برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 28
    سپاس
    9
    از این کاربر 106 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

thumbsup Fringe سریالی رو به زوال یا ...؟ | نظرِ شما چیه ؟

كساني که معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله، دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان؟

تو علم جابجايي در ترموديناميك همه چيز از لحاظ نظري منطقي و علميه. ولي باورش در ذهن تقريبن بعيد به نظر ميرسه كه ميگن هركس بگه من مثلا فلان مسئله رو درك كردم يعني كلا چيزي نفهميده!
    خيلي از مسائل تو فرينج كاملن درست عنوان ميشن ولي به نظر تخيلي ميان. مثل ارتباطي كه اليويا از طريق مغز با يه ادم ديگه داشت. كه جديدا تو يكي دو جاي دنيا يه دستگاهي شبيه اسكن مغزه به نام scio كه ذهن افرادي رو كه به كما رفتن رو ميتونه پردازش كنه.
    يا استيون هاوكينگ كه تو كتاب تاريخچه مختصر زمان به نوعي موضوع جهانهاي موازي رو تفهيم ميكنه، و اثبات وجود ٨ جهان موازي..
    به نظرم دقيقا مفهوم كرمچاله تو فرينج هموني بود كه من تو كتاباي استيون خوندم..
    نميدونم ولي اين داستان فرينج مخصوصا شخصيت والتر برام شيرينه..
    و نظر بقيه ادمها برام جذابه..

2. 15 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : كساني معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله.دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان

فرینج یکی از بهترین سریال هایی که دیدم، همون جور که بچه ها گفتن باید هر اپیزود رو چند بار ببینی تا همه چی رو بفهمی

یا تو هر سکانس اش پر از نکات ریز و درشته، من درباره ی این موضوع که موضوعات اش واقعیه چیزی نمیدونم ولی باهاش اصلا مشکل ندارم

و فکر نمی کنم که سریال خیلی تخیلیه باشه.

درباره اونایی هم که فکر میکنن فرینج چرته بهتره برن همون کمدی ها و سریال هایی مثل vampire diaries رو ببینن.
    -----------------------------------

دوباره میگم: اقا رضا قلمت حرف نداره. بیشتر بیا پیش ما.

4. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9

new4 پاسخ : به رضا

Re: for rezaممنون از رضا ،ولي متوجه  نقطه نظر من نشدي . در واقع غير مستقيم گفتم كه ميشه كه فرينج واقعيت باشه ولي تجسمش لااقل در اين زمان براي ما بعيد به نظر ميرسه. مثل اينكه برگرديم به ١٣٦ سال پيش و بخواهيم به فردي تفهيم كنيم:"بلوتوث چيست!"  توضيح مختصري در زير دادم ولي واقعا نوشتن سخت تر از صحبت كردن رو در روست.و منظورم به اقاي ارژنگ بود كه صرفا اعلام كرد اين سريال خود زواله!! گفتم با احترام به عقايد مختلف ،من ميخوام از دلايل بدونم.منظورم از ٨٨٪ مخالف،  ديدگاهيه كه واقعا تو محيط ما رواج داره و اين انكار ناپذيره، نياز به دفاع نيست اگه شما (رضا جان) جزو ١٢٪ هستيد ، كه شما بهتر از هر كسي ميدونيد هستين يا خير. پس توهين و توجيه در كارِ من نيست . قضيه اثبات ٨جهان موازي رو نگفتم استيون گفته، در كل داشتم از قضايايي كه مربوط به اين سريال و نظريه هاي جديد اينور و انور دنيا حرف ميزدم.نميخواستم وارد حاشيه بشم ولي نميشه! اره نظريه با فرضيه با قانون  فرق ميكنه ولي ما نظريه داريم كه فعلا چون قانوني راجع بهش ثابت نشده ،همون طور محكم مثل قانون راجع بهش صحبت ميشه، مثل وجود انتروپي داخل سياه چاله. ايا ما داخل سياه چاله رو ديديم؟! نه. و قانون داريم كه با كشف يك ريز اتم كه سرعتش از نور بيشتره  زير سوال ميره البته كه من زير سوال نبردم! ميدونم كه خيلي از مسائلي كه ميگم رو خودت ميدوني ولي واسه نتيجه گيري نيازه بگم،. ترموديناميك به جابجايي انرژي و چكونگي اين جابجايي ميپردازه. قانون اول ترموديناميك ميگه انرژي نه ايجاد ميشه نه از بين ميره(قانون بقاي انرژي).  و قانون دوم هم كه همون افزايش انتروپي در زمانه. در توضيح فيزيكيِ از روش تاريخ مدارانه ،زمان  گذشته و اينده در سيستم ها و سطوح پيچيده به كار ميره كه در زندگي روزمره اونو احساس نميكنيم. ولي در فيزيك وجود داره. ولي اين روش قانون دوم ترموديناميك رو متقارن ميكنه . حالا اگه ما بيايم فقط قانون انتروپي رو در نظر بگيريم يعني بايد پيكان زمان رو قرينه داشته باشيم، همينه كه تجسمش بعيد به نظر مياد. مثلا يه گربه گوشش زخمي شده ولي به مرور زمان جراحتش خوب ميشه و بر ميگرده به طبيعت. اينجا به نظم اضافه شده ،ميدونيم قانون انترپي اجتناب ناپذيره كه اگه اينجوريه پس اين واقعه بعيد به نظر مياد. حالا: قوانين انرژي حتي اگر همه چيز را درباره هر چيزي نگويند، در همه جا حضور دارند. قانون اول ترموديناميك بيان تبديل انرژي يا قانون بقاي انرژيه . بيايم خيلي اتمي فكر كنيم!: تو كوانتم  يا شيمي ميتونيم هزار بار به يه پيوند مولكولي يا واكنش اتمي فكر كنيم،بنويسيم، .. حالا اگه دستگاهي داشته باشيم كه قادر به جدا كردن اعضاي بدن، بافتها،سلولها،مولكولها ،و اتمها  باشه و مجددا باهمون دستگه بتونيم يه جاي ديگه همون اتمها رو با همون ارايش بهم پيوند بديم، پس ميتونيم بريم به يه كيهان ديگه! شايدم به موازات خودمون..بعدشم برگرديم! يا خودمون با برنامه دادن به دستگاه بيني مون رو عمل زيبايي كنيم.يا يه انسان بسازيم(مثلاً)  اره اينا الان مضحك به نظر مياد، ولي قوانين ترمو..،كوانتم،شيمي نقض نشده.  روشهاي اثبات منطقي در بسياري از قضاياي ترموديناميك بر پايهء آزمايشهاي ذهنيه. نظير اثبات قضاياي كارايي سيكل كارنو كه در آن نخست فرضي را مطرح كرده و سپس نشان داده مي شود كه آن فرض به نتايج غيرممكن مي انجامد و چون روش استدلال در اين آزمايش ذهني نوعاً درست بوده تنها حالت ممكن اين است كه فرض اوليه نادرست باشه،يعني همون قوانين. حالا من ميگم درسته كه با عقل ما شايد جور در نياد ولي دليل نميشه بگيم مضحكه يا نميشه كه بشه! مطابق با نظريه ذهنيت گرايانه كوهن, واقعيت هاي عيني, هرگز نتايج تئوريك فلسفي به بار نميارن وبه بيان ديگر اين  ذهنيته كه برعينيت تقدم داره. در ترموديناميك با مفاهيمي نظير مدل ايده آل سيكل كارنو يا سيكلهاي معادل آن روبرو هستيم كه گفته مي شود هيچ نتيجه عيني در بر ندارند.  و اين درحاليست كه عملي نبودن سيكلهاي معادل سيكل كارنو , بيشتر از جنبه مواجهه با محدوديت عمل ابزارهاي مورد استفاده مي باشد نه ازاين بابت كه مدلهاي ذهني مذكور, اساساً امكان عملي شدن نداشته باشند. بنابراين ميشه تصور كرد كه روزي انسان بتونه بر محدوديتهاي سد راه عملي شدن برخي از مدلهاي ترموديناميكي, غلبه كنه وتجارب بعدي تدريجاً به شكل گيري پارادايم جديدي منجر شه و حتي اصول مسلمه ترموديناميك كلاسيك نيز مورد ترديد قرار بگيره. هيچ استبعادي نداره روزي ابزارها و سيستمهايي طراحي شه كه محدوديتهاي كنوني را نداشته باشه يا شيوه هايي ابداع شه كه به كمك آنها عبور ازمحدوديت و الزام  قانون دوم ترموديناميك به نوعي ممكن بشه وشايد در اونصورت  تحولات شگرفي تو زندگي انسان بوجود بياد . پس ممكنه مجادله پيرامون تعابير فلسفي ترموديناميك , در آينده به شكل گيري پارادايم جديدي منجر شده و از ديدگاه  پراگماتيسم, دستاوردهاي عملي نيز داشته باشه.

6. 7 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11
    از این کاربر 19 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : كساني معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله.دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان

فرینج یک سریال تخیلی نیست بلکه یک سریال علمی است. در تک تک قسمت های این سریال مباحثی مطرح میشه که از لحاظ تئوری در دانشگاه ها درس داده میشه و پیگیری میشه و هیچکدام به اثبات نرسیده اند ولی از لحاظ تئوری این نظریات موجود است. میتوان گفت آروزی یک دانشمند غربی این هست که علم به همچین جایی برسه کارهایی مثل فکر دیگران رو خوندن ، طی الارض داشتن ، دستکاری در زمان و...
    خیلی از این کارها قابل انجام شدن هست (اما نه به شیوه ای که در فیلم بهش اشاره میشه مثلا طی الارض رو میدونیم که شدنی است) ، مشکل اینجاست که آنها با علم امروزی و با ابزارهای امروزی سعی دارند به این مرحله از علم برسند ، چون قائل به روح نیستند (توی فیلم بارها بهش اشاره میشه) و فیلم سعی داره برای هر اتفاقی یک دلیل مادی پیدا کنه (دلیلی که منجر میشه مثلا روحی وجود نداره) ، مثلا توی فیلم یک جا میخواهند از فردی که مرده حرف بکشند یا اطلاعاتی ازش بدست بیاورند (خب ما میدانیم به روح بستگی داره) اما در فیلم میخواهد بدون در نظر گرفتن وجود روح ، احساسات و تمام اطلاعات شخص رو بدست بیاره.
    واقعیت اینه که همه ی اتفاقات دلیل علمی دارند و پیدا کردن یک دلیل علمی کار پسندیده و خوبی است ، اما باید یکسری از فاکتور ها رو در محاسبات علمی به میان آورد که در این فیلم یا از روی ضعف یا از روی عمد این کار رو نمیکند.

8. 2 کاربرِ زیر از mahdidesign بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9

ضد اسلام؟!!؟!؟!!؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhn123 نمایش پست ها
    یه سریال تخیلیه جنبه واقعیت نداره چون داره موضوعا با نظریه های علمی با نظریه های ساخته ذهن نویسنده وفق میده جالبه عالم موازی یه نظریه مادی گرا سریالا و فیلمای ضد اسلام ساختن اینم ضد یه سری مسایل اعتقادیه کلیه
    ببين اقاي يا خانوم mhn 123!:با تموم بي حوصلگيم نسبت به توضيح حرفهام،حاضر شدم يه طومار واسه كسي كه احساس كردم حرفمو ميفهمه بنويسم،چون سوالش و دانسته هاش هر چي كه بود قابل تحسين بود،هست. چه من باهاش مخالف باشم و چه موافق، برام مهم بود.ولي خواهش ميكنم ،اصلا اين كلمه اسلام حال منو بهم ميريزه، اصلا ميدوني ؟ هر مطلبي كه ضد دين مخصوصا از نوع اسلام باشه، كاملا عقلانيه. ولمون كن يعني معجزات شما تو سريالهاي شبكه ١٢٣و.. و حضور شيطان و .. اينا علميه؟!!!در كل تا عفت كلامم رو كنترل ميكنم دست رو اين مسئله نذار.

10. 7 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

سلام خدمت همه عزیزان
    .................................
    اشکان جان . ممنون از توجه و محبتت . لطفت همیشه شامل حال من بوده و ممنونت هستم

از همه عزیزان درخواست میکنم که با استدلال صحبت کنن و کانون توجه شان روی نقد باشه ، نه نویسنده نقد
    در اینجا ما در پی رهیافتی برای درک بهتر یه مجموعه هستیم و خود بنده نه ادعایی دارم و نه ژست گرفتم و نه از برج عاج نگاه کردم !
    پس مدعی روشنفکری نیستم ولی مدعی ام که حرف را کمی مز مزه میکنم و بعد به زبان و قلم جاری میکنم !!!

پونه عزیز . ما در اینجا همفکر و همداستانیم . مگر میشود که روی اصول علمی و اثبات شده ها بحث کرد ؟
    اما من هم مانند شما آرزومندم که روزی همه بالقوه ها ، بالفعل شود ولی زیاد خوشبین نیستم . شاید اینجا بحث ما فلسفی بشه
    که زیاد نمیشه روش مانور داد و از تعاریف و اهداف انجمن خارج میشیم ، پس بماند برای وقتی دیگر .
    در هر صورت همینطور که دوستان هم بیان کردن ، درباره یک سریال تلویزیونی بحث میکنیم و باید روی این "سریال" بودنش آکسان گذاشت .
    پونه جان . شما در پایان هم نوشته تون رو با امیدی از پراگماتیسم و آینده به پایان بردید که در واقع باز هم باید برگردیم به فلسفه .
    یعنی احساس میکنم که امیدواریم ( من و شما و گروه بسیاری از مردم ) که چنین شود .
    تقریباً با همین تعصبی که شما روی ترمودینامیک و زیر شاخه هاش بحث میکنید ، من روی هولوگرافیک بودن جهان بحث میکنم .
    در هر حال نگاه هر فرد به کائنات مهمترین نقش رو بازی میکنه و شاید بیش از دانسته هاش .
    بحث امر ممکن و ناممکن ـه . به تعبیری میتونیم با نظریاتی که مطرح شده و جنبه واقعی در سریال گرفته ، کنار بیاییم .
    ممنونم که بحث رو ادامه دادید و ما رو قابل دانستید . ممنون .

12. 6 کاربرِ زیر از RezaAK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ignorance is bliss
    سپاس
    5,631
    از این کاربر 12,519 بار در 1,855 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم چرا بعضی سعی دارن دنیای فرینج رو به دنیای واقعی متصل کنند!

بحث هایی که تو این سریال مطرح میشه کاملاً از واقعیت جداست! این پیش زمینه ای هست که باید قبل از دیدن هر قسمت این سریال دونست!

این قاعده کلی هست در 90 درصد سریال های آمریکایی. البته یک سری استثنا هستند.

پس لطفاً در این سریال دنبال اثبات فرضیات مطرح شده و اصل های نشان داده شده نباشید. البته یک سری کلیات رو ممکنه ثابت کرد یا در آینده دید. مثل خیلی از فانتزی های قدیمی که الان اثبات شدند و به واقعیت پیوستند.

پس من به عنوان یک بیننده این سریال رو قوی ترین سریال تخیلی میدونم. با این قسمت 21 که دوباره به اوجش رسید.

14. 10 کاربرِ زیر از Patriot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9

پيتر سلام رسوند، گفت "!give me five! I told too, that's just a fantasy"

نه،من به ترموديناميك تعصب ندارم، مطالعه راجع به ترموديناميك به اندازه واژه مسيودايناميك برام جديده!!!شايد بعضي وقتها باور كردن ، حتا به قيمت اينكه ادم خودشو گول بزنه، جزئى از خواسته و ارزوي دروني يك انسان باشه ،. كي تو روياي خودش با تونل زمان سفر نكرده؟ كي دوست نداره واقعا كسي بياد و لحظه مهبانگ (بيگ بنگ) واقعيِ ضبط شده رو بهش نشون بده؟همين كه اين فيلمنامه نوشته شده ، به اين معنيه كه پي بردن به رمز و راز كيهان و سفر زمان يكي از روياهاي ادمهاست.و اين ادمها ما هم هستيم.والله اگه واقعي بشه ، من يكي يه راست ميرم ٤٠٠٠ سال پيش تو يه قبيله سرخ پوستها ديگه هم بر نميگردم. تازه زندگي ميكنم! 

16. 5 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    24
    از این کاربر 163 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : پيتر سلام رسوند، گفت "!give me five! I told too, that's just a fantasy"

درود
    فرینج سریال بسیار بسیار خوبیه،یادمه یه زمانی مخصوصا وقتی قسمت آخر فصل 2 رو دیدم شبا خوابم نمی برد،واقعا جذاب و گیرا بود نفوذ میکرد تو دل و جون آدم ولی....
    اگه این حس رو به این سریال دارین،اگه فکر میکنین ایده های سریال بی نظیرند و تا حالا هیچ جا گفته نشدن پس باید یهتون بگم که [B]به نظرم[B] در اشتباهید دلیلم هم وجود سریالیه به نام DR.Who
    تمام ایده های سریال فرینج قبلا تو سریال دکتر هو گفته شده،مثلا دنیاهای موازی و یا این که انسانهای آینده به گذشته اومدن.و تازه با قلمی خیلی زیبا تر و منطقی تر گفته شده
    تنها برتری فرینج تیم کارگردانی و بودجه ی بیشتر هست

نکته:آقایون فن به اون قسمت (به نظرم) توجه کنین نیاین گردنمونو بزنین دیگه

18. 5 کاربرِ زیر از heyk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : پيتر سلام رسوند، گفت "!give me five! I told too, that's just a fantasy"

نقل قول نوشته اصلی توسط heyk نمایش پست ها
    درود
    فرینج سریال بسیار بسیار خوبیه،یادمه یه زمانی مخصوصا وقتی قسمت آخر فصل 2 رو دیدم شبا خوابم نمی برد،واقعا جذاب و گیرا بود نفوذ میکرد تو دل و جون آدم ولی....
    اگه این حس رو به این سریال دارین،اگه فکر میکنین ایده های سریال بی نظیرند و تا حالا هیچ جا گفته نشدن پس باید یهتون بگم که [B]به نظرم[B] در اشتباهید دلیلم هم وجود سریالیه به نام DR.Who
    تمام ایده های سریال فرینج قبلا تو سریال دکتر هو گفته شده،مثلا دنیاهای موازی و یا این که انسانهای آینده به گذشته اومدن.و تازه با قلمی خیلی زیبا تر و منطقی تر گفته شده
    تنها برتری فرینج تیم کارگردانی و بودجه ی بیشتر هست

نکته:آقایون فن به اون قسمت (به نظرم) توجه کنین نیاین گردنمونو بزنین دیگه
    با این صحبتی که کردین ، واجب شد این دکتر هو ! رو هم ببینم ! ممنون از اشاره تون .
    تا حالا سریال دکتر هو!!! رو با شوی دکتر فیل ! اشتباه میکردم .
    ممنون .

20. 4 کاربرِ زیر از RezaAK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 344 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaak نمایش پست ها
    من از طرفدارای این سریال ـم و اگر هم بحثی کردم به سبب علاقه بوده و گر نه که این ارزش رو قائل نمیشدم که در موردش حرفی بزنم .
    من میخوام با دلایل خودم و نقل شما از مجموعه جلو برم .
    شما فرمودید که

این صحبت تون رو متوجه نشدم . یعنی به طور اخص نفهمیدم که "همه چیز از لحاظ نظری منطقی و علمیه" .

یعنی در رابطه با این سریال شما بحث cosmology و cosmologic رو اگه مد نظر دارید . بفرمایید که از ریشه بحث کنیم و این نظریه
    "دنیاهای موازی" یا به تعبیر بهتر inflationary universe ( انبساط جهانی یا هر تعبیری که می پسندید ) رو از مبنا و تئوریسین اصلی
    یعنی پروفسور "آلن گات" بحث کنیم .
    .................................................. ...................................
    Scio رو فرمودید و بحث پردازش ذهن فردی که به کما رفته .
    تا اونجایی که بنده میدونم تنها محل درمانی این روش ، کاهش استرس ـه بدون تاییدیه بالا در گروه های آزمایشی .
    اگه شما این مورد رو مثلا در "سندرم لاک داون" ، بیان میکردید ، درک میکردم .
    ولی شما نوع کما و استیت ـش رو ذکر کنید تا ادامه بدیم .

.................................................. ...................................

پروفسور هاوکینگ وجود 8 جهان موازی رو اثبات نکرده . و گر نه که تفهیم کجا و اثبات کجا .
    خواهش میکنم که بین فرضیه ، نظریه و قانون ، تفاوت قائل بشیم .
    و در نظر هم داشته باشیم که امثال "تاریخچه زمان" ها و "جهان در پوست گردوها" و اخیراً کتابهایی از فاینمن مثل
    "جهان کوانتومی نوین" و .... که در بازار کتاب ما رایج شده ، بیشتر از اینکه رهگشا باشند ، جنبه پوپولیستی دارن !
    به این مفهوم که مخاطب رو زیر رگبار اطلاعات تازه ویران میکنن

من دوست دارم شما اگر براتون مقدوره با ذکر منبع و ارجاع صحبت کنید که بحث به جایی برسه

اینجا هم متر و معیارتون رو ذکر کنید و از این حکم کلی تون که صادر کردید دفاع کنید !

__________________________________________________ __________________________________________

اما من قبلا بارها نوشتم و الآن فرصت ندارم ولی بعدا بسط اش میدم .
    اینها دلایلی ـه که منو رو وادار کرده که از "فرینج" انتقاد کنم :
    دلیل تراشی های مقطعی . تبدیل یک نظریه(علمی یا غیرعلمی) به قانون و تزریق زرق و برق . متد حل معما با معما که
    شاید برای انسان مدرن خوب بوده باشه ولی دوره ای که پست مدرنیسم هم رنگ میبازه ، این روش های فریبنده برای مسحور کردن
    مخاطب نمیتونه جالب باشه . عدم ثبات کاراکتر خصوصا در مورد اپیزود آخر و توجیه بعد از توجیه .
    شوخی و حتی به نوعی استهزاء در مورد timeline ها . کج فهمی و القای مفاهیم غلط خصوصا در مورد تکامل .
    وجود پیچیدگی بدون کارکردش . برخورد ساده انگارانه ، تقریباً با همه چیز و ...
    بعداً بیشتر بحث میکنیم .
    مرسی از شما که با حوصله این پست تقربا بلند رو نوشتید!
    ولی یه سری مطلب بود که باس می گفتم!
    هدف از ساخت سریال چیه! ارائه یک نظریه ی علمی به مجلات isi یا سرگرمی !
    واقعا به اشکالات بنیادی به اصولی که در سریال های تولیدی وارد میشه انتقاد می کنیم!
    نمیگم راحت از سر یه سری چیز ها بگذریم ولی این همه هم وسواس یا بحث تخصصی لازم نیست!اگه می خواین مطلب علمی بررسی کنین این همه ژورنال علمی آنلاین هست نه
    جواب سوال این فروم هم اینا نیست
    و در مورد timeline که هیچ سریال و فیلم و اثر هنری دیگری حتی خود علوم جدید هم جواب قابل درکی برای انسان ندارند!

22. 2 کاربرِ زیر از kiasheen بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع