برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 33
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Raised By Wolves: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال Raised by Wolves که انتشار آن از سوی سرویس HBO MAX ازسوم سپتامبر2020 (به وقت ایران:پنجشنبه سیزدهم شهریور99) آغاز شده است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ◀ Raised by Wolves ▶ درام ـی، علمی-تخیلی از ریدلی اسکات

قسمت اول چیزی خاصی نداشت، چندتا گپ هم داشت که عجیب بود، واقعا
    نمره من 7.5

گپ قسمت اول

مگر من ! من میشوم بی ت و

3. 19 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Raised by Wolves:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

سه قسمت اول

داستان به شدت ضعف داره و از هم گسیختگی کاراکترا به زور دیالوگ به هم نخ و سوزن شدن. همون‌طور که از روی تریلر حدس می‌زدم، سریال هیچ پیش پردازشی نداره و یهو با سقوط سفینه مخاطب رو تو یه دنیای کاملا ناشناس رها می‌کنه. علت خیلی چیزا نامشخصه و قدرت‌های ماورایی پرداخته نشدن. قسمت اول به‌شدت سردرگم، نامفهوم و حوصله سر بره. این موضوع یکم تو قسمت دوم حل می‌شه اما همچنان سریال ملموس نیست. همینجا سریال رو می‌بوسم می‌ذارم کنار.

5. 19 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,414

قسمت دوم و سوم از قسمت اول بهتر شده ولی خوب سرعت خوب شدن خیلی کمه، فیلم نامه خوبی نداره،
    هنوز نا امید نشدم، تا اخر فصل ادامه میدم

امتیاز قسمت دوم و سوم 8.0
    مگر من ! من میشوم بی ت و

7. 15 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هنر فطری
    سپاس
    726
    از این کاربر 739 بار در 136 پست سپاس گزاری شده

نه، این، یه چیزی فراتر از فیلم "من مادرم" هستش . امیدوارم شکست نخوره و با قدرت ادامه داشته باشه .
    نظر خود را به دیگران تحمیل نکنیم

9. 13 کاربرِ زیر از majidzendaniyan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

سریال بسیار پرخرجی که به ده ها دلیل نمیشه زیاد ازش لذت برد.
    اول اینکه وجود حفره های خفن در داستان و بی دقتی نویسندگان داستان قابل بخشش نیست.
    دوم اینکه خشونت سریالش گاهی بیش از حد به تصویر کشیدن هست! (از اون بدتر کل سریال این فضای فوق سنگین رو باید تحمل کرد) و باعث شده از دیدن سریال لذت نبریم!
    سوم اینکه وقایع به طور درهم و برهم، ناهنجار و خیلی سریع روایت میشن به طوری که فکر میکنی توی یک قطار سریع و سیر نشستی و نمیتونی از مسیر داستان لذت ببری!
    چهارم انتخاب برخی بازیگران مناسب نیست خصوصا شخصیت پدر که...بی خیال
    پنجم حرف های قلمبه سلمبه درون داستان اونم درحالی که خیلی هاشون بی منطق و ضدمفهوم هستن!
    ششم حذف سریع شخصیت ها حتی گاهی قبل از شخصیت پردازی اونها! بابا بذار دو دقیقه شخصیتش شکل بگیره بعد نیست و نابودش کن!
    هفتم وجود وقایع گنگ که معلوم نیست اصلا به سوالاتی که این سریال مطرح میکنه پاسخ داده بشه یا نه
    هشتم ویژگی های مسخره شخصیت مادر، غیر قابل درک بودن این شخصیت. اصلا قابل همذات پنداری نیست (خصوصا وقتی با جیغ و نگاهش همه رو پودر میکنه:دی). هرچند یک توجیه قابل قبول این میتونه باشه که این شخصیت انسان نیست. یک اندروید ساخته بشر هست. بسیاری از مفاهیم داستان بسیار شبیه به مفاهیم سریال وستورلد هستن.
    نهم مصنوعی بازی کردن برخی از بازیگران
    دهم هم عجیب و غریب بودن سریال و تخیلی بودن بیش از حد امکان.

اینها در حالی هست که این سریال در سبک خودش یونیک هست، دیالوگ های مفهومی زیاد و همچنین به دلیل وقایع هول هولکی جذابیت زیادی داره ولی بازم نمیشه ازش چندان لذت برد!
    Can't find yourself. Lost in your lies

11. 21 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,351 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

امروز که این پست رو می نویسم پنج قسمت اول سریال رو بدون وقفه نگاه کردم و نظرم تا اینجای کار رو میخوام بگم.

عالی است. ترکیبی از تمامی SciFi های کنونی و در عین حال یکتا. فکر میکنم یکی از دلایلی که احتمالا کمی دیر با داستان ارتباط برقرار میکنید این است که داستان به آرامی و با حوصله تعریف می شود. اِلمان های مشترکی با سریال های دیگر مشابه خود دارد و در عین حال داستانی تکراری نیست. مساله روبات ها، مذهب، آینده تیره و تار، تکنولوژی، خالق و مخلوق. هرکدام به تنهایی سریالی شاخص برای خود دارد. اما از نقاط قوت این سریال همین است که تمامی این موارد را شامل شده و باز هم توانسته ایده ارجینال و اصلی خود را داشته باشد. در ابتدا شاید فکر کنید سریال میخواهد طرف مذهبی ها یا آتئیست ها را بگیرد. اما تا اینجای کار که دخالت و قضاوتی در کار نبود. ریتم آرام سریال برای داستان گویی برای دوستان جوانم که شیفته بیشترین اطلاعات در کمترین زمان ممکن هستند شاید کمی آزاردهنده باشد، اما من از سرعت داستان گویی راضی بودم. مخصوصا قسمت پنجم که به خالق می پردازد. سریال نشان میدهد که دست پُری دارد و با حوصله جلو میرود. اصولا ساخت دنیایی یکتا زمان بَر است. ما دنبال شباهت ها میگردیم تا سریعتر ارتباط برقرار کنیم، دنبال لیزر و شمشیر و جِدای هستیم تا ذوق کنیم. اما شاید این سریال محتوای پاپ کورنی برای شما نداشته باشد. کمی بزرگسالانه است و بهتر است در آرامش بیشتری دیده شود.

در مورد بازی "آماندا کالین" و "تراویس فیمل" هم کمی بی انصافی شده. مخصوصا بازی کالین، نقش اول زن سریال که در قسمت هایی که مربوط به احساس و حتی overflow! اندرویدی است بی نظیره.

در آخرِ این چند جمله کوتاه بگم که من معمولا در مورد سریال هایی که خیلی دوست دارم حرفی نمیزنم و بحثی نمیکنم، دوست دارم مانند یک لذت کوچک برای خودم باقی بماند. بحث کردن در مورد سلیقه خودم و دیگران واقعا بیهوده و انرژی بَر است. اما گفتم چند خطی بنویسم تا شاید اگر کسی مانند من از سریال لذت بُرده و با انبوهی از نقدهای منفی این سریال که در این انجمن است مواجه شده، دلزده نشود و دیدن سریال را ادامه دهد.

خلاصه اش اینکه تا قسمت پنج از فصل اول این سریال، برای من عالی بوده و بسیار از دیدنش لذت بُردم.

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

من هنوز سریال رو ندیدم اما ذکر 2 نکته خالی از لطف نیست :
    1.جدا از اینکه ریدلی اسکات کارگردان بزرگی ـه تو ژانر :علمی/تخیلی جزء کارگردان های مولف و صاحب سبکی ـه که مصداق بارزش : بیگانه محصول 1979 هست اثری که با توجه به سال ساخت و محدودیت ـی که از لحاظ امکانات اون موقع وجود داشته یه شاهکار به تمام معنا است تو فرم و تکنیک ساخت . ریدلی اسکات تو سال 2012 با ساخت پرومتئوس نشون داد که بعد تقریبا 30 سال از ساخت بیگانه هنوزم که هنوز تو ژانر علمی
    تخیلی حرف برای گفتن داره... اگر هرکسی جز اسکات اسمش رو این سریال میبود میشد گفت که اثر آنچنان قابل توجیه نیست(با این همه نظر و نقد منفی) اما وقتی اسم این کارگردان روش هست بنظرم باید صبر پیشه کرد مطمئنا برنامه داره براش

ولی از اون طرف با تمام نعاریف و تفاسیر استقبالی که از سریال شده یکمقدار ناراحت کننده است با اینکه 3اپیزود اول تو تاریخ 3ستامبر ریلیز شده اما بعد از اپیزود 1 که 1595 نفر بهش رای دادن میزان رای دهنده ها کم و
    کم تر شده(اپیزود 2 : 1178نفر و اپیزود 3 : 1024 نفر) اپیزود های 4و5 که یه ریزش خیلی خیلی بدی داشته!!!! به ترتیب 433 و 378 نفر!

14. 14 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,414

نقل قول نوشته اصلی توسط Luca Brasi نمایش پست ها
    من هنوز سریال رو ندیدم اما ذکر 2 نکته خالی از لطف نیست :
    1.جدا از اینکه ریدلی اسکات کارگردان بزرگی ـه تو ژانر :علمی/تخیلی جزء کارگردان های مولف و صاحب سبکی ـه که مصداق بارزش : بیگانه محصول 1979 هست اثری که با توجه به سال ساخت و محدودیت ـی که از لحاظ امکانات اون موقع وجود داشته یه شاهکار به تمام معنا است تو فرم و تکنیک ساخت . ریدلی اسکات تو سال 2012 با ساخت پرومتئوس نشون داد که بعد تقریبا 30 سال از ساخت بیگانه هنوزم که هنوز تو ژانر علمی
    تخیلی حرف برای گفتن داره... اگر هرکسی جز اسکات اسمش رو این سریال میبود میشد گفت که اثر آنچنان قابل توجیه نیست(با این همه نظر و نقد منفی) اما وقتی اسم این کارگردان روش هست بنظرم باید صبر پیشه کرد مطمئنا برنامه داره براش

ولی از اون طرف با تمام نعاریف و تفاسیر استقبالی که از سریال شده یکمقدار ناراحت کننده است با اینکه 3اپیزود اول تو تاریخ 3ستامبر ریلیز شده اما بعد از اپیزود 1 که 1595 نفر بهش رای دادن میزان رای دهنده ها کم و
    کم تر شده(اپیزود 2 : 1178نفر و اپیزود 3 : 1024 نفر) اپیزود های 4و5 که یه ریزش خیلی خیلی بدی داشته!!!! به ترتیب 433 و 378 نفر!

شما این پنج قسمت ببین متوجه ضعف سریال میشی، و این که چرا نظرات کمتر شده نشون میده که سریال خوب پیش نمیره

امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5

همین جوری بخواد پیش بره برای فصل بعد سخت تمدید بشه
    امیدوارم چند قسمت بعدی سریال تکون بخوره

مقایسه کردن سریال ها با هم مناسب نیست ولی اگه کسی سریال ماندلورین رو دیده باشه و با این سریال بخواد مقایسه کنه، متوجه میشه چه سریال ضعیف و معمولی داره نگاه می کنه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

16. 9 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,351 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    شما این پنج قسمت ببین متوجه ضعف سریال میشی، و این که چرا نظرات کمتر شده نشون میده که سریال خوب پیش نمیره

امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5

همین جوری بخواد پیش بره برای فصل بعد سخت تمدید بشه
    امیدوارم چند قسمت بعدی سریال تکون بخوره

مقایسه کردن سریال ها با هم مناسب نیست ولی اگه کسی سریال ماندلورین رو دیده باشه و با این سریال بخواد مقایسه کنه، متوجه میشه چه سریال ضعیف و معمولی داره نگاه می کنه
    اگه از سریال خوشتون نمیاد اشکالی نداره، بالاخره خوشتون نیومده دیگه، ولی چرا آمار رو دستکاری میکنید؟ کجا امتیاز قسمت چهار و پنج 7.5 بوده؟

بعد هم لطفا وقتی تعداد بیننده رو مقایسه میکنید در نظر داشته باشید که اولا شبکه HBO Max تازه چند ماهه لانچ شده و قیمتش برای یک ماه 15 دلار هست و سریال شاخص جدیدی به جز همین سریال نداره، بیشتر سریال های قدیمی و معروف خودش رو به اشتراک گذاشته.

در حالی که دیزنی پلاس به همراه HULU و ESPN ارائه میشه و اشتراکش برای هر ماه 13 دلار هست و میزان محتواش صد برابر HBO max هست.

18. 18 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین