برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 167 از 317 اولیناولین ... 67117142157165166167168169177192217267 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,661 تا 1,670 از مجموع 3164
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

سپاس
    25,365
    از این کاربر 20,375 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

Swiss Army Man - 2016

از نظر مفهومی یکی از مزخرف‌ترین فیلم‌هایی که در عمرم دیدم، به هیچ وجه گول امتیازات قابل قبولی که فیلم گرفته (بیشتر به دلیل کیفیت خوب تصاویر و فیلمبرداریش) رو نخورید. ایده‌ی اصلی خوب فیلم میتونست با داستان بهتری پرداخته بشه نه با یک داستان آبکی و طنز حال بهم زن البته شروع فیلم خوبه. فیلمنامه فاجعه‌ست و البته عجیب و غیرعادی، فیلم عمدأ میخواد حال بیننده رو بهم بزنه و در این راه موفقه! در مورد بازیگری‌ها نمیتونم بگم بد بازی کردن ولی اصلأ از اکت بازیگران اصلی خوشم نیومد (دنیل رادکلیف نقش یک آدم نیمه مُرده عجیب و غزیب رو بازی میکنه) ولی در این فیلم یک بازیگر خیلی خیلی خوب به نام "مری الیزابت وینستد" بازی میکنه که واقعأ بازیگر آینده‌داری هست هرچند نقشش توی این فیلم خیلی کوتاه بود. پایان فیلم هم کاملأ قابل حدس بود و کلأ فیلمنامه از هر لحاظ فاجعه بود و روی موضوع مزخرفی مانور داده بود و ایده‌ی اصلی فیلم نابود شده، تصور کنید که فلسفه و طنز با هم قاطی شده باشند و نتیجه‌اش شکل‌گیری یک فیلم عجیب و بدون معنی هست، درحالی که داستان میتونست خیلی بهتر باشه و درام فیلم را چاشنی طنز بی‌ادبانه و حال بهم زن نکنه. کارگردان سعی کرده به هر وسیله‌ای که شده یک فیلم عجیب و غیر معمول بسازه و در این راه هم موفقه.
    جناب کارگردان میخواستید فیلم عجیب و غیرمعمول بسازید موفق شدید.
    میخواستید فیلم حال بهم زن بسازید موفق شدید.
    میخواستید فیلم خوب بسازید موفق نشدید!!
    در کل کاملأ پشیمون شدم از دانلود این فیلم. بعضی از سکانس‌ها هم اینقدر از منظر دیالوگ‌ها کسل کننده بودند که مجبور میشدم فیلم را بزنم جلو و اسکیپ کنم! اگر قبلأ دانلودش کردید در شیفت دیلیت کردنش شک نکنید و به خودتون رحم کنید.
    امتیاز 5/10- (به علامت منفی توجه شود)

ویرایش: الآن رفتم چند تا از نظرات سایت متاکریتیک رو خوندم، خیلی نظرم به نظر ایشون نزدیک هست. باور کنید فحش نداده! من روم نمیشد یک نکته‌ای رو بگم ولی این گفت! اگر فیلم رو ببینید میفهمید عین حقیقت رو گفته:

Probably the worst movie of the decade. Overrated f*art-centric hipster crap. I mean really, this movie is bottom of the barrel and whoever funded this movie was clearly smoking crack
    Can't find yourself. Lost in your lies

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,318 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

landmine goes click 2015
    این فیلم محصول 2015 هستش و کارگردانش گرجستانیه و لوکیشن فیلم هم مال گرجستانه . بازیگرای فیلمم آمریکایی و گرجستانی هستند. ژانر فیلم تریلر و هیجانی هستش . خلاصه داستان : سه تا دوست آمریکایی واسه تفریح اومدن تو کوههای گرجستان که بنا به دلایلی پای یکی از اونا میره رو مین ( دلیلش رو نمیگم اسپویل نشه ) واسه این که مین منفجر نشه نباید از جاش تکون بخوره تا اینکه یکی از محلی های اونجا سر میرسه با یه سگ و ...نظر خودم : فیلم کاملا انتظار من رو بر آورده کرد . یه تریلر عالی غیر قابل پیش بینی که تا لحظه آخر هیجانش رو حفظ میکنه . تماشای بعضی سکانسای فیلم واقعا سخته جوری که میخوای بزنی جلو فیلمو . فیلم عالی شروع میشه بدون مقدمه چینی اضافی و عالی تموم میشه . اصلا انتظار یه همچین پایانی رو نداشتم. بعد از اینکه فیلم تموم میشه آدم به فکر فرو میره که یه کینه شخصی ساده چه جوری به این جا ختم شد و یه سری بی گناه قربانی شدن. اگه فیلم هیجانی و انتقامی دوست دارید این فیلم واسه شما ساخته شده . نمره من : 8 از 10

5. 18 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    328
    از این کاربر 949 بار در 84 پست سپاس گزاری شده

Spellbound 1945

طلسم شده یه کار دیگه از آلفرد هیچکاک که این یکی رو ندیده بودم. به نظرم هنوز که هنوزه کسی نمیتونه معنای راز آلود رو مثل هیچکاک توی فیلماش پیاده کنه و تا لحظه آخر اتفاقاتی میوفته که انتظار نداری. و اون رابطه عاشقانه کنارش جذابیت فیلم رو افزایش میده . فوق العاده مثل همیشه نمره من 10/10

7. 19 کاربرِ زیر از Constantin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,131
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

سلام بر دوستان تی وی ورلدی.مدتی بود که مشغول ساخت فیلمی بودیم که چند روز پیش کارهاش پایان یافت.ممنون میشم این فیلم کوتاه ببینید و نظر بدید.
    >> چون جایی مناسبی پیدا نکردم متن در این تاپیک قرار دادم.
    www.namasha.com/v/ep7sle5i

Wassup??
    سپاس
    821
    از این کاربر 1,076 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط parkourr نمایش پست ها
    lucy
    خلاصه داستان:
    سلام دوستان اولین بار دارم همچین پستی میزارو اگه اشباهی پیش اومد معذرت میخوام
    خب lucy درباره ی دختری که یه انفاقی واسش میفته و بعدش میتونه از درصد بیشتری از مغز خودش استفاده کنه این فیلم داره میگه که ما معمولا از 10 درصد مغز خودمون استفاده میکنیم و اگه بتونیم از درصد بیشتری از مغز خودمون حتی 100 درصد چه کارهایی میتونیم بکنیم
    من معمولا از اینجور فیلمها خوشم میاد فیلم transcendence یه جورایی شبه این بود من از 10 بهش 7 میدم
    اینم لینک imdb

http://www.imdb.com/title/tt2872732/
    قبلا یه بار میخواستم این فیلم رو نگاه کنم، اوایل فیلم (حدودا 20 دقیقه) رو نگاه کردم، اما زیاد جذب نشدم، اما دیشب تصمیم گرفتم ادامه شو ببینم، و در ادامه فیلم از این رو به اون رو شد به طوری که عاشق ایده ی داستان فیلم شدم

مشاهده محتوا اسپویلر
    موضوع استفاده ی 100% از توانایی مغز انسان یه موضوعیه که من خیلی بهش علاقه مندم و برای همین با دقت تا آخر فیلم توجه کردم و لذت بردم

اما خب به نظرم میتونست بهتر از این باشه، مثلا شخصیت های منفی اینقدر بی خاصیت و خنگ نباشن و یک شروع جذابتر و یک پایان قابل قبول تر...

به هر حال اینقدر از فیلم خوشم اومد که بهش امتیاز 9/10 دادم.

10. 18 کاربرِ زیر از P!NK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I,m Coming Back
    سپاس
    3,121
    از این کاربر 366 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

خدمت دوستان گلم عرض کنم یه ساعت پیش یه فیلم هندی دیدم به اسم جوخه انتحاری، قطعا بدترین فیلمی بود که تو این چند سال اخیر دیدم.
    چنتا ادم بده تو پنج دقیقه جمع میشن، میبرنشون وسط میدون جنگ یک میلیون نفر میکشن، یه نفر و نجات میدن این وسط یه نفسی تازه میکنن بعد طبق معمول بعدش میرن دنیا رو نجات میدن. سربازایی که جلو اینا به عنوان دشمن قرار گرفته بودن همشون رو حالت اسون تنظیم شده بودن.
    یعنی من عاشق این ادم بده ی داستان شدم، ادم بدتر از کارا نمیتونستن واسه این نقش پیدا کنن.
    جوکر افتضاح بود، خندیدنش، حرف زدنش. هارلی فاجعه بود. رابطه جوکر و هارلی مسخره بود.
    بد بود. خیلی بد بود. اون از بتمن و سوپرمن این از جوخه انتحاری جفتشون بد بودن.
    شاید اینجا دوستانی باشن که ار فیلم خوششون اومده باشه، من نمیخوام به نظرشون توهین کنم یا ناراحتشون کنم
    اینا فقط نظره منه. ببخشید زیاد نوشتم اخه خیلی عصبانیم. خدا وکیلی این چی بود...

12. 23 کاربرِ زیر از آریا بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

it's LEGEN...wait 4 it...DERY
    سپاس
    668
    از این کاربر 959 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

SWISS ARMY MAN 2016
    فیلمی عجیب و مفرح و شگفت انگیز و عاطفی و واقعا لذت بخش
    هم طنز فیلم خیلی خوب بود وا واقعا من رو خندوند (شاید به نظر خیلی ها چندش باشه) و هم مفاهیمی که فیلم بهش پرداخت خوب بود و نماد ها و استعاره های خیلی قشنگی داشت
    باید فیلم رو با یه دید سورئال و غیر منطقی نگاه کرد
    من که واقعا لذت بردم خیلی خوب بود
    جا داره به موسیقی متن فیلم هم اشاره کنم که از بس خوب بودن باعث شد برم آلبومشو دانلود کنم، به تم فیلم خیلی میخورد،موسیقی که با دهان نواخته شده و شعرهای به ظاهر بی معنی روش خونده میشه

14. 12 کاربرِ زیر از ADOLOVSKY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,833
    از این کاربر 7,973 بار در 806 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط آریا نمایش پست ها
    خدمت دوستان گلم عرض کنم یه ساعت پیش یه فیلم هندی دیدم به اسم جوخه انتحاری، قطعا بدترین فیلمی بود که تو این چند سال اخیر دیدم.
    چنتا ادم بده تو پنج دقیقه جمع میشن، میبرنشون وسط میدون جنگ یک میلیون نفر میکشن، یه نفر و نجات میدن این وسط یه نفسی تازه میکنن بعد طبق معمول بعدش میرن دنیا رو نجات میدن. سربازایی که جلو اینا به عنوان دشمن قرار گرفته بودن همشون رو حالت اسون تنظیم شده بودن.
    یعنی من عاشق این ادم بده ی داستان شدم، ادم بدتر از کارا نمیتونستن واسه این نقش پیدا کنن.
    جوکر افتضاح بود، خندیدنش، حرف زدنش. هارلی فاجعه بود. رابطه جوکر و هارلی مسخره بود.
    بد بود. خیلی بد بود. اون از بتمن و سوپرمن این از جوخه انتحاری جفتشون بد بودن.
    شاید اینجا دوستانی باشن که ار فیلم خوششون اومده باشه، من نمیخوام به نظرشون توهین کنم یا ناراحتشون کنم
    اینا فقط نظره منه. ببخشید زیاد نوشتم اخه خیلی عصبانیم. خدا وکیلی این چی بود...
    من که هنوز جوخه رو ندیدم و منتظر کیفیت خوبشم ولی اینجوری که شما ازش بد میگین تنها یه دلیل داره.شما اولین بارتونه فیلم ابرقهرمانی میبینین و پیشنهاد میکنم دیگه از این فیلما نبینین و به جاش فیلم تایتانیک رو نگاه کنید.

16. 8 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    158
    از این کاربر 806 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

فروشنده

http://www.imdb.com/title/tt5186714/

یا

-آقا اجازه آدم چطوری گاو می شه؟
    - به تدریج

فکر می کنم حتی کسانی که خیلی با این فیلم ارتباط برقرا نکرده اند اذعان دارند که با اثری متفاوت از نظر ساخت، فیلمبرداری، طراحی صحنه و لباس، بازی، سوژه و البته کارگردانی طرف هستند.

پیش نیازها و نکاتی هست که به لذت دیدن و دوباره دیدن فیلم کمک می کند.

1. به رنگ لباس شخصیت ها و محیط توجه کنید که ارتباط مستقیمی با روحیات و حالاتشان دارد.
    2. نمایشنامه میلر «مرگ فروشنده» را بخوانید. 100 صفحه هم نیست!
    3. اشاره به «گاو» تنها اشاره نیست. در این فیلم شخصیت ها روند تکاملی معکوسی می پیمایند.
    4. شاگردی که از عماد در غیابش دفاع می کند و در تمامی سکانس های مربوط به کلاس حضور دارد را فراموش نکنید؟ عماد کسی ست که مظلوم واقع شده و طرفدارانش از وی دفاع می کنند.
    5. شیشه هایی که ترک بر می دارند و راه پله هایی که بخش بزرگی از فیلم را به خود اختصاص می دهند.
    6. شخصیت هایی هستند که به یکدیگر شبیه می شوند و خاکستری می شوند و در آمیخته. پیدایشان کنید!
    7. قاطی شدن وسایل آهو با وسایل رعنا و عماد معنایی بیش از آنچه می بینید دارد.
    8. نکاتی هست که اشاره به وقوع فاجعه پیش از رخ دادنش دارد.

18. 22 کاربرِ زیر از Serenita بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

تاریخ نگاری یک واقعیت

هالیوود با اینکه قدمت بسیار طولانی در فیلمسازی و ساخت فیلم هایی با محوریت شخصیت شناسی و زندگی نامه اشخاص معتبر و مهم دارد ولی گاه شکست خورده و گاه پیروز به سمت میدان و چرخه مهم اعتبار شناسی افرادی که در یک دوره تاریخی خاص ؛ کارهای مهم و جریانی از سینما و ساخت فیلم را تجربه کرده اند ؛ میرود و اینقدر برای سنجش در میدان نبرد میان خیر و شر که در واقع خیر خودشان و شر کسانی که با استفاده از اهداف از پیش تعیین شده معینی برای سرنگونی آنها تلاش کرده اند ؛ قرار گرفته است ؛ شاید نمونه های موفق در ژانر زندگی نامه اشخاص میتوان به فیلم معتبر «میلک» که به جنبش همجنس/گرایان در قبال سالهای تساوی جنسیتی در آمریکا میپردازد و یا فیلم «آمادئوس» که در مورد دوره تاریخی از زندگی آمادئوس موزارت و تقابل استاد وی با او یا حتی فیلم « لینکلن» که به شخصیت شناسی آبراهام لینکلن پرداخته میشود ولی اینبار ما با شخصیتی سینمایی و در واقع ما با تاریخ نگاری یک واقعیت در یک دوره تاریخی خیلی خیلی مهم در هالییود طرف هستیم .

فیلم «ترامبو» برای علاقه مندان به تاریخ سینمای هالیوود و همچنین عاشقان سینما که کتاب را ارجحیت به فیلم میدهند و همچنین دوستداران خالص هالییود که فیلمسازی دوره های دهه 40 و 50 هالیوود را پیگیر هستند و به دنبال درک حقیقی رویداد تاریخی که به مک کارتیسم مشهور هست و در پی آن به فعالیت های ضد کمونیست و ضد آمریکایی می پردازد در قبال آن سالها 10 نفر از افراد مهم آن دوره را به جرم کمونیست بودن و فعالیت بر ضد آمریکا ؛ متهم و مجازات میکنند ؛ توصیه میشود.

دالتون ترامبو در واقع فیلمنامه نویس سالهای مهمی از تاریخ هالییود می باشد که اینبار زندگی نامه وی بر روی پرده سینما رفته است و چقدر این زوایای پنهان شخصیت و درگیری های سیستم استادیویی هالیوود با شخصیت های ریز و درشت در فیلمسازی آن دوره به خوبی تصویر کشیده شده است ؛ دقت کنید فیلم اساس واقعیت زندگی ترامبو را به تصویر میکشد و در واقع کنش و واکنش هایی که نسبت به ظلم هایی که عده ای که به اصطلاح برای جلوگیری از ورود کمونیست بعد از جنگ جهانی دوم در نظام استادیویی از هر تلاشی دریغ نکردند تا جایی که دالتون ترامبو و 9 نفر از دوستانش را به دادگاه کشاندند و جرم محرز نشده او را به وی تحمیل کردند ؛ شاید اگر دوستان عاشق سینما ؛ خوانده باشند این گروه که به فعالیت های ضد امریکایی و ضد کمونیست مشهور هستند ؛ خیلی از خانواده ها و افراد در چرخه صنعت سینما آن دوره را مصلوب کرده اند با بزرگانی چون الیا کازان و حتی بدتر چارلی چاپلین کبیر را از هالیوود راندند .

در فیلم شخصیت جان وین ؛ کرک داگلاس ؛ اتو پرمینجر (کارگردان) ؛ ادوارد جی رابینسون و ... به خوبی به تصویر کشیده میشود ؛ و فیلم به خوبی توانسته است جزئیات ریز فیلمسازی آن دوران و حتی عکسهای باقی مانده را تطابق ببخشد و فیلم را در زمره آثار دوست داشتنی برای عاشقان سینما و روایت پردازی خوب به تصویر بکشاند .

دالتون ترامبو نویسنده و فیلمنامه نویسی که فیلمنامه فیلم «The Brave On» و «Roman Holiday» را نوشته است که برای این 2 فیلم جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را دریافت میکند ولی در واقع به جای اسم خودش با اسمهای جعلی ؛ به عرصه جنگ علیه هالیوود میرود .

جالب است که فیلم «ترامبو» برای شخصیت دالتون ترامبو در فیلم «برایان کرانستون» در سال 2015 نامزد اسکار شخصیت اول مرد میشود ؛ و برایان کرانستون به خوبی و زیبایی توانسته است در قالب شخصیت ترامبو ؛ هنرنمایی کند و نقش آفرینی ماندگاری از خویش به یادگار بگذارد .

حتی در فیلم نام کوبریک بی نقص و کمالگرا برده میشود . چیزی که اهمیت دارد و در واقع نقطه عطف فیلم می باشد ؛ تلاش های ترامبو و جنگ علیه مک کارتیسم و گروه فعالیت های ضد کمونیست و ضد امریکایی در قبال سالهای مهم هالییود می باشد و تاریخ نگاری یک واقعیت که به خوبی فیلم توانسته است آن را به تصویر بکشاند .

دیدن این فیلم برای عاشقان سینما و هالیوود توصیه میشود .

95/07/19

صفحه 167 از 317 اولیناولین ... 67117142157165166167168169177192217267 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع