برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 24 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 238
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

بحث و گفتگو در مورد سریال کمدی Seinfeld

داستان زندگی جری ساینفیلد, کمدین استندآپ ِ عصبی ِ ساکن نیویورک و دیگر دوستان ِ عصبیش
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

سپاس
    717
    از این کاربر 736 بار در 125 پست سپاس گزاری شده

بحث و گفتگو در مورد سریال کمدی Seinfeld

این سریال برنده ی جایزه ی امی و محبوب ترین سریال کمدی در جهان پس از سریال زیبای فرندز می باشد.

Seinfeld یکی از اون کمدی های هوشمندانه و بسیار تیز بینی هست که در دهه ی نود از شبکه ی NBC پخش می شد. داستان در مورده کمدینی به نام جری ساینفیلد هست که تو نیویورک زندگی میکنه و از طریق اجرای Stand-up شو ها تو کلوپ ها و بار های شبانه پول در میاره.
    علاوه بر جری , همسایه ی عجیبش کازمو کریمر , همکلاسی قدیمیش جرج کاستنزا و الین بنس اون رو همراهی می کنند و داستان در مورده اتفاقاتی هست که در زندگی روزمره ی این شخصیت ها رخ میده. این مجموعه از سال 90 تا 98 پخش شد و سه جایزه ی گلدن گلوب هم گرفت. این سریال شاید از لحاظ ساختاری به Friends دوستان کمی شباهت داشته باشه اما در Seinfeld تمام بازیگر ها برعکس سریال Friends واقعا کمدین هستند و از این لحاظ با سریال خنده دار تری طرف هستیم.
    خالقین این سریال لری دیوید و خوده جری ساینفیلد هستند.

یکی از جذابیتهای این سریال شعار اونه ! سریالی در مورد هیچ چیز ! یعنی این سریال هیچ موضوع خاصی نداره و فقط در مورد اتفاقات عادی یک زندگی آمریکاییه ! سریال بسیار فوق العاده ای که بسیاری از سریالهای کمدی بعدی از اون تقلید کردند و در خیلی از زمینه ها پیشرو بوده .

فقط مشکل بزرگ اینه که من نتونستم زیرنویس فارسی سریال رو پیدا کنم

سریال به این زیبایی حیف که زیرنویس فارسی نداشته باشه

اگر کسی کمک کنه و شروع به ترجمه کنه دیگه عالی میشه
    http://s1.picofile.com/file/62736177...e_comedian.jpg

3. 18 کاربرِ زیر از jokarsanaye بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Seinfeld

سریال بسیار شاخیه و من دیدنش تو برنامه هام هست
    فقط دوست من یه اشتباه تو متنت هست.
    این سریال شبیه Friends نیست , بلکه Friends شبیه این سریاله. Friends اون اوایل کاملا به تقلیذ از این سریال محکوم میشد ( و البته هنوزم میشه ) ولی بعد چند فصل تونست گلیم خودش رو از آب بیرون بکشه
    جالبه بدونی که Friends هیچ وقت در موقع پخش این سریال نتونست توی Rating ها ازش بالاتر قرار بگیره.
    قسمت آخر Friends هم که به پر تماشاگر بودن معروفه , باز هم در مقابل قسمت آخر این سری کم آورده .
    Friends : 52.46 Million
    Seinfeld : 76.3 Million

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872

نقل قول نوشته اصلی توسط Soul River نمایش پست ها
    این سریال شبیه Friends نیست , بلکه Friends شبیه این سریاله. Friends اون اوایل کاملا به تقلیذ از این سریال محکوم میشد ( و البته هنوزم میشه ) ولی بعد چند فصل تونست گلیم خودش رو از آب بیرون بکشه
    جالبه بدونی که Friends هیچ وقت در موقع پخش این سریال نتونست توی Rating ها ازش بالاتر قرار بگیره.
    قسمت آخر Friends هم که به پر تماشاگر بودن معروفه , باز هم در مقابل قسمت آخر این سری کم آورده .
    فربد من 2 , 3 قسمت از فصل اولش رو دیدم ... قبل از این که ببینی اینجوری قضاوت نکن ! سریال قشنگیه. ولی فرندز قضیش فرق داره !

ضمنا این که می گی فرندز "محکوم به کپی برداری می شد", منبعی داره حرفت ؟

6. 12 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956

پاسخ : بحث و گفتگو در مورد سریال کمدی Seinfeld

نوژن اصلا اشتباه نکن. من خودم فن شماره ی 1 Friends ـم ولی در اینکه این سری از Friends تو همون آمریکا در دوره ی پخششون محبوب تره شک نکن.

ببین این چیزی که گفتم بیشتر در فصل های اولیه سریال حرف منتقد ها بوده . که توی همون فصل های اول این سریال خیلی نقد های مثبت و منفی گرفت و همه با هم هم عقیده نبودن. برای مثال :

"vaguely and less successfully on the hanging-out style of Seinfeld"
    Tom Feran of The Plain Dealer

یا این یکی که یه خورده مثبت تره :

"the new Seinfeld wannabe, but it will never be as funny as Seinfeld."
    Ann Hodges of the Houston Chronicle

ولی بعد از همون یکی دو فصل اول نویسنده ها راه خودشون رو از این سری جدا کردن که منجر شد که منتقد ها از این سری تعریف بکنن و اونو از seinfeld هم خنده دارتر بدونن.
    جالبه که بدونی اولین اپیزود های Friends از متن هایی ساخته شده که برای seinfeld نوشته شده بوده ولی هیچ وقت تولید نشده بودن.

In the weeks after NBC's pick up of Friends, Crane, Kauffman and Bright reviewed sent-in scripts that writers had originally prepared for other series, mainly unproduced Seinfeld episodes.

دلیل موفقیت Friends هم از نظر اکثر کارشناس ها رابطه ی بین شخصیت هاست. چیزی که کمتر در seinfeld ازش خبری هست ( و اگه توجه کنی چیزی که بیشتر از فصل 2 و 3 به بعد روش مانور داده شد.)
    خودم خیلی دوست دارم این سری رو تابستون بشینم ببینم.

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872

ایول !! اطلاعات جالبی بود فربد . مرسی.

9. 13 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

یعنی این قدر خوبه؟ ولی زیاده و قدیمی، زیاد هم شناخته شده نیست، البته تو ایران!!

من این کمدین های استند اپ رو خیلی دوست دارم، یه سری کلیپ از جیم کردی دیدم، خیلی خنده دار بود،

زیرنویس اصلا نداره؟

11. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everyday is a holyday!
    سپاس
    3,538
    از این کاربر 7,311 بار در 1,129 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Soul River نمایش پست ها
    ببین این رتینگ ها رو باید با شرایط بسنجی هر سال برنامه ها و شبکه ها تو آمریکا بیشتر میشه
    و Seinfield سال 98 تموم شد ولی فرندز سال 2004 . میدونی تو دهه 2000 چقدر برنامه ها بیشتر شده
    یه دلیل دیگه مثلا یه سریال قبلا بوده به اسم mash که خیلی بیشتر از این seinfield بیننده داشته که اون دلیلش فقط کم بودن شبکه بود
    یه چیزه دیگه در مورد Seinfield اینکه این برنامه بیشتر خانوادگی بوده و موضوعاتش در مورد رابطه نبود پس خانواده ها راحتتر میدیدند ولی فرندز بیشتر در مورد رابطه بود.
    Can’t even remember to forget you

13. 19 کاربرِ زیر از slimshady بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956

نقل قول نوشته اصلی توسط slimshady نمایش پست ها
    ببین این رتینگ ها رو باید با شرایط بسنجی هر سال برنامه ها و شبکه ها تو آمریکا بیشتر میشه
    و Seinfield سال 98 تموم شد ولی فرندز سال 2004 . میدونی تو دهه 2000 چقدر برنامه ها بیشتر شده
    یه دلیل دیگه مثلا یه سریال قبلا بوده به اسم mash که خیلی بیشتر از این seinfield بیننده داشته که اون دلیلش فقط کم بودن شبکه بود
    یه چیزه دیگه در مورد Seinfield اینکه این برنامه بیشتر خانوادگی بوده و موضوعاتش در مورد رابطه نبود پس خانواده ها راحتتر میدیدند ولی فرندز بیشتر در مورد رابطه بود.
    ریتینگ ها رو که گفتم , وقتی که هردو پخش میشدن مد نظرم بود. یعنی 94-98 .
    ببین بحث M*A*S*H کلا با اینا فرق میکنه. اون قسمت آخرش تو سال 1983 پخش شده که 105.94 میلیون هم بیننده داشته ( رکورددار تعداد بیننده در قسمت آخر یک سریال ) ولی این دوتا قسمت های آخراشون 6 سال با هم اختلاف داشته.
    حرف آخرت درسته. معمولا کمدی های خانوادگی خیلی بیننده ی بیشتری دارن.
    میگم ولی اگه بخوایم بی طرفانه نگاه کنیم , این سریال توی تعداد بیننده و ریتینگ ( بازم میگم , ریتینگ موقع پخش همزمان ) بهتر از Friends عمل کرده و جالبه که بدونین خیلی هم طرفدارای شش دنگی داه!
    یه سر به فروماشون زدم , جالبیش این بود که چه قدر با Friends لج بودن و بهش فحش داده بودن!
    همشون گفته بودن که Friends متقلده و ...
    نکته ی باحال دیگه اینه که هردوشون از یه شبکه ( NBC ) پخش میشدن.
    ( حتی توی اون Extra های Friends که نوژن گذاشته بود , یه تیکه هست که میان تبلیغ بکنن برای تعییر ساعت پخش سریال و همشون توی لباس زیرن , مانیکا میگه بیخیال بابا مردم مارو دوست دارن , بعدش چندلر میگه ساعت پخشمون افتاده بین ER و Seinfeld !
    مانیکا فوری میگه بیا این پیرهنمو در بیار! )

سپاس
    717
    از این کاربر 736 بار در 125 پست سپاس گزاری شده

بالاخره زیرنویس فارسیش وجود نداره یا من پیدا نمیکنم!!!؟

16. 2 کاربرِ زیر از jokarsanaye بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 24 12311 ... آخرینآخرین