برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 168 از 317 اولیناولین ... 68118143158166167168169170178193218268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,671 تا 1,680 از مجموع 3168
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

Wassup??
    سپاس
    821
    از این کاربر 1,076 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

ساکن طبقه وسط

خیلی فیلم متفاوتی بود. تا حالا هیچ فیلمی شبیه این ندیده بودم.
    از تک تک سکانس های این فیلم میشه یکجور برداشت کرد.
    داستان فیلم در مورد یک نویسنده و خیالاتشه که برای فیلنامه ش فکر میکنه.
    بعضی صحنه های فیلم بامزس و آدم خندش میگیره ولی فکر نمیکنم اسم سبکش رو بشه کمدی گذاشت. بعضی جاها هم تیکه های سنگینی به بعضی مسائل میندازه...
    از این فیلم خوشم اومد و به کسایی که سبک های خاص رو دوست دارن پیشنهاد میکنم. به این فیلم امتیاز 7/10 میدم.
    جالبه این فیلم رو توی imdb نتونستم پیدا کنم...!

4. 20 کاربرِ زیر از P!NK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

I_Killed_My_Mother

چیزی که باعث شد فیلمو دانلود کنم عنوان عجیبش بود اما فیلمه عجیبی نیست

فیلمیه که مسائلی رو مطرح میکنه اکثرا باهاش به شکل های متفاوتی ممکنه روبرو

باشن ، فیلم سر راست و قشنگیه، روایت داستان و همچنین نقش افرینیهای خوب

با عث میشه شما از فیلم زده نشین هر چقدرم که نتونید با فیلم همراه شوید

7/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

6. 24 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Wassup??
    سپاس
    821
    از این کاربر 1,076 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ADOLOVSKY نمایش پست ها

SWISS ARMY MAN 2016
    فیلمی عجیب و مفرح و شگفت انگیز و عاطفی و واقعا لذت بخش
    هم طنز فیلم خیلی خوب بود وا واقعا من رو خندوند (شاید به نظر خیلی ها چندش باشه) و هم مفاهیمی که فیلم بهش پرداخت خوب بود و نماد ها و استعاره های خیلی قشنگی داشت
    باید فیلم رو با یه دید سورئال و غیر منطقی نگاه کرد
    من که واقعا لذت بردم خیلی خوب بود
    جا داره به موسیقی متن فیلم هم اشاره کنم که از بس خوب بودن باعث شد برم آلبومشو دانلود کنم، به تم فیلم خیلی میخورد،موسیقی که با دهان نواخته شده و شعرهای به ظاهر بی معنی روش خونده میشه
    منم این فیلم رو الان داشتم میدیدم... خیلی فیلم عجیبی بود، شاید نتونستم 100% باهاش ارتباط برقرار کنم ولی خوشم اومد.
    کلا فیلمهایی که سبک های جدید رو به نمایش میذارن من استقبال میکنم. بازیگر نقش مرده (یا همون هری پاتر سابق) هم عالی بود...
    به این فیلم امتیاز 7/10 میدم

8. 17 کاربرِ زیر از P!NK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

بزرگی این دنیا به کوچیکی فکر ماست
    سپاس
    1,197
    از این کاربر 7,720 بار در 601 پست سپاس گزاری شده

Nerve 2016
    خلاصه:

فیلم راجب بازی اینترنتی به اسم شهامت(Nerve) شبیه جرئت یا حقیقت خودمون با این تفاوت که تو این بازی تماما باید شهادت به خرج بدی و کارای که بقیه برات تصمیم میگیرن انجام بدی و باید در حین انجام کار از خودت فیلم بگیری و مردم به صورت انلاین تماشات میکنن اگه ماموریت در نظر گرفته شده با موفقیت پشت سر بذاری به مرحله بعد میری اگه نتونی انجام بدی یا کنار بکشی میبازی و از بازی حذف میشی بازی به گونه ای که شمارو وادار به کارای احمقانه و خطرناک میکنه و افرادی که بازی میکنن بهم متصل میشن در مواقعی مجبور به ...

راجب فیلم

فیلم بدی نبود نسبت به فیلمای که اواخر دیدم موضوع اینترنت که مثل ویروس تو هر خانواده ای شیوع پیدا کرده تاپیک اصلی قرار دادن و راجبش فیلم ساختن .
    ایده جالبی بود به نظرم هر چند نمیشه گفت اولین بار همچین فیلمی با این سبک ساخته میشه ولی باز در نوع خودش بد نبود.
    با دیدن تریلر فضای کلی فیلم و چیزی که باهاش سرکار دارید دستتون میاد تا حدود زیاد.
    راستی دو تا از بازیگرای OINB تو فیلم نقش کوتاهی دارند .
    با ترس و لرز اعلام میکنم ارزش یکبار دیدن داره.

6.5/10

10. 24 کاربرِ زیر از Daniel Desario بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,351 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

آیا دوست دارید فیلمی در مورد کاپیتالیسم، وندالیسم، آنارشیسم، کمونیسم، ساختار طبقاتی، سیستم آموزش کودکان و همه این ها ببینید؟ خب طبیعی است که نه، چه کسی دوست دارد؟ (شاید فقط پویا!) چنین فیلمی بیشتر به درد کلاس های آموزشی در دانشگاه می خورد! اما اگر بگویم همه این ها را میتوانید در یک فیلم جاده ای کمدی، رمانتیک با یک داستان سرگرم کننده ببینید چطور؟ خب دقیقا همین طور است، کاری که "مت راس" در کنار "ویگو مورتنسن" کرده، فیلمی سرگرم کننده که در لایه های زیری خود نقدی به تمامی آن کلمات سخت و سنگین و بیمزه اول صحبتم دارد.

بدون خواندن هیچ نقدی و تقریبا از روی بی حوصلگی این فیلم را دانلود کردم و اینقدر از دیدنش خوشحال شدم که آمدم تا اینجا چند کلمه ای برای شما هم بنویسم، شاید دوست داشته باشید این فیلم را ببینید و در موردش فکر کنید، فیلمی که شاید بشود در صحبت های انتلکچوالانه کافی شاپانه حضور داشته باشد و بتوانیم با آن چندتایی دلبری کنیم!

داستان در مورد پدری است که در جنگل های امریکا به تنهایی شش فرزند خود را بزرگ می کند، آن هم با تمرینات سخت بدنی و آموزش های سنگین علمی و ادبی، حال قرار است تا این خانواده عجیب غیرشهری سفری اجباری به شهر داشته باشند و از بهشت خود بیرون بیایند، نحوه برخورد این کودکان با محیط شهری، هات داگ! مردم چاق امریکا، آب مسموم (نوشابه)، فروشگاه های زنجیره ای و تمامی عجایب شهری داستان این فیلم است و در کنار آن، برخورد پدر با تمام چیزهایی که به آن اعتقاد داشته و یا نداشته، تمام چیزهایی که با آن مبارزه کرده تا به روش خود کودکان خود را تربیت کند و حال اینجاست که فیلم شکل میگیرد، نقطه تلاقی تمامی تضادهای شخصی و اجتماعی پدر و فرزندان.

فیلم کسل کننده نیست، این یکی از برترین نقاط قوت آن است، چرا که به سادگی میتوانست بسیار کسل کننده و پر از شعار باشد، اگر فیلم جاده ای و زیبا و دوست داشتنی "Little Miss Sunshine" را دیده باشید حتما در طول فیلم به یاد آن خواهید افتاد. بازی "ویگو مورتنسن" عالی است، حتی شاهکار، بازیگری است که کم دیده شده و چقدر خوب بازی میکند. از نقاط قوت دیگر این فیلم آن است که قضاوت نمیکند که کدام انتخاب، جهان بینی، نوع تربیت یا هر ساختاری که قرار است نقد شود بهتر است. به شما نمیگوید پس اینگونه فرزندان خود را بزرگ کنید، تنها دارد به شما نمایش میدهد، که داستان آدم ها چقدر می تواند متفاوت باشد.

دوست دارم در مورد تمام ایده های چپی، آنارشیستی و کاپیتالیستی این فیلم صحبت کنم، به قول یکی از کاربران IMDB این فیلم a clash of philosophies است، اما این تاپیک کارش فقط معرفی است، پس توصیه میکنم شما را که این فیلم را ببینید، البته آنها که دوست دارند بیشتر در مورد این اصطلاحات بدانند و میخواهند دنیای متفاوتی از دنیای ماشینی و روزمره را تجربه کنند.

امیدوارم این فیلم کاری کند تا بالاخره روزی به نام "Noam Chomsky Day" به وجود آید و من و پویا این روز را جشن بگیریم!

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,891
    از این کاربر 7,989 بار در 807 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alimori نمایش پست ها
    landmine goes click 2015
    این فیلم محصول 2015 هستش و کارگردانش گرجستانیه و لوکیشن فیلم هم مال گرجستانه . بازیگرای فیلمم آمریکایی و گرجستانی هستند. ژانر فیلم تریلر و هیجانی هستش . خلاصه داستان : سه تا دوست آمریکایی واسه تفریح اومدن تو کوههای گرجستان که بنا به دلایلی پای یکی از اونا میره رو مین ( دلیلش رو نمیگم اسپویل نشه ) واسه این که مین منفجر نشه نباید از جاش تکون بخوره تا اینکه یکی از محلی های اونجا سر میرسه با یه سگ و ...نظر خودم : فیلم کاملا انتظار من رو بر آورده کرد . یه تریلر عالی غیر قابل پیش بینی که تا لحظه آخر هیجانش رو حفظ میکنه . تماشای بعضی سکانسای فیلم واقعا سخته جوری که میخوای بزنی جلو فیلمو . فیلم عالی شروع میشه بدون مقدمه چینی اضافی و عالی تموم میشه . اصلا انتظار یه همچین پایانی رو نداشتم. بعد از اینکه فیلم تموم میشه آدم به فکر فرو میره که یه کینه شخصی ساده چه جوری به این جا ختم شد و یه سری بی گناه قربانی شدن. اگه فیلم هیجانی و انتقامی دوست دارید این فیلم واسه شما ساخته شده . نمره من : 8 از 10
    اول از همه از علی عزیز تشکر میکنم که این فیلم زیبا رو پیشنهاد داد. فوق العاده بود.همون چیزایی که علی گفت ولی به نظر من این کینه از اون کینه ها بودااااا.دوستان حتماااا فیلم رو ببینین

13. 11 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

X Men Apocalypse
    قسمت قبلیش باعث شده بود که انتظاراتم از قسمت اخرش بره بالا که خوب نتونست انتظاراتم رو براورد کنه.
    X Men Apocalypse خیلی بی برنامه و خلاصه بگم هیچی نداشت جز افکت های بسیار بسیار اغراق آمیز. اغراق جزء لاینفکه این سریه ولی نباید از حد بگزره !قسمت قبلی یک موضوع بینظیر با بازی های بینظیر و احساسی داشت تیم بازیگری بینظیر و همه ی بازیگرا خیلی خوب انتخاب شده بودن درکل فراموش نشدنی بود ولی Apocalypse قطعا باید فراموش بشه! من به قسمت قبلیش 9 میدم و به این قسمتش با ارفاق6.75

.

15. 17 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,732 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

هشدار: اسپویلر

دیدن Rush فوق العاده لذت بخش بود.

فیلم داستان رقابت شدید دو نفر از راننده های فرمول یک در دهه هفتاد میلادی (نیکی لائودا و جیمز هانت) رو روایت می کنه و تفاوت های فرمول یک قدیم و فرمول یک جدید رو نشون می ده.
    هیولا هایی که واقعاً رام نشدنی بودن، پیست هایی با امنیت خیلی پایین و راننده هایی که واقعاً با "مرگ" مسابقه می دادن.
    من تازه از اواسط سال 2016 تبدیل به یک بیننده و دنبال کننده فرمول یک شدم. اما از سال ها قبل به فرمول یک علاقه مند بودم، مطالعاتی درباره قهرمانانی مثل آریتون سنا داشتم و می دونستم که چقدر ورزش خطرناکی بوده.
    اما دیدن خطرناکی این ورزش در قالب یک فیلم تاثیر بسیار عمیق تری روی من گذاشت. خوشحالم که قوانین مسابقه در دوران مدرن شانس مرگ رانندگان رو بسیار کم کرده. خوشحالم که هیولا های امروزی "کمی" رام شدنی تر و امن تر هستن.

با توجه به اطلاعاتی که دارم و نظراتی که از بینندگان قدیمی فرمول یک خوندم فیلم در بازسازی پیست های قدیمی و خودرو های قدیمی عملکردی نه بی نقص، اما کم نقص داشته.

سبک رانندگی هانت خیلی خشن و ناپایدار و سبک رانندگی لائودا هوشمندانه و پایدار نشون داده می شه. تعجبی نداره امروز هم لاودا با نیکو رزبرگ بیشتر ارتباط برقرار کنه تا لوییس همیلتون.

تقابل شخصیت های لاودا و هانت فوق العاده دیدنی و "واقعی" بود که خیلی مهمه. به نظر می رسه تنها چیزی که در فیلم کمی اغراق شده "دشمنی" بین این دو نفر بوده. حتی طبق گفته لاودا تو زمان جوانی مدتی هم خونه ای بودن.

برنده واقعی کی بود؟ برنده واقعی کی هست؟

هانت یک بار قهرمان جهان می شه و مدتی بعد بیخیال مسابقه دادن می شه. می ره دنبال خوش گذرونی و عشق و حال. در میانسالی فوت می کنه. هر روز طوری زندگی می کنه که انگار قراره فرداش بمیره.
    نیکی لاودا با تمام وجود تلاش می کنه بیشترین برد ها رو به دست بیاره. باز هم قهرمان می شه و امروز به بهترین تیم فرمول یک مشاوره می ده.

فیلم سعی نمی کنه کسی رو به عنوان "قهرمان داستانش" انتخاب کنه. زیبایی و "زشتی" های لائودا و هانت رو با صداقت نشون می ده و به بیننده اجازه می ده انتخاب کنه.

هر دو قهرمان بودن. قهرمان هایی متفاوت.

9

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

فیلم نفس نکش به کارگردانی فد آلوارز رو حتما اسمش رو شنیدید. فیلمی که تو ژانر وحشت ساخته شده ولی به نظرم بیشتر هیجانیه تا ترسناک. من که نترسیدم.
    خلاصه داستان : سه تا دزد به خونه یه آدم نابینا میرن تا پولاشو بدزدن با خیال به اینکه خیلی راحته ولی...
    به نظرم یکی از بهترین و خلاقانه ترین فیلمایی بود که چند وقت اخیر دیدم . کارگردان واسه تک تک سکانسای فیلم برنامه داشته و الکی فیلمو کش نداده. بازی بازیگرا خوبه ولی استفان لنگ نقش یه آدم کور رو عالی بازی کرده. اسم فیلم نفس نکش هست که به نظرم خیلی هوشمندانه انتخاب شده که هم به دزدای توی فیلم اشاره داره هم به تماشاگرای فیلم. چون تا دقیقه آخر فیلم به شما اجازه نفس کشیدن راحت رو نمیده. نمره من 9 از 10 .

18. 22 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I've Made a Huge Mistake
    سپاس
    462
    از این کاربر 391 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

بالاخره دیدمش خیلی دوست داشتم اینکارو بکنم ولی تنبلیم میومد حالا میخوام خیلی نامنظم و داغون راجع به فیلم یه چیزایی بنویسم که شاید اون معدود افرادی که مثه من ندیده بودنش یکم ترغیب بشن

دار و دسته نیویورکی ها یه فیلم دلی و البته دوست داشتنیه برای عشق مارتین اسکورسیزی به نیویورک. مشخصه عوامل فیلم تلاش زیادی کردن که جو و ظاهر نیویورک اون سال ها رو به تصویر بکشن و بسیارهم موفق بودن ولی همین تلاش برای اینکه شهر رو توصیف کنن باعث شده که روایت داستان، شلخته و شخصیت ها، بجاز قصاب، سطحی باشن. تقریبا تمام شخصیت ها در همون شکلی که تو اولین برخورد می‌بینیمشون باقی‌می‌مونن و هیچ تغییر و تحولی روشون صورت نمی‌گیره. اما از همه اینا میشه گذشت چونکه فیلم نقاط مثبت زیادی داره. اسکورسیزی با مهارت فیلم دراماتیک و حماسی درست کرده. طراحی لباس و لوکیشن ها و موسیقی عالی هستن در واقع فضاسازی به قدری خوبه که فیلم مثه یه ماشین زمان بیننده رو پرت میکنه به نیویورک دوران جنگ داخلی و نزدیک 3 ساعت اونجا نگهش میداره. بازی ها تو سطح خوبی قرار‌دارند ولی هنر لوییس
    یک سر و گردن از همشون بالاتره. دیمین دی لوییس ، نمیدونم چرا، هیچوقت از بازیگر های محبوبم نبوده ولی اینجا کاری کرد که بازیگر محبوبم
    اصلا به چشم نیاد! صداش، نحوه ایستادن، راه رفتن، حرف زدنش بی‌نظیرن. بازی لوییس باعث شده که بیل قصاب از یه کارکتر خوب فراتر بره و به نظرم جزو بهترین بدمن های تاریخ سینما قرار بگیره.

خلاصه بخوام اینایی که گفتم رو جمع کنم این فیلم یه فیلمیه که مشکلاتی تو فیلمنامه داره ولی حس نیویورکی و در عین حال حماسی اسکورسیزی و بازی های خوب سطحش رو خیلی میبره بالا. لذت بردم.

20. 18 کاربرِ زیر از SHIELD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 168 از 317 اولیناولین ... 68118143158166167168169170178193218268 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع