برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 8 از 9 اولیناولین ... 6789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 از مجموع 81
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,462 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new2 مـــــانگــــا| بحـــث و تبـــادل‌نظر

»» اين پست + و همچنين اين يكي + و اين سومي + و چندتاي ديگه باعث شد تا براي به اشتراك‌گذاري لذت‌هايي از جنس "مانگا" علاوه بر تاپيك گفت‌وگو و مشاوره براي تماشا و انتخاب "انيمه" + به فكر يه "جا و مكان" مجزا باشيم مختص به خوده خوده "مانگا". يه جا براي پاسخ به سوالات مانگايي! يا يه مكان براي معرفي آخرين مانگايي كه به تازگي شروع كرديد و دوست داريد باقي دوستان خودتون رو هم در "لذتي" كه برديد شريك كنيد. يا اخبار تازه از دنياي "مانگا" كه حتمن بايد همه ازش خبر داشته باشن يا مشاوره گرفتن از "مانگا"خورهاي محترم انجمن براي انتخاب يك عدد مانگاي شيك و مجلسي و يا بحث و گفت‌وگو پيرامون تفاوت بين مانگاي انيمه با انيمه‌ي مانگا! و از اين جنس بحث‌هاي فرعي كه مربوط به دنياي "مانگا" ميشه.

ميدونم بيشتر دوستان يه سوال به شدت تخصصي و فني دو كلمه‌ايي دارن: "مانگا چيست؟" تقريبن تصور شما از "مانگا" تا قبل از روبه‌رو شدن با "چپتر"ي ازش درسته ولي كامل نيست. مانگا هم كم و بيش همون "تصور" كميك شماست؛ يعني "كميك استريپ" (داستان‌هاي مصور) سياه و سفيد به زبان ژاپني. با يه عالمه تفاوت در تكنيك و اختلاف در زبان و ادبيات كميك (كوچكترينش شايد طراحي آوا باشه.) و ... با نمونه‌هاي آمريكايي. به اضافه‌ي يه دنيا جزئيات بدردبخور تخصصي ديگه كه شايد در تجربه‌ي اول يا حتي دوم و سوم يا شايد هم تا آخرين نمونه زياد به چشم نياد.

پیشاپیش تشکر از مشارکتِ دوستان

سپاس
    525
    از این کاربر 669 بار در 55 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : مـــــانگــــا| بحـــث و تبـــادل‌نظر

مانگا تجربه و لذت خاصی داره و دنیای متفاوتی نسبت به انیمه‌ست. من یه زمانی به بهونه اینکه خوندن پنل های مانگا رو بلد نیستم، سراعش نمی رفتم و بعد متوجه شدم که چه اشتباهی کردم.
    من یکی دو نفر رو می شناسم که مثلا از انیمه وان پیس شاکی هستن و میگن که استودیو توئی پتانسیل مانگا رو داره حروم می کنه. یا مثل وینلند ساگا؛ با اینکه انیمه خوش ساخت و زیباییه، اما مانگاش هم بسیار پزجزئیات و درگیرکننده‌ست. عکس تورفین رو برای مثال ببینید (بدون اسپویل)
    مشاهده محتوا اسپویلر

مانگا و کمیک های خیلی معروف معمولا نسخه pdf دارند؛ مثلا پی دی اف برزرک گیر میاد. اما فرمت اصلی مانگا و کمیک cbr و cbz هست که برنامه reader مخصوص خودشو می خواد و باید اون رو دانلود کنید.
    نحوه خوندن پنل های مانگا این شکلیه(اگر نمیدونید)
    مشاهده محتوا اسپویلر

اگر بخوام یکی دو تا پیشنهاد بدم؛ اینه که به عنوان تجربه اول از مانگاهای با حجم کمتر شروع کنید. و اینکه همزمان با خوندن مانگا، موسیقی گوش کنید. موسیقی ای که به فضای اون مانگا نزدیک باشه.
    درین دیار غریب ای دل، نشان ره ز چه کس پرسم/ که همچو برگ زمین‌خورده، اسیر پنجه طوفانم

3. 14 کاربرِ زیر از War Daddy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ShInOdA نمایش پست ها
    بعد از برد تیم ملی اومدم نشستم پشت لپ تاپ، با یه حال خوش و این حرف‌ها... سه شنبه‌ها هستش و توکیو ریونجرزش! با خاک یکسان شدم! کی فکرش رو می‌کرد یه جبارسینگی مثل من، سر این مانگا، جیگرش کباب بشه؟!! امشب هم که قربونش برم یه کامیونیتی رو خون به جگر کرد... منتظرم که تموم بشه (چون آرک پایانیه) تا اگه حوصله یاری کرد در موردش بنویسم. این که انیمه‌ی این اثر، متوسط از آب درومد این خوبی رو داشت که سریعا سراغ مانگا رفتم و آنگویینگ شدم و شدیدا خوشحالم که برای انیمه‌ش قرار نیست سال‌ها صبر کنم! توکیو ریونجرز برای من حکم هیجان فصل‌های ابتدایی فرار از زندان رو داره! البته با یه تفاوت بزرگ که این مانگا هرچی جلوتر می‌ره بهتر می‌شه. خیلی وقته که مانگا خوندن رو ترجیح می‌دم. این که از تمام جزئیات و اتفاقات خبر داشته باشی و هنر دست مانگاکا رو لمس کنی خیلی خیلی ارزشش برای من حداقل، از هیجان هفتگی انیمه دیدن بیشتر شده. حتی به نظرم اتفاقات تلخ وشیرینی که توی مانگا میوفته تاثیرش بیشتر از انیمه‌ها نباشه، کمتر نیست. (قطعا در مورد همه مانگاها صادق نیست)
    گفتم برم یه سری به تاپیک مانگا بزنم که یهو این پست فاخر رو دیدم!!! با دانش الانم برگردم به اون زمان، هیچوقت این پست رو نمی‌دادم!! توکیو ریونجرز تا یه نقطه‌ای، که می‌شه بهش گفت یه پایان‌بندی تقریبا meh، واقعا خوب پیش می‌ره و مانگاکا می‌تونست داستان رو اون‌جا تموم کنه... کسی هم بهش خرده نمی‌گرفت؛ ولی از اونجایی که «کِن واکویی» شدیدا تحت تاثیر ایسایاماست، شاگرد یا همکار یا... دقیق نمی‌دونم، داستان رو ادامه می‌ده و خب ایده‌ی درجه یکی رو هم برای این آرک پایانی در نظر می‌گیره.؛ یه مسئله فرعی مشابه یه تروما... با یه شروع بسیار دارک و هیجان‌انگیز که خیلی مورد استقبال قرار می‌گیره و حاجی دمت گرم که ادامه دادی و اینا... ولی متاسفانه این به به و چه چه کردن‌ها زیاد دوام نداشت!! اتفاقی در داستان رخ می‌ده که سرآغاز دو جبهه کردن طرفدارها بود. هیچ اسپویلی نمی‌کنم خیال‌تون راحت! هرچه مانگا جلوتر رفت، محبوبیتش کمتر شد. یه سقوط آزاد در جوامع غیر ژاپنی داشت... یه عده کمی دراپ کردن، یه عده فقط برای کامل شدن کالکشن‌شون، والیوم‌های پایانی رو خریداری می‌کنن و اکثرا هم چون آرک پایانیه منتظر موندن تا ببینن این شِت شو قراره به کجا ختم بشه! در خود ژاپن زیاد تغییری ایجاد نشد! بعضی مواقع فروش‌های عجیب و غریبی هم داره. راحت بگم در ژاپن، همیشه جزو بالانشین‌های جدول فروش ماهانه و هفتگیه. شاید اونا هم منتظرن ببینن تهش چی قراره بشه؟!!

این الگو برداری نصف و نیمه از ایسایاما، ایده ناب این آرک پایانی رو خراب کرد؛ کلی اتفاق و کاراکترهای رندوم از فا-ک، نابود شدن منطق داستانی، ضعیف شدن آرت مانگا (استاد شبانه روز در حال کارهای تبلیغاتی و مد و فشن شو هستش! وقت نمی‌کنه مثل گذشته تمیز طراحی کنه) خیلی ترند باز و سیمپ دوست، شده مانگا! داستان و ضعف‌های خیلی گندش اصلا به چشم این جماعت نمیاد، فقط متریال کافی برای شیپ کردن اصغر و ممد کافی باشه، بسه. علی صادقی می‌گفت بابا کی می‌خواد، اینو کی می‌خواد! حکایت توکیو ریونجرز شده. حالا با همه‌ی این تفاسیر، دو پایان پیش روی داستانه؛ یا همین فرمون و اسفل‌ السافلین یا یه دو هزار آیکیو از واکویی و پایان‌بندی استثنایی! حد وسطی دیگه وجود نداره. یا زباله‌دان تاریخ یا یه مانگای ماندگار با تمام مشکلات آرک پایانی!

5. 12 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151

شنوندگان عزیز توجه فرمایید... شنوندگان عزیز توجه فرمایید... هانتر هانتر بازگشت!!!

اکانت توییتر استاد یوشیهیرو توگاشی (که تازه هم ساخته شده) این تصویر رو به اشتراک گذاشته. یه شایعاتی بود که این اکانت فیکه و این حرف‌ها... ولی با تایید استاد طوفان! (استاد موراتا_ مانگاکای وان‌پانج‌من) مشخص شد که این اکانت توییتری، شرعا، عرفا و قانونا، متعلق به خالق مانگای HxH آقای توگاشی‌ست. توییت صداپیشه‌ی گون و صداپیشه‌ی کیلوا.

فعلا هیچ خبر دقیقی نیست ولی مثل این‌که توگاشی داره روی والیوم آخر، که ناقص مونده کار می‌کنه (حدود چهار چپتر) این‌که تصمیم گرفته کامل به عرصه مانگا برگرده یا اومده صرفا یه والیوم رو کامل کنه، مشخص نیست. خبر تکمیلی‌ای اومد آپدیت می‌کنم.

7. 19 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

اکانت توییتر استاد یوشیهیرو توگاشی (که تازه هم ساخته شده) این تصویر رو به اشتراک گذاشته. یه شایعاتی بود که این اکانت فیکه و این حرف‌ها... ولی با تایید استاد طوفان! (استاد موراتا_ مانگاکای وان‌پانج‌من) مشخص شد که این اکانت توییتری، شرعا، عرفا و قانونا، متعلق به خالق مانگای HxH آقای توگاشی‌ست. توییت صداپیشه‌ی گون و صداپیشه‌ی کیلوا.
    نه بابا؟ باورم نمیشه! واقعا امید نداشتم روزی بتونم ادامه اشو ببینم، یکی از بهترین سریال هایی بود که دیده ام، یادمه بعد از deathNote دنبال یه شخصیت باهوش میگشتم که این انیمه رو معرفی کردن که تو این یکی هست که باهوشه!
    چه جالب بود که همه کاره بوده، هم جای دوتا از شخصیت های اصلی حرف میزده و هم مانگاکاش بوده، اصلا خبر نداشتم، فقط میدونستم یکم تنبله حال نداره ادامه بده داستانشو

!Life's a rollercoater but still unfair

9. 9 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    نه بابا؟ باورم نمیشه! واقعا امید نداشتم روزی بتونم ادامه اشو ببینم، یکی از بهترین سریال هایی بود که دیده ام، یادمه بعد از deathNote دنبال یه شخصیت باهوش میگشتم که این انیمه رو معرفی کردن که تو این یکی هست که باهوشه!
    چه جالب بود که همه کاره بوده، هم جای دوتا از شخصیت های اصلی حرف میزده و هم مانگاکاش بوده، اصلا خبر نداشتم، فقط میدونستم یکم تنبله حال نداره ادامه بده داستانشو
    البته توگاشی فقط مانگاکاست و جای شخصیتی حرف نمی‌زنه. اون دوتا لینک توییت کیلوا و گون مربوط به صداپیشه های شخصیت‌هاست ربطی به توگاشی نداره :دی
    توگاشی قبل از این غیبت طولانی، سابقه برک‌های زیادی هم داره (نه مثل اودا که مثلا یک هفته و اینا... یک ماه دو ماه می‌رفت سی خودش) ولی جدا این بشر خیلی اوضاع سلامتی جالبی نداره؛ نه جسمی و نه روحی. تو نامه‌هاش هست. امیدوارم این چند سال ریکاوری کرده باشه.

11. 10 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

البته توگاشی فقط مانگاکاست و جای شخصیتی حرف نمی‌زنه. اون دوتا لینک توییت کیلوا و گون مربوط به صداپیشه های شخصیت‌هاست ربطی به توگاشی نداره :دی
    توگاشی قبل از این غیبت طولانی، سابقه برک‌های زیادی هم داره (نه مثل اودا که مثلا یک هفته و اینا... یک ماه دو ماه می‌رفت سی خودش) ولی جدا این بشر خیلی اوضاع سلامتی جالبی نداره؛ نه جسمی و نه روحی. تو نامه‌هاش هست. امیدوارم این چند سال ریکاوری کرده باشه.
    عجب، فکردم مثل این خبر گزاری ها که به روش های مختلف نام میبرن از یه نفر، به روش های مختلف همون توگاشی رو میگفتی! مثلا تو متن یه خبری یه بار مینویسن رییسی، دفعه بعدی رییس چمهور، دفعه دیگه نمیدونم منتخب مردم، رییس قوه قضایه سابق و...

!Life's a rollercoater but still unfair

13. 8 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151

توی پیام متنی آخر مجله، چیزی رو مبنی بر ادامه و یا عدم ادامه دادن مانگا نگفتن. چپتر ۳۶۴ هم که با یه تعلیق هیجان انگیز تموم شد (البته تئوری‌های هواداران خبر از این اتفاق می‌داد) جوری شده که الان اکثر مخاطبانی که می‌گفتن پرونده مانگا باید بسته بشه و نباید ادامه پیدا کنه، خواهان به سرانجام رسیدن داستان شدن! این‌که اینجا نوشته که ۶۰ تا ۸۰ درصد داستان گفته شده رو من قبلا هم خوندم و درسته. البته به این معنی نیست که ۴۰ یا ۲۰ درصد باقی مونده کار یه روز و دو روز باشه! احتمالا چندسال طول می‌کشید. خلاصه همیشه امید به ادامه دادن مانگا توسط دستیار‌ها هستش و نباید اون‌ها رو دست کم گرفت.

گفتم که امیدوار باشید! آقا کوجی موری نزدیک‌ترین دوست کنتارو میورا، به علاوه‌ی تمام تیم استودیو گاگا، قراره مانگا رو به سرانجام برسونن.

ببینین، فکر نمی‌کنم از نظر آرت استایل مشکلی پیش بیاد چون هم خود کوجی موری آرت مشابه‌ و نزدیکی به میورای فقید داره و هم کل دستیارهای میورا و کل استودیو کاملا پشت این کامبک رو گرفتن! (البته که هیچ‌کس خود استاد نمی‌شد و نمی‌شه و نباید انتظار شق‌القمر از این عزیزان داشت) شک و تردید برای خود داستانه...

آقای کوجی موری گفته که سی سال پیش با کنتارو میورا صحبت کرده (اون موقع میورا می‌خواسته اکلیپس رو طراحی کنه) و میورا پلن داستانی رو از اول تا آخر بهش گفته! میورا تاکید هم کرده که کوجی فقط به تو گفتم و هیچ‌کس دیگه‌ای خبر نداره که داستان قراره چطوری پیش بره. خلاصه این دو نفر یه هفته رو داستان کار می‌کنن... کوجی موری می‌گه که از اون موقع تا الان، هرچی داستان جلو رفته، طبق همون صبحتی بوده که با هم داشتن و هیچی تغییر نکرده. بعد از درگذشت میورا، استودیو به کوجی موری پیام می‌ده و دعوت به همکاری و اولش قبول نمی‌کرد و این حرف‌ها... تا بالاخره با خودش گفته این مسئولیت به عهده منه و مسلما من نمی‌تونم جای میورا رو پر کنم ولی تمام تلاشم رو می‌کنم. در بخش دیگه‌ای می‌گه که من هیچ چیزی رو کم و زیاد نمی‌کنم، هرچیزی که واضح در یادم مونده رو رو کاغذ میارم و داستان رو پیش می‌برم و قرار نیست جزئیاتی که ناقص در خاطرم مونده رو وارد داستان کنم. (تک و توک دست نوشته‌ها و طراحی‌های هم باقی مونده) لینک بیانیه استودیو و آقای کوجی موری

در کل نمی‌شه انتظار بالایی داشت چون خود شخص میورا دیگه بالا سر داستان نیست؛ انسان‌ها در طول سالیان عوض می‌شن، تفکرات‌شون، عقایدشون و... و بسیار محتمله که میورا پلن‌های متفاوتی برای ادامه مانگاش طراحی کرده بوده ولی کاچی بعض هیچی! واقعا باید به این تیم احترام گذاشت که شجاعت به خرج دادن و این چالش سخت رو قبول کردن. امیدوارم بهترین اتفاقات رقم بخوره با این‌که بسیار سخته چون داستان در اوج و تنیدگی موضوعات مختلف نیمه کاره موند. (یعنی داستان ریکرت، اسکول نایت و راز فلورا و پیدا کردن کلید شکست گریفیث با مون لایت و...) و خب همه‌ی این‌ها به جزئیات نیاز داره که متاسفانه از داشتنش محروم شدیم و باید شکرگزار همین روند دست و پا شکسته باشیم. مطمئنم در بهترین حالت هم حرف و حدیث زیادی قراره گفته بشه و خب این غیرقابل انکاره.

طبق این بیانیه، مجله یانگ انیمال در 24 ژوئن، چپترهای بعدی رو منتشر می‌کنه و پرونده‌ این آرک رو می‌بنده.

15. 10 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151

طبق جدید‌ترین اخبار رسمی، مانگای وان پیس، این شاهکار ادبی و حماسی استاد ایچیرو اودا، به رکورد فروش حیرت انگیز نیم میلیارد نسخه چاپی در سراسر جهان رسیده‌ است! 516,566,000 که از این تعداد 416,566,000 در ژاپن و 100,000,000 در بیش از 60 کشور جهان!

با این‌که هنوز هم رتبه اول فروش در اختیار کمیک‌های سوپرمنه (با بیش از 600 میلیون نسخه) ولی از اون‌جایی که کمیک‌ها یکپارچه نیستن، می‌شه گفت که وان پیس همین حالا هم جایگاه پر فروش‌ترین مانگا و کمیک تاریخ رو از آن خودش کرده! البته که روی کاغذ هنوز این اتفاق نیوفتاده ولی فکر می‌کنم به راحتی این عدد رو رد می‌کنه و به آمار و ارقام عجیب و غریب‌تری می‌رسه.

اگه از دنیای مانگا و کمیک فاصله بگیریم و وارد دنیای ادبیات بشیم، وان پیس با پشت سر گذاشتن مجموعه هری پاتر، به جمع ده اثر پر فروش تاریخ ادبیات هم راه پیدا کرده! البته که رسیدن به امثال شکسپیر، آگاتاکریستی و... خیلی خیلی دور از ذهن و ناممکن به‌نظر می‌رسه ولی فکر می‌کنم با توجه به هایپ وحشتناک این سال‌های اخیر وان پیس، چه الان که مانگا وارد فاز پایانی خودش شده و چه انیمه‌ش که با بهترین پروداکشن در حال پخشه (انیمه هفتگی، فیلم‌ها و لایواکشن در راه!) ایچیرو اودا و مانگاش می‌تونن چندین پله در رتبه‌بندی صعود کنن و بالا و بالاتر برن. خلاصه که روزگار خوشی‌ست برای وان پیس فن‌ها! یا حتی برای وان پیس فن شدن!

17. 16 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Hana Hana No mi
    سپاس
    42
    از این کاربر 61 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

هر موفقیتی بدست بیاره کاملا حقشه ، دنیای پهناوری که وان پیس تا الان ساخته تا نسل های زیادی ازش یاد میشه و برای هر کسی لذت بخشه

19. 6 کاربرِ زیر از Nico Robin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,987
    از این کاربر 3,273 بار در 350 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nico Robin نمایش پست ها
    هر موفقیتی بدست بیاره کاملا حقشه ، دنیای پهناوری که وان پیس تا الان ساخته تا نسل های زیادی ازش یاد میشه و برای هر کسی لذت بخشه
    در واقع بذار اینطور بگیم که دنیایی که وان پیس ساخته از لحاظ تعداد شخصیت (بیش از ۱۰۰۰تا)، جغرافیای خود دنیا، Lore داستانی، پیشینه داستانی، پاور سیستم (دویل فروت و هاکی) و ... در همه آثار دنیا بی نظیره ( اینو بگم که شما باید حداقل ۴۵۰ چپتر/اپیزود از مانگا/انیمه رو بخونید و ببینید که تازه اندکی با این دنیا آشنا بشید، صبر و حوصله زیادی می‌طلبه دوستان ). چند وقت پیش کانال یوتوبی Ohare که یکی از ۳ کانال مهم تولید محتوای وان پیسی یوتوبه یه ویدیو آپلود کرد با این موضوع که ۱۴۶ سوال اصلی که وان پیس باید قبل از تموم شدنش بهشون پاسخ بده شما فکر کنید بعد از هزار و هفتاد و اندی چپتر تازه ۱۴۶ سوال پاسخ داده نشده باقی مونده، شما ببینید چقدر این دنیا عظیمه. پیشنهاد می‌کنم طرفدارها حتما ویدیو رو ببینید شگفت انگیزه و تجدید خاطره و یادآوری هم هست.

21. 8 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 8 از 9 اولیناولین ... 6789 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع