برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 از مجموع 24
    مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,767
    از این کاربر 4,996 بار در 1,049 پست سپاس گزاری شده

[ Modern Family ] چرا نباید " مدرن فمیلی " را از دست بدهیم ؟

مدرن فمیلی سریال ِ کمدی خوش ساخت ِ شبکه‌ی abc است که به ماجراهای یک خانواده کاملا متفاوت می‌پردازد .
    مفاهیم و موضوعات مطرح شده در این سریال به خوبی سطح ِ زندگی یک خانواده امروزی و متمدن را به نمایش می‌گذارد و تماشای ِ آن بخصوص برای افرادی که در محیط سنتی زندگی می‌کنند می‌تواند مفید باشد .
    مفید از آن جهت که به ایشان کمک کند تا مسیر ِ زندگی خود را انتخاب کنند که آیا زندگی با اصول و قوانین سنتی را دوست دارند یا خانواده‌ای پیشرفته و با اصول و قواعد عصر جدید .
    این سریال به زندگی خانوادگی مردی متمول در ایالت کالیفرنیای آمریکا می‌پردازد که خود و خانواده‌اش توانسته‌اند قوانین ِ متحجرانه را بشکنند و به خوبی با این قضیه کنار بیایند .
    اینجا سعی می‌کنم به نکاتی از این سریال و زندگی این خانواده اشاره کنم که به نظر ِ من یک الگوی کامل برای زندگی مدرن است :

1. " جی " ( مرد متمولی که این سریال ِ حول محور خانواده او می‌چرخد ) از همسرش طلاق گرفته و با یک زن ِ زیبا و خوش‌اندام ِ کلمبیایی ( گلوریا ) ازدواج کرده است که چند سال از دختر ِ جی هم جوان‌تر است .
    نوع ِ برخورد ِ جی با گلوریا و رفتاری که او با " مانی " ( پسر ِ 10 ساله گلوریا ) دارد برای من جالب بود و شاید برای افرادی که مشکل طلاق و ازدواج مجدد را تجربه کردند جالب و آموزنده باشد .
    2. " میچل " پسر ِ جی چند سالی‌است که موضوع ِ همجنسگرا بودن ِ خود را علنی کرده است و پنج سال است که با " کمرون " پارتنر ِ همجنسگرای خود زندگی می‌کند . این دو دختری از ویتنام را به فرزدخواندگی قبول می‌کنند .
    موضوع ِ جالب در این‌باره پذیرش ِ جامعه و خانواده از این رابطه نامتعارف است . اینکه جامعه و خانواده توانسته‌اند به خوبی این مسئله را برای خود حل کنند و مانند ِ جوامع سنتی به تخریب ِ متفاوت‌ها نپردازند از نکات ِ آموزشی این سریال می‌تواند باشد .
    3. " کلیر " دختر ِ جی سال‌هاست با " فیل دانفی " ازدواج کرده و حاصل این ازدواج سه فرزند است . مسائل و مشکلات ِ این خانواده در راستایِ زندگی یک خانواده نرمال می‌گذرد . طریقه تربیت ِ فرزندان و برخورد با مشکلات زناشویی که در رابطه فیل و کلیر مطرح می‌شود برای والدینی که سعی دارند کودکان خود را با اصول ِ یک زندگی مدرن تربیت کنند می‌تواند مفید باشد .
    4. نکته جالبی که از ابتدا در این سریال به آن پرداخته شده ( و من قبلا در هیچ سریالی ندیده بودم ) نشست‌های کاراکترهای سریال با یک ناظر ِ سوم شخص است . بازیگران طی هر اپیزود به تنهایی یا کنار ِ هم روبروی ِ یک دوربین می‌نشینند و بی‌پرده و بدون سانسور از احساسات خود سخن می‌گویند .
    مقابل ِ این دوربین هیچ پوششی بین ِ بیننده و آن کاراکتر قرار داده نمی‌شود و افراد به راحتی به اشتباهات خود اعتراف می‌کنند و به نقد ِ اشتباهات خود و شخصیت‌های مقابل‌شان می‌پردازند . این حرکت به بیننده اجازه می‌دهد تا با نگاه به واقعیت در مورد ِ اتفاقات و افراد قضاوت کند .
    5. این خانواده مشکلات خود را نه با قهر و عصبانیت و زور که با گفتگو حل می‌کنند . در مورد ِ هر موضوعی که در خانواده اتفاق می‌افتد طرفین با هم صحبت می‌کنند . هیچ تحمیل ِ عقیده‌ای روی طرف ِ مقابل صورت نمی‌گیرد و درست یا نادرست بودن ِ برخورد افراد از طریق ِ بحث منطقی و در نهایت با نظر ِ جمع تعیین می‌شود .
    6. طریقه برخورد ِ با کودکان و اهمیت دادن به آرا و عقاید آنها بسیار جالب است . کودکان ِ این خانواده حق دارند اظهار نظر کنند و از سوی ِ دیگر در مورد ِ اشتباهات ِ خود باید پاسخگو باشند . آنها یاد می‌گیرند که مستقل باشند .
    خانواده نقش ِ پشتیبانی خود را به آنها تحمیل نمی‌کنند و تنها نقش ِ راهنما را برعهده دارند .
    در اپیزودی از این سریال هیلی , الکس و لوک ( فرزندان ِ کلیر و دانفی ) وارد ِ اتاق ِ والدین خود می‌شوند و با صحنه *** ِ این دو مواجه می‌شوند . اینجا هر کس ممکن است نظر ِ متفاوتی درباره واکشنی که والدین باید نشان بدهند داشته باشد . مانند انکار , بی تفاوتی , تهدید و ... .
    ولی کلیر و دانفی بهترین ِ تصمیم ِ ممکن را می‌گیرند که در این مورد ِ با فرزندان ِ خود صحبت کنند . آنها با کودکان ِ خود در حد ِ " کسی ِ که باید واقعیت را بداند " برخورد می‌کنند .
    7. به نظر ِ من یکی از عواملی که نشان دهنده یک فرد ِ سالم و نرمال است علاقه به جنس ِ مخالف است . ( سوای ِ مسئله همجنسگرایی ) . بزرگترهای این سریال هم به خوبی به این قضیه واقف‌اند و این را با رفتار ِ خود در قبال ِ فرزندانشان نشان می‌دهند .
    مانند ِ راهنمایی‌های جی و گلوریا به مانی برای پیدا کردن ِ دختر ِ مورد علاقه‌اش یا نگرانی ِ کلیر و فیل از رابطه نداشتن ِ الکس با پسرها و مهم‌تر از همه برخوردشان با هیلی در مورد ِ دوست پسرش و ایجاد فضای ِ safe برای رابطه آنها .
    خانواده اجازه بی بند و باری را به فرزندان ِ خود نمی‌دهد اما آن‌ها را در روابط ِ جنسی ِ نرمال ِ دوره سنی‌شان حمایت می‌کند .

این‌ها گوشه‌ای از نکات ِ مثبت این سریال بود که سعی کردم با کمترین حاشیه به اصل موضوع بپردازم .
    اگر این سریال را دیده‌اید باعث خوشحالی‌است که نظرات مخالف و موافق خود را بیان کنید و اگر هم تا الان این سریال را ندیده‌اید , امیدوارم نکات مطرح شده بتواند راهنمای ِ خوبی برای انتخاب یا عدم ِ انتخاب این سریال باشد .

اختصاصی TvWorld.ir
    استفاده از این مطلب صرفا با ذکر ِ منبع مجاز است .

عقاید ِ یک گرگ

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [ Modern Family ] چرا نباید " مدرن فمیلی " را از دست بدهیم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Soul River نمایش پست ها
    یه چیز دیگه اینه که برعکس بقیه ی سیت کام ها توی فضای باز فیلمبرداری میشه. ( البته من خودم بر عکش تو حضور تماشاچی هارو دوست دارم )
    میونِ کلامتون..
    فربد جان این چیزی که می گی رو من چند بار دیدم تو انجمن بچه ها گفتن.. مدرن فمیلی اصلا سیتکام نیست.. کمدی سیتکام در اصل کمدی ای هست که توی چندتا لوکیشن محدود, با حضور تماشاچی ضبط بشه و اساسش هم طنز کلامیه . ولی مدرن فمیلی یا Episodes کلا از این قضیه مستثنی هستن .
    یادمه بازیگر شخصیت "برنادت از بیگ بنگ" یه اصطلاحی رو توی کامیک کان سال گذشته به کار برد , و گفت "قبل از اینکه این کار بهم پیشنهاد بشه توی نیویورک کمدی Standup کار می کردم..." که فکر کنم اسم همین نوع کمدی باشه.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

3. 3 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    55
    از این کاربر 303 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

مدرن فمیلی استندآپ نیست همون ماکمنتریِ خالیه.
    Stand-Up کمدی یک کمدی تک نفره است که یه نفر می‌ره بالای صحنه و جوک و داستان‌های خنده‌دار راجع به یه موضع می‌گه و چیزی رو هجو می‌کنه و گاهی هم با حضار وارد صحبت می‌شه. یه نمونه‌اش تو همین مدرن فمیلی بود یکی از قسمت‌ها که جی، گلوریا رو برد. نمونه‌ی آمریکاییش هم مثلا جرج کارلین و نمونه‌‌ی ایرانیِ خارج از وطنش ماز جبرانی و امید جلیلی هستند مثلا.

5. 5 کاربرِ زیر از insomniac بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

نوژن و insomniac عزیز دمتون گرم که منو از این اشتباه درآوردین
    سبک این سریال Mockumentary و comedy هست.
    این چیزی که دوستمون هم راجع به Stand-up گفت کاملا درسته و به کسی که نقش جوک گفتن رو بازی میکنه comic, stand-up comic, stand-up comedian یا همون stand-up میگن.

ولی این رو که گفتی دیدم نسبت به بقیه ی سریالا خیلی عوض شد ( البته در زمینه ی مثبت ) همیشه با خودم میگفتم که اینا چرا سریالاشونو انقدر توی محیط های بسته میگیرن که الان میفهمم اونا اساس سبکشونو میرفتن و مدرن فمیلی هم سبک خودش رو
    دم شما دو دوست عزیز گرم.

7. 2 کاربرِ زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,767
    از این کاربر 4,996 بار در 1,049 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Soul River نمایش پست ها
    البته در ضمینه ی مثبت
    زمینه !
    آخرش این غلط املایی گیری کار دستم میده !

عقاید ِ یک گرگ

9. 2 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123