برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 16 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 155
    بنیانگذار گویندگان بدون مرز
    سپاس
    1,134
    از این کاربر 1,376 بار در 280 پست سپاس گزاری شده

new7 راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام ! ... حرفه ای که من به آن مشغولم کامپیوتر و شبکه و اینترنت و .... است ، به همین علت گفتم قسمت کوچکی از تجربیات گهربارم !!! رو به رایگان در طبق اخلاص ریخته و خدمت شما ارائه کنم ....
    در انتخاب و اسمبل کردن قطعات یک سیستم چند فاکتور اساسی را باید حتما در نظر بگیرید !
    1-
    مادربرد
    2-
    مادربرد
    3-
    باز هم مادربرد
    دوستان من 3 بار روی مادربرد تاکید کردم چون اصلی ترین قسمت سیستم همین قطعه هست که متاسفانه کسی توجه زیادی به آن نمی کند !!! این مادربرد است که به شما کمک می کند تا به روز شوید ! هر چقدر روی مادربرد هزینه کنید ، ضرر نخواهید کرد و این زمانی برایتان روشن خواهد شد که بخواهید سیستم خود را ارتقا دهید ... حتما قبل از خرید مدلی که انتخاب کردید از وجود آن در بازار ایران و اینکه چند وقت است در بازار خرید و فروش می شود تحقیق نمائید ... و نکته دیگر اینکه حتما مدل مادربرد انتخابی را در وب سایت رسمی سازنده آن پیدا کنید و ببینید اصلا ساخت این برند هست یا تقلبی آن می باشد که به نامش می فروشند و یک مزیت دیگر آن به غیر اینکه کلاه سرتان نمی رود این است که می توانید مطمئن شوید که درصورت گم کردن سی دی راه انداز آن ، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی آن را دانلود نمائید ... هرچند گارانتی در ایران به هیچ وجه معنائی ندارد !!! ولی آن را هم در نظر بگیرید چون مادربردهای با پدر و مادر معمولا غیر از گارانتی شرکت وارد کننده معمولا 3 سال گارانتی شرکت سازنده خارجی را دارند !!! ... فاکتور بعدی :
    4-
    سی پی یو
    روی سی پی یو هم بسیار وسواس به خرج دهید چون تمام محاسبات یک کامپیوتر به نوع سی پی یوی آن بستگی دارد و در این رابطه هم سی پی یوی مناسب با مادر برد از نظر پین های هماهنگ ، قدرت مانور و خنک کننده آن بسیار مهم است و در این رابطه هم هر چقدر هزینه کنید به نفع شماست ! معمولا سی پی یو ها گارانتی ندارند ! البته در ایران ولی بعضی شرکت ها از جمله سازگار ارقام این خدمت بشر دوستانه !!! را ارئه می کند ... پس سعی کنید گارانتی دارش را تهیه کنید !!!
    5-
    رم
    سرعت پردازش یک کامپیوتر بستگی به رم هماهنگ با مادربرد و به خصوص همطراز با سی پی یو دارد ! و این نکته یا همان فوت کوزه گری است که اکثرا از آن نا آگاهند !!! ... شما اگر روی سیستم خود 4 گیگ رم هم بگذارید ولی سی پی یوی شما نتواند این 4 گیگ را ساپورت کند مطمئنا 2 گیگ یا حداقل یک گیگ آن بلااستفاده می ماند و این یعنی هزینه اضافی ! ... پس اگر می خواهید از تمام انرژی نهفته در رم خود استفاده کنید باز هم برای سی پی یو هزینه بیشتری کنید !!! ... این روزها خیلی از سیتمهای لپ تاپ را می بینم که وارد بازار شده اند و مردم بالاترین قیمتها را پرداخت می کنند ولی عملا رم با سی پی یو هماهنگ نیست یعنی سی پی یو توان اینکه 4 گیگ رم را ساپورت کند ندارد و همه گول رم زیاد را می خورند !!! و متوجه هم نیستند که سیستمشان با یک سیستم 2 گیگ رمی فرقی ندارد ! ... البته شناخت یک سیستم لپ تاپی خوب خودش جای بحث فراوان دارد که اینجا جایش نیست ... پس در مورد رم نتیجه این شد که باید هماهنگ و همطراز سی پی یو خرید شود .
    6-
    کارت گرافیک
    کارت گرافیک را هم باید هماهنگ با مادربرد انتخاب نمود تا بعدها دچار مشکل نشوید یکی از علت های هنگ های مکرر سیستم همین همخوان نبودن کارت گرافیک با مادربرد است که متاسفانه در این مورد هم کاربران و هم 50 درصد همکارانم در صنف کامپیوتر از آن غافلند !!! معمولا سازنده مادربرد در وبسایت رسمی خود در مورد قطعاتی که با یک نوع مادربرد هماهنگ هست اطلاعاتی را ارائه می دهد که مطالعه آن برای کاربران خالی از لطف نیست ! ... برای کارت گرافیک نیز سعی کنید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا از قدرت سی پی یو و رم شما نکاهد ! ... کارت گرافیکهای استخوان دار و کار درست خودشان پردازنده داخلی دارند که باعث سرعت بار گذاری سیستم و مخصوصا در برنامه های گرافیکی مثل اتوکد ، فتوشاپ ، میکس و مونتاژ فیلم ، تری دی مکس و انواع و اقسام انیمیشن ساز ها و بازیهای کامپیوتری می شود ... به خنک کننده های کارتها نیز توجه خاصی داشته باشید تا در اثر رندر کردن زیاد گرافیکی دچار نیم سوز شدن ( در اثر گرمای شدید ! ) نشود ... گارانتی هم که مثل بقیه قطعات !!!
    7-
    پاور ( منبع تغذیه )
    یکی دیگر از فاکتورهای مهم پاور می باشد که در این مورد هم از شما می خواهم هزینه بیشتری را اختصاص بدهید ! ... اگر می خواهید قطعات سخت افزاری شما عمری طولانی داشته باشند حتما قویترین پاور را برای سیستم تان در نظر بگیرید ... مدل های گرین بدک نیست !!! ولی ACBell یکی از آن پاور های قدرتمند و غولی است که نسبت به پول پرداخت شده خدمتی واقعی را ارائه می کند که متاسفانه در بازار به آن توجه چندانی نمی شود !!! ... همه از گرین تعریف می کنند ولی من می گویم ACBell ... چرا که در بازار ایران متاسفانه خریداران در همه زمینه ها به معروفیت کاذبی که خود تاجران و کسبه اهل بازار راه می اندازند توجه می کنند نه کیفیت واقعی کالا !!!
    8-
    کیس
    در مورد کیس هم دوستان راهنمائی فرمودند و بنده هم عرض کنم که سعی کنید فضای مورد نیاز در کیس به اندازه کافی بزرگ باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بگیرد ! و حداقل دو پروانه خنک کننده در آن وجود داشته باشد تا گرمای به وجود آمده از کارکردهای سخت افزاری را به بیرون از محیط کیس هدایت کند ... هرچه سیستم خود را خنک تر نگه دارید عمر و دوام آن را بالاتر برده اید ... در مکانهائی که سرور ها در آن نگه داری می شود کولرها همیشه روشن هستند ! و سیستم ها نیز گاها سالهاست که یکسره روشن مانده اند و کار می کنند ... گاها بالای 10 سال !!!
    9-
    مونیتور
    در مورد مونیتور هم عرض کنم که انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است !!! ... ولی سعی کنید از مونیتورهای سی آر تی استفاده نکنید که دشمن شماره یک چشمهای شما هستند !!! ... مونیتورهای ال سی دی و جدیدا و بهتر از آن ال ای دی در انواع و اقسام و اینچ های مختلف وجود دارند که می توان تهیه کرد ... مواردی که باید زیاد توجه داشت مدت زمان گارانتی و نوع آن مخصوصا برای مونیتورهای ال سی دی و پیکسل سوخته های آن ، شفافیت ، مقدارزمان پاسخدهی ، کنتراست ، زاویه دید و ... است که در خرید یک مونیتور خوب موثر است .
    در مورد
    لوازم جانبی از قبیل کیبرد و موس و اسپیکر و ... نیز سلیقه های شخصی دخیل هستند که تشخیص بد و خوب آن برای کاربر بسیار آسان است ... اینها مواردی از تجربیاتم بود که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره !!!

درجهان سوم اگر مملکتت را آباد کنی ، خانه ات را خراب می کنند!

(( پرفسور حسابی ))

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

نقل قول نوشته اصلی توسط idin نمایش پست ها
    دوستان، نظرتون در مورد تبلت زیر چیه؟
    Marshal ME-700A - تبلت مارشال ام ای 700 ای

ایدن جان تجربه شخصی بهم ثابت کرده ، اولا تبلت کار pc و لپتاب رو نمیکنه و دوم بهترین مارک هم اپل و بلک بری و سامسونگ هست و همه تبلت ها دیگه یه مشکلی دارن ، اعم از خوب نبودن تاچ ( منظورم این نیست تاچشون بده ، منظورم اینه که اون حس تاچ های خوب رو نمیده ) ، پردازش کند ( حتی اگه سی پی یو بالاتر داشته باشن ، تو پیج ها اینترنت و روتیت کردن تصویر و ....... کند عمل میکنن ) یا حتی سیستم های ارتباطی مثل وصل شدن از طریق جی پی ار اس و بلوتوث و .... در کل به نظر من یا اپل بگیر یا سامسونگ ، یکی از دوستان جدیدا یک نوع اسوس گرفته بود با اینکه سی پی یو 4 هسته داشت و گرافیک به مراتب بالاتر از ایپد 2 داشت ولی در عمل سرعتش کندتر بود ، تاچش هم انچنان تعریفی نداشت

نقل قول نوشته اصلی توسط NOjAN نمایش پست ها
    بچه ها کسی آشنا سراغ نداره مارو معرفی کنه برای خرید قسطی سیستم ؟
    شهر خودمون چندجا سراغ دارم ولی اونجا شما رو نمیدونم ، نکته منفی که قسطی ها دارن اینه که هم گرونتر میدن و هم آدم قدرت انتخاب پائینی داره یا مثلا همه چیزش خوبه ولی یهو کارت گرافیکش ضعیفه یا مین بوردش مارک خوبی نیست ، یا پاورش دره پیته .

پ.ن: تجربه شخص از 12 سال پیش ، مین بورد و کارت گرافیک فقط گیگابایت و ایسوس

3. 3 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

alaaaa
    سپاس
    1,058
    از این کاربر 2,109 بار در 277 پست سپاس گزاری شده

اقایون و خانم ها من دنبال یه لپ تاپ خوب (بیشتر واسه کارهای Matlab و AutoCad و 3DsMax ) و با توجه به نیازم باید صفحه بزرگ (15.6 اینچ و به بالا) و همین طور گرافیک و رم و صد البته ی cup core i7 میگردم. و با توجه به رنج قیمت های بازار امروز، یه چیزی حدود 3 تا 3.6 میلیون میشه. ممنون میشم راهنمایی ام کنین (مخصوصا بچه های عمران)

من نظرم رو برند های Asus , Sony , MSI ـه و به نظرم اینا خیلی خوبه 1 و 2

5. 2 کاربرِ زیر از H!TMAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,999 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط H!TMAN نمایش پست ها
    من نظرم رو برند های Asus , Sony , MSI ـه و به نظرم اینا خیلی خوبه 1 و
    داداش منبرند گیگابایت بهتره و گرونتر
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

7. 3 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,356
    از این کاربر 4,346 بار در 618 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان گل
    گرافیکم سوخته، میخوام برم گرافیک نو بخرم و باید بگم اصلا اهل بازی کامپیوتری و انجام کارای گرافیکی سنگین نیستم
    برای دیدن فیلمای HD لازم دارم فقط، 3دی هم نمیبینم که بخواد فجیع و خاص باشه
    چی پیشنهاد میکنید؟
    Change will not come if we wait for some other person or some other time.
    We are the ones we've been waiting for. We are the change that we seek.
    Barack Obama

9. کاربر زیر از 9353980174 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,999 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط DΩℝΚ نمایش پست ها
    چی پیشنهاد میکنید؟
    به نظرم گرافیک یک ati بخر ارزونه
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

11. 2 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط H!TMAN نمایش پست ها
    اقایون و خانم ها من دنبال یه لپ تاپ خوب (بیشتر واسه کارهای Matlab و AutoCad و 3DsMax ) و با توجه به نیازم باید صفحه بزرگ (15.6 اینچ و به بالا) و همین طور گرافیک و رم و صد البته ی cup core i7 میگردم. و با توجه به رنج قیمت های بازار امروز، یه چیزی حدود 3 تا 3.6 میلیون میشه. ممنون میشم راهنمایی ام کنین (مخصوصا بچه های عمران)

من نظرم رو برند های Asus , Sony , MSI ـه و به نظرم اینا خیلی خوبه 1 و 2
    با فوجیتسو راحت نیستی؟
    چند روز پیش یکی از بچه ها میخواست کلا یه لپ تاپ بگیره و اصل کارشم همون آهنگسازی و اینا بود آخر یه AH532 با کانفینگ سفارشی بست که دراومد 2و300-400 حالا همون مشخصات فقط با مارک dell یه چیزی حوالی 3 و 200 می افتاد (فوجیتسوئه 3 سال گارانتی داره در صورتی که dell گارانتیم نداشت!) کلا یه سر به محصولات فوجیتسو بزن، خودمم تو فکرشم
    امید کوکبی

13. 2 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    777
    از این کاربر 774 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

سلام
    میخوام یه هارد اکسترنال 1 ترا بخرم ، دوستان چی پیشنهاد میکنید ؟؟
    یه حدود قیمت هم اگه بدین ممنون میشم

15. کاربر زیر از ماهان734 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

والتر:من تو خطر نیستم , من خوده خط
    سپاس
    191
    از این کاربر 184 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهان734 نمایش پست ها
    سلام
    من حدود یه ماه پیش خریدم 265 مارکشم (wd(western digita
    واقعا عالیه
    اگه کار خاصی نداری المنتش خوبه که اون 265 هست اما مای پسپورتش حدود 10 تومن بیشتر ولی سرعتش عالیه
    مای پسپورتش رو میشه رمز بذاری اما فکر نکنم برای یه هکر شکستنش کاری داشته بهشه

17. 5 کاربرِ زیر از mrm1375 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 2 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

دوستان خسته نباشيد،مي خواستم لپتاب بگيرم بين sony ،apple موندم. چون سريال زياد دانلود ميكنم و macbook internet download maneger نداره مي ترسم وگرنه خودم دوست دارم مك بگيرم،داداشم مك داره ولي سرعت دانلودش با speed download ٥٠ ايناست ،ولي با idm من با سرعت 70 دانلود ميكنم ،بعد از اونور چون مك نميشه ارتقا داد يعني 2,3سال ديگه بايد بفروشم ضرر كنم كلي پول بذارم مدل بالاشو بگيرم،نظرتون چيه؟من عاشق مكم ولي از اين چيزا كه گفتم ميترسم راه حل چيه دوستان؟

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,948 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهان734 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز شما یک WD My passport 1TB بگیرید عالیه.

لینک های مرتبط:
    سایت وسترن دیجیتال
    مشخصات فنی و قیمت در دیجی کالا

در باره ی رمز گزاری هم که دوستم فرمودند: از اونجایی که روش رمز گذاریش سخت افزاریه، اگر رمزتون رو فراموش کنید به هیچ وجه قابل بازیابی و شکستن نیست و باید هارد فرمت بشه، بنابر این اطلاعات شما کاملا امن خواهد بود.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ

نقل قول نوشته اصلی توسط DΩℝΚ نمایش پست ها
    سلام دوستان گل
    گرافیکم سوخته، میخوام برم گرافیک نو بخرم و باید بگم اصلا اهل بازی کامپیوتری و انجام کارای گرافیکی سنگین نیستم
    برای دیدن فیلمای HD لازم دارم فقط، 3دی هم نمیبینم که بخواد فجیع و خاص باشه
    چی پیشنهاد میکنید؟
    دوست عزیز بوجه مورد نظرتون چقدره؟
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

20. 4 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 16 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع