برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 155
    بنیانگذار گویندگان بدون مرز
    سپاس
    1,134
    از این کاربر 1,376 بار در 280 پست سپاس گزاری شده

new7 راهنمای خرید یک سیستم کامپیوتری خوب

سلام ! ... حرفه ای که من به آن مشغولم کامپیوتر و شبکه و اینترنت و .... است ، به همین علت گفتم قسمت کوچکی از تجربیات گهربارم !!! رو به رایگان در طبق اخلاص ریخته و خدمت شما ارائه کنم ....
    در انتخاب و اسمبل کردن قطعات یک سیستم چند فاکتور اساسی را باید حتما در نظر بگیرید !
    1-
    مادربرد
    2-
    مادربرد
    3-
    باز هم مادربرد
    دوستان من 3 بار روی مادربرد تاکید کردم چون اصلی ترین قسمت سیستم همین قطعه هست که متاسفانه کسی توجه زیادی به آن نمی کند !!! این مادربرد است که به شما کمک می کند تا به روز شوید ! هر چقدر روی مادربرد هزینه کنید ، ضرر نخواهید کرد و این زمانی برایتان روشن خواهد شد که بخواهید سیستم خود را ارتقا دهید ... حتما قبل از خرید مدلی که انتخاب کردید از وجود آن در بازار ایران و اینکه چند وقت است در بازار خرید و فروش می شود تحقیق نمائید ... و نکته دیگر اینکه حتما مدل مادربرد انتخابی را در وب سایت رسمی سازنده آن پیدا کنید و ببینید اصلا ساخت این برند هست یا تقلبی آن می باشد که به نامش می فروشند و یک مزیت دیگر آن به غیر اینکه کلاه سرتان نمی رود این است که می توانید مطمئن شوید که درصورت گم کردن سی دی راه انداز آن ، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی آن را دانلود نمائید ... هرچند گارانتی در ایران به هیچ وجه معنائی ندارد !!! ولی آن را هم در نظر بگیرید چون مادربردهای با پدر و مادر معمولا غیر از گارانتی شرکت وارد کننده معمولا 3 سال گارانتی شرکت سازنده خارجی را دارند !!! ... فاکتور بعدی :
    4-
    سی پی یو
    روی سی پی یو هم بسیار وسواس به خرج دهید چون تمام محاسبات یک کامپیوتر به نوع سی پی یوی آن بستگی دارد و در این رابطه هم سی پی یوی مناسب با مادر برد از نظر پین های هماهنگ ، قدرت مانور و خنک کننده آن بسیار مهم است و در این رابطه هم هر چقدر هزینه کنید به نفع شماست ! معمولا سی پی یو ها گارانتی ندارند ! البته در ایران ولی بعضی شرکت ها از جمله سازگار ارقام این خدمت بشر دوستانه !!! را ارئه می کند ... پس سعی کنید گارانتی دارش را تهیه کنید !!!
    5-
    رم
    سرعت پردازش یک کامپیوتر بستگی به رم هماهنگ با مادربرد و به خصوص همطراز با سی پی یو دارد ! و این نکته یا همان فوت کوزه گری است که اکثرا از آن نا آگاهند !!! ... شما اگر روی سیستم خود 4 گیگ رم هم بگذارید ولی سی پی یوی شما نتواند این 4 گیگ را ساپورت کند مطمئنا 2 گیگ یا حداقل یک گیگ آن بلااستفاده می ماند و این یعنی هزینه اضافی ! ... پس اگر می خواهید از تمام انرژی نهفته در رم خود استفاده کنید باز هم برای سی پی یو هزینه بیشتری کنید !!! ... این روزها خیلی از سیتمهای لپ تاپ را می بینم که وارد بازار شده اند و مردم بالاترین قیمتها را پرداخت می کنند ولی عملا رم با سی پی یو هماهنگ نیست یعنی سی پی یو توان اینکه 4 گیگ رم را ساپورت کند ندارد و همه گول رم زیاد را می خورند !!! و متوجه هم نیستند که سیستمشان با یک سیستم 2 گیگ رمی فرقی ندارد ! ... البته شناخت یک سیستم لپ تاپی خوب خودش جای بحث فراوان دارد که اینجا جایش نیست ... پس در مورد رم نتیجه این شد که باید هماهنگ و همطراز سی پی یو خرید شود .
    6-
    کارت گرافیک
    کارت گرافیک را هم باید هماهنگ با مادربرد انتخاب نمود تا بعدها دچار مشکل نشوید یکی از علت های هنگ های مکرر سیستم همین همخوان نبودن کارت گرافیک با مادربرد است که متاسفانه در این مورد هم کاربران و هم 50 درصد همکارانم در صنف کامپیوتر از آن غافلند !!! معمولا سازنده مادربرد در وبسایت رسمی خود در مورد قطعاتی که با یک نوع مادربرد هماهنگ هست اطلاعاتی را ارائه می دهد که مطالعه آن برای کاربران خالی از لطف نیست ! ... برای کارت گرافیک نیز سعی کنید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا از قدرت سی پی یو و رم شما نکاهد ! ... کارت گرافیکهای استخوان دار و کار درست خودشان پردازنده داخلی دارند که باعث سرعت بار گذاری سیستم و مخصوصا در برنامه های گرافیکی مثل اتوکد ، فتوشاپ ، میکس و مونتاژ فیلم ، تری دی مکس و انواع و اقسام انیمیشن ساز ها و بازیهای کامپیوتری می شود ... به خنک کننده های کارتها نیز توجه خاصی داشته باشید تا در اثر رندر کردن زیاد گرافیکی دچار نیم سوز شدن ( در اثر گرمای شدید ! ) نشود ... گارانتی هم که مثل بقیه قطعات !!!
    7-
    پاور ( منبع تغذیه )
    یکی دیگر از فاکتورهای مهم پاور می باشد که در این مورد هم از شما می خواهم هزینه بیشتری را اختصاص بدهید ! ... اگر می خواهید قطعات سخت افزاری شما عمری طولانی داشته باشند حتما قویترین پاور را برای سیستم تان در نظر بگیرید ... مدل های گرین بدک نیست !!! ولی ACBell یکی از آن پاور های قدرتمند و غولی است که نسبت به پول پرداخت شده خدمتی واقعی را ارائه می کند که متاسفانه در بازار به آن توجه چندانی نمی شود !!! ... همه از گرین تعریف می کنند ولی من می گویم ACBell ... چرا که در بازار ایران متاسفانه خریداران در همه زمینه ها به معروفیت کاذبی که خود تاجران و کسبه اهل بازار راه می اندازند توجه می کنند نه کیفیت واقعی کالا !!!
    8-
    کیس
    در مورد کیس هم دوستان راهنمائی فرمودند و بنده هم عرض کنم که سعی کنید فضای مورد نیاز در کیس به اندازه کافی بزرگ باشد تا جریان هوا به راحتی در آن صورت بگیرد ! و حداقل دو پروانه خنک کننده در آن وجود داشته باشد تا گرمای به وجود آمده از کارکردهای سخت افزاری را به بیرون از محیط کیس هدایت کند ... هرچه سیستم خود را خنک تر نگه دارید عمر و دوام آن را بالاتر برده اید ... در مکانهائی که سرور ها در آن نگه داری می شود کولرها همیشه روشن هستند ! و سیستم ها نیز گاها سالهاست که یکسره روشن مانده اند و کار می کنند ... گاها بالای 10 سال !!!
    9-
    مونیتور
    در مورد مونیتور هم عرض کنم که انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است !!! ... ولی سعی کنید از مونیتورهای سی آر تی استفاده نکنید که دشمن شماره یک چشمهای شما هستند !!! ... مونیتورهای ال سی دی و جدیدا و بهتر از آن ال ای دی در انواع و اقسام و اینچ های مختلف وجود دارند که می توان تهیه کرد ... مواردی که باید زیاد توجه داشت مدت زمان گارانتی و نوع آن مخصوصا برای مونیتورهای ال سی دی و پیکسل سوخته های آن ، شفافیت ، مقدارزمان پاسخدهی ، کنتراست ، زاویه دید و ... است که در خرید یک مونیتور خوب موثر است .
    در مورد
    لوازم جانبی از قبیل کیبرد و موس و اسپیکر و ... نیز سلیقه های شخصی دخیل هستند که تشخیص بد و خوب آن برای کاربر بسیار آسان است ... اینها مواردی از تجربیاتم بود که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره !!!

درجهان سوم اگر مملکتت را آباد کنی ، خانه ات را خراب می کنند!

(( پرفسور حسابی ))

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,939 بار در 922 پست سپاس گزاری شده
    مثل اینکه هم حرفه ایم!!!!
    البته من هنوز خدمات کامپیوتری و از این بساطها ندارم. کارم مشاورس، تا حالا حدود 15 سیستم گیمینگ بستم و به بیش از 100 نفری مشاوره دادم. توی انجمن ها و ... چون خودم به گیمینگ علاقه مندم و دنبال اخبارشم، دوستام سرم حساب باز کردن. ولی خوب یه بار هم یه سوتی دادیم خارج از QVL RAM یه رم برای یکی نصب کردیم، پدرمون دراومد تا فهمیدیم مشکل اینکه سیستمش تند تند هنگ میکنه از رمش هست.
    منم اینها رو به مطالب شما اضافه میکنم.
    مادربرد:
    برای دوستانی که سیستم رو برای گیم، اورکلاک و رکورد و رندر میخوان انتخابش خیلی حساسه. گیم به خاطر حجم زیاد انتقال اطلاعات و بالا رفتن فرکانس CPU و GPU. اورکلاک به خاطر شکستن مرزها و بیش از حد بالا بردن فرکانس ها و مولتی پلایر و کاهش تایمینگ، که همشون به مادربرد بیچاره فشار بدی میارن. و رندر هم بخاطر حجم زیاد انتقال و نگهداری اطلاعات و تداوم کار برای مدت طولانی (شاید یه رندر کوچولو یه روز طول بکشه) که البته بنظر من به زودی با استفاده بهتر از GPU این زمان خیلی خیلی کمتر میشه.
    CPU:
    توضیحات حاتم جان خوبه، ولی بعضی ها برای سیستم های گیمینگ دست کم میگیرنش و مثلا میخوان Core i3 با یه GTX 560Ti یه سیستم گیمینگ بهشون بده. نمیدونن که CPU در گیم به اندازه ی GPU مهم هست.
    RAM:
    فقط QVL فقط QVL فقط QVL که هر چی سیستم مشکل رم داشته باشه از گور QVL هست. حاتم جان به نکات جالبی اشاره کردن. یه چیز جدید یاد گرفتیم

کارت گرافیک:
    انتخابش به اندازه ی CPU مهم هست. برای کاربردهای مختلف انواع مختلف وجود داره که باید با توجه به نوع کاربری و بودجه، بهترین مدلش انتخاب بشه. البته حاتم جان من فکر کنم PCI-E QVL برای دستگاههایی که غیر از کارت گرافیک قراره روی اسلات های PCI-E 1-16x نصب بشن بهتره و من تا حالا هیچکسی رو ندیدم با کارت گرافیکی که تو QVL نبوده مشکلی داشته باشه. من ندیدم! شما دیدی؟ یا چنین اتفاقی افتاده برای دوستانت؟

پاور:
    90% فروشنده ها : "یه پاور 500 هم میبندم برات." همین؟ مدل کو؟ بازده کو؟ تعداد کابلها و نوعشون کو؟ کابل منیجمنت داره؟ همه ی اینا سانسور میشه. توضیحات حاتم جان خیلی خوبه، ولی اگر قراره کسی کار سنگین انجم بده با سیستمش بهتره یکی از مدل های OCZ که خیلی کمه تو بازار ایران یا Corsair رو بگیره. ACBell هم نمیدونم ولی اگه حاتم جان به گرین برتریش میده باید چیز خوبی باشه.
    کیس:
    فروشنده: "یکی از تو ویترین انتخاب کن." اونوقت 1-یه بار که خواستی خودت سیستمت رو تمیز و گردگیری کنی پدرت درمیاد بعد 2- سیستمت میشه کوره، فروشنده هم دماسنج رو میذاره پشت فن مکنده کیس که دما رو خنک نشون بده. 3- در موارد خاص مثل خودم، اگر کیس جای خنکی هست و هوا تهویه میشه، زیرزمین که خنکه (الان 24 درجه و پاهام داره یخ میکنه) و یه پنکه که هوای کیس رو تهویه میکنه وقتی بازی میکنم؛ در های کیس رو باز کنید، هر دو طرف کیس رو. البته برای افرادی که تو خونشون بچه کوچیک دارن، اینکار توصیه نمیشه.
    مانیتور:
    برای گیمینگ و تماشای فیلم خیلی باید روی انتخابش دقت کرد، ولی برای سایر موارد با توجه به نکاتی که حاتم جان گفت، سلیقه ای هست.

3. 5 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No news, Good news
    سپاس
    1,457
    از این کاربر 2,977 بار در 769 پست سپاس گزاری شده
    آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم
    یار در خانه ما تشنه لبان میگردیم

نمیدونم چی شد که حاتم عزیز احساس کرد باید همچین تاپیکی بزنه ولی میخواستم بگم من به رفقا گفته بودم که میشه همچین تاپیکی رو هم زد (شاید تلپایتی با هم داشتیم)

اول از همه یه سوال
    وقت خرید مناسب قطعات کیه ؟
    یه کسی میگفت تابستون برا این که قطعات زیاد وارد مملکت میشه و آدم دستش بازه ولی از اون طرف قیمت ها هم بالاتره بعدشم تذکر داد که توی این فصل ها قاچاق بیشتره و از اونجا که جنس خوب قاچاق نمیشه احتمال داره با اجناس بی کیفیت برخورد کرد! پس منو از جمع کردن سیستم در این مقطع که هم دلار داره گرون میشه هم شاید قطعات خوب نباشه منصرف کرد (ولی من نیازم مبرمه!!)

در مورد مادربرد یه سوال خاله زنکی داشتم
    کدوم مارک بهتره ؟
    ایسوس گیگابایت یا ...
    اصلا به مارکه ؟
    یا مدل تا مدل فرق دارن ؟
    چه ویژگی هایی هست که تو مادربرد قسمت رو جابه جا میکنه و یه مادربرد خوب باید دارای اون باشه
    یعنی به طور خلاصه ما چجوری باید مادربرد مورد نیازمون رو انتخاب کنیم ؟
    این که میگن بریم تو سایت مدلا رو ببینیم که چه سی پی یو ای رو ریکامند میکنه درسته ؟! مثلا میگن ایسوس بیشتر AMD روساپورت میکنه تا intel درسته ؟! یعنی اگه آدم intel بخواد نباس ایسوس بگیره ؟!
    در مورد سی پی یو هم چند تا سوال
    خب هممون میدونیم که intel از AMD شرکت بزرگتریه ولی واقعا قطعاتش هم بهتر و راندمان بالاتری داره ؟
    این هسته مسته که میکنن به چه معناس ؟
    اصلا سیستم مدلای سی پی یو رو یکم توضیح بدید که کدوم مدل ها به صورت اسمی از بقیه بهترن
    یه سوال هم از متنتون
    اورکلاک به چه معناس؟
    من هنوز کلی سوال دارم اگه لطف کنید اینا رو پاسخگو باشید ادامشم میپرسم
    یک دنیا تشکر

5. 3 کاربرِ زیر از MaMaD بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,408
    با تشکر و کسب اجازه از حاتم جان... اینا چیزایی بود که من تا حالا یاد گرفتم.
    امیدورام به کار بیان.

اول از همه یه سوال
    وقت خرید مناسب قطعات کیه ؟ به نظر من هر وقت حس کردی که سیستمت برای کاری که داری باش انجام میدی، کم آورده و داره اذیت میکنه و بودجه داری باید دست به کار بشی.
    یه کسی میگفت تابستون برا این که قطعات زیاد وارد مملکت میشه و آدم دستش بازه ولی از اون طرف قیمت ها هم بالاتره بعدشم تذکر داد که توی این فصل ها قاچاق بیشتره و از اونجا که جنس خوب قاچاق نمیشه احتمال داره با اجناس بی کیفیت برخورد کرد! پس منو از جمع کردن سیستم در این مقطع که هم دلار داره گرون میشه هم شاید قطعات خوب نباشه منصرف کرد (ولی من نیازم مبرمه!!) شما اگر از یک جای مطمئن خرید کنی هیچوقت تو فکر قاچاق بودن یا نبودنش نیستی، در این مورد گارانتی معتبر به کار میاد. در ضمن گرون شدن یا نشدن کالاها ربط خیلی زیادی به تعداد اون قطعه تو بازار نداره بلکه به سال ساخت، قیمت اصلی، ویژه بودن یا نبودن و ... بستگی داره. ممکنه این ورود کالاها روی بازار سیاه و مغازه های خیلی کمی تاثیر بذاره. وگرنه 90% فروشنده ها به قیمتی بیشتر یا مساوی قیمت خرید میفروشن.

در مورد مادربرد یه سوال خاله زنکی داشتم
    کدوم مارک بهتره؟ بستگی به نوع قطعه، چیپ و زمان خرید متغیره
    ایسوس گیگابایت یا ...
    صلا به مارکه ؟ کمی تا حدودی ابری
    یا مدل تا مدل فرق دارن ؟بستگی خیلی زیادی به پولی که خرج میکنی و کاری که میخوای باش انجام بدی داره.
    چه ویژگی هایی هست که تو مادربرد قسمت رو جابه جا میکنه و یه مادربرد خوب باید دارای اون باشه
    یعنی به طور خلاصه ما چجوری باید مادربرد مورد نیازمون رو انتخاب کنیم ؟ بستگی خیلی زیادی به پولی که خرج میکنی و کاری که میخوای باش انجام بدی داره.
    این که میگن بریم تو سایت مدلا رو ببینیم که چه سی پی یو ای رو ریکامند میکنه درسته ؟! مثلا میگن ایسوس بیشتر AMD روساپورت میکنه تا intel درسته ؟! یعنی اگه آدم intel بخواد نباس ایسوس بگیره ؟! بدون شرح گفتم.
    در مورد سی پی یو هم چند تا سوال
    خب هممون میدونیم که intel از AMD شرکت بزرگتریه ولی واقعا قطعاتش هم بهتر و راندمان بالاتری داره ؟ راندمان کلی بله. ولی Performance/Dollar نه. یعنی مثلا اگه 150 دلار بدب برای یه CPUـی AMD ممکنه بهتر کارکنه تا یه CPUـی 150 دلاری Intel.
    این هسته مسته که میکنن به چه معناس ؟ تعداد هسته های یه CPU هست دیگه. یعنی CPUـی شما شامل چند زیر هسته هست که طبق یک رابطه که توی معماریشون به کار رفته با هم کار میکنن (مثلا دو به دو یا سه به سه یا جدا از هم). اگر CPUـی شما دو هسته باشه این به اون معنا نیست که در یک فرکانس کاری ثابت، دو برابر یک CPUـی تک هسته بازده داره، بلکه بازدهی بین 1 تا 2 (تقریبا هیچوقت دو نمیشه و فکر کنم حداکثر 1.7 باشه)برابر داره. ولی خوب در برنامه هایی که توشون Multi-Threading خوب کار شده (بخصوص بازی ها)، هسته های بیشتر خیلی تاثیر دارن.

اصلا سیستم مدلای سی پی یو رو یکم توضیح بدید که کدوم مدل ها به صورت اسمی از بقیه بهترن؟ سی پی یو های اینتل که تابلو هستن. به ترتیب Core i7 Extreme که بهترین CPU هاشون هست و معمولا بیش از 1.000.000 تومن هستن. بعدش Core i7 هست که CPUـهای قویی هستن و من همیشه به دوستام پیشنهاد کردم بگیرن. بعد Core i5 که Mainstream هستن و قدرتشون بدک نیست. به نسبت پولی که میدی می ارزن. و در آخر هم Core i3 هست که بیشتر برای فیلم دیدن و اینترنت و بازی های بسیار ضعیف و ... هست. این برای اینتل از سوکت 1366 تا 1155 و البته جدیدترین یعنی LGA2011. برای AMD هم که اسم و رسم خاصی نداره مدل هاشون و از روی تعداد هسته ها مثلا Phenom II X6 که 6 هسته و Phenom II X4 که چهار هسته هست و فرکانس کاریشون رتبه بندی میشن. هر چی بیشتر بهتر. البته باید گفت که مدل Black Edition آنلاک هست و میشه Multiplier سی پی یو رو هم تغییر داد (از جمله کار های اورکلاک) ولی سری معمولی که معمولا بنفش هستن اینجوری نیست و فقط میشه فرکانس و ولتاژ رو تغییر داد.
    یه سوال هم از متنتون
    اورکلاک به چه معناس؟ افزایش فرکانس-ولتاژ و ضریب فرکانس دستگاه برای بالا بردن کلی فرکانس (ولتاژ اگر دستکاری نشه، CPU استیبل نمی مونه و سیستمت مکررا خاموش میشه). همونطور که میدونید فرکانس اصلی CPU، اون چیزی که نوشته نیست بلکه یه عددی تو مایه های 100-300 مگاهرتز هست و با ضرب شدن در یک عدد به اون فرکانسی که میخوان میرسوننش(من نمیدونم این کار چجوری اتفاق میوفته) ولی خروجی کل دستگاه چیزی هست که شما روی جعبه میبینید. تو اورکلاک با افزایش هر واحد Multiplier شما 100-300 (بهمون اندازه که فرکانس دستگاه رو تععین کردید، مثلا من در حالت عادی 200 مگاهرتر بود بردمش بالا تا 225) افزایش فرکانس دارید. مثلا برای من Multiplier روی 16 هست که با فرکانس 200 مگاهرتز میشه 3.2GHz ولی الان که روی 225 مگاهرتز تنظیمش کردم، ویندوز CPUـی منو 3.52GHz میشناسه. اگر Multiplier یه واحد بالا ببرم و روی 17 بذارم، سی پی یوی من 3.82GHzـی میشه. البته اینکارو کردم ولی چون ولتاژ رو دستکاری نکردم CPU هنگ میکرد منم برگردوندمش به حالت عادی تا برم بگردم ببینم بهترین کانفیگش چیه. البته باید در نظر داشته باشید که اورکلاک مصرف برق و گرماش تصاعدی زیاد میشه (تا زمانی که برای رسیدن به فرکانسی مثل 7GHz از نیتروژن مایع استفاده میکنن و دمای CPU رو تا 110- درجه سانتی گراد میکشن پایین) و همچنین چون تغییر ولتاژ CPU خطر سوختن اون رو داره هر کسی اورکلاک خفن نمیکنه. فکر کنم آخرین رکورد هم دست AMD هست با 8.91GHz. در مورد رم و کارت گرافیک هم یه همچین چیزی هست.

7. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731
    از این کاربر 956 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

new8 کمک.....

سلام رفقا

یکی از دوستان ازم خواسته یه سیستم خوب حدوده 2.5 میلیون تومان براش بگیرم. ولی متاسفانه وقت کافی و شرایط مناسب واسه یه تحقیق کامل در مورد گزینه های مناسبی که در ایران موجود باشه و بتونم یه سیستم با قطعات هماهنگ (match) تحویل بدم رو ندارم. گه بتونین کمک کنین ممنون میشم.

راستی 500هزار تومان برای موس و کیبورد و مانیتور و اسپیکر در نظر گرفتم.

این سیستم قراره خانگی باشه ولی باید بتونه همه کاری انجام بده چون تا چند سالی تعویض نمیشه. توانایی اجرای انواع بازی و نرم افزارهایی مثل آخرین ورژن اتوکد حداقل ضروریاته. راستی به احتمال قوی مثل سیستم خودم غیر از وقتی که برق میره یا اینترنت قطع بشه روشن میمونه!!!

لطفا قطعاتی که پیشنهاد میدین رو اسم و مدلش رو کامل بنویسین تا بتونم تو سایت اصلیش مطالعه کنم. اگه خودتون هم مختصرا در مورد پیشنهادهاتون توضیح بدین ممنون میشم.

ترجیحا مادربورد ایسوس و حتما سی پی یو اینتل باشه.

ممنون...
    همیشه سلامت , آگاه , شاد و پیروز باشید.

9. 2 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You can call me Judas
    سپاس
    313
    از این کاربر 339 بار در 67 پست سپاس گزاری شده
    خرج این همه بودجه برای یه سیستم خونگی یا که برای کارهای محاسباتی باشه، واقعا بیهوده هست... راحت با نصف این قیمت می تونه یه سیستم عالی برای کارش جمع کنه

این بودجه ای که شما در نظر دارید دقیقا خوراکه سیستمه گیم هست نه برای این کاری که شما میگید

خریدشم همونطور که گفتم بیهوده است، گرمای بیشتر مصرف برق بیشتر خرج پوله بی زبونه بیشتر
    ...Some of them closed their eyes and accepted it, Some of them didn't care, but the people that Stood up and resisted, I will remember them

To the hope of freedom

11. 5 کاربرِ زیر از YellowJimbo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731
    نقل قول نوشته اصلی توسط YellowJimbo نمایش پست ها
    خرج این همه بودجه برای یه سیستم خونگی یا که برای کارهای محاسباتی باشه، واقعا بیهوده هست... راحت با نصف این قیمت می تونه یه سیستم عالی برای کارش جمع کنه

این بودجه ای که شما در نظر دارید دقیقا خوراکه سیستمه گیم هست نه برای این کاری که شما میگید

خریدشم همونطور که گفتم بیهوده است، گرمای بیشتر مصرف برق بیشتر خرج پوله بی زبونه بیشتر

من که گفتم
    این سیستم قراره خانگی باشه ولی باید بتونه همه کاری انجام بده چون تا چند سالی تعویض نمیشه. توانایی اجرای انواع بازی و نرم افزارهایی مثل آخرین ورژن اتوکد حداقل ضروریاته.
    واضح تر بگم من یه سیستمه همه کاره میخوام نه یه سیستم منحصرا برای بازی یا کاره محاسباتی یا طراحی گرافیکی یا رندر و.... یه سیستم میخوام تو همه زمینه ها عالی کار کنه!!!
    (این مبلغ هم چیزیه که دوستم در نظر گرفته و به من گفته.)

لطفا بقیه دوستان هم مشارکت کنن و نظر بدن. ممنون.

13. 3 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,408
    به نظر من یه ماه صبر کنه بذاره تا چیپ X79 خوب جا بیوفته بعد سیستم بگیره.
    از ویژگی هایی که این چیپ داره:
    1) اول از همه اینکه از نوع High-End هست و قراره جایگزین X58 بشه.
    2) از نسل بعدی CPUهای اینتل یعنی IvyBridge 28nmـی هم پشتیبانی میکنه. این CPUها داره توشون برای اولین باز از ترانزیستورهای سه بعدی استفاده میشه.
    3) 8 اسلات رم دارم با پشتیبانی از Quad-Channel مموری کانفیگ.
    4) از PCI-E 3.0 پشتیبانی میکنن. البته در حال حاضر نه CPU و نه GPUیی ساخته نشده که بتونه با PCI-E 3.0 کار کنه. ولی GPUهای بعدی و CPUهای IvyBridge که بالا گفتم ساپورت میکنن.
    5) یه کلی امکانات دیگه!
    اینم از مادبورد ASUS Rampage IV Extreme

این نظر منه ولی اگر نمیتونه صبر کنه هم سیستم خوب هست.

15. 2 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,731
    نقل قول نوشته اصلی توسط PS_CZ نمایش پست ها
    به نظر من یه ماه صبر کنه بذاره تا چیپ X79 خوب جا بیوفته بعد سیستم بگیره.
    از ویژگی هایی که این چیپ داره:
    1) اول از همه اینکه از نوع High-End هست و قراره جایگزین X58 بشه.
    2) از نسل بعدی CPUهای اینتل یعنی IvyBridge 28nmـی هم پشتیبانی میکنه. این CPUها داره توشون برای اولین باز از ترانزیستورهای سه بعدی استفاده میشه.
    3) 8 اسلات رم دارم با پشتیبانی از Quad-Channel مموری کانفیگ.
    4) از PCI-E 3.0 پشتیبانی میکنن. البته در حال حاضر نه CPU و نه GPUیی ساخته نشده که بتونه با PCI-E 3.0 کار کنه. ولی GPUهای بعدی و CPUهای IvyBridge که بالا گفتم ساپورت میکنن.
    5) یه کلی امکانات دیگه!
    اینم از مادبورد ASUS Rampage IV Extreme

این نظر منه ولی اگر نمیتونه صبر کنه هم سیستم خوب هست.
    چند ماه پیش دوستم گفته بود که قصد خرید یه سیستم عالی رو داره و منم سری x58 رو در نظر داشتم ولی با اومدن x79 توصیه کردم کمی صبر کنه ولی الان یکم عجله داره چون میگه با افزایش تحریمها ممکنه همین قطعات موجود هم دیگه پیدا نشه!!!
    همین الانم موجودی بازار خیلی کم شده و واسه سفارشهام کلی مشکل دارم!

اگه دوستان لطف کنن با قطعات موجود در بازار (مثل سری z68 ) سیستمی پیشنهاد کنن ممنون میشم.

17. 2 کاربرِ زیر از Alberty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

رفقا کسی از وضعیت هارد اکسترنال اطلاعی داره ؟!؟ من دو ماهه می خوام بخرم .. روزی که پول دستم اومد سیل زد به کارخونه ی Western Digital و قیمتش از 140 رسیده به 240 ... نمی دونین قیمتها میاد پایین ؟ می شه ارزون تر جایی پیدا کرد ؟؟
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

19. 4 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع