برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 157 از 316 اولیناولین ... 57107132147155156157158159167182207257 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 از مجموع 3156
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

" از گور برخاسته " اثر الخاندرو گونزالس ایناریتو . این فیلم ، در مراسم اسکار برنده ی سه جایزه ی بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمبرداری و بهترین بازیگر نقش اول مرد شد . فیلمبرداری استادانه ی اثر ، کار امانوئل لوبزکی هست که به عقیده ی من فیلم ، فیلم لوبزکیه نه ایناریتو .

ایناریتو به عقیده ی من به لوبزکی بازی رو میبازه . ویدیویی در اینترنت دیدم در مورد مقایسه ی میزانسن های این فیلم با آثار آندره تارکوفسکی ، فیلمساز بزرگ روس . بعضی از میزانسن های این فیلم ، کپی محض از آثار تارکوفسکی بود . در اولای فیلم که هیو گلس با خانواده اش در کنار هم خوابیدن ، این میزانسن مشابه میزانسن خوابیدن مرد در کنار خانواده در "استاکر" تارکوفسکی بود . بسیاری از میزانسن های فیلم از چهار فیلم "کودکی ایوان" ، "آندره روبلف" ، "آینه" و "استاکر" کپی برداری بود به نظرم . . .

موسیقی و فیلمبرداری "از گور برخاسته" محشر بود و بزرگترین دستاوردهای فیلم رو این دو میدونم . فیلم با فلش بک های کوتاهی شروع میشه که اصلا خوب نیست . رابطه ی پدر و پسری هیو گلس با فرزندش خیلی سرسری و سطحیه و این فلش بک های بی اثر اصلا باعث همذات پنداری من نسبت به گلس و خانواده اش نمیشه . به نظرم شخصیت تام هاردی اصلا خوب نیست . از همون اول با همه درگیره و من موندم که چجوری این همه مدت با گروه بود و دردسری درست نکرد درصورتیکه در فیلم در همون دقایق اول با همه دعوا داشت . داستان های زندگیش و پدرش خیلی سطحی و گذراس و در پرداخت شخصیتش بی تأثیره هیچ چیز در فیلم نیست که هاردی رو یک بدمن جدی نشون بده . انگیزه ی هیو گلس باید انتقام باشه و انتقام باید چیزی باشه که اون رو مجبور به بقا کنه و یکی از علل نمردنش با اون وضعیت بد زخماش باشه اما این انتقام رو اصلا نمیبینیم ; پس تلاش برای بقا هم در نمیاد چون اصل کاری (انتقام) که انگیزه اش باشه در نمیاد . جاهایی که ما فقط و فقط گلس رو داریم و دیالوگی رد و بدل نمیشه ، کارگردان باید بتونه شخصیت بسازه و اوج قدرت یک کارگردان در این لحظه هاس اما نمیسازه و رد و بدل نشدن دیالوگ و سکوت به هیچ وجه در شخصیت پردازی گلس مؤثر نیست و همچنین فیلمبرداری و عناصر بصری کاملا بر خط روایی برتری دارن و همونطور که گفتم ، ایناریتو فیلمشو به لوبزکی باخته و این به نظرم مشکل کارگردانه که نتونسته تناسبی بین داستان و جلوه های بصری برقرار کنه .

فیلمنامه به شدت ضعیفه . فیلمنامه پر از سوراخ و حفره اس و کارگردان به عقیده ی من حتی نتونسته اون چیزی که روی کاغذ هست رو خوب به تصویر بکشه . به نظرم روابط اندک فیلم هم خوب شکل نمیگیره . پسری که با تام هاردی هست هم چیز خاصی به داستان اضافه نمیکنه . سکانس های مبارزه ی خرس و گلس که متعلق به لوبزکی میدونم ، فوق العاده اس و خرس دیجیتالی خیلی طبیعی در اومده . چیزی که برام سؤاله ، اینه که چرا ایناریتو به دیکاپریو گوشت خام میده بخوره و مجبورش میکنه که در کالبد اسب واقعی بخوابه خرس به شکل مصنوعی ، معرکه طراحی شده .

مشکل همون در نیومدن انتقامه که باعث میشه این موارد رو با هر منطقی ببینیم ، در نیاد . با اینکه فیلم در محیطی کاملا طبیعی میگذره و مسئله ی بقا مد نظر قرار میگیره اما نماهای محشر لوبزکی که متأسفانه در فیلم بی استفاده اس و همچنین نماهای جداگانه ای که از طبیعت میبینم ، هیچ حسی رو القا نمیکنه هر تجربه ی طاقت فرسایی یک فیلم خوب رو نمیسازه .

بازی لئوناردو دیکاپریو زیباس ولی اصلا و ابدا به پای بازی هاش در "شاتر آیلند" و "گرگ وال استریت" نمیرسه و چند پله از این دو عقب تره . نظرم این فیلم ، فیلم خوبی نیست و کارگردانی هم همینطوره . چیزی که باعث شد فیلمو تا آخر ببینم ، امانوئل لوبزکی و موسیقی فیلم بود . در واقع فیلمبرداری و موسیقی رو برنده ی واقعی میدونم 7.5 / 10

4. 23 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Democracy is so overrated.
    سپاس
    6,649
    از این کاربر 10,453 بار در 488 پست سپاس گزاری شده

Deadpool

از مدت ها قبل با تریلرا و چیزایی که دوستام تو کلاس می گفتن فهمیدم که این یه فیلم ابرقهرمانی معمولی نیس . شاید اصن بشه گفت ابر قهرممانی نیست . اممم... شنیده بودم که این فیلم قراره یه به قول معروف بشکنه تمام قوانین مربوط به فیلم ابرقهرمانی ساختن رو . همونطور که ساموئل ال جکسون توی جشنواره ی ام تی وی مووی اوارد در مورد این فیلم گفت :
    f*ck the way how you suppose to do a superhero movie
    و باید بگم واقعا هم همینطور بود . کار طبق خیلی فیلم های ابرقهرمانی دیگه داستان اوریجین این ابرقهرمان رو هم وسط فیلم آورد و باید بگم فیلم منو برد تو حال و هوای فیلمای ست روگن . کمدی فیلم در حد مرگ ست روگنی بود . و خود من اکثر اوقات فیلم رو از خنده داشتم خفه می شدم . و در مورد ریت R فیلم هم که خیلی روش بحث بود به نظرم خوب دراومده بود هر چند با اون بحثا و چیزایی که می گفتن من توقع فیلم به قول معروف R تری داشتم که این طور نشد .
    صدای رایان رینولدز خیلی به ماسک ددپول می چسبید . انگار که این شخصیت رو مارول برای اون ساخته باشه . و نوع حرف زدن مستقیمش با مخاطب هم به کمدی کار کمک می کرد . ولی شخصیت های دیگه . اون آهنی روس و دختره که اسم طولانیش الان یادم نیست چندان روشون کار نشد و به قول فراستی در نیومدن و تیپ بودن تا شخصیت . هر چند من در مورد شخصیت شدن خود ددپول هم نظری نمی دم . همچنین ویلن فیلم هم درنیومده بود خیلی . اسپویلر آلرت :
    مشاهده محتوا اسپویلر
    الان اون دختره ای که واسه فرانسیس کار می کرد ته فیلم چی شد ؟ یا خود فرانسیس چرا به ددپول دروغ گفت که می تونه درمانش کنه و چرا وقتی جونشو تو خطر دید چیزی گفت که ددپول اونو بکشه ؟ اصن این فرانسیس شخصیتش به نظر من به شدت بد بود . کمدی اون آخرو دوس داشتم . جایی که ددپول می خاد فرانسیس رو بکشه و اون آهنیه میاد و یه سخنرانی حماسی با اون تم می کنه و بعد ددپول در یک حرکت ضدکلیشه ای میاد و وسط سخنرانی فرانسیسو می کشه . این صحنه ی کمدی عالی دراومد

در کل به عنوان یه فیلم کمدی به شدت ازش لذت بردم و به شدت توصیه میشه . حتی این کار نشدن زیاد روی بعضی شخصیتا خیلی رو اعصاب آدم راه نمیره توی فیلم و کمدیش (که کمدی خوبی بود ) این سولاخای فیلمنامه ای رو پر کرد . و فیلمبرداری کار و اسلو موشن ها و فلش بک ها و فلش فوروارد ها همه به شدت در خدمت کمدی کار بودن که باعث هر چی خنده دار تر شدن فیلم می شد . موسیقی ها و آهنگ هایی هم که برای لحظات مختلف فیلم انتخاب شده بود به حس بهتر ما ازون لحظه کمک می کرد .
    8.1/10

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

به عمرم خیلی فیلم مزخرف دیده بودم ولی فیلم مزخرفی که این همه فروخته باشه و کل دنیا این همه منظرش بوده باشن ، این همه تعریف ازش شده باشه این همه رکورد شکسته باشه ، اولین باره!!
    انصافا مزخرف کلمه ی درستی نیست ولی وقتی انتظاراتت از یه فیلم به این شدت و این طوری فجیع تخریب میشه ، انگاری که بمب اتم جلو صورتش ترکیده باشه! اونوقته که یه فیلم لایق این صفت میشه. جداً این فیلم رو رقیبی برای شکست رکورد فیلمی مثل آواتار قرار داده بودن؟؟ اینه همون فیلمی که میگفتم یه عالمه رکورد شکسته ؟؟؟ این فیلم داغون؟؟؟
    آخه من نمیدونم اون شامپانزه کجاش دیدن داره که به خاطرش اینه همه آدم برن سینما با اون نعره های ضایعه اش یا اون هریسون فورد پاتال یا حتی اون روباتای اسقاط! خلاصه عجیب دل مبارکی دارن این مردم آمریکا با این نستالژیشون!!!از طرفی این دختری که همه اینقدر ازش تعریف میکننو مثل ورژن دخترانه ی آرنولده میمونه عجب بازی نجسبی داره !! حالا میخوان برا بازی در نقش تامرایدر هم انتخابش کننن؟؟؟!؟! یعنی امیلیا کلارک بشه تامبرایدر شرف داره باز!
    از طرفی با این که همه چیز در سینما پیشرفت کرده ، ولی متاسفانه پیشرفت به مملکت این فیلم هنوز نرسیده !
    خلاصه از چی این فیلم این همه گقتن چرا این همه فروش داشته و ما منتظر چیه این بودیم الله و اعلم!!
    داستان مال دهه ی 80 بازیگرا همه داغون بازیه ها و افکت ها همه بی خود.فقط اسم فیلم بوده که فروش داشته نه چیز دیگه ای .
    امتیاز من 4.5 از 10

.

7. 16 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

10Cloverfield Lane

پارانویا یا حقیقت؟
    آماده باشید که یکی از بهترین فیلم های ژانر Mystery رو تماشا کنید ، به جرئت میتونم بگم توی 10 فیلم برتر راز آلود عمرم قرار گرفته ، یکی از بهترین پلات هارو داره ، موسیقی مرموز فیلم دقیقا همونیه که انتظار دارید و واقعا عالیه . بازیگرا محشر بازی میکنن ، کلا یه فیلمیه که با مغزتون بازی میکنه و مدام پیش خودتون میگین پارانویا یا حقیقت ، کدوم بالاخره راست میگه ... جی جی آبرامز تهیه کنندست و هممون میدونیم جی جی چه آدم خفنیه و مدارم داره پیشرفت میکنه . فیلم به کارگردانی Dan Trachtenberg هست و البته کارگردان گم نامیه اما دیگه نه ، با 15 میلیون بودجه تونسته حدود 106 میلیون دلار در بیاره ، حالا فروش به کنار منتقد ها با فیلم خیلی حال کردن خلاصه از دوطرف تایید شده هم مردم هم منتقد ها . مهم نیست اثر علمی تخیلی سال 2008 یعنی Cloverfield رو دیده باشید یا نه ، مهم این فیلم ـه و ندیدنش خلاصه حرامه حالا بعدا اگر خواستید اون نسخه 2008 رو ببینید .
    یه توصیه هم بکنم این که از فیلم هیچ تریلری نبینید و حتی پوستر هاش رو هم نبینید بزارید خودش داستانشو بهتون بگه و لذت ببرید .

10/10
    Trump2016

9. 19 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 329 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

Triple 9
    یه فیلم خیلی ضعیف که به با وجود داشتن بازیگرای خوب به هیچ عنوان بهتون توصیه نمی کنم ببینید فیلم تو فیلمنامه مشکل زیاد داره کارگردانی ضعیف هم باعث بدتر شدن فیلم شده نمره من به این فیلم 4

11. 17 کاربرِ زیر از stc37 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

This Wound Won't Seem to Heal
    سپاس
    2,081
    از این کاربر 2,636 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

The Revenant, فیلمیه که توش شاهد انتقام انسان از انسان و یا شاید طبیعت از انسان هستیم
    اما اینجاست که گلس ( با بازی دی کاپریو ) از انتقام طبیعت جون سالم به در می بره تا انتقامشو از فیتزجرالد ( هاردی) بگیره.
    من با یه پیش زمینه ی کاملا مثبت به سمت این فیلم رفتم ولی باید بگم در اون حدی که ازش تعریف شد خوب نبود. یه فیلم کم دیالوگ و در بسیاری از صحنه ها کاملا خسته کننده. شیوه روایت مستندگونه ایناریتو شاید به مزاق خیلی ها از جمله خودم خوش نیاد اما اون چه که باعث میشه تحسینش کنم, جسارتش در به تصویر کشیدن یه همچین فیلم سختیه. سخت به معنای واقعی! فیلمی که نه ماه صرف ساختش شده و خیلی از صحنه ها فقط تو بازه مشخصی از روز به دلیل تابش نور قابل برداشت بودن و این سخت گیری ایناریتو و لوبزکی ( فیلم بردار) رو میرسونه. فیلمی که پروداکشن کارو به دلیل ذوب شدن برف ها از کانادا به جنوبی ترین نقطه ی آرژانتین می بره تا همه چیز طبیعی به نظر بیاد که انصافا قابل تقدیره
    داستان فیلم به نظرم هیچ گونه پیچیدگی نداره; البته که در نماهای ابتدایی واقعا گیج کنندست و همه چیز سریع اتفاق می افته. فیلم برداری روی دست لوبزکی هم به طبیعی بودن کار کمک شایانی کرده. بازی بازیگرا هم که دیگه جای نقد نداره و اما دی کاپریو...

دی کاپریو بازیگریه که کار ضعیف نداره و اما بعضی فیلم ها جای کار بیشتری داره که مسلما به دیده شدن بازیگر کمک می کنه. به شخصه بازیشو توی گرگ وال استریت بیشتر می پسندم چون همون طور که گفتم جای بازی بیشتری داشت و اما امسال اگه قرار بود از بین فاسبندر و دی کاپریو ( فیلم های این دو نامزدو بیشتر ندیدم) یکیو واسه اسکار لایق بدونم, اون فاسبندره
    با همه این توصیفا, سکانس اخر فیلم و بازی چشمی دی کاپریو فوق العادس!
    داستان به نظرم عاری از باگ و اشتباه هم نیست; برای مثال

محتوای اسپویلر

در کل فیلمیه که ارزش یه بار دیدنو داره و واقعا به دلیل این پروداکشن سخت باید یه خسته نباشید جانانه گفت به عواملش

13. 22 کاربرِ زیر از sky-boy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

فیلم اصلا تکلیفش با خودش معلوم نیست کارکترها انگاری که یهویی پریدن وسط یه ماجرا که حالا کارگردان هم که هیچی!دیالوگها بریده بریده! احساس تو فیلم اصلا دیده نمیشه حالا مثلا اسمش دوران عاشقیها.بازی ها به شدت مصنوعی .
    همه بازیگرا همه امتحان پس داده و همه در حد اسکار ولی فقط اسم و رسم دارن و از بازی خبری نیست بازی ها همه پژمرده و بی احساس دیالوگها بی معنی انگار که اصلا قرار نیست به جایی ربط داشته باشن.این دیالوگ تموم نشده اونیکی میپره وسط. انگار که یه خانواده ای رو در نظر بگیرین که از هم خجالت میکشن و نمیتونن یه صحبت درت و حسابی با هم داشته باشن و من نمیدونم کارگردن خمار بوده یا جریان چیز دیگه ایه؟!!!
    به قدری تو فیلم سعی شده که با کلمات مثلا قلمبه چنان وکیل بودن خانومه یا چنان بیزینس من بودن اون یارو چاقاله رو پررنگ نشون بدن که از اونرو بام افتاده پایین . تعجب میکنم کارگردانه نمیفهمه کلمات و جمله های دیالوگ ها مصیبتن ، بازیگرا همنمیفهمن؟؟؟()
    حالا با این همه دست انداز انواع و اقسام پیامهای اخلاقی هم تو فیلم مثل پیام بازرگانی خودنمایی مبکنه !
    این لیلا حاتمی هم که عند نچسباس! بازیش همیشه بیمارگونه طوری که انگار رو به موته ، انگار به زور پرتش کرده باشن جلو دوربین .چیه؟!اسم اینو گذاشتن بازیگری هنرپیشگی؟
    همیشه هم تو این جور فیلم های مثلا اعصاب خورد کن بازیش میدن با اون میمیک ها با اون صورت و قیافه ای که از یک کیلومتر دورتر داد میزنه من دارم بازی میکنم.
    واقعا مسخره اس یعنی فیلم نامه نویس هامون، کارگردانامون ، بازیگرامون این همه تعطیل هستن؟
    امتیاز من:3 از 10

.

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

Cries & Whispers

"فریادها و نجواها" اثر بی نظیر اینگمار برگمان افسانه ای . بعضی فیلم ها هستن که نوشتن و حرف زدن دربارشون خیلی سخته و به سختی آدم میتونه احساسش رو در مورد اونها بیان کنه . این فیلم برای من این چنین هست .

فیلم درباره ی دختری هست به نام "اگنس" بر اثر ابتلا به سرطان در حال مرگه . دو خواهرش به نام های "کارین" و "ماریا" بر بالینش آمدند و "آنا" خدمتکار باوفا و مهربان ، از او پرستاری میکنه .

اولین چیزی که در فیلم توجه ما رو به خودش جلب میکنه ، کابرد بسیار فراوان رنگ قرمز در تزیینات داخلی خانه هست . جدای از جلوه های بصری خارق العاده ای که این رنگ به تصاویر اثر میده و هنرنمایی سون نیکوست ، کاملا در خدمت محتوای فیلم هست . رنگ قرمز تصویرگر فضای غمبار و رنج آلود خانه هست . شخصیت ها و روابطشون کاملا بررسی میشه و ما با همه آشنا میشیم . شباهتی میان این فیلم و "پرسونا" وجود داره .

"ماریا" با بازی لیو اولمان مانند پرسونا نقاب بر چهره داره و خودش رو گول میزنه نقش خوب بودن و مهربان بودن رو بازی میکنه و در آخر نقاب از چهره اش برداشته میشه و ما چهره ی واقعیش رو میبینیم . ماریا با یک دکتر هم رابطه داره و اون سکانس حرف زدن با دکتر روبروی آینه و حرفای دکتر همون بحث نقاب هست که در ابر شاهکار پرسونا هم مشاهده کردیم . دکتر هم به نوعی ماریا رو تحقیر میکنه . "اگنس" بیمار دختری بود که همیشه در آرزوی دوست داشتن و دوست داشته شدن بود و روابط سردی با مادرش داشت اما هیچوقت به این آرزوش نرسید . ما رو یاد اینگرید تولین در شاهکار دیگر برگمان به نام "سکوت" میندازه . آنا در فیلم زنی هست که بچه اش رو از دست داده و ما از طریق فلش بک ها و رجعت به گذشته باهاش آشنا میشیم . زنی که با اگنس رابطه ی خوبی داره و تنها کسیه که واقعا دوسش داره . در واقع داره براش مادری میکنه و فهمیدن اینکه کودک خردسالش رو هم از دست داده ، باعث میشه برامون معنای عمیق تری پیدا کنه . رابطه ی آنا و اگنس که حکایت از کمبود محبت داره ، دو طرفه اس . در "سکوت" هم همه کمبود محبت داشتن اما ماجرا متفاوت تر از این فیلم بود . "کارین" در این فیلم با بازی اینگرید تولین زنی اشرافی هست که از عشق ورزیدن متنفره و دوست نداره کسی نزدیکش بشه و شوهرش هم مردیه که زنش رو از عشق تهی کرده و احساسات زنش رو به نوعی سرکوب کرده . این ماجرا اونقدر تلخه که کارین برای رابطه نداشتن با شوهرش شیشه ای رو رحم خودش فرو میکنه . کارین و ماریا هیچکدوم به اگنس عشق نورزیدند .

پس نباید توقع داشت به مرده اش هم عشق بورزند . عشق در این فیلم رومنس نیست بلکه با شفقت و ایثار همراه هست . نگاه برگمان به کشیش در این فیلم متفاوته . در اینجا کشیش بر بالای سر جسد اگنس اشک میریزه . سکانسی که اگنس از ماریا و کارین تقاضای محبت و عشق میکنه دردناکه . هر دو از عشق (و شاید مرگ) گریزان هستن . کارین میگه "نفرت انگیز و بی معنیه" و ماریا میگه "من شوهر و دختر دارم" . بهانه ای دنیوی برای فرار از عشق ورزیدن .

"فریادها و نجواها" روایت چهار انسان رنج کشیده هست که دیوارهای قرمز عذاب و رنج اونها رو در بر گرفته . برگمان در فیلم فقط مسئله مطرح نمیکنه بلکه راه سعادت و خوشبختی رو عشق و همدلی نشون میده ، همون چیزی که در شاهکار دیگرش یعنی "در ورای آینه" نشون میده . به قول یک منتقد ،اگنس که از مرگ غریب الوقوع و دردناکش آگاه بود ، از حضور در کنار خواهراش به عنوان "کامل شدن" یاد میکنه و این کامل شدن بسیار زیباست . شخصیت پردازی به معنای واقعی کلمه بی نقصه و تعریف از برگمان و سون نیکویست تکرار مکررات خواهد بود . 9.5 از 10

16. 23 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

مدت ها بود فیلم دیدن هیچ لذتی نداشت تا اینکه این فیلمو دیدم ، از این مدل فیلماست که زمان درونش در حرکته

تا انتها هیجان و استرس و کنجکاوی در فیلم ، بیننده رو میخکوب میکنه ، داستانی به شدت جذاب و هیجان انگیز

احیانا به دنبال هیجان میگردین این فیلم گزینه مناسبیه......

10 Cloverfield Lane

ممنون از .Ven0m.@ بابت معرفی فیلم
    9.9/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

18. 21 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

ابد و یک روز

این فیلم رو من دیدم ناخودآگاه یاد مرثیه ای بر یک رویا آرنوفسکی افتادم ، و الان خیلی خوشحالم که برای خود من فیلم قوی تر از اثر ایشونه (من به آرنوفسکی ارادت دارم با کشتی گیر ـش زندگی کردم بی احترامی نشه) واقعا یه اثر پرفکت و بی نقص که میدونم سازنده ها نهایت زورشونو زدن تا اونجایی که رژیم میزاره سنگ تموم بزارن توی نشون دادن جامعه ، خیلی قوی ـه کار ، حین دیدن فیلم تو سینما یه
    پسر بچه 12 13 ساله برادر 7 8 سالشو اورده بود فیلمو میدیدن ، یعنی نظارت در حد پشم ـه تو اینجا منی نمیدونم چه فازیه ، اصلا PG-13 نیست فیلم.
    بازی نوید محمد زاده یه چیزیه ماورای تصور که میدونین هم داره میترکونه و تو بیشتر فیلم های خوب این چند وقت اخیر هست ، دارم روز شماری میکنم این لانتوری بیاد ، بزنیم به بدن .
    خلاصه این که من ـی که زیاد سینمای ایرانو دنیال نمیکنم اما جدیدا مشتاق شدم ، نسل جدید فیلمسازای ایرانی دارن شخم میزنن خلاصه ،
    10/10 نوش جونش
    Trump2016

20. 17 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 157 از 316 اولیناولین ... 57107132147155156157158159167182207257 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع