برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 5 از 6 اولیناولین ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 56
    No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

برای تقویت زبان انگلیسی کدام سریال را پیشنهاد می دهید؟

سلام خدمت همه سروران عزیزم

عنوان تایپیک مشخص است اما یک توضیح کوچولو: می خواهم بدانم در بین سریال هایی که دیده اید کدامیک را بعنوان یک مرجع خوب برای یادگیری مکالمات روزانه تایید می کنید. منظورم این نیست که حالا هر سریالی را که تا حالا دیده اید یا خوشتان آمده است را معرفی کنید، بلکه با توجه به جملات و مفهوم سریال کدام سریال به شما در زبان انگلیسی اعتماد به نفس داده و ...

اگه میشود یک توضیح کوچک هم درباره انتخابتون بدید.
    با تشکر

2. 23 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,442 بار در 1,652 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : برای تقویت زبان انگلیسی کدام سریال را پیشنهاد می دهید؟

شما اول از همه باید دایره ی لغاتی خودتون رو گسترش بدید!
    بعد از اون هم هنگام تماشای هر فیلم یا سریالی خوب گوش بدید و سعی کنید گوش خودتون رو قوی کنید
    هروقت هم لغت یا اصطلاح جدیدی میشنوید یا میبینید، یه گوشه یادداشت کنید تا توی ذهنتون بمونه
    از همه مهم تر باید سعی کنید توی شرایطی قرار بگیرید که مجبور به صحبت کردن باشید!
    مثلا اگر دوست خارجی ای دارید، سعی کنید باهاش ارتباط برقرار کنید
    توی خونه یا بیرون با دوستاتون یا خانواده اگر امکانش هست انگلیسی صحبت کنید. اگر هم نمیشه، با خودتون این کارو بکنید!
    همیشه سعی کنید لغات جدیدی که یاد گرفتید رو توی جملاتتون به کار ببرید
    بهترین روش یادگیری زبان، خوب گوش دادن و استفاده از لغات جدید در صحبتاتون هست

موفق باشید

4. 22 کاربرِ زیر از idin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153
    از این کاربر 2,587 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

همون طور که دوستان هم گفتن بهترین سریال همون friends هست نسبت به سریال های دیگه خیلی روون و قابل فهم حرف می زنن به جز کاراکتر مانیکا که بعضی از صحنه ها خیلی تند حرف می زنه که اونم باعث می شه پای TV خوابت نبره و بیشتر دقت کنی تا بفهمی چی می گه

friends رو اگه کامل دیدی انتخاب خوب بعدی greys anatomy هست (از نظر تقویت زبان البته چون این سریال از نظر خیلی از بویژه پسر ها نمره قبولی نمی گیره) سریال ساده هست و روی اتفاقات زندگی یه عده پزشک تمرکز داره مکالمات خیلی منطقی و دارای کاربرد روزمره هست و برای کسی که دنبال تقویت listening هست جواب می ده
    پیروز باشید

6. 10 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,572
    از این کاربر 35 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

سلام.
    من سریالهای Downton Abbey و How I Met Your Mother و Modern Family و The Vampire Diaries رو دیدم.

از اینا How I Met Your Mother و Modern Family یکمی راحت ترن و شمرده تر و با کلمات ساده تری حرف میزنن.
    ولی اگه زبانتون خوبه Downton Abbey رو پیشنهاد میکنم چون عبارتهای سخت ولی قشنگتر و فوق مودبانه و باشخصیت تری استفاده میکنن (مثلاً اگه در ارتباطات رسمی اگه نیاز داشته باشین خیلی بدرد میخوره) و البته لهجشون بریتیش هست.
    شخصا Modern Family رو واسه شروع توصیه میکنم چون واسه یاد گرفتن زبان خیلی مناسبه و برخلاف How I Met Your Mother که خیلی فحش و حرفای رکیک داره که بنظرم یادگیریش هیچ ضرورتی نداره، توی Modern Family همه چی عادی تر و کمی پسندیده تر هست. و انصافا سخت هم نیست.

یکی از استادای زبان من میگفت فیلم رو سه بار ببین. اول بدون زیرنویس . بعد با زیرنویس انگلیسی و بعد با زیرنویس فارسی و اگه بعدش سعی کنی یه خلاصه انگلیسی ازش بنویسی، هم جمله بندیت قوی میشه (چون زیرنویس انگلیسی داره و میتونی اشتباهاتتو اصلاح کنی)، هم اصطلاحاتش تو ذهنت میمونه.
    حتما هم اصطلاحات جدیدش رو یا عبارتهایی که قشنگه و جمله بندی خاصی داره رو یادداشت کن و هروقتی نگاهی بهش بنداز و چون موقع خوندنش صحنه فیلم هم یادت میاد، بنابراین تو حافظه ات میمونه.
    البته یه خوبی دیگه Modern Family اینه که چون هر اپیزودش 20 دقیقه بیشتر نیست، این فرآیندی که استاد توصیه نمودند اونقدرا هم طول نمیکشه

من که بهش عمل کردم و نتیجه بسیار خوبی گرفتم

8. 11 کاربرِ زیر از tandis_104 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,516
    از این کاربر 90,636 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

اکثر سریالای خوبو بچه ها انجمن گفتن و برا اینکه تکرار نشه فقط میخوام سریال Louie رو هم پیشنهاد کنم شخصیتاش خیلی روان و سلیس حرف میزنند و برخلاف بعضی سریالای طنز اصطلاحات پیچیده و دشوار نداره مدت سریال هم کوتاه و بین بیست تا سی دقیقه هست
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

10. 5 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wake me up
    سپاس
    268
    از این کاربر 698 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

سریال های سبک سیتکام بنظر من میتونه بهترین انتخاب باشه...چون تمرکز اغلب روی جملات روزمره و کاربردی هست. شخصا بعد از دیدن سریال friends بود که زبانم پیشرفت قابل توجهی پیدا کرد.

12. 8 کاربرِ زیر از Amir2009t بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wait.what...?!
    سپاس
    87
    از این کاربر 404 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

modern family یه مکالمه ی خوب بین خانواده زیادم از کلمه های قلمبه استفاده نمیکنن
    breaking bad مکالمه ی روزمره و به شدت خیابونی و آسفالتی

modern family یه مکالمه ی خوب بین خانواده زیادم از کلمه های قلمبه استفاده نمیکنن
    breaking bad مکالمه ی روزمره و به شدت خیابونی و آسفالتی

14. 3 کاربرِ زیر از hypetrak بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,417
    از این کاربر 3,007 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

یکی از مواردی که اهمیت بسیاری در زبان داره فرهنگ به کار بردن کلمات در موقعیت درست هست . این فرهنگ رو بوسیله ی سریال ها بخوبی میشه بدست اورد البته طی زمان . مورد بعدی اصطلاحات هست که اهمیت بسیاری داره . سریال HIMYM از این لحاظ سریال خوبی هست . کنایه هایی که افراد در این سریال به هم میزنند و یا اصطلاحاتی که به کار میبرند بسیار میتونه مفید باشه . مورد بعدی بعد روحی کلمات هست . این مورد باید تجربه بشه . و زیرنویس نمیتونه این مورد رو منتقل کنه . برای مثال تفاوت دو عبارت زیر در بار روحی هست که به ناچار در زیرنویس های فارسی هر دو بصورت "من عاشق تو هستم " ترجمه میشه .

I am in love with you -------- I Love you

برای دستیابی به بعد روحی این جور ترکیب ها باید دقت کنی و به موقعیت توجه کنید .

16. 8 کاربرِ زیر از saman_pd09 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

no one miss me when i'm gone
    سپاس
    4,162
    از این کاربر 5,340 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

من سریال فرار اززندان پیشنهاد میدم بنظرخودم خیلی از کلمات ساده استفاده میشه وباعث تقویت زبان میشه

18. کاربر زیر از DARK BOY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    91
    از این کاربر 44 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

دوستان من در وهله‌ی اول سریال رو واسه‌ی سرگرمی و لذت خودم می‌بینم و در مرحله‌ی دوم تقویت زبان. انگلیسیم هم بد نیست چون تقریبا همیشه زیرنویس انگلیسی می‌بینم و مشکل حادی ندارم.

اما شما برای تقویت زبان چه چیزی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم سریال نیست منظورم سبک دیدن هست مثلا:‌ دیدن با زیرنویس انگلیسی بعد دیدن با زیرنویس فارسی و بعد دیدن بدون زیرنویس (البته فکر نکنم کسی حاضر باشه یه سریال رو پشت سرهم تکراری ببینه!!)

20. کاربر زیر از ToX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ToX نمایش پست ها
    دوستان من در وهله‌ی اول سریال رو واسه‌ی سرگرمی و لذت خودم می‌بینم و در مرحله‌ی دوم تقویت زبان. انگلیسیم هم بد نیست چون تقریبا همیشه زیرنویس انگلیسی می‌بینم و مشکل حادی ندارم.

اما شما برای تقویت زبان چه چیزی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم سریال نیست منظورم سبک دیدن هست مثلا:‌ دیدن با زیرنویس انگلیسی بعد دیدن با زیرنویس فارسی و بعد دیدن بدون زیرنویس (البته فکر نکنم کسی حاضر باشه یه سریال رو پشت سرهم تکراری ببینه!!)
    من زبانم انقدر خوب نیس که بخوام نظر کارشناسی بدم در این مورد! و چیزی که در پایین میگم نظر شخصیم هست و چیزی که تو اینترنت دیدم و... که بنظرم راه خوبی هست.

بار اول بدون هیچ زیرنویسی اپیزود رو تماشا کنید. برای تقویت listening.
    بار دوم با زیرنویس انگلیسی ببینید و پیگیر کلمه های جدیدی که میبینید باشید و یادداشتشون کنید.

با زیرنویس فارسی دیدن میتونه مرحله ی آخر باشه. البته به شرط اینکه زیرنویس فارسی مطمئنی داشته باشید...

بنظرم بهترین و مناسب ترین سریال هم میتونه Friends باشه. هم اپیزودای کوتاهی داره و هم انقدر بار طنز خوبی داره که برای چندمین بار دیدنش هم کسی رو خسته نمیکنه.
    ضمن اینکه دیالوگ هایی که توی سریال میشنویم هم مکالمات روزمره هست که کلمات و جمله هاش میتونه خیلی بدردبخور باشه برای منی که میخوام زبان یاد بگیرم.

این نظر من بود.
    نظر دوستانِ مترجم و حرفه ای ها ارجحیت داره مطمئنا.

.

22. 18 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 5 از 6 اولیناولین ... 3456 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع