برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 215 از 316 اولیناولین ... 15115165190205213214215216217225240265315 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,141 تا 2,150 از مجموع 3156
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

You Were Never Really Here - 2017
    در تمام زمانی که مشغول دیدن این فیلم بودم حتی یک ثانیه نتوانستم به فیلم راننده تاکسی فکر نکنم، اصولا اگر فیلم Taxi Driver را دیده باشید امکان ندارید در کل فیلم دنبال شباهت ها نگردید، هر دو فیلم در مورد شخصیت هایی است که با اختلالات عصبی از جنگ برگشته اند، به محیطی دیوانه وار که درکی از ندارند و نمیخواهند با آن منطبق شوند، از آن عصبانی هستند، سیاست مدارهای کثیفی در هر دو محیط وجود دارد، دخترانی که زیر سن قانونی به محیط های کثیف کشیده شده اند و شخصیت اول فیلمی که یک تنه این دخترکان معصوم را از بند پلیدی خارج میکنند و میخواهند تغییری ایجاد کنند، اما با خشونتی که از کنترل خارج می شود.

باید بگویم من همیشه فیلم هایی که در آن بازیگران خوبی دارد میبینم، نصیحتی است از یک کلوب فیلم وقتی 15 سالم بود، آن موقع که VHS کرایه میکردیم در پلاستیک سیاه و دقیقا خاطرم هست همان زمان اولین بار فیلم راننده تاکسی را دیدم با تمام آن مونولوگ هایی که هیچی ازش نمیفهمیدم، چرا که مانند الان به طرفة العینی زیرنویس مهیا نبود! از بحث خارج نشویم، بله، تمام فیلم هایی که بازیگران خوبی دارد میبینم و دلیل دیدن این فیلم هم نه نمره منتقدین که دیدن بازی خواکین فینیکس بود. معتقدم بازیگری که مشکلات روحی دارد بهترین بازی در فیلم ها را میتواند انجام دهد! اگر دوست داشتید بعدا سر این مورد بیشتر صحبت میکنیم! به هر حال، همان طور که انتظار داشتم بازی فینیکس عالی بود، صحنه دریاچه را بسیار دوست داشتم و تنها چیزی که بعد از دیدن این فیلم در خاطرم خواهد ماند همین بازی خواهد بود و نه بیشتر

فیلم نامه این فیلم بر اساس کتابی است از خود فیلم نامه نویس و کارگردان هم خانمی اسکاتلندی است که فیلم های معمولی در مورد کودکان داشته و نباید توقع داشته باشیم به یکباره شاهکاری از خود بر جا بذارد، پس همچنان به جز بازی فینیکس نمیتوانم به مورد خاصی اشاره کنم.

در مورد نظر منتقدین، تنها چیزی که میتوانم بگویم این است که چند سالی است که نباید زیاد آنها را جدی گرفت، این سال ها من توجه خاصی به نظرات منتقدین و مردم در مورد فیلم ها کردم و به صراحت میتوانم بگویم یک لابی کاملا مشهودی در هالیوود ایجاد شده که فیلمی را بالا یا پایین ببرند و کمتر نظرات منتقدین با مردم منطبق می شود و دلیل آن به سادگی این است که مردم مانند منتقدین با هم لابی ندارند!

در مورد فیلم نامه شاید بد نباشد یکم بیشتر ناراحتی خودم را ابراز کنم!
    اینکه فیلمی به کندی پیش برود، اطلاعات کمی از داستان و شخصیت ها به شما ارائه کند و اصولا اینکه بیننده فیلم را متوجه نشود، معنی اش این نیست که شما دارید یک شاهکار را تماشا میکنید، بیشتر اوقات مشکل این است که نویسنده آماتور است یا میخواهید ادعایی کند که در حد و توانش نیست. فیلم به شدت خسته کننده است و این کاملا در تناقض با ساختار فیلمی است که میخواهد یک اکشن نوآر باشد. اینکه فیلم نامه نویس کل این اکشن نوآر را بر پایه خشونت زیاد بچیند و سعی کند با چنین اهرمی کار خود را جلو ببرد نشانه خالی بودن دست فیلم نامه نویس است.

شاید بهترین قسمتی که بتوان کل فیلم را در آن خلاصه کرد، صحنه آخر در رستوران است، اگر بخواهم بدون اسپویل بگویم، دقیقا مصداق بلاتکلیفی فیلم نامه نویس و کارگردان در ارائه یک داستان است، دو انتهایی که نتوانستند به نتیجه برسند کدام بهتر است، پس چه بهتر که هر دو را در آخر فیلم بگذاریم و نشان دهیم که چقدر پُست نوآر بودیم!

در انتها عکسی از فیلم راننده تاکسی میگذارم، تا هم شباهت را با عکس اول ببینید، هم حس مرا بعد از دیدن فیلم!

Taxi Driver - 1976

تاتاکاعه
    سپاس
    13,827
    از این کاربر 12,770 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██

داستان اين فيلم بر اساس واقعيت و سرگذشت يكي از بزرگترين و خاص ترين سارق هاي بانك آتيلا آمبروز مي باشد. «آمبروز» كه محكوم به 30 فقره سرقت هستش شهرت خودش رو بيشتر مديون سرگذشت جذاب و شخصيت جالبي كه از خودش در سرقت ها نشون مي داده مي باشد . «آتيلا آمبروز» به سرعت به شخصيتي محبوب بين مردم و رسانه ها تبديل شد طوري كه از او به عنوان سمبل مبارزه با سرمايه داري در كشور مجارستان هم ياد ميشه.همچنين به دليل اينكه قبل از سرقت در ميخانه هاي نزديك بانك مشروب مي خورد و با حالت مستي به دزدي مي پرداخت به Whiskey Bandit يا اگه بخواييم به زبان فارسي و قابل فهم تر بگيم به «دزد مست» معروف شد و تنها مدركي كه از خودش به جا مي گذاشت فقط بوي بد مشروبات الكلي بود،به علاوه در هنگام سرقت هم رفتار خشونت آميزي از خودش نشون نمي داد و كارهايي مثل گل دادن به خانم هاي بانكدار و يا هديه دادن مشروبات الكلي به نگهبانان بانك ها باعث محبوبيت خاص و بي حد و مرز اين مجرم شد. در نهايت آمبروز در سال 1999 دستگير و به 17 سال زندان محكوم شد و پس از تحمل 12 سال به دليل رفتار قابل قبول از زندان آزاد شد.داستان زندگي اين مجرم و بازيكن حرفه اي هاكي روي يخ مجارستان در كتابي با عنوان Ballad of the Whiskey Robber منتشر شده است.داستان زندگي او علاوه بر اين ها، فراز و نشيب هاي جالب و مهيجي رو داشته كه از توضيحات اضافه خودداري مي كنم تا جذابيت فيلم براي دوستاني كه قصد ديدن فيلم رو دارن كم نشه.

کارگردان فیلم Nimrod Antal از کارگردانان خوب مجارستان می باشد که فیلم تحسین شده Kontroll از فيلم هاي خوب اين كارگردان مي باشد، در واقع من بعد از دیدن Kontroll علاقه مند به پیگیری فیلم های این کارگردان شدم كه به اين فيلم رسيدم.داستان فیلم به شدت درگیر کننده هستش و امکان نداره از دیدنش خسته بشید و کاریزمای "آتیلا آمبروز" به تنهایی شما رو مجذوب خودش خواهد کرد، علاوه بر این هیچ شخصیت کسل کننده و اضافی تو فيلم نیست، و بر عكس كاراكتر ها يكي از يكي جالب تر مي باشن به خصوص کاراکتر افسری که از "آتیلا" بازجویی می کنه و دیالوگ های این دو نفر که با هم از صفر تا صد زندگی "آتیلا" رو مرور می کنن از سکانس های جالب فيلم هستش.نکته ای که برام جالب بود حضور کوتاه خود "آتیلا آمبروز" واقعی تو فیلم بود و همچنين اين رو هم بايد بگم كه وقتی تمام این اتفاقات در دهه ۹۰ میلادی اتفاق می افتاد برای مردم نوعی حالت طنز گونه و نمادین داشت و کارگردان به خوبی تونسته بود این فضا رو به فیلم انتقال بده و در عین حال که اتفاقات جدی و خشن هستش، می تونی حس کنی که برای خود "آمبروز" و مردم جنبه تفریح و سرگرمی داره.

دیدن این فیلم رو به طرفداران فيلم هاي اكشن و داستاني توصیه می کنم،البته جنبه كمدي و درام فيلم به حدي هستش كه هر بيننده اي رو راضي نگه داره.امتیاز فیلم تو Imdb 8.2 هستش و منم به فیلم همین نمره رو میدم.

دیالوگی از فیلم

بارتوش:تو تا به حال چیکاری کردی، هیچی، فقط چیز هایی که بقیه می ساختن رو بر می داشتی.
    من اعتقادم اینه دو دسته آدم وجود داره:
    اولی اونایی که چيزي مي سازن، دومی اونایی که نابودشون می کنند
    جفتمون هم می دونیم که تو جزو کدومشون هستی

پی نوشت: براي دانلود فيلم با نام Whiskey Robber سرچ كنيد. تو سايت هاي ايراني هم فيلم قرار داده شده.
    این فیلم رو خودم زیرنویس کردم و قطعا" زیرنویس بی ایرادی نیست.خوشحال میشم کسایی که فیلم رو می بینن اگه ایرادی تو زیرنویس ديدن برام پیغام خصوصی کنن تا درستش کنم.یه تشکر ویژه هم از مهدی (Nicolas Brown) به خاطر کمکی که بهم کردن

لینک زیرنویس از subscene

██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

اگر یک فیلم جنگی و اکشن خوب میخواهید ببینید این فیلم گزینه خوبیه
    هم جلوه های ویژه خیلی خوبی داره داستان قابل قبولی داره
    سکانس های اکشن و درگیری خوب کار شده ابکی نیست
    بازی های جذابی داره مخصوصا این که کریس همسورث خوب از قالب ثور بیرون اومده
    و خودی نشون داده یک بازیگر ایرانی به نام نوید نگهبان داره که خیلی خوب و عالی بازی میکنه
    یازی در کنار ستاره پولسازی مثل ثور کار کمی نیست مخصوصا اینکه بتونی خوب بازی کنی
    تنها ایرادی که از این فیلم میشه گرفته مدت زمان طولانی فیلمه که برای یک فیلم اکشن خیلی زیاده
    جالب تر اینکه امریکایی ها فقط خودشون رو به عنوان یک میهن پرست قبول دارند
    هر قوم و ملتی برای دفاع از کشورشون روبروی اونها قرار بگیره تروریسته
    من به این فیلم شش میدم سرگرم کننده بود

6. 22 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

Martyrs 2008
    نسخه فرانسه
    معمولا وقتی از این فیلم یاد میشه,بحث درباره سکانسای اولتراخشن و منزجرکنندست
    ولی بعدا که من به این فیلم فکر کنم,یاد یه اثر فوق العاده میافتم که چقدر راحت احساساتمو به بازی گرفت
    پکیج احساسات
    عشق,دوستی,وفاداری,خشم,انتقا م,ترس,تنفر,غم
    بدون یک لحظه تردید:10/10
    ------
    *موقع دیدن فیلم از چشمام چند قطره اشک(هرچند کم)از چشمام افتاد.قبل از دیدن فیلم شروع هر چیزی رو داشتم.بجز این اتفاق...
    ------
    *یه سری فیلما مثل Human Centipede هستن که به معنای واقعی آشغالن!فقط یه چنتا قضیه تابو رو تو فیلم میپوچونن صرفا برای جلب توجه!جوری که بعد از دیدن فیلم مخاطب واقعا برای وقت از دست رفتش ناراحته
    اما فیلمی مثل Martyrs قضیش فرق میکنه.همونطور که Salo قضیش فرق میکنه.از "بیمار" بودنشون برای ایجاد "هنر" استفاده میکنن...
    Veezus

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,785
    از این کاربر 7,929 بار در 803 پست سپاس گزاری شده

Avengers Infinity War 2018

به عنوان یک دی سی فن خیلی از فیلم خوشم اومد.بالاخره بعد 10 سال مارول به هواداراش یه شاهکار هدیه داد.چیزی از فیلم نمیگم چون اسپویل میشه فقط بهتون بگم فعلا با کیفیت پرده ای ببینید که لذتش به همین زود دیدنشه.

9.5/10

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

وقتی تو یک فیلم همه چیز درست و به جا باشه دیدن اون فیلم لذت بخش میشه
    چه این فیلم کمدی باشه درام یا اکشن فانتزی
    فیلم پلنگ سیاه همه ویژگی های یک فیلم سرگرم کننده و هیجان انگیز رو داره
    یک فیلم متفاوت با داستان خوب و بیان دیدگاه های انتقادی از سیاست روز دنیا به صورت پنهان
    بعد دیدن کاپیتان امریکا بود که با شخصیت پلنگ سیاه اشنا شدم
    اولین قهرمان رنگین پوستی بود که جذابیت خیلی خوبی داشت پرداخت
    اولیلن بار که اسم راین گلوگر رو شنیدم با خودم گفتم
    این کارگردان که فقط فیلم فورت استیشن و کرید رو ساخته میتونه
    از پس این فیلم بر بیاد الان جواب من اینه اره خیلی خوب بود
    خوشبختانه داستان این فیلم ابکی و حیلی ساده نیست که راحت ته فیلم از اولش مشخص باشه
    کارگردان هم از نظر داستان هم جلوه های ویژه یک بلاک باستر دیدنی و هیجان انگیز ساخته
    که از دیدنش لذت خواهید برد و حس خواهید کرد که با یک کار درجه یک سر و کار دارید
    سکانس های اکشن از شلوغی گیج کننده ای برخودار نیستند ولی جذابیت و هیجان خیلی خوبی دارند
    نیاز نیست تمام شهر ها و ساختمان ها رو نابود کرد تا نشون داده بشه که چقدر جلوه ای خوبی داره
    بازیگرهای این فیلم همگی خوب و جذاب بازی می کنند ولی مایکل بی جوردن در سومین همکاری با
    رایان کولگر خیلی خوب بازی میکنه هیچ نقش منفی مثل کیلمانگر ایده و خواسته ی مثبتی نداره
    اگر پلنگ سیاه رو نتیجه سیاست درست کاوندا در نظر بگیریم کیلمانگر نتیجه سیاست فراموش شده
    و اشتباه کاوندا باید دونست که برای رسیدن به یک هدف درست از یک راه غلط وارد میشه
    این نکته رو با دیدن فیلم درک خواهید کرد که یک کار به ظاهر خوب در پس پرده ،مشکل بوجود میاره
    من از شخصیت کیلمانگر بیشتر از پلنگ سیاه خوشم اومد یک نکته خیلی جالب بود تو این فیلم خیلی به زن ها توجه شده
    شخصیت های زن اصلی این فیلم خیلی بیشتر و تاثیر گذار تر از مردان این فیلم هستند
    این فیلم دو ویژگی خیلی خوب و جالبه داره
    اول اینکه به طراحی لباس و شخصیت،رسم و رسوم مردم افریقا در این فیلم به خوبی دیده میشه
    دوم اینکه داستان فیلم به زیرکی و با کنایه نشون میده
    که قاره افریقا با این همه منابع و ثروت سال هاست که تحت استعماره
    حتی موزیک متن این فیلم هم بر اساس موسیقی های مردم افریقا ساخته شده
    من به این فیلم هشت میدم

این انیمیشن خیلی بامزه و خنده داره
    گرافیک فوق العاده ای داره واقعا جذاب بود
    طراحی شخصیت های سه بعدی این فیلم خیلی زنده و پویا بود
    به طور زیبایی زنده و واقعی به نظر می رسند
    این یک ویژگی خیلی خوب و متفاوت از باقی انیمیشن های دیگه بود
    من به این فیلم هفت میدم

10. 19 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,785
    از این کاربر 7,929 بار در 803 پست سپاس گزاری شده

Suicide Squad Hell to Pay 2018

به همون اندازه که دنیای سینمایی دی سی بده دنیای انیمیشن دی سی عالیه.چقدر خوب این انیمیشن رو به فلش پوینت پارادوکس ربط دادن.قبل دیدن حتما انیمیشن فلش پوینت رو ببینید.

9/10

12. 18 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

سلام خدمت دوستان بعد ظهری به فیلم رسیدم /We-Are-Marshall-2006
    داستان فیلم که خلاصه بگم یک تیم فوتبال آمریکایی ، طی سانحه ای هوایی بازیکنان آن تیم کشته می شوند و قرار است تیم این ناحیه به دست متیو فاکس ، متیو مک کانهی دوباره سرپا شود. .. و نکته بسیار جالب فیلم بازیگران ان است متیو فاکس ، متیو مک کانهی است حساب کنید این دو بازیگر در یک قاب ، فوق العاده بود
    امتیاز من به این فیلم ۸/۵

14. 14 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The man who passes the sentence should swing the sword
    سپاس
    55
    از این کاربر 838 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

Black panther

جورج کارلین،بزرگ ترین کمدین تاریخ نیست . چون با هیچ متر و معیاری نمیشه اون رو با هم مسلکهاش تو یه کتگوری قرار داد و اونها رو با هم قیاس کرد ; دلیلش ساده است و مشخص ; چون کارلین مثل دیگران یه Stand-Up Comedian نیست بلکه یه Stand-Up philosopher هستش در نتیجه کسایی که اون را با افراد دیگه مقایسه میکنن ، در واقع به شعور خودشون توهین میکنن.

تو یکی از Special های شبکه HBO از کارلین سخن تأمل برانگیزی شنیدم ؛ میگفت : "من هیچوقت از هیچ سیاستمداری انتقاد نکردم . چون معتقدم وقتی شما مردم بد و کم خرد و بیسوادی داشته باشین ، سیاستمدارهای تفاله و آشغالی هم خواهید داشت. این یه معادله ی ساده س چون سیاستمدارهای ما از دل مدارس دانشگاه ها و کلیساهامون بیرون میان.اونها از یه دنیای دیگه همینطوری یهویی ، تلوپی نیفتادن تو جمع ما بلکه واقعیت تلخی هستن که از اونچه که جامعه ما در بطن و در سرشت حقیقی خودش هست خبر میدن."

کارلین نسبت به مردم امریکا دیدگاه منفی و تند و تیزی داشت و از هر فرصتی برای کوبیدنشون استفاده میکرد.
    یقینا امریکایی ها انسانهای همه چی تمام و کاملی نیستن ، اما طبق معادله ی خودش ، امریکا یه دولت و حکومت مقتدره ، چون دارای بهترین و باشعور ترین و باسواد ترین مردم دنیاست .

اینکه امریکایی ها چقد مردم خوبی هستن رو میشه از ذائقه شون نسبت به مقوله ی فیلم و سینما کاملا متوجه شد .

اینکه Birdman و The Shape of Water و Moonlight و years a slave 12 و Salesman اسکار بهترین فیلم رو گرفتن دقیقا نشون دهنده اینه که امریکایی ها چقدر مردم خوبی هستن.
    شاید تو کوچه و خیابون سفید پوستی که میبینه یه سیاه پوست داره از مسیر مقابلش میاد ، تن و بدنش بلرزه و راهش رو کج کنه ، اما پای سینما که میاد وسط ، برای نشون دادن ضدیتشون با مسأله ی نژاد پرستی جهتگیریشون کاملا متفاوته چرا که همیشه ادا و اصول و افه اومدن و سر رو به نشونه ی افسوس در مقابل مسأله نژادپرستی تکون دادن ، یا پشت کامپیوتر اتفاق میفته ، یا در سمینارها و کنفرانس های مطبوعاتی و یا در تالارهای سینما .

امریکاییها برای نشون دادن ضدیتشون با Bigotry , وقتی صحبت از منع اجازه ورود به امریکا برای مسلمونها شد ، به یه فیلم چرت و پرت اسکار دادن تا بگن غالب مردم امریکا ، با رییس جمهور کوته فکرشون مخالفن.

وقتی برای اولین بار فیلم های ابرقهرمانی با محوریت زن و همچنین با محوریت قهرمانی سیاه پوست ساخته شد ، فارغ از اینکه ساختار و کلیت این فیلمها مهمل بودن و کلیشه ای ، برای نشون دادن اینکه چقدر آدمهای خوبی هستن ، از این فیلمها استقبال کردن تا یه موج جدید رو استارت بزنن و مسائل زننده موجود در کشورشون رو تغییر بدن.

در مورد بار معنایی فیلمهای ابر قهرمانی :

یکی از بدترین ضربه هایی که تا به حال سینما خورده ، از شخصیه به اسم کریستوفر نولان .
    این آدم این توهم رو بین مردم ایجاد کرد که در ژانری با محوریت Super-Hero میشه فیلمهای مفهومی با مضامین فلسفی ساخت .

فیلم Dark knight به خودی خود کار متوسطی بود ، اما بنا به دلایلی خاص بیشتر از اونچه که لیاقتش رو داشت بهش پرداخته شد و راجع بهش صحبت شد ، مرگ هیث لجر که بهترین اتفاق زندگی نولان بود باعث شد مدح و ستایش عجیبی از این فیلم بشه در نتیجه امروز ما مجبوریم با کسایی سر و کله بزنیم که از فیلمایی که قهرمانشون پشت لباس پلنگ و خفاش و عنکبوت و اسب آبی مخفی شدن،انتظار بار معنایی ماورایی دارن.

این فیلمها با Rating PG-13 شون ، با تئاترها و سینماهایی که پر میکنن از بچه های مدرسه ای ، دارن فریاد میزنن این رو که هدفشون اینه که یه طیف خاص رو خوشحال و راضی به خونه بفرستن ، اونوقت یه عده پیدا میشن که در این فیلمها دنبال تزها و نظریات دریدا و کانت و ویتگنشتاین میگردن .

گروه Tool یه آهنگ داره به اسم Schism . تو فروم های خارجی صدها صفحه راجع به این بحث شده که پشت این آهنگ چه معنا و مفهوم ژرف و ملکوتی هست و کار و زندگیشون رو رها کردن تا واکاوی کنن ، استخراج کنن معنای حقیقی این آهنگ رو . اینها از آرتیست های دائم الخمری که غالبا سواد درست حسابی ندارن و اکثرا شعرهاشون در حالت اتصال به فضا با اکستازی بهشون الهام میشه ، انتظار حرف های قلنبه سلنبه دارن در حالی که جای فلسفه و معنا و مفهوم ، کتابه ، نه موسیقی متال و نه Comic Book .

با گیتار الکتریک که فلسفه ی ایجادش Headbanging بوده نمیشه "معنا" ایجاد کرد .

با Comic Book که اساسا برای اون آدمهای تنبلی ابداع شد که متنهای سنگین و ثقیل باعث میشد کتابهای نامصور رو دور بندازن نمیشه خودشناسی و خداشناسی کرد.

هستن کسایی که در تیکی تاکای بارسلونا ، وقتی بازیکنای حریف رو خرس وسط میکنن دنبال استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی میگردن ، دنبال مضامین والای انسانی میگردن و میگن بارسایی هستیم چون فلسفه ش فلانه و بهمان .

قسمت آخر Thor بهترین فیلم ابرقهرمانی هستش که تا به حال دیدم.اینکه سرگرم کننده س ، محدودیتهاش رو میدونه و بهش آگاهی داره و زور نمیزنه برای حرف مفت زدن به نظر من قابل تحسین بود.

پلنگ سیاه فیلم خوب و سرگرم کننده ای نیست.

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

من هم میخواستم آخرین فیلم را در مورد Black Panther بنویسم که دیدم "فرزان" در موردش به مانند همیشه سخت و خشن نوشته است!

با قسمت هایی از حرف هایش موافقم و با قسمتی به شدت مخالف، اما ترجیح میدهم در این پست نظرات خودم را در مورد این فیلم بنویسم و اگر "فرزان" قبول کرد، در تاپیک دیگری در مورد سینمای هالیوود به تفسیر جدل کنیم!

به نظر من، هر فیلمی باید محدوده ای که قرار است در آن خودنمایی کند را بشناسد، اگر ما قرار است فیلمی کامیک از مارول ببینیم قرار نیست همزمان به مشکلات رنگین پوست های امریکا و جنبش های دهه 50 تا 80 میلادی هم نظری داشته باشیم و اگر در مورد شورش های اجتماعی سیاهان منابع کافی را مرور کردیم سپس به سراغ یک فیلم کامیک برویم

بزرگترین مشکل فیلم Black Panther دقیقا همین است، وارد مقوله ای می شود که اصلا ربطی به آن ندارد و با ادا در آوردن و چند جمله پراکنده و cast سیاه پوست میخواهد حرف های گنده ای بزند! در حدی که مثلا دختر بچه سیاه پوست در امریکا در توییتی یادآور شود که اگر مردم سفید در کار ما دخالت نکرده بودند الان شهری مانند واکاندا در افریقا واقعا وجود داشت!

this is what Africa would've been like, if white peoples had minded their own f-king business

موضوع این است که در عصر حاضر، برداشتن هر ایده یک خطی از یک نفر و دو تصویر و یک کامیک و چند جمله فلسفی و ریختن آنها در مخلوط کن، الزاما باعث ایجاد یک فیلم مفهومی کامیک نمی شود، بلکه بیشتر حماقت سازندگان آن را مشخص میکند. فیلمی که با عنوانین دهن پرکنی مانند قهرمانی سیاه برای اولین بار در هالیوود! خودش را تبلیغ می کند شروعش را با دو بازیگر سیاه که میخواهند از جایی دزدی کنند نشان میدهد! عامل سیا یک سفید پوست (دقت کنید یک نفر!) است که مشکلات بزرگی از واکاندا (شهر خیالی باستانی و مدرن سیاهان) را حل میکند. قهرمان ها و سوپرهیرو های سیاهی که بدون لباس مخصوص خود هیچی نیستند و حتی در مبارزه تن به تن، اول باید قدرت غیرطبیعی را از بدن خود خارج کنند.

این لیست را همینطور مدام میتوان ادامه داد، چیزی که مرا به عنوان یک بیننده کامیک بیشتر و بیشتر اذیت میکرد، اصرار سازندگان بر جملات دهن پرکنی بود که در مبارزات سیاهان در دهه 60 به کار برده میشد، اینکه قبیله ای از سیاهان بالاترین تکنولوژی را دارند، اما همان را در اختیار طبقه محروم سیاهان نمی گذارند تا مبادا توازن قدرت در دنیا نامتعادل شود یا مشکلی برای قبیله کهن ـشان بیفتد!

برای من این فیلم خود نژادپرستی کامل بود، با این تفاوت که، تنها جای سیاه و سفید عوض شده بود و اینبار سیاهان نژادپرست بالادستی دنیا بودند!

صفحه 215 از 316 اولیناولین ... 15115165190205213214215216217225240265315 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع