برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 63
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

Downton Abbey | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

"خورشـید از پشـتِ اینجا طلوع میکند ... یک عمـارت عظیم و مجـلل واقع در باغی وسیع و زیبا که بسـیار مطمئن جـلوه
    میکند, گویی شیوه ی زندگی ای که عرضه می کند برای هزار سال دیگر دوام خواهد داشت. هرچند اینطور نیست! ."

به داونتون ابی خوش آمدید ...

در مورد سریالـ

این سریالِ تحسین شده، درامی تاریخیست که توسط شرکت های مالکِ شبکه ی انگلیسی itv و آمریکایی PBS تهیه شده و از این دو شبکه هم پخش میشود. البته پخش کننده ی اصلی سریال itv انگلستان هست و PBS با تاخیرِ چند ماهه سریال رو در آمریکا پخش میکنه.

تابحال دو فصل از این سریال شامل ۱۵ قسمت بعلاوه ی یک قسمتِ ویژه ی کریسمس پخش شده و فصل سوم سریال هم که از فوریه فیلمبرداری خودش رو آغاز کرده، از سپتامبر ۲۰۱۲ پخش خواهد شد. فصل سوم این سریال شامل ۱۰ قسمت خواهد بود .
    مدت زمان هر اپیزودِ این سریال هم بطور متوسط ۵۰ دقیقه هست .

نویسنده ی این سریال جولین فلوز هست که در کارنامه ی خودش نوشتن فیلمنامه برای فیلمهایی نظیر Tourist، Vanity Fair و Shadowlands رو داره. همچنین فلوز اسکارِ بهترین فیلمنامه ی غیر اقتباسی رو برای فیلم Gosford Park به خانه برده. فیلمنامه ی سریال جدید Titanic هم از کارهای اخیر فلوزِ ۶۱ ساله هست .
    شاید جالب باشه که بدونید خودِ جولین فلوز هم اشراف‌ زاده است و با زیر و بم زندگی اشرافی آشنایی کامل دارد.

داستان سریالـ

داونتون ابی واقع در یورک شایر، محل زندگی ارل و کنتسِ گرنتهام هست. جایی که داستانِ زندگی اشرافی خانواده ی کراولی و آشنایانشون و پیشخدمت های اون ها در طول سال های سلطنت شاه جورج پنجم روایت میشه .
    داستانی که از سال ۱۹۱۲ و غرق شدنِ کشتی عظیم تایتانیک شروع و در سال های بعد با آغاز جنگ جهانی اول دنبال میشه . اتفاقاتی که زندگی این خانواده رو تحت تاثیر خودش قرار میده .
    در این بین خبرِ مرگ وارث آقای کراولی و خطر از دست دادن عمارت و املاک، ازدواج دخترها، اقداماتِ پیش خدمت ها، شروع جنگ و اتفاقات کوچک و بزرگ دیگری هم هست که هر چه بیشتر این خانواده رو به چالش میکشه.

استقبال بینندگان و منتقدان از سریالـ

برای تهیه ی هر قسمت سریال داونتون ابی بطور میانگین یک میلیون پوند هزینه شده اما بازخوردها نشان از این داره که این مبلغ در جای درستی هزینه شده و نتیجه سریالی بوده که هم از طرف بیننده ها و هم منتقدان مورد استقبال قرار گرفته .

بطوریکه هر قسمت داونتون ابی در انگلستان بطور میانگین ۱۰ میلیون بیننده برای هر قسمتِ فصل اول و ۱۱ میلیون بیننده برای هر قسمتِ فصل دوم داشته . بیننده های آمریکایی سریال هم حدودا ۶ میلیون نفر برای هر اپیزود بودند. به عبارت دیگه تنها فصل اول این سریال رو بیش از ۱۰۰ میلیون نفر تماشا کردند .

اما جدا از استقبال بالای بینندگان، منتقدان هم استقبال فوق العاده ای از سریال داشتند.
    بطوریکه امتیاز این سریال در سایت معتبر متاکریتیک ۹۲ از ۱۰۰ هست و بالاتر از بسیاری از سریال های محبوب آمریکایی قرار گرفته.

موفقیت دیگر داونتون ابی جدا از استقبالِ بالای مخاطبان و جوایز متعددی که برده، ورود آن به کتاب رکوردهای جهانی گینس هست. در ویرایش جدید این کتاب نام داونتون ابی به عنوان "تحسین‌ شده‌ ترین سریال تلویزیونی از سوی منتقدان" ثبت شده است.

این سریال از ابتدای پخش خودش نامزد دریافت بیش از ۴۰ جایزه ی معتبر شده است که از این میان موفق به کسب ۱۶ جایزه شده. از جمله مهمترین جوایز این سریال میشود کسبِ ۶ جایزه ی معتبر Emmy برای کارگردانی، نویسندگی، بازیگر مکمل زن، فیلمبرداری، طراحی لباس و بهترین مینی سری رو نام برد ...

اما این سریال در فروش نسخه ی DvD خودش هم آمار خیره کننده ای بجای گذاشته. بطوریکه سرعت فروش نسخه های دی وی دیِ داونتون ابی در آمازون از سریال های محبوب و موفق آمریکایی نظیر Wire، 24 و Friends و Sopranos هم پیشی گرفته.
    هر چند آمازون طبق سیاستگذاری‌های تجاری خودش آمار دقیق فروش این مجموعه دی‌وی‌دی را اعلام نکرده اما جان بامفری، مدیر بخش دی‌وی‌دی و موسیقیِ سایت آمازون در بریتانیا در این مورد گفته: "سریال داونتون ابی یک پدیده است و از همان روز اول که روی آنتن رفت موفق بود. فروش مجموعه دی‌وی‌دیِ فصل اولِ این سریال آن را به پرفروش‌ترین مجموعه ما بدل کرده و فروش آن حتی از سریال‌های موفق آمریکایی یا سریال‌های محبوب و قدیمی بریتانیایی هم بالاتر است.»

پخش جهانی این سریال هم موفقیت آمیز بوده بطوریکه بیش از ۱۰۰ کشور جهان داونتون ابی رو پخش کردند .

کلامِ آخر

در آخر توصیه میکنم که حتما این سریال زیبا رو تماشا کنید .
    خصوصا اینکه دوستان خوبمون اشکان و سعیدِ عزیز کارِ زیرنویس این سریال رو انجام میدند .
    همراه TvWorld باشید با تماشای این سریال فوق العاده ....

TvWorld.ir©

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Downton Abbey | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

من یه سوال فنی داشتم
    العان من رسیدم فصل سوم و هنوز شروع نکردم ولی نسخه ای که من از این فصل دانلود کردم 10 قسمت هست که با اپیزود کریسمس میشه 11 قسمت .ولی تو ویکیپدیا 8 قسمت زده و با اپیزود کریسمس میشه 9 قسمت,زیرنویس هم تا همین حد موجود هست.
    العان من گیج شدم ,به نظرتون همین 9 قسمت رو ببینم و صبر کنم 2 قسمت بعد تولید بشه بعدش ببینم؟؟؟؟؟؟ یا من چیز دیگه ای دانلود کردم
    نسخه دانلودی من 1080P Bluray x265 joy هستش.
    لطفا" راهنمایی کنید.ممنون

3. کاربر زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

فیلمبرداری فیلم دانتون ابی از ماه سپتامبر [شهریور/مهر 96] آغاز میشه و فیلمنامه رو هم آقای Julian Fellowes که سریال رو نوشته و برنده‌ی اسکار هم هست، نگارش می‌کنه. کار تولید فیلم هم برعهده‌ی Carnival Films ـه.

5. 14 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

نخستین تیزر-تریلر رسمی فیلم سینمایی Downton Abbey منتشر شد.پخش جهانی این فیلم که بر اساس این مجموعه محبوب بریتانیایی ساخته شده از سیزدهم سپتامبر 2019 (جمعه بیست و دوم شهریور 98) آغاز می گردد و یک هفته بعد نیز وارد جدول اکران سینماهای کشورهای آمریکای شمالی نیز می گردد تا مخاطبان اثر شاهد نقش آفرینی تنی چند از بازیگران نقش های اصلی سریال همچون Michelle Dockery ,Elizabeth McGovern,Maggie Smith,Hugh Bonnevilleباشند.+

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

7. 17 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,910
    از این کاربر 49,196 بار در 2,795 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser63 نمایش پست ها
    نخستین تیزر-تریلر رسمی فیلم سینمایی Downton Abbey منتشر شد.پخش جهانی این فیلم که بر اساس این مجموعه محبوب بریتانیایی ساخته شده از سیزدهم سپتامبر 2019 (جمعه بیست و دوم شهریور 98) آغاز می گردد و یک هفته بعد نیز وارد جدول اکران سینماهای کشورهای آمریکای شمالی نیز می گردد تا مخاطبان اثر شاهد نقش آفرینی تنی چند از بازیگران نقش های اصلی سریال همچون Michelle Dockery ,Elizabeth McGovern,Maggie Smith,Hugh Bonnevilleباشند.+

9. 14 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

11. 13 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

چیزی که ما همه دیدیم همون ۹ قسمت هست .

13. کاربر زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    من یه سوال فنی داشتم
    العان من رسیدم فصل سوم و هنوز شروع نکردم ولی نسخه ای که من از این فصل دانلود کردم 10 قسمت هست که با اپیزود کریسمس میشه 11 قسمت .ولی تو ویکیپدیا 8 قسمت زده و با اپیزود کریسمس میشه 9 قسمت,زیرنویس هم تا همین حد موجود هست.
    العان من گیج شدم ,به نظرتون همین 9 قسمت رو ببینم و صبر کنم 2 قسمت بعد تولید بشه بعدش ببینم؟؟؟؟؟؟ یا من چیز دیگه ای دانلود کردم
    نسخه دانلودی من 1080P Bluray x265 joy هستش.
    لطفا" راهنمایی کنید.ممنون
    سلام دوست عزیز
    مشاهده محتوا اسپویلر
    من فکر میکنم همون ۹ قسمت رو ببینید بهتره . چون من دو نسخه از این سریال دارم و هیچکدوم اینجور که شما گفتید نیست . شما باید فصل سوم رو فکر کنم با مرگ لیدی سیبل تموم کنید .

15. 6 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,483
    از این کاربر 351 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان

من میخوام این سریال رو شروع کنم.

یه سوال داشتم.میخواستم بدونم این قسمتهایی که توی هر فصل هست و به اسم کریسمس هستن جزو قسمتهای اصلی هر فصلن و باید دیدشون یا ندیدنشون هیچ تفاوتی توی روند داستان ایجاد نمیکنه؟

ممنونم

17. 4 کاربرِ زیر از FARZAD-P بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD-P نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام این سریال رو شروع کنم. یه سوال داشتم.میخواستم بدونم این قسمتهایی که توی هر فصل هست و به اسم کریسمس هستن جزو قسمتهای اصلی هر فصلن و باید دیدشون یا ندیدنشون هیچ تفاوتی توی روند داستان ایجاد نمیکنه؟ ممنونم
    بله. جزو قسمت‌های اصلی هستن و حتما هم باید دیده بشن.

19. 8 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

سلام
    یه مدت شده که دارم این سریال رو میبینم و دو فصلی که دیدم خیلی برام لذتبخش بوده
    دیدن زندگی اشرافی خانواده ی کراولی در سال ۱۹۱۲ و روابط بین خدمتکاران عمارت داونتون درام عمیق٬ پیچیده و زیبایی رو خلق کرده
    و البته طراحی های بینظیر که واقعا چشم نواز و زیباست
    هم طراحی صحنه و لوکیشن ها و هم طراحی لباس و رنگبندی ها همه باعث شده تا Downton Abbey یک سریال فوق العاده باشه

21. 8 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع