برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 220 از 316 اولیناولین ... 20120170195210218219220221222230245270 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,200 از مجموع 3156
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

دوستانی که خوره ی فیلم هستن میتونن توی این تاپیک آخرین فیلم ـی که دیدن رو معرفی کنن .
    چیزی که مهم هست توی این تاپیک نظر شما در مورد اون فیلم هست، نه نقد یا معرفی کپی شده از جای دیگه و فلان منتقد.
    شاید یه فیلم از نظر اکثریت خوب یا بد باشه ولی شما نظر متفاوتی نسبت به اون فیلم داشته باشید . ما توی این تاپیک قراره تظر و برداشت شخصی "شما" از فیلم رو بدونیم . اگر در کنار مطلب خودتون و جهتِ کامل تر شدن پستتون هم از نقدِ سایت های معتبر دیگه استفاده کنین مشکلی نداره .

برای هر چه کامل تر شدن و بهبود روند تاپیک یه سری قوانین و نکته هایی لحاظ شده که باید زحمت بکشید و در پست های معرفی خودتون لحاظ کنید .

• اسم لاتینِ فیلمِ موردنظر رو حتما ذکر کنید و صرفا به گذاشتن عکس اکتفا نکنید که بعدا از طریق "جستجو" بشه راحت تر بهش دسترسی پیدا کرد .

• گذاشتن عکس یا پوستر از فیلم (ترجیحا پوستر فیلم) علاوه بر زیبایی پستِ شما، به معرفی بهتر فیلم به کاربرا هم کمک میکنه . فقط هنگام گذاشتن عکس به دو نکته توجه کنید:
    • اول اینکه از عکس های با سایز و حجم معقول استفاده کنید. و بعد اینکه عکس مربوطه رو در گالری عکس اختصاصی سایت آپلود کنید که در آینده با مشکلاتی از قبیل پاک شدن عکس ها روبرو نشیم. در صورتی که سایز تصویرتون بزرگ بود حتما تصویر بندانگشتی مخصوص انجمن رو استفاده کنید (Thumbnail for Forum)

• حتما لینک مربوط به صفحه ی IMDB اون فیلم رو هم در پستتون قرار بدید .

• حتما توضیحی درباره ی فیلم و داستانش بدید (استفاده از خلاصه داستان های موجود در نت خلاف مقرراتِ تاپیک هست).

• نظر شخصی خودتون رو درباره ی فیلم بنویسید، نه نظر بقیه ی افراد یا منتقدها رو .

• طبیعتا متن های نیم خطی با این محتوا که خوب بود/خوشم اومد/ حتما ببینید یا.... اسپم محسوب شده و پست بایگانی خواهد شد .
    • اگر توی متنتون بخش مهمی از فیلم و یا پایان اون رو بیان میکنید حتما و حتما از تگ اسپویلر() استفاده کنید .
    • و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به فیلم (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید.

• لطفا از درخواست و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک خود داری نمایید.

امیدوارم با مشارکت همه ی کاربرا و رعایت نکات بالا شاهدِ تاپیک کامل و منظم و پر رونقی باشیم که بتونه به کاربرای عزیز برای انتخاب فیلم موردنظرشون کمک کنه .

با تشکر .
    تیم مدیریت انجمن/ سینما

2. 370 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,.Ven0m.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,1passenger,2rance,3bastian,86471181,:: ERFAN ::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abbas stannis,Achillies,ADaM AhaNi,AdibTE,ADOLOVSKY,ahmady45,Ahmad_n,akromat,Alex Vause,ali1452,ali33,Alireza-cRm,AlirezAlirezA,aliskh,alita34,allen74,amesterida,amingeneral,amin_orang,AmiR RezA,AmirGoody,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_24,ammar,amo_omid,ana raftalia,anzalichi,apple2009,AR!@N,aramis2800,Arash_72,ARCTIC,arefeh-7,arezoojashoa,aria76,arso,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,audrey,♥FRIENDS♥,bad-sector,bakuryu,bamdadn,Barkeep,Barney,Barney Stinson,Batlaghi,bayani,behzad_daniel,Being Amin,BIG FELLAH,bikash,Bill The Butcher,Bis,Boatles-Oar,bysnco,CapKiLL3r,caroline,Chandler Bing,Charliee,checha,Chris,Cinderella,Corleone,D O R D I,daniish,Dark Angel,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,De PALMA,Demon Killer,DEXTER HBO,Dexter_171,dll,don draper,drake,Dream Theater,Dreamy girl,dutchman,Eℓηαz,ebire,ebramg,ehsan1370,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,eni,erfani,ergen,eric,Error Time,ESajad,ESPRIT,EstefaN,Ever_3313,Exit1,FarboƉ,Farc0da3lx,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,Filmer,freeda,friendz,g0dsend313,Gallow,gasarsa,gole yakh,H a M i D,H!TMAN,h1tman007,haberalism,hadi2006mi,hamed224,hamid-p71,HAMID13,hamid5251,Headache,hitman,HMNN,Hmv-,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hossein_124,hossien89,hosssein,idin,Irag,irani11,ShInOdA,Jack Bauer,jackal,jackbauer2012,janloka,JenabPargaar,Joey,jokarsanaye,joker8,Julie,justice,justUnited,karim_load,Katy Perry,KawasaKi,KEVIN GARVEY,KimiaM,KING STANNIS,KING TWD,kingmiladkh,kingnessi,KingStranger,KOOROSH,koresh92,kousha,lastshepherd,legendary,Lemonism,libra,linkinpark20,Logic,Lordloss,Lou Bloom,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m621,Maa vampire,mah banoo,mahdi1356,mahdi206,Malcolm X,mamallyy,MaMaLoM,Mani Vampire,MaNiTa,mansourhobbit3,Marlon Brando,marya,mas5oud281,masihm,matiyo,MDZaRa,Meee,MEHDIATB,mehdikhani,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_2,mehrganj,mehrzadds,Meti,meysam1366,mhk,Mia_3D,Midnight Coffee,Mikado,Milad eMJey,MILANO,Miss Harley,MixMkv,Mohamad20,Mohammad-RI,mohammad1992,Mohsen82,mortezasmh,mr67,MRK,MrParhaM,Mr_Ashkan,mushroom,nasim777,nemsis,Nestor,Nevah,nevermind,nilou6,nimaasna,Nimoo,nlarijani,No Country,NOjAN,nokhbeh,Nora,nosheh,Notion,Noyze,тнor,P!NK,P0ya,paradic,PARSA0123,parvazpd,Patriot,pedram136,Pegah,pejmanmm,persian legend,peyman_eun,Phoebe,Pirlo,pooya,poriya_f,prongz,QasemSamangani,Qasem_Samangani,raha_91,RAINY_7,Ray Deadman,Raylan Givens,Red Bull,rekaft,reynard1,Reza-G,reza8198,RezaMbz17,Rezaraki,reza_nestor,rolan,roshan_gh,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,S0hrab,S@eeD-Mj,S@eeƉ,Saber-j,SaeeD-Mj90,saeedporreza9,Sahid,sajad4,sajad44,saman2esm,Samankaka,samansh,samb,sami1428,sawasa,SepehrDtj20,Serenita,sh2012,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Sheldon_Cooper,Sherlockian,SHIELD,shifter,Sina Nmt,sina-hidden,Sina_Saw,Sky Boy,sky-boy,SKYPERSiA,slimshady,smgh470,Snow,snr,StarTak,STEFAŊ,SterlingArcher,stesa,superstar,swwq,t-rock,tasha,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Vaiper,TheDarkness,ThunderStorm,tigerom,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,UntouChable,فرشیدورد,گل گلدون,V!p3R,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vaker,vampire021,vampire_sh17,VIVA THE ROCK,voldemort,War Daddy,white_beard,witch king,wlh,Xasta,yaser63,Zac Efron,zahra128,zakhar2atishe,Zaxmx,zesht,Zombieland,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_princ3_,_Tara_,امیدلئوناردو,حسن زیتون چی

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Serenita نمایش پست ها
    مادر قلب اتمی
    بر اساس ترانه ای به همین نام از پینک فلوید
    پر از سکانس های باحال و دیالوگ های چت که البته در نهایت چندان چیزی ازش دستگیرت نمی‌شه.
    شایدم نکته ش همینه، حال کنی با فیلم بدون اینکه بتونی بگی فهمیدی حرفش چیه و آیا اصلاً حرف خاصی هم برای گفتن داشت یا نه
    بالاخره یه کسی رو دیدم که با من موافقه
    این فیلم,فیلم بدی نبود...
    Veezus

4. 15 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

I Saw the Devil 2010

بالاخره یه خوده وقتم آزاد تر شد و تونستم بعد از مدت ها یه فیلم ببینم برای من که طرفدار سرسخت فیلم های شرقی مخصوصا از نوع انتقامش هستم برای خودمم عجیبه که چطور تا حالا این فیلمو ندیدم، دلیل این که تا الان سراغ این فیلم نرفته بودم این بود که اینور و اونور شنیده بودم که فیلم ترسناک ـه و منی که توی عمرم فیلم ترسناک ندیدم و نخواهم دیدم و متنفرم از این نوع فیلم نرفتم سراغش بعد از یه خورده جستجو فهمیدم که اصلا این فیلم ترسناک نیست و از همون فیلم هایی ـه که دوست دارم سریع و بدون معطلی فیلمو گرفتم و پلی کردم و تا اخر محو فیلم بودم و واقعا لذت بردم و بعد از مدت ها یه فیلم کره ای تقریبا به اندازه OldBoy بهم چسبید با این که به گرد پای Oldboy نمیرسه ولی فیلم فوقالعاده خوب و خوش ساختی بود، هیچ فیلمی بی ایراد نیست و از دید من تنها ایراد این فیلم مشخص نبودن انگیزه قاتل بود که معمولا توی اینجور فیلم ها مثل The Chaser که دیدن این فیلم رو هم پیشنهاد میکنم قاتل یه انگیزه ای برای اینجور کار ها داره که من انگیزه ای در این شخصیت پیدا نکردم ولی بازم شخصیت جالبی داشت برای همین یه نمره کم میکنم که بازم چیزی از ازرش های فیلم کم نمیشه و چون مثل اکثر فیلم های شرقی فیلم مریضی ـه، دیدنش رو به هر کسی پیشنهاد نمیکنم فقط طرفداران این ژانر و سینمای شرق این فیلم رو ببینن.

نمره 9/10

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Judgment at Nuremberg
    -Stanley Kramer

استنلی کرمر بدون شک یکی از تاثیرگذارترین کارگردان های تاریخ سینماست. فردی که بابت به نمایش در آوردن واقعیت حاکم بر زمانی که توش زندگی میکرد زبانزد عام و خاص بود. حدود دو ماه پیش این فیلم رو دیدم ولی تا به امروز فرصت نشد درباره ش نظرم رو جایی منعقد کنم. بدون هیچ پیشینه ای به سراغ تماشای فیلم رفتم و تنها نقش بستن نام اسم استنلی کرمر کافی بود تا مطمئن بشم با یک عنوان جدی مواجه هستم. فیلم دادگاهی نورمبرگ اثری محصول 1961 هست. با شروع فیلم دیدم که حال و هوای جنگ جهانی دوم رو به تصویر میکشه و منتظر بودم سیاست های فیلمسازی آمریکا در اون زمان روی کارگردانی استنلی تاثیر گذار باشه ولی تیرم خطا رفت.
    در این فیلم یک قاضی بیطرف، به شهر نورمبرگ سفر میکنه تا قضات آلمان نازی رو بابت کوتاهیشون در برقراری قانون و یا همدستی با حزب نازی محاکمه کنه. یک دلیل بخوام بیارم برای کسانی که زیاد حوصله فیلم سیاه سفید ندارن میتونم بگم که 12 مرد خشمگین سیدنی لومت رو در نظر بگیرید، حال تصور کنید تمام اون 12 نفر که هیئت منصفه بودن، قاضی ان!!

دقایقی از فیلم که در دادگاه سپری میشن، بدون شک جزو بینظیرترین چیزهایی بود که به عمرم در این مدت فیلم دیدنم دیدم. کارگردان شخصی رو به عنوان قاضی در نظر میگیره که سیاست های هیچ کدوم از کشور های درگیر جنگ جهانی رو قبول نداره. فیلم ابداً درباره جنگ جهانی و عواقبش نیست. بلکه انسانی رو زیر سوال برده که سوالاتش هنوز هم تازه بنظر میرسن. فیلم فقط در سال 1961 ساخته شده ولی ابداً متعلق به زمان و مکان و کشور خاصی نیست. یک سینمای فاخر رو در این فیلم به تصویر میشینیم که مرزی نمیشناسه و تنها چیزی که براش هدف و ارزش هست، زیر سوال بردن انسانیت بوسیله هنری به اسمی سینماست.
    لذت تماشای چنین فیلمی رو از خودتون دریغ نکنید. تا حرف A رو هضم نکردید با حرف B مغزتون رو میپوکونه. بدون شک فیلمیه که میشه بار ها از دیدنش لذت برد.

نمره : 10

سپاس
    160
    از این کاربر 1,391 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

نمیخوام اصلا هیچ نقدی انجام بدم فقط اومدم به دوستان عزیز هشدار بدم و بگم که به هیچ عنوان فیلم Escape Plan 2 Hades 2018 رو دانلود و تماشا نکنید و گول کاور فیلم رو که عکس Dave Bautista, Sylvester Stallone هست را نخورید نصف فیلم رو شیفت دیلیت کردم فاجعه بود
    نمره از 10/ 0

سپاس
    834
    از این کاربر 882 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

فیلم بدی نبود یا به عبارت دیگه فیلمی نبود که بعد از تموم شدنش بگی حیف وقتی که پاش تلف کردم . ارزش یک بار دیدن رو داره (داستان این فیلم شدیدا مشابه فیلم قبلی لیام نیسون یعنی non stop که در هواپیما ساخته شده بود حالا این بار قراره یک فیلم توی قطار با همون سبک و سیاق ببینیم(یعنی قشنگ فتوکپی زده بود فیلمنامه رو )
    اگرچه کمبودهایی فیلمنامه داره اما سرگرم کننده ست یه خورده هم هیجان غاطی فیلم کرده بودن که خسته نشیم وسط فیلم. 5/10

9. 20 کاربرِ زیر از allen74 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

این چند روزه مخصوصا تو تعطیلات عید فطر چند فیلم دیدم که همه ناامید کننده بودن :

این فیلم با بازی استالونه هیچ حرفی برای گفتن نداره
    قسمت اولش هم فیلم خیلی خوبی نبود
    فقط بازی ارنولد و استالونه در کنار هم برای سینما دوستان جالب و متفاوت بود

من به این فیلم چهار میدم

قسنت اول حاشیه اقیانوس ارام فیلم خوبی نبود
    قسمت دومش بدتر از اون بود اصلا با این سری فیلم نمی تونم ارتباط برقرار کنم
    استیون د نایت سازنده اسپارتاکوس کارگردان این فیلم بود
    هیچ نبوق و خلاقیتی نو این فیلم از خودش بروز نداده بود
    بازی ها همه مصنوعی و ابکی بودند
    من به این فیلم سه میدم

فرانسوی ها فیلم های ترسناک خیلی خوبی دارند
    ولی این فیلم خوب نبود سکانسهای خوبی داشت
    ولی برای این سبک از فیلم ها
    که باید هیجان یا سکانس ترسناک داشته باشه جالب و دیدنی نبود
    در واقع این سبک زامبی و اخر دنیا خیلی نخ نما شده
    من به این فیلم چهار میدم
    گلشیفته فراهانی هم تو این فیلم بازی کرده ولی کار خاصی نکرده

هزینه هایی که برای ساخت این فیلم کردن اگر انیمیشن تام جری می ساختند
    جذاب تر و دیدنی تر بود ایده ی فوق العاده الکی وابکی داره
    تهیه کننده ای که ساخت این فیلم رو برعهده گرفته خیلی خام و گیج تشریف داشتند
    من به این فیلم سه میدم
    فوق العاده از بازی توبی کیل بدم میاد اگر میدونستم تو این فیلمه دانلود نمیکردم

نسبت به فیلم های قبلی خیلی بهتر بود
    داستان ساده و قابل پیش بینی ای داره باز یهای درخشان و به یادماندنی نداره
    وقتی فیلم های بالا رو دیدم این در برابرشون شاه بود
    گول اسم شخصیت های اصلی فیلم رو نخوردید اش دهن سوزی نیستند
    من به این فیلم شش میدم

از روی خیلی از کتاب ها نمیشه فیلم ساخت چون پردازش و شخصیت سازی کتاب رو نمیشه در فیلم گتجوند
    این فیلم هم همین ایراد رو داره شخصیت های فوق تخیلی و خالی هستند
    حتی بازیگران اصلی این فیلم جذابتی چندانی ندارند در واقع برای این کاراکترها خوب نیستند
    بیشتر جنبه تبلیغاتی و درامد زایی دارند
    دو بازیگر خردسال این فیلم بازی خیلی خوب دارند تنها نکته مثبت این فیلم بود

این دیالوگ :

"The Wound Is The Place Where
    The Light Enters You
    Rumi.Persian

"زخم مکانی است که از آن نور به تو وارد می‌شود"

رو فکر و ذهنیت بازیگر اصلی در تمام فیلم تحت تاثیر خودش قرار میده چراغ راه شخصیت اصلی بود
    جلوه های ویژه چشم نواز و باور پذیری نداره یکی از ایرادات بزرگ فیلم بود
    من به این فیلم پنج میدم

دیگه نیکلاس کیج اون ادم سابق نمیشه تموم شد رفت
    نمیدونم برا ااساس چه ذهنیتی فیلم انتخاب میکنه ایده های الکی و بدرد نخور
    که اسم کیج اعتبار کذایی اون فیلم قرار میگیره
    بزرگترین حسرت زندگی از دست رفتن یک استعداد درخشانه
    این حرف در مورد نیکلاس کیج خیلی برازنده است

من به این فیلم سه میدم

یازی های بدی نداشت ولی هیچ جوره برام جذاب نبود
    بازیگرهای خوبی داشت چارلز دنس بازیگر تایون لنیستر هم بود ولی جذاب نبود
    من به این فیلم پنج میدم

تنها فیلمی که ارزش وقت گذاشتن رو داشت و قابل قبول بود این فیلم بود
    که بر اساس یک اتفاق واقعی ساخته شده بود
    بازی های خوب،طراحی صحنه و لباس خیلی خوب و مناسب و داستان باور پذیر از نکات خوب این فیلم بود
    درسته میخواستند بازم مظلومیت و ظلم و ستم بر کشور اسرائیل رو دوباره نشون بدن
    فیلم بدی نبود اگر منصفانه بخوام نگاه کنم تا حدودی سعی کرده بود بی طرف باشه ولی کافی نبود در حد چند دیالوگ
    شخصیت های فلسطینی،متخاصم و ادم کش ولی اسراییلی ها وطن پرست بودن و کار درست بودن
    بازیگرهای اصلی این فیلم خیلی خوب و قابل قبول بازی کرده بودن یعنی میشه گفت خوب نقش ها رو در اورده بودن
    انتخاب بازیگر خوب و قابل قبولی داشت یکی از نکات مثبت این فیلم بود
    رزموند پایک،نونسو انوزیی بازیگر شخصیت ایدی امین خیلی خوب بودن
    من به این فیلم شش میدم

این فیلم ها رو معرفی کردم حداقل وقت با ارزش شما مثل من هدر نره

سپاس
    834
    از این کاربر 882 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

خلاصه(LOVE SIMON): داستان فیلم درباره پسر نوجوانی است که راز بزرگی را از خانواده و تمام همکلاسی هایش مخفی کرده و اینکه او همجنسگراست و........

ایده داستان فیلم مثل خیلی از فیلم های تینجری عشق و عاشقی بود ولی خب متفاوت تر از بقیه فیلم های این سبکی، امتیاز و آرا بسیار خوبش توی سایت imdb باعث شد وسوسه بشم ببینم فیلم، ولی خب اصلا نتونست انتظارات منو برآورده کن فیلم، خیلی سعی داشت کارگردان یک فیلم سبک تینجری موفق بسازه مثل فیلم paper towns ولی بازی بازیگراش که اصلا خیلی مصنوعی بود داستان ضعیفی داشت و....نمیدونم واقعا چجوری همچین امتیازی آورده این فیلم!!!(3/10)
    خلاصه(HUSH): یک نویسنده ناشنوا که تنها زندگی می‌کنه توی خونه ای وسط جنگل،با ظاهر شدن قاتلی نقاب‌دار، باید سعی کن جون خودش نجات بده ..........

اول از همه چیزی که برام جالب بود کم حرفی و سکوت زیاد در این فیلم بود کلا دیالوگ های بسیار کمی رد و بدل میشه توی فیلم (همین سکوت فیلم شاید یه خورده ترسناک به نظر برسه برای مخاطب و بر جذابیت فیلم اضافه کن و از حرف های بیهوده هم خداروشکر راحت میشیم که مجبور نیستیم گوش کنیم )
    ایده داستانس هم به نظرم خوب بود دختری که ناشنوا هست،تنها جای امن اون خونه خودش و قاتل بیرون خونه منتظر یک فرصت یا راهی که وارد خونه بشه (یه جورای تبدیل به یه بازی شده بود فیلم)فقط آخر فیلم نمیدونم چرا انقدر مسخره تموم شد تا اواخر فیلم منو راضی کرده بود ولی به نظرم پایان بندی خیلی بدی داشت اصلا منو راضی نکرد هنوزم برام سوال (7/10)
    خلاصه(GAME NIGHT): چند دوست که قرارهای بازی شبانه با یکدیگر دارند، ناخودآگاه خود را درگیر حل یک پرونده قتل عجیب غریب می‌بینند...

فقط میتونم بگم ارزش یکبار دیدن حتما داره ولی نه اینقدری که به عنوان یک کمدی خیلی خوب بخوام به کسی معرفی کنم که ازش لذت ببر تا حدودی سرگرم کننده بود و برای پر کردن وقت مناسب.البته تعریف و تمجید زیادی ازین فیلم دیدم ولی خب منو زیاد راضی نکرد(5/10)

12. 24 کاربرِ زیر از allen74 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

هیچ چیز مثل دیدن یک فیلم یا سریال عالی حال ادم رو تو بعد از ظهر جمعه خوب نمی کنه
    تعریف این فیلم رو همه شنیدن که با کم ترین بودجه فروش شگفت انگیزی داشته و خیلی ها از جمله
    سلطان داستان های ترسناک استفن کینگ رو به تمجید وا داشته این خودش خیلی حرفه
    مدتیه هالیوود با فیلم های ترسناک و تریلر های ناب و خوش ساختش تماشاگران سینما رو شگفت زده می کنه
    ایده های ناب کارگردانی های خیره کننده و حرفه ای،فروش اعجاب انگیز
    بعد از دیدن شاهکاری مثل Get Out عیار فیلم های ترسناک و هیجانی با این فیلم مقایسه میشه
    کلا طبقه بندی فیلم های ترسناک رو برای بیندگان جدید سینما که با سری فیلم های نفرین و جن گیر، کینه و اره عوض کرده
    نکته جالبی که این هر دو فیلم دارند اینه که ازکارگردان های تازه کار و غیر مولف در این ژانر استفاده شده
    که قبل هیچ گونه تجربه ساخت یا بازی در فیلم های ترسناک رو نداشتند و در این سبک مبتدی بودن
    ولی بر عکس همه حرف و حدیث ها فیلم های خوش ساخت و پرفروشی ساختند که به این سبک جون دوباره ای دادن
    اما در مورد فیلم یک جای ارام :
    دنیایی رو تصور کنید که کوچکترین صدا حرکت باعث میشه زندگی خودتون رو از دست بدید و خورده شوید
    باید با این دنیای جدید و ناشناخته سر کنید و برای زنده موندن ساکت شده و حرف زدن رو فراموش کنید
    دنیایی که لال بود مزیت و ویژگی بسیار خوبی خواهد بود و همگی باید با زبان ایما و اشاره مفهوم خودشون رو برسونند
    یکی از برگ های برنده و متفاوت این فیلم حرف زدن با زبان ایما و اشاره است که نبود صدا رو جبران میکنه
    فیلمهای ترسناکی مثل یک جای ارام و بیرون برو از فضاسازی،داستانهای تازه ای برخودار هستند که برای ببینده جدید و متفاوته
    همین ویژگی جدید باعث میشه تماشاگرجذب و همراه فیلم بشه کنجکاوی و حس تازگی رو برای ببینده داره
    از اولین سکانس های این فیلم با محیط و شرایط زندگی ادم های این فیلم اشنا میشیم شخصیت های زیادی وجود نداره
    و هنوز بسم الله رو نگفته رو صندلی جا نگرفته فیلم میخکوبت می کنه و ترس رو به جونت می اندازه
    حسی که تا انتهای فیلم با کوچیکترین صدا یا حرکتی با شما باقی میمونه و انتظار ورود هیولای بی شاخ و دم فیلم دارید
    ویژگی خوبی که این فیلم داشت این بود حس وحشت زدگی و اضطراب این فیلم به خوبی به ما میشه ما رو درگیر میکنه
    ترسی که در نگاه و بازی و حرکات بازیگران وجود داره به خوبی درک شده و شرایط حساس مرگ و زندگی زنده میکنه
    هر لحظه ممکنه اتفاقی بیفته فریادی،حنده ای افتادن وسیله ای،موقعیت جدیدی برای شخصیت ها بوجود بیاره که زندگی رو سخت تر کنه
    هیولاهای این از فیزیک خاص و تا حدودی عجیب غریبی برخوردارند که به کوچکترین صدا و حرکتی حساس هستند
    "در نگاه اول هیولاهای فیلم بیگانه رو یاداوری میکنه کمی حرکات این هیولا ها به موجودات سریال Falling Skies شباهت داره نه به طور کلی "
    علاوه بر داستان متفاوت و زیبای این فیلم کارگردانی و بازیگری این فیلم خیلی هم خوب و دیدنی بود
    یکی دیگر از ویژگی های مثبت این فیلم بازی ها درخشان و حساب شده بود که جذابیت فیلم رو دو برابر میکرد
    فیلم از دیالوگ های خیلی کمی برخورداره شخصیت ها باید با زبان ایما و اشاره با هم در ارتباط باشند
    این ویژگی قدرت بازیگری رو بهتر و رسا تر نشون میده دیگه نمیشه با صدا و دیالوگ با تماشاگر ارتباط برقرار کرد
    اینجا حرکات دست و میمیک صورت بازیگران جای دیالوگ و صدا رو گرفته بود
    بیشتر سکانس های این فیلم در فضای بسته کار شده که به خوبی اتمسفر ترسناک فیلم رو تغذیه میکنه
    وجود یک هیولای ر این فضا ترس رو بیشتر میکنه فضا رو برای فرار تنگ تر میکنه که همین باعث بوجود امدن شرایط و حرکات هوشمندانه ای میشه
    جان کرازینسکی کارگردان،بازیگر اصلی و یکی از نویسندگان این فیلم بود که در هر سه زمینه خیلی عالی کار کرده بود
    کرازینسکی برای دومین باره که یک فیلم کاردگردانی میکنه البته از این کار سربلند و موفق بیرون میاد و یک شبه ره صد ساله رو طی میکنه
    اگر بدون پیش زمینه این فیلم رو دیده باشید باورتون نمیشه که اولین کار ترسناک کرازینسکی باشه
    از بس که بی نقص و حرفه ای کار کرده بازی خیلی خوبی هم از خودش نشون داده کارگردانی هوشمندانه ای تو این فیلم داشته
    بازی ها،لوکیشن ها و فضاسازی به جز با حضور یک کارگردان با کفایت بوجو نمیاد
    کارگردان باید به خوبی فضا رو برای بازیگرش نشون بده تا بازیگر به خوبی بتونه در نقش خودش فرو بره بازی خوبی به نمایش بذاره
    بازی ها این فیلم مخصوصا ملیسنت سیموندز در این فیلم عالی بود برای اولین بار در فیلم شگفت زده Wonderstruck بازیش رو دیدم
    جالب تر اینکه تو این فیلم هم نقش یک دختر کر و لال رو بازی کرده بود فکر کنم واقعا کرو لال باشه
    اگر شرایط دو فیلم رو در نظر نگیریم فیلم شگفت زده درامه و یک جای ارام ترسناک بازی سیموندز خیلی به هم نزدیکه
    بازی امیلی بلونت هم خیلی خوب بود دقیقا نقش یک مادر اشفته و وحشت زده رو به خوبی نمایش میذاره
    دقیقا میشه ترس و وحشت رو تو چهره و حرکاتش دید اوج بازیش زمانی بود که درد دیوانه ش کرده بود ولی از ترس نمی تونست فریاد بزنه
    راه فراری هم نداشت نمای بسته از چهره اش این نکته رو به خوبی به نمایش میذاشت

یکی از منتقدان در مورد این فیلم گفته :
    این فیلم صدا که یکی از اصلی ترین عناصر هنر سینماست رو به یک تهدید و عامل مرگ تبدیل کرده

دیگه خودتون باید حساب کار دستتون بیاد که با چه فیلم و عناصر ترسناکی سرو کار دارید
    فیلم خیابان ده کلاور فیلد از نظر فضاسازی و بعضی ویژگی های شبیه این فیلمه
    اگر از این فیلم خوشتتون اومد فیلم برو بیرون،نفس نکش،چراغ ها خاموش می شوند رو حتما ببینید
    من به این فیلم نه میدم خیلی عالی بود

اگر فیلم بالا تو سبک وحشت و هیجان انگیر خیلی عالی و دیدنی بود
    فیلم بازدارندگان یک فیلم حنده داره و مفرحی است که از دیدنش لذت خواهید برد
    سکانس های خنده دار و دلنشینی داره که حتما شما رو به خنده واداشته
    و از فشار خنده به قول عامیانه روده بر خواهید شد
    داستان و اتفافات که محرک اصلی کمدی بودن فیلم هستند نیاز به زمان دارند
    تا داستان و شخصیت ها با حوادث جدیدی رو در رو شده و ذات کمدی و فان خودش رو به نمایش بذاره
    جان سنا متفاوت ترین بازی دوران بازیگریش رو در این فیلم به نمایش میذاره
    و مشخصه که میخواد جا پای دواین جانسون یا راک بذاره که برای این کار شروع خوبی بود
    یک سر تمام سکانس های خنده دار و با مزه این فیلم جان سنا بود که واقعا خنده دار بودن
    چند سکانس فوق العاده خنده دار داره که باعث میشه از ته دل بخندید و به روح رفته گان جان سنا درود بفرستید
    هر فیلم بتونه ویژگی های ژانری رو که براساس اون دسته بندی شده رو بخوبی به نمایش بذاره فیلم خوبی خواهد بود
    چه این فیلم اکشن،کمدی،ترسناک یا درام باشه باید ویژگی ذاتی ژانر خودش رو به درستی نشون بده
    من به این فیلم هفت میدم با دیدن این فیلم یک دل سیر خندیدم

سپاس
    32,920
    از این کاربر 1,015 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

Days of Heaven 1978

اولین نکته که نظرمو جلب کرد ریتم تند فیلم بود، انگار موقع تدوین یه حداکثر زمان در نظر گرفته بودن و برای رسیدن به اون مجبور شدن یه جاهایی رو حذف کنن و کلا یه کاری کنن که بیشتر از ۹۵ دقیقه نشه.

مشاهده محتوا اسپویلر

داستان فیلم مذهبی-نمادین روزهای بهشت، در مورد یه زوج که عاشق هم‌ هستن ولی به‌خاطر شرایط زندگی‌شون که کار و خونه ثابت ندارن ترجیح دادن به همه بگن خواهر برادرن! و در یکی‌ از سفرهاشون برای کار به یک مزرعه گندم می‌رن که صاحب مزرعه بیمارِ و بعد از مدتی از دخترِ خوشش میاد. پسرِ هم بخاطر ثروت زیاد و بیماری صاحب کارشون طمع می‌کنه و به دخترِ می‌گه تو با صاحب‌کار ازدواج کن بعد از یه سال که مُرد همه ثروتش می‌شه مال ما.
    همه چی به خوبی و خوشی پیش می‌ره و رابطه دختر با شوهرش (صاحب‌کار قدیمیش) خوب می‌شه، محصول مزرعه خیلی زیاد و بدون مشکلِ تا اینکه پسرِ از سفر برمی‌گرده و میاد تو مزرعه پیش مثلاً خواهرش.
    موقع خدافظی بیش از حد معمولِ خواهر برادری بهم نزدیک می‌شن و از دور صاحب مزرعه که از قبل مشکوک هم بود می‌بینه زنش با برادر زنش در حال معاشقه هستن و باعث عصبانیتش می‌شه.
    بعد از این دیگه اون آرامشی که تو مزرعه برقرار بود از بین می‌ره و با یه بحران بزرگ روبرو می‌شن و مزرعه درگیر آفت (ملخ) می‌شه و محصول مزرعه به سرعت در حال نابودیِ.
    حین تلاش برای از بین بردن ملخ‌ها، صاحب مزرعه با پسرِ دعواش می‌شه و این درگیری باعث به آتش کشیده شدن کل مزرعه میشه.
    اول فیلم از راوی می‌شنویم که یه کسی به آتش کشیده شدن و سوختن همه چیزو پیش‌بینی کرده که اینجا پیش‌بینیش به واقعیت می‌پیونده.

بعد از نابود شدن مزرعه یه درگیری بین صاحب مزرعه و به‌اصطلاح برادر زنش پیش میاد که برادر زنِ صاحب مزرعه رو می‌کشه و فرار می‌کنه و بعد از چند وقت آوارگی به ضرب گلوله پلیس می‌میره.

شاید یکی از پیام‌های فیلم این بود که خیانت باعث آوارگی و بدبختی و فلاکت می‌شه.
    یه پیام دیگه این بود که بخاطر نعمت‌های زیادی که خدا می‌ده باید شکرگزارش بود تا اینکه همچنان بهت حال بده ولی اگه دنبال پیچوندن و زیرآبی رفتن باشی، خدا همه نعمتاشو ازت پس می‌گیره.

در کل فیلم خوبی بود و حتی اگه کسی از داستان فیلم خوشش نیاد می‌تونه ۹۵ دیقه به مناظر زیبای طبیعی نگاه کنه و لذت ببره.

امتیاز ۶.۵ از ۱۰

15. 16 کاربرِ زیر از hosseinf722 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinf722 نمایش پست ها

Days of Heaven 1978

در کل فیلم خوبی بود و حتی اگه کسی از داستان فیلم خوشش نیاد می‌تونه ۹۵ دیقه به مناظر زیبای طبیعی نگاه کنه و لذت ببره.

امتیاز ۶.۵ از ۱۰
    تنها نقطه قوت فیلم‌های "ترنس مالیک" به نظرم همین به تصویر کشیدن مناظر زیبای طبیعت هست.
    وگرنه این کارگردان انقدر که همه پدیده‌های هستی رو به یک نیروی فراطبیعی و به الهیات ربط میده که بیننده رو دچار سردرگمی و وهم می‌کنه.
    بعد از دیدن تمامی آثار این هنرمند به طور قطع می‌تونم بگم فلسفه ورودش به سینما تزریق باورهای مذهبی به مخاطب‌های سینما بوده؛
    یا به عبارتی نیتش تحلیل و موشکافی وقایع نیست، قصدش "دیکته کردن" باورهاش به مخاطب‌ـه.
    باورهایی که هیچوقت دستخوش تغییر نشدن.
    از اولین فیلمش تا آخرین فیلمش سخنش در چند کلمه خلاصه میشه.
    که این برای یک هنرمند و یک فیلمساز مولف نقطه ضعف محسوب میشه.
    برای من ترنس مالیک یک هنرمند متحجر هست که حرف جدیدی برای گفتن نداره.
    در بسیاری از انجمن‌های سینمایی هم به ایشون لقب "کشیش سینما" رو اهدا کردند که نظر من رو تا حدودی تایید میکنه.

فلسفه ترنس مالیک:
    "- این نان را چه کسی پخته است؟ - نانوا
    - نانوا را چه کسی آفریده است؟ - خدا"

به جهت اینکه پستم اسپم لحاظ نشه به معرفی فیلمی می‌پردازم که اخیرا تماشا کردم:

You Were Never Really Here 2017

فیلم تحسین‌شده "تو هرگز واقعا اینجا نبودی" یک فیلم اسرارآمیز و شوکه‌کننده‌ست.
    از سکانس‌های ابتدایی میشه رازآلود بودن و خشن بودن رو حس کرد.
    خشونتی که رفته رفته بیشتر میشه و هدفش رسوندن پیامی هست که در پایان فیلم قرارـه به دست بیننده برسه.
    این فیلم با بودجه نسبتا کمی ساخته شده و به لحاظ کارگردانی هم در بالاترین سطح نیست،
    اما نتیجه‌ی کار فیلمی متفاوت و شاید کالت(در آینده خواهیم فهمید) از آب دراومده.
    داستان تشابهات بسیاری به فیلم "راننده تاکسی" اسکورسیزی داره و میشه حدس زد نویسنده تا حد زیادی تحت تاثیر این اثر ماندگار بوده.
    بازی "خواکین فینیکس" هم تونسته رازآلود بودن شخصیت نقش رو به خوبی به تصویر بکشه.
    احساسات و هیجاناتی که از این بازیگر سراغ داریم در این فیلم هم دیده میشه.
    در یک سکانس هیجانی این احساسات به اوج خودش میرسه و بسیار عمیق مخاطب رو تحت تاثیر قرار میده.
    اگر قصد تماشای این فیلم رو دارید باید بهتون بگم حتی با در نظر گرفتن امتیازات و نقدهای مثبت، انتظارات خودتون رو فعلا خیلی بالا نبرید.
    چون فیلمی نیست که با یک بار دیدن بشه به یک نتیجه جامع رسید. نویسنده خیلی سعی کرده زیرپوستی منظورش رو برسونه.
    شاید نیاز به تجربه کردن همچین سرگذشتی داره تا بتونید همذات‌پنداری کنید. شاید هم با تفکر بعد از فیلم بتونید وقایع رو بیشتر درک کنید.
    حتما توصیه می‌کنم که زود نتیجه‌گیری نکنید. از زمانی که این فیلم رو دیدم و الان دارم راجع بهش مطلب می‌نویسم حدودا 2 ماه گذشته.

8/10

17. 20 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 220 از 316 اولیناولین ... 20120170195210218219220221222230245270 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع