برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 192 از 316 اولیناولین ... 92142167182190191192193194202217242292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,911 تا 1,920 از مجموع 3156
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

سپاس
    42
    از این کاربر 478 بار در 51 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط DEBB نمایش پست ها
    ببین اون شیوه که فیلم کات نمیشه رو چی میگن بهش؟
    به این دست فیلم‌ها که در یک تیک و بدون کات ساخته می شوند ، " پلان-سکانس" می گویند.

4. 17 کاربرِ زیر از freedom world بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

As my world, Comes crashing down, I'll be dancing
    سپاس
    156
    از این کاربر 865 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

لینک IMDB

فیلم رفقای خوب یا همون Goodfellas ساخته ی مارتین اسکورسیزی که زندگی گنگستری
    و مافیایی رو نشون میده ؛ و زوم اون روی شخصیت هنری هیل هست که از ابتدای بچگیش
    عاشق گروه گنگستری بود به طرزی که از همه چیز حتی رییس جمهور شدن برایش مهم تر
    و لذت بخش تر بود. اون از ماشین های مدل بالا و احترامی که مردم برای گنگستر ها قائل
    بودن لذت میبرد و خودش از دوره ی نوجوانی وارد گروه گنگستر محل خود شد.

به نظرم مارتین اسکورسیزی خیلی عالی به ماجرای جنایی و زندگی این نوع گروه ها پرداخته
    بازی های واقعی و دیالوگ هایی که آدم رو تحت تاثیر موقعیت خلق شده قرار میده ؛‌ زندگی
    مافیایی که درست شده و برای مثال حتی خونسرد بودن هنگام کشتن یک نفر که موقع ضرب
    و شتم کردن به فکر خراب شدن کفش هستند. یا زندگی مافیایی معنی این رو میده که مرگ
    شوخی نداره و ممکن هست هرجایی که باشی و هرکسی که باشی این امکان هست که توسط
    یک گروه مافیایی دیگه کشته بشی.

روند فیلمی که اسکورسیزی به ما نشان داد روند یک زندگی کامل بود از ابتدا تا انتها ؛ با تمام فراز و
    نشیب هایی که داشت. شادابی تا کهنگی ؛ رفاقت تا خیانت.
    اینکه : ۱- هیچوقت به دوستانت پشت نکن ۲- وقتی گیر افتادی دهنت رو بسته نگه دار .
    از هر طرفی که نگاه بشه هیچکسی به ۲ اصل پایبند نموند و این جدا از واقعیت نیست !

Ray Liotta در نقش هنری هیل که فردی حرف گوش کن و آرام نسبت به بقیه اعضای گروه بود
    کسی که نقطه ی صعود تا سقوط رو بسیار حرفه ای بازی کرد.
    بازی ها خیلی حرفه و واقعی بود ؛ از بازی رابرت دنیرو که بگذریم که یکی از بهترین بازی هاش
    بود نمیشه از بازی فوق العاده “جو پشی” در نقش تامی دور بشیم که خیلی زیرکانه و هوشمندانه بازی کرد.
    شخصیتی که داشت فردی بود تند مزاج ؛ شوخ ؛ بسیار بی رحم که کشتن یک ویتر رستوران یا یک رییس
    باند مافیایی برایش فرقی نداشت و به بهترین نحو بازیش رو به اجرا گذاشت . مقابل اون شخصیت
    جیمی وجود داشت که کاملا مخالف شخصیت تامی بود فردی خونسرد ؛‌ حرفه ای ؛ آرام .

یک نکته ی جالب دیگه که نظراتی که راجع به این فیلم خوندم خیلی عجیب بود کسانی
    که تمامی عمرشان به فیلم های هندی درجه ی پایین و فیلم های کمدی ایرانی
    چسبیده اند با کامنت هایی خالی از دقیقه ای فکر به نقد بی رحمانه این فیلم بزرگ برداختند که واقعا
    خنده داره.

یکی از سکانس های بامزه ش هم تعلق میگیره به اینجا

I'm funny how ? funny, like, I'm a clown ? I amuse you ?

امتیاز من به این فیلم ۹/۱۰

ما همه اینجاییم که با تو چای بخوریم ..!

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

Wild Tales

فیلم "قصه‌های وحشی" از لحاظ مفهومی بسیار شبیه به فیلم "خواب زمستانی" هست، همانطور که واضح است کارگردان دست به ساختار شکنی زده است. البته بسیاری از ساختار شکنی‌های تاریخ سینما باعث نوآوری و پیدایش سبک‌های مختلف شده‌اند. همانند فیلم‌های کارگردان‌های بزرگی همچون کوبریک، اینگمار برگمان و ... ولی آیا این فیلم نوآوری داشته؟
    اینکه چند داستان مجزا که مفاهیم یکسانی دارند را پشت سر هم قرار بدهیم بدون اینکه این داستان‌ها از لحاظ فرمی پیوندی داشته باشند (یعنی داستان‌ها فقط از لحاظ مفهومی همگرا میشوند) در نگاه اول از ساختار "فیلم‌سازی" بیرون می‌آید ولی در نگاهی دیگر متوجه میشویم که کارگردان هدف جالبی از این فرم مجزا دارد و هدفش این است که در ژانرهای مختلف یک مفهوم ثابت را پیاده‌سازی کند، هرچند بهتر بود بجای پرداختن به چند داستان مختلف، یک داستان مخصوصأ داستان آخر (جشن عروسی) را روایت میکرد و همانند فیلم‌هایی همچون "خواب زمستانی" بجای پرداختن به چند داستان مختلف از سبک "نمادگرایی" استفاده میکرد.
    داستان هم داستانی تکراری‌ست که بارها روایت شده است هرچند بخاطر ساختارشکنی شاید متفاوت به نظر برسد!
    اگر بخواهم مفاهیم داستان این فیلم را در چند جمله خلاصه کنم:
    با بدی‌ها و خشونت‌هایی که به تو میشود مقابله نکن! این "مقابله" منشأ پیدایش بسیاری از جرایم و حوادث بزرگ همچون قتل و ... است. طبیعت "خشن و وحشی" است و همه ی ما به خشونت، انتقام و مقابله میل داریم.
    سکانس پایانی هم سکانس عمیقی‌ست که مرا به یاد سکانس پایانی فیلم "دختر گمشده" ساخته دیوید فینچر انداخت و در ذهن من این سوال را تداعی کرد: هیچ فکر کرده‌ایم که ما چه بلایی به سر هم می‌آوریم؟
    از این‌ها که بگذریم در چند زمینه فیلم خوب عمل کرده، یکی اینکه برای نشان دادن طبیعت وحشی و حس خشونت از سکانس‌های فجیع، رقت‌انگیز و غیر قابل تحمل استفاده کرده که حس انتقام را برمی‌انگیزاند:دی. همچنین فیلمبرداری این فیلم خیلی خوب بود. و مهمترین نکته اینکه در هیچ یک از داستان‌ها ضعفی از نظر درگیر نکردن بیننده وجود ندارد و هر کدام از قسمت‌ها جذابیت خاص خودشان را داشتند ضمن اینکه ژانر هر قسمت با یکدیگر متفاوت بود! و در همین موضوع هم مفهوم جالبی وجود داشت...
    یعنی در هر قشری و در هر زمینه‌ای همچون عشق، کینه و ... طبیعت وحشی و حس خشونت وجود دارد و به عبارتی انسان ها، حیوانات و ... برای بقای خودشان همدیگر را میخورند! (قانون بقا) البته موضوع بسیار تکراری‌ست. نکته‌ای که برایم خیلی جالب بود این است که فیلم موقعیت‌های طنز خفیفی هم داشت که از آن به عنوان کمدی سیاه یاد میشود.

مشاهده محتوا اسپویلر
    از جمله میتونم اشاره کنم به به سکانسی که مهندس پول‌هایش را آرام آرام و تک تک برای جریمه‌اش میپردازد و سکانسی که در داستان آخر، داماد چاقو را بیرون میکشد و همه فکر میکنند میخواهد دست به قتل و جنایت بزند ولی با چاقو کیک را میبرد و لقمه‌ای بزرگ از کیک در دهانش میگذارد!

یکی از نقاط قوت این فیلم این است که کارگردان سریع سراغ اصل مطلب میرود و وقت تلف نمیکند. در زمینه‌ی بازی گرفتن از بازیگران، کارگردان عالی عمل کرده و بازی‌ها اکثرأ راضی کننده بودند (مخصوصأ در داستان پایانی) با وجودی که چندین داستان مختلف با بازیگرانی متفاوت روایت میشود. من به هیچ یک از شش داستان فیلم نپرداختم چون این شش داستان فقط نمونه ی کوچکی از جهانی با هزاران داستان وحشی متفاوت هستند که مفهوم همگی این داستان‌ها از طبیعت و خوی وحشی منشأ گرفته و به طبیعت وحشی ختم میشود.

امتیاز من: 8/10
    Can't find yourself. Lost in your lies

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها

Wild Tales

فیلم "قصه‌های وحشی" از لحاظ مفهومی بسیار شبیه به فیلم "خواب زمستانی" هست، همانطور که واضح است کارگردان دست به ساختار شکنی زده است. البته بسیاری از ساختار شکنی‌های تاریخ سینما باعث نوآوری و پیدایش سبک‌های مختلف شده‌اند. همانند فیلم‌های کارگردان‌های بزرگی همچون کوبریک، اینگمار برگمان و ... ولی آیا این فیلم نوآوری داشته؟
    اینکه چند داستان مجزا که مفاهیم یکسانی دارند را پشت سر هم قرار بدهیم بدون اینکه این داستان ها از لحاظ فرمی پیوندی داشته باشند (یعنی داستان‌ها فقط از لحاظ مفهومی همگرا میشوند) در نگاه اول از ساختار "فیلم‌سازی" بیرون می‌آید ولی در نگاهی دیگر متوجه میشویم که کارگردان هدف جالبی از این فرم مجزا دارد و هدفش این است که در ژانرهای مختلف یک مفهوم ثابت را پیاده‌سازی کند، هرچند بهتر بود بجای پرداختن به چند داستان مختلف، یک داستان مخصوصأ داستان آخر (جشن عروسی) را روایت میکرد و همانند فیلم‌هایی همچون "خواب زمستانی" بجای پرداختن به چند داستان مختلف از سبک "نمادگرایی" استفاده میکرد.
    داستان هم داستانی تکراری‌ست که بارها روایت شده است هرچند بخاطر ساختارشکنی شاید متفاوت به نظر برسد!
    اگر بخواهم مفاهیم داستان این فیلم را در چند جمله خلاصه کنم:
    با بدی‌ها و خشونت‌هایی که به تو میشود مقابله نکن! این "مقابله" منشأ پیدایش بسیاری از جرایم و حوادث بزرگ همچون قتل و ... است. طبیعت "خشن و وحشی" است و همه ی ما به خشونت، انتقام و مقابله میل داریم.
    سکانس پایانی هم سکانس عمیقی ست که مرا به یاد سکانس پایانی فیلم "دختر گمشده" ساخته دیوید فینچر انداخت و در ذهن من این سوال را تداعی کرد: هیچ فکر کرده‌ایم که ما چه بلایی به سر هم می‌آوریم؟
    از این‌ها که بگذریم در چند زمینه فیلم خوب عمل کرده، یکی اینکه برای نشان دادن طبیعت وحشی و حس خشونت از سکانس‌های فجیع ، رقت آمیز و غیر قابل تحمل استفاده کرده که حس انتقام را برمی‌انگیزاند، همچنین فیلمبرداری این فیلم خیلی خوب بود. و مهمترین نکته اینکه در هیچ یک از داستان ها ضعفی از نظر درگیر نکردن بیننده وجود ندارد و هر کدام از قسمت‌ها جذابیت خاص خودشان را داشتند ضمن اینکه ژانر هر قسمت با یکدیگر متفاوت بود! و در همین موضوع هم مفهوم جالبی وجود داشت...
    یعنی در هر قشری و در هر زمینه‌ای همچون عشق ، کینه و ... طبیعت وحشی و حس خشونت وجود دارد و به عبارتی انسان ها ، حیوانات و ... برای بقای خودشان همدیگر را میخورند! (قانون بقا) البته موضوع بسیار تکراری‌ست. نکته ای که برایم خیلی جالب بود این است که فیلم موقعیت های طنز خفیفی هم داشت که از آن به عنوان کمدی سیاه یاد میشود.

مشاهده محتوا اسپویلر
    از جمله میتونم اشاره کنم به به سکانسی که مهندس پول‌هایش را آرام آرام و تک تک برای جریمه‌اش میپردازد و سکانسی که در داستان آخر، داماد چاقو را بیرون میکشد و همه فکر میکنند میخواهد دست به قتل و جنایت بزند ولی با چاقو کیک را میبرد و لقمه ای بزرگ از کیک در دهانش میگذارد!

یکی از نقاط قوت این فیلم این است که کارگردان سریع سراغ اصل مطلب میرود و وقت تلف نمیکند. در زمینه‌ی بازی گرفتن از بازیگران، کارگردان عالی عمل کرده و بازی‌ها اکثرأ راضی کننده بودند (مخصوصأ داستان پایانی) با وجودی که چندین داستان مختلف با بازیگرانی متفاوت روایت میشود. دلیل اینکه من به هیچ یک از شش داستان فیلم نپرداختم این بود که این شش داستان فقط نمونه ی کوچکی از جهانی با هزاران داستان وحشی متفاوت هستند که مفهوم همگی این داستان‌ها از طبیعت و خوی وحشی منشأ گرفته و به طبیعت وحشی ختم میشود.

امتیاز من: 8/10
    با تشکر از دوست خوبمون که خیلی خوب نوشتن . واقعیتش خیلی دور شدم از فضای انجمن ها و نوشتن و اینا . الان که این پست رو دیدم که در مورد فیلم محبوبم نوشته گفتم یه خورده بنویسم :دی

من یه دسته جداگونه برای خودم ساختم و فیلمهای خاصی رو جدا کردم با نام خرکی :دی فرض کنید یه ژانره . مثال هم میزنم مثل اسکارفیس ، حروم زاده های لعنتی ، دیپارتد و .... هر فیلمی که مغزمو به گا میده وقتی تموم میشه . یه جورایی دیوونه وار هستند . اینجوری به این فیلم ها نگاه میکنم و گذاشتمش تو این دسته . البته به سلیقه و حس و حال کلی ـم هم برمیگرده .

وایلد تیلز هم تو این دسته هست . دیوونه وار هست . هر اپیزود دیوونه وار . فیلم همچی تمومه . از اون فیلم های بود که بار دوم خیلی بیشتر لدت بردم . در ادامه حرفای پیمان بگم که میتونم به عالی بودن فیلم نامه و داستان هر اپیزود اشاره کنم اینه که هر اپیزود پایان فوق العاده ای داره . این روزا که فیلم نامه و قصه های خوب خیلی کم شده تو سینما توی این فیلم قصه های خیلی خوب هر چند کوتاه داریم و همونطور که پیمان گفت کاملا شما رو مجذوب فیلم میکنه . من به این فیلم 5/5 میدم .

پ.ن: از اون فیلم هاست که وقتی فیلم تموم شد ( برنامه استعداد های موسیقی که داورها دکمه تایید و قبولی خواننده رو میزنن ) دکمه رو دیوونه وار میکوبم نه یه بار صد بار :دی

پ.ن: یه فیلم خیلی خوب دیگه از سینمای ارژانیتن معرفی کنم که اکثر فیلم باز ها دیدنش . رازی در چشم هایشان The secret in their eyes 2009 . کاری به جایزه گرفتن و اینا ندارم . این فیلم هم همچی تمومه . فیلم زندگییه منه . فیلم شماره یکم . عاشقونه ای زیبا با فیلم نامه و کارگردانی در حد و شخصیت های فوق العاده .

تا اینجا هستم از اخرین فیلمی هم که دیدم و تو ذهنم مونده بگم . قوی سیاه - ارانوفسکی

بعد از سالها حوصلم شد و دیدمش . از نظر خودم بازی ناتالی پورتمن (بهترین و قوی ترین بازی پورتمن) از فیلم بالاتر بود . من خیلی کم تحت تاثیر بازی های زن قرار میگیرم و بنظرم پایین تر از بازی های مرد ها هستن . وولی بازی پورتمن جز بهترین بازی های زن ها بود . عالی بود

فیلم 3/5

پورتمن 5/5

8. 21 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    554
    از این کاربر 3,795 بار در 453 پست سپاس گزاری شده

You're Not You

فیلم بد شروع نشد ولی جوری ادامه پیدا کرد که مسیر درامو گم کرد و اونقدر به سمت لوده بازی و مسخره بازی کشونده شد که دیگه یه جورایی زوری تحملش کردم.

یه سری شخصیتها که انگاری بدون هیچ هدف خاصی فقط برای وقت پر کردن و زود تموم شدن فیلم وجود دارن. در چنین فیلمی پیچشها و توییستها نقش مهمی بازی میکنن. این احساس وجود داره که تقلید باعث پاره آشفتگیهای روایی در پایان فیلم شده. متاسفانه شاید بشه گفت که مهمترین مشکل فیلم در کم مایگی منبع اصلیش و تمرکزش بر آرکه تیپها به جای شخصیتها هستش.

فیلم اونقدری حفره و سوراخ داره که حتی بازی نسبتا خوب سوانک هم یه جورایی به هدر رفته

Love

همه میدونن که من چجوری ارادتمو به سینمای اروتیک نشون دادم ولی این فیلم نوئه دیگه واقعا گندشو درآورد و از وقت صرفه جویی میکنم در این لحظه و میگم که این فیلم بیش از این ارزش نوشتن نداره.

پ ن: یعنی من شاید حاضر باشم اون منچسترو با تمام غم و اندوهش چندین بار ببینم تا اینکه اون فیلمو با اون چهره های خندون روی پوسترشو ببینم. ولی اون Love وضعش به مراتب از این خرابتره. به قول یه عزیزی، فیلم یه جاهایی میره تو فاز شیم مک کویین، یه جاهایی میره تو فاز آگراندیسمان، یه جاهایی میره تو فاز تصادف دیوید کراننبرگ. منم مشکلم با اونچه که نشون میده نیست، با چطور نشون دادنشه

10. 20 کاربرِ زیر از DEBB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    158
    از این کاربر 806 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

رگ خواب
    حمید نعمت الله

آی عشق چهره آبی ات پیدا نیست

نقاط قوت
    موسیقی متن بی نطیر با صدای نازنین همایون شجریان
    داستان نسبتا نو
    بازی های پخته
    درون مایه روان شناسانه

نقاط ضعف
    مونولوگ های گاه زاید (به بازی حاتمی باید ایمان داشت و اینکه وی می توانست در بسیاری صحنه ها تنها با نگاهش مفهوم را برساند تا با آن مونولوگ هایی که انگار دختری دبیرستانی در دفتر خاطراتش می نویسد)
    ریتم نسبتا کند کل فیلم و آوار وقایع بندی عبرت آمیز در انتها

12. 20 کاربرِ زیر از Serenita بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I_am_Urmia_Lake #
    سپاس
    21,878
    از این کاربر 1,896 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

2011 (O jik geu dae man (Always

IMDB

مثل یک شعر عاشقانه ، وصف ناپذیر و زیبا ... مثل قلبی پراز و عشق و عاطفه ... یک ملودرام زیبا و خالص . کمتر اتفاق می افتاد که فیلمی این چنین ، احساسات مارو پراز عشق و عاطفه بکنه . بازم از سینمای متفاوت کره ،یک فیلم درام و عاشقانه دیدم . واقعی هست که میگن ، زمین گرده و سرنوشت ماهارو در هرجایی باشیم به هم میرسونه . سرنوشت چئول (بوسکور سابق با گذشته تیره ) و جئون (نابینا و پرتلاش و مهربون) با تمام سختی هایی که کشیدن خیلی به هم نزدیک بوده ... این فیلم جوری ساخته شده که حتی کوچکترین جزئیاتش تو ذهن ما هک میشه .از لمس کردن نور ،حس عشق و محبت ،بازی بچه ها ،بوسه زیبا ، حس بغل کردن ،احساسات خانواده نسبت به سگ ،مسابقات بوکس ،طرز لباس پوشیدن ،ماساژ دادن ... الان که دارم مینویسم تک تک صحنه ها از ذهنم میگذرن .بازیگران اصلی ،در واقع همه بازیگران خیلی خوب بودن و همشون سهمی در زیباتر شدن این فیلم داشتند ... مخصوصاً (Ji sub , hyo joo ) یکی مردی با چهره ای زیبا و با اندامی ورزشی و خوشتیپ و شکست ناپذیر . و دیگری دختری شیرین و زیبا و دوست داشتنی و بامحبت و ظریف ...

در کل سینمای کره یکی از بهترین انتخاب ها در این ژانره ...
    امیدوارم مثل من از این دیدن این فیلم لذت ببرید ... و از سینمای تنهاییتون خوشحال بیرون بیایید .

امتیاز این فیلم : 9/10

14. 22 کاربرِ زیر از S@eeD-Mj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,785
    از این کاربر 7,919 بار در 803 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Rick Grimes نمایش پست ها
    LIFE

بسیار فیلم زیبا و سرگرم کننده‌ای بود. تا حالا هرچی فیلم فضایی دیدم که راجب حمله فضایی‌ها بوده، جنگشون توی زمین اتفاق می‌افتاد، اما این یکی خیلی خوشم اومد که از این نظر متفاوت بود. اگه بخوام از نکات منفی بگم یکی طراحی موجود فضایی بعد از اینکه حمله‌ور شد بود، به‌نظرم اگه همونطور گیاه مانند رشد میکرد بهتر بود چون یهو از یه چیزی شبیه گیاه تبدیل به هشت‌پا شد و یکی دیگه هم انتخاب بازیگر زن اصلی بود، اصلا ازش خوشم نیومد و نچسب بود. اما فارق از نکاتی که گفتم همه چیز این فیلم رو دوست داشتم. مخصوصا اون آخرش اصلا حدس نمی‌زدم اینطوری بشه . به فیلم نمره 9.5 میدم
    منم امروز وقت کردم و دیدمش.خیلی عالی بود.مخصوصا آخر فیلم.چه بازیگرایی و چه صحنه سازی خوبی داشت.واقعا حس میکردم تو فضام.این آخر فیلم هم یه جورایی با اینکه خوب بود ولی نیمه تموم موند و میتونن یه دنباله ای واسش بسازن.
    نمره من 9/10

16. 16 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

کم پیش میاد یک فیلم تو تمام زمینه ها عالی ظاهر بشه این فیلم در عین حال

که داستان زیبا و غافلگیر کننده داره مملو از نکات مثبته ، که یک لحظه هم فیلم

افت نمیکنه و بیننده اشتیاق داره تا آخر داستان رو ببینه ، یک درام عاشقانه با چاشنی

کمدی سیاه با داستانی متفاوت دیگه آدم چی میخواد؟ فیلم بسیار زیبایی بود

خدمتکار 2016 به کارگردانی پارک چان-ووک به نظرم این از ساخته قبلی ش یعنی اولدبوی

هم عالیتر شده

9/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

18. 20 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

As my world, Comes crashing down, I'll be dancing
    سپاس
    156
    از این کاربر 865 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

رگ خواب

فیلم رگ خواب ؛ ۳ روز پیش من این فیلم رو دیدم و هرچی جلوی خودم رو گرفتم که راجع به این فیلم چیزی ننویسم و بگذرم نتونستم.
    به قصد تخریب نمینویسم و نظر شخصی منه :‌

موضوع یک کلیشه ی محض . بازی ها یک کلیشه . بیشترین انتقادم به لیلا حاتمیه که واقعا نمیدونم چرا چرا چرا این بازیش رو بار ها تکرار
    میکنه ؛ متاسفانه اغلب مخاطبای سینمای ما فیلم رو جدی نگاه نمیکنند و این یک باور تلخ هست که باید قبولش کرد به خاطر همین موضوع
    و فیلم های سینمای ما خیلی کند پیشرفت میکنه.

موضوع فیلم یک دختر تنها ( لیلا حاتمی ) که در بیشتر مواقع با شکست رو به رو میشه و با دوستش زندگی میکنه و برای پیدا کردن کار سراغ
    یک فست فود میره و بالاخره به کمک یک مرد ( کوروش تهامی ) این شغل رو بدست میاره. حالا تو همین حال و هوا دختره عاشق پسره
    میشه و پسره به ظاهر عاشق دختره. یک بعد از مدتی کل قضیه بهم میریزه ما باید با تکرار لیلا حاتمی و گریه ها و کلیشه های تکراری اون سر کنیم.
    خب این واقعا نشونه ی ضعفه.

حال که از این نقاط منفی بگذریم میشه به فیلم برداری خوب و موسیقی متن فیلم که همایون شجریان عزیز خونده اشاره کرد.
    جز چند سکانس بقیه فیلم واقعا بی مفهموم و تکراری بود.

و در آخر آقای نعمت الله حیفه که شما وضعیت سفید رو میسازی ؛ آرایش غلیظ ؛ بی پولی رو میسازی اما این رو به کل خراب میکنی.

امتیاز من به این فیلم ۴/۱۰

ما همه اینجاییم که با تو چای بخوریم ..!

20. 18 کاربرِ زیر از Aamirabz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 192 از 316 اولیناولین ... 92142167182190191192193194202217242292 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع