برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 5 از 16 اولیناولین ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 155
    بنیانگذار گویندگان بدون مرز
    سپاس
    1,134
    از این کاربر 1,376 بار در 280 پست سپاس گزاری شده

new7 راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام ! ... حرفه ای که من به آن مشغولم کامپیوتر و شبکه و اینترنت و .... است ، به همین علت گفتم قسمت کوچکی از تجربیات گهربارم !!! رو به رایگان در طبق اخلاص ریخته و خدمت شما ارائه کنم ....
    در انتخاب و اسمبل کردن قطعات یک سیستم چند فاکتور اساسی را باید حتما در نظر بگیرید !
    1-
    مادربرد
    2-
    مادربرد
    3-
    باز هم مادربرد
    دوستان من 3 بار روی مادربرد تاکید کردم چون اصلی ترین قسمت سیستم همین قطعه هست که متاسفانه کسی توجه زیادی به آن نمی کند !!! این مادربرد است که به شما کمک می کند تا به روز شوید ! هر چقدر روی مادربرد هزینه کنید ، ضرر نخواهید کرد و این زمانی برایتان روشن خواهد شد که بخواهید سیستم خود را ارتقا دهید ... حتما قبل از خرید مدلی که انتخاب کردید از وجود آن در بازار ایران و اینکه چند وقت است در بازار خرید و فروش می شود تحقیق نمائید ... و نکته دیگر اینکه حتما مدل مادربرد انتخابی را در وب سایت رسمی سازنده آن پیدا کنید و ببینید اصلا ساخت این برند هست یا تقلبی آن می باشد که به نامش می فروشند و یک مزیت دیگر آن به غیر اینکه کلاه سرتان نمی رود این است که می توانید مطمئن شوید که درصورت گم کردن سی دی راه انداز آن ، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی آن را دانلود نمائید ... هرچند گارانتی در ایران به هیچ وجه معنائی ندارد !!! ولی آن را هم در نظر بگیرید چون مادربردهای با پدر و مادر معمولا غیر از گارانتی شرکت وارد کننده معمولا 3 سال گارانتی شرکت سازنده خارجی را دارند !!! ... فاکتور بعدی :
    4-
    سی پی یو
    روی سی پی یو هم بسیار وسواس به خرج دهید چون تمام محاسبات یک کامپیوتر به نوع سی پی یوی آن بستگی دارد و در این رابطه هم سی پی یوی مناسب با مادر برد از نظر پین های هماهنگ ، قدرت مانور و خنک کننده آن بسیار مهم است و در این رابطه هم هر چقدر هزینه کنید به نفع شماست ! معمولا سی پی یو ها گارانتی ندارند ! البته در ایران ولی بعضی شرکت ها از جمله سازگار ارقام این خدمت بشر دوستانه !!! را ارئه می کند ... پس سعی کنید گارانتی دارش را تهیه کنید !!!
    5-
    رم
    سرعت پردازش یک کامپیوتر بستگی به رم هماهنگ با مادربرد و به خصوص همطراز با سی پی یو دارد ! و این نکته یا همان فوت کوزه گری است که اکثرا از آن نا آگاهند !!! ... شما اگر روی سیستم خود 4 گیگ رم هم بگذارید ولی سی پی یوی شما نتواند این 4 گیگ را ساپورت کند مطمئنا 2 گیگ یا حداقل یک گیگ آن بلااستفاده می ماند و این یعنی هزینه اضافی ! ... پس اگر می خواهید از تمام انرژی نهفته در رم خود استفاده کنید باز هم برای سی پی یو هزینه بیشتری کنید !!! ... این روزها خیلی از سیتمهای لپ تاپ را می بینم که وارد بازار شده اند و مردم بالاترین قیمتها را پرداخت می کنند ولی عملا رم با سی پی یو هماهنگ نیست یعنی سی پی یو توان اینکه 4 گیگ رم را ساپورت کند ندارد و همه گول رم زیاد را می خورند !!! و متوجه هم نیستند که سیستمشان با یک سیستم 2 گیگ رمی فرقی ندارد ! ... البته شناخت یک سیستم لپ تاپی خوب خودش جای بحث فراوان دارد که اینجا جایش نیست ... پس در مورد رم نتیجه این شد که باید هماهنگ و همطراز سی پی یو خرید شود .
    6-
    کارت گرافیک
    کارت گرافیک را هم باید هماهنگ با مادربرد انتخاب نمود تا بعدها دچار مشکل نشوید یکی از علت های هنگ های مکرر سیستم همین همخوان نبودن کارت گرافیک با مادربرد است که متاسفانه در این مورد هم کاربران و هم 50 درصد همکارانم در صنف کامپیوتر از آن غافلند !!! معمولا سازنده مادربرد در وبسایت رسمی خود در مورد قطعاتی که با یک نوع مادربرد هماهنگ هست اطلاعاتی را ارائه می دهد که مطالعه آن برای کاربران خالی از لطف نیست ! ... برای کارت گرافیک نیز سعی کنید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا از قدرت سی پی یو و رم شما نکاهد ! ... کارت گرافیکهای استخوان دار و کار درست خودشان پردازنده داخلی دارند که باعث سرعت بار گذاری سیستم و مخصوصا در برنامه های گرافیکی مثل اتوکد ، فتوشاپ ، میکس و مونتاژ فیلم ، تری دی مکس و انواع و اقسام انیمیشن ساز ها و بازیهای کامپیوتری می شود ... به خنک کننده های کارتها نیز توجه خاصی داشته باشید تا در اثر رندر کردن زیاد گرافیکی دچار نیم سوز شدن ( در اثر گرمای شدید ! ) نشود ... گارانتی هم که مثل بقیه قطعات !!!
    7-
    پاور ( منبع تغذیه )
    یکی دیگر از فاکتورهای مهم پاور می باشد که در این مورد هم از شما می خواهم هزینه بیشتری را اختصاص بدهید ! ... اگر می خواهید قطعات سخت افزاری شما عمری طولانی داشته باشند حتما قویترین پاور را برای سیستم تان در نظر بگیرید ... مدل های گرین بدک نیست !!! ولی ACBell یکی از آن پاور های قدرتمند و غولی است که نسبت به پول پرداخت شده خدمتی واقعی را ارائه می کند که متاسفانه در بازار به آن توجه چندانی نمی شود !!! ... همه از گرین تعریف می کنند ولی من می گویم ACBell ... چرا که در بازار ایران متاسفانه خریداران در همه زمینه ها به معروفیت کاذبی که خود تاجران و کسبه اهل بازار راه می اندازند توجه می کنند نه کیفیت واقعی کالا !!!
    8-
    کیس
    در مورد کیس هم دوستان راهنمائی فرمودند و بنده هم عرض کنم که سعی کنید فضای مورد نیاز در کیس به اندازه کافی بزرگ باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بگیرد ! و حداقل دو پروانه خنک کننده در آن وجود داشته باشد تا گرمای به وجود آمده از کارکردهای سخت افزاری را به بیرون از محیط کیس هدایت کند ... هرچه سیستم خود را خنک تر نگه دارید عمر و دوام آن را بالاتر برده اید ... در مکانهائی که سرور ها در آن نگه داری می شود کولرها همیشه روشن هستند ! و سیستم ها نیز گاها سالهاست که یکسره روشن مانده اند و کار می کنند ... گاها بالای 10 سال !!!
    9-
    مونیتور
    در مورد مونیتور هم عرض کنم که انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است !!! ... ولی سعی کنید از مونیتورهای سی آر تی استفاده نکنید که دشمن شماره یک چشمهای شما هستند !!! ... مونیتورهای ال سی دی و جدیدا و بهتر از آن ال ای دی در انواع و اقسام و اینچ های مختلف وجود دارند که می توان تهیه کرد ... مواردی که باید زیاد توجه داشت مدت زمان گارانتی و نوع آن مخصوصا برای مونیتورهای ال سی دی و پیکسل سوخته های آن ، شفافیت ، مقدارزمان پاسخدهی ، کنتراست ، زاویه دید و ... است که در خرید یک مونیتور خوب موثر است .
    در مورد
    لوازم جانبی از قبیل کیبرد و موس و اسپیکر و ... نیز سلیقه های شخصی دخیل هستند که تشخیص بد و خوب آن برای کاربر بسیار آسان است ... اینها مواردی از تجربیاتم بود که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره !!!

درجهان سوم اگر مملکتت را آباد کنی ، خانه ات را خراب می کنند!

(( پرفسور حسابی ))

سپاس
    2,731
    از این کاربر 956 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

نقل قول نوشته اصلی توسط smgh470 نمایش پست ها
    سلام.بچه ها کسی میدونه قیمت هارد اینترنال یا اکسترنال تو بازار الآن حدود چنده وچه مارکیش خوبه؟من1tb میخوام اگه نشد 500gb.
    درضمن چاکرتون تو مشهد هست.
    سلام
    بهترین هاردی که میتونی بخری همیشه (Western Digital) هست! بزرگترین تولید کننده هارد تو دنیاست و این شرکت فقط هارد تولید میکنه!
    قیمت خیلی ب روزه ولی آخرین فروشم اینه:

External - USB3 :
    WD 500GB MyPass = 230
    WD 500GB Element = 215
    WD 1TB My Book = موجود نیست
    WD 1TB MyPass = 350
    توصیه من: WD 2TB MyBook = 415

Internal :
    WD 500GB - Green 32Mb = 205
    WD 1TB - Green 64Mb = 300

نقل قول نوشته اصلی توسط x7music نمایش پست ها
    دوستان من یه سیستم میخوام جمع کنم حرفه ای باشه میخوام شما پیشنهاد بدید البته خودم هم تجربه دارم نظریات شما را هم میخوام بدونم
    ---------
    cpu ram vga hdd main برام چی معرفی میکنید که مچ هم باشن
    نظر من:
    hdd: 1 ترا سیگیت
    2:main : شما بگید
    3: ram: دوتا دوگیگ پتریوت خوبه ؟
    4: گرافیک شما معرفی کنید که خوب باشه قراره کارگرافیکی سنگین هم بکنم
    شما برام یه سیستم را بطور کامل از اول تا اخر مشخصات کیسشو بهم بدید که خیلی منتظرم
    منظورم برنامه های مثل اتوکد و فوتوشاپ و بعضی وقتها بازی هم بشه کرد شما چی پیشنهاد میکنید در حد 1 تا 1.5
    دوست عزیز اگه منظورتون از مشخصات کامل، کیس و LCD و.... باشه که اصلا با 1تومن در نمیاد! حداقل 1350 حساب کن. این حداقله!!!
    اینطور که فهمیدم میخوای قطعات رو بخری و خودت اسمبل کنی. پس خوب دقت کن که اشتباهی پیش نیاد.

مهمترین قطعه همیشه مادربورده چون اون تعیین میکنه شما چه قطعاتِ دیگه ای رو میتونی ب سیستم اضافه کنی. پس اگه الان بودجه کافی نداری و فکر میکنی که بعدا سیستم رو ارتقا میدی حتما در انتخاب این گزینه دقت کن.
    مادربورد تعیین میکنه که شما امکان ارتقا سیستم رو تا چه حدودی داری و چه قطعاتی رو با چه توان کاری و فرکانس، بافر، پهنای باند و... میتونی انتخاب کنی. پس حتما از سایت اصلی تولید کننده ساپورت های مدل مورد نظرت رو بخوون.
    توصیه:
    از برند ایسوس یا گیگابایت مادربورد انتخاب کن. ایسوس خوش ساخت، با کیفیت، پایدار و با دوامه ولی در مقابل گیگا علاوه بر پارامترهای کیفی خوب خیلی راحتر با بقیه قطعات هماهنگ ( Match ) میشه. اگه تجربه کافی نداری حتما از گیگا استفاده کن چون اگه ایسوس رو انتخاب کنی و خوب ستش نکنی ممکنه (ممکنه!) نتوونی از همه توان سیستم بهره ببری. ( البته این مساله فقط تو تست های سنگین خودش رو نشون میده و در حالت عادی تاثیر قابل مشاهده ای در عملکرد سیستم نداره.)

در مورد CPU فقط دو گزینه Intel و AMD رو داری و سوال اینجاست که کدوم بهتره!؟
    بر خلاف نظر عموم که Intel رو همیشه برتر میدوونن (البته اینتل سیر تکامل مناسب تری داشته در طول زمان) سی پی یو های AMD گزینه های عالی و در عین حال خوش قیمتی رو ارایه میده. و لازم ب ذکر که AMD در سالهای اخیر از فراز و فرودهایی که قبلا داشته رها شده و پایداری و پیشرفت قابل ملاحضه ای در روند تولیداتش دیده میشه.
    از معایب AMD که از گذشته باهاش بوده میشه به 1-حرارت بالا و 2-تنوع زیاد سوکت ها اشاره کرد که البته اصلا جای نگرانی نیست. فقط اگه انتظار داشته باشی که از سیستم برای مدت چندین سال استفاده کنید و در آینده اگه بخوای سی پی یو رو ارتقا بدی ممکنه انتخاب های زیادی برای سوکت مورد نظرت نداشته باشی!
    با توجه به بودجه ای که نوشتی فقط میتونی از سوکت 1155 اینتل و AM3 ای-ام-دی استفاده کنی. Intel برای همه کارهای عمومی و AMD بیشتر برای کارهای گرافیکی و بازی معمولا توصیه میشه.

در مورد Ram فقط نظرم اینه که یک اسلات 4گیگ بگیری تا بعدا بتونی یه 4 دیگه کنارش اضافه کنی. با توجه ب بودجه نمیتونم برند خاص یا رم با فرکانس کاری بالا پیشنهاد بدم. رمهای کینگ مکس و کینگ استون جنس های معمول بازار هستن که کیفیت و گارانتی مناسبی دارن.

در مورد گرافيک براي مواردي که شما گفتي (برنامه هاي مثل اتوکد و فوتوشاپ و... ) گرافيک خيلي خاصي نياز نيست و اگه بازي هاي سنگين و يا اجراي بازي با حداکثر کيفيت گرافيکي مورد نظر نباشه حتي گرافيک هاي خيلي معمولي هم کار ميکنه و فقط در مواردي مثل طرح هاي 3بعدي يا رندر گرفتن ممکنه کمي کند عمل کنن.
    بين دو شرکت سازنده پردازشگرهاي گرافيکي ( nVIDIA و ATI ) کارتهاي با پردازشگر ATI خوش قيمت تر هستن و با در نظر گرفتن ATI در کنار AMD شاهد کارتي قويتر از گذشته براي کارهاي گرافيکي و بازي هستيم. (شرکت ATI و AMD چند سال پيش با هم ادغام شدن!)
    برندهاي ايسوس و گيگابايت که ديگه نيازي ب معرفي ندارن. اگه قيمت هاي مناسبتر هم مد نظر باشه Sapphire و Zotac واقعا خوبن.
    در مورد پارامترهاي مقايسه دو کارت گرافيکي اگه خواستين بعدا توضيح ميدم چون الان مطلب خيلي طولاني شده.

هارد فقط وسترن دیجیتال. حجمش ب نیاز خودت بستگی داره ولی سعی کن از سری سبز (green) و 64MB بافرش رو بگیری.

درایو نوری (دی وی دی یا بلوری) توسط شرکتهای زیادی تولید میشه. در این مورد Pioneer و Asus همیشه جز بهترینها بودن ولی در بین اجناس معمول و پر مصرف بازار Lite-on فوق العاده قوی ظاهر شده و با تعداد زیادی که تا امروز از این برند فروختم حتی یک برگشتی برای گارانتی نداشتم و همه مشتری های خانگی و حتی مغازه هایی کار تکثیر CD و DVD انجام میدن کاملا راضی بودن.

پاور هم اگه بتونی سیلور استون بگیری که خیلی عالیه و غیر از اون پاور Green واقعا خوبه. اینکه پاور چند وات انتخاب کنی بستگی به توان مصرفی بقیه قطعات داره و اول باید اونا مشخص بشن.
    کیس های Green هم مثل پاورش خیلی خوبن. کیفیت و ضخامت خوب ورق بدنه، رنگ ثابت، اندازه کاملا استاندارد و بسیار خوش دست بودن موقع بستن قطعات از مشخصات بارز این کیس هاست.

مانیتور هم فقط ایسوس. قبلا همینجا در موردش گفتم. چنتا پست بالاتر رو ببین.

موس و کیبورد و هدست و وبکم و... کاملا سلیقه ایه ولی شخصا A4Tech رو همیشه ترجیح میدم و در مورد اسپیکر هم به همین صورته ولی اگه نظر منو بخوای به Creative علاقه دارم.

نکته:
    الان که داشتم دوباره پست اول رو نگاه میکردم دیدم حاتم جان بسیار زحمت کشیدن و توضیحات خوبی در مورد نکات قابل توجه در انتخاب یک سیستم خوب رو نوشتن. پس خواندن پست اول فراموش نشه.
    همیشه سلامت , آگاه , شاد و پیروز باشید.

3. 11 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

آلبرتی عزیز توضیحات خوبی دادن. من هم در مورد موس و کیبورد و اسپیکر بهت بگم.
    با نظر آلبرتی در مورد A4Tech مخالفم. برند با کیفیتی نیست. یه خورده (خیلی کم) بیشتر خرج کن و موس رو Logitech بگیر. کیبوردهای لاجیتک هم باز حرف ندارن, ولی من شخصا از کیبورد microsoft استفاده می کنم.
    اسپیکر بی چون و چرا Edifier !!! موجود عجیبیه !! هرکی از این اسپیکرا خریده تعریفش رو می کنه. خصوصا Edifier C2 که صدای محشری داره.

اینارو می گم چون حیفه آدم 1.5 پول پای سیستم بده و بعد بخواد موس و کیبورد ارزون و بی کیفیت بخره. 60% از راحتی کار با سیستم مربوط به همین موس و کیبورد می شه. من خودم باشم در کنار این چیزایی که بهت گفتم یه موس پد پارچه ای Razer هم می خرم.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

5. 7 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

ممنون از البرتی ونوژن جان من فقط کیسمیخوام جمع کنم همه پستهای دوستانو خوندم الان یه سیستم مشخصاتشو مینویسم شما نظر بدید که چطورهاینو الان در ذهن دارم
    ----------------
    main: giga cori 3 -ga-x58 A-UD7
    یا
    GIGA CORI 3 - GA-X79 UD5
    RAM: DDR3 -2@4G JELL ORR PATRIOT
    CPU : IT 3 INTEL
    VGA: ATI RADEON HD6970- 2GIG
    POWER: GREEN 1000
    HDD : WESTERN 1TRA
    من بیشتر نرم افزارهای مهندسی میخوام کار کنم بعضی وقتها هم بازی
    بنظر شما این قطعات چطور کار میکنن و یا بهتره چی را با چه قطعه ای دیگه عوضکنم چرا؟
    اینها با هم مچ هستن و از رم تمام توانشو به کار میبرن؟
    این سیستم اورکلاک و GPUچطوره؟
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

7. 3 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731

ممنون از البرتی ونوژن جان من فقط کیسمیخوام جمع کنم همه پستهای دوستانو خوندم الان یه سیستم مشخصاتشو مینویسم شما نظر بدید که چطورهاینو الان در ذهن دارم
    ----------------
    main: giga cori 3 -ga-x58 A-UD7
    یا
    GIGA CORI 3 - GA-X79 UD5
    RAM: DDR3 -2@4G JELL ORR PATRIOT
    CPU : IT 3 INTEL
    VGA: ATI RADEON HD6970- 2GIG
    POWER: GREEN 1000
    HDD : WESTERN 1TRA
    من بیشتر نرم افزارهای مهندسی میخوام کار کنم بعضی وقتها هم بازی
    بنظر شما این قطعات چطور کار میکنن و یا بهتره چی را با چه قطعه ای دیگه عوضکنم چرا؟
    اینها با هم مچ هستن و از رم تمام توانشو به کار میبرن؟
    این سیستم اورکلاک و GPUچطوره؟
    دوست گلم الان اینی که نوشتی رو قیمت هم گرفتی!!!!؟؟؟؟
    با توجه به افزایش قیمتهای 1سال گذشته با هزینه ای که در نظر گرفتی شاید بتونی یکی از این مادربوردآ رو بخری!
    این مادربوردا که گفتی هر دو از سری X هستن که اگه یه سرچ کوچیک کنی میبینی خیلی خیلی خیلی خاصن! یعنی به عنوان مثال فکر سی پی یو i3 یا i5 رو از سرت بیرون کن. عمرا کمتر از i7 راه نداره. تازه اونم از سوکت 1366 (برای X58 ) و سوکت 2011 (برای X79 ) که یعنی فقط واسه cpu باید 3,000,000 تومان (واسه سوکت 2011)حدودا در نظر بگیری!!!!

همونطور که قبلا گفتم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alberty نمایش پست ها
    با توجه به بودجه ای که نوشتی فقط میتونی از سوکت 1155 اینتل و AM3 ای-ام-دی استفاده کنی.
    این لینک 2تا مادربورد که نوشتی:
    GIGABYTE - Motherboard - Socket 1366 - GA-X58A-UD7 (rev. 2.0)
    GIGABYTE - Motherboard - Socket 2011 - GA-X79-UD5 (rev. 1.0)

اینم لینک CPU Support List :
    GIGABYTE TECHNOLOGY Socket 1366 - Intel X58 - GA-X58A-UD7 (rev. 2.0)
    GIGABYTE TECHNOLOGY Socket 2011 - Intel X79 - GA-X79-UD5 (rev. 1.0)

اینم عکس دیاگرام این چیپ ها:

احتمالا بهترین مادربوردی که از سری اینتل ساپورت بتونی انتخاب کنی تو مارک گیگا GIGABYTE - Motherboard - Socket 1155 - GA-P67A-D3-B3 (rev. 2.0) باشه.

یه بار دیگه دقیق تر سرچ کن و قطعه انتخاب کن. بازم بتونم کمکت میکنم.
    موفق باشی رفیق.

9. 3 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

مرسی از راهنماییت داداش الان من اینا رو خریدم

maderbord : giga b75m-d3v
    ram : 2x4g jell -1133
    vga : ati 2 gig hd5450
    cpu: i3- 3220
    power: green 430
    hdd : 1t wd 64m green
    راستی این سی پی یو چهار هسته ای ؟

بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

11. 3 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

نه ، 2هسته ای
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

13. 2 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731

سیستم نو مبارک باشه
    cpu i3 بطور کلی تو دسته 4 هسته ای ها قرار میگیره ولی در واقع 2هسته حقیقی و 2هسته مجازی داره.

http://ark.intel.com/products/65693/...ache-3_30-GHz)

15. 4 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,442 بار در 1,652 پست سپاس گزاری شده

دوستان، نظرتون در مورد تبلت زیر چیه؟
    Marshal ME-700A - تبلت مارشال ام ای 700 ای

تا رنج قیمت 450 تومن چیز بهتری هم میشه پیدا کرد؟
    برای پدرم میخوام هدیه بگیرم و کار خاصی نمیخواد باهاش بکنه که نیاز به سخت افزار قوی داشته باشه...
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

معذرت میخوام اگر تاپیک مناسبی رو برای سوالم انتخاب نکردم

17. 3 کاربرِ زیر از idin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط idin نمایش پست ها
    دوستان، نظرتون در مورد تبلت زیر چیه؟
    Marshal ME-700A - تبلت مارشال ام ای 700 ای

تا رنج قیمت 450 تومن چیز بهتری هم میشه پیدا کرد؟
    برای پدرم میخوام هدیه بگیرم و کار خاصی نمیخواد باهاش بکنه که نیاز به سخت افزار قوی داشته باشه...
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

معذرت میخوام اگر تاپیک مناسبی رو برای سوالم انتخاب نکردم
    از من میشنوی تبلت رو بیخبال شو . من iPad دارم که دیگه بهترینشه واقعا به هیچ دردی نمی خوره پشیمونم از خریدش. از همه بدتر هم باطریشه صبح فول شارژ می برم مدرسه استفاده هم نکنم تا ظهر که میام خونه 100% خاموش شده.
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

19. 5 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

بچه ها کسی آشنا سراغ نداره مارو معرفی کنه برای خرید قسطی سیستم ؟ دسته چک, جواز کسب, همه چی موجوده.

البته تو اینترنت خیلی فروشگاه ها هستن که این کارو می کنن.. ولی سودهای فضایی می گیرن با یه درصد منطقی اگر بشه می خوام قسطی بردارم, اگر هم نه که صبر می کنم تا نقد بخرم.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

21. کاربر زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 5 از 16 اولیناولین ... 3456715 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع