برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 67
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

معرفی سریال The Killing (بحث کلی)

" قتل " سریال جناییِ آمریکایی ; ایده ابتدایی کـار بر اساس یکی از سریال های محبوب دانمارکــ (شبکه دانیشِ) بــود با همان عنوان انگلیسی " The Killing " ; اما در دانمارکــ با نام Forbrydelsen | The Crime شناخته شده است .
    نسـخه امریـکایی سریال توسط ویـنا سـاد ساخته شده و تولید استدیوی فـاکس است. فـصل اول سریال قسمت های طولانی که حدود 13 ساعت بود را در بر داشــت. پـریمر2 ساعته سریال برای اولین بار| | April 3, 2011 در شـبکه کـابلی AMC پـخش شد . در تاریخ June 13, 2011 شبکه AMC سـفارش سـاخت فصل دوم که شامل 13 قسمت خواهد بود را داد .

مطلب زیر محتوایی دارد که ممکن است قسمتی از داستان را برای شما باز گو کند
    اگر هنوز سریال را کامل ندیده اید پیشنهاد نمیشود متن زیر را بخوانید

موضوع اصلی :

موضوع سریال در سیاتلِ واشیتگتون رقم می خورد که سریال به موضوع تجسس و بررسی در مورد قتل دختری به نام رزی لارسن می پردازد که هرقسمت 24 ساعت یک روز را به تصویر می کشد . فصل اول سریال دو هفته اول را نــشان می دهد که خود بـه خود شـامل سه مـوضوع اصـلی مـی شود: تحقیقات پلیس در مورد قتل رُزی لارســن | کنــار آمدن خانواده رُزی برای غم از دست دادن او |

شخـصیت اصـلی داسـتان سـارا لیندن (Mireille Enos) کارگاه با تجربه ای است که می خواهد خود را بازنشسته کند و بــا نـامزدش به کـالـیفرنیا برود است .
    سـارا در روز آخر کارش با کارگاه تازه کار اِستفان هولدِر( Joal Kinnaman ) که به تـازگی از بخش مبارزه با مواد مخدر منتقل شده است ، پرونده قتل را شریک می شود.
    هولدر دم دمـی مزاج و پـرحرف با همکارش کارگاه لیندن کاملا نقطه متقابل یکدیگر هستند، لیندن ادمی منظم و کم حرف است.این دو نـفر برای تحقیق به محل وقوع جرم واقع در یـک پـارکـ محلی نامسکون جـایی که تی شرتی خونی و کـارت اعتباری متعلق به اِستن لارسن (Brent ***ton) پـیدا شـده بـود، می روند.
    کـاراگاهان بـا هـمسر لارسن ، میـچ (Michelle Forbes) صـحبت کردن و او اعتـراف کرد که به تـازگی به کـمپ آخرهفته رفـته بودن و دخـتر 17 سـاله خود را هنـگام برگـشت جـا گذاشتـه بـودنـد. به محض رسـیدن اینطور به نطر می آمد که کسـی نمی داند رُزی کجا بـود ، پدرش اِستن همــراه پلیس به دنبال رُزی می گشتند. ســرانجام مـاشین متعلق به کمپ و عضو شهرداری دارِن ریچموند (Billy Campbell) که در دریاچه کنـار پـارکـ انداخته شده بود ، رُزی بصورت غرق شده پـیدا شد.

متهم بـعدی پلیس ، معلم انـگلیسی رُزی ، Bennet Ahmed) Brandon Jay McLaren) بــود ، بـه این خاطر به او مظنون شدند که کشـف کردند نامه رُزی را او نوشته است و سـابقه رفتـار نـامناسب بـا شـاگردانِ دختر را داشـته است که شامل یکی شاگردان گذشته اش می شود که درحال حاضر باهم ازدواج کردند و از بــِنت حامله اســت .
    اتــهام بـنِت بعد از اینکه فهمیدند شـب نـاپدید شـدن رُزی بـا او ملاقات داشــته ودر مورد آن به پلیس دروغ گفته است ، سنگین تر شد. بـعد از اینکه پلـیس بر علیه بِـنـت مـدارکـ کافی برای دستگیری او نداشت مــیچ لارسن همسر خــود را تحریک کرد که خودشان برای محــکوم کردن بِنــت دست به کــار شــوند او که قبلا عضو یک باند خلافکاری بوده است ، بطور وحشیانــه او را کتــکـ زدن و او را به کما فرستاند هرچنـد که بعدا بی گنــاهی بِنــت ثـابت شد .

ظاهرا وقتی پلیس هیچ مظنونی برای پرونده نـداشت ، کشــف کردند که رُزی سفرهایی به کـازینو های سرخپوستی می کرد و مقداری پـول در یکـ حسـاب بـانکی مخفی پس انداز کرده و حســاب را به نام عمه اش Terry) Jamie Anne Allman) بــاز کرده است . پلیس در مورد تری فهمید که او برای پول ف/ا/ح/ش/ه گری می کرد آنان مظنون شدند که شایـد رُزی هم درگیر این کار شده بود. از طریق تری فهمیدند که یکی از مشتری ها یکی دیگر ازف/ا/ح/ش/ه ها را تهدید کرده بود.
    خـیلی زود متوجه شدن که آن مشـتری دارِن ریــچموندِ بــود ، او قبلا بخاطر کریستین لِـمان از لیست متـهمین حــذف شده بود چــون کریستین شهادت داده بود که شبی که رُزی به قتل رسید او با دارن ریــچموند درحـال سـ ... بــودن، هر چند که بعد از اینکه معلوم شد دارِن با یک نفر دیگر رابطه دارد ، کـریستین اعـتراف کرد کـه آن شــب برای چنــد سـاعت او را تـرکـ کرده بود.

بعد ها کارگاه هولدر بـا فیلمی که از دوربین عوارضی جـاده گرفته شده بود ثـابت کرد که آن شـب دارِن با مـاشینی که جـسد رُزی در آن پـیدا شد ، از کـازینو خـارج شد. بـا این مدارکـ پلیـس ریـچموند را دستگیر شد و کارگاه لـیندن همـراه پسرش برای رفتن به سانوما / کـالـیفرنیا سوارهواپیما شـد ، Belko Royce یکی از دوسـتان خانواده لارسن ها بر روی ریـچموند اسلحه کشید ... درهمـین لحضه بـود که لیندن یک پیامک از مرکـز پلـیس دریـافت کرد کـه حـاوی ایـن بـود که فیلمی که هـولـدر از دوربین عوارضی آورده بـود به احتمال زیاد ساختگی بـود چـون دوربین مـاه ها بـود که کار نکرده بــود . هنگامیکه کـه هـواپیما برای از زمیـن برخاستن آماده می شد ، لـیندن پـی برد که مـدرکـ هولدرجعلی بــود و ریـچموند بی گـناه اسـت.

مولف : Johnny Depp
    منبع : TVSHOW

پ.ن : فصل دوم این سریال زیبا فردا (14 فرودین ماه) آغاز می شه .

God is a Concept, By Which We Measure our Pain

سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی سریال The Killing (بحث کلی)

این میچ زیاد ننه من غریبم بازی درآورده . ولی خوب حق بده . هم زن ـه و هم مادر . ولی استن که معلوم شد (اسپویلر) رزی نیست و برای همین اون غم و رنجش کمتره . ولی راست میگی اعصابم از میچ خرابه .
    اون برج ـم یه چند تا شات میگیرن و هر جا شد تو تدوین اضافه میکنن دیگه .
    من که از پیدا کردن قاتل ناامیدم . البته باید پیدا بشه . ولی خیلی پیچیده ش کردن . واقعاً گیج شدم و مجبور شدم دو باره فصل یک رو ببینم و بعد فصل دو رو شروع کنم .
    سریال خوبیه . من 10 میدم . واقعاً دارم خوبیه . اصلاً به جنبه جناییش کار ندارم .
    آنقدر خوب شخصیت پردازی شده که برام مثل آدمای واقعی شدن .

3. 6 کاربرِ زیر از RezaAK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Falling Apart
    سپاس
    897
    از این کاربر 1,797 بار در 281 پست سپاس گزاری شده

این تاپیک رو چرا من ندیده بودم قبلا. ایول.

عاشق این سریالم. می دونید با کدوم قسمت حال کردم؟ قسمت یازده فصل اول. عالی بود. قسمتی که پسر سارا گم میشه و سریال کاملا از داستان کلی جدا میشه و
    می پردازه به زندگی شخصی سارا و استفن و رابطه ی بین این دو شخصیت. عالی بود. عاشق این جور کارام.

تو برکینگ بد هم بود، قسمتی که مگس میاد تو آزمایشگاه. سریال مد من هم پر از این کاراست.

فکر کنم قاتل تو همین فصل پیدا بشه و فصل های بعدی یه جنایت دیگه رخ بده. سریال دانمارکیش که اینجور بوده.

سریال تو ونکوور فیلمبرداری شده، تو اون مصاحبه ایی که ترجمه کردم، دربارش صحبت کردند.

5. 9 کاربرِ زیر از ehsan7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

رضا خوب دوتا بچه دیگه هم داره که الان خیلی بهش نیاز دارن، اونم بچه هایی به اون سن

ولی خانوم ول کرده رفته خوش گذورونی!! درباره استن هم، به نظرم هیچ کس از اون ناراحت تر نیست!!! عجیب خوب بازی میکنه

اِ اِ ونکوورـه؟ گفتم که مهم نیست کجاست، هر جایی که باشه خیلی خوب به سریال کمک کرده. یه جورایی لوکیشن سریال هم تو خوب بودن سریال سهیمه.

7. 6 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Falling Apart
    سپاس
    897

یه چیزی درباره ی نهنگ ها خوندم جالبه:

نهنگ ها بر خلاف ماهی ها با آب شش نفس نمی کشند، به همین خاطر مجبورند هر یکی دو ساعت برای نفس کشیدن بیایند به سطح آب.
    وقت نفس کشیدن از اعماق هزار متری خودشون رو می کشن بالا تا با سوراخی که رو سرشون هست تنفس کنند.

فکر می کنم ما آدم ها هم بعضی وقت ها احتیاج داریم که از اعماق زندگی که توش گیر کردیم بزنیم بیرون و تنفسی کنیم.

میچ هم گویا همین وضع رو داشته. فکر نکنم برا خوش گذرونی زده باشه به جاده، اشکان.

9. 5 کاربرِ زیر از ehsan7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

حرف درسته احسان، البته این در رایطی درسته که مسئولیت بقیه به گردنت نباشه.

یادت باشه که اون مادره، یه بچه اش رو از دست داده، نباید کاری کنه که اون دوتا هم از دست بده.

الان شوهر و بچه هاش بیشتر بهش نیاز دارن. نظره من اینه

11. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Falling Apart
    سپاس
    897

حرفت به جاست، ولی همه که مثل هم فکر نمی کنند. شاید اگه من جای میچ بودم همین کارو می کردم، شاید تو نمی کردی.

فکر می‌کنم برا همیشه نرفته، برمی‌گرده.

13. 4 کاربرِ زیر از ehsan7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

مطمئنا برمیگرده، الان هم که به استن زنگ زد، اپیزود بعدی برگشته

بیچاره لیندن، بدجور اونجا گیر کرده!!

مشاهده محتوا اسپویلر

به نظرتون کی رزی رو کشته؟ کار شهردار بود؟ چه جلسه ای تو کازینو برگذار شده؟ شادی پای یکی گنده تر از شهردار وسط باشه

15. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

اقا این اپیزود 10 هم عالی بود، یه سکانس داره که استن به موبایل رزی زنگ میزنه و رو پیغام گیرش حرف میزنه، گریه ادمو درمیاره لامصب

کادربندی اون سکانس عالیه، یه موسیقی خوب هم روش پخش میشه که دیگه حرفی برای گفتن نمیذاره.

این روانشناس ها هم به جای اینکه حال طرف رو خوب کنن بدتر میرن رو مخش، دیدی با لیندن چیکار کرد؟ حالش خوب بودا رفت اونجا از دست اون زنه دیوونه شد

والا منم که این ور مانیتور بودم داشتم حرص میخوردم.

این گوئن اخر سر یه سوتی میده، حالا ببین کی گفتم.

سه اپیزود مونده تا قاتل رزی مشخص شه!!!!!!!! هورااااااا

17. 5 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Falling Apart
    سپاس
    897

قسمت خوبی بود. بازی مریل انوس فوق العاده بود. کاش همه ی اپیزود تو آسایشگاه بود و بیشتر می پرداخت به صحبت های سارا و اون دکتر روانشناس. یاد In Treatment افتادم.

اصلا فکر کنم همین قسمت قاتل مشخص شه.

19. 4 کاربرِ زیر از ehsan7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

مشاهده محتوا اسپویلر
    یه جورایی تناقص داشت این اپیزود!!! تا الان نشون داده بود که ادامز قاتله یه دفعه ای همه چی گردن گوئن و ریچموند افتاد

باید ببینیم تو این دو اپیزود اخر چجوری تجمع اش میکنند.

یه نکته ای هم بگم، از صدای این اقاهه که میگه انچه گذشت خیلی خوشم میاد.

AMC اینو نداشت چی کار میکرد؟

21. 6 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع