اول: کنث برانا یکی از قدیمی های عرصه ی سینما و تلویزیون انگلیس هستش و تقریبا دستی در همه چیز ( بازیگری - تهیه کنندگی - گویندگی - صداپیشگی - نویسندگی ) داره، با نگاهی به کارنامه ی هنری اش می تونیم بگیم هر جا سخنی از موفقیت و جایزه بوده رد پایی از برانا دیده میشه.

ایشان بخاطر تلاش ها و اعتبارهای زیادش لقب sir رو دریافت کردن و برای قبول این نقش هنینگ منکل نویسنده ی سری رمان ها شخصا قدم پیش گذاشت.

برانا اذعان داشته برای اینکه بتونه تفسیر خودش رو از کاراکتر بازرس والاندر داشته باشه، هیچکدوم از فیلم های سوئدی ساخته شده بر مبنای این شخصیت رو نگاه نکرده.

والاندر سربازرسی سوئدی در یکی از شهرهای کوچیک این کشور هستش که پیرو مکتب اگزیستانسیالیزم ( هستی گرایی ) هستش و دائما در حال تفکر و پرسش درباره ی اتفاقات روز مره ی دنیاست، درباره ی چیستی زندگی و جهان هستی و دلایل کارهای روز مره ای که انجام میده.

کورت والاندر طبع شاعرانه ای نسبت به دنیا و وقایع تلخ اون داره، همیشه نسبت به قربانیان پرونده های خودش حس همذات پنداری و عذاب وجدان داره که این در واقع بخاطر زندگی رقت بار خودش هستش.

در رمان ها این بازرس به طور مرتب در آپارتمان و اتوموبیلش به موسیقی اپرا گوش میده اما در سریال این عادت و سرگرمی حذف شده و تهیه کننده دلیلش رو شباهت پیدا کردن به کاراکتر بازرس morse می دونه.

ولاندر زندگی از هم گسیخته و غم باری داره، از همسرش جدا شده و تنها زندگی می کنه، دخترش گهگاهی به دیدنش میاد. پدرش مشکلات متعددی داره و به آلزایمر نیز دچار شده، والاندر اخیرا به مشروب رو آورده.

===

داستان سریال اپیزودیک هستش، به جرات میشه گفت والاندر یکی از شبیه سازی شده ترین سریال های جنایی ـه و شما با یه سوپرپلیس که یک نفره همه کار می کنه طرف نیستید. شاید از این لحاظ والاندر رو بتونیم به بی هنرترین بازرس تلویزیونی تشبیه کنیم اما همین سادگی نقش به همراه بازی عالی برانا به مخاطب یه باورپذیری عالی میده.
    ادیت و فیلم برداری سریال واقعا حرفه ای کار شده و در انتها شما رو به دیدن این مجموعه دعوت می کنیم.

نوشته: سعید
    ===

در این سریال افتخار همکاری با سعید (GodeatGod) از تیم TvCenter نصیبم شده. امیدوارم از دیدن سریال لذت ببرید.

زیرنویس قسمت اول

Wallander - 01x01 Subscene | SubUp

زیرنویس قسمت دوم

Wallander - 01x02 Subscene | SubUp

زیرنویس قسمت سوم

Wallander - 01x03 Subscene | SubUp

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه ای از تيم ترجمه TVShow | فصل 1 سریال Wallander

علی رضا دمت گرم خوب کاری کردی این تاپیک رو این جا هم زدی
    صبح تاپیک این سریال رو در تی وی شو دیده بودم
    به خودم گفتم چرا علی رضا اینجا نمی یاد تایپک های این سریالهایی که ترجمه می کنه رو بزنه

فقط یک سوال
    یک سریال دیگه هم هم به همین نام و با حدود 30 قسمت وجود داره که چند سال قبل از این سریال ساخته شده آیا ربطی به هم داره یا نه؟؟؟

اقا دمت گرم
    ما رفیتم دنبال لینک سریال
    ولی اگر لینک درست درمون هم خودت معرفی کنی که عالی هست

3. 9 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط CasT!el نمایش پست ها
    یک سریال دیگه هم هم به همین نام و با حدود 30 قسمت وجود داره که چند سال قبل از این سریال ساخته شده آیا ربطی به هم داره یا نه؟؟؟
    ولی اگر لینک درست درمون هم خودت معرفی کنی که عالی هست
    اون سریال بر مبنای همین شخصیت رمان و داستان ها و به زبان "سوئدی" هست. منتها از نظر ساخت به هیچوجه در قواره نسخه بریتیش نیست.
    در مورد لینک ها هم دوستان در سایت تی وی سنتر، زحمت کشیدند و مثه سریال Les Revenants قرار هست نسخه های با کیفیت از سریال رو ریلیز اختصاصی داشته باشند.

در مورد خودِ سریال هم اگر عاشق سریالهای پلیسی/جنایی باشید امکان نداره از این سریال خوشتون نیاد.
    قاب بندی های سریال مثه نقاشی میمونه و به همین دلیل هم بوده که بلافاصله بعد از پخش سریال، سیل توریستها به سمت سوئد و محل فیلمبرداری این سریال سرازیر شده!
    هر قسمت سریال 90 دقیقه هست و یه فیلم سینمایی پلیسی کامل رو شاهد خواهید بود.

5. 10 کاربرِ زیر از Oceanic 6 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,784
    از این کاربر 3,973 بار در 308 پست سپاس گزاری شده

ممنون از علیرضا

دوستانی که تا حالا سریال رو دانلود نکردن صبر داشته باشن. تیم ریلیز تی وی سنتر میخواد سریال رو ریلیز کنه.

7. 6 کاربرِ زیر از Dark Passenger589 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

دمه علیرضا گرم بخاطر ترجمه این سریال -من که شگفت زده شدم از دیدن سریال خوب (رستاخیز) منتظرم این سریال ریلیز بشه تا بتونم دانلود کنم-متاسفانه سریالهای شبکهای اروپایی فایل دانلودشون رو بسختی میشه تو اینترنت پیدا کرد یا شایدم من بلد نیستم

اضافه شده در : 8 minutes

ادرس سایت(tv show -tv centerچیه من تو اینترنت سرچ کردم سایتهای که نشون داد فیلتر بود

ادرس سایت(tv show -tv center)چیه من تو اینترنت سرچ کردم سایتهای که نشون داد فیلتر بود

9. 5 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    41
    از این کاربر 93 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2006mi نمایش پست ها

ادرس سایت(tv show -tv center)چیه من تو اینترنت سرچ کردم سایتهای که نشون داد فیلتر بود
    این https://tvcenter.cc/ تی‌وی سنتر.
    تی‌وی شو رو هم تا جایی که می‌دونم دارن برای رفع فیلترش گفتگو و مذاکره می‌کنن آدرس جدید بدون فیلتر ندادن هنوز.

این خیلی سریال درجه یکی‌ه. امیدوارم همه چی‌ش زودتر ردیف شه.
    ممنون.

11. 6 کاربرِ زیر از man98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Oceanic 6 نمایش پست ها
    داستان سریال اپیزودیک هستش، به جرات میشه گفت والاندر یکی از شبیه سازی شده ترین سریال های جنایی ـه و شما با یه سوپرپلیس که یک نفره همه کار می کنه طرف نیستید. شاید از این لحاظ والاندر رو بتونیم به بی هنرترین بازرس تلویزیونی تشبیه کنیم اما همین سادگی نقش به همراه بازی عالی برانا به مخاطب یه باورپذیری عالی میده.
    من از اين سريال تعريف زياد شنيدم و چندتا نشريه داخلي مثل "تجربه" هم در موردش مقاله نوشته بودن
    بيشترين تعريفي كه از اين سريال شده شخصيت پردازي فوق العاده قهرمان فيلمه كه هيچ شباهتي به يك قهرمان نداره
    و از حل معما و پرونده ها تنها حسي كه بهش دست نميده "رضايته!"
    سريال هاي انگليسي رو نميشه به راحتي از دست داد

13. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    72

زیرنویس قسمت دوم به پست اول اضافه شد.
    قسمت سوم : یکشنبه هفته اینده.

15. 16 کاربرِ زیر از Oceanic 6 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    72

زیرنویس قسمت سوم به پست اول اضافه شد.
    پایان فصل اول

17. 11 کاربرِ زیر از Oceanic 6 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

دیشب قسمت دومشو دیدم از یک بهتر بود از اون سریالهست که باید پشت سرهم ببینی قاب بندی و فضاهای زیبایی داره فیلمنامه اصولی داره زرق و برق الکی نداره و به نظرم خیلی واقعی و رئاله ،شخصیت یک کارگاه به ته خط رسیده رو خوب نشون میده مرسی از ترجمه دوست خوبمون علیرضا

19. 2 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین