برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم چند هست؟

رأی دهندگان
16. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

5 31.25%
  • 5.5

1 6.25%
  • 6

3 18.75%
  • 6.5

1 6.25%
  • 7

1 6.25%
  • 7.5

2 12.50%
  • 8

1 6.25%
  • 8.5

0 0%
  • 9

1 6.25%
  • 9.5

0 0%
  • 10

1 6.25%
صفحه 7 از 7 اولیناولین ... 567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 68 از مجموع 68
    Got yourself a Gun
    سپاس
    68
    از این کاربر 637 بار در 87 پست سپاس گزاری شده

Argo | معرفی | بحث | تریلر و پوستر

فیلم سینمایی آرگو جدیدترین ساخته‌ی بن افلک، یکی از عناوین مهم امسال سینمای آمریکا است. این تریلر سیاسی که 21 مهرماه بر روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت، اهمیتی فراتر از یک فیلم هالیوودی معمولی برای ما ایرانی‌ها خواهد داشت؛
    داستان آرگو در سال‌های ابتدایی دهه هشتاد میلادی و هم‌زمان با تسخیر لانه‌ی جاسوسی روی می‌دهد.
    در شرایط سیاسی حساس فعلی میان ایران و آمریکا، هالیوود به سراغ داستانی جاسوسی رفته‌ که در دورانی پرتنش از روایط میان دو کشور اتفاق می‌افتد. "آرگو" برگرفته از یک عملیات جاسوسی واقعی C.I.A در خاک ایران است.

ادامه ی متن

Argo

Wiki
    IMDB
    Trailer & Poster
    -------------
    کارگردان:
    بن افلک

تهیه کنندگان:
    جورج کلونی
    بن افلک
    گرنت هِسلو

بازیگران:
    بن افلک
    برایان کرنستون
    جان گودمن

تاریخ پخش:
    12 اکتبر 2012

(۲۱ مهرماه)

زمانِ فیلم :
    ۱۲۰ دقیقه

Got yourself a Gun .Got yourself a Gun .Got yourself a Gun .

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Argo | معرفی | بحث | تریلر و پوستر ( نسخه BluRay720p اضافه شد)

اعتراف میکنم که بهترین نقدی بود که در این انجمن در مورد آرگو خوندم
    والله که به معنی کلمه آقا پویا از هر جهتی که فکر کنید فوق العاده این فیلم رو نقد کردن
    پویا جان با این نقد خوبت باعث شدی که اعتراف کنم که یک ماه پیش که من درباره این فیلم نوشتم و بعدش پاک شدش ویک بگو مگو بین من و شما در پخ پیش اومد
    واقعا اشتباه در موردتان فکر کرده بودم
    جا داره که از شما پویای عزیز رسما عذرخواهی کنم
    امیدوارم من رو ببخشی

واقعا از ته دلم می گویم که حق مطلب رو ادا کردی
    با تمام نوشته ات و تمام حرف هایت موافق هستم
    امیدوارم موفق باشی

3. 7 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    کم مونده بود لحظه بلند شدن هواپیما آهنگ we are champion کوئین هم پخش بشه !

یه سری پوستر برای سال قبل اسکار بود که درمورد برنده های سال های گذشته بود + پوستر فیلم + یه جمله که مثلا ما بهتون نشون دادیم که مثلا چگونه آزاده باشید(شجاع دل)
    آکادمی که مثل جشنواره کن و برلین و ونیز که فقط تعدادی از افراد میتونند کامل فیلم های برنده رو درک کنند، در کل باید یک چیزی توی فیلم باشه.(سخنرانی پادشاه= تلاش برای غلبه بر لکنت و رهبری یک ملت در شرایطی سخت و سایر فیلم ها(یا اکثر فیلم ها) دارن به یه نوعی یه درسی میدن یا یک پیامی دارند،خیلی ساده! چیزی که معمولا اگه به فردی بگی این پیام فیلم بود حتی اگه از فیلم هم خوشش نیومده باشه میگه:اِ! آره!

چنین چیزی اصلا تو آرگو نبود!یعنی به معنای واقعی ستایش آمریکا بود! من میگفتم این ایرانی ها هستن که هر غلطی میکنند زرت و زرت فیلم میسازن و به خودشون میبالند نگو هالیوود هم به گند کشیده شده در حضور فیلم هایی مثل لینکلن و زندگی پی(که شاید بهترین گزینه برای کسب اسکار بود بدلیل محتواش) و آمور عزیز و هر فیلمی دیگه (بجز جانگو هرچند 100 برابر از آرگو بهتر بود) بهترین جایزه رو میدن به بدترین

من خودم نه اصلا دینی هستم نه حزب اللهی هستم یعنی بخوام اینجوری بگم یعنی حتی باید جهت دار به نفع آرگو نگاه میکردم ولی فیلم واقعا افتضاح بود! اگه قرار ـه اسکار رو بدن به یه فیلمی که میاد الکی و بی در و پیکر آدرنالین تو خون مخاطب ترشح میکنه بدن، بفرمایید گرگ و میش، بتمن، انتقام جویان!یه وقت خجات نکشید
    سومین بتمن با اینکه خیلی سوراخ سمبه داشت حداقل یه چند تا پیام به مخاطب انتقال میداد(بهترین قسمتش هم حکومت ضعفا برا قدرتمندان بود که بین ترتیبش رو داده بود که دیدیم نتیجش چی شد)

اون همه ظلم به کوبریک ... شرافتش رو با زرق و برق بدست اورده این آکادمی

5. 12 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,483
    از این کاربر 90,511 بار در 4,559 پست سپاس گزاری شده

نقد کوتاهی درباره این فیلم و برنده شدن جایزه بهترین فیلم از آقای جمشید اکرمی استاد دانشگاه پترسن آمریکا خواندم که گفتم بد نیست اینجا بذارم:چرا آرگو اسکار گرفت آیا این امر دلایل سیاسی داشت:؟
    جمشید اکرمی:
    خيلی راحت می‌شود اين تعبير را کرد ولی من از ديد ديگری به قضيه نگاه می‌کنم. از ديد خود برگزارکنندگان اسکار که اينها چند سال است که مشکل جذب مخاطب جوان را دارند.

از نمايش تلويزيونی اسکار انتقاد می‌شود که سه ساعت و نيم طول می‌کشد و خسته‌کننده است و معمولا فيلم‌هايی در اين مراسم مطرح نمی‌شود که جوانترها به آن علاقمند باشند و به همين دليل هم معمولا به آن نگاه نمی‌کنند. امسال سعی خيلی زيادی شده بود که برنامه به شکلی برگزار شود که برای جوانترها جالب باشد. در نتيجه برگزارکنندگان امسال هم دو تهيه‌کننده جديد بودند و کسانی که قبلا کار کرده بودند نبودند.

اينها فکر کرده بودند که يک چنين سورپرايزی در پايان برنامه می‌تواند برنامه‌شان را جنجالی‌تر و جالب‌تر کند و حسشان هم درست بود و خود برگزارکنندگان هم اين را گفتند که ما فکر کرديم خيلی خوب می‌شود که با میشل اوباما تماس بگيريم و وقتی ايشان هم موافقت کرده است، اين بخش از برنامه هم برگزار شده است.

من مطمئنم که خانم اوباما و حتی خود آقای (باراک) اوباما هم ترجيح می‌دادند که فيلم لينکلن جايزه بگيرد. چون می‌دانيد که در آن صورت برگزيده شدن فيلم لينکلن معنای ديگری پيدا می‌کرد.

من فکر می‌کنم خيلی‌ها و از جمله برگزار کنندگان اسکار آرزو می‌کردند فيلم لينکلن اين جايزه را دريافت کند ولی بايد اين را در نظر بگيريم که در آمريکا در مورد اين قبيل چيزها تقلبی وجود ندارد.

ولی يک اتفاق کم‌سابقه ديگر که رخ داد اين بود که فيلمی که سازنده‌اش اساسا نامزد دريافت بهترين کارگردانی نشده بود، جايزه بهترين کارگردانی فيلم را دريافت کرد در اسکار امسال. آيا آرگو بر اساس ارزش‌های هنری و سينمايی واقعا بهترين فيلم سال بود؟

من فکر می‌کنم يکی از بدترين انتخاب‌هايی بوده است که در طول تاريخ اسکار شده است. من می‌خواهم با تاکيد بگويم که شايد اين بزرگترين غفلت و اشتباهی که در تاريخ اسکار شده است که يک فيلمی مثل آرگو که ابدا فيلم خوبی نيست و ضعف‌های زيادی دارد بيايد و جايزه بهترين فيلم سال را بگيرد و آنهم در سالی که قحطی فيلم خوب نبوده است.

۹ فيلم در رده شرکت داشتند که آن هشت فیلم دیگر بقيه به راحتی از آرگو بهتر بودند. ديدن نقطه ضعف‌های آرگو هم کار سختی نيست. اين فيلمی است که نه سناريوی محکمی دارد و نه کارگردانی درست و حسابی دارد و فيلمی است که سوء استفاده می‌کند از يک اتفاق واقعی و آن را تبديل می‌کند به يک فيلم تو خالی جيمز باندی.

يعنی می‌آيد تمام آن عناصری را که می‌توانستند در اين فيلم وجود داشته باشند و به تحليل يک مسئله تاريخی کمک کنند را کنار می‌گذارد و آن عناصر اکشن و حادثه‌ای را بزرگ می‌کند تا يک فيلم پر تنش پر پر هيجان ساخته شود.

در آن مورد هم اتفاقا زياد موفق نيست چون از کليشه‌های تکراری و نخ‌نما استفاده می‌کند از جمله آن صحنه تعقيب آخر فيلم.

با اين توضيحات چرا به نظرتان اعضای آکادمی اسکار به آرگو به عنوان بهترين فيلم سال رای دادند؟

من فکر می‌کنم اين فيلمی است که يک کارت پستالی برای خود اسکار و برای اعضای آکادمی بوده است. چون يک مورد نادری است که می‌بينيم خود هاليود در يک فيلم نقش بازی می‌کند. يعنی چند تهيه‌کننده هاليوودی جمع می‌شوند به بهانه ساختن يک فيلم جعلی باعث فراری دادن چند تن از هموطنانشان از يک کشور ديگر می‌شوند.

تصور می کنم اين شيرين کاری هاليوود برای خودشان خيلی جالب بوده و خواسته اند اين را تا جايی که می‌توانند بزرگ کنند و متاسفانه تا آنجا پيش رفته‌اند که بيايند و جايزه بهترين فيلم سال اين آکادمی را هم به آن بدهند.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

7. 12 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm necessary evil
    سپاس
    240
    از این کاربر 854 بار در 120 پست سپاس گزاری شده

بالاخره وقت شد تا این فیلم رو هم ببینم.
    نمیدونم از کجا شروع کنم.سوتی های فیلم رو که بچه ها گفتن.
    اول فیلم که تاریخ انقلاب رو به صورت کمیک نشان میده داره میگه که "داستان" تاریخ ایران را منه هالیوود هرجور دلم بخواد و به نفعم باشه مینویسم، این فقط یه داستانه.
    به نظر من فیلم اصلا توهین های رایج ایران ستیز نداره، اونا داستان ما رو از دید خودشون و طبعا به نفع خودشون روایت میکنن، اونا کار اصلی خودشونو رو انجام میدن، اونا "رسانه" هستن، اونا هیچ وقت مستقیم به تو دروغ نمیگن، اونا 10 تا حرف راست میزن یدونه دروغ، که اون دروغ چنان ماهرانه مهندسی شده که خودت نمیفهمی روت تاثیر گذاشته، کاری که پایه و اساس بیBسی هست، یه جا خونده بودم که تو لازم نیست دروغ بگی، فقط حقیقت رو "کامل" نگو، دقیقا کاری که توی Argo میشه، اونا حقیقت (تسخیر لانه جاسوسی) رو میگن ولی کامل نه (نمیگن چرا).
    تنها توهین آشکار فیلم به من ایرانی پناهنده شدن سحر بود، ینی اوضا ایران انقدر اسفناک بود که حاضر میشه به عراق بعثی پناهنده بشه؟!!
    یه موردی که هیچ کدوم از بچه ها اشاره نکردن این بود که آمریکا برای "هویت ملی" خودش خرج میکنه، برای اینکه بگه آمریکا همچنان پابرجاست و از سرمایه های خودش برای این کار مایه میذاره، توی گلدن گلاب یه عامل CIA میاد جایزه میده، توی اسکارم که بانوی اول امریکا،حاضره حیثیت اسکار رو خدشه دار کنه ولی مردم ببینن داستانشو، اینا به هویت ملیشون به شدت پایبندن، بر عکس ما، ما چه فیلمی واسه ایرباس ساختیم که جهانی بشه، ما چه فیلمی واسه 8 سال جنگ ساختیم، ما چه فیلمی واسه طبس ساختیم که استانداردای جهانی داشته باشه؟ ( اگه ساخته بودیم الان جرات نمیکردن خیلی راحت این داستان رو سانسور کنن که مخاطب غربی اصن ندونه امریکای متمدن و حامی حقوق بشر همچین کاری کرده واسه آزادی گروگانا)
    اینا از شکست خودشون هم چهره پیروزمندانه منتشر میکن...

9. 10 کاربرِ زیر از EMINENT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

They're only as good as the world allows them to be
    سپاس
    1,860
    از این کاربر 1,592 بار در 278 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser63 نمایش پست ها
    نقد کوتاهی درباره این فیلم و برنده شدن جایزه بهترین فیلم از آقای جمشید اکرمی استاد دانشگاه پترسن آمریکا خواندم که گفتم بد نیست اینجا بذارم:چرا آرگو اسکار گرفت آیا این امر دلایل سیاسی داشت:؟
    جمشید اکرمی:
    خيلی راحت می‌شود اين تعبير را کرد ولی من از ديد ديگری به قضيه نگاه می‌کنم. از ديد خود برگزارکنندگان اسکار که اينها چند سال است که مشکل جذب مخاطب جوان را دارند.

از نمايش تلويزيونی اسکار انتقاد می‌شود که سه ساعت و نيم طول می‌کشد و خسته‌کننده است و معمولا فيلم‌هايی در اين مراسم مطرح نمی‌شود که جوانترها به آن علاقمند باشند و به همين دليل هم معمولا به آن نگاه نمی‌کنند. امسال سعی خيلی زيادی شده بود که برنامه به شکلی برگزار شود که برای جوانترها جالب باشد. در نتيجه برگزارکنندگان امسال هم دو تهيه‌کننده جديد بودند و کسانی که قبلا کار کرده بودند نبودند.

اينها فکر کرده بودند که يک چنين سورپرايزی در پايان برنامه می‌تواند برنامه‌شان را جنجالی‌تر و جالب‌تر کند و حسشان هم درست بود و خود برگزارکنندگان هم اين را گفتند که ما فکر کرديم خيلی خوب می‌شود که با میشل اوباما تماس بگيريم و وقتی ايشان هم موافقت کرده است، اين بخش از برنامه هم برگزار شده است.

من مطمئنم که خانم اوباما و حتی خود آقای (باراک) اوباما هم ترجيح می‌دادند که فيلم لينکلن جايزه بگيرد. چون می‌دانيد که در آن صورت برگزيده شدن فيلم لينکلن معنای ديگری پيدا می‌کرد.

من فکر می‌کنم خيلی‌ها و از جمله برگزار کنندگان اسکار آرزو می‌کردند فيلم لينکلن اين جايزه را دريافت کند ولی بايد اين را در نظر بگيريم که در آمريکا در مورد اين قبيل چيزها تقلبی وجود ندارد.

ولی يک اتفاق کم‌سابقه ديگر که رخ داد اين بود که فيلمی که سازنده‌اش اساسا نامزد دريافت بهترين کارگردانی نشده بود، جايزه بهترين کارگردانی فيلم را دريافت کرد در اسکار امسال. آيا آرگو بر اساس ارزش‌های هنری و سينمايی واقعا بهترين فيلم سال بود؟

من فکر می‌کنم يکی از بدترين انتخاب‌هايی بوده است که در طول تاريخ اسکار شده است. من می‌خواهم با تاکيد بگويم که شايد اين بزرگترين غفلت و اشتباهی که در تاريخ اسکار شده است که يک فيلمی مثل آرگو که ابدا فيلم خوبی نيست و ضعف‌های زيادی دارد بيايد و جايزه بهترين فيلم سال را بگيرد و آنهم در سالی که قحطی فيلم خوب نبوده است.

۹ فيلم در رده شرکت داشتند که آن هشت فیلم دیگر بقيه به راحتی از آرگو بهتر بودند. ديدن نقطه ضعف‌های آرگو هم کار سختی نيست. اين فيلمی است که نه سناريوی محکمی دارد و نه کارگردانی درست و حسابی دارد و فيلمی است که سوء استفاده می‌کند از يک اتفاق واقعی و آن را تبديل می‌کند به يک فيلم تو خالی جيمز باندی.

يعنی می‌آيد تمام آن عناصری را که می‌توانستند در اين فيلم وجود داشته باشند و به تحليل يک مسئله تاريخی کمک کنند را کنار می‌گذارد و آن عناصر اکشن و حادثه‌ای را بزرگ می‌کند تا يک فيلم پر تنش پر پر هيجان ساخته شود.

در آن مورد هم اتفاقا زياد موفق نيست چون از کليشه‌های تکراری و نخ‌نما استفاده می‌کند از جمله آن صحنه تعقيب آخر فيلم.

با اين توضيحات چرا به نظرتان اعضای آکادمی اسکار به آرگو به عنوان بهترين فيلم سال رای دادند؟

من فکر می‌کنم اين فيلمی است که يک کارت پستالی برای خود اسکار و برای اعضای آکادمی بوده است. چون يک مورد نادری است که می‌بينيم خود هاليود در يک فيلم نقش بازی می‌کند. يعنی چند تهيه‌کننده هاليوودی جمع می‌شوند به بهانه ساختن يک فيلم جعلی باعث فراری دادن چند تن از هموطنانشان از يک کشور ديگر می‌شوند.

تصور می کنم اين شيرين کاری هاليوود برای خودشان خيلی جالب بوده و خواسته اند اين را تا جايی که می‌توانند بزرگ کنند و متاسفانه تا آنجا پيش رفته‌اند که بيايند و جايزه بهترين فيلم سال اين آکادمی را هم به آن بدهند.
    خب بعنی دلیل موفقیتش تو سایر جشنواره ها هم پیش مقدمه ای بر برنده شدنش تو اسکار بودـه؟ خب آکادمی خسته کننده بود همه باید بسیج بشن؟ حرف های ایشون بجز این موردی که اشاره کردم منطقی از آب در میاد.یا من متن رو درست نخوندم؟(البته به نظر من بیشتر جو میهن پرستانه بود نه سیاسی که باعث موفقیت این فیلم شد)

11. 2 کاربرِ زیر از [JOKER] بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm necessary evil
    سپاس
    240
    از این کاربر 854 بار در 120 پست سپاس گزاری شده

دوستان نسخه extended cut هم ریلیز شده، 10 دقیقه بیشتر از نسخه اصلی هست، کسی میتونه اون ده دقیقه رو جدا آپ کنه؟ممنون میشم

13. 2 کاربرِ زیر از EMINENT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,504
    از این کاربر 512 بار در 85 پست سپاس گزاری شده

برای نسخه extended cut زینویسی نیومده؟اون ده دقیقه رو چیکار کنیم مااا ؟؟!؟!؟!؟!
    کسی این 10مین رو ترجمه نمیکنه؟
    اگه اومد لطفا سریع زیرنویسش رو بذارین که واسه بار دوم این نسخه رو ببینیم...

سپاس
    227
    از این کاربر 424 بار در 112 پست سپاس گزاری شده

ممنون میشم اون ده دقیقه اضافه شده نسخه extended cut هم قرار بدین ...

صفحه 7 از 7 اولیناولین ... 567