برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
مطلبي که مشاهده مي کنيد
در سطل زباله ي انجمن مي باشد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
    سپاس
    4,717
    از این کاربر 2,363 بار در 374 پست سپاس گزاری شده

از اتصال مستقیم لپ‌تاب به برق خودداری کنید

باید همیشه به این نکته توجه داشت که لپ‌تاپ هر چقدر هم که در برابر شرایط مقاوم باشد، باز هم باید نکاتی را برای حفظ سلامت آن انجام داد، چرا که لپ‌تاپ‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، نیاز به مراقبت‌هایی نیز در آنها احساس می‌شود.
    یک کارشناس نرم‌افزار هشدار داد: یکی از دلایل خرابی سریع لپ‌تاپ‌ها اتصال مستقیم آن به برق است و استفاده از پریزها، سه‌راهی‌ها یا محافظ‌های جریان برق می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.

کامران کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لپ‌تاپ‌ها جایگزین خوبی برای رایانه‌های رومیزی هستند و بیش‌تر کارهای آنها را انجام می‌دهند، ولی با این حال تفاوت اصلی آنها با رایانه‌های رومیزی این است که میزان مقاومت آنها در شرایط مختلف، متفاوت است.

وی تصریح کرد: باید همیشه به این نکته توجه داشت که لپ‌تاپ هر چقدر هم که در برابر شرایط مقاوم باشد، باز هم باید نکاتی را برای حفظ سلامت آن انجام داد، چرا که لپ‌تاپ‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، نیاز به مراقبت‌هایی نیز در آنها احساس می‌شود.
    البته با این حال که کارها رفته‌رفته پیش به سوی اتوماتیک و خودکار شدن می‌رود ولی باز هم انسان‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند و نقش اصلی را بر عهده دارند و بسیاری از کارها وجود دارد که بدون وجود انسان هرگز معنی نخواهد یافت و جز با وجود انسان تحقق نمی‌یابد.

کاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: لپ‌تاپ‌ها بیشتر با محیط و خصوصاً دست‌ها در تماس هستند و کاربر باید توجه داشته باشد که لپ‌تاپ‌ها خیلی زود کثیف می‌شوند و این امر باعث کاهش طول عمر آن می‌شود که در همین راستا همیشه باید سعی شود که لپ‌تاپ تمیز نگه داشته شود، چراکه علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر آن می‌شود، زیبایي لپ‌تاپ را نیز به همراه خواهد داشت.
    این کارشناس در حوزه نرم‌افزار یادآور شد: یکی از عوامل مهم در طول عمر لپ‌تاپ و به خصوص تاچ‌پد این است که نباید زیاد روی آن فشار آورد، زیرا همان‌طور که مشخص است، تاچ‌پد یکی از نیازهای مهم هر لپ‌تاپ است مخصوصاً هنگامی که کاربر ماوس همراه نداشته باشد، لذا کاربر باید از فشاور آوردن برروی صفحه تاچ‌پد خودداری کند.

به گفته او آن دسته از کاربرانی که مدت زیادی را از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند و به مدت طولانی لپ‌تاپ روشن است، باید باتری لپ‌تاپ خود را درآورند، چرا که به صورت جدی به باتری لپ‌تاپ آسیب وارد می‌شود، اما این خارج کردن باتری از لپ‌تاپ و گذاشتن آن در جایی دیگر باید هر چند وقت یک‌بار از باتری لپ‌تاپ دوباره استفاده شود، در غیر این صورت امکان خراب شدن باتری افزایش می‌یابد.

کاظمی هشدار داد: کاربران باید سعی کنند کمتر از رایتر لپ‌تاپ استفاده کنند یا اگر استفاده می‌کنند از CDها و DVDهای خش‌دار استفاده نکنند، چرا که باعث خرابی و آسیب رساندن به لنز درایو می‌شود.

وی در ادامه به نکاتی درباره جابه‌جایی لپ‌تاپ اشاره کرد و افزود: چنان‌ چه در داخل درایو CD یا DVD دارید، قبل از حمل لپ‌تاپ باید آن‌ را خارج کرد و همچنین کاربر لپ‌تاپ خود را از مواجهه با گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان‌های شدید دور نگه دارد و بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه، از کیف‌های مخصوص حمل آن استفاده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

2. 11 کاربرِ زیر از ali361 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    65
    از این کاربر 273 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : از اتصال مستقیم لپ‌تاب به برق خودداری کنید

یه بار دیگه تاپیک رو خوندم و فهمیدم مشکل کار کجاست. این یارو کارشناس حوزه «نرم افزاره». به همین خاطره که حرفاش در مورد سخت افزار دوزار نمی ارزه. اولا سیستم آداپتور لپ تاپ ها طوری ساخته شده که مدار اون در مقابل نوسان برق ورودی تا حد زیادی مقاوم هست. به همین دلیله که لپ تاپ شما هم تو ایران با برق ۲۲۰ ولت (۵۰ هرتز) کار می کنه و هم تو آمریکا با برق ۱۱۰ ولت ۶۰ هرتز.
    علاوه بر این تمیز بودن یا کثیف بودن لپ تاپ هیچ ربطی به طول عمر اون نداره و مهم تمیز بودن ورودی فن اون هست که در صورتیکه گرد و غبار زیادی توش رفته باشه ممکنه جلوی حرکتش رو بگیره.
    تاچ پد هم به طور معمول هیچ وقت با فشار خراب نمیشه. من پنج ساله با لپ تاپ کار می کنم و هیچ وقت موس نداشتم و همیشه با تاچ پد کار کردم. دستم هم همیشه عرق میکنه که باعث میشه به تاچ پد بچسبه و فشار بیشتر از حد لازم بهش وارد کنه. اما تا حالا ندیدم که ذره ای در عملکرد تاچ پد مشکلی ایجاد بشه. اصلا صفحه تاچ پد واسه فشار دادنه!
    تنها حرف بدرد بخورش همون درآوردن باتری از لپ تاپ موقع اتصالش به برق بود که البته درنیاوردنش هم تاثیر خیلی شدیدی نخواهد داشت (و البته توصیه من اینه که به دلیل غیرقابل اطمینان بودن شبکه برق داخلی بهتره بذاریم باتری همونجا بمونه که موقع قطع برق مشکلی پیش نیاد)
    اون CD و DVD خش دار هم از اون جوک ها بود که بسی مایه انبساط خاطر شد

4. 9 کاربرِ زیر از gsbnd1 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im not F.E.A.R
    سپاس
    378
    از این کاربر 244 بار در 51 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : از اتصال مستقیم لپ‌تاب به برق خودداری کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط gsbnd1 نمایش پست ها
    یه بار دیگه تاپیک رو خوندم و فهمیدم مشکل کار کجاست. این یارو کارشناس حوزه «نرم افزاره». به همین خاطره که حرفاش در مورد سخت افزار دوزار نمی ارزه. اولا سیستم آداپتور لپ تاپ ها طوری ساخته شده که مدار اون در مقابل نوسان برق ورودی تا حد زیادی مقاوم هست. به همین دلیله که لپ تاپ شما هم تو ایران با برق ۲۲۰ ولت (۵۰ هرتز) کار می کنه و هم تو آمریکا با برق ۱۱۰ ولت ۶۰ هرتز.
    علاوه بر این تمیز بودن یا کثیف بودن لپ تاپ هیچ ربطی به طول عمر اون نداره و مهم تمیز بودن ورودی فن اون هست که در صورتیکه گرد و غبار زیادی توش رفته باشه ممکنه جلوی حرکتش رو بگیره.
    تاچ پد هم به طور معمول هیچ وقت با فشار خراب نمیشه. من پنج ساله با لپ تاپ کار می کنم و هیچ وقت موس نداشتم و همیشه با تاچ پد کار کردم. دستم هم همیشه عرق میکنه که باعث میشه به تاچ پد بچسبه و فشار بیشتر از حد لازم بهش وارد کنه. اما تا حالا ندیدم که ذره ای در عملکرد تاچ پد مشکلی ایجاد بشه. اصلا صفحه تاچ پد واسه فشار دادنه!
    تنها حرف بدرد بخورش همون درآوردن باتری از لپ تاپ موقع اتصالش به برق بود که البته درنیاوردنش هم تاثیر خیلی شدیدی نخواهد داشت (و البته توصیه من اینه که به دلیل غیرقابل اطمینان بودن شبکه برق داخلی بهتره بذاریم باتری همونجا بمونه که موقع قطع برق مشکلی پیش نیاد)
    اون CD و DVD خش دار هم از اون جوک ها بود که بسی مایه انبساط خاطر شد
    بنده هم یه مقاله در این باره خوندم / کلا فقط حرفی که در مورد باتری زد درسته و کاملا با حرف هاش شما موافق هستم / و اصلا هم درباره اینکه لب تاب رو زمین نزارید و این چیزها اصلا صحبت نکرده که یکی از دلایل اصلی خراب شدن هستش

6. 5 کاربرِ زیر از behzadee بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

برچسب برای این موضوع