برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
154. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.65%
  • 2

0 0%
  • 3

5 3.25%
  • 4

3 1.95%
  • 5

12 7.79%
  • 6

10 6.49%
  • 7

10 6.49%
  • 8

17 11.04%
  • 9

22 14.29%
  • 10

74 48.05%
صفحه 16 از 19 اولیناولین ... 61415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 از مجموع 187
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود سوم

Season 8, Episode 3,The Long Night

خلاصه داستان اين قسمت : "نایت کینگ" و ارتشش به "وینترفل" رسیده و نبرد بزرگ آغاز می گردد.+

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت سوم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
    4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
    5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    785
    از این کاربر 1,485 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود سوم

بیاید قبل از اینکه با بولدوزر از روی سریال رد بشیم ، خداوندگار فیلم و سریال رو شاکر باشیم ، که این اجازه رو داد که امروز (شاید هم دوشنبه صبح!) سریال رو ببینیم ...
    این اپیزود شاهکار بود ؟نه زیاده روی هست ، این اپیزود فاجعه بود؟ نه واقعا زیاده روی هست.
    این اپیزود هندی بازی بود ؟ بله متاسفانه .اما مگه میشه صحنه حمله دوتراکی ها و یک به یک خاموش شدن آتششون رو دید و مو به تن آدم سیخ نشه ، مگه میشه صحنه ای که مردگان زنده شدن رو فراموش کرد؟ بیایید 0 و 1 نگاه نکنیم.
    این که شماها تئوری های جذابی داشتین یا طرفدار افراطی کتاب هستین ، به خدا عوامل سریال مقصر نیستن ! من هم یکهو ظاهر شدن آریا ، یا به تلفتل عینی پودر شدن شاه شب بد جور تو ذوقم زد ، اما در مجموع نمیشه گفت 9 نمره خوبی نیست.
    By what right does The wolf judge The lion

3. 8 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

از خداوندگار سریال تشکر میکنم که اپیزود سوم فصل هشتم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 75 از 100 رو گرفته
    و باز هم از خداوندگار سریال تشکر میکنم که این کمترین امتیاز یه اپیزود گات از فصل پنجم به این طرف بوده

5. 10 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    785
    از این کاربر 1,485 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lady snow نمایش پست ها
    از خداوندگار سریال تشکر میکنم که اپیزود سوم فصل هشتم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 75 از 100 رو گرفته
    و باز هم از خداوندگار سریال تشکر میکنم که این کمترین امتیاز یه اپیزود گات از فصل پنجم به این طرف بوده
    حقیقتاً جالب گفتین و تسلیم.
    اما این بحث کلی هست . اینکه انتظارات بالاست و تئوری های هیجان انگیز، از سریال جلو زدن خوب سازندگان سریال رو نباید سرزنش کرد . ( این کلی هست و صرف بچه های انجمن نیست )
    از جمله صادق زیبا کلام به نوع دیگه ای استفاده میکنم :
    این روزها اگر از صد نفر در مورد پایان گات سوال کنید ، صد تا پایان در نمیاد ، 101 پایان مطرح میشه .
    شاید 10 سال دیگه (اگر بودم ) نقدهای بی رحمانه گات رو راحت تر قبول کنم، اما ما داریم امروز در مورد یک سریال تلوزیونی با همین اندازه قاب بحث میکنیم .
    By what right does The wolf judge The lion

7. 5 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

bazinga
    سپاس
    82
    از این کاربر 782 بار در 175 پست سپاس گزاری شده

این مقاله به نظرم حس و حال اکثر فن های قدیمی رو به خوبی نشون میده

9. 6 کاربرِ زیر از sam09ft بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط stannis king نمایش پست ها
    متاسفانه این بحث به جایی نمیرسه و داره فرسایشی میشه. شما هم متلکتو میندازی ولی جلوش یه شکلک خنده میذاری که یعنی شوخی. کاش هر دو طرف بدون تیکه و متلک بحث کنیم.
    من اصلا با شما بحث نکردم و حرفیم نزدم، انزلم رفیقمه دوست دارم بهش تیکه بندازم، به کسی ربطی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    عزیزی فرموده بود از برن (کلاغ سه چشم) که فلج هست انتظار داری چیکار کنه پاشه بجنگه.

خب عزیز من خاصیت وارگی که برن استارک داره و قدرتی که برای این موجودات تعریف شده خیلی ویران کننده تر از اینه که صرفاً ناظری بر وقایع باشه شخص وارگ.

نمایش اسپویلر

_________

جولی دوستت دارم

----------

من بقیه رو نمیدونم، ولی بشخصه ایراداتی که بنظرم اومدن رو صرفاً به این دلیل مطرح میکنم که از سریال فوق العاده ای مثل got انتظار خیلی زیادی دارم و دوسش دارم. اصلاً فاز کوبیدن سریال نیست خدا شاهده
    انزل جون منم دوست دارم

این ایده دارکی که گفتی رو منم دوست دارم. تا قبل این فصلم تقریبا مطمئن بودم نایت کینگ خود برنه، شواهد خیلی زیادیم واسه این موضوع وجود داره، یه بارم تو یه تاپیکی مطرحش کردم. این توییت بازیگر نایت کینگم خیلی جنجال برانگیز بود. نظر شخصیم اینه که در ادامه قراره سوپرایز بشیم. چون قراره از برن متنفر بشیم. حالا چجوریش رو نمیدونم.

11. 5 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Freedom is another word for nothing left to lose..
    سپاس
    142
    از این کاربر 178 بار در 31 پست سپاس گزاری شده

ایراداتی که دوستان می گیرن برحقه ازین جهت که یک فیلم ساز موقع فیلم ساختن بسته به این که انتخاب می کنه، داستانش مدرن باشه یا خط داستانی، لازمه ابتدا شخصیت ها رو بپردازه، بعد خط سیر شخصیت رو به جایی برسونه تا اتفاقی که به مخاطب نشون میده برای مخاطب قابل فهم باشه تا بتونه صحنه رو درک کنه و حتی با شخصیت داستان همزاد پنداری کنه؛ برای یک سریال خیلی از این مسائل در گذر فصل ها و اپیزودهای مختلف میوفته، مثل آموزش هایی که شخصیتی مثل آریا دید یا تجربیاتی که مثلا تئون داشت و بارها توسط برن عنوان شد که اون تصمیمات باعث شدن که الان اینجا باشی و این کارو بخوای که انجام بدی.

ولی یک سری مسائل هم هست که توی هر اپیزود لازمه مطرح شه تا خط داستانی کامل پیش بره و مخاطب با وجود این که از پیشینه شخصیتی مثل آریا آگاهه و می دونه یه نو وانه، ولی بفهمه چی شد که الان این طور شد، مثل سکانس کتابخونه که کارگردان می خواد به مخاطب پیام بده که ببین چقدر آریا چموشه، ولی همون سکانس برای این که از اون در بتونه بگذره یه کتاب پرت می کنه تا حواس وایت ها پرت بشه، و این درحالیه که اونجا فقط با تعداد معدودی وایت مواجهه، درحالی که توی سکانس آخر دور تا دور صحنه ی اطراف برن رو وایت ها گرفتن. کارگردان یا فیلمساز می تونه عنوان کنه که شخصیت من می تونه غیب بشه و دوباره ظاهر بشه، اگر برای آریا این توانایی تعریف می شد، اون موقع ایرادی به این سکانس کشته شدن نایت کینگ نبود، ما که وجود اژدها و زامبی رو پذیرفتیم در خط داستان وجود یک شخصیت غیب شونده رو هم می پذیرفتیم، ولی مسئله اینه که چطور آریای کتابخونه که نمی تونه بدون سر و صدا درست کردن از کتابخونه بگذره از بین این همه وایت گذشت؟

به طور مثال، به عنوان یه خط سیر برای این سکانس، منطقی تر بود که توی تمام صحنه ها همه مبارزا و نه فقط قهرمان ها رو نشون می داد، بعد برای این سکانس آریا چند تا از قهرمان ها در حد چهار نفر رو جمع می کرد، یه سمت رو شلوغ می کرد، مث حرکت پرتاب کتاب توی کتابخونه، و بعد از سمت دیگه خیلی آروم با استفاده از مهارت هاش به نایت کینگ نزدیک می شد.

این کاملا قابل درکه که سخته ساختن یه قسمت 90 دقیقه ای پر از شخصیت، که این همه توی هفت فصل بهشون پرداخته شده تا جمع بشن تا اثرگذاری شون رو توی این فصل آخر ما ببینیم، همه می دونن سخته ساختن این سریال به طوری که همه شخصیت ها بهشون پرداخته بشه و خط سیر داستانی اعمالشون مشخص باشه، ولی برادر من اصلا نقطه قوت گات این بوده که هفت فصل، داستان یه سری آدم رو گفته که توی این فصل به ما بگه چرا داستانشون رو گفتم، و بعد توی این مهم ترین قسمت سریال که هفت فصل به ساختن ضدقهرمانش پرداخته، و هفت فصل داستان آدمای اثرگذار در این قسمتش رو واسمون گفته (پس بلاشک قسمت مهمیه)، خیلی سریع از نصف شخصیت ها بگذره، و این توجیه ضعیفیه که بودجه ش کم بوده یا ما می دونیم آریا یه نو وانه، بودجه کم یعنی آب بستن، و این یعنی ایرادهای عنوان شده، وارد هستن، این که مخاطب هم لازم باشه حدس بزنه یعنی آب بستن خصوصا می بینیم که کارگردان از یه جمله تکراری مث جمله زن موقرمز درمورد آریا که میگه چشمای فلان نمی گذره، بعد از ساختن صحنه مرگ نایت کینگ و نحوه انجامش می گذره!؟

من اگه جای کارگردان و نویسنده ها، و خصوصا اگه جای مارتین بودم اجازه نمی دادم به این اثر آب ببندن، و بلاشک این قسمت جنگ با وایت واکرها رو حداقل دو قسمت می کردم، و به برن نقش بیشتری می دادم، به جان اسنو نقش بیشتری می دادم که به جای این که ول بگرده با اژدهاش مشخص باشه چکار می کنه، به دنریس نقش بیشتری می دادم، و مهم تر از همه سکانس های مختلف رو به هم متصل تر می ساختم که مخاطب نفهمه چی شد که الان سرجوراه بالاسر دنریس در اومد، یا چی شد که آریا از وسط مهلکه رسید به کتابخونه، یا این همه وایت که حمله کردن کجا رفتن، یا آنسالیدها که اونطرف خندق بودن چه بلایی سرشون اومد، تموم شدن یا این که هنوز داشتن می جنگیدن که نایت کینگ مرد؟

13. 12 کاربرِ زیر از alisoltani87 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

کارگردان قسمت سوم سریال نجات داد با وجود فیلنامه ضعیف و نا متوازن این قسمت وقتی برای اولین بار نگاش کردم از خیلی مشکلات داستانی اش گذشتم ولی وقتی سکانس ها رو دوباره نگاه کردم فهمیدم کارگردان شاهکار کرده چون پیس قسمت طوری بود که مجذوبت می کرد و نمی ذاشت حواسم به جزئیات باشه اونایی که از این قسمت تعریف می کنند و بهش 10 دادند فقط گول کارگردان خوردند
    شخصا به این قسمت 7 دادم ولی حق این قسمت 4 هم نیست
    یه سوال مهم چطوری سم تارلی از حمله جون سالم دراورد کمی با فکر به سکانس های سریال دقت کنید و فن بوی نباشید

15. 6 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    50
    از این کاربر 130 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Julie نمایش پست ها
    من اصلا با شما بحث نکردم و حرفیم نزدم، انزلم رفیقمه دوست دارم بهش تیکه بندازم، به کسی ربطی نداره.

انزل جون منم دوست دارم

این ایده دارکی که گفتی رو منم دوست دارم. تا قبل این فصلم تقریبا مطمئن بودم نایت کینگ خود برنه، شواهد خیلی زیادیم واسه این موضوع وجود داره، یه بارم تو یه تاپیکی مطرحش کردم. این توییت بازیگر نایت کینگم خیلی جنجال برانگیز بود. نظر شخصیم اینه که در ادامه قراره سوپرایز بشیم. چون قراره از برن متنفر بشیم. حالا چجوریش رو نمیدونم.
    اولا که ماهیت فروم همینه که هر کسی حق داره پست افراد دیگه رو نقل قول کنه و نظر بده. ربطی نداره کی داره با کی بحث میکنه.
    دوما جمله آخر شما خطاب جمعی بود. نوشته بودین “هر کی” کتاب خونده فکر میکنه سازنده گاته. آستانه تحملتون بیشتر باشه بد نیست.
    موفق و پیروز باشید.

دوستان این جمله معروف What is dead may never die میتونه مصداقش نایت کینگ باشه؟!
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

17. 6 کاربرِ زیر از Stannis KING بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,676
    از این کاربر 2,877 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

موسیقی متن این قسمت رو زحمت بکشید بگذارید؟

با تشکر

19. 5 کاربرِ زیر از del@ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط del@ نمایش پست ها
    موسیقی متن این قسمت رو زحمت بکشید بگذارید؟

با تشکر
    قطعه ی نایت کینگ از عمو رامین
    دانلود

!Life's a rollercoater but still unfair

21. 9 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 16 از 19 اولیناولین ... 61415161718 ... آخرینآخرین