برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
145. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

15 10.34%
  • 2

2 1.38%
  • 3

5 3.45%
  • 4

7 4.83%
  • 5

13 8.97%
  • 6

12 8.28%
  • 7

16 11.03%
  • 8

15 10.34%
  • 9

26 17.93%
  • 10

34 23.45%
صفحه 6 از 11 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 105
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود پنجم

Season 8, Episode 5, The Bells

خلاصه داستان اين قسمت : نیروهای نظامی جهت شرکت در نبرد نهایی به بارانداز سلطنتی می رسند+

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت پنجم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمتآتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
    4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
    5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود پنجم

این قسمت بیشتر ازین که یک اپیزود سریالی باشه جنبه فیلم سینمایی داشت خیلی صحنه ها و موسیقی کیف میداد

به غیر از ضعف خط داستانی در باور پذیرتر کردن مدکوئین مابقی عالی بود ، مخصوص نحوه کشته شدن سرسی و جیمی
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

3. 8 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

بالاخره بعد 2 سال یه GoT دیدیم. درسته بیشتر سرگرم دیوانه بازی های دنریس بودیم ولی کیفیت بسیار بهتری در مقایسه با قبلی ها داشت. نکته مثبتی که تقریبا تو هیچکدوم از اپیزودهای قبل دیده نمیشد کارگردانی منطقی اپیزود بود. هر اتفاقی میوفتاذ قبلش یه بک گراند یا متریال واسه وقوعش به تصویر کشیده میشد. سکانس رسیدن جیمی از کمپ دنریس به ردکیپ نمونه خوبش. من قبل فصل خودمو اماده کرده بودم که هر اپیزودی از لحاظ کارگردانی به این قسمت شبیه باشه ولی خب خیال باطل بود. 5 میلیون دلار بالا و پایین شدن بودجه نشون میده چقدر کیفیت سریال میتونه بالا پایین بشه. HBO با وجود اینکه یکی از ثروتمندترین رسانه هاست ولی نمیدونم چرا این فصل خساست به خرج داده. شما شات های مربوط به آرایش نظامی لنیستر ها و موسیقی متن رو با هم ترکیب کن ببین چقدر آروم و منطقی داره از climax داستانی بالا میره. حرکات دوربین؛ جلوه های ویژه؛ موسیقی متن و .... همگی عالی بودن. فقط قضیه داستان باقی میمونه که همونطور که در اپیزود قبل گفتم هرچقدر هم قسمت های 5 و 6 عالی باشن؛ گندی که سازندگان به خصوص دیوید ناتر به سریال زده رو نمیتونن جبران کنن.

نمره من : 8

تبدیل به بدترین اپیزود تاریخ سریال GoT شد چیزی که دیدیم

5. 16 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    124
    از این کاربر 89 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_74 نمایش پست ها
    بعضی دوستان از عمد 1 میدن اخه گذشته از خط داستانی بخاطر کیفیت و زحمتاشونم که شده لاقل 6 یا 7 بدید������
    اگه اینجوریه که به فیلمای avengers باید از 10، 20 داد!
    من شخصا غیر از اپیزود 3 که فقط و فقط تو کف نایت کینگ بودم ببینم کیه چیه آخرش چی میشه(!) بقیه قسمتا رو همه مثل واکینگ دد جلو میزدم.
    بقول یکی از دوستان اگه میشد صفرم میدادم. درام و حتی صحنه های نودیتی این فصل از خیلی از سریالای تینیجری شبکه های کابلیه معمولی مثل abc, nbc,... ضعیفتر بود به نظرم. به نظرم hbo نه تنها برای این فصل خرج نکرد بلکه هزینه فصلای پیش رو هم درآورد چون میدونست با مزخرفترین داستان هم باز همه تا قسمت آخر این سریالو همه نگاه میکنن، کما که کردن...
    کاش میشد این فصلو بدن مسعود فراستی نقدش کنه یکم بخندیم واقعا

7. 7 کاربرِ زیر از m3hrdad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

ولی اینکه تیریون تا اپیزود اخر زنده مونده من راضی ام. یک تنه با یک بازی بی نظیر تو سکانس چادر افتضاح اپیزودهای قبلی رو قابل تحمل تر کرد.

سوال من اینه که با توجه به اتفاقات اپیزود 5 اصن iron throne ای باقی که کسی بخواد روش بشینه؟

9. 10 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,974
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

توی دو سه فصل اخیر Game of Thrones به قاعده قدیم عمل نمیکنه ولی به این معنی نیست که کیفیتش رو از دست داده.

من به عنوان یکی از طرفدارای سریال ، عاشق درام آروم و غیرمنتظره سریال توی فصل های اول بودم ولی توی دو سه فصل آخر سریال این رویه رو رها کرده ... مثال میزنم حرکت سپاه شمال و آنسالیدها و دوتراکی ها از شمال به جنوب با رویه گذشته سریال باید دو فصل طول میکشید ... مثلا یکی از بخش هایی که من عاشقش میشدم همراهی آریا و سندور بود (که همون سکانس کوتاهشون بهترین سکانس این قسمت بود) و احتمالا برخوردشون با شخصیتهای مختلف ... آریای بعد از نایت کینگ میتونست خیلی درام جذابی داشته باشه اما در عوض سریال روندش رو تغییر داده و سرعت رو برده بالا

به هر حال جلو بردن داستان با این سرعت باعث بروز حفره های داستانی و گاف های عجیبی شد که از گات بعید بود ولی باید قبول کنیم کار تولید سخته ...نگه داشتن این تعداد بازیگر که هر کدومشون سوپراستاری شدن واسه خودش سخته وگرنه به نظر من جنگ شمال حداقل دو فصل و جنگ نهایی هم دو فصل دیگه رو طلب میکرد که توی یک فصل جمعش کردن

شبکه های دیگه با درامهای مسخره و داستانهای پوسیده که هر فصل داره از اول تکرار میشه دارن سود خوبی توی بازار میکنن در حالی که هزینه بالای ساختن گات مطمئنا برای HBO دردسر زیادی ایجاد میکنه

در مورد این قسمت ، کیفیت فنی چشمگیر و عالی بود ؛ هنوزم معتقدم انتخابهای کارگردان توی اپیزود سوم از بیخ و بُن غلط بود ولی اینجا بالاخره کیفیت رو حس کردم. در مورد قوس شخصیتی کاراکترها به نظر من منطق سریال از دست نرفته مثلا درمورد دنریس مشخصه که باید دیوونگی میکرد با توجه به اینکه تقریبا غیر از آنسالیدها و دوتراکی ها همه بهش خیانت کردن و دوستش نداشتن ... مشکل اینجاست وقت کافی برای جا افتادن این مسئله صرف نشده و همون مشکل سرعت دادن به داستان اینجا هم هست.

بردن دوربین بین مردم در زمان وقوع جنگ ، حرکت تازه و نابی بود ... اینکه از سربازها جدا بشیم و بلایی که سر مردم عادی میاد رو ببینیم ؛ ای کاش این عجله وجود نداشت و همین حمله و اتفاقات این قسمت رو میتونستیم توی دو سه اپیزود یک و نیم ساعته ببینیم. تصور کنید چه شاهکاری از کار درمیومد.

شاید حذف شخصیتها به این صورت برای خیلی ها ناامید کننده باشه و دلیلش هم اینه که همش این فصول آخر رو با شروع سریال مقایسه میکنیم ، باید قبول کرد که لحن سریال عوض شده و سیاست کار تغییر کرده.
    من که این قسمت رو دوست داشتم و به نظرم خیلی خوب بود.

پ ن: چشم ما به مانیتور خشک شد و باز هم نیومد ، شاید این دوشنبه بیاید

11. 15 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    ولی اینکه تیریون تا اپیزود اخر زنده مونده من راضی ام. یک تنه با یک بازی بی نظیر تو سکانس چادر افتضاح اپیزودهای قبلی رو قابل تحمل تر کرد.

سوال من اینه که با توجه به اتفاقات اپیزود 5 اصن iron throne ای باقی که کسی بخواد روش بشینه؟
    اکه اشتباه نکنم اون قسمت از رد کیپ رو داغون نکرد احتمالا هنوز سر پاست
    ولی خب فکر کنم دنریس به هدف اصلیش رسید که نابود کردن چرخ بود البته توی این جریان کلی ادم جز خاله کرد ولی فکر نکنم دیگه وستروس اون وستروس قبلی بشه احتمال میدم هرکدوم شون اخر این داستان واسه خودشون یه پادشاهی مستقل بشن
    بران هم که از قبل پادشاهیش (پادشاه گل ها) معلوم کردن براش

13. 8 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 8 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

سلام
    به نظر من توی قدرت آتیش اژدها خیلی اغراق شده بود مثلا لرد واریس رو از فاصله نزدیک فقط آتیش زد اما به برج ها و ساختمون ها که میزد از پایه پودر میشد :دی
    سرسی هم به هیچ وجه لیاقت مرگ مشابه با جیمی رو نداشت.

15. 5 کاربرِ زیر از Majjid بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    37
    از این کاربر 138 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    شبکه های دیگه با درامهای مسخره و داستانهای پوسیده که هر فصل داره از اول تکرار میشه دارن سود خوبی توی بازار میکنن در حالی که هزینه بالای ساختن گات مطمئنا برای HBO دردسر زیادی ایجاد میکنه
    هزینه ساخت برای HBO مشکلی نیست چون از اونور سود بسیار هنگفتی میکنه، طبق سایت های خبری HBO بین سال 2015 تا 2018 6 بیلیون دلار سود کرده، این فصل که فینالی هست و طبیعتا بیننده هاش هم بیشتر. ماهی 15 دلار سبسکریپشن HBO عه!
    خود HBO هم اعلام کرده بود که سریع تموم شدن بخاطر فشار ما نبوده حتی به D&D هم گفتن هرچقدر که لازم هست ادامه بدید سریال رو چون مانی میکر بزرگ HBO عه! ولی این سریع تموم شدن رو خود D&D خواستن و HBO نقشی نداشته!
    -
    حتی خود بازیگرا هم از این فصل خیلی ناراضی بودن، پیشنهاد میکنم این ویدیو رو ببینید 3 دقیقست:

تازه اینا کلی فشار روشون هست که هرجا میرن هایپ درست کنن و ... وقتی بازم اینجوری گاهی اوقات رفتار میکنن ببینید که بجز D&D هیچکس از این فصل و این افتضاحشون راضی نبوده!
    -
    منبع:
    https://learn.stashinvest.com/game-t...-season-finale

17. 7 کاربرِ زیر از No1 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    101
    از این کاربر 377 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

گات شروع فوق العاده ای داشت،از وقایع کینگز لندینگ بگیر تا دیوار و...
    ولی تو همون سیزنهای ابتدایی هم وقتی داستان به سکانسهای دنریس و آزادکردن برده ها و میسا میسا گفتن ملت و اینا میرسید افت میکرد، یعنی از شدت مثبت بودن حال آدمو به هم میزد

خب اینقدر زمان گذاشتن که یه کاراکتر مثبت بشه حداقل یه فصل نباید میزاشتن واسه دلایل دیوونه کردنش؟

بنظرم سریال زد زیر منطق قصه گویی خودش ،اینکه بعد از 8 سیزن یه کاراکتر اصلی یهویی 180 درجه تغییر کنه بدون اینکه سیر تحول شخصیتش نشون داده بشه واقعا درک پذیر نیست
    این چرخش ناگهانی رو تو دو اپیزود نمیشد توضیح داد، حداقل یه فصل زمان میخواست که دیوونه شدنش باور پذیر بشه

در طول داستان جان رو دشمن اصلی نایت کینگ نشون میدن و سرنخ‌هایی گذاشته بودن مثل ماجرای هاردهوم و..بعد نایت کینگ بدون هیچ پیش زمینه خاصی به دست آریا کشته میشه!
    کشتن این شخصیت پیچیده یکم ظرافت میخواست، خودشون نایت کینگ رو اینقدر قوی نشون داده بودن که بیننده انتظار نداشت اینقدر راحت شکست بخوره

جیمی لنیستر جوری شخصیت پردازی شد که انگار داره به سمت رستگاری میره و به نظر راهشو از سرسی جدا کرده بود و با تنفر ازش دور شده بود ، در کنار دشمنان سرسی با مرده ها جنگید
    بعد از خوابیدن با برین با یه پیچش مسخره برمیگرده پیش سرسی!

مشکل داستان اینه که از چارچوبهایی که خودش براش تعیین کرده خارج شد، این تغییر سرنوشت کاراکترها رو مخاطب باور نمیکنه، اینکه خط داستانیای مهمو عوض کنی یه چیز مسخره و عجیب رو جایگزین کنی وهیچ زمینه‌ چینی‌ ای براش انجام ندادی این کار داستان رو خراب میکنه ...d&d به هر قیمتی فقط میخواستن مخاطب رو سورپرایز کنن واسشون مهم نبود داستان منطق داره یا نداره

19. 4 کاربرِ زیر از maani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    552
    از این کاربر 1,506 بار در 225 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط No1 نمایش پست ها
    هزینه ساخت برای HBO مشکلی نیست چون از اونور سود بسیار هنگفتی میکنه، طبق سایت های خبری HBO بین سال 2015 تا 2018 6 بیلیون دلار سود کرده، این فصل که فینالی هست و طبیعتا بیننده هاش هم بیشتر. ماهی 15 دلار سبسکریپشن HBO عه!
    خود HBO هم اعلام کرده بود که سریع تموم شدن بخاطر فشار ما نبوده حتی به D&D هم گفتن هرچقدر که لازم هست ادامه بدید سریال رو چون مانی میکر بزرگ HBO عه! ولی این سریع تموم شدن رو خود D&D خواستن و HBO نقشی نداشته!
    -
    حتی خود بازیگرا هم از این فصل خیلی ناراضی بودن، پیشنهاد میکنم این ویدیو رو ببینید 3 دقیقست:

تازه اینا کلی فشار روشون هست که هرجا میرن هایپ درست کنن و ... وقتی بازم اینجوری گاهی اوقات رفتار میکنن ببینید که بجز D&D هیچکس از این فصل و این افتضاحشون راضی نبوده!
    البته 6 بیلیون یکیم زیاد اغراق آمیزه ولی سود فصل 7 در حدود 500 میلیون بوده که با توجه به اینم اختصاص تنها 90 میلیون برای این فصل خیلی کم بوده.
    با توجه به درآمدی که شبکه داره در صورتی که بودجه را 2 یا 3 برابر می کرد و از قسمتها نمی کاست و یک الی 2 فصل دیگر می ساخت مطمعنا هم سود بیشتری می کرد و هم سریال به فنا نمی رفت البته نبود کتاب بهانه هست چون فصل 6 بر اساس کتاب ساخته نشد چون هنوز کتاب بادهای زمستان وجود خارجی نداشت ولی بالاترین امتیازها را داره و پایان بندی بسیار خوبی داشت. نکته آخر اگر داستانو تو فصلهای اولیه خصوصا 4 از کتاب منحرف نمی کردند شاید سریال به این مسیر نمی افتاد.(بطور مثال حذف بانوی سنگدل، وجود شیپور جادویی که در قسمت آخر فصل 2 هم نشان داده شد و علت اصلی کشته شدن تایون به دست تریون که منطق کتاب بسیار قویتره)

21. 2 کاربرِ زیر از ali_n540 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 11 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین