برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 56 از مجموع 56
    No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

برای تقویت زبان انگلیسی کدام سریال را پیشنهاد می دهید؟

سلام خدمت همه سروران عزیزم

عنوان تایپیک مشخص است اما یک توضیح کوچولو: می خواهم بدانم در بین سریال هایی که دیده اید کدامیک را بعنوان یک مرجع خوب برای یادگیری مکالمات روزانه تایید می کنید. منظورم این نیست که حالا هر سریالی را که تا حالا دیده اید یا خوشتان آمده است را معرفی کنید، بلکه با توجه به جملات و مفهوم سریال کدام سریال به شما در زبان انگلیسی اعتماد به نفس داده و ...

اگه میشود یک توضیح کوچک هم درباره انتخابتون بدید.
    با تشکر

2. 23 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    34
    از این کاربر 406 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : برای تقویت زبان انگلیسی کدام سریال را پیشنهاد می دهید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3eN نمایش پست ها

بنظرم بهترین و مناسب ترین سریال هم میتونه Friends باشه. هم اپیزودای کوتاهی داره و هم انقدر بار طنز خوبی داره که برای چندمین بار دیدنش هم کسی رو خسته نمیکنه.
    ضمن اینکه دیالوگ هایی که توی سریال میشنویم هم مکالمات روزمره هست که کلمات و جمله هاش میتونه خیلی بدردبخور باشه برای منی که میخوام زبان یاد بگیرم.

این نظر من بود.
    نظر دوستانِ مترجم و حرفه ای ها ارجحیت داره مطمئنا.

.

به نظر من سریال freinds اصلا برای تقویت زبان خوب نیست. درسته اصطلاحات خیلی زیادی داره، ولی همین زیادی اصطلاحاتشون باعث گیج شدن بیننده میشه. ایضا سریال هایی مثل BBT و HIMYM این ها هم به نظر من گزینه های مناسبی برای تقویت زبان نیستن. اون بازی با کلمات و ... که پای ثابت تمامی سیتکام های تلوزیونی هم هست اصلا لزومی بابت وجود در دیالوگ های یک زندگی روزانه ندارن.

توصیه من بیشتر سریال های معمولیه که از متن سختی هم برخوردار نباشه. یک سریال مثل South Park میتونه کمک خوبی باشه اگه به ژانر کمدی / طنز / انیمیشن علاقه داشته باشین. دیالوگ های SP اصلا دارای پیچیدگی اصطلاحاتی نیستش و به مشکلی نمیخورین.
    سریال Louie هم فوق العاده‌ست و اصلا از گفتار سخت و مشکلی استفاده نمیکنه.

توصیه من اینه که سریال های سیتکام ، یکی از پایه های طنزشون بازی با کلماته و بازی با کلمات برای کسی که تازه میخواد زبان انگلیسیش رو بهتر بکنه اصلا گزینه ی مناسبی نیست.

4. 7 کاربرِ زیر از Drama بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    830
    از این کاربر 27 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

Desperate Housewives

برای اینکه انگلیسی روونی داره ...

6. کاربر زیر از mahour بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    348
    از این کاربر 162 بار در 31 پست سپاس گزاری شده

friends انقلابی در زبانه این سریال یک کلمه رو اینقدر تکرار میکنه که یاد میگیری در هر قسمتش واقعا عالیه برای زبان لحجه ها هم فوق العادست

Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,442 بار در 1,652 پست سپاس گزاری شده

فرندز زبان خیلی ساده ای داره برای همین دوستان پیشنهاد میکنن
    چندین و چند اصطلاح خیلی معروف هم داره که زیاد توی سریال تکرار میشه که خب یاد گرفتنشون خیلی خوبه
    ولی هرچقدرم که زبان بلد باشید، اگر نتونید بشنوید و صحبت کنید به هیچ دردی نمیخوره دوستان! ترجمه از روی کاغذ که بخواید روش فکر کنید که کاری نداره و همه با کمی وقت گذاشتن میتونن این کارو انجام بدن
    مهم اینه که خوب بشنوید و خوب صحبت کنید! برای این کارم بهترین روش اینه که توی محیط قرار بدید خودتون رو. صحبت کنید و بشنوید. در کنار این ها سریال میتونه مثل یه مکمل عمل کنه و پیشرفتتون رو سرعت ببخشه
    دوستانی که علاقه دارن باید یه basic از گرامر بدونن و بعد شروع به یادگرفتن لغات و اصطلاحت کنن و توی صحبت های خودشون این موارد رو به کار ببرن
    در ضمن سریال رو هم، برای مثال همین فرندز که صحبتش هست، حتما بدون زیرنویس ببینید تا کلماتی که یاد گرفتید رو بشنوید تا توی ذهنتون بمونه. کلمات یا اصطلاحات جدید رو هم یادداشت کنید و بعد به دنبال معنی اونا باشید. اینطوری همیشه توی ذهنتون میمونه
    تنها راه موفقیت شما همین میتونه باشه پس فقط به امید سریال نباشید
    امیدوارم که موفق باشید

9. 12 کاربرِ زیر از idin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    511
    از این کاربر 1,892 بار در 260 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط idin نمایش پست ها
    فرندز زبان خیلی ساده ای داره برای همین دوستان پیشنهاد میکنن
    چندین و چند اصطلاح خیلی معروف هم داره که زیاد توی سریال تکرار میشه که خب یاد گرفتنشون خیلی خوبه
    ولی هرچقدرم که زبان بلد باشید، اگر نتونید بشنوید و صحبت کنید به هیچ دردی نمیخوره دوستان! ترجمه از روی کاغذ که بخواید روش فکر کنید که کاری نداره و همه با کمی وقت گذاشتن میتونن این کارو انجام بدن
    مهم اینه که خوب بشنوید و خوب صحبت کنید! برای این کارم بهترین روش اینه که توی محیط قرار بدید خودتون رو. صحبت کنید و بشنوید. در کنار این ها سریال میتونه مثل یه مکمل عمل کنه و پیشرفتتون رو سرعت ببخشه
    دوستانی که علاقه دارن باید یه basic از گرامر بدونن و بعد شروع به یادگرفتن لغات و اصطلاحت کنن و توی صحبت های خودشون این موارد رو به کار ببرن
    در ضمن سریال رو هم، برای مثال همین فرندز که صحبتش هست، حتما بدون زیرنویس ببینید تا کلماتی که یاد گرفتید رو بشنوید تا توی ذهنتون بمونه. کلمات یا اصطلاحات جدید رو هم یادداشت کنید و بعد به دنبال معنی اونا باشید. اینطوری همیشه توی ذهنتون میمونه
    تنها راه موفقیت شما همین میتونه باشه پس فقط به امید سریال نباشید
    امیدوارم که موفق باشید
    اتفاقا کاملا برعکس به جز برای کسایی که میخوان برن خارج صحبت کردن انگلیسی بدرد نمی خوره ، من خودم تمام فیلمها و سریالها رو بدون کوچکترین مشکل زبان اصلی میبینم و 99 درصدش رو هم متوجه میشم و از همین فرندز شروع کردم حتی یک کلمه هم قواعد نخوندم . البته با دیدن فیلم و سریال ناخودآگاه صحبت کردنتون هم تقویت میشه
    پیشنهاد من برای علاقمندان سریال کمدی
    1- فرندز
    2- بیگ بنگ تئوری 3 - دو مرد و نصفی - چطور با مادرتون آشنا شدم 5- ویتنی 6- کمونیتی 7- فیلادلفیا همیشه آفتابیست 8 - IT crowd
    9-ساینفیلد 10- کاپلینگ

11. 2 کاربرِ زیر از yasharhi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    375
    از این کاربر 448 بار در 89 پست سپاس گزاری شده

به نظرم اگه زبانت در حدی هست که بدون اتکا به محتوای فارسی بتونی یه سریال رو ببینی و تا 90% ش رو بفهمی ... اصلا سمت زیرنویس فارسی نرو که اثر منفی داره ... کلا دنیای ترجمه یه چیز دیگس ... ممکنه شما یه زبان رو بفهمین ولی نتونین اونو تبدیل کنید به یه زبان دیگه ...

وقتی سریال ها و فیلم ها رو با زیرنویس انگلیسی برای یه مدت طولانی ببینین ... کم کم عادت میکنین بهش ( و اصلا یادتون میره که زیرنویس فارسی نداره ! )

همینطور که ادامه بدین ... کم کم ممکنه اصلا متوجه نشین که یه سریال به زبان انگلیسی اصلا زیرنویسی براش لود نکردین ... و حتی تا آخرش رو ببینین و هیچ وقت نفهمین که بدون زیرنویس دیدین

تو یادگیری زبان هیچ وقت فکر نکنین یه شبه میشه یاد گرفت ... شما همین فارسی رو حداقل تا 6 سالگی درست حرف نمیزدین

13. 11 کاربرِ زیر از haniii بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456

برچسب برای این موضوع