برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 179 از 316 اولیناولین ... 79129154169177178179180181189204229279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,781 تا 1,790 از مجموع 3156
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

جوری به باز که هیچکس برنده نباشه
    سپاس
    805
    از این کاربر 992 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

هشدار اسپویلر
    dr strange
    در کل فیلم چطور بود ؟
    تو یه کلمه بخوام خلاصش کنم عالی .... انتظارم واقعا برای داکتر استرنج خیلی پایین تر بود ولی مارول ترکوند چه انتخاب بازیگر ها که بندیکت کامبربچ رو به جای استرنج گذاشتن که بازیگر خیلی دوست داشتنیه تا جلوه های بصری و گرافیکی ایجاد شُده برای دومامور تا انتخاب موزیک پینک فلوید interstellar overdrive که خود جلد این اهنگ داخل آلبوم رو از روی یکی از کمیک های داکتر استرنج گرفتن یعنی مارول از هیچ چیزی برای این نسخه کم نزاشته و برای کسای که دکتر استرنج رو از داخل کمیک میشناسن میدونن این فیلم به نسبت یه شاهکار چون به نظر من کارکتر محبوبی نبوده حدقل داخل کمیک حدقل تا سال های 2000 تا 2005 چون تا قبل اون دکتر استرنج یه شخصیت نسبتا جدی بوده ولی بعد اون این شخصیت با مزه بهش اضافه میشه مثل خیلی های دیگه از آیرونمن گرفته تا کاپتان امریکا مثل ددپول یا اسپایدر من از از اول شخصیت فانی نبوده ولی عالی درش آوردن با چیزی که ازش انتظار داشتم خیلی متفاوت بود .......در آخر هم فیلم خیلی نکته پنهانی داره که در نوع خودش بامزست از پسورد شامبالا بگیر که اسم یکی از نسخه های کمیک داکتر استرنج و معنی خود این کلمه تا پیشنهاد های عمل جراهی که داخل ماشین به دکتر میشه که دو پیشنهاد هر کدومش میتونه دو شخصیت جداگونه باشه تا گذاشتن سنگ داخل چشم آگاموتو ( که تاجای که من یادمه داخل کمیک سنگی داخلش نبوده ) تا حضور افتخاری استن لی که داره کتاب در های ادراک رو میخونه که عالیه یعنی موضوع کتاب با داستان فیلم و خیلی نکات دیگه ....
    به نظر من چیزی کم نداشت .........
    امتیاز که من بهش میدم 9 از 10
    To everything that you like but deep inside you really know, it isn’t good. To every activity you perform, every bad habit you fell into and every bad demeanor you have over yourself and above all the very fact that you just love these things. One advise: Kill them. I know you like them but I want you to kill them.

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

فیلم اولی ک دیدم Doctor strange بود از لحاظ تیم بازیگری و جلوه های ویژه عالی بود ولی داستانش زیاد رضایت بخش نبود و باید بهتر کار میکردن مثلا شکست دادن دورمامو با اون عظمت با ی لوپ زمانی خیلی بچگونه بودش. البته همین ک اینهمه بازیگر خوب داشت خودش عالی بود مث ریچل مک ادامز و مدس میکلسن بندیکت هم ک صاحب سبکه.نمره من 8.

فیلم دوم ک از ثانیه ثانیش لذت بردن و دوست نداشتم تموم بشه
    Everybody wants some

واقعا چ فیلمی بودش ی فیلم کلاسیک ک ب همه پیشنهاد میکنم ببینن ب قول خودشون Turn's out ک همه جای دنیا داستان رو ی چی میچرخه خخخخ...فضای کار و تیم بازیگری عالی بودش داستان عالیتر فقط کاش شماره ۲ و ۳ هم داشته باشه چون حیفه.این یارو ک س/ا/ق/ی بودش خیلی باحال بود چ فضایی بازی در میاورد لامصب مخ زدناشونم باحال بود.موسیقی عالی بود خصوصا موسیقی ک اول کار تو ماشین میخوندن بسی لذت بردم.این فینگان (اگه اشتباه نکنم اسمشو با بازی Glenn powell) خیلی باحال بود.از حق نگذربم بازی استین املیو هم قابل ستایش بودش.تایلر هم ک منو یاد تین ولف انداخت با اون سیبیل کذاییش.خخخخ نمره من 9.5

I'm Justice

5. 23 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    525
    از این کاربر 815 بار در 67 پست سپاس گزاری شده

متاسفانه من یه اخلاق بدی دارم و بارها از روی اسم فیلم ها (یا کارگردان یا بازیگر) در مورد فیلم قضاوت کردم (قبل از دیدن!)

توی این چند ماه اخیر ، بارها توی لیست فیلمهایی که مورد توجه منتقدا ، مردم و آکادمی ها و جشنواره های مختلف قرار گرفته میچرخیدم
    هر بار که به اسم فیلم "بازگشت به آینده" برخورد میکردم ، با خودم میگفتم چرا به این چرت و پرت ها اینقد بها میدن !

بالاخره دیشب ، خودمو راضی کردم که این فیلم رو ببینم تا دلیل تعاریف مختلف در مورد این فیلم رو پیدا کنم

جدا از تـِم کمدی فیلم ، که شخصا نمیپسندم ، باید بگم فیلمنامه این فیلم برای سال 1985 یه فیلمنامه قوی محسوب میشه
    و چیزی که منو شگفت زده کرد بازی نقش اول مرد (مایکل جی فاکس-Michael J. Fox) بود .. میتونم بگم یه بازی درخشان انجام داده بود
    روند داستانی فیلم خیلی سریعه و خسته کننده نیست
    هیجانات فیلم هم به اندازه ای هست که شما رو راضی کنه فیلم رو به انتها برسونید

در کل باید بگم این فیلم در سال 1985 جزء فیلمهای خوب قرار میگیره
    اگر اون زمان من این فیلم رو میدیدم ، امتیاز 8/10 میدادم
    و الان که این فیلم رو دیدم میتونم امتیاز 7/10 بدم

Back to the Future
    بازگشت به آینده

کارگردان : رابرت زمکیس

لینک IMDb :
    http://www.imdb.com/title/tt0088763/

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

«manchester by the sea متفاوت ترین درامی که تا بحال دیدم»

جهنم یعنی هر روز صبح از خواب بیداری شی و ندونی واسه چی زنده ای...
    متضاد عشق نفرت نیست,بی تفاوتی ـه...

لی چندلر هر روز که از خواب بیدار میشه دنیا براش جهنمه...بچه هاش بر اثر بی احتیاتی خودش تو آتیش سوختن
    زنش در بدترین شرایط ممکن ازش جدا شده...برادرش بر اثر نارسائی قلبی فوت کرده... این سط برادر زاده ای داره
    که قراره سرپریستش رو بعهده بگیره
    لی چندلر نسبت به همه چیز بی تفاوت ـه... فهمیده تنهائی سخته ولی آرامشش رو وابسته به هبچ کس نمیکنه
    تا اونو همیشه داشته باشه...

کیسی افلک در فالب "یه جسم سرد و بی روح" بقدری طبیعی جا گرفته بود که اگر زندگی نامه ـشو نخونده بودم...
    قطع به یقین میگفتم این داستان سرگذشت خود افلک در زندگی واقعیه...!!!

"منچستر کنار دریا" قرار نیست شما رو متاثر بکنه با بزرگ نمائی های بی خود و بی جهت(مثل خیلی از آثار مشابه
    تو این ژانر) کارگردان با اعتماد به قلم فیلم نامه نوس و بازی بازیگرها داستانی رو به تصویر میشکه که میدونه اونقدری
    پتاسنیل داره که شما رو تحث تاثیر خودش قرار بده...

فیلمنامه بنحوی دکوپاژ شده که در سرتاسر فیلم(بغیر از چند سکانس خاص) رنگ و بوئی از امید و به سرانجام رسیدن
    به مشام بازیگر نیمخورد...و این موضوع بقدری حرفه ای انجام شده است با توجه به فیلم برداری حرفه ای و نماهای زیبا
    اما سرد داستان توجه تماشاگر را مستقمیا جذب نمیکند...

تدوین به قدری حرفه ای صورت گرفته که در کنار موسیقی متن حزن انگیز داستان هرجا که لازم است با چند نمای خاص
    با پس زمینه ی موسیقی تماشاگر را تحث تاثیر قرار میدهد...

در پایان
    حرف برای گفتن بسیار است و زمان اندک...
    اما بدانید و آگاه باشیدکه منچستر در کنار دریا
    از آن درام هائی است که حالا حالا ها نمونه ش را نخواهید دید...

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

همیشه یک سری از فیلم ها و انیمیشن ها هستند
    که تو هیاهو و تبلیغات خیلی از فیلم ها پر از زرق و برق گم شده
    و دیده نمی شن و خیلی از سینما دوستان از دیدن این دست فیلم ها محروم میشن
    مثل لابستر مثل کاپیتان خارق العاده ویگو مورتنسن
    نمونهبارز و جدیدش هم لاک پشت قرمز مایکل دودوکه
    این انیمیشن خیلی زیبا و خاصه
    چرا خاصه برای اینکه یک دیالوگ یا گفتگو تو این فیلم وجود نداره
    موسیقی بی نظیره این فیلم چنان شما رو مبهوت میکنه
    که با خودتون می گید خیلی خوبه که هیچ کسی وسط موسیقی حرف نمی زنه
    داستان این انیمیشن در مورد ادمها و تلاش برای رسیدن به هدف و ارزوشونه
    البته تا جایی که هنوز امیدی براشون وجود داشته باشه
    اگر به هردلیلی این امید کمرنگ بشه انسان متوجه میشه میتونه با شرایط سازگار بشه
    و تا جایی پیش میره که هدف خودش رو فراموش میکنه
    و به این باور میرسه که سرنوشت انتخاب جذاب و به یاد ماندنی ای براش انتخاب کرده
    این فیلم بهترین انیمیشن سال بود درسته
    جایزه اسکار رو نمی بره ولی همیشه اسکار رو به بهترین ها نمی دن
    من به این انیمیشن 10 میدم

جوری به باز که هیچکس برنده نباشه
    سپاس
    805
    از این کاربر 992 بار در 88 پست سپاس گزاری شده

فیلم Arrival

هشدار متن داری اسپویلر میباشد

قبل از نقد این نکته رو بگم راجب این فیلم نشنیده بودم بین نظر دوستان خوندم و برام جالب شد برم ببینمش
    نکات مثبت : اکثر دوستان گفتن : مثل جلوه های بصری خوب / موزیک عالی / بازیگر های خوب / نمایش عشق و زندگی به شیوه ای جالب / حروف گرافیکی که می بینیم واقعی هستن و بیش از چند ماه زمان بردن تا طراحی بشن حتی دیکشنری و لغت نامه طراحی و جمع آوری شد / دنی ویلنو کارگردان برای این که نقش اصلی فیلم زن باشه خیلی تلاش کرد و خیلی های دیگه .....
    فیلم نکات مثبت خوبی داره ولی واقعا چطور بود ؟ خب داستان فیلم از این قرار 12 تا سفینه میان روی زمین یه دوتا دانشمند رو میارن برای ارتباط براقرار کردن با اونا هدفشون تا آخری فیلم گنگ چون زبانشون رو هنوز کامل یاد نگرفتن آخر فیلم معلوم میشه هدفشون اومدن و دادن یه هدیه بوده زبانشون که اگر کامل بفهمیش میتونی آینده رو ببینی ( کاری ندارم تیکه آخر و مبنای فیلم کمی احمقانست ) ( کی داریم گول میزنیم خیلی احمقانست چون زمان یک متغیره و بهترین حالتی که برای زمان هست حالت پترن یا الگو با میزان درصد احتمالات برای اتفاق افتادن هستش یعنی برای شما دیدن زمان به صورتی خطی طوری که داخل فیلم میبینیم امکان پذیر نیست فقط میلیون ها میلیون احتمال هستن با درصد متفاوتی از اتفاق افتادن که در لحظه تغییر میکنن (صحت موضوع رو میتونید جست و جو کنید )
    نقد و نکات منفی : داستان رو گفتم چیزی که منو خیلی اذیت کرد داستان کشش نشوندن مخاطب رو تا پایان فیلم داره ولی داستان فیلم با این که جدید ولی منطقی هم نیست ( یعنی خیلی احمقانست چون سر کله فیلم با موجودات فضای نمیشه هر کاری بکنیم بعد هم توجیه بشه خب تکنلوژی اونا پیشرفته تر از ماست ( مخاطب هم لابد هویج فرض کردی نه ) ولی نگران نباشید گارگردان و تیم نویسنده فکر اینجاشم کردن برای این که متوجه این موضوع واضح نشی در آخر فیلم و جلوی چشم گذاشتنش و با یه چیز دیگه حواس ما و مخاطب ها رو پرت کردن ( که واقعا کار بچه گانه ای بود و این واقعا خیلی اذیتم کرد ) پارادوکس زمانی قبل از این که به پارادوکس زمانی این فیلم بپردازم برازید یه مثال بزنم فیلم (انمی ) یا (دشمن) یکی از معناگرا ترین فیلم های که دیدم به صورتی که 2 بار دیدمش نفهمیدم و رفتم نقد فیلم رو خوندم تا بفهمم قضیه از چه قرار اونجا هم همین قضیه بود ولی خیلی شدید تر انقدر کارگردان شما رو داخل فیلم عقب جلو میبره تا مسیر فیلم رو گم کنی بعدش که تموم شد کاملش رو بهت نشون میده و میگه قضیه از این قرار ( که داخل انمی یا دشمن همچین اتفاقی نمیفته حتی آخرش هم کل تصویر رو به شما نشون نمیده ) خب به نظر شما این خلاقیت گارگردان یا یه حقه مسخره ؟ چون فیلم گره قوی نداره که یک علامت سوال محکم باشه ( در اصل میتونه داشته باشه چرا فضای ها اومدن ) ولی نه مثل این که به گره محکم تر یا علامت سوال قوی تری نیازه مثلا اول فیلم فکر میکنی خب یه دختر داشته در اثر یه بیماری از دستش میده خب الان چیکارش کنم اول فیلم اصلا چه نیازی بودش بدونم این رو بعد اخر فیلم میگی اوه پس قضیه این بود ..... من فکر می کنم این یک کلک مسخرست که خیلی کارگردان ها میزنن تا فیلمشون جذاب بشه که اصلا من خوشم نمیاد ازش ولی در کل فیلم بدی نیست ولی اون چیزی نیست که همه فکر می کنن باید باشه نیست و اصلا فیلم همه گیری نیست توصیه به دیدنش نمیکنم
    امتیاز من بهش 6 از 10
    To everything that you like but deep inside you really know, it isn’t good. To every activity you perform, every bad habit you fell into and every bad demeanor you have over yourself and above all the very fact that you just love these things. One advise: Kill them. I know you like them but I want you to kill them.

10. 18 کاربرِ زیر از SHIMA2016 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,324
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

منچستر کنار دریا درام متفاوتیه، این فیلم یک مشکل (فلاکت، بدبختی...هرچی اسمشو میذارید) رو مطرح میکنه و دقیقأ تفاوتش با درام‌های دیگه این هست که هیچ راه حلی برای بیرون اومدن از این مشکل مطرح نمیکنه.
    درام خیلی خوب جا افتاده به طوری که بیننده راحت میتونه با کاراکتر اصلی فیلم (لی) همذات پنداری کنه، موسیقی و تدوین هم که عالی...فیلم برای من حوصله سربر نبود، حداقل از نظر من درگیرکننده بود و باید بگم موسیقی نقش بسیار پر رنگی این وسط داشت. فیلمبرداری و طراحی صجنه مناسب بود، فیلم حال و هوای ویژه‌ای داشت و اون تم سردی که با تصاویر به بیننده منتقل میشد رو میشه درون شخصیت لی هم جستجو کرد. بازی کیسی افلک قطعأ اسکار رو براش به ارمغان میاره و فکر میکنم لایقش هم هست. فیلم هم میشه گفت بهترین درام سال بود. جر و بحث‌های لی و پاتریک خیلی جالب بود و بدبختی‌هایی که لی میکشید هم طرف اصلی ماجرا بود.
    واقعأ تمام حرف‌هایی که میخواستم بزنم رو حسین جان دو صفحه قبل‌تر گفته دیگه زیاد تکرار مکررات نمیکنم.
    همه‌ی افراد دور و بر لی زندگیشون متحول میشه و یک سامان نسبی پیدا میکنن ولی این وسط هیچ تغییری در زندگی و بدبختی‌هایی که لی میکشه اتفاق نمیفته بجز یک مورد، اونم ارتقا از سرایداری و تمیز کردن توالت به شغل تعمیرکاری هست که باز هم یک شغلی پیدا میکنه که بهش بدبختی اطلاق میشه! همون بدبختی هست که همیشه بود، بیشتر تغییراتی هم که در زندگیش ایجاد میشه در جهت هرچه بدبخت‌تر شدنشه. اینقدر بدبختی‌ها زیاد میشه که دیگه تأثیری نمیذاره، این آدم دیگه کاملأ بی‌تفاوته، شخصی محکوم به بدبختی، دیگه لی برای خودش زندگی نمیکنه، انگار لی در پس‌زمینه‌ی تصویره، انگار لی فقط ناظر زندگی دیگرانه...
    خلاصه کنم...فیلم منچستر کنار دریا دلتون رو زمستونی میکنه
    امتیاز من: 4/5
    Can't find yourself. Lost in your lies

I've Made a Huge Mistake
    سپاس
    462
    از این کاربر 391 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

در مورد مهتاب خیلی سرسری (پسران سیاه پوست در مهتاب آبی به نظر می‌رسند) :

یکی از فیلم هایی که روزشماری می‌کردم برای دیدنش همین مهتاب بود. قبل دیدن خیلی از رفقای فیلمباز کبوندنش برای همین با انتظار پایین به سراغش رفتم. غافلگیرم نکرد اما راستش بهتر از انتظارم بود.

داستان با برش هایی زندگی شایرون رو طی 3 دهه تعریف میکنه. به رابطش با مادر و دشمنان و دوستانش و صد البته "خوان", با بازی معرکه ماهرشالا علی, میپردازه و سعی میکنه این کارکتر رو روانشناسی کنه. متاسفانه مشکل فیلم همینجاست. یعنی به این دوتا هدفش نتونست برسه.

بجز رابطه شایرون با خوان بقیه شون اصلا قابل درک توصیف نمیشن... نمونه دم دستیش هم همون دشمنیش با اون یارو تو دبیرستان که همه چیز مسخره شروع شد و مسخره هم تموم. شخصیت های جانبی هم مشکل دارند و نمی تونیم کامل درکشون کنیم. مشکل مادرش چی بود؟ چی به اون وضع کشوندتش و چی متحولش کرد؟ زن خوان کی بود اصلا؟! خود کارکتر شایرون هم عمیق نیست و من نتونستم از نظر روانی درکش کنم. کارگردانی
    بری جنکینز با این محتوای کم فیلمنامش خیلی خوبه و به نظرم میزانسن خوبی ارائه میده تو تقریبا تمامی سکانس‌ها... فیلمبرداری بجز 2 تا صحنه (پلان اولی که افتضاحه...سرم گیج رفت, کشتی/دعوا بین شایرون و کوین )
    در سطح خیلی خوبی قرار داره و کار جالبی شده... تدوین خوب فیلم، که به ریتم ملو و دوست داشتنی فیلم منجر شده، هم از نکات قابل توجه بود... بازی های خوب مخصوصا کار ماهرشالا علی و نائومی هریس از دیگر
    نقاط برجسته فیلم بود.

جمع بندی: مهتاب فیلمیه نه به اون خوبی که 99% بگیره, نه به اون بدی که تقریبا هرکسی که دیدم ازش بد گفته. فیلمنامش یه جاهایی لنگ میزنه ولی از نظر فنی و بازی ها حرف خوبی برای گفتن داره. اما دلیل این حد تحویل گرفته شدنش رو متوجه نشدم, اول فکر کردم به چیزای سیاسی و این حرف ها ربط پیدا میکنه ولی با دیدن فیلم نظرم عوض شد. چون تم اصلی فیلم نه درباره مسائل نژادی و این حرف هاست و نه بحث همجنسگرایی...
    فکر می‌کنم میخواست بگه که محیط رشد چقدر میتونه تو شکل گرفتن شخصیت آدم ها تاثیرگذار باشه.

6/10

[چه خوب بود این تیکه]

13. 22 کاربرِ زیر از SHIELD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4
    از این کاربر 43 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

قشنگ میدونستم بهترین فیلم سال میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط SHIELD نمایش پست ها

در مورد مهتاب خیلی سرسری (پسران سیاه پوست در مهتاب آبی به نظر می‌رسند) :

یکی از فیلم هایی که روزشماری می‌کردم برای دیدنش همین مهتاب بود. قبل دیدن خیلی از رفقای فیلمباز کبوندنش برای همین با انتظار پایین به سراغش رفتم. غافلگیرم نکرد اما راستش بهتر از انتظارم بود.

داستان با برش هایی زندگی شایرون رو طی 3 دهه تعریف میکنه. به رابطش با مادر و دشمنان و دوستانش و صد البته "خوان", با بازی معرکه ماهرشالا علی, میپردازه و سعی میکنه این کارکتر رو روانشناسی کنه. متاسفانه مشکل فیلم همینجاست. یعنی به این دوتا هدفش نتونست برسه.

بجز رابطه شایرون با خوان بقیه شون اصلا قابل درک توصیف نمیشن... نمونه دم دستیش هم همون دشمنیش با اون یارو تو دبیرستان که همه چیز مسخره شروع شد و مسخره هم تموم. شخصیت های جانبی هم مشکل دارند و نمی تونیم کامل درکشون کنیم. مشکل مادرش چی بود؟ چی به اون وضع کشوندتش و چی متحولش کرد؟ زن خوان کی بود اصلا؟! خود کارکتر شایرون هم عمیق نیست و من نتونستم از نظر روانی درکش کنم. کارگردانی
    بری جنکینز با این محتوای کم فیلمنامش خیلی خوبه و به نظرم میزانسن خوبی ارائه میده تو تقریبا تمامی سکانس‌ها... فیلمبرداری بجز 2 تا صحنه (پلان اولی که افتضاحه...سرم گیج رفت, کشتی/دعوا بین شایرون و کوین )
    در سطح خیلی خوبی قرار داره و کار جالبی شده... تدوین خوب فیلم، که به ریتم ملو و دوست داشتنی فیلم منجر شده، هم از نکات قابل توجه بود... بازی های خوب مخصوصا کار ماهرشالا علی و نائومی هریس از دیگر
    نقاط برجسته فیلم بود.

جمع بندی: مهتاب فیلمیه نه به اون خوبی که 99% بگیره, نه به اون بدی که تقریبا هرکسی که دیدم ازش بد گفته. فیلمنامش یه جاهایی لنگ میزنه ولی از نظر فنی و بازی ها حرف خوبی برای گفتن داره. اما دلیل این حد تحویل گرفته شدنش رو متوجه نشدم, اول فکر کردم به چیزای سیاسی و این حرف ها ربط پیدا میکنه ولی با دیدن فیلم نظرم عوض شد. چون تم اصلی فیلم نه درباره مسائل نژادی و این حرف هاست و نه بحث همجنسگرایی...
    فکر می‌کنم میخواست بگه که محیط رشد چقدر میتونه تو شکل گرفتن شخصیت آدم ها تاثیرگذار باشه.

6/10

[چه خوب بود این تیکه]

15. 2 کاربرِ زیر از Saeed.Crm7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

فیلم اول At the end of the tunnel

ی فیلم اسپانیایی زبان محصول ۲۰۱۵ ک داستان خوبی داشت اما ی مقداری حوصله ادمو سر میبرد میشد خلاصه ترش کرد داستان دزدی از ی بانک از طریق تونل ک برا دزدا پایان خوشی نداشت تیم بازیگریش خوب بود همچنین فیلمبرداری نمره من بهش 8.

فیلم دوم Underworld blood wars

سلین و داستانهاش...با بازی کیت بکینسال انصافا هم خوب کار کرده بودن با تشکر از سونی تایم فیلم خوب بود و لذت بردم فضای کار خوب بود و داستان جالبی داشت البته کرکتر ماریوس رو میشد بهتر بهش بپردازن ولی خب نشد.نمره من 9.

فیلم سوم John wick

زیاد حال نکردم کار خوبی بود ولی کسی ک بخاطر ی سگ و ی ماشین اینهمه ادم میکشه اگه زنشو میکشتن چی میکرد.البته انصافا همه چی کار خوب بود تیم بازیگری نحوه فیلم برداری داستانسرایی و...در کل جا داشت بهتر کار بشه نمره من 8.7

I'm Justice

17. 13 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 179 از 316 اولیناولین ... 79129154169177178179180181189204229279 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع