برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 34
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Gone Girl | جدیدترین پروژه ی دیوید فینچر | معرفی فیلم

Gone Girl،جدید ترین پروژه ی کارگردان نام آشنای سینما یعنی David Fincher میباشد که براساس رمانی با همین نام که در سال 2012 منتشر شده درحال ساخته شدن است. این فیلم درام-هیجانی از ستارگانی چون Ben Affleck, Neil Patrick ,Tyler Perry و Roasamund Pike بهره میبرد. تاریخ اکران این اثر در سینماهای ایالات متحده مصادف با سوم اکتبر2014 (11مهر)خواهد بود.

نویسندگی فیلم برعهده ی Gilian Flynn است.این شخص خودش نویسنده ی رمان Gone Girl نیز میباشد. Trent Reznor و Atticus Ross ساخت موسیقی فیلم را برعهده دارند و استودیوهای 20th Century و Regency Enterprises ساخت پروژه را برعهده دارند.

داستان فیلم همانطور که گفته شد براساس رمانGone Girl نوشته ی Gillian Flyn میباشد. داستان این کتاب 432 صفحه ای درمورد زندگی زوجی به نام Nick و Amy میباشد که زندگی سختی را بایکدیگر میگذرانند. Nick خبرنگار مجله ایست که به علت بعضی اختلالات روانی کارخودش را از دست داده است.

Nick به ناچار بهمراه خواهرش Margo تصمیم به ایجاد یک میخانه میگیرند و اموراتشان را میگذرانند. زندگی Nick وهمسرش دریک مسیرصاف به پیش میرود تااینکه درروز پنجمین سالگرد ازدواجشان Amy ناپدید میشود.بلافاصله تمام توجهات به سمت Nick بعنوان مضنون شماره 1 جلب میشود. Nick همانطور که گفته شد از اختلالات روانی و عصبی رنج میبرد و همین موضوع گریبان گیر او میشود و حالا باید علاوه برپیدا کردن همسرش ، اثبات کند که بی گناه است.
    Gone Girl
    کارگردان David Fincher
    تهیه کنندگان Leslie Dixon
    Bruna Papandrea
    Reese Witherspoon
    Ceán Chaffin
    نویسنده Gillian Flynn
    براساس داستان Gone Girl
    by Gillian Flynn
    بازیگران Ben Affleck
    Rosamund Pike
    Neil Patrick Harris
    Tyler Perry
    موسیقی Trent Reznor
    Atticus Ross
    فیلمبردار Jeff Cronenweth
    ادیتور Kirk Baxter
    کمپانی
    سازنده
    20th Century Fox
    Regency Enterprises
    مجوزساخت 20th Century Fox
    تاریخ اکران
    • 11مهر93
    مدت زمان 145دقیقه
    محصول ایالات متحده آمریکا
    زبان انگلیسی
    بودجه 50میلیون دلار

سپاس
    35
    از این کاربر 910 بار در 165 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Gone Girl | جدیدترین پروژه ی دیوید فینچر | معرفی فیلم

بالاخره این فیلم بود از وقتی که خبرش رو دیدم منتظر بودم بیاد و بالاخره اومد
    بازی بازیگران عالی بود مخصوصا روزامند پایک که ترکوند نامزدی اسکار و حتی اسکار حقشه
    داستانم به قول دوستمون کم تر بدونید بهتره فقط بدونید بعد دیدن این فیلم اینطور میشید
    خلاصه شاهکار بود
    نمره 10 از 10

3. 13 کاربرِ زیر از MIPERB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

فقط میشه "یک بار" تماشا کرد (به خاطر قصه) از این لحاظ (یه بار ببین برای همیشه) شبیه فیلم "The Game" شده.
    چون اصلن از فیلم هیچی دستم نبود و فقط می دونستم که "فینچر" یه کار جدید ساخته وقتی کامل این تایم 2ساعته رو بلعیدم رفتم سراغ اسم و رسم "فیلمنامه نویس" واقعن تعجب کردم. از چی؟ از اینکه، این قصه ی عجیب و به شدت "نامتعارف" رو یه "زن" خلق کرده! (+) اصلن باورکردنی نیست. یه "نفرتی" در فیلم موج میزنه که باور این قضیه رو برام سخت کرده. یعنی چی آخه؟!
    توی این "برهوت" قصه و موج فیلم های "بیوگرافی" این قصه با این "ایده" واقعن نعمتیه.

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

مثل تمام فیلمهای دیوید فینچر که در زرق و برق مسایل تبلیغاتی پیچیده می شود که هر دوستدار سینمای و فیلمی رو برای دیدن اثارش کنجکاو میکنند به سراغ اخرین اثر فینچر رفتم
    فیلم خوب شروع می شود از انتقام یک زن و دخترافاده ای از یک شوهر خیانتکار که این مربوط به نصف فیلم هست ولی پاشنه اشیل فیلم از جایی شروع می شود که دوربین دختر رو همراهی میکند از اینجا فیلمنامه دچار ضعف می شود و بازگشت دختر هم که به نظر من حیلی سردستی بود و با نگاه کردن به فیلمهای که از ویلا گرفته شده بود به راحتی میشد دروغهای دختر رو معلوم کردو پی به ذات پلید دختر برد و این فرار دختر از مجازات کارهای که انجام داده بود من رو یکم عذاب میداد شاید اگر دختر ما به دست اون دو تا دوستش بخاطر پولهاش کشته می شدند و بن افلک هم نجات پیدا میکرد من از انتهای فیلم راضی تر بودم
    در اکثر فیلمهای جدید فینچر این مشکل وجود دارد یک نیمه فیلم بسیار عالی و دقیق (شبکه اجتماعی و...)و یک نیمه انتهایی بشدت معمولی و سطحی و ضعیف که باعث میشود امید ما به دیدن یک فیلم شاهکار در حد هفت و گیم از بین برود و روز به روز دیوید فینچر رو از به دست اوردن مجسمه طلایی اسکار ناامید کند.
    فیلم صد در صد ارزش دیدن دارد به شرطی که با انتظار دیدن یک فیلم عالی به سراغش نروید

6. 23 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

فیلم قشنگی بود مخصوصا با بازی بن افلک تا یک جای کار نمیشه حدس زد داستان بازی چگونه هست اخر فیلم هم که باز یک جور دیگه فیلم تموم میشه ولی دهن این زنه.....هویت واقعی یک زن را در این فیلم ببینید

8. 11 کاربرِ زیر از Dr. HANNIBAL LECTER بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

من هم دیشب این فیلم رو دیدم و با توجه به تعاریف و خود شخص فینچر و این امتیاز imdb و... انتظار یه فیلم عالی رو داشتم ولی انتظارم براورده نشد ! از دیشب تا حالا کلنجار میرم با خودم که بگم فیلم نامه ایراد نداشت میبینم نه یه جاهایی داره ! برام قابل قبول نیست **** یا حداقل انتظار اون تعلیق های خاص فینچر رو برای پایان فیلم داشتم که بازم خبری نشد .

گاهی اوقات چون شما با انتظار بالا میری سمت فیلم و بعد انتظارت براورده نمیشه ! هرچقدر هم خوب بوده باشه ولی بازم انطور باید و شاید حال نکردی با فیلمه ! مث من

اسپویل نخونین اونایی که ندیدن
    مشاهده محتوا اسپویلر
    **** همون جایی که زن مرتکب قتل میشه و به راحتی پلیس رو هم میپیچونه و بر میگرده !! به همین راحتی ؟! کلا یه جوری بود ! زن این نقشه رو کشید که گم بشه یا یهو دوست قدیمیشو بکشه تا جوری شوهرشو مجبور کنه باهاش بمونه !! شخصیت زنه خیلی عجیب غریبب بود .

من به فیلم 7.5 میدم

10. 11 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط coolsmoker نمایش پست ها
    یا حداقل انتظار اون تعلیق های خاص فینچر رو برای پایان فیلم داشتم که بازم خبری نشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2006mi نمایش پست ها
    فیلم صد در صد ارزش دیدن دارد به شرطی که با انتظار دیدن یک فیلم عالی به سراغش نروید
    تعلیق بخوره تو "سرش"! اون دوربین همیشگی فینچر کجاست؟! (فکر کنم اوج دوربین بازی دیوید توی اتاق Panic Room بود از توی هر سوراخی رد میشد.) اصلن نیست.
    به قول یه منتقد خارجی: "فینچر نسبت به قبل "عامه پسندتر" نشون میده و راستش بیش از اینکه او به این کارها احتیاج داشته باشد. این نوع آثار هستن که به او احتیاج دارند.

12. 15 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

اگر اون زنه بعد از انجام کارش Flush میفرمود دیگه این اتفاق نمیافتاد .
    هیچ شباهتی به فیلم های فینچر نداشت ، خیلی بیشتر انتظار داشتم از فیلم.
    برای اولین با از افلک یک بازی قابل قبول دیدم که اونم احتمالا به لطف کارگردان بود.
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

14. 12 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

الان تمومش کردم و میخوام بگم این فیلمو دوست نداشتم.

16. 11 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wait.what...?!
    سپاس
    87
    از این کاربر 404 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

برعکس اون سری از دوستان که ناراضی بودن،راضیم ازش!
    واسه من زیاد اهمیت نداره که یه کارگردان چقدر سبک فیلمسازی خودش رو رعایت میکنه.ولی به نظرم چیزی که اکثر کارای فینچر داره رو داشت
    مشاهده محتوا اسپویلر
    پیروزی منفی بر مثبت

اما فکر میکنم قدرت فیلمایی مثل 7 و باشگاه مشت زنی رو در پایانش نداشت
    باید نشست و از فیلم لذت برد.جزو معدود فیلم های خوب 2014 بود.به قول آقا ایرج
    نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    توی این "برهوت" قصه و موج فیلم های "بیوگرافی" این قصه با این "ایده" واقعن نعمتیه.
    برعکس اکثر فیلمای 2014 درگیر کننده بود

18. 13 کاربرِ زیر از hypetrak بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

فیلم دیده شد.. برای شروع توضیحات رجوعی کنیم به سال قبل و فیلم درام/راز آلودی به نام The Prisoners.. اون فیلم به قدری انتظاراتم رو ازین ژانر بالا برده بود که وقتی فهمیدم دوباره دیوید فینچر میخاد به این سبک برگرده ، بسی خوشحال شدم..!! به جنبه های مثبت فیلم اشاره میکنم !! فیلم به قدر کافی عجیب و غریب بود و برازنده ی این ژانر و نمیدونم چرا بهش خرده گرفتیــــد.. فیلم "موفق" بود.. نکته ی اصلیه فیلم و عامل نارضایتی بیننده ازش اینه که فیلم "کاملن آمریکائیه". مسائلی که درش بازگو میشه تبدیل به یکی از بزرگترین معذلاته غربه و حالا که ما تو ایران به ظاهر و بااین طیف وسیع بااین مسائل مواجه نمیشیم دلیل نمیشه که به فیلم خرده بگیریم..

نمیخام از فیلم دفاع کنم ولی دوست دارم نکات مثبتش رو یادآور بشم...!!

اولین نکته ی مثبتش روایت یکداستان جدید و نه کلیشه ای بود. دومین نکته ی مثبت موسیقی متن بسیار مناسب.سومین نکته انتخاب بازیگر ..بیاین سومین نکته رو تعمیم بدیم یه کم..

انتخاب Rosamund Pike در نگاه اول برای ایفای این نقش مجهول الهویه در ابتدا معقول به نظر نمیرسید. تا نیم ساعت اولیه نقش پررنگی در فیلم نداشت ولی کاملن فیلم روی محور "ماتحت" خانوم میچرخید..دیگه از فینچر بعید بود بخاد اصرار کنه به بیننده که ایشون از لحاظ جنسی استانداردهای بین المللی داره باشه باو فهمیدیم..نزدیک به 20 خط دیالوگ رو حیف این مسئله کرد...!!ولی از حق نگذریم ایشون نقشش رو ایده آل بازی کرد..
    و باز هم عجیب اینکه اصلن با بن افلک در هیچ زمینه ای حال نمیکنم ولی خیلی خوب نقشش رو درآورد..!!
    Neil Patrick تقریبن حضورش در فیلم مثل یک "زیپ" میمونست که محتویات "کیف" رو میبنده و به داستان خاتمه میده..!! خیلی سرد و بیروح تقریبن بیخود وارد داستان شد و بیخود هم خط خورد و این خط خوردن یک شخصیت پردازی اساسی رو میطلبید که به یمن بازیه خوب "رزامند پایک" به چشم اومد..!!

موسیقی متن هرچند به گوش نمیرسید ولی به چشم میومد..ینی بااینکه به قدره کافی موسیقی نشنیدیم ولی همون "کم" ، تاثیر خودش رو برروی سکانس ها میذاشت..!!

چرا دروغ بگم..از دقیقه ی 30 ام میدونستم قضیه از چه قراره و این قابل پیش بینی بودنه داستانی که فینچر ساخته من رو ناامید کرد ولی خودم رو زدم به کوچه ی علی چپ و اجازه دادم کارگردان برام قصه ای که از قبل حدس زدنی بود رو برام تعریف کنه..این یک نکته ی منفی!!

فیلم؛ در حد و اندازه های یک اثر درام/رازآلود موفق ظاهر شد و فینچر ، بازیچه ی خواسته های نویسنده ای خلاق شد..!! انتظار اینکه اسکار بگیره ندارم ولی اگر بگیره تعجب هم نمیکنم و باهاش کنار میام و از دیدنش احساس پشیمونی ندارم..!!

نمره :با ارفاق 8 از10

یه گله هم بکنم از دوستانی که تواین تاپیک نظر دادن...کمی تا قسمتی اسپویل کردن داستان به نقد فیلم میچربید

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین