برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 67
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

معرفی سریال The Killing (بحث کلی)

" قتل " سریال جناییِ آمریکایی ; ایده ابتدایی کـار بر اساس یکی از سریال های محبوب دانمارکــ (شبکه دانیشِ) بــود با همان عنوان انگلیسی " The Killing " ; اما در دانمارکــ با نام Forbrydelsen | The Crime شناخته شده است .
    نسـخه امریـکایی سریال توسط ویـنا سـاد ساخته شده و تولید استدیوی فـاکس است. فـصل اول سریال قسمت های طولانی که حدود 13 ساعت بود را در بر داشــت. پـریمر2 ساعته سریال برای اولین بار| | April 3, 2011 در شـبکه کـابلی AMC پـخش شد . در تاریخ June 13, 2011 شبکه AMC سـفارش سـاخت فصل دوم که شامل 13 قسمت خواهد بود را داد .

مطلب زیر محتوایی دارد که ممکن است قسمتی از داستان را برای شما باز گو کند
    اگر هنوز سریال را کامل ندیده اید پیشنهاد نمیشود متن زیر را بخوانید

موضوع اصلی :

موضوع سریال در سیاتلِ واشیتگتون رقم می خورد که سریال به موضوع تجسس و بررسی در مورد قتل دختری به نام رزی لارسن می پردازد که هرقسمت 24 ساعت یک روز را به تصویر می کشد . فصل اول سریال دو هفته اول را نــشان می دهد که خود بـه خود شـامل سه مـوضوع اصـلی مـی شود: تحقیقات پلیس در مورد قتل رُزی لارســن | کنــار آمدن خانواده رُزی برای غم از دست دادن او |

شخـصیت اصـلی داسـتان سـارا لیندن (Mireille Enos) کارگاه با تجربه ای است که می خواهد خود را بازنشسته کند و بــا نـامزدش به کـالـیفرنیا برود است .
    سـارا در روز آخر کارش با کارگاه تازه کار اِستفان هولدِر( Joal Kinnaman ) که به تـازگی از بخش مبارزه با مواد مخدر منتقل شده است ، پرونده قتل را شریک می شود.
    هولدر دم دمـی مزاج و پـرحرف با همکارش کارگاه لیندن کاملا نقطه متقابل یکدیگر هستند، لیندن ادمی منظم و کم حرف است.این دو نـفر برای تحقیق به محل وقوع جرم واقع در یـک پـارکـ محلی نامسکون جـایی که تی شرتی خونی و کـارت اعتباری متعلق به اِستن لارسن (Brent ***ton) پـیدا شـده بـود، می روند.
    کـاراگاهان بـا هـمسر لارسن ، میـچ (Michelle Forbes) صـحبت کردن و او اعتـراف کرد که به تـازگی به کـمپ آخرهفته رفـته بودن و دخـتر 17 سـاله خود را هنـگام برگـشت جـا گذاشتـه بـودنـد. به محض رسـیدن اینطور به نطر می آمد که کسـی نمی داند رُزی کجا بـود ، پدرش اِستن همــراه پلیس به دنبال رُزی می گشتند. ســرانجام مـاشین متعلق به کمپ و عضو شهرداری دارِن ریچموند (Billy Campbell) که در دریاچه کنـار پـارکـ انداخته شده بود ، رُزی بصورت غرق شده پـیدا شد.

متهم بـعدی پلیس ، معلم انـگلیسی رُزی ، Bennet Ahmed) Brandon Jay McLaren) بــود ، بـه این خاطر به او مظنون شدند که کشـف کردند نامه رُزی را او نوشته است و سـابقه رفتـار نـامناسب بـا شـاگردانِ دختر را داشـته است که شامل یکی شاگردان گذشته اش می شود که درحال حاضر باهم ازدواج کردند و از بــِنت حامله اســت .
    اتــهام بـنِت بعد از اینکه فهمیدند شـب نـاپدید شـدن رُزی بـا او ملاقات داشــته ودر مورد آن به پلیس دروغ گفته است ، سنگین تر شد. بـعد از اینکه پلـیس بر علیه بِـنـت مـدارکـ کافی برای دستگیری او نداشت مــیچ لارسن همسر خــود را تحریک کرد که خودشان برای محــکوم کردن بِنــت دست به کــار شــوند او که قبلا عضو یک باند خلافکاری بوده است ، بطور وحشیانــه او را کتــکـ زدن و او را به کما فرستاند هرچنـد که بعدا بی گنــاهی بِنــت ثـابت شد .

ظاهرا وقتی پلیس هیچ مظنونی برای پرونده نـداشت ، کشــف کردند که رُزی سفرهایی به کـازینو های سرخپوستی می کرد و مقداری پـول در یکـ حسـاب بـانکی مخفی پس انداز کرده و حســاب را به نام عمه اش Terry) Jamie Anne Allman) بــاز کرده است . پلیس در مورد تری فهمید که او برای پول ف/ا/ح/ش/ه گری می کرد آنان مظنون شدند که شایـد رُزی هم درگیر این کار شده بود. از طریق تری فهمیدند که یکی از مشتری ها یکی دیگر ازف/ا/ح/ش/ه ها را تهدید کرده بود.
    خـیلی زود متوجه شدن که آن مشـتری دارِن ریــچموندِ بــود ، او قبلا بخاطر کریستین لِـمان از لیست متـهمین حــذف شده بود چــون کریستین شهادت داده بود که شبی که رُزی به قتل رسید او با دارن ریــچموند درحـال سـ ... بــودن، هر چند که بعد از اینکه معلوم شد دارِن با یک نفر دیگر رابطه دارد ، کـریستین اعـتراف کرد کـه آن شــب برای چنــد سـاعت او را تـرکـ کرده بود.

بعد ها کارگاه هولدر بـا فیلمی که از دوربین عوارضی جـاده گرفته شده بود ثـابت کرد که آن شـب دارِن با مـاشینی که جـسد رُزی در آن پـیدا شد ، از کـازینو خـارج شد. بـا این مدارکـ پلیـس ریـچموند را دستگیر شد و کارگاه لـیندن همـراه پسرش برای رفتن به سانوما / کـالـیفرنیا سوارهواپیما شـد ، Belko Royce یکی از دوسـتان خانواده لارسن ها بر روی ریـچموند اسلحه کشید ... درهمـین لحضه بـود که لیندن یک پیامک از مرکـز پلـیس دریـافت کرد کـه حـاوی ایـن بـود که فیلمی که هـولـدر از دوربین عوارضی آورده بـود به احتمال زیاد ساختگی بـود چـون دوربین مـاه ها بـود که کار نکرده بــود . هنگامیکه کـه هـواپیما برای از زمیـن برخاستن آماده می شد ، لـیندن پـی برد که مـدرکـ هولدرجعلی بــود و ریـچموند بی گـناه اسـت.

مولف : Johnny Depp
    منبع : TVSHOW

پ.ن : فصل دوم این سریال زیبا فردا (14 فرودین ماه) آغاز می شه .

God is a Concept, By Which We Measure our Pain

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی سریال The Killing (بحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    این سریالو شروع کردم به دیدن فصل اولش عالی بود .خیلی به دلم نشست ولی خداییش این موضوع چه کسی رزی لارسن را کشت برا یک فصل کافی بود.الان دیدم اخر فصل بازم فصل دوشم موضوعش همینه اصلا سرد شدم الان سه روزه زورم میاد دیگه فصله دورو شروع کنم!!!
    Baw فصل دوم هیجانش ده برابر فصل اوله .. همه همین فکری که تو داریو بعد اتمام فصل یک داشتن... فصل 2 که تموم میشه دلت واسه سریال تنگ میشه.. ازون سریالاس که اصلاً نباید پیش داوری کرد نسبت بهش...حرف پایانیشو دقیقاً تو آخرین دقیقه میزنه..حتمن ادامه بده

3. 19 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

آقا من نشستم دیدم نه خداییش حاج ممد درست میگفتی فصل 2 واقعا عالی بود
    کارگاهان جفتشون شخصیتاشون عالی بود.هولدر واقعا جالب بود.لیندن هم همین سردمزاجیش داستان علی کرده بود
    9 میدم اونم فقط بخاطر اینکه بحثای انتخاباتیش زیاد بود
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

5. 9 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

یادش بخیر ، عجب سریالی بود با 3 فصل اول زندگی کردم زندگی ، همه اکثرا سرشون تو واکینگ دد و اینا بود ولی من فقط تنها سریالی که بی صبرانه واسش انتظار میکشیدم همین بود تا بحال فکر کنم چندین بار دیده باشمش جزو بهترین سریالاییه که تو عمرم دیدم و بهترین سریال جنایی که دیدم ولی خیلی بهش کم لطفی شد مثل خیلی از سریالا ، حیف شد نتفلیکسم درست ادامش نداد فقط اومد 6 اپیزود داد که یه جوری سر و تهشو هم بیاره ، خیلیا هنوز امیدوارن فصل بعدی براش بدن ولی فکر نمیکنم ، امیدوارم حداقل پرسون اف اینترست به این سرنوشت دچار نشه و اگه شبکه ای میخواد ادامش بده درست ادامه بده
    Farewell

7. 16 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,976
    از این کاربر 3,112 بار در 322 پست سپاس گزاری شده

فصل دوم این سریال رو امروز تموم کردم ، واقعا عالی بود. نمیدونم چرا بعد این همه سال تازه شروع به دیدنش کردم ولی فکر کنم یکی از دلایلش اگه اشتباه نکنم همزمانی پخشش با BB از AMC بود که به کل همه نگاها به سمت شاهکار BB رفت .من هم فکر میکردم سریال پتانسیل 2 فصل رو برای یه پرونده قتل نداره که با تموم شدن فصل دوم واقعا به حرف دوستمون رسیدم و جذابیتی دوچندان برای من داشت.پایان بندی پرونده قتل هم نقطه قوتش بود.بنظرم سریال لایق ریت بالاتری با این کیفیتش هست. تنها نقطه ضعف سریال کارگاه لیندن بود که کلا اکت و قیافش برای من مثه سطل آب یخ بود .

اون فقط تو بد زمانی توی بد مکانی بود

9. 8 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

آخ چه تاپیکی اومد بالا....
    باور کنید این سریال رو من انقد دوست دارم. بهترین سریال جنایی که تا حالا از بین اینهمه سریال جنایی دیدم.
    دیدنش رو به همه توصیه میکنم.

هیچ موقع یادم نمیره سکانس ابتدایی قسمت 5 فصل 4. چه اهنگ پیانویی میزنه. زمونی زنگ گوشیه موبایلم بود.

یادش بخیر کاربری به اسم ایرج زحمت کشید لینکشو واسم پیدا کرد.

11. 8 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

امروز تمومش کردم!
    فصل یک خیلی خوب بود و فصل دو حقیقتا شاخ تر از اون!
    فصل سه رو با فاصله ی بیشتری دیدم و با اینکه اون هم خوب بود ولی انسجام فصلای اول رو نداشت و به خصوص بعد از قضیه ی این مرده که به خاطر قتل زنش میخواتسن اعدامش کنن، (که قسمتای مربوط به اون عالی بود) از اون جذابیت افتاد. فصل چهارم بدن نبود، ولی در کل به فصل یک و به خصوص دو نمیرسند.

ولی تو دو فصل اول لیندن خیلی بی روح بازی میکرد، کلا یه حالت پوکر فیسی بود، گاهی هم لبخندی مصنوعی می زد! به جاش هولدر خیلی خوب بود و کلی به متلکاش خندیدم، البته یه سریاشم نمی فهمیدم چی میگه، یعنی به چی داره تحمیل میکنه و چطوری داره تیکه میندازه رو متوجه نمیشدم گاهی، ولی اونایی که می فهمیدم به اندازه کافی جالب بود.
    فصل آخر دیگه خیلی تاریک و خفه شده بود فضای سریال و هولدر هم دیگه زیاد کمی به خروج ازین فضا نمیکرد. شاید بشه گفت تاثیر تغییرات شبکه(واحتمالا کادر؟) رو می شد تو این تغییر فضای سریال دید. روش کار همون بود ولی تاریک تر بود، جک ها کمتر بود و بود آنگونه که بود!

برای فصل اول دومش دلتنگ خواهم شد و برای استن و خانواده ی لارسن.

13. 8 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Its not easy being smart. And yes, that was condescending an
    سپاس
    282
    از این کاربر 2,790 بار در 318 پست سپاس گزاری شده

تاپیک اپ شد چشم خورد .. حسرت خوردم

چه سریال فوق العاده ای.. چه بازیگرایی. چه داستانی.. چه تم دارک و بارونی سیاتل فوق العاده ای

افسوس تمام شد ..

ولی سریال مثل این سراغ دارید معرفی کنید؟

15. 8 کاربرِ زیر از 1passenger بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 1passenger نمایش پست ها

چه سریال فوق العاده ای.. چه بازیگرایی. چه داستانی.. چه تم دارک و بارونی سیاتل فوق العاده ای

افسوس تمام شد ..

The Fall
    bridge نسخه سوئدی
    Broadchurch نسخه UK
    Top of the lake
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

17. 5 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

اگر یکی نسخه ی دانمارکی این سریال رو ترجمه میکرد خیلی خوب میشد ، نسخه ی دانمارکی این سریال مثل اینکه خیلی جذاب تر از نسخه ی امریکایی هست

19. 3 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 1passenger نمایش پست ها

افسوس تمام شد ..

از فصل 2 به بعد در حق این سریال خیلی بد کردن... شاهکار به تمام معنا بود
    Farewell

21. 5 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع