برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
154. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.65%
  • 2

0 0%
  • 3

5 3.25%
  • 4

3 1.95%
  • 5

12 7.79%
  • 6

10 6.49%
  • 7

10 6.49%
  • 8

17 11.04%
  • 9

22 14.29%
  • 10

74 48.05%
صفحه 13 از 19 اولیناولین ... 31112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 از مجموع 187
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,516
    از این کاربر 90,630 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود سوم

Season 8, Episode 3,The Long Night

خلاصه داستان اين قسمت : "نایت کینگ" و ارتشش به "وینترفل" رسیده و نبرد بزرگ آغاز می گردد.+

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت سوم از فصل هشتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال,بحث درباره پرومو قسمت های بعد در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هشتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در تاپیک و چتباکس خودداری نمایید.
    4-لطفا از ارسال پست های مبهم و فاقد توضیح و یا صرفامحدود به چند کلمه مبهم و کلی مثل این که نمره X دادم وموارد مشابه خود داری بفرمایید
    5-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    283
    از این کاربر 506 بار در 68 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هشتم , اپیزود سوم

بعضی دوستان گلایه میکنن که نایت کینگ قبل از کشته شدنش چرا یه مبارزه درست و حسابی نکرد؟
    این مورد رو در طول سریال در مورد سایر آدرها (فرمانده های نایت کینگ) هم بارها دیدیم که یا حریفاشون رو به راحتی شکست میدادند و یا با یک ضربه شیشه اژدها یا فولاد والریایی به راحتی از بین میرفتن.
    خوب دلیل داره بیاید طبق منطقی که سریال در طول این هشت سال برامون تعریف کرده این موضوعو بررسی کنیم:
    سلاح آدرها و نایت کینگ چیه؟ شمشیرها و نیزه های یخی که به محض برخورد با هر موجود زنده ای اونو میکشه، دیدیم با قدرتمندترین موجود زنده یعنی اژدها چه کرد انسانها که جای خود دارن ( فصل 7 قسمت 6)
    دیدیم با کلاغ سه چشم چه کرد ( فصل 6 قسمت 5)
    از طرفی سلاحهایی که توانایی نابودی آدرها رو دارن مثل شیشه ازدها و مخصوصا فولاد والریایی به محض برخورد با بدن اونها پودرشون میکنن (فصل 6 قسمت 5 یا اپیزود هاردهوم فصل 5 قسمت 8 و ...)
    خوب به همین دلیله هیچوقت نبرد طولانی بین آدر و انسان ندیدیم
    چون در نبردهای تن به تن و طولانی طرفین زخمهای زیادی بر میدارن و در حالی که در این مورد یعنی نبرد بین آدر و انسان مجهز به شیشه اژدها یا فولاد والریایی زخم برداشتن هر یک از طرفین مساویه با نابودیش
    البته در اولین جنگ جان اسنو با یک آدر در اپیزود هاردهوم جناب آدر بیشتر داشت با جان بازی میکرد و با شمشیرش ضربه ای به اون نزد به همین دلیل کمی طول کشید
    در همون اپیزود دیدیم که شاه شب نظاره کر نابودی آدرش با شمشیر والریایی جان بود و ترس رو در چشمانش کاملا میشد دید
    به دلیل همین آگاهی بود که در این اپیزود آخر در دوصحنه شاه شب از رویارویی مستقیم با جان طفره رفت... یه بار وقتی با اژدها بالای سر جان بود و به محض دیدن او روی اژدها برگشت و یه بارم که با زنده کردن مرده ها از نزدیک شدن جان جلوگیری کرد
    در مورد اثر نداشتن آتش روی آدرها و خود نایت کینگ قبلا اینو میدونستیم و بارها دیده بودیم که از میان آتش عبور میکنن
    در مورد رسیدن آریا به نایت کینگ بین اونهمه وایت واکر و وایت خوب دیدیم آدرها فهمیدن ولی مجالی برای واکنش نداشتن، فراموش نکنیم آریا چندین فصل رو تحت آموزش مخوف ترین سازمان آدم کشی کل دنیای وستروس و اسوس یعنی بی چهره ها گذروند دقیقا سکانس کتابخونه برای این به نمایش دراومد که نشون بده اون میتونه حتی خودش رو برای مدتی از دید مرده ها هم مخفی کنه.
    واقعا هیچ نکته غیر منطقی و عجیبی ندیدم
    امروز یه بار دیگه با کیفیت بالا و در تلویزیون 50 اینچی نگاه کردم واقعا لذت بخش بود مخصوصا صحنه های آخر و اون موزیک دیوونه کنندش.

3. 7 کاربرِ زیر از wishtasp بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط 1919 نمایش پست ها
    واقعا درک نمی کنم بعضیا میگن چرا راجع به پایان ایده پردازی می کنید و اینا
    یا میگن من خوشحالم ایده پردازی نکردم که توی ذوقم نخوره
    اول که اصلا علت ناراحت شدن من و خیلیا این نیست که مطابق ایده ما پیش نرفته ، اصلا بحث چیز دیگه ایه
    دوم اینکه اصلا خارج از بحث تجاری ، هدف از اینکه یک سریال ، هفتگی پخش میشه و هر سال یک سیزن میدن اینه که ذهن مخاطب درگیر اینده شه و ایده سازی کنه ، واقعا غیر اینه؟؟ واقعا اصلا میشه یک سریال رو دید و راجع به بعدش ایده پردازی نکرد؟
    راجع به مرگ نایت کینگ هم من و خیلیا بحثشون بخاطر اتمام یک قسمتی زمستانی بود که 7 سال راجع بهش توی سریال زمینه سازی شده بود ، و گرنه هیچ شکی نیست به هر صورتی و به دست هر کسی که نایت کینگ میمرد ، خیلیا ناراضی بودن
    نقدتون کاملا بجاست ولی این نکته رو هم در نظر بگیرید که کلا 3 اپیزود باقی مونده به پایان سریال و کلی مساله حل نشده باقی مونده
    نکته مهم تر اینکه در اعلام های یک ماه پیش قرار بود جنگ وینترفل در دو قسمت باشه ولی بعد با تدوین و بالا بردن زمان این اپیزود یک قسمتش کردن
    چند روز پیش میگوئل ساپوچنیک کارگردان این اپیزود و اپیزود 5 اعلام کرد این کار به دلیل این بوده که میخواست قسمتهای 3 و4 و5 موضوعات یکتایی داشته باشن و هر کدوم در اپیزود خودشون به نتیجه برسن
    به شخصه دوست داشتم این سریالو همونطور که از اول قرار بود در 10 فصل 10 قسمتی میدیدیم که قطعا خیلی خیلی با کیفیت تر میشد
    خدا حافظی بعد از 8 سال زندگی با گات واقعا غم انگیزه

5. 3 کاربرِ زیر از wishtasp بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    159
    از این کاربر 995 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

دیشب اپیزود The Long Night رو دیدم واقعا فوق العاده بود و جز 5 اپیزود برتر سریال بود
    واقعا با کمتر فیلم و سریالی اینقدر همزاد پنداری کردم ؛ اون حس ترس و اضطراب و هیجان رو خیلی خوب منتقل کرد
    واقعا من تپش قلب گرفته بود و ترس همه وجودمو گرفته بود
    این اپیزود در کنار همه نکات مثبتی که داشت ؛ چندتا نکته منفی هم داشت و خالی از اشکال نبود
    خوب اول نکات مثبت اش ؛ موسیقی که در یه کلام بی نظیر و در خور سریال بود
    فیلمبردای که واقعا عالی کار شده بود ؛ شاید بعضیا از تاریکی زیاد گله داشته باشن که طبیعی بود فیلمبرداری در شب انجام شده بود
    داستان این قسمت هم جز نکات منفی اشه و هم مثبت
    اول سوپرایز میلساندار خیلی خوب بود ؛ حمله واکر ها به وینترفل عالی کار شده بود ؛ جنگ تا لحظه اخر کارکترهای مهم خیلی عالی بود
    نکات منفی که داشت ؛ من هم اعتقاد دارم نحوه کشتن نایت کینگ زیاد جالب نبود و در خورد ویلین اصلی داستان نبود
    دیالوگ Brown eyes, green eyes, BLUE EYES به نظرم گفتن اش جالب نبود چون داستان رو کامل اسپویل کرد ؛ لحظه اخر من مطمئن بودم اریا قراره دخالت کنه

اما از چندتا چیز این اپیزود خیلی خوشم اومد ؛ این سریال نشون داد به هیچکس وفادار نیست ؛ همه منتظر بودن منجی وعده داده شده
    ازوراهای جان اسنو باشه
    ولی اریا در اومد ؛ و خدا نور 19 بار بریک داندریون رو زنده کرد برای یک هدف نجات جان اریا
    مورد بعدی سکانس دوتراکی ها بود ؛ یه سکانس سوپرخفن خیلی عالی کار شده بود

از نقش برن و جان اصلا خوشم نیومد در این اپیزود ؛ جان که دائم در حال شکست بود ؛ برن هم فقط در حال وارگ بود و حتی توانایی محافظت از خودش رو نداشت
    به نظرم اگر اریا در این اپیزود می مرد ؛ {شبیه سکانس فیلم بتمن مقابل سوپرمن ؛ که سوپرمن هم خودش کشته شد و هم دومزدی رو کشت** و نایت کینگ رو
    هم می کشت و در بغل برن این اتفاق می افتاد واقعا پایان حماسی می شد
    من به عنوان طرفدار دو اتیشه جان اسنو واقعا دیگه دوست ندارم پادشاه بشه ؛ چون برای من ازوراهای بودن جان از پادشاه بودنش جذابتر بود که نشد
    به نظرم اریا تاثیراتی تو کشته شدن سرسی هم خواهد داشت ؛ اون طوری تنها کسی که در سریال لایق نشستن روی تخت پادشاهی اریا خواهد بود

نبردهای این ایپزود بسیار عالی کار شده بودن ولی در حد جنگ های حماسی ارباب حلقه ها نبودن از نظر میدانی میگم چون تو قلعه و دخمه اتفاق افتادن
    گات در این 8 فصل دو خط و سیر داستانی داشت ؛ یکی در مورد تاج و تخت و اینکه کی قراره در اخر بشینه روی تخت و یکی در مورد وایت واکرها و نایت کینگ
    خط داستانی وایت واکرها برای من از سرنوشت تخت اهنین مهم تر بود
    3 اپیزود پایانی می تونن جذاب باشن ؛ مسئله ای که هست به نظرم کار نایت کینگ رو زودتر از موقع تموم کردن ؛ جا داشت این جنگ بزرگ و حماسی مثل اونجرز
    با دو اپیزود به پایان برسه

نمره من به این اپیزود 9 از 10

7. 12 کاربرِ زیر از The Vaiper بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

یکی به من توضیح بده چطور اون همه سیاهی لشکر اطراف نایت کینگ متوجه حضور آریا استارک نشدن و ایشون پرید و پادشاه شب رو کشت؟ بهش وحی شده بود اون خنجر رو تو اپیزود اول سفارش بده واسش بسازن؟

برن استارک نیم ساعت تو حالت وارگ داشت چی رو رصد میکرد؟ نقش هویج رو اگر نداره دقیقا چیه پس؟

اپیزود نامتعادلی بود. هم سکانس اصولی داشت هم گاف. نبود عیارداستانی جورج مارتین تو این فصل کاملا داره منی که عاشق سریال بودم رو اذیت میکنه. همه چیز سریعه. خیلی چیزا منطقی روایت نمیشه. من پارسال خوندن کتاب رو شروع کردم. سریال در برابر جزئیاتی که خودتون رو ازش محروم کردید شبیه یک شوخیه.

اون مواردی که پرسیدم رو یکی شفاف کنه بعد بریم سراغ ادامه بحث

9. 8 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    یکی به من توضیح بده چطور اون همه سیاهی لشکر اطراف نایت کینگ متوجه حضور آریا استارک نشدن و ایشون پرید و پادشاه شب رو کشت؟ بهش وحی شده بود اون خنجر رو تو اپیزود اول سفارش بده واسش بسازن؟

برن استارک نیم ساعت تو حالت وارگ داشت چی رو رصد میکرد؟ نقش هویج رو اگر نداره دقیقا چیه پس؟

اپیزود نامتعادلی بود. هم سکانس اصولی داشت هم گاف. نبود عیارداستانی جورج مارتین تو این فصل کاملا داره منی که عاشق سریال بودم رو اذیت میکنه. همه چیز سریعه. خیلی چیزا منطقی روایت نمیشه. من پارسال خوندن کتاب رو شروع کردم. سریال در برابر جزئیاتی که خودتون رو ازش محروم کردید شبیه یک شوخیه.

اون مواردی که پرسیدم رو یکی شفاف کنه بعد بریم سراغ ادامه بحث
    در مورد آریا تو پست شماره 121 نوشتم
    چیزی که تو سریال خیلی واضح نشون داده شد برن با کلاغهاش موقعیت نایت کینگ رو زیر نظر داشت و دیدیم با رسیدن نایت کینگ به نزدیکش از حالت وارگ خارج شد، توقع خاصی میرفت از برن؟
    اگه دقت میکردید اون خنجری نبود که تو اپیزود اول گندری از دراگون گلاس براش ساخت... خنجری که دست آریا بود رو از فصل 1 سریال دیدیم، خنجری از فولاد والریایی که متعلق به بیلیش بود و کسی که میخواست برن رو بکشه اون رو در دست داشت و نهایتا فصل قبل دوباره به بیلیش رسید، بیلیش داد به برن و برن هم گفت به درد آدم فلج نمیخوره و هدیه داد به آریا.

11. 5 کاربرِ زیر از wishtasp بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

نایت کینگ اینطور که میگن از نسل استارک ها بوده اینکه توسط یه استارک نابود بشه ( جان دیگه تارگرین شده ) هم شاید بی ربط نباشه شاید هم باشه توی اپیزود های بعد شاید جواب خیلی از سوالات رو بدن .

13. 4 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

13 صفحه تا به اینجا این تاپیک امده جلو و با حجم زیادی از تعریف های مریض وار بالا بازان حرفه ای رو به رو بودم که خودشون رو متخصص سریال گات هم میدونن
    نمره هایی که به این قسمت داده شده واقعا ادم رو نگران میکنه
    مثلا به این قسمت نمره 7 یا 8 یا 9 10 دادن
    آیا موقع دیدن اپیزود خواب بودن؟؟
    خوشبحال اونا که اینقدر خجسته دل تشریف دارن و این همه دست و دلباز هستن
    حداقل جو گیر نشین بزارین چند روز بگذره بعد عاقلانه بیاید نظر بدین نمره بدین
    جالبه کسایی که خیلی کم نظر میدن از استاد خوره های گات بهتر تونستن نظر بدن راجع به این قسمت
    خیلی بد خیلی تاریک و ناامید کننده
    حیف وقت حیف این همه صبر
    تنها نکته قابل قبول این قسمت موسیقی اخرای این قسمت بود
    با این که این اپیزود واقعا نچسب و دلسرد کننده بود
    شاید هنوز بشه به قسمت پایانی سریال امید داشت

بهترین اپیزود گات نبرد حرامزاده ها بود که واقعا میتونست نمره ی بالایی بگیره

15. 10 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

اینجوری که تو نظر دادی انگار اصلا سریال رو ندیدی انزل جان آریا استارک سال‌هاست داره تلاش می‌کنه که یه قاتل حرفه‌ای بشه. چندین و چندبار از مهلکه‌های خیلی وحشتناک جون سالم بدر برده و اتفاقا تو همین قسمتم نشون داد که حتی اگه خونش بچکه رو زمین و وایت‌ها بفهمن می‌تونه از دستشون فرار کنه.
    برن استارک دیگه برن استارک نیست و کلاغ سه چشمه، تنها کاریم که ازش برمیاد رصد تاریخ و ثبت اونه، انتظار داری یه آدم فلج چه کاری کنه، پاشه با نایت کینگ بجنگه؟ تنها کاری که می‌تونست بکنه این بود که از خودش به عنوان یک طعمه استفاده کنه.
    من نمی‌دونم چجوری وقتی حتی پیش افتاده ترین چیزای سریال (خنجر آریا) رو درست یادت نمیاد از سریال گاف گرفتی. و اصلا با این اوضاع چجوری می‌گی که کتاب رو هم می‌خونی.

یه سری از دوستانم اومدن می‌گن سریال تاریک بود، حالا اگه روشن بود همینا میومدن می‌گفتن مگه شب نبود، مگه قدرت نایت کینگ این نیست که شب طولانی و سرد درست کنه، پس چرا اپیزود انقدر روشن بود، نور پردازی با آتیش اتفاقا ایده خیلی خوبی بود و خیلی فضای خوبی ساخته بود، حالا یه عده با کیفیت خوب نمی‌بینن و تو لپ تاپ 14 اینچی میبینن مشکل سازنده‌ها نیست. به سریال نقد وارده ولی یه سریا سریالو در حد یوسف پیامبر آوردن پایین.
    به نظرم مشکل اکثریت این بود که انتظار داشتن حداقل سه چهارتا کاراکتر کلفت از سریال حذف بشن که نشد، ولی خب هنوز سه قسمت باقی مونده و یه جنگ بزرگ دیگه، تنها جادوییم که از بین رفته جادوی مردگان بوده، خیلی از جادوها هنوز هستن و باید ببینیم چی پیش میاد.

17. 12 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

Nevah اکنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nevah نمایش پست ها
    خوشبحال اونا که اینقدر خجسته دل تشریف دارن و این همه دست و دلباز هستن
    حداقل جو گیر نشین بزارین چند روز بگذره بعد عاقلانه بیاید نظر بدین نمره بدین
    جالبه کسایی که خیلی کم نظر میدن از استاد خوره های گات بهتر تونستن نظر بدن راجع به این قسمت

خیلی بد خیلی تاریک و ناامید کننده
    حیف وقت حیف این همه صبر

تنها نکته قابل قبول این قسمت موسیقی اخرای این قسمت بود
    با این که این اپیزود واقعا نچسب و دلسرد کننده بود
    Nevah دوسال قبل:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nevah نمایش پست ها
    یه پیشنهاد هم برای دوستانی که ایراد های کارشناسانه فاقد اعتبارمی کنن دارم
    شما دارید سریالی را میبینید که انبوهی شخصیت را دارا میباشد با داستانی فوق العاده و بودجه ی عظیم و غیر قابل تصور خرج این اثر هنری شده ،مجانی هم که دارید میبینید ، پس لطفا ایراد نگیرید ،اگه گله مندید یا عصبانی یا طراح پرسش من پیشنهاد میدم سریال های وطنی عاشقانه و شهرزاد را دانلود کنید که هم قانونیه و هم پولی
    و دیگر هیچ!

یه روزی بود که هر کس به فصل 7 نگاه بد مینداخت ایشون خط خطی‌ش میکرد.
    وفتی کسی میگفت، آقا با این مسیر داغونی که فصل 7 داره میره، فصل 8 هم چیز خوبی از آب در نمیاد، ایشون فکر میکرد به باباش فحش دادن
    و هم اکنون...

19. 20 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

عبدالله

تو یکی از عوامل تفرقه این سایت هستی بچه جون
    درست مثل لرد بیلیش که هم از آخور میخورد و هم از توبره
    ولی اخرش مرگ خوبی داشت به دل ادم نشست
    حیف کاراکتر که من بخوام صرف جواب دادن به تو کنم