برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 24
    مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,767
    از این کاربر 4,996 بار در 1,049 پست سپاس گزاری شده

[ Modern Family ] چرا نباید " مدرن فمیلی " را از دست بدهیم ؟

مدرن فمیلی سریال ِ کمدی خوش ساخت ِ شبکه‌ی abc است که به ماجراهای یک خانواده کاملا متفاوت می‌پردازد .
    مفاهیم و موضوعات مطرح شده در این سریال به خوبی سطح ِ زندگی یک خانواده امروزی و متمدن را به نمایش می‌گذارد و تماشای ِ آن بخصوص برای افرادی که در محیط سنتی زندگی می‌کنند می‌تواند مفید باشد .
    مفید از آن جهت که به ایشان کمک کند تا مسیر ِ زندگی خود را انتخاب کنند که آیا زندگی با اصول و قوانین سنتی را دوست دارند یا خانواده‌ای پیشرفته و با اصول و قواعد عصر جدید .
    این سریال به زندگی خانوادگی مردی متمول در ایالت کالیفرنیای آمریکا می‌پردازد که خود و خانواده‌اش توانسته‌اند قوانین ِ متحجرانه را بشکنند و به خوبی با این قضیه کنار بیایند .
    اینجا سعی می‌کنم به نکاتی از این سریال و زندگی این خانواده اشاره کنم که به نظر ِ من یک الگوی کامل برای زندگی مدرن است :

1. " جی " ( مرد متمولی که این سریال ِ حول محور خانواده او می‌چرخد ) از همسرش طلاق گرفته و با یک زن ِ زیبا و خوش‌اندام ِ کلمبیایی ( گلوریا ) ازدواج کرده است که چند سال از دختر ِ جی هم جوان‌تر است .
    نوع ِ برخورد ِ جی با گلوریا و رفتاری که او با " مانی " ( پسر ِ 10 ساله گلوریا ) دارد برای من جالب بود و شاید برای افرادی که مشکل طلاق و ازدواج مجدد را تجربه کردند جالب و آموزنده باشد .
    2. " میچل " پسر ِ جی چند سالی‌است که موضوع ِ همجنسگرا بودن ِ خود را علنی کرده است و پنج سال است که با " کمرون " پارتنر ِ همجنسگرای خود زندگی می‌کند . این دو دختری از ویتنام را به فرزدخواندگی قبول می‌کنند .
    موضوع ِ جالب در این‌باره پذیرش ِ جامعه و خانواده از این رابطه نامتعارف است . اینکه جامعه و خانواده توانسته‌اند به خوبی این مسئله را برای خود حل کنند و مانند ِ جوامع سنتی به تخریب ِ متفاوت‌ها نپردازند از نکات ِ آموزشی این سریال می‌تواند باشد .
    3. " کلیر " دختر ِ جی سال‌هاست با " فیل دانفی " ازدواج کرده و حاصل این ازدواج سه فرزند است . مسائل و مشکلات ِ این خانواده در راستایِ زندگی یک خانواده نرمال می‌گذرد . طریقه تربیت ِ فرزندان و برخورد با مشکلات زناشویی که در رابطه فیل و کلیر مطرح می‌شود برای والدینی که سعی دارند کودکان خود را با اصول ِ یک زندگی مدرن تربیت کنند می‌تواند مفید باشد .
    4. نکته جالبی که از ابتدا در این سریال به آن پرداخته شده ( و من قبلا در هیچ سریالی ندیده بودم ) نشست‌های کاراکترهای سریال با یک ناظر ِ سوم شخص است . بازیگران طی هر اپیزود به تنهایی یا کنار ِ هم روبروی ِ یک دوربین می‌نشینند و بی‌پرده و بدون سانسور از احساسات خود سخن می‌گویند .
    مقابل ِ این دوربین هیچ پوششی بین ِ بیننده و آن کاراکتر قرار داده نمی‌شود و افراد به راحتی به اشتباهات خود اعتراف می‌کنند و به نقد ِ اشتباهات خود و شخصیت‌های مقابل‌شان می‌پردازند . این حرکت به بیننده اجازه می‌دهد تا با نگاه به واقعیت در مورد ِ اتفاقات و افراد قضاوت کند .
    5. این خانواده مشکلات خود را نه با قهر و عصبانیت و زور که با گفتگو حل می‌کنند . در مورد ِ هر موضوعی که در خانواده اتفاق می‌افتد طرفین با هم صحبت می‌کنند . هیچ تحمیل ِ عقیده‌ای روی طرف ِ مقابل صورت نمی‌گیرد و درست یا نادرست بودن ِ برخورد افراد از طریق ِ بحث منطقی و در نهایت با نظر ِ جمع تعیین می‌شود .
    6. طریقه برخورد ِ با کودکان و اهمیت دادن به آرا و عقاید آنها بسیار جالب است . کودکان ِ این خانواده حق دارند اظهار نظر کنند و از سوی ِ دیگر در مورد ِ اشتباهات ِ خود باید پاسخگو باشند . آنها یاد می‌گیرند که مستقل باشند .
    خانواده نقش ِ پشتیبانی خود را به آنها تحمیل نمی‌کنند و تنها نقش ِ راهنما را برعهده دارند .
    در اپیزودی از این سریال هیلی , الکس و لوک ( فرزندان ِ کلیر و دانفی ) وارد ِ اتاق ِ والدین خود می‌شوند و با صحنه *** ِ این دو مواجه می‌شوند . اینجا هر کس ممکن است نظر ِ متفاوتی درباره واکشنی که والدین باید نشان بدهند داشته باشد . مانند انکار , بی تفاوتی , تهدید و ... .
    ولی کلیر و دانفی بهترین ِ تصمیم ِ ممکن را می‌گیرند که در این مورد ِ با فرزندان ِ خود صحبت کنند . آنها با کودکان ِ خود در حد ِ " کسی ِ که باید واقعیت را بداند " برخورد می‌کنند .
    7. به نظر ِ من یکی از عواملی که نشان دهنده یک فرد ِ سالم و نرمال است علاقه به جنس ِ مخالف است . ( سوای ِ مسئله همجنسگرایی ) . بزرگترهای این سریال هم به خوبی به این قضیه واقف‌اند و این را با رفتار ِ خود در قبال ِ فرزندانشان نشان می‌دهند .
    مانند ِ راهنمایی‌های جی و گلوریا به مانی برای پیدا کردن ِ دختر ِ مورد علاقه‌اش یا نگرانی ِ کلیر و فیل از رابطه نداشتن ِ الکس با پسرها و مهم‌تر از همه برخوردشان با هیلی در مورد ِ دوست پسرش و ایجاد فضای ِ safe برای رابطه آنها .
    خانواده اجازه بی بند و باری را به فرزندان ِ خود نمی‌دهد اما آن‌ها را در روابط ِ جنسی ِ نرمال ِ دوره سنی‌شان حمایت می‌کند .

این‌ها گوشه‌ای از نکات ِ مثبت این سریال بود که سعی کردم با کمترین حاشیه به اصل موضوع بپردازم .
    اگر این سریال را دیده‌اید باعث خوشحالی‌است که نظرات مخالف و موافق خود را بیان کنید و اگر هم تا الان این سریال را ندیده‌اید , امیدوارم نکات مطرح شده بتواند راهنمای ِ خوبی برای انتخاب یا عدم ِ انتخاب این سریال باشد .

اختصاصی TvWorld.ir
    استفاده از این مطلب صرفا با ذکر ِ منبع مجاز است .

عقاید ِ یک گرگ

سپاس
    0
    از این کاربر 4 بار در 1 پست سپاس گزاری شده
    خیلی عالی و خوب توضیح داده بودی رحمان جان
    باتشکر زیاااااااااااد

3. 4 کاربرِ زیر از Farzaneh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    869
    از این کاربر 798 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [ Modern Family ] چرا نباید " مدرن فمیلی " را از دست بدهیم ؟

خیلی قشنگ بود.من به خصوص باشماره ی 7خیلی موافقم.چون توی جامعه ای مثل ایران مادرپدراوالبته دولت فکرمیکن سالم ترین نوجوان اونیه که هیچ حسی به جنس مخالف نداشته باشه وحتی توی بعضی خانواده ها اگه فرزندشون به بیماری علاقه به جنس مخالف مبتلا بشه اونو با ازدواج درمان می کننولی به طور کلی این سریال خیلی جنبه ی آموزشی داره تاحالا این طوری بهش فکرنکرده بودم.مرسی
    خوش به حال مسافركش های میدان آزادی / هر روز آزادانه فریاد میزنند/ آزادی، آزادی.

5. 9 کاربرِ زیر از snowgirl بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everyday is a holyday!
    سپاس
    3,538
    از این کاربر 7,311 بار در 1,129 پست سپاس گزاری شده

. نکته جالبی که از ابتدا در این سریال به آن پرداخته شده ( و من قبلا در هیچ سریالی ندیده بودم ) نشست‌های کاراکترهای سریال با یک ناظر ِ سوم شخص است .
    این تو سریال the office هست
    این سریال مدرن فمیلی فیلم برداری به صورت مستند به نظر میرسه که بهش میگن (mockumentary) سریال the office اول این کار رو شروع کرد که در یک محیط کاری بود.
    بازی بچه ها تو این سریال برای بچه بودنشون به نظر من ماورائی هست مخصوصا لوک که میشه گفت نسخه کوچک فیل میتونه باشه.
    Can’t even remember to forget you

7. 7 کاربرِ زیر از slimshady بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    162
    از این کاربر 106 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

7. به نظر ِ من یکی از عواملی که نشان دهنده یک فرد ِ سالم و نرمال است علاقه به جنس ِ مخالف است . ( سوای ِ مسئله همجنسگرایی ) . بزرگترهای این سریال هم به خوبی به این قضیه واقف‌اند و این را با رفتار ِ خود در قبال ِ فرزندانشان نشان می‌دهند
    یعنی همجنس گراها نرمال و سالم نیستن؟!!

9. 7 کاربرِ زیر از yalabia بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ignorance is bliss
    سپاس
    5,631
    از این کاربر 12,519 بار در 1,855 پست سپاس گزاری شده

من مثل همیشه دیدن این سریال را به تمام اقشار در سنین مختلف توصیه میکنم. برای هر کسی نکته آموزشی داره.

جدا از بحث آموزشی این سریال، شخصیت پردازی بسیار قوی ای داره. کلاً این سریال خیلی به واقعیت نزدیکه و به قول بچه ها فیلم برداریش هم مستند گونه هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط yalabia نمایش پست ها
    فکر نکنم منظورش این بوده باشه. آخه تو جمله گفته بود به جنس مخالف. خب این واسه همجنسگرا ها صدق نمیکنه!

اتفاقاً فکر میکنم منظورش اینه که روابط اونها با همجنس خودشون طبیعیه!

11. 7 کاربرِ زیر از Patriot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,767
    از این کاربر 4,996 بار در 1,049 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط yalabia نمایش پست ها
    نخاسسم زیاد موضوع رو کش بدم وگرنه میخاسسم بنویسم که کشش جنسی به جنس موافق در همجنسگراها
    تو پرانتز هم نوشتم

عقاید ِ یک گرگ

13. 7 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

این سریال به نظر من یه سریال طنز خالص نیست. یه جورایی روتین رو نشون میده تو زندگی اینا که اتفاقا خیلی خیلی بهتر از چیزیه که مثلا توی Two and a Half Men میبینیم که مدام با هم شوخی های سنگین میکنن شخصیت ها. چیزی که مثلا وقتی اینجا فیل انجام میده , کلیر با یه نگاه ... بهش میفهمونه که مناسب الان نیست.
    سریال رو خیلی دوست دارم چون نشون میده این مشکلاتی که مثلا من باهاش تو خونه درگیرم فقط مختص من نیست و هستن کسای دیگه با همین مشکلات.
    سریال خوراکه خانوادگی دیدنه ولی مشکل کم و میچل هستن که قضیشون یه ذره واسه خانواده های ایرانی غیر قابل هضمه!
    من هم مثل سعید عزیز این سریال رو به همه پیشنهاد میکنم ( حتی اونایی که سریال طنز نمیبینن )

15. 5 کاربرِ زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

رحمان جان زیبا و کامل نوشتی . ولی خب جامعه ی ما که یه جامعه ی سنتیه تا حضم چنین چیزهایی خیلی فاصله داره (اولیش خودم)

ولی نظرم اینه که نباید هرچیزی که توی یک سریال آمریکایی می بینیم رو هم 100% درست بدونیم و اون چه خودمون داشتیم و نداشتیم رو هم از یاد ببریم . اون موقع می شه قضیه ی زاغ و کبک ِ جامی.

ولی در کل درسهای خیلی خوب و مثبتی می شه ازش گرفت.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

17. 7 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    55
    از این کاربر 303 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

خب من این سریال رو با خانواده‌ام می‌دیدم (چند وقته مرتب دیگه نمی‌بینم) و اصلا به خاطر استقبال مامانم بود که رفتم دانلود کردم تا کامل ببینندش. مادر من آدم متعصبی نیست ولی این سریال هم خیلی تو شناختش از همجنسگرایی مثلا یا اختلاف سنی بین زوجین و روابط بچه‌ها با دیگران اثر داشته به نظر من...ولی یه مشکل سریاله اینه که به نظر من خیلی راحت حرف هم رو قبول می‌کنند و همه چیز رو زود جمع‌وجور می‌کنند که تو واقعیت آدمها انقدر راحت هم رو نمی‌پذیرنند و پذیرفتن یه اشتباه یا یه عقیده‌ی خلاف جریان یه ذره بیشتر تنش داره به نسبت چیزی که اینجا نشون میدن و خب سریاله دیگه طبیعیه که یه چیزی رو انقدر کشش ندن. دیگه هم اینکه قبلا هم گفتم به نظرم خیلی تکراری شده و ماجراها همه‌اش یکسانه تو یه ظاهر یکم متفاوت باید یه تغییری بدن توش.

19. کاربر زیر از insomniac بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین