برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 12 از 16 اولیناولین ... 21011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 از مجموع 155
    بنیانگذار گویندگان بدون مرز
    سپاس
    1,134
    از این کاربر 1,376 بار در 280 پست سپاس گزاری شده

new7 راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام ! ... حرفه ای که من به آن مشغولم کامپیوتر و شبکه و اینترنت و .... است ، به همین علت گفتم قسمت کوچکی از تجربیات گهربارم !!! رو به رایگان در طبق اخلاص ریخته و خدمت شما ارائه کنم ....
    در انتخاب و اسمبل کردن قطعات یک سیستم چند فاکتور اساسی را باید حتما در نظر بگیرید !
    1-
    مادربرد
    2-
    مادربرد
    3-
    باز هم مادربرد
    دوستان من 3 بار روی مادربرد تاکید کردم چون اصلی ترین قسمت سیستم همین قطعه هست که متاسفانه کسی توجه زیادی به آن نمی کند !!! این مادربرد است که به شما کمک می کند تا به روز شوید ! هر چقدر روی مادربرد هزینه کنید ، ضرر نخواهید کرد و این زمانی برایتان روشن خواهد شد که بخواهید سیستم خود را ارتقا دهید ... حتما قبل از خرید مدلی که انتخاب کردید از وجود آن در بازار ایران و اینکه چند وقت است در بازار خرید و فروش می شود تحقیق نمائید ... و نکته دیگر اینکه حتما مدل مادربرد انتخابی را در وب سایت رسمی سازنده آن پیدا کنید و ببینید اصلا ساخت این برند هست یا تقلبی آن می باشد که به نامش می فروشند و یک مزیت دیگر آن به غیر اینکه کلاه سرتان نمی رود این است که می توانید مطمئن شوید که درصورت گم کردن سی دی راه انداز آن ، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی آن را دانلود نمائید ... هرچند گارانتی در ایران به هیچ وجه معنائی ندارد !!! ولی آن را هم در نظر بگیرید چون مادربردهای با پدر و مادر معمولا غیر از گارانتی شرکت وارد کننده معمولا 3 سال گارانتی شرکت سازنده خارجی را دارند !!! ... فاکتور بعدی :
    4-
    سی پی یو
    روی سی پی یو هم بسیار وسواس به خرج دهید چون تمام محاسبات یک کامپیوتر به نوع سی پی یوی آن بستگی دارد و در این رابطه هم سی پی یوی مناسب با مادر برد از نظر پین های هماهنگ ، قدرت مانور و خنک کننده آن بسیار مهم است و در این رابطه هم هر چقدر هزینه کنید به نفع شماست ! معمولا سی پی یو ها گارانتی ندارند ! البته در ایران ولی بعضی شرکت ها از جمله سازگار ارقام این خدمت بشر دوستانه !!! را ارئه می کند ... پس سعی کنید گارانتی دارش را تهیه کنید !!!
    5-
    رم
    سرعت پردازش یک کامپیوتر بستگی به رم هماهنگ با مادربرد و به خصوص همطراز با سی پی یو دارد ! و این نکته یا همان فوت کوزه گری است که اکثرا از آن نا آگاهند !!! ... شما اگر روی سیستم خود 4 گیگ رم هم بگذارید ولی سی پی یوی شما نتواند این 4 گیگ را ساپورت کند مطمئنا 2 گیگ یا حداقل یک گیگ آن بلااستفاده می ماند و این یعنی هزینه اضافی ! ... پس اگر می خواهید از تمام انرژی نهفته در رم خود استفاده کنید باز هم برای سی پی یو هزینه بیشتری کنید !!! ... این روزها خیلی از سیتمهای لپ تاپ را می بینم که وارد بازار شده اند و مردم بالاترین قیمتها را پرداخت می کنند ولی عملا رم با سی پی یو هماهنگ نیست یعنی سی پی یو توان اینکه 4 گیگ رم را ساپورت کند ندارد و همه گول رم زیاد را می خورند !!! و متوجه هم نیستند که سیستمشان با یک سیستم 2 گیگ رمی فرقی ندارد ! ... البته شناخت یک سیستم لپ تاپی خوب خودش جای بحث فراوان دارد که اینجا جایش نیست ... پس در مورد رم نتیجه این شد که باید هماهنگ و همطراز سی پی یو خرید شود .
    6-
    کارت گرافیک
    کارت گرافیک را هم باید هماهنگ با مادربرد انتخاب نمود تا بعدها دچار مشکل نشوید یکی از علت های هنگ های مکرر سیستم همین همخوان نبودن کارت گرافیک با مادربرد است که متاسفانه در این مورد هم کاربران و هم 50 درصد همکارانم در صنف کامپیوتر از آن غافلند !!! معمولا سازنده مادربرد در وبسایت رسمی خود در مورد قطعاتی که با یک نوع مادربرد هماهنگ هست اطلاعاتی را ارائه می دهد که مطالعه آن برای کاربران خالی از لطف نیست ! ... برای کارت گرافیک نیز سعی کنید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا از قدرت سی پی یو و رم شما نکاهد ! ... کارت گرافیکهای استخوان دار و کار درست خودشان پردازنده داخلی دارند که باعث سرعت بار گذاری سیستم و مخصوصا در برنامه های گرافیکی مثل اتوکد ، فتوشاپ ، میکس و مونتاژ فیلم ، تری دی مکس و انواع و اقسام انیمیشن ساز ها و بازیهای کامپیوتری می شود ... به خنک کننده های کارتها نیز توجه خاصی داشته باشید تا در اثر رندر کردن زیاد گرافیکی دچار نیم سوز شدن ( در اثر گرمای شدید ! ) نشود ... گارانتی هم که مثل بقیه قطعات !!!
    7-
    پاور ( منبع تغذیه )
    یکی دیگر از فاکتورهای مهم پاور می باشد که در این مورد هم از شما می خواهم هزینه بیشتری را اختصاص بدهید ! ... اگر می خواهید قطعات سخت افزاری شما عمری طولانی داشته باشند حتما قویترین پاور را برای سیستم تان در نظر بگیرید ... مدل های گرین بدک نیست !!! ولی ACBell یکی از آن پاور های قدرتمند و غولی است که نسبت به پول پرداخت شده خدمتی واقعی را ارائه می کند که متاسفانه در بازار به آن توجه چندانی نمی شود !!! ... همه از گرین تعریف می کنند ولی من می گویم ACBell ... چرا که در بازار ایران متاسفانه خریداران در همه زمینه ها به معروفیت کاذبی که خود تاجران و کسبه اهل بازار راه می اندازند توجه می کنند نه کیفیت واقعی کالا !!!
    8-
    کیس
    در مورد کیس هم دوستان راهنمائی فرمودند و بنده هم عرض کنم که سعی کنید فضای مورد نیاز در کیس به اندازه کافی بزرگ باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بگیرد ! و حداقل دو پروانه خنک کننده در آن وجود داشته باشد تا گرمای به وجود آمده از کارکردهای سخت افزاری را به بیرون از محیط کیس هدایت کند ... هرچه سیستم خود را خنک تر نگه دارید عمر و دوام آن را بالاتر برده اید ... در مکانهائی که سرور ها در آن نگه داری می شود کولرها همیشه روشن هستند ! و سیستم ها نیز گاها سالهاست که یکسره روشن مانده اند و کار می کنند ... گاها بالای 10 سال !!!
    9-
    مونیتور
    در مورد مونیتور هم عرض کنم که انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است !!! ... ولی سعی کنید از مونیتورهای سی آر تی استفاده نکنید که دشمن شماره یک چشمهای شما هستند !!! ... مونیتورهای ال سی دی و جدیدا و بهتر از آن ال ای دی در انواع و اقسام و اینچ های مختلف وجود دارند که می توان تهیه کرد ... مواردی که باید زیاد توجه داشت مدت زمان گارانتی و نوع آن مخصوصا برای مونیتورهای ال سی دی و پیکسل سوخته های آن ، شفافیت ، مقدارزمان پاسخدهی ، کنتراست ، زاویه دید و ... است که در خرید یک مونیتور خوب موثر است .
    در مورد
    لوازم جانبی از قبیل کیبرد و موس و اسپیکر و ... نیز سلیقه های شخصی دخیل هستند که تشخیص بد و خوب آن برای کاربر بسیار آسان است ... اینها مواردی از تجربیاتم بود که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره !!!

درجهان سوم اگر مملکتت را آباد کنی ، خانه ات را خراب می کنند!

(( پرفسور حسابی ))

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Razor نمایش پست ها
    من بزودی میخوام یه هارد اکسترنال بخرم ، که از داخلش انیمه و ... هم ببینم بین سیلیکون پاور سری Armor و وسترن دیجیتال My Passport موندم ، راهنمایی کنید لطفا
    تماشای فیلم با هارد اکسترنال اصلا پیشنهاد نمیشه ! هارد اکسترنال تا حد ممکن فقط برای آرشیو باید استفاده شه . خصوصا هاردایی که آداپتری نیستن و برقشونو از کامپیوتر میگیرن (فشار زیادی به مادربرد وارد میکنن ، هم احتمال خرابی مادربرد هست هم سوختن خود هارد !)

3. 2 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Admini3trator نمایش پست ها
    تماشای فیلم با هارد اکسترنال اصلا پیشنهاد نمیشه ! هارد اکسترنال تا حد ممکن فقط برای آرشیو باید استفاده شه . خصوصا هاردایی که آداپتری نیستن و برقشونو از کامپیوتر میگیرن (فشار زیادی به مادربرد وارد میکنن ، هم احتمال خرابی مادربرد هست هم سوختن خود هارد !)
    والا من سه ساله با هارد اکسترنال سریال و اینامو میبینم بخاطر کمبود جا ، البته سیستم رو هم عوض کردم یه بار و کلا یه چیز نو انداختم با مادربرد p-85 گیگابایت ، جایی نشنیده بودم مشکلی پیش بیاره
    Farewell

5. 2 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

من هم میشه گفت نزدیک 6 سال هست که انواع هاردهای اکسترنال آداپتوری و غیر آداپتوری رو از شرکت های مختلف دارم .....سیلیکون...سی گیت...وسترن...بوفالو...ترنسند
    همیشه هم باهاشون فیلم وسریال دیدم و هیچ مشکلی نداشتم

الان هم Armor A65 و Ultra Passport دارم
    جفتشون از نظر سرعت عالی هستن و من که تفاوت خاصی احساس نکردم
    بسته به سلیقه و کار خودت باید ببینی کدومش بیشتر برات کارایی داره

پاسپورت جمع و جوره و با 500 تومن میتونی 3 تراشو بگیری و با 320 -330 تومن هم 2 ترا....خوبیش اینه که براحتی قابل پسورد گذاری سخت افزاری هست و امنیتش بالاست و بسیار شیک هم هست
    سیلیکون یه ذره بزرگ تر و یوقور تره ولی مرگ تداره...میتونی این ور اون ور پرتش کنی ولی آخ نگه....ضد ضربه...ضد آب...ضد گرد و غبار و اشعه و صاعقه ....قیمت 2 ترا هم 400 تومنه
    یه خوبی بسیار عالی هم که سیلیکون داره اینه که کابلش دو سر usb هست و بخوبی روی هارد و لپ تاپ چفت میشه ولی پاسپورت پورتش در محل اتصال به هارد یه چیز مخرف و ظریف هست که بعد از چند بار سهل انگاری میتونه پاشنه آشیل باشه

به شخصه اگه فقط دنبال 3 ترا یا پسورد سخت افزاری هستی برو سراغ پاسپورت....وگرنه آرمور سیلیکون طوفانه

7. 6 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط caviya نمایش پست ها
    من هم میشه گفت نزدیک 6 سال هست که انواع هاردهای اکسترنال آداپتوری و غیر آداپتوری رو از شرکت های مختلف دارم .....سیلیکون...سی گیت...وسترن...بوفالو...ترنسند
    همیشه هم باهاشون فیلم وسریال دیدم و هیچ مشکلی نداشتم

الان هم Armor A65 و Ultra Passport دارم
    جفتشون از نظر سرعت عالی هستن و من که تفاوت خاصی احساس نکردم
    بسته به سلیقه و کار خودت باید ببینی کدومش بیشتر برات کارایی داره

پاسپورت جمع و جوره و با 500 تومن میتونی 3 تراشو بگیری و با 320 -330 تومن هم 2 ترا....خوبیش اینه که براحتی قابل پسورد گذاری سخت افزاری هست و امنیتش بالاست و بسیار شیک هم هست
    سیلیکون یه ذره بزرگ تر و یوقور تره ولی مرگ تداره...میتونی این ور اون ور پرتش کنی ولی آخ نگه....ضد ضربه...ضد آب...ضد گرد و غبار و اشعه و صاعقه ....قیمت 2 ترا هم 400 تومنه
    یه خوبی بسیار عالی هم که سیلیکون داره اینه که کابلش دو سر usb هست و بخوبی روی هارد و لپ تاپ چفت میشه ولی پاسپورت پورتش در محل اتصال به هارد یه چیز مخرف و ظریف هست که بعد از چند بار سهل انگاری میتونه پاشنه آشیل باشه

به شخصه اگه فقط دنبال 3 ترا یا پسورد سخت افزاری هستی برو سراغ پاسپورت....وگرنه آرمور سیلیکون طوفانه
    خیلی ممنون بخاطر راهنمایی ، بیشتر میخوام به عنوان یه هارد رومیزی ازش استفاده کنم زیاد نمیخوام اینور و اونور ببرمش ، بیشتر سرعت و امنیتش برام مهمه ، خیلی از دوستان گفتن مای پاسپورت بگیر بهتره ، ای دیتای armor رو هم پیشنهاد کردن
    Farewell

9. 2 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,588 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

http://picoup.ir/images/64849350157788419712.jpg

سلام دوستان. من یه سیستم تقریباً قدیمی دارم، واسه 5 6 سال پیش. ولی یک سال گذشته منو خیلی اذیت کرده، مخصوصاً چند ماه گذشته. سرعت سیستم خیلی پایینه، یه دابل کلیک می‌کنی کلی طول می‌کشه تا عملیات انجام بشه. یه برنامه باز می‌کنی دیگه کلاً جونـت به لبـت میاد و هنگ میشه همه‌چی. یا مثلاً سریال با انکود 265 می‌بینم صحنه آهسته میشه یا هر 2 ثانیه هـی گیر می‌کنه [ که فکر کنم به CPU مربوط باشه ]. خلاصه اینکه خسته شدم واقعاً و می‌خوام سیستم رو ارتقا بدم؛ ولی از اونجایی که خودم اصلاً سر در نمیارم، اومدم اینجا ازتون کمک بخوام. اگه میشه یه لیست بدین و اگه قیمت رو هم بدین عالی میشه تا ببینم در چه حده، چون دست و بالم خالیه و بیشتر از 300 تومن نمی‌تونم خرج کنم. مرسی.

مشاهده محتوا اسپویلر
    این مشکل هم از روزی 1 بار به روزی 6 7 بار کشیده و گفتم می‌خوام ببرم اینو درست کنم، کار رو یکسره کنم و سیستم رو هم ارتقا بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    سلام. من یه مشکلی پیدا کردم با کامپیوترم؛ روشن که می‌کنم و چند دقیقه کار می‌کنم یهویی گیر می‌کنه، یعنی فریز میشه و هیچکاری نمیشه کرد، اوایل فکر می‌کردم هنگ کرده و چند دقیقه بعد درست میشه خودش ولی هرچی صبر کردم، نشد. تنها راه اینه که از روی کـِیس ری‌استارت کنم. فکر می‌کردم از ویندوز باشه چون خیلی وقت بود ویندوز عوض نکرده بودم، ولی دیشب عوض کردم، باز امروز صبح همین اتفاق افتاد. کسی می‌دونه مشکل از چیه؟

11. 5 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان. من یه سیستم تقریباً قدیمی دارم، واسه 5 6 سال پیش. ولی یک سال گذشته منو خیلی اذیت کرده، مخصوصاً چند ماه گذشته. سرعت سیستم خیلی پایینه، یه دابل کلیک می‌کنی کلی طول می‌کشه تا عملیات انجام بشه. یه برنامه باز می‌کنی دیگه کلاً جونـت به لبـت میاد و هنگ میشه همه‌چی. یا مثلاً سریال با انکود 265 می‌بینم صحنه آهسته میشه یا هر 2 ثانیه هـی گیر می‌کنه [ که فکر کنم به CPU مربوط باشه ]. خلاصه اینکه خسته شدم واقعاً و می‌خوام سیستم رو ارتقا بدم؛ ولی از اونجایی که خودم اصلاً سر در نمیارم، اومدم اینجا ازتون کمک بخوام. اگه میشه یه لیست بدین و اگه قیمت رو هم بدین عالی میشه تا ببینم در چه حده، چون دست و بالم خالیه و بیشتر از 300 تومن نمی‌تونم خرج کنم. مرسی.

مشاهده محتوا اسپویلر
    این مشکل هم از روزی 1 بار به روزی 6 7 بار کشیده و گفتم می‌خوام ببرم اینو درست کنم، کار رو یکسره کنم و سیستم رو هم ارتقا بدم.

اون گیر کردن رو هم من تجربه کردم و به احتمال بسیار زیاد به خاطر بد سکتور شدن هاردت باید باشه !
    با توجه به اینکه میخوادی هزینه محدودی بکنی بهترین کار ارتقاع CPU و تعمیر هاردِ ... اگه هاردت تعمیر بشه یه Cpu بهتر بگیری مطمئنا خیلی کیفیت و سرعت بالا میره ... البته هر سیستمی بعد یه مدت ویندوزش کند تر از روزهای اولش میشه که با یه سری رسیدگی های نرم افزاری بخش زیادیش قابل جبرانه ... مثل تعمیر رجیستری ، آپدیت انتی ویروس و Defragmention پارتیشن های هارد

13. 5 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,588 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر

دوستانِ دیگه، نظری ندارن؟ حیاتی ـه ها . . .

15. 4 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928

دوستانِ دیگه، نظری ندارن؟ حیاتی ـه ها . . .
    هومن جان یا هاردت مشکل داره یا سی پیو ، من همین مشکل رو داشتم میتونه به گرافیک هم برگرده ، با 300 تومن فکر نکنم چیزی بتونه کارتو حل کنه سیستمت دیگه کلنگی شده ، نهایتش یه گرافیک و سی پیو نو میخواد
    Farewell

17. 6 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

والا من قیمت و اینا دستم نیست
    فقط میدونم منم تو همین شرایط بودم و دست دو خرید کردم بیشتر از یک سال (شایدم دوسال )هم تو بدترین شرایط موجود از قطعات کار کشیدم (وضعم خوب شد جدید شو گرفتم )وگرنه هنوزم کار میکردن
    الان گشتم تو پرشین تولز یه تاپیک به روز پیدا کردم
    پرشین تولز
    توش یه دور بزن از قطعات فعلی سیستمت خبر ندارم
    اطلاعات تماسش هست یه زنگ بزنن
    به نظر من یه مادر برد که 1155 ساپورت کنه لازم داری
    تو لیست قیمت های طرف g630 رو 120 گذاشته
    یه رم 4 گیگ هم گذاشته 64 البته رم 2 گیگ هم جواب میده
    بقیه اش رو هم میتونی اختصاص بدی به مادربرد
    البته بهتره که با فروشنده تماس بگیری و یه مشورت بکنی باهاش

19. 5 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,817
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

با بودجه ات من فکر می کنم فقط cpu و رم کامپیوترت رو عوض کنی بهتره.البته دو تا رم استفاده کن که اونم بستگی به ساپورت مادر بورد داره.اگه مشکل سرعت داری با عوض کردن همینا تقریبا احتمال کندی کامپیوترت حل بشه
    مادر بورد و هارد وگرافیک رو هم از لحاظ سالم بودن یه چک کن
    قیمت هم ندارم ولی فکر کنم فقط تعویض رم و cpu رو بتونی انجام بدی,البته اگه بیشتر پول بدی جنس بهتری می گیری
    اینکه از کامپیوترت چه استفاده ای می کنی تعیین می کنه چقدر هزینه باید بکنی و مشکلت هم بیشتر کندی سیستم هستش.بهتره اول cpu رو عوض کنی و دیدی بعدا سیستم هنوزم کنده رم رو هم عوض کن.هارد رو هم یه فرمت کنی بی تاثیر نیستش.کامپیوترهایی هم که همیشه به اینترنت وصل هستن کم و بیش مشکل کندی دارن.

21. 3 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 12 از 16 اولیناولین ... 21011121314 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع