برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
مطلبي که مشاهده مي کنيد
در سطل زباله ي انجمن مي باشد
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 26
    مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765
    از این کاربر 4,897 بار در 1,046 پست سپاس گزاری شده

new7 موانع , راه کارها , تهدیدها و فرصت ها !!

در این تاپیک سعی میکنیم کنار ِ هم برای پیشرفت هرچه بیشتر فروم ِ محبوبمون تلاش کنیم .
    این تلاش از طرف ِ کاربران معمولی مثل ِ من به صورت تئوری و همفکری و از طرف ِ تیم مدیریت به صورت عملی میتونه باشه .
    قبل از اینکه این تاپیک رو ایجاد کنم چند مورد که به ذهنم میرسید رو یادداشت کردم و سعی خواهم کرد که هر موضوع رو در نوت ِ جداگانه ای با دلیل و منطق بنویسم .
    باشد که دوستان هم همکاری کنن و روز به روز تی وی ورلد رو در رده های بالاتر محبوبیت ببینیم .

اون چیزی که به ذهن میرسه اینه که دوران ِ اوج شکوفایی فروم ها با ظهور ِ سوشیال نتورک ها کم کم داره افول میکنه و تو این شرایط یک فروم باید خیلی تلاش کنه تا بتونه در جذب کاربر ِ فعال با جوامعی مثل ِ گوگل پلاس , توئیتر و اف بی و حتی نمونه های ایرانی مقابله کنه .
    یکی از مواردی که به نظر ِ من نقطه ضعف ِ فروم ها در مقابل جوامع مجازی حساب میشه " تاپیک - محور " بودنشه .
    هیچ کس تو سایتی مثل ِ پلاس دنبال ِ یه موضوع نمیگرده بلکه دنبال ِ فرد میگردن .
    جوامع مجازی از اونجایی که " کاربر - محور " هستن , در جذب و ایجاد رابطه دوستی بیشتر موفق هستن .
    عواملی دیگه ای هم تاثیر دارن مثلا از جنبه ساپورت ِ اقتصادی هم فروم ها به دلیل ِ اینکه بیشتر شخصی و علاقه ای هستن نمی تونن با رقبا وارد مبارزات جدی بشن .

در این شرایط ؛ یک سری راه کارها به ذهن ِ من رسیده و مطمئنا اگر دوستان هم نظراتشون رو با دلایل روشن بذارن میتونیم بیشتر نتیجه بگیریم .

ادامه دارد...

عقاید ِ یک گرگ

2. 7 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    605
    از این کاربر 1,721 بار در 350 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : موانع , راه*کارها , تهدیدها و فرصت ها !!

من زیاد اطلاعی ندارم ولی بحث کاربر محور بودن توی همچین سایت هایی رو بیشتر توی بخش زیرنویس میبینم اینکه بعضی ها اینقدر زیرنویسشون عالیه که اکثر کاربرای سایتای دیگه سعی میکنن اون زیرنویس رو دانلود کنن ولی اگه چیزی به ذهنم برسه حتما میگم. البته این برداشت منه و شاید من اطلاعاتم کمه.

4. 6 کاربرِ زیر از Moon Light بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765

نقل قول نوشته اصلی توسط Moon Light نمایش پست ها
    من زیاد اطلاعی ندارم ولی بحث کاربر محور بودن توی همچین سایت هایی رو بیشتر توی بخش زیرنویس میبینم اینکه بعضی ها اینقدر زیرنویسشون عالیه که اکثر کاربرای سایتای دیگه سعی میکنن اون زیرنویس رو دانلود کنن ولی اگه چیزی به ذهنم برسه حتما میگم. البته این برداشت منه و شاید من اطلاعاتم کمه.
    منظورم از کاربر محور بودن اینه که تو جوامع مجازی به اصطلاح خواندن مطالب بر اساس ِ تاپیک نیست براساس ِ کاربره .
    شما از یک کاربر ِ خاص که مثلن دوست ِ شماست استقبال میکنین و نوشته های اون فرد خاص رو میخونین .

عقاید ِ یک گرگ

6. 3 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,871
    از این کاربر 44,365 بار در 5,625 پست سپاس گزاری شده

رحمان جان فکر می کنم تفاوت انجمن با شبکه های اجتماعی تو همین باشه . من خودم این سبک انجمنی رو خیلی بیشتر دوست دارم . هر روز که از خواب پا می شم اول هر چی پست جدید اومده باشه + پیغام های خصوصی + پیغام بازدید کننده رو می خونم و جواب میدم بعد روزم رو شروع می کنم . ولی شاید باورت نشه سال به 12 ماه سر به facebook نمی زنم . و فکر کنم سبک انجمنی طرفدارهای خودش رو حالاحالا ها داشته باشه .

باز هم ممنون که به فکر انجمن هستی.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

8. 9 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765

پاسخ : موانع , راه کارها , تهدیدها و فرصت ها !!

تولید محتوا

یکی دیگه از مواردی که به نظر ِ من میتونه به پیشرفت ِ فروم کمک کنه تولید ِ محتواست ( غیر از دانلود ) . منظورم از این مورد استفاده از پتانسیل موتورهای جستجو برای افزایش ِ بازدیده .
    به صورت ِ رندوم چند مورد از تاپیک های دانلودی فروم رو گوگل کردم و خوشبختانه در اکثر ِ موارد فروم ِ تی وی ورلد جزو موارد اول بود . حالا اگر بتونیم در موارد ِ غیر از سریال هم تا این حد در گوگل و سایر موتورهای جستجو پیشرفت کنیم مطمئنا نتیجه بخش خواهد بود .

موضوعاتی مثل ادبیات , موسیقی , هنر , اینترنت , ورزش , اخبار , سرگرمی و ...
    قبول دارم که اینجا فروم تخصصی سریاله ولی این موارد به عنوان جایگزین ِ موضوع ِ اصلی بکار نمیرن . فقط عواملی هستند که دست به دست ِ هم میدن تا بیشترین جذب و چسبندگی رو برای فروم داشته باشن .

عقاید ِ یک گرگ

10. 3 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765

چسبندگی

این اصطلاح رو در فروم قدیمیمون بکار میبردیم برای مواردی که باعث میشن کاربر ِ موقت به کاربر ِ ثابت تبدیل بشه .
    بطور مثال من برای اولین بار از طریق گوگل ِ یه زیرنویس ِ خاص وارد فروم میشم . در این حالت من عضو میشم , فایل مورد نظرم رو دریافت میکنم و میرم تااا زمانی که باز برای دانلود بیام .
    اما بعضی عوامل هستن که میتونن منو جذب کنن و من رو از یه استفاده کننده ی محض به تولید کننده برای فروم تبدیل کنن .

1. جذابیت ِ بصری فروم ( عشق در نگاه اول !! ) : خوشبختانه تی وی ورلد در این زمینه مشکلی نداره . منظورم اینه یک سری تغییرات کوچک ایجاد بشه تا ظاهر ِ فروم از تم ِ کلی فروم ها متقاوت تر بشه .
    2. صمیمیت : صمیمیت ِ بین اعضا باعث میشه کاربر ِ تازه وارد احساس ِ غریبگی نکنه . مثلن شما به عنوان یک کاربر تازه وارد به یکی از فروم های بزرگ سر بزنید و سعی کنید با کاربران رنگی کانکت بشین ... من که یه بار کم مونده گریه کنم بس که احساس ِ غریبگی میکردم !
    3. هماهنگی بین گروه ها
    4. برآورده کردن همه نیاز ها در زمینه تخصصی
    5. احترام به کاربران تازه وارد
    6. پاسخگو بودن تیم مدیریت
    7. جوایز خاص : این مورد رو بعدا اگه مایل بودین کاملتر تو یه پست مینویسم
    8. ...

عقاید ِ یک گرگ

12. 6 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765

افزایش اعضای تیم مدیریت

اگر تعداد اعضای تیم مدیریت اضافه بشه ( مدیر دارای دسترسی کامل ) پشتیبانی و رسیدگی به کارهای فروم سرعت بیشتری میگیره .
    وقتی تعداد ِ افرادی که تعهد دارن که روی فروم وقت بذارن بیشتر بشه و وظایفشون هم مشخص باشه فروم راحت تر میتونه به اون اهدافی که مدیران براش درنظر گرفتن در زمان کمتری برسه .

* اگر فروم در مرحله سوددهی بود شاید جذب مدیر ِ حرفه ای برای مدیریت کل فروم مستلزم پرداخت حقوق و ... میشد ولی در شرایط فعلی دوستانی هستن که میتونن به فروم بدون هیچ چشم داشتی کمک کنن .

عقاید ِ یک گرگ

14. 2 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,918 بار در 922 پست سپاس گزاری شده

رحمان... جدیدا پست هایی که میزنی رو وقتی میخونم حس میکنم رفتم همایشی چیزی...
    مثلا الان تعداد مدیران کم نیست... ولی خوب هر کی مشغله ای داره برای خودش، الان نصف بچه های فعال به دلیل امتحانات، فعالیتشون رو کاهش دادن، خود من بعد از 5 بهمن که پروژه ی کوفتی برنامه نویسی رو تحویل دادم، میام مثل بابابزرگا گیر میدم بتون، نمیذارم با حال خوش فعالیت کنین

16. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,765

نقل قول نوشته اصلی توسط PS_CZ نمایش پست ها
    رحمان... جدیدا پست هایی که میزنی رو وقتی میخونم حس میکنم رفتم همایشی چیزی...
    مثلا الان تعداد مدیران کم نیست... ولی خوب هر کی مشغله ای داره برای خودش، الان نصف بچه های فعال به دلیل امتحانات، فعالیتشون رو کاهش دادن، خود من بعد از 5 بهمن که پروژه ی کوفتی برنامه نویسی رو تحویل دادم، میام مثل بابابزرگا گیر میدم بتون، نمیذارم با حال خوش فعالیت کنین
    برای خودم هم سخته اینجوری نوشتن !
    هنوز تموم نشده ! سه تا مورد دیگه هم تو دفترم نوشتم که فردا بعد ِ اینکه امتحان دادم و برگشتم ارائه میدم ! باشد که مقبول افتد

منظورم مدیر بخش نبود
    مدیر ِ کل فروم
    کسی که دسترسی به همه جا داشته باشه
    حق وتو داشته باشه
    اینجوری نشه که برای هر تصمیم گیری کوچکی منتظر نوژن باشیم .

تا فردا و برنامه ای دیگر بدرود
    با ما باشید

عقاید ِ یک گرگ

18. 4 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

گروه برنامه نویسی چیا
    سپاس
    4,096
    از این کاربر 6,138 بار در 1,404 پست سپاس گزاری شده

خب منم نظراتم رو بگم :
    1- ورود و توسعه شبکه های اجتماعی بر روی فروم ها تاثیر میذاره اما روی چه فرومهایی ؟؟؟ رو فرومهایی که مثه نیک صالحی و امثالهم به بحث و تبادل نظر در همه زمینه ها می پردازن و بخوایم از حق نگذریم بیشتر یه محل واسه آشنایی اینترنتی و بعدشم خارج از نت بود. خب مشخصا ورود یه شبکه اجتماعی که تمام نیازهای آشنایی نتی و غیر نتی رو برطرف میکنه باعث اضافی بودن فرومهایی ازون دست میشه. اما انجمنی که میاد در یک زمینه خاص مطلب میذاره مثلا یه چیزی مثه فروم گروه هک آشیانه ، یا فروم هایی مشابهی مثه خودمون که لینک دانلود میذاریم ، هیچ وقت تحت تاثیر شبکه های احتماعی قرار نمیگیرن چون نه تو فیسبوک ، نه تو توئیتر و نه تو کلوب ، شما جایی رو پیدا نمیکنی که به این وسعت در مورد دانلود یا هک مطلب بذاره.

2- در خصوص صمیمیت بچه ها هم باید بگم که اینجا تنها فرومی بوده که من بعد از یه بار عضویت ، پایه دائمیش شدم. الان هرجا بری من عضو شدم یه روزی ، ولی دیگه سر نزدم. اما اینجا به خاطر پاسخگویی سریع بچه ها و وقاری که در کلامشون بود منو واقعا جدب کرد و به قول شما چسبوند.

3- در خصوص افزایش تعداد مدیران با دسترسی کامل هم من مخالفم. اینجوری هرج و مرج میشه. یه مثال ساده بزنم : یه وبلاگ در نظر بگیر که 8 تا نویسنده داره ! هر کسی با فونت و رنگ خاص خودش مطلب میذاره و یه سری چیزا که دوست داره رعایت میکنه ! نتیجه این میشه که هر پستش ، یه شکلی میشه . آدم حس میکنه به وبلاگ کودکان اومده. اما وقتی دسترسی کامل در دست تعداد محدودی باشه ، هماهنگی بین اونها و هماهنگی بین مطالب و سیاستهای انجمن راحت تر برقرار میشه.
    گروه برنامه نویسی چیا

مجری طراحی، راه اندازی و پشتیبانی انواع وبسایت شخصی، تجاری و فروشگاهی

https://www.chiaa.ir

20. 7 کاربرِ زیر از Reza-G بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع