برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 40
    سپاس
    26
    از این کاربر 202 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

Breaking Bad VS Game of Thrones | بحث و گفتگو

میدونم ژانر های این دو متفاوت هست، ولی هم اکنون این دو سریال به عنوان بهترین سریال ها شناخته میشن و هر دو درام هستند.
    Breaking Bad در سال 2008 شروع شد و در سال 2013 با 5 فصل به پایان رسید. امتیاز این سریال در حال حاضر 9.6 هست.
    Game of Thrones در سال 2011 شروع شد و اکنون فصل 4ـش در حال پخشه. امتیاز این سریال در حال حاضر 9.5 هست.

گات در عین فانتزی بودنش، در یک دنیای دیگه با قانون های متفاوت، دید واقعه گرایانه به داستان داره، و در یک قالب داستان قرون وسطایی - فانتزی روایت میشه. شخصیت اول به خصوصی نداره، و هر فصل شخصیت های اصلی تغییر می کنند و کاملا غیر قابل پیش بینی هست.
    برکینگ بد مقیاس کوچکتری رو روایت میکنه، نقش اول والتر وایت، یک معلم شیمی بازنشسته هست که دست به ساختن شیشه و کار های خلاف میزنه. داستان هم خیلی ماهرانه و هیجان انگیز روایت میشه.

اما
    بریکینگ بد شروع آرومی داشت، ولی گات شروع طوفانی داشته و در ضمن طرفدارای گات بیشتر هست. یعنی تعداد بیشتری این سریال رو میشناسند. ولی من شخصا طرفدار رو ملاک نمیدونم. چون سریالی مثل The Vampire Dairies از هر دو سریال بیشتر طرفدار داره.
    از لحاظ امتیاز بخوایم مقایسه کنیم BB الان در رأس IMDB قرار داره. اما پروژش تموم شدس، در حالی که GoT هنوز داره پخش میشه و قبل از شروع قسمت دوم فصل 5 بریکینگ بد، امتیازش 9.5 بود و در imdb زیر GoT قرار داشت.
    هدف از این بحث اینه که یه مقایسه ی کلی داشته باشیم و سلیقه ها رو بسنجیم و یه نتیجه ی کلی و منطقی بگیریم. (توهین و مسخره نکنید)
    به طور مثال من یه مقایسه ای میکنم:
    GoT و BB تا فصل سوم. آیا BB تا پایان فصل سوم اپیزودی مثل The Rains of Castamere داشت؟

Valar Morghulis

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : 《 Breaking Bad VS Game of Thrones | بحث و گفتگو 》

به قول معروف Apples And Oranges . گات تو فانتزی و اینا بهترینه ، بریکینگ بد توی درام . هیچ ربطی به هم ندارن مقایسه نمیشه کردشون . مثل این میمونه بگی فرندز از سوپرانوس بهتره
    ولی درکل چون برکینگ بد توی دنیای امروزی هستش ارتباط برقرار کردن باهاش خیلی راحت تره و عامه پسند تره ، بر خلاف دنیای وستروس که یک سری قوانین و تاریخ خاص خودش رو داره که به نظرم برای لذت بردن از سریال دونستن اونها لازمه.
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

3. 24 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

همانطور که دوستمون گفت این دوسریال جزو برترین هستن البته برکین بد به پایان رسیده و ممکنه گات رکوردشو بزنه البته از نظر هزینه این دوسریال اصلا قابل مقایسه نیستند همانطور که اکثر اعضا میدونن سریال گات پر هزینه ترین سریال در حال حاظره و از نظر جلوه بازم مطمئنن گات سرتره ولی اگه بخوایم از نظر داستان و شخصیت پردازی بخوایم بحث کنیم شاید یه سر گردن برکین بالاتر باشه البته برکین یه خط داستانی رو دنبال میکنه داستان درباره یک معلم شیمیه اما در گات چندین داستان درباره شخصیت ها رو دنبال میکنه وقتی شما سریال برکین بد روشروع به دیدن میکنید در دقایق اول و قسمت اول هیچ اتفاق خاصی نمیافته احتمالا فکر میکنید با یک سریال معمولی ترفید بعد کم کم در هر قسمت سریال به اوج میرسه و با سکانس های درام زیادی برمیخورید اما در سریال گات از دقایق اول نگاه میکنید میتونید بفهمید این سریال معمولی نیست این سریال فوق العاده خاصه در هر قسمت شما با چیزهای غافلگیرکننده وبیشتر اوقات بیرحمانه مواجه میشید همین باعث میشه شما سریال ادامه بدید البته با اینکه این دوسریال جزو برترینن اما هیج جوره نمیشه مقایسه کرد دو داستان متفاوت در دو زمان متفاوت

5. 18 کاربرِ زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

من که گات رو ندیدم، ولی همون طور که بچه ها گفتن دو تا ژانر مختلف به راحتی قابل مقایسه نیستن و نتیجه همه ی مقایسه ها نهایتا به این جملات ختم میشه:
    نقل قول نوشته اصلی توسط AR!@N نمایش پست ها
    به قول معروف Apples And Oranges . گات تو فانتزی و اینا بهترینه ، بریکینگ بد توی درام . هیچ ربطی به هم ندارن مقایسه نمیشه کردشون
    نقل قول نوشته اصلی توسط DARK BOY نمایش پست ها
    اما هیج جوره نمیشه مقایسه کرد دو داستان متفاوت در دو زمان متفاوت
    به نظر من اگه سریال سوپرانوس رو با بریکینگ بد بخوای مقایسه کنی یه مقدار معقول تره و حرفهایی میشه زد در موردشون
    اما خوب سوپرانوس، نسبت به گات و بریکینگ بد تو انجمن خیلی خیلی کمتر دیده شده این خودش یه محدودیت رو ایجاد میکنه
    در کل مقدمات این دو تا سریال کاملا با هم متفاوت هستند ولی بخوایم بر حسب ظاهر قضاوت کنیم، شاید شاید بریکینگ بهتر باشه، به دلیل اینکه نه از دنیای فانتزی و تخیلی وام گرفته شده، نه جلوه های ویژه ای استفاده کرده، مسلما سریالی با این مشخصات و با جذب این همه بیننده و نظر بسیار مثبت منتقدین کارش به مراتب سخت تره

7. 12 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8
    از این کاربر 41 بار در 5 پست سپاس گزاری شده

سلام
    خب به نظره من مقایسه بین این دوتا کلا غلطه چون تفاوت های زیادی بینشون هست مثلا :
    1- یکیشون درام جناییه اون یکی درام تاریخی حماسی
    2-بریکینگ بد در زمان حال رخ میده و گیم در زمان گذشته نامعلوم
    3-گیم شخصیت های زیادی داره ولی بریکینگ بد فقط چندتا
    4-تو بریکینگ بد جلوه های ویژه کمتره و تو گیم فیلمبرداری باز کمتره
    و......

البته تشابه هاییم هست که باعث میشه چنین تاپیک هایی زده شه
    1-هردو شخصیت محورند و بر اساس کنش و واکنش شخصیت ها داستان جلو میره
    2-شخصیت پردازی هردو سریال عالیه
    3-بازی های هردو به یک اندازه قویه
    و....

ولی هر کسی بخواد این دو رو مقایسه کنه نظرات شخصی خودش هست منم الان میخوام همین کارو بکنم و تاکید میکنم همه ی اینا نظرات و برداشت های شخصی خودمه
    1. فیلم نامه :
    فیلم نامه چیز پیچیده ای است و نمیشه بطور کلی دربارش حرف زد از نظر شخیت پردازی هر دو سریال کم نظیرن ولی بریکینگ بد بهتر عمل کرده البته باید توجه داشت به دلیل تعداد کمتر شخصیت ها وقت بیشتری برای اینکار داشته. از نظر پیشرفت داستان و پیرنگ گیم بهتر عمل کرده و در این مورد هم باید توجه کنیم که تععد داستان فرصت این کارو بیشتر میکنه.
    در کل از نظر فیلم نامه مساوی ان

2. بازیگری :
    از نظر بازیگری بی شک میتونم بگم بریکینگ بد یه سر و گردن بالا
    تره شایدم بخاطره فیلم نامش باشه که بازیه خوب رو از بازیگراش میکشه. البته گیم هم نقش های بازی شده کمی نداره مثلا تریون
    پس تو بازیگری برکینگ بد بهتره

3. کارگردانی :
    اینجا مقایسه خیلی سخت میشه. کارگردنی گیم از نظره کار صحنه، جلوه های ویژه، میزان سن و گرفتن نما های بسته بهتر عملکرده در مقابل بریکینگ بد در فیلم برداری، بازیگردانی، کادربندی، هماهنگی با فیلم نامه و انسجام کار قابل توجه تره اتخاب من تو این بخش هم برکینگ بد ه چون با اینکه مقدار داستان در هر قسمتش مقداری کمتر از گیم هستش ولی با خوش ساخت بودنش باعث میشه آدم سرگرم بمونه
    پس برنده این بخش هم برکینگ بده

4. بقیه ی موارد :
    تو این قسمت سعی کردم این دو سریالو از لحاظ های دیگر بررسی کنم بیشتر از لحاظ فنی. برای طولانی نشدن فقط انتخابامو میگم.
    تدوین : گیم
    صداگذاری : گیم
    موسیقی متن : بریکینگ بد
    فیلم برداری : بریکینگ بد
    جلوه های ویژه : گیم
    طراحی صحنه : گیم
    نورپردازی : برکینگ بد
    تیتراژ : گیم
    گریم : گیم
    به صرفه بودن از نظره اقتصادی : بریکینگ بد
    تو این بخش گبم آف ترونز برنده میشه چون کلا از نظره فنی قوی تره

خب در آخر بگم اگه من بخوام یکی رو به عنوان سریال مرد علاقم انتخاب کنم بریکینگ بد رو انتخاب میکنم
    اینم بگم که برای اومدن قسمت های گیم آف ترونز هر هفته بی تاب میشم
    البته بازم میگم اینا نظرات شخصی بود و من از افراط گرایی بدم میاد
    Breaking Bad

9. 13 کاربرِ زیر از ariaaria بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26,080
    از این کاربر 19,700 بار در 757 پست سپاس گزاری شده

با سلام، اول از همه خدمت تمامی دوستان عارض بشم که بنده 5 دور برکینگ‌بد رو دیدم و بیشتر از 9 دور گات.
    از طرفداران پروپاقرص گات هستم و در عین حال برکینگ‌بد رو به عنوان یه سریال درجه یک و عالی می‌بینم! اما وقتی کار به مقایسه‌ی این دو سریال می‌کشه رگِ گاتیم باد می‌کنه و تخریب می‌کنم! چون این دو به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند!
    خلق کارکترای رئالی بسیار بسیار آسونه
    مثلا بریکینگ‌بد: یه معلم شیمی که شیشه‌سازه و موادفروش می‌شه
    دکستر یه پلیسه که قاتله
    مثلاً سریال بانشی یه دزده که کلانتره و.....
    منم همین الآن یه داستان به ذهنم رسید که خیلی هم جذابه! یه مترجم سریال که قاتله! کلا هم سه چهارتا تا شخصیت واسه‌ش می‌ذارم، خودم نقش اول، ممد والتر وایت نقش دوم، علی 8611442918421 هم نقش زن ممد احمد دُردی هم نقش اسلحه‌رسانی به من که قاتلم رو داره! آخه این که نشد داستان!
    شما دنیایی که مارتین ساخته و درش شخصیت‌های متعدد بسیاری هست رو می‌خوای با یه معلم شیمی‌ای که سرطان داره و صبح تا شب داره کوک می‌کنه اونم وسط یه بیابون سه روز بدون آب و غذا آخرشم همه‌رو می‌کشه و مساوی هم نداره مقایسه کنی؟؟؟ اشکال نداره موفق باشی!
    فعلاً صحبت‌هام همینه، اگر همه‌ی دوستان بخوان مثل دوست عزیزمون که قبل من پست گذاشته پست بدن، جنگ سریالی راه می‌افته که به‌نظرم باید براش تاپیک زده بشه! و من در اونجا در خدمت شما عزیزان خواهم بود
    اما راجب صحبت‌های دوست عزیزمون ariaaria

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaaria نمایش پست ها
    موسیقی متن : بریکینگ بد
    فیلم برداری : بریکینگ بد
    راجب موسیقی متن فقط بهت می‌گم یه بار اسم Ramin Djavadi رو توی گوگل بزن تا از زدن این حرفت پشیمون بشی! دوم اینکه مثلاً موسیقی باران کستمیر با موسیقی‌های بی‌بی قابل مقایسه هست؟؟؟
    این سه عکس رو هم فقط واسه اینکه گفتی فیلم‌برداری بی‌بی بهتره می‌ذارم تا بری یکم سرچ کنی و از گات سوتی بگیری

بعضی‌وقتا عوامل پشت‌صحنه رو می‌شه تو سریال دید!!!

من نمی‌دونم فیلم‌بردار چطوری این صحنه رو خلق کرده!!!

می‌دونم واجب شد یه دور دیگه بی‌بی رو ببینی، اما به عنوان کسی که 5 دور دیده توصیه می‌کنم نبینی!
    .Music is the only honest religion, that makes everyone interesting through their individual faith

بهترین موزیک ایرانی که تا الآن شنیدید رو اینجا بذارید

11. 19 کاربرِ زیر از Mani Vampire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    253
    از این کاربر 515 بار در 80 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Breaking Bad VS Game of Thrones | بحث و گفتگو

بین این دو تا که البته GOT
    ولی البته جفتشون در برابر the sopranos چاره ای جز بوق زدن ندارن. البته من خودم که ندیدم ولی شنیدم ایضا در برابر Wire هم محکوم به بوق زدن هستن. با این تفاوت که Got هنوز میتونه روزی در برابر سوپرانوس قدعلم کنه ولی برکینگ بد دستش از دنیا کوتاهه دیگه

13. 9 کاربرِ زیر از sir bob paisley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mani Vampire نمایش پست ها
    شما دنیایی که مارتین ساخته و درش شخصیت‌های متعدد بسیاری هست رو می‌خوای با یه معلم شیمی‌ای که سرطان داره و صبح تا شب داره کوک می‌کنه اونم وسط یه بیابون سه روز بدون آب و غذا آخرشم همه‌رو می‌کشه و مساوی هم نداره مقایسه کنی؟؟؟ اشکال نداره موفق باشی!
    مانی دنبال دردسر می گردی؟ الان عاشقان سینه چاک هایزنبرگ (اولیش خودم) می ریزن سرت
    در مورد سوتی هایی که آوردی بگم که بهترین فیلم ها هم سوتی های بزرگ دارن اینا که سریالی بیش نیستند. واسه همین GoT خودت یه سرچ بزن تو گوگل قطعاً به سوتی های جالبی می رسی. من گشتم و پیدا کردم + + ولی نمی خوام مثل تو سریالی که دوسش دارم رو تخریب کنم
    من واقعاً جفت سریالا رو خیلی خیلی دوست دارم و اصلاً نمی خوام مقایسه اشون کنم. ولی اگه مجبور باشم فقط یکی رو به عنوان سریال محبوبم انتخاب کنم، قطعاً بریکینگ بد رو انتخاب می کنم.

15. 12 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

منم همین الآن یه داستان به ذهنم رسید که خیلی هم جذابه! یه مترجم سریال که قاتله! کلا هم سه چهارتا تا شخصیت واسه‌ش می‌ذارم، خودم نقش اول، ممد والتر وایت نقش دوم، علی 8611442918421 هم نقش زن ممد احمد دُردی هم نقش اسلحه‌رسانی به من که قاتلم رو داره! آخه این که نشد داستان!
    دمت گرم مانی

17. 11 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

میخوای یه ذره تعلیق هم بیاری تو داستانت؟
    فقط در مورد این قسمت ، حرف من اینه این دنیا رو یکی دیگه ساخته و دست اندرکاران گات کلا وام دار یه نویسنده کتاب هستن که سیر تا پیاز داستان رو گفته و شخصیتها رو هم خلق کرده
    میگی نه؟ همین الان دو تا اسپویل مشتی رو کنی به این حرفم ایمان میاری
    اما تو بریکینگ نه به این شکل نیست، واسه همین کارش سخت تره، حتی اگه شخصیتهاش کم هم باشن ارجینال خود نویسنده هاشه
    حالا این نقطه ضعف واسه گات محسوب نمیشه ها، خواستی بزنی تو سر بریکینگ بد این رو گفتم
    پ ن : مخالفت نکن وگرنه با حمله ی گازانبری مواجه میشی و ایضا نمره ی یک به گات

19. 10 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین