برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 از مجموع 12
    Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,442 بار در 1,652 پست سپاس گزاری شده

[Downton Abbey] دلایلی که می بایست "دانتون" را تماشا کنید !!

سه مقاله ی کوتاه در مورد سریال انگلیسی Downton Abbey رو براتون آماده کردیم که معتقدیم شما رو قانع به تماشای این سریال زیبا می کنه . ازتون می خوایم که با ما همراه بشید.

دلایلی که هرکس بایستی "دانتون ابی" رو تماشا کنه !
    نویسنده : برایان مویلن | منبع : [+]

ممکنه دیده باشید که دوستاتون در رابطه با این سریال توی فیسبوک و توییتر پست میدن یا در رابطش توی مجله ها بخونید یا ... ولی بدون شک همه جا صحبت از این سریاله . اینم تمام اطلاعاتی که باید در رابطه با این محصول انگلیسی بدونید.
    کسانی که از تلوزیون بزرگشون توی حال فقط برای تماشای کارتون و برنامه های ورزشی استفاده میکنن باید بدونن که این سریال از شبکه ی pbs پخش میشه. درسته , شبکه ی pbs! باورتون میشه که داریم در رابطه با چیزی صحبت میکنیم که شما برای دیدنش مجبور نیستید پول بدید ؟!؟ از اسمش معلومه که داستان در رابطه با راهبه های ساکن یه محله ی مذهبی نیست بلکه در رابطه با یک خانه ی بزرگ و مجلل انگلیسی هست . خونه ای که پر است از اعضای خانواده و خدمتکاراشون و صحنه های درام این داستان در مهمان خانه و آشپزخونه طبقه ی پایین اتفاق میوفته. در واقع انگار تمام اتفاقات رمان های jane austen داره در یک لحظه به نمایش در میاد . فقط این دفعه پای خدمتکارا هم در میونه.
    وقتی سریال شروع میشه , سال 1912 هست و تایتانیک تازه غرق شده . این یه موضوع خیلی مهم در این سریال هست زیرا ارلِ گرنتام(مقامی مثل لرد) سه تا دختر بزرگ داره و هیچ پسری نداره و وارث مال و املاکش رو توی حادثه ی تایتانیک از دست داده. وارث جدید باید مشخص بشه و اونم یه فامیل دوره به نام متیو کراولی که یک وکیل محلی هست . کسی که برخلاف خویشاوندانش در یک خانواده ی اشرافی بزرگ نشده . با ورود اون به روستا دسیسه چینی ها شروع میشه. به نظر خیلی ساده میاد ولی اینم چندتا دلیل که سریال شدیدا شما رو مجبور به تماشا میکنه.

جنبه ی فرهنگی : بلندی داره !

فصل اول در مورد غرق شدن تایتانیک , مارکسیسم و جوانه زدن جنبش حقوق زنانه که به لطف جوان ترین و پیشرو ترین دختر گرانتام, یعنی سیبل اتفاق میوفته. این فصل از سریال تماما در رابطه با جنگ جهانی اول هست که بریتانیایی ها اون رو جنگ بزرگ می نامن . این سریال به شما درس تاریخ می ده ! به علاوه ی وجود لباس های زیبا, اندرونی ها کاخ و شخصیت هایی با انگیزه های پیچیده و مبهم که در یک جامعه ی محدود قرار داده شدن . مثل بهترین قسمت های رمان Middlemarch(رمانی از جورج الیوت) میمونه . فقط تنها تفاوتش اینه که مجبور نیستی هزاران صفحه از رمان رو با خودت اینور اونور بکشی.

جنبه ی بی فرهنگی : پستی داره !

فقط به این خاطر که تمام شخصیت ها عذاب کشیدن به این معنی نیست که با سریال Mad Men روبرو هستیم . عکس العمل ها در این سریال بسیار سریع اتفاق میوفته و یه جورایی شبیه داستان های تلویزیونیه . شاهد نامزدی ها و بهم خوردنشون هستیم.. هر کسی رازی داره که در بدترین موقع ممکن برملا می شه... هیچ عوض شدن بچه ای هنگام تولد یا فراموشیِ حافظه ای توی این سریال وجود نداره (حداقل تا الان) ولی لحظاتی در آخرای فصل اول وجود داره که شرایط بسیار بد و سختی رو به نمایش میزاره. همین پستی ها و بلندی های این سریال اونو تبدیل به یک برنامه ی مفرح کرده . در یک لحظه هم میتونی آدم باهوشی باشی و هم آدم مزخرفی !

قهرمان های بزرگ !

ارلِ گرنتام مردی خونسرد و بخشندس. زن اون ,که یک وارث آمریکایی هست, مانند دختر اون زنی تندخو و مصمم هست. بزرگترین دخترش یعنی مری بیشترین زمان بازی رو در این سریال داره . با این که رفتار مداخله جویانش اونو تبدیل به یک عوضی تمام عیار میکنه ولی کسی هست که دلت میخواد باهاش دوست بشی . و کارسون رو یادمون نره , خدمتکار خشک و جدی اونا یا خانم هیوز سرایدار خانه با دستانی محکم و قوی که جونش رو برای انجام وظیفه به خطر انداخته. کلی آدم توی این سریالن که باید باهاشون آشنا شد

طبقه ی رعیت

کاری که این سریال به نحو احسنت انجام میده ایجاد درگیری های خیلی بد بین افراد هست . بهترین اون افراد در بد بودن "اُ براین" هستش . نوکر خانم گرنتام که استادِ فریب کاری و دغل بازیه .همدست اون توماسه , همجنسبازی سرخورده که فردی متقلب و فریب کاره . این دوتا بهترین دوست هم دیگه هستن و دست به هرکاری میزنن تا باعث پیشرفت خودشون بشن و نقشه های شومشون رو به هدف برسونن.به نظر بعضی ها ایدث ,دختر وسط خانواده, هم آدم شروریه, چون همیشه خواهر خوشگل و جاه طلبش مری رو خراب میکنه. ولی به عنوان یه بچه ی وسط خانواده می شه گفت که اون بقیه رو درست نشناخته و از مردمی که اونو درک نمیکنن و کوچیک میشمارنش حالش بهم میخوره.

داستان های عاشقانه...

درسته, دیگه داره کم کم شبیه به این برنامه های عاشقانه ی مزخرف میشه ولی این سریال خیلی بهتر از این جور برنامه هاست. اول از همه که شما توی این سریال شاهد رابطه ی مری و پسرِ پسر عموی پدرش متیو هستین که هی باهم قهر و آشتی میکنن. خانواده ی مری میخوان که اون با پسر عموش ازدواج کنه تا این میراث توی خانوادشون باقی بمونه ولی مری از این کار سر باز می زنه. ولی متیو بهش علاقه داره. کمی بعد این دختر شیفته ی پسر قصه م شه ولی این پسر دیگه علاقه ای بهش نداشت . و در آخر جفتشون توی یه موقعیت قرار میگیرن و همه چیز رو خراب می کنن ! همین طور قهر و آشتی و قهر و آشتی در استایل کلاسیک این نوع سریال می بینیم, ولی به صورتی خوب و نه مسخره و آزار دهنده.همین قضیه بین "انا" ,یکی از خدمتکارا, وبیتس ,خدمتکار معلولِ ارل, هم اتفاق می افته. بیتس همیشه انا رو از خودش دور نگه میداره. درحالی که جفتشون میدونن که عاشق هم دیگه هستن . داستان این دو , هم غم انگیزه, و هم فوق العاده !

توهین !

میدونید که "مگی اسمیت" کیه ؟ مطمئنم که میدونید اون برنده ی جایزه ی اسکار برای فیلم California Suite و برنده ی جایزه ی امی برای فیلم Miss Jean Brodie در دهه ی 70 شده . ولی شاید شما اون رو به عنوان پروفسور مک گونگال در فیلم هری پاتر بشناسید . خوب شخصیت مگی ,مادر بیوه ی ارل , زنیه که شبیه یک ماشینِ توهین و توپ و تشر می مونه ! و وقتی دهنش به روی عمو زاده هاش باز می ش, زبون تندش برنده تر و کلماتی که میگه جالب تر میشن ! واقعا ارزش داره که این سریال رو فقط به خاطر این شخصیت نگاه کرد !

مثل ماده ی مخدر می مونه !!

نمیدونم این برنامه چه خاصیتی داره,ولی به غیر از فصل دومش که کمی ناراحت کنندست, به شدت اعتیاد آوره. طوری که حتی وقتی قسمت ها رو پشت سر هم و بدون وقفه هم نگاه میکنی, تیتراژ اول رو از دست نمی دی. نمیدونم چطوری این حس رو بهتون توضیح بدم . وقتی برای اولین بار شنیدم که مردم همینطوری از این سریال صحبت میکنن پیش خودم گفتم که : به نظر سریال خوبی میاد و باید یه نگاهی بهش بندازم.بعدش سریال رو نگاه کردم و با خودم گفتم : این بهترین سریال تاریخه. این سریال مخلوطی از تمام گفته های بالا هست : شخصیت ها , صحنه های درام , تزیین و لباس های بی نظیر , گفت و گوی بین افراد , روندی سریع و سنجیده . نمیدونم چطور تونستن به این روش موفقیت آمیز دست پیدا کنن ولی این موفقیت توی این سریال وجود داره. این سریال مثل یه ماده ی مخدر میمونه که وقتی خودت رو درگیرش کردی برای بهبود حال خودت هی باید اونو مصرف کنی . بهتون هشدار دادم ...
    مثل خیلی از مواد فروش های خوب بهتون میگم که اولین تست ازش کاملا مجانی هست . پس اینم از توضیحی در مورد بهترین موارد این سریال در فصل اول.

5 دلیلی که باید داونتون رو ببینید.
    نویسنده : tvtree | منبع : [+]

1. دقیقا مثل سریال "اُ.سی" می مونه، با این تفاوت که این سریال برای مردمیه که یه ذره بزرگتر اند، و همینطور تحصیلات بیشتری دارن. ضمنا شخصیتها توی این سریال بهتر لباس می پوشن !!
    2. همه درباره اش حرف میزنند، و یگه یک بار دیگه یه شایعه درباره ی بانو مری و میتو بشنوی میخوای جیغ بکشی...
    3. تمام اتفاقات بزرگ تاریخی از زمان 1912 تا 1918 رو بهت یاد میده، در حالی که کتابی نخوندی. و چند تا نکته ی قانونی جالب هم یاد میگیری! که 160000 دلار باید بدی تا تو مدرسه حقوق بهت یاد بدن !
    4. شخصیت های همجنسگرایی در این سریال هستن که ممکنه ادم های خوبی نباشن، اما مطمئنا کاریکاتوری نیستن. و دیگران هم تمایلات جنسی اونارو بدون هیچ سوالی پذیرفتن ! جدی میگم !! توی این سریال تعدادی شخصیت همجنسگرا می بینیم که مثل بقیه ی مردم عادی میمونن !
    5. تقریبا همه ی دختر هایی (عذر می خوام, خانم ها) که در دهه ی 90 بزرگ شدند، ورژن بی بی سی از غرور و تعصب (رمانی از جین استین) رو حداقل یک بار (و یا 10 بار) دیدن. این هم مثل همونه، به علاوه ی 70 دقیقه بیشتر از اون سریال. بعلاوه، قرار که فصل سوم در بریتانیا در سپتامبر 2012 و در امریکا در ژانویه 2013 پخش بشه.

سریالی که باید تماشا کنید : "داونتون ابی"
    نویسنده : Snarky Amber | منبع : [+]
    من خودم معمولا طرفدار درام های بریتانیایی نیستم.علیرغم اینکه یک خوره ی ادبیات ام، هیچ وقت طرفدار رمان های جین استین نبودم، و کلا موقع خوندن ادبیات دوران ویکتوریا خوابم میبره، حتی وقتی که ازش برای یک مینی سریال که به طور خاص مناسب زن هایی هست که برای مرد هایی با لهجه ی بریتانیایی و موی سیاه غش میکند، اقتباس میشه.
    خب این خیلی برامون سورپرایز بود که بعد از دیدن اپیزود اول روی شبکه ی نت فلیکس من و دوست پسرم خودمون رو مجذوب دونتون ابی دیدیم. بهم گفتیم " ما همین الان میخوایم کل فصل رو نگاه کنیم."

فصل اول در اپریل 1912 همراه با غرق شدن تایتانیک شروع میشه. سریال روی ساکنین کاخ داونتون تمرکز کرده، که شامل:
    رابرت کراولی، ارلِ گرنتام، زن امریکایی اش، کورا، و سه دخترشون. اما سریال به طبقه ی دیگه که خدمتکار هایی هستن که در زیرزمین کار میکنند و در اتاق زیرشیروونی میخوابند هم می پردازه.
    سیاست، قوانین اجتماعی، و داستان عاشقانه به طور مساوی در هر دو طبقه به تصویر کشیده شده است، و بیشتر کارکتر ها به طور ضریفی به تصویر کشیده شده اند.
    فیلمنامه؟ بی نظیره،و بهتره بدونید که، خیلی بریتانیاییه. با این وجود، واقعا مجذوب کننده است، البته اگه در حال پاپکورن خوردن نیستید. و حالا چند دلیل که باید این سریال رو نگاه کنید.

متیو کراولی، وارث بالحق و جذاب داونتون

میدونین... متیو فی نفسه به صورت ظاهری جذاب نیست ، اما شرافتمند، باهوش و بامزه است و به روش مناسب انگلیسی، زیرکانه بقیه رو مسخره میکنه. جوری که دلت می خواد درجا باهاش عروسی کنی و ازش هزارتا بچه داشته باشی...

مگی اسمیت در نقش کنتس بیوه، "وایولت"

از مگی اسمیت خوشم میاد، ولی در نقش کنتس بیوه، مادر لرد گرناتم عالی بازی کرده. برای ثابت کردن نکته ای که گفتم اینجا لینک یه کلیپ از بهترین لحظه هاش در سریال رو میذارم.(از نظر اسپویلر، من از 10 نمره ی 3 میدم، بیشتر فقط غر غر های وایولت ـه)

لباس ها

یکی از مهمترین دلایل تماشای این سریال اینه که انگلستان رو در زمانی زیبایی که در حال تغییرات تکنولوژی و جغرافیایی و سیاسی بوده به نمایش می کشه . و از این نظر بسیار چشم نوازه.

ترجمه ی مقالات از اشکان (Chandler Bing) و آیدین (idin)
    ویرایش از
    نوژن (NOjAN)
    این مطلب به صورت اختصاصی برای انجمن تی وی وُرلد تهیه شده است
    و استفاده از آن تنها با ذکر لینک معتبر به منبع مجاز می باشد.

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Downton Abbey] دلایلی که می بایست "دانتون" را تماشا کنید !!

3. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everyday is a holyday!
    سپاس
    3,538
    از این کاربر 7,311 بار در 1,129 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Downton Abbey] دلایلی که می بایست "دانتون" را تماشا کنید !!

خیلی مطلب عالی بود. ترجمه خیلی خوب بود. حالا یکیم میاد تهش اسمش رو به عنوان ویرایش گر اضافه میکنه باید خجالت بکشه. اسم نمیبرم .
    اونا که میشناسن میدونن من از چیزی تعریف نمیکنم مخصوصا اگه کار خودم نباشه !!!
    جدی کار دلی بعضی وقتا میترکونه
    علت اینکه دیر خوندم این بود که من خودم سریال دیده بودم و میشناختم.
    Can’t even remember to forget you

5. 9 کاربرِ زیر از slimshady بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12