برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 28
    سپاس
    9
    از این کاربر 106 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

thumbsup Fringe سریالی رو به زوال یا ...؟ | نظرِ شما چیه ؟

كساني که معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله، دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان؟

تو علم جابجايي در ترموديناميك همه چيز از لحاظ نظري منطقي و علميه. ولي باورش در ذهن تقريبن بعيد به نظر ميرسه كه ميگن هركس بگه من مثلا فلان مسئله رو درك كردم يعني كلا چيزي نفهميده!
    خيلي از مسائل تو فرينج كاملن درست عنوان ميشن ولي به نظر تخيلي ميان. مثل ارتباطي كه اليويا از طريق مغز با يه ادم ديگه داشت. كه جديدا تو يكي دو جاي دنيا يه دستگاهي شبيه اسكن مغزه به نام scio كه ذهن افرادي رو كه به كما رفتن رو ميتونه پردازش كنه.
    يا استيون هاوكينگ كه تو كتاب تاريخچه مختصر زمان به نوعي موضوع جهانهاي موازي رو تفهيم ميكنه، و اثبات وجود ٨ جهان موازي..
    به نظرم دقيقا مفهوم كرمچاله تو فرينج هموني بود كه من تو كتاباي استيون خوندم..
    نميدونم ولي اين داستان فرينج مخصوصا شخصيت والتر برام شيرينه..
    و نظر بقيه ادمها برام جذابه..

2. 15 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Got yourself a Gun
    سپاس
    68
    از این کاربر 636 بار در 87 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : كساني معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله.دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان

فرینج رو به زوال نیست؛ خود ِ زواله !

4. 3 کاربرِ زیر از arzhang بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Happiness depends upon ourselves
    سپاس
    441
    از این کاربر 807 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : كساني معتقدن فرينج تخيلي و روبه زواله.دلايلشون و بگن واينكه چي از فرينج ميخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط arzhang نمایش پست ها
    فرینج رو به زوال نیست؛ خود ِ زواله !
    یعنی چی ؟ با دلیل صحبت کنید

6. 4 کاربرِ زیر از babak1365 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,205
    از این کاربر 14,536 بار در 1,905 پست سپاس گزاری شده

بهترین سریالی است که هر کسی ممکنه ببینه تو زندگیش

اصلا کلا دیونت میگنه تخیلی هست ولی موضوع های جالبی داره

پیشنهادم به هر کسی که با سریال سرو کار دارد

شمام چیزی رو نمی دونی اظهار نظر نکن برا خودتarzhang

8. 10 کاربرِ زیر از rezarbn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Got yourself a Gun
    سپاس
    68
    از این کاربر 636 بار در 87 پست سپاس گزاری شده

هر وقت و هرجا اظهار نظر می کنم اگر دوست داشته باشم؛ یه مطلبی هم داشتیم که چرا این سریال ضعیفه و نباید دیدش در همین سایت
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezarbn نمایش پست ها
    بهترین سریالی است که هر کسی ممکنه ببینه تو زندگیش

اصلا کلا دیونت میگنه تخیلی هست ولی موضوع های جالبی داره

پیشنهادم به هر کسی که با سریال سرو کار دارد

شمام چیزی رو نمی دونی اظهار نظر نکن برا خودتarzhang

10. 2 کاربرِ زیر از arzhang بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9
    از این کاربر 106 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

اظهار نظر همه قابل احترامه چون از يك دليل و نقد شخصيِ يك فرد بلند شده. ولي من راي خوب و بد نخواستم. دليل خواستم.
    در اين كه ٨٨٪ از ايرونيها با تموم مسائل دنيا مثل علم،تكنولوژي،فرهنگ،،ديدگا ه هاي ديني و.. مخالفند بحثي نيست!!
    سوال من اين نبود كه كي مخالفه! اين كه: چرا مخالفه؟ از فرينج چه چيزي ميخوان؟ يه سريال اكشن؟ يا يه پايان عاشقانه؟! يا چي بوده كه شما رو ازار داده؟
    اگه خود زوال بود چرا اول جذب ديدنش شده بودين؟
    (لطفا دلايلتون رو عنوان كنين)  

12. 8 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

من از طرفدارای این سریال ـم و اگر هم بحثی کردم به سبب علاقه بوده و گر نه که این ارزش رو قائل نمیشدم که در موردش حرفی بزنم .
    من میخوام با دلایل خودم و نقل شما از مجموعه جلو برم .
    شما فرمودید که
    تو علم جابجايي در ترموديناميك همه چيز از لحاظ نظري منطقي و علميه
    این صحبت تون رو متوجه نشدم . یعنی به طور اخص نفهمیدم که "همه چیز از لحاظ نظری منطقی و علمیه" .

یعنی در رابطه با این سریال شما بحث cosmology و cosmologic رو اگه مد نظر دارید . بفرمایید که از ریشه بحث کنیم و این نظریه
    "دنیاهای موازی" یا به تعبیر بهتر inflationary universe ( انبساط جهانی یا هر تعبیری که می پسندید ) رو از مبنا و تئوریسین اصلی
    یعنی پروفسور "آلن گات" بحث کنیم .
    .................................................. ...................................
    SCIO رو فرمودید و بحث پردازش ذهن فردی که به کما رفته .
    تا اونجایی که بنده میدونم تنها محل درمانی این روش ، کاهش استرس ـه بدون تاییدیه بالا در گروه های آزمایشی .
    اگه شما این مورد رو مثلا در "سندرم لاک داون" ، بیان میکردید ، درک میکردم .
    ولی شما نوع کما و استیت ـش رو ذکر کنید تا ادامه بدیم .

.................................................. ...................................

يا استيون هاوكينگ كه تو كتاب تاريخچه مختصر زمان به نوعي موضوع جهانهاي موازي رو تفهيم ميكنه، و اثبات وجود ٨ جهان موازي
    پروفسور هاوکینگ وجود 8 جهان موازی رو اثبات نکرده . و گر نه که تفهیم کجا و اثبات کجا .
    خواهش میکنم که بین فرضیه ، نظریه و قانون ، تفاوت قائل بشیم .
    و در نظر هم داشته باشیم که امثال "تاریخچه زمان" ها و "جهان در پوست گردوها" و اخیراً کتابهایی از فاینمن مثل
    "جهان کوانتومی نوین" و .... که در بازار کتاب ما رایج شده ، بیشتر از اینکه رهگشا باشند ، جنبه پوپولیستی دارن !
    به این مفهوم که مخاطب رو زیر رگبار اطلاعات تازه ویران میکنن

من دوست دارم شما اگر براتون مقدوره با ذکر منبع و ارجاع صحبت کنید که بحث به جایی برسه

در اين كه ٨٨٪ از ايرونيها با تموم مسائل دنيا مثل علم،تكنولوژي،فرهنگ،،ديدگا ه هاي ديني و.. مخالفند بحثي نيست!!
    اینجا هم متر و معیارتون رو ذکر کنید و از این حکم کلی تون که صادر کردید دفاع کنید !

__________________________________________________ __________________________________________

اما من قبلا بارها نوشتم و الآن فرصت ندارم ولی بعدا بسط اش میدم .
    اینها دلایلی ـه که منو رو وادار کرده که از "فرینج" انتقاد کنم :
    دلیل تراشی های مقطعی . تبدیل یک نظریه(علمی یا غیرعلمی) به قانون و تزریق زرق و برق . متد حل معما با معما که
    شاید برای انسان مدرن خوب بوده باشه ولی دوره ای که پست مدرنیسم هم رنگ میبازه ، این روش های فریبنده برای مسحور کردن
    مخاطب نمیتونه جالب باشه . عدم ثبات کاراکتر خصوصا در مورد اپیزود آخر و توجیه بعد از توجیه .
    شوخی و حتی به نوعی استهزاء در مورد Timeline ها . کج فهمی و القای مفاهیم غلط خصوصا در مورد تکامل .
    وجود پیچیدگی بدون کارکردش . برخورد ساده انگارانه ، تقریباً با همه چیز و ...
    بعداً بیشتر بحث میکنیم .

14. 15 کاربرِ زیر از RezaAK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

این سریال رو باید با دید سرگرمی بهش نگاه کنید/ اینکه چند تا مسائل علمی محور این سریال است دلیلی بر واقعی یا مستدل بودن آنها نیست!

این سریال منو یاد کارتون فوتبالیست ها می اندازه! هر چقدر اونجا فوتبال واقعی بود اینجا هم مسائل مطرح شده واقعی است

.................................................. .................................................. .................................................. ...............................
    خلاصه با احترام به تمامی طرفداران ، همراهان ، عاشقان ، .... و با معذرت خواهی از تمامی طرفدارن ، همراهان ، عاشقان و... باید بگویم بنظر من این سریال 95 درصد مزخرف است( 5 درصد هم فقط بخاطر بعضی تیکه کلام هایی که اون دکتر/ پرفسوره میگه بهتون تخفیف دادم- وگرنه 100 درصد مزخرفه/ حیف وقت!)

16. 3 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 3 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

یه سریال تخیلیه جنبه واقعیت نداره چون داره موضوعا با نظریه های علمی با نظریه های ساخته ذهن نویسنده وفق میده جالبه عالم موازی یه نظریه مادی گرا سریالا و فیلمای ضد اسلام ساختن اینم ضد یه سری مسایل اعتقادیه کلیه

18. 3 کاربرِ زیر از mhn123 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Happiness depends upon ourselves
    سپاس
    441
    از این کاربر 807 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Why Me ? نمایش پست ها
    این سریال رو باید با دید سرگرمی بهش نگاه کنید/ اینکه چند تا مسائل علمی محور این سریال است دلیلی بر واقعی یا مستدل بودن آنها نیست!

این سریال منو یاد کارتون فوتبالیست ها می اندازه! هر چقدر اونجا فوتبال واقعی بود اینجا هم مسائل مطرح شده واقعی است

.................................................. .................................................. .................................................. ...............................
    خلاصه با احترام به تمامی طرفداران ، همراهان ، عاشقان ، .... و با معذرت خواهی از تمامی طرفدارن ، همراهان ، عاشقان و... باید بگویم بنظر من این سریال 95 درصد مزخرف است( 5 درصد هم فقط بخاطر بعضی تیکه کلام هایی که اون دکتر/ پرفسوره میگه بهتون تخفیف دادم- وگرنه 100 درصد مزخرفه/ حیف وقت!)
    دوست عزیز با سلام
    شما این سریال رو اینقدر سطحی نگاه کردی که حتی اسم والتر بیشاپ با بازی جان نوبل کاراکتر اون دکتر/پروفسوره رو هم نمیدونی(که به نظر من یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های اخیر هستش)
    شاید شما سریال رو یک بار کامل نگاه نکرده باشید ولی من 3 بار به طور دقیق نگاه کردم و به نظرم از نظر شخصیت پردازی خیلی قوی هست با توجه به اینکه تقریباً 5 کاراکتر اصلی داریم
    نکته دوم اینکه من اگر بخوام بیگ بنگ رو چهار فصلش رو توی یک روز نگاه میکنم (خودم از طرفداراشم) چون چندان عمقی نداره و همش در مورد استارترک و ....... است و چندان نیازی به به یاد ماندن نداره ولی فرینج در هرقسمت نیاز داره که قسمت های قبلی رو بدقت دیده باشید و بتونید ارتباط برقرار کنید و اینکه هر ژانر رو باید با دید مخصوصی دید مسلماً سریال طنز با ژانر تخیلی فرق داره
    نکته سوم ژانر فرینج علمی/تخیلی هست و لزومی نداره که تمام موضوعاتش نمود بیرونی علمی داشته باشه ولی باید قبول کرد که برخی موضوعات رو به صورت بسیار نویی باهاش برخورد کرده(آبزرورها-جهان موازی-وکیوم و .......)
    در آخر هم اینکه نظر هر کسی محترمه ولی اینکه بیایم بگیم 100 درص مزخرفه انصاف نیست و توهین به هواداران سریال هست و مثل اینکه جدیداً کوبیدن و تخریب فرینج روشنفکری حساب میشه
    با تشکر

20. 13 کاربرِ زیر از babak1365 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع