برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
 1. #1
  Yes, I’m gonna Win
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  محل سکونت
  T3hraN
  ارسال ها
  1,552
  سپاس
  14,886
  از این کاربر 20,345 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

  معرفی مسابقه ی هیجان انگیزِ American Idol

  آمریکن آیدُل یک شوی تلویزیونی آمریکایی هست که از ژوئن ۲۰۰۲ توسط سایمون فالر و به تهیه کنندگی کمپانی های FremantleMedia و 19 Entertainment در آمریکا پخش خودش رو بر اساسِ شوی بریتانیاییِ پاپ آیدُل آغاز کرده و به سرعت به محبوب ترین شو در تاریخِ تلویزیون آمریکا تبدیل شد. بطوریکه بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۱ اعلام شد این برنامه پربیننده ترین شوی تاریخ تلویزیون و تنها شویی شد که هفت فصل پشت سر هم بیشترین بیننده رو داشته.

  هدف و درون مایه ی این برنامه پیدا کردن ِ یک خواننده ی جدید (Solo Artist) بر اساس رای مردم هست که از طریق تلفن , اینترنت , و پیامک دریافت می شه .
  بیننده های این برنامه در طی این ۱۰ فصلی که از برنامه پخش شده ۱۰ برنده انتخاب کردن که عبارتند از: کلی کلارکسون (Kelly Clarkson)، روبن استوارد(Ruben Studdard)، فانتازیا بارینو (Fantasia Barino)، کری آندروود (Carrie Underwood)، تیلور هیکس (Taylor Hicks)، جوردین اسپارکس (Jordin Sparks)، دیوید کوک (David Cook)، کریس الن (Kirs Allen)، لی دیوایز (Lee DeWyze) و اسکاتی مک کریری (Scotty McCreery)


  تاریخچه ی این مسابقات / سایمون فالر و آمریکن آیدُل


  سایمون فالر سازنده ی برنامه های پاپ آیدُل و آمریکن آیدُل

  سایمون فالر ایده ی اصلی ساخت برنامش رو از برنامه ای استرالیایی بنام "پاپ استار" گرفت. نحوه ی کار این شو بر اساس این بود که ستاره های پاپ تعدادی داور رو استخدام می کردن که از بین شرکت کننده های متقاضی تعدادی خواننده رو انتخاب کنن و بعد از اون عناصر دیگه ای هم به برنامه اضافه می شد مثل رای دادن از طریق تلفن توسط بیننده های تلویزیونی. بعد از اون هم بُعد ِ درام ِ زندگی هرکدوم از این شرکت کننده ها و زندگی واقعیشون با این رقابت ها آمیخته می شد و در نهایت با رای مردم برنده انتخاب میشد.
  و به این ترتیب سایمون فالر، برنامه ی پاپ آیدل رو در سال ۲۰۰۱ در انگلیس پایه گذاری کرد که با همراهی سایمون کاول بعنوان یکی از داوران مسابقه به اجرا در اومد که از نظر تعداد بیننده موفقیت بسیار خوبی رو به همراه آورد.
  سایمون فالر و سایمون کاول سعی کردن که این ایده رو در سال ۲۰۰۱ به صنعت تلویزیون آمریکا بفروشن که با پاسخ دلسرد کننده ای مواجه شدن. هرچند که روپرت مورداک (Rupert Murdoch) رییس ِ شبکه ی فاکس از طرف دخترش که یکی از طرفدارهای نسخه ی بریتانیایی این شو بود ترقیب شد که این شو رو بخره. اسم شو به "آمریکن آیدُل: جستجویی برای یک سوپراستار" تغییر کرد و در سال ۲۰۰۲ پخش شد و به یکی از داغترین برنامه های تابستان اونسال مبدل شد .
  این شو به خاطر تقابل رای بیننده ها و شرکت کننده ها و البته به خاطر حضور ِ زبان ِ نیشدار ِ سایمون کاول تبدیل به یک پدیده شد. تا سال ۲۰۰۵ که این شو تبدیل به بزرگترین شوی تلویزیونی در آمریکا شد, موقعیتی که 7 سال اون رو حفظ کرد .
  طبق برنامه ریزی ها قراره پخشِ آمریکن ایدُل تا سال ۲۰۱۵ ادامه پیدا کنه.  تیمِ داوری و مجریِ آمریکن آیدُل

  طبق روالِ معمول، برنامه ی آمریکن آیدُل تعدادی داور رو برای نظر دادن در مورد اجرای شرکت کننده ها در اختیار می گیره .
  داورهای اولیه و اصلی ِ این برنامه عبارت بودند از رندی جکسون، برنده ی جایزه ی گرمی و تهیه کننده ی موسیقی. پائولا عبدل، برنده ی جایزه ی گرمی و خواننده ی پاپ و برنده ی جایزه ی امی به خاطر اجرای صحنه ای (Chroeographer) و سایمون کاول، استعداد یاب و تهیه ی کننده ی موسیقی .


  سایمون کاول، پائولا عبدل و رندی جکسون. ترکیب سه نفره ی داوران در ابتدای پخش برنامه

  اما در طی این سال ها، تیم داورانِ آمریکن آیدل دچار تغییراتی هم شد. پائولا عبدل و سایمون کاول در سال های ۲۰۰۹ و ۱۰ تیم داوری برنامه رو ترک کردن و کارا دیوگواردی و الین دیجِنریس در سالِ ۲۰۰۹ و ۱۰ به تیم داوری برنامه اضافه شدن. به این ترتیب در سال های ۲۰۰۹ و ۱۰ تیم داوران برنامه چهار نفره شد.

  مجریانِ این برنامه هم در شروعِ پخش در سال ۲۰۰۲، رایان سیکرست و برایان دانکلمن بودند که برایان تنها در فصل اولِ برنامه حاضر بود.
  و اجرای این شو از ابتدا تا کنون توسط رایان سیکرست (Ryan Seacrest) که قبل از اون یک DJ رادیویی بوده انجام می شه.


  برایان دانکلمن و رایان سیکرست، مجریان برنامه در فصل اول- سال ۲۰۰۲

  اما ترکیبِ تیم داوری آمریکن آیدل در سال ۲۰۱۱ طبق روال سابقِ برنامه سه نفره شد، ترکیب سه نفره ی داورانِ آمریکن آیدل در فصلِ ۱۰ برنامه به این صورت در اومد:
  رندی جکسون که از ابتدای شروع برنامه تاکنون جزوِ داوران برنامه بوده. جنیفر لوپز، خواننده و بازیگری که نامزد ِ گرمی و گلدن گلاب بوده . و استیون تایلر، خواننده ی اصلی گروه ِ Aerosmith و خواننده و ترانه سرای برنده ی جایزه ی گرمی.


  رندی جکسون، استیون تایلر، جنیفر لوپز و رایان سیکرست. داوران و مجری برنامه در سال ۲۰۱۱  قوانین مسابقه

  رده ی سنی شرکت کننده ها در این مسابقه ۱۵ تا ۲۸ سال هست . این رده ی سنی تا سه سال ِ اول برنامه ۱۶ تا ۲۴ سال بود . ولی بعد از اون حد بالا در فصل چهارم به ۲۸ سال رسید . و حد پایین رده ی سنی در فصل دهم به ۱۵ سال کاهش پیدا کرد.
  شرکت کننده ها بایستی مقیم ِ قانونی آمریکا باشن و نباید قرار داد ِ ضبط یا اجرای صحنه ای در برنامه های استعدادیابی داشته باشن.
  مراحل مسابقه

  بعد از طی یک سری مراحل، برنده ی این شو از بین ده ها هزار شرکت کننده انتخاب و معرفی میشه . این مراحل بطور کلی شامل چهار مرحله ی زیر هست :

  1. Initial auditions
  متقاضیان شرکت در این برنامه حداقل طی سه مرحله قربال میشن. اول تست خلاصه (Brief Audition) است که همراه چند شرکت کننده ی دیگه مقابل تعدادی انتخاب کننده انجام می شه که ممکنه یکی از تولید کننده های برنامه هم برای انتخاب حضور داشته باشه.
  تعداد شرکت کننده ها در هر شهر ممکنه از ده هزار نفر هم تجاوز کنه ولی فقط چند صد نفر شانس این رو دارن این مرحله رو رد کنن . بعد از اون شرکت کننده هایی که باقی موندن در برابر تولید کننده های برنامه اجرا می کنن که توی این مرحله هم تعدادی از اونا حذف میشن .بعد از اونه که کسانی که این مراحل رو با موفقیت رد کردن امکان این رو دارن که در برابر ِ داورها اجرا کنن. که این تنها قسمتی از تست هست که توی تلویزیون نمایش داده می شه.
  کسایی که توی مرحله ی آخر توسط داوران انتخاب بشن به هالیوود فرستاده می شن. تقریبا بین ۱۰ تا ۶۰ نفر توی هر شهر موفق می شن به هالیوود برن.

  2. Hollywood week
  در هالیوود شرکت کننده ها به طور مستقل و گروهی در چند دور اجرا می کنن . اکثر سالها در همین دورِ اجراها تعدادی حذف توسط داورها انجام می گرفت. در اولین دور هنرجوها در گروههایی قرار می گیرن ولی به صورت فردی اجرا می کنن. برای دور بعد شرکت کننده ها خودشون رو در گروه های کوچکتر تقسیم می کنن و یک آهنگ رو با هم اجرا می کنن. و در دور آخر شرکت کننده ها یک اجرای فردی روی آهنگ انجام می دن. حتی در فصل ۲ و ۳ از شرکت کننده ها خواسته می شد که ترانه و ملودی هم برای یک دور بنویسن.
  و سرانجام در پایانِ هفته ی هالیوود بین ۲۴ تا ۳۶ نفر از شرکت کننده ها انتخاب میشن تا به مرحله ی بعدی برن .

  3. Semifinals
  از این مرحله به بعد، بخت و اقبال شرکت کننده ها به دست رای مردمه. در طول اجرای شرکت کننده ها و همچنین هنگام پخش خلاصه که آخر هر قسمت نمایش داده می شه شماره ای برای تماس ِ رایگان نمایش داده می شه ... به مدت دو ساعت بعد از اینکه اون قسمت به پایان می رسه در هر نقطه از آمریکا بیننده ها می تونن با تماس تلفنی یا از طریق پیامک(از فصل دوم به بعد) به شرکت کننده ی مورد علاقشون رای بدن . همچنین رای گیری آنلاین در فصل دهم مهیّا شد. آرای این مسابقه توسط شرکت Telescope Inc شمارش و مورد تایید قرار می گیرد.
  اما اجراهای مرحله ی نیمه نهایی :
  در سه فصل اول , فصل هشتم و فصل دهم شرکت کننده های نیمه نهایی به گروه های مختلف تقسیم می شدند تا جداگانه در شب های مخصوص اجرا داشته باشند . در فصل اول سه گروه ِ ۱۰ نفره شکل گرفت که ۳ نفر برتر هر گروه به دور نهایی رقابت ها راه پیدا می کرد . در فصل های دو و سه، چهار گروه ِ هشت نفره شکل گرفت که دو نفر از هر گروه انتخاب شدند ... دیگر فصل ها هم روالی مشابه داشتند.
  بعد از انجام این مراحل هست که نهایتا ۱۲ نفر با انتخابِ مردم به مرحله ی فینال میرسن (که ابن تعداد در فصلِ ۱۰ به ۱۳ نفر رسید) .

  4. Finals
  دوره ی فینال توسط تلویزیون شهری ِ CBS در لس آنجلس در مقابل جمعیت و به صورت زنده پخش می شه . این دوره از رقابت ها در فصل اول 10 هفته . فصل های دوم تا نهم 11 هفته و در فصل دهم 12 هفته طول کشید .
  مرحله ی فینالِ شش فصل اول در سالن کوداک تئاتر با ظرفیتی ۳۴۰۰ نفری برگزار میشد(غیر از فصلِ دوم) اما از فصلِ هفتم به بعد بود که محل برگزاری اجراهای فینال به سالن بزرگ و زیبای نوکیا تئاتر با ظرفیت هفت هزار نفری منتقل شد.
  اما...هر هفته هنرجوها باید آهنگهایی با تم های مختلف مثل سبک موتان، دیسکو و... و یا آهنگهای مایکل جکسون، بیتل ها، الویس پرسلی و ... رو اجرا کنن . شرکت کننده ها معمولا با یک مربی که مشهور باشه و مربوط به تم ِ اون هفته باشه تمرین می کنن تا بتونن بهترین اجرا رو داشته باشن.
  در مراحلِ ابتداییِ فینال هر شرکت کننده یک آهنگ رو میخونه که این تعداد در مراحل Top4/5 به دو آهنگ و در مراحل Top3/4 به سه آهنگ افزایش پیدا میکنه و هر هفته یک نفر از شرکتت کنندگان که کمترین رای رو از مردم گرفته باشه باید مسابقه رو ترک کنه. به این ترتیب که اسامی سه نفری که کمترین آرا رو به خودشون اختصاص دادن (Bottom3) اعلام میشه و اون ها روی صحنه حاضر میشن و بعد کسی که کمترین رای رو داره و باید مسابقه رو ترک کنه مشخص میشه. اما فردی که باید مسابقه رو ترک کنه بعنوان آخرین اجراش، آهنگی رو میخونه که بعد از این اجرا داورها میتونن با قدرتی که در اختیارشون قرار داده شده (Judges' Save) جلوی خروج اون شرکت کننده رو بگیرن. به این ترتیب اون شرکت کننده در مسابقه موندگار میشه اما در عوض هفته ی بعد، دو نفر باید مسابقه رو ترک کنن.
  ضمنا داورها تنها یک بار میتونن از این اختیارشون استفاده کنن، اونهم قبل از مرحله ی Top 5 .  جایزه ی مسابقه

  برنده ی مسابقه قرار داد ِ ضبط با یک نامِ تجاری (Label) مطرح در عرصه ی موسیقی رو دریافت می کنه که میتونه برای همکاری تا ۶ آلبوم ادامه پیدا کنه. و همچنین از طرف آمریکن آیدُل و کمپانی 19 Entertainment تمام ِ قرارداد هاشون پشتیبانی می شه .
  تمام برنده ها تا فصل 9 در اولین سال فعالیتشون بعد از برنده شدن حداقل 1 میلیون دلار درآمد داشتن.
  همچنین تمام کسانی که به مرحله ی اجرای صحنه ای (فینال) راه پیدا کردن هم گاها با کمپانی های موسیقی قراردادِ ضبظ امضا کردن . ضمنا هر 10 نفر فینالیستِ این مسابقه این امکان رو دارن که به یک تور برن و از این طریق کسب درآمد داشته باشن.

  ©
  TvWorld

  این مطلب اختصاصا برای انجمنِ TvWorld تهیه شده است.
  کـپـی بـرداری بـدونِ ذکـر مـنـبـع مـجـاز نـیـسـت.
  ترجمه: NOjAN | تنظیم: Moh3eN

 2. 21 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 3. #2
  Uncomfortably Dumb
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  کرج
  ارسال ها
  3,829
  سپاس
  12,872
  از این کاربر 44,428 بار در 5,625 پست سپاس گزاری شده
  محسن جان خسته نباشی و دستت درد نکنه .

  چیزی که برام جالب بود اینه که همیشه این مسابقات به اسم Simon Cowell تموم می شد .. و می گفتن سایمون مسابقه رو آورد به آمریکا.. سایمون اینطوری کرد و اونطوری کرد ... در صورتی که سازنده ی اصلی و مغزِ پشت این کار Simon Fullder ــه .

  توی برنده های دوره های قبل هم که نگاه می کردم این Taylor Hicks (تیلور هیکس) از همه جالب تر به نظر میاد .. موهای جو گندمی .. شخصیت بامزه و به معنای واقعی اجرا کنندست !! ولی خب توی اولین تست سایمون ازش خوشش نمی یاد و می گه که این کسی نیست که تو معرض دید باشه .. باید پشت صحنه وایسته و بخونه ...

  کلیپ ِ اولین تست تیلور هیکس رو می زارم دانلود کنین .. جالبه :

  من که شخصا بی صبرانه منتظر فصل یازدهم هستم ... چون فصل پیش با اضافه شدن ِ استیون تایلر برنامه خیلی بهم چسبید ... جونوریه برای خودش
  God is a Concept, By Which We Measure our Pain

 4. 10 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #3
  Israel Hands
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  ارسال ها
  6,451
  سپاس
  26,401
  از این کاربر 85,536 بار در 9,065 پست سپاس گزاری شده
  فصل 11 چندروز دیگه میاد؟


 6. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 7. #4
  Uncomfortably Dumb
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  کرج
  ارسال ها
  3,829
  سپاس
  12,872
  از این کاربر 44,428 بار در 5,625 پست سپاس گزاری شده
  دقیقا 30 روز دیگه شروع می شه.
  God is a Concept, By Which We Measure our Pain

 8. 7 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 9. #5
  It Sucks
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  ارسال ها
  417
  سپاس
  1,757
  از این کاربر 2,084 بار در 394 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : معرفی مسابقه ی هیجان انگیزِ American Idol

  به نظر شما این بهتره یا the voice?

 10. 3 کاربرِ زیر از Ehsan_keen بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 11. #6
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  ارسال ها
  3
  سپاس
  16
  از این کاربر 4 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : معرفی مسابقه ی هیجان انگیزِ American Idol

  لطفا فصل 12 این مسابقه رو برا دانلود قرار بدید ، اپیزود 1 دیروز پخش شده برا دانلود هم تو سایت های خارجی گذاشتن ، مرسی
  مثل این سایت و این سایت ایرانی

 12. 2 کاربرِ زیر از prince1 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 13. #7
  Yo .... Miste White
  تاریخ عضویت
  Sep 2012
  ارسال ها
  2,408
  سپاس
  29,388
  از این کاربر 38,901 بار در 2,458 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : معرفی مسابقه ی هیجان انگیزِ American Idol

  نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_keen نمایش پست ها
  به نظر شما این بهتره یا the voice?
  من که با وویس بیشتر حال کردم

 14. 2 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.