برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 66
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

در بالتیمور، خدا به دادتان نمیرسد | معرفی سریال The Wire

The Wire=استراق سمع ، یکی از ساخته های ژانر درام/جنایی شبکه ی HBO و ایالات متحده ی آمریکاست که اتفاقات شهر "بالتیمور" ایالت "مریلند" را به بیننده بازتاب میدهد.این سریال توسط David Simonــی ساخته و پرداخته شد که خودش بازنشسته ی اداره ی پلیس بوده است.این سریال در تاریخ 2ژوئن سال2002 میلادی کار خودش را آغاز کرد و با پخش 5 فصل و 60 اپیزود، درتاریخ 9 مارس2008 به سلطه ی خود بر بقیه ی سریالها، خاتمه بخشید.

شهر بالتیمور که اتفاقات داستان درآن به وقوع میپیوندد، درواقع بعنوان یک نماد برای نشان دادن فسادی است که در تارو پود زندگی شهری آمریکایی رخنه کرده است وبه همین دلیل بسیاری از منتقدین این سریال برروی این عقیده که "سریال بسیار از زمان خودش جلوتر است" متفق القول هستند. هرفصل سریال "The Wire" به یکی از معذلات بالتیمور و درطیف گسترده تر ، آمریکا میپردازد. از تفاوت بین "سفید و سیاه" گرفته تا قاچاق چیان مواد مخدر، جنایت های سازمان یافته، سیاست های غلط حاکمان شهر و مشکلات قشر پلیس و از همه مهم تر، افول و نابودی قشر جوان آمریکا همگی مواردی هستند که کارگردان و نویسنده ی تیزبین سریال بادقت و ظرافت تمام به نشان دادن آنها پرداخته است.

چه پلیس باشید،چه دلال مواد مخدر،چه گانگستر خیابانی،چه ولگرد بی خانمان،چه فاحشه ی ساعتی،چه وکیل دادگستری و چه خبرنگار روزنامه، همگی در زندگیتان برای دیگران مشکلاتی ایجاد کرده اید و خودتان نیز تحت تاثیر رفتارهای غلط اطرافیان قرار گرفته اید و آْسیب دیده اید. این دقیقاً همان چیزیست که در سریال به تماشایش خواهید نشست. یکی از دیالوگهای بسیار مشهور صنعت سریال جمله ی "اینجا بالتیمور است و خداوند به دادتان نمیرسد" میباشد. شما میتوانید با تمام وجودتان مصداق این جمله را در سریال نظاره گر باشید.

اگر چه سریال نمره های متوسطی دارد و تاکنون جایزه ی درخوری را به آن اهدا نکرده اند، ولی منتقدین سینما و تلویزیون براین باورند که این سریال یکی از بهترین های ژانر درام/جنایی درتاریخ سینماست. کارگردان سریال آقای David Simon بعد از اتمام شغلش در اداره ی پلیس بالتیمور، بهمراه همکارش آقای Ed Burns تا چندسال مشغول یادگیری مهارت های ساخت سریال بودند تااینکه بعد از اخذ مدرک کارگردانی ، برآن شدندتا سریالی بسازند و مردم جهان را از انواع اقسام فساد های آمریکا با خبر سازند. آنها ساخت سریال را بطور عمده به Robert F. Colesberry واگذار کردند و خودشان به دلیل تجربه ی کمی که داشتند، تنها در تدارکات به او یاری رساندند. رابرت، پیش ازساخت این سریال ، مینی سریال The Cornerــی را ساخت که جایزه ی امی بهترین مینی سریال سال را تصاحب کرده بود.
    نویسنده ی سریال Ed Burns، بازنشسته ی بخش "قتل و جرایم سنگین" اداره ی پلیس بالتیمور بوده است و به دلیل آشنایی که ایشان و کارگردان با شهر بالتیمور داشتند، تصمیم براین شد تا سریال را در همان شهر بسازند. سریال The Wire از آن دسته سریال هایی بود که تمام شبکه های تلویزیونی برای تصاحب حق پخش آن با یکدیگر دعوا و مشاجره داشته اند ، تااینکه با رضایت سازندگان، حق پخش این عنوان به HBO واگذار شد.

بخش انتخاب بازیگر این سریال تقریباً تحسین همه ی مردمی که سریال را دیده اند را برانگیخت چراکه همه ی بازیگران انتخاب شده یا ناشناس بودند یا بواسطه ی سریال به شهرت جهانی رسیدند.خیل عظیمی از کارکترهای انتخابی نژاد آفریقایی-آمریکایی دارند و اگر درسریال با سیاه پوستانی "بدبخت" مواجه شدید شک نکنید چراکه آنها نقش افرادی را بازی میکنند که اسیر جرم و جنایت و موادمخدر و التبه "نژادپرستی" شده اند.

بخش موسیقی سریال از تکنیکی به نام "Source Cues" استفاده میکند. دراین تکنیک عملاً هیچگونه زمینه ی قبلی برای آهنگ ها در دسترس نیست و بخش عمده ی موسیقی متن را از رفت و آمد ماشین ها، صدای رادیو و ... میشنویم.
    در مصاحبه ای که با باراک اوباما، رئیس جمهور حال حاضر آمریکا بعمل آمد، سریال The Wire محبوب ترین سریال این شخص و شخصیت "Omar Little" محبوب ترین کارکتری است که ایشان در تلویزیون دیده اند.
    شبکه HBO‌به تازگی شروع به پخش نسخه ی HD و ریمستر شده ی سریال کرده و هدف این کار ، نشان دادن سریال به افرادیست که بنابه دلایل مختلف، درسالهای قبل نتوانسته بودند این شاهکار را تماشا کنند.. شما میتوانید از لینک سمت راست قسمتهای منتشر شده ی سریال را دانلود کنید.
    اگر دوست دارید یک اثر متفاوت در ژانر درام تماشا کنید،به هیچ وجه تماشای این اثر را ازدست ندهید.
    به بهانه ی انتشار نسخه ی HD شده ی سریال و اینکه تاپیک معرفی واسه این شاهکار نداشتیم، واینکه من عاشقشم، تصمیم گرفتم این تاپیک رو برای دوستان آماده کنم...!!

سپاس
    5,591
    از این کاربر 956 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : در بالتیمور، خدا به دادتان نمیرسد | معرفی سریال The Wire

سلام
    نظر همه دوستان مهم و محترم
    اما من دیشب قسمت اول رو دیدیم
    برای اولین بار تو کل این 10 12 سالی که فیلم و سریال میبینم وسط قسمت اول خوابم برد.
    کلا سریال روالش همینه؟
    من قبلا سه چهار قسمت اول سوپرانوس رو دیم و اصلا خوشم نیومد. اینم عین همونه یا روالش تغییر می کنه؟
    ممنون

3. 7 کاربرِ زیر از ThunderStorm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ThunderStorm نمایش پست ها
    سلام
    برای اولین بار تو کل این 10 12 سالی که فیلم و سریال میبینم وسط قسمت اول خوابم برد.
    کلا سریال روالش همینه؟
    من قبلا سه چهار قسمت اول سوپرانوس رو دیم و اصلا خوشم نیومد. اینم عین همونه یا روالش تغییر می کنه؟
    ممنون
    ادامه نده به نظرم. بله کلا روند همینه. خصوصا اینکه سوپرانوز رو هم حال نکردی ...

5. 16 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

فصل چهارم این سریال یکی از بیاد ماندنی ترین فصل های سریالی من بوده
    توی این فصل عاشق پرزبلوسکی شدم که معلم شده بود
    بچه های خیابان فوق العاده بودن و داستان اونها خیلی زیبا بود
    هنوز یاد مظلومیت دوکوان میوفتم

7. 17 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,489
    از این کاربر 23,478 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

همونطور که تو پست قبل گفتم, یکی دو ماه فاصله انداختم و رفتم سراغ فصل سوم
    در مقایسه با فصل دوم, بنظرم داستانی که این فصل درگیرش بودیم به مراتب کم جون تر بود. حداقل برای من یکی اینطور بود ... نمرات و رضایت بیننده از این فصل رو نگاه نکردم. بنظرم فصل قبل و اون داستان بندر و اجساد, درگیر کننده تر بود اما این فصل میشه گفت بعنوان یه جمع بندی برای چنتا از شخصیت های مهم سریال بود که سه فصله با اتفاقاتشون درگیریم. مرگ استرینگ هوشمندانه ترین اتفاق این فصل بود چون بنظرم شخصیتش اشباع شده بود و به قولی "جایی تو بالتیمور" نداشت! واسه خودمم خیلی رو مخی شده بود این تیریپ بیزنسیشو نبودم اصلا ...:/

تولیدات جدید تلوزیون به قدری مسخره و تهوع اور شدند که جدیدا برای تماشا کردن فیلم یا سریال فقط و فقط به اثار فاخر قدیمی که با غفلت خودم تا الان دیده نشدند شانس دیده شدن میدم ... شما هم برای وقت و انرژیتون ارزش بیشتری قائل شید و نتفلیکس رو دراپ کنید

یه وقفه میندازم و میرم سراغ فصل بعد

9. 16 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,141
    از این کاربر 449 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

سلام
    کلا سریال روالش همینه؟
    ممنون
    نه دوست عزیز ادامه نده روند سریال همینه
    زیاد دیدم که میگن سریال روندش کنده و خواب آوره که من متوجه منظورشون نمیشم، دوست عزیز میتونم بدونم که چه سریال هایی رو دیدین و خوشتون اومده؟

11. 6 کاربرِ زیر از leon kennedy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaLoM نمایش پست ها
    همونطور که تو پست قبل گفتم, یکی دو ماه فاصله انداختم و رفتم سراغ فصل سوم
    در مقایسه با فصل دوم, بنظرم داستانی که این فصل درگیرش بودیم به مراتب کم جون تر بود. حداقل برای من یکی اینطور بود ... نمرات و رضایت بیننده از این فصل رو نگاه نکردم. بنظرم فصل قبل و اون داستان بندر و اجساد, درگیر کننده تر بود اما این فصل میشه گفت بعنوان یه جمع بندی برای چنتا از شخصیت های مهم سریال بود که سه فصله با اتفاقاتشون درگیریم. مرگ استرینگ هوشمندانه ترین اتفاق این فصل بود چون بنظرم شخصیتش اشباع شده بود و به قولی "جایی تو بالتیمور" نداشت! واسه خودمم خیلی رو مخی شده بود این تیریپ بیزنسیشو نبودم اصلا ...:/

تولیدات جدید تلوزیون به قدری مسخره و تهوع اور شدند که جدیدا برای تماشا کردن فیلم یا سریال فقط و فقط به اثار فاخر قدیمی که با غفلت خودم تا الان دیده نشدند شانس دیده شدن میدم ... شما هم برای وقت و انرژیتون ارزش بیشتری قائل شید و نتفلیکس رو دراپ کنید

یه وقفه میندازم و میرم سراغ فصل بعد
    سلام و عرض ارادت
    پیشنهاد میکنم خیلی زود فصل چهارم سریال رو شروع کنید
    کل سریال وایر یک طرف ، فصل چهارم و اضافه شدن بچه های خیابان یا همون کورنر کیدز به سریال یک طرف دیگه
    حتما عاشق این بچه ها میشید مخصوصا دوکوآن یا دوکی که نقش مهمی توی روند و ادامه ی سریال داره
    از طرف دیگه من توی این فصل عاشق پرزبلوسکی شدم ، توی این فصل با توجه به اتفاق آخر فصل سوم ، توی فصل ۴ دیگه پرزبو پلیس نیست و معلم شده
    بازی پرزبلوسکی در این فصل خیلی دیدنی و جذابه
    عاشق مشروب خوردن های جیمی مکنالتی و بانک و دیالوگ های بین این دو هستم
    فوق العاده هست این سریال و هر کسی علاقه مند به سریال و تلویزیون باشه عاشق این سریال میشه
    یک تشکر هم بکنم از داوود عزیز مترجم این سریال که دوباره سریال رو ترجمه کرد

13. 15 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,591
    از این کاربر 956 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط leon kennedy نمایش پست ها
    نه دوست عزیز ادامه نده روند سریال همینه
    زیاد دیدم که میگن سریال روندش کنده و خواب آوره که من متوجه منظورشون نمیشم، دوست عزیز میتونم بدونم که چه سریال هایی رو دیدین و خوشتون اومده؟
    سریال که دیده باشم و خوشم اومده باشه زیاد بوده
    band of brothers
    game of thrones
    freinds
    two and a half man
    seinfeld
    jack ryan
    breakind bad
    marco polo
    Thirteen Reasons Why
    shameless
    DARK
    walkind dead
    vikings
    LOST
    و ...
    فکر می کنی تو استایل من چیزی مونده باشه که باکیفیت باشه و ندیده باشم؟

15. 6 کاربرِ زیر از ThunderStorm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,141
    از این کاربر 449 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

سریال که دیده باشم و خوشم اومده باشه زیاد بوده
    band of brothers
    game of thrones
    freinds
    two and a half man
    seinfeld
    jack ryan
    breakind bad
    marco polo
    Thirteen Reasons Why
    shameless
    DARK
    walkind dead
    vikings
    LOST
    و ...
    فکر می کنی تو استایل من چیزی مونده باشه که باکیفیت باشه و ندیده باشم؟
    اگه اینارو ندیدی احتمال میدم خوشت بیاد
    Sons of Anarchy
    Stranger Things
    kingdom
    Better Call Saul

17. 9 کاربرِ زیر از leon kennedy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547
    از این کاربر 1,166 بار در 124 پست سپاس گزاری شده

امروز این سریالو بعد دو سه هفته شروع کردن به دیدنش تموم کردم. کامنت های دوستان رو خوندم و منم مثل خیلی ها به نظرم لقب شاهکار برای این سریال کوچیکه.

ولی یه تفاوتی که این سریال با سریال های دیگه برام داشت تلخی و سیاهی به شدت زیادش در مقایسه با سریال های دیگه خیلی تحت تاثیرم قرار می داد. فضای سریال اکثرا مستند وار و رئال می چرخید و به این تلخی اضافه می کرد. به جرات میتونم بگم اپیزود فینالی فصل چهارم یکی از دارک ترین فضاهای ساخته شده تو تاریخ تلویزیون می تونه باشه. از این جهت شاید حداقل برای من این مجموعه حال و هوای بسیار متفاوتی از سوپرانوز و ... داشت.

مک نالتی دوست داشتنی (با اینکه نویسنده ها خیلی نامردی کردن و تو فصل چهارم خیلی کم بازی کرد) هم هیچ وقت فراموش نمیشه... کاریزماتیک، جذاب و بی نظیر در مقایسه با همه ی بازیگرای درخشان سریال.

پ.ن:‌ از امروز میخوام آفیس رو شروع کنم شاید استیو کرل بشوره ببره این دو سه هفته تلخی رو.
    http://screenprism.com/assets/img/article/mepris-11-g.jpeg

19. 19 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

Rest in peace

21. 18 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین