برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 16 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 155
    بنیانگذار گویندگان بدون مرز
    سپاس
    1,134
    از این کاربر 1,376 بار در 280 پست سپاس گزاری شده

new7 راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام ! ... حرفه ای که من به آن مشغولم کامپیوتر و شبکه و اینترنت و .... است ، به همین علت گفتم قسمت کوچکی از تجربیات گهربارم !!! رو به رایگان در طبق اخلاص ریخته و خدمت شما ارائه کنم ....
    در انتخاب و اسمبل کردن قطعات یک سیستم چند فاکتور اساسی را باید حتما در نظر بگیرید !
    1-
    مادربرد
    2-
    مادربرد
    3-
    باز هم مادربرد
    دوستان من 3 بار روی مادربرد تاکید کردم چون اصلی ترین قسمت سیستم همین قطعه هست که متاسفانه کسی توجه زیادی به آن نمی کند !!! این مادربرد است که به شما کمک می کند تا به روز شوید ! هر چقدر روی مادربرد هزینه کنید ، ضرر نخواهید کرد و این زمانی برایتان روشن خواهد شد که بخواهید سیستم خود را ارتقا دهید ... حتما قبل از خرید مدلی که انتخاب کردید از وجود آن در بازار ایران و اینکه چند وقت است در بازار خرید و فروش می شود تحقیق نمائید ... و نکته دیگر اینکه حتما مدل مادربرد انتخابی را در وب سایت رسمی سازنده آن پیدا کنید و ببینید اصلا ساخت این برند هست یا تقلبی آن می باشد که به نامش می فروشند و یک مزیت دیگر آن به غیر اینکه کلاه سرتان نمی رود این است که می توانید مطمئن شوید که درصورت گم کردن سی دی راه انداز آن ، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی آن را دانلود نمائید ... هرچند گارانتی در ایران به هیچ وجه معنائی ندارد !!! ولی آن را هم در نظر بگیرید چون مادربردهای با پدر و مادر معمولا غیر از گارانتی شرکت وارد کننده معمولا 3 سال گارانتی شرکت سازنده خارجی را دارند !!! ... فاکتور بعدی :
    4-
    سی پی یو
    روی سی پی یو هم بسیار وسواس به خرج دهید چون تمام محاسبات یک کامپیوتر به نوع سی پی یوی آن بستگی دارد و در این رابطه هم سی پی یوی مناسب با مادر برد از نظر پین های هماهنگ ، قدرت مانور و خنک کننده آن بسیار مهم است و در این رابطه هم هر چقدر هزینه کنید به نفع شماست ! معمولا سی پی یو ها گارانتی ندارند ! البته در ایران ولی بعضی شرکت ها از جمله سازگار ارقام این خدمت بشر دوستانه !!! را ارئه می کند ... پس سعی کنید گارانتی دارش را تهیه کنید !!!
    5-
    رم
    سرعت پردازش یک کامپیوتر بستگی به رم هماهنگ با مادربرد و به خصوص همطراز با سی پی یو دارد ! و این نکته یا همان فوت کوزه گری است که اکثرا از آن نا آگاهند !!! ... شما اگر روی سیستم خود 4 گیگ رم هم بگذارید ولی سی پی یوی شما نتواند این 4 گیگ را ساپورت کند مطمئنا 2 گیگ یا حداقل یک گیگ آن بلااستفاده می ماند و این یعنی هزینه اضافی ! ... پس اگر می خواهید از تمام انرژی نهفته در رم خود استفاده کنید باز هم برای سی پی یو هزینه بیشتری کنید !!! ... این روزها خیلی از سیتمهای لپ تاپ را می بینم که وارد بازار شده اند و مردم بالاترین قیمتها را پرداخت می کنند ولی عملا رم با سی پی یو هماهنگ نیست یعنی سی پی یو توان اینکه 4 گیگ رم را ساپورت کند ندارد و همه گول رم زیاد را می خورند !!! و متوجه هم نیستند که سیستمشان با یک سیستم 2 گیگ رمی فرقی ندارد ! ... البته شناخت یک سیستم لپ تاپی خوب خودش جای بحث فراوان دارد که اینجا جایش نیست ... پس در مورد رم نتیجه این شد که باید هماهنگ و همطراز سی پی یو خرید شود .
    6-
    کارت گرافیک
    کارت گرافیک را هم باید هماهنگ با مادربرد انتخاب نمود تا بعدها دچار مشکل نشوید یکی از علت های هنگ های مکرر سیستم همین همخوان نبودن کارت گرافیک با مادربرد است که متاسفانه در این مورد هم کاربران و هم 50 درصد همکارانم در صنف کامپیوتر از آن غافلند !!! معمولا سازنده مادربرد در وبسایت رسمی خود در مورد قطعاتی که با یک نوع مادربرد هماهنگ هست اطلاعاتی را ارائه می دهد که مطالعه آن برای کاربران خالی از لطف نیست ! ... برای کارت گرافیک نیز سعی کنید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا از قدرت سی پی یو و رم شما نکاهد ! ... کارت گرافیکهای استخوان دار و کار درست خودشان پردازنده داخلی دارند که باعث سرعت بار گذاری سیستم و مخصوصا در برنامه های گرافیکی مثل اتوکد ، فتوشاپ ، میکس و مونتاژ فیلم ، تری دی مکس و انواع و اقسام انیمیشن ساز ها و بازیهای کامپیوتری می شود ... به خنک کننده های کارتها نیز توجه خاصی داشته باشید تا در اثر رندر کردن زیاد گرافیکی دچار نیم سوز شدن ( در اثر گرمای شدید ! ) نشود ... گارانتی هم که مثل بقیه قطعات !!!
    7-
    پاور ( منبع تغذیه )
    یکی دیگر از فاکتورهای مهم پاور می باشد که در این مورد هم از شما می خواهم هزینه بیشتری را اختصاص بدهید ! ... اگر می خواهید قطعات سخت افزاری شما عمری طولانی داشته باشند حتما قویترین پاور را برای سیستم تان در نظر بگیرید ... مدل های گرین بدک نیست !!! ولی ACBell یکی از آن پاور های قدرتمند و غولی است که نسبت به پول پرداخت شده خدمتی واقعی را ارائه می کند که متاسفانه در بازار به آن توجه چندانی نمی شود !!! ... همه از گرین تعریف می کنند ولی من می گویم ACBell ... چرا که در بازار ایران متاسفانه خریداران در همه زمینه ها به معروفیت کاذبی که خود تاجران و کسبه اهل بازار راه می اندازند توجه می کنند نه کیفیت واقعی کالا !!!
    8-
    کیس
    در مورد کیس هم دوستان راهنمائی فرمودند و بنده هم عرض کنم که سعی کنید فضای مورد نیاز در کیس به اندازه کافی بزرگ باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بگیرد ! و حداقل دو پروانه خنک کننده در آن وجود داشته باشد تا گرمای به وجود آمده از کارکردهای سخت افزاری را به بیرون از محیط کیس هدایت کند ... هرچه سیستم خود را خنک تر نگه دارید عمر و دوام آن را بالاتر برده اید ... در مکانهائی که سرور ها در آن نگه داری می شود کولرها همیشه روشن هستند ! و سیستم ها نیز گاها سالهاست که یکسره روشن مانده اند و کار می کنند ... گاها بالای 10 سال !!!
    9-
    مونیتور
    در مورد مونیتور هم عرض کنم که انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است !!! ... ولی سعی کنید از مونیتورهای سی آر تی استفاده نکنید که دشمن شماره یک چشمهای شما هستند !!! ... مونیتورهای ال سی دی و جدیدا و بهتر از آن ال ای دی در انواع و اقسام و اینچ های مختلف وجود دارند که می توان تهیه کرد ... مواردی که باید زیاد توجه داشت مدت زمان گارانتی و نوع آن مخصوصا برای مونیتورهای ال سی دی و پیکسل سوخته های آن ، شفافیت ، مقدارزمان پاسخدهی ، کنتراست ، زاویه دید و ... است که در خرید یک مونیتور خوب موثر است .
    در مورد
    لوازم جانبی از قبیل کیبرد و موس و اسپیکر و ... نیز سلیقه های شخصی دخیل هستند که تشخیص بد و خوب آن برای کاربر بسیار آسان است ... اینها مواردی از تجربیاتم بود که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره !!!

درجهان سوم اگر مملکتت را آباد کنی ، خانه ات را خراب می کنند!

(( پرفسور حسابی ))

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده
    يه 10 - 15 تومنی افت داشته ولی خوب همچنان خريدش = پشيمونی و حسرت و آه و ناله و فقانه
    500 گيگابايتيش از 60-70 رسيد به 130-135 تومن... يعنی اشك تو چشمام جمع شده بود. روز قبل رفته بودم 2 تا اكسترنال و 1 اينترنال گرفتم و گفتم بعد بيام چيز ديگه خواستم بگيرم. رفت و جمعه شد و طوفان قحطی زد اونور و شنبه همه چی سر به فلك بود.
    خلاصه الان بستن سيستم يا خريد هارد مساوی با حسرت و آه و ناله بعدا.
    احتمالا يه 4-5 ماه ديگه برگرده سر قيمت خودشون.
    ارزونترشم بعيده... همون روز من رفته بودم مثلا پيش يه آشنایی ميگفت كلا زنگ زدن گفتن كه نفروشين بذارين ملت به له له بيوفتن.

اينم كه نيمچه بيانيه خودشه.
    کد:
    http://www.wdc.com/en/company/thailandupdates/

3. 5 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,939 بار در 922 پست سپاس گزاری شده
    اخبار حاکی از اونه که اون کمبود قطعاتی که در اثر زیر سیل رفتن wd بوجود اومده بود به سرعت داره جبران میشه... احتمالا یک یا دو ماه دیگه وضع عادی میشه.

5. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731
    از این کاربر 956 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

new5 درخواست کمک...........

آقا به جوانمرد پیدا نمیشه که بتونه به من کمک کنه؟

لطفا......... کمک............

Help Me Please........
    همیشه سلامت , آگاه , شاد و پیروز باشید.

7. 2 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,408
    این نظر منه:
    M.B: ASUS Maximus IV Extreme
    CPU: Intel Core i7 2600K-2700K
    (RAM: Corsair Vengeance 12GB @ 1600MHz (3x4GB
    VGA: 2xASUS GTX 570 DirectCUII SLI Configurated.
    Power : GREEN GP1000B-GOLD
    SSD: Patriot 120GB PYRO SATAIII به عنوان Primary Drive و فقط برای سیستم عامل و نرم افزار-بازی های سنگین.
    HDD: WD Caviar Black 1TB 64MB

فکر کنم از 2.5 هم زدیم اونورتر

9. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,177
    از این کاربر 2,442 بار در 380 پست سپاس گزاری شده
    سلام دوستان....
    من ميخوام سيستمم را ارتقا بدم،خواهشا در حد 400 هزار تومان يك سيستم با مشخصات كامل به همراه جزييات و قيمت نسبي بهم بگيد تا برم بگيرم...چون كلا سر رشته اي در اين زمينه ندارم...
    مشخصات فعلي سيستمم:
    رم 1
    گرافيك 128
    سي پيو 2.8 سلرون
    سخت ترين گناه ،گناهي است كه گناهكار حقيرش شمارد. <<مولا علي (ع)>>

11. 3 کاربرِ زیر از voldemort بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,408
    برای چه کاری میخوای سیستمت رو؟ فقط میخوای باش فیلم نگاه کنی؟

13. کاربر زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    3,177
    تقريبا.....يك چيزي ميخوام كه از اين خيلي بهتر باشه،خيلي سرويسم كرده اين سيستم...براي كار با برنامه ي خاصي نميخوام.....حالا چندتا بازي را هم اگر بشه روش اجرا كرد خوبه(براي تنوع،چون اصلا گيمر نيستم)....كلا بشه ازش كار كشيد و مثل اين نباشه كه

15. کاربر زیر از voldemort بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    6,408
    نه،من تهران نيستم...درسته كه ميگن فعلا قيمت قطعات رفته بالا و نگيرم بهتره؟
    تنها قیمت هارد هست که برند WD دو تا 3 برابر شده!
    M.B: ASRock 870iCafe R2.0 با قیمت 105000 تومن.
    CPU: AMD phenom II X2 560 به قیمت 115000 تومن.
    RAM: Corsair XMS3 4Gb KIT D3-TW3X4G1333C9DHX به قیمت 42000 تومن.
    VGA: GAINWARD Geforce GT430 1Gb DDR3 به قیمت 80000 تومن.
    PSU: Green GP435B-US به قیمت 60000 تومن.
    HDD: شما فعلا از هارد خودت استفاده کن، فقط اطلاعات مهمتو بردار و بشون بگو یه F-Disk بزنن بعد از یه مدت لازم میشه... هاردت سر حال میاد.
    متاسفانه طبق برآورد جدید، گفته شده که قیمت هارد به یک سال زمان نیاز داره تا قیمتش برگرده سر جاش!
    من دو تا هارد 500 گرین، دو تا هارد 320 بلک (مال لپتاپ) و یه 1TB بلک دارم، خوب... 2 تا هارد دیگه(یه مکستور و یه هیتاچی) هم دارم. میلیونر شدم!

17. 2 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,177
    تشكر....
    نه،من تهران نيستم...درسته كه ميگن فعلا قيمت قطعات رفته بالا و نگيرم بهتره؟

19. کاربر زیر از voldemort بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

عشق فقط یک کلام / حسین
    سپاس
    27
    از این کاربر 128 بار در 33 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام
    دوستان من رو که خوب میشناسید و خوراکم معرفی سایتهای خوبه ...
    اینبار هم میخوام چندتا سایت خوب برای اسمبل کردن سیستم براتون معرفی کنم ؛ البته خودم دانشجوی کامپیوترم و تا حدی میتونم مشاوره بدم ، اما از آنجایی که زیاد وقت ندارم ، اگه کسی مشاوره برای خرید سیستم خواست با پیام خصوصی بهم خبر بده و بگه چه قیمتی و برای چه کاری میخواد که جواب بدم ...
    مشاوره خرید :
    زومیت - IT News
    برای دریافت قیمتها:
    digikala.com
    بازم اگه چیزی داشتم ، اضافه میکنم ...
    یا علی

I.R.Iran always stable with Velayat

21. 3 کاربرِ زیر از ammargraph بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 16 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع