برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    سپاس
    9
    از این کاربر 106 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

clappin فرينج آزاد! ايا فرينج ميتواند گامي در جهت هدايت اذهان به تفكري آوانگارد باشد؟

تاثير بر ديدگاه عموم اصولا از طريق اركان فرهنگي صورت ميگيره.
    Wall.E فقط يك رباط كارتوني نبود. او باعث شد مردم امريكا تا حدود 40% از زباله سازيشون رو كم كنن براي حفظ طبيعت.
    ويلي ازاد نهنگي بود كه باعث شد مردم اعتراض شديدي با كشتار نهنگ توسط صيادان كنند.
    سگ ولگرد، زورباي يوناني يا حتي يك زنداني كه نگاه اغلب مردم بهشون منفي بوده ، با ساختن شخصيتي مثل مايكل اسكافيلد تاثير بسزايي در ريسِت كردن افكار داشته.
    فرينج براي شما از اغاز تا امروز چه پيامي داشت؟ با روند زمانيِ داستان كه اگه بخواهيم مرتب سازي كنيم بر ميگرده به انسانهاي 60 ميليون سال قبل كه به توانايي سفر در زمان دست پيدا كردن و روايتي كه با اون دستگاه داشتن و تا سال 2600 كه متوجه ويرانگري خود ميشن و در زمان ما در حال درست كردنش هستند..

اما تاثير در انديشه علمي-فيزيكي-نجوم-تاريخي-دينيِ.. شما ، اگر داشته عنوان كنين. 

2. 11 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 8 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فرينج آزاد! ايا فرينج ميتواند گامي در جهت هدايت اذهان به تفكري آوانگارد باشد؟

فکر کنم در قسمتی از فصل سوم والتر می گوید ذهن خداست (Mind is God) و این جمله نشان دهنده این موضوع است که که از نگاه نویسندگان سریال ذهن انسانی خدایی است که می تواند خلق و نابودی را انجام دهد. این ذهن بیش از آنکه هدایت کند بیشتر در حال خلق و نابودی با کنترل ذهن با استفاده از داروهای ال اس دی است

4. 8 کاربرِ زیر از pirouzi59 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9

پاسخ : فرينج آزاد! ايا فرينج ميتواند گامي در جهت هدايت اذهان به تفكري آوانگارد باشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pirouzi59 نمایش پست ها
    فکر کنم در قسمتی از فصل سوم والتر می گوید ذهن خداست (Mind is God) و این جمله نشان دهنده این موضوع است که که از نگاه نویسندگان سریال ذهن انسانی خدایی است که می تواند خلق و نابودی را انجام دهد. این ذهن بیش از آنکه هدایت کند بیشتر در حال خلق و نابودی با کنترل ذهن با استفاده از داروهای ال اس دی است

Re: و تاثيرش؟ برداشت شما؟
    يعني خلاصه خدا ال اس دي مصرف كرده ما رو افريده؟ يا ما در توهمي شبيه ال اس دي يه موجود به اسم خدا افريديم؟ 

6. 3 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

خدا رو درباره اش نمیشه زیاد بحث کرد . خیلی از بزرگ ترین atheist ها بودن که نظرشون رو عوض کردن . و کتاب
    There is a God هم که خیلی سر و صدا کرد . یه نشانه ایه برای این بحث . از اون طرف مثلاً هاوکینگ تو آخرین
    مصاحبه اش گفت که "خدایی وجود نداره" .
    فلسفی که نگاه کنیم به این موضوع میرسیم که مخلوق توانایی درک [ذهن] خالق رو نداره . حالا بحث وجودی اش رو پیش نمیکشم .
    یعنی برمیگرده به ایمان . ایمان هم تفسیر داره . که دست آخر میرسیم به مذهب . به قول مارکس "افیون توده ها " ( نظر من نیست ها !!! )

پس اصولاً بحث در این زمینه اش فرجامی نداره . چون طرف به باور رسیده که خدا چند هزار سال پیش کائنات رو آفریده ، اونم تو چند روز .
    زیاد جای بحث نداره . باید آناتومی فرهنگی - اجتماعی - تاریخی جامعه رو بررسی کنیم .

اگر از قدرت رسانه بگیم ، که هر چی بگیم کم گفتیم . یعنی یه ربات عاشق با اون قیافه و فیزیک خاصش همچین تاثیری به جا میزاره !

در مورد علم و تاثیرش هم یه صحبتایی با هم داشتیم .

اما من از تاثیر سریال به خودم میگم :
    ناممکن لزوماً ناشدنی نیست . ادراک بشریت در مورد جهان تقریباً صفره . بشر مخلوطی از عناصر شیمیایی نیست .
    منظورم به وجود روح نیست . قبلاً هم گفتم . به نظرم جهان هولوگرافیک ـه و ما غرق در هولوگرام لایتناهی خلقت .
    تفسیرهایی که در این سریال درباره خدا شدن بود رو قبول نداشتم . یعنی با دیدگاه مذهبیون ولی در نقطه مخالف مطرح شده بود .
    همون افراط و تفریط همیشگی .
    اما عذاب آورترین مطلب که در فیلم های زیادی هم مطرح شده اینه که بشریت همیشه خودش رو ویران میکنه .
    یعنی مثلی ارگانیزمی مثل "ویروس" . همه چیز را نابود میکند تا در نهایت خودش هم نابود بشه .
    این مسئله رو در سینما و سریالهاشون خیلی روش تاکید میکنن .

.................................

8. 9 کاربرِ زیر از RezaAK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 6 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

خدا چیست؟ ایا بین خدا و خالق طبیعت و خدای مذهب فرقی هست ؟ ایا ما می توانیم از سرنوشت شوم خود فرار کنیم ؟ یا محکوم و گرفتار در آن هستیم ؟
    چه قدر ما بزرگیم ؟ به آن اندازه که فکر میکنیم ؟ آ یا ما باید خود را فریب بدهیم تا بتوانیم زندگی کنیم ؟ چرا همیشه بعد از این سوالات احساس گیجی و حتی ترس میکنیم ؟
    تنها چیزی که میتوان گفت باید ذهن خود را متعالی کنیم تا بتوانیم در میان این همه سوال بی جواب زندگی کنیم
    همیشه لیوان به اندازه ی بزرگیش آب میگیرد پس در کوچکی خود ادعای همه چیز نکنیم

10. کاربر زیر از DOMINO بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    9

Tnx for you

جالبه كه فقط اين قسمت پروردگارش رو همه ما تاثير كذار بود. ولي ايمان من رو شخصا به باوري داشتم محكمتر ساخت. كاش كار ويلي عملي ميشد..سهراب؛ قايقي خواهم ساخت،.. پشت دريا شهريست كه در ان...

12. 2 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9

خواهش ميكنم ازبرداشت شخص خودتون بگين،از نقد هم ايراد نگيرن.مسلما نگاه ها متفاوته

من اينطور فكر ميكنم : "ذهن خداست" واژه بهتر براي خدا در اين سريال خالق به مفهوم پديداورنده است. نه خدا براي هدايت يا پرستيده شدن.
    مقصود بل يعني در واقع ايده والتر، بوجود اوردن دنياي بدون هوي و هوس وحشيانه گونه بشر، كه ملزومه ان انقراض اين موجودات ويرانگر است. و اگر اين عملي شود واقعا دنيايي زيباست.چه با lsdو چه بدون lsd.
    در واقع, در دنياي فعلي ما اثري از نَفَسِ جاويدان نبوده و هر سوز ناگوار يا روند ظالمانه را به نام حقيقت همچون زهرابه به گلويمان فرو ريخته اند! در نتيجه خالقي كه بدين گونه جهانمان را افريده هزاران مرتبه ظالمتر عمل كرده..
    كاش به قول ص.ه : همان بالا مينشست و با جبرئيل به فرني خوردنشان ادامه ميدادند و شايد تخته اي ميزدند.

اگر طبيعت بشر پست نبود بلكه كاملا شريف بود، ميبايست در هر مطلبي فقط در پي كشف حقيقت مي بوديم. نه اثبات انچه ميگوئيم.(ارتور شوپنهاور)

14. 3 کاربرِ زیر از پونه بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 23 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

نظر شخصی من
    همونجور که دکتر عباسی میگه اگه قرار بود این ایده و نظر رو توی یه کتاب 300 صفحه ای بفرستن دم خونمون شاید 1 درصدمون هم نمیخوندیمش ولی داخل پوسته ای بنام سریال هممون داریم میخونیمش و صددرصد پشت این قضیه یه ایدئولوژی خابیده
    یکی از خوبیاش این بود حداقل وجود خدا رو منکر نشده بود و اینم مدنظر داشت که چون خدا از روح خودش در کالبد وجودی انسان دمیده پس میتونه قدرتی همتای خداوند داشته باشه و به شخصه این دور از دسترس نیست
    با توجه به یه سمینار کوچیکی که چند سال پیش به صورت مخفی شرکت کرده بودم یه چیزهایی شنیدم که اومدم بیرون یه کوچولوشو میگم ببینین تو چه مایه هایی بود
    بیشتر شون بر این باور بودن ابتدا حضرت علی بوده بعد حضرت فاطمه رو خلق کرده و بعد خدا رو آفریده و سپس به خدا فرمان داده که زمین و انسانها و موجوداتشو بیافرینه کتابهایی هم که اونجا بود همه نسخ دستی و قدیمی تو مایه های چند هزار ساله بود چون نمیذاشتن کسی دست بزنه و بصورت فایل میتونستی روی لپ تاپ دریافت کنی اونم به همه نمیدادن ماها میتونستیم فقط تماشا کنیم فقط یادمه یه کتاب در مورد عدد 7 بود بالای 100 صفحه بود خصوصیاتشو گفته بود
    اومدم بیرون ازونجا بخاطر این نبود که این چیزها رو قبول نداشتم بخاطر اینکه ذهنم قدرت اینهمه تغییر ر و نداشت و یه جوراتیی منگ میزدم
    یه کم دربارشون تحقیق کردم فهمیدم فرقه ای هستن به اسم علی اللهی ها
    در کم اصلاعاتی دارم درباره علوم غریبه یا همون علوم فرینج که با توهم زاهای شیمیایی نمیشه به اونطرف رفت یه ماده شو میدونم که اونم به سختی بدست میاد اونم مغز خفاشه که با مخلوط کردن چند ماده دیگه سرمه ای درست میشه که با مالیدن به چشم برخلاف این سریال که نشون میده ذهن میره اونور و باز بعدش نشون میده جسم هم میره اونور و بیننده رو دچار این شک میکنه جسم حدود 40 روز غیب میشه و به عوالم دیگه میره
    یادگیری این علوم در ایران محدود به عده ای میشه و یکی از بزرگان این علم و در این زمان مرحوم آیت الله بهجت بود که شاید شنیده باشین که ایشون چشم برزخی داشتن من خودم شخصا نمیدونم که یعنی چی ولی میدونم همچین چیزی هست و توضیحش ازین بحث فراتر میره

بهرحال اکسپشن مواد مخدر توی این سریال میتونه پیامد منفی برای جامعه ما حداقل داشته باشه ولی مباحث علمی اون رو من به شخصه ستایش میکنم واقعا دست مریزاد به دستندرکاران این سریال باید بگم

با اینکه از اواسط فصل 5 روند داستان خیلی بد پیش میره و کلا با ابتدای این سریال فرق میکنه بازم به عنوان فان اگه بهش نگاه کنیم بسیار کار ارزنده ایه

16. کاربر زیر از Blacky بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :