برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 10 از 14 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 138
    I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

The Dark Knight Rises | بازگشتِ شوالیه ی تاریکی [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

کارگردان :

Christopher Nolan

فیلمنامه :

Christopher Nolan
    Jonathan Nolan

بازیگران :

Christian Bale
    Michael Caine
    Gary Oldman
    Anne Hathaway
    Tom Hardy
    Marion Cotillard
    Joseph Gordon-Levitt
    Morgan Freeman

موسیقی :
    Hans Zimmer

The Dark Knight Rises 2012

IMDB
    Wiki
    Poster & Trailers

بودجه ی فیلم :

۲۵۰ میلیون دلار

تاریخ اکران :
    July 20, 2012
    (سی تیرماه)

زمانِ فیلم :

۱۶۴دقیقه و ۲۷ ثانیه

رده بندی سنی :
    PG-13

The Dark Knight Rises سومین و آخرین فیلم از سه گانه ی تاریکِ کریستوفر نولان(یکی از موفق ترین کارگردان های این دهه) از بتمن هست. سه گانه ای که به عقیده ی خیلی ها ژانر Superhero Movies رو برای همیشه تغییر داد (بسیاری فیلم The Dark Knight رو حتی بالاتر از فیلم Spider Man 2 قرار میدن و بهش لقب بهترین فیلم Superhero تاریخ رو میدن.) .
    فیلمی که بعد از فیلم های Batman Begins و The Dark Knight تولید میشه , و طبق گفته ی خودِ نولان آخرین فیلمِ بتمن کارگردانش هم هست. نولان چندین دفعه اعلام کرده بود که برای ساختن فیلم تردید داشته , ولی بالاخره بعد از نوشتن داستان با برادرش Jonathan و همچنین David S. Goyer تصمیم به بازگشت و ساختنِ سومین فیلم گرفته. داستانی که به قول خودش پایانی راضی کننده رو برای سری فیلم های بتمن در پی داره.
    داستان این فیلم که بودجه ای بالغ بر 250 میلیون صرف ساختنش میشه, 8 سال پس از اتفاقات فیلم قبلی دنبال میشه و ضد قهرمان هایی از جمله Selina Kyle ، CatWoman و Bane رو از کمیک بوک های بتمن معرفی میکنه. فیلم از چند تا از کمیک بوک های بتمن هم الهام گرفته, من جمله Knightfall (در سال 1993) که در اون به کاراکتر Bane پرداخته شده و The Dark Knight Returns (در سال 1986) که در این کمیک بتمن بعد از غیبتی 10 ساله دوباره به گاتام برمیگرده و No Man's Land (در سال 1999) که در اون گاتام توسط خلافکار ها در حال کنترله.
    داســتــانِ فــيــلـــم :
    بعد از مرگ Harvey Dent بتمن برای جلوگیری از خدشه دار شدن شهرت Harvey تمام جرم های اون رو بر عهده میگیره و به همین دلیل هم توسط اداره ی پلیس گاتام تحت تعقیب قرار میگیره. 8 سال بعد از وقایعِ فیلمِ The Dark Knight، بتمن به گاتام برمیگرده تا با Selina Kyle مرموز و Bane خلافکار رودررو بشه و از نقشه های اون ها که هدفشون نابودی شهره جلوگیری کنه.

( اطلاعات زیادی از داستان در دسترس نیست , چون معمولا نولان داستان فیلم هاش رو خیلی مخفی نگه میداره )

بــازيــگــران :

Christian Bale در نقش Bruce Wayne / Batman :
    یک میلیاردر که زندگیش رو وقف دفاع از گاتام در مقابل خلافکاران کرده. نولان همچنین با توجه به فاصله ی 8 ساله ی بین The Dark Knight و The Dark Knight Rises بیان کرده که " اون یک Bruce Wayne پیرتره و در شرایط خیلی عالی ای هم قرار نداه. " خود Bale هم بیان کرده که این فیلم خیلی روی شخصیت دو گانه ی Bruce Wayne تاکید داره و اون باید سعی کنه درست زندگی کردن رو دوباره یاد بگیره . "

Anne Hathaway در نقش Selina Kyle :
    در این فیلم Selina Kyle همکار Bane هست. Hathaway نقشش رو خیلی فیزیکی دونسته , مخصوصا بازی در لباس مخصوص چرمیه شخصیتش رو . اون برای بازی در این نقش 5 روز در هفته رو به تمرین اختصاص داده. " من همیشه فکر میکردم که هرچی لاغرتر باشی بهتره , اما برای این نقش من باید قوی هم باشم " اون در رابطه با لباسش هم گفته " این عکس هایی که به بیرون درز کرده خیلی نا امید کننده ان و چون که هنوز ادیت و ... نشدن همه ازش ناامید شدن " ( این حرف به دلیل کمپین های گسترده ی اینترنتی برای تغییر لباسش در فیلم بود )
    " اونا به من کلی تمرینات نظامی دادن تا توی فیلم بتونم به خوبی حرکات رزمی رو اجرا کنم.
    .

Tom Hardy در نقش Bane :
    برای بازی در این نقش Tom Hardy به وزنش 14 کیلوگرم اضافه کرده و خودش رو به 90 کیلوگرم رسونده. طبق گفته های Lindy Hemming ( طراح لباس فیلم ) " این شخصیت از ماسکش برای تنفس یک گاز بی حس کننده استفاده میکنه تا درد زخمی که داره رو کم بکنه " نولان دلیل انتخاب این شخصیت رو اینجوری بیان کرده " او بتمن رو هم از نظر ذهنی و هم از نظر بدنی مورد آزمایش قرار میده "
    هاردی سبک مبارزه ی Bane رو اینجوری توصیف میکنه : " ... وحشیانه , وحشیانه. اون یک آدم بسیار هیکلی و همچنین روانیه. سبکش استفاده از ضربات سنگینه و توی مبارزه هاش هر چیزی رو میتونین مشاهده کنین , از شکستگی های کوچیک استخوان , شکستن دنده ها و شکستن گردن تا خورد کردن جمجمه و ... "
    نولان همچینین اضافه میکنه که " برای من Bane چیزیه که ما تا بحال در فیلم نداشتیم , Joker فردی بود که بدنبال خرابی و بی نظمی بود , ولی Bane چیزی متفاوته . اون یه خلافکار قدرتمنده و یه جورایی عین یه هیولای کلاسیک میمونه , البته با یه مغز فوق العاده. "
    " Tom بسیار عالی بازی میکنه و کسیه که میتونه تمام حالات یه شخصیت رو به خوبی اجرا کنه "
    Emma Thomas تهیه کننده ی فیلم ( اون همچنین همسر نولان هم هست ) هم گفته " Bane برای بتمن بعد از Joker , که بیشتر کارهاش به بی نظمی و بازی با افراد ربط داشت , حریف بسیار خوبیه. به خاطر اینکه برخلاف Joker اون با نقشه کار میکنه. "
    نکته ی دیگه ای که باید بدونین اینه که در کمیک بوک ها هم تنها کسی که توان رویارویی فیزیکی با بتمن رو داره Bane ـه و همچنین تنها کسیه که تونسته تا بحال بتمن رو شکست بده.

مــوســيــقــي :
    هانس زیمر در اکتبر 2012 اعلام کرد که خودش آهنگ این فیلم رو مینویسه. البته از James Newton Howard ( آهنگ ساز دو فیلم قبلی ) هم دعوت به عمل اومد تا در کنار هانس زیمر کار بکنه , ولی او اعلام کرد که نمیخواد در رابطه ی کاری ایجاد شده بین نولان و زیمر که در فیلم Inception به وجود آمده دخالت کنه و خودش رو از مجموعه جدا کرد. هانس زیمر یکی از نوابغ دنیای آهنگ سازیه و تا به حال چهار Grammy Awards, دو Golden Globes, یک Classical BRIT Award, و یک Academy Award رو کسب کرده. اون برای آهنگ سازی فیلم های Lion King , Gladiator , The Last Samurai , The Dark Knight , Inception شناخته میشه.
    در دنیای بازی ها هم اون دو اثر Call of Duty : Modern Warfare 2 و Crysis 2 رو در کارنامه داره که هر دو آثاری تحسین شده هستند.

وســائــل نــقــلــيــه :
    تا اینجا در این سری با Batmobile و Batcycle بتمن آشنا شدیم. البته این دو وسیله در این سری برخلاف کمیک بوک ها به ترتیب با اسم های Tumbler و Batpod شناخته میشن.
    تا اینجا تایید شده که بتمن در این قسمت از Tumbler ای جدید استفاده میکنه ( در فیلم قبل Tumbler ـش رو به Batpod تبدیل کرد ) البته از پوستر ها و فیلم برداری ها هم به این نتیجه رسیدیم که Catwoman هم یک Batpod در اختیار داره و در فیلم ازش استفاده میکنه. نکته ی خیلی جالب اینجاست که در فیلم برداری ها سه تا Tumbler قهوه ای رنگ ( رنگ اصلی این وسیله ) دیده شده که توسط افراد Bane برای درگیری با بتمن استفاده میشده.

وسیله ی دیگه ای که استفاده ازش در فیلم تایید شده Batwing معروف هست. وسیله ای که بتمن باهاش پرواز میکنه. البته در این فیلم و تا اینجای کار ازش فقط به عنوان The Bat یاد شده.
    با حضور Batwing تمام وسایل نقلیه ی بتمن که در کمیک ها وجود داره به فیلم اضافه شده.

نولان تا اینجای کار تایید کرده که این مطمئنا آخرین فیلم بتمنی خواهد بود که میسازه و قصد ادامه ی این سه گانه رو به هیچ وجه نداره. اون همچنین اعلام کرده که Joker در این فیلم حضور نخواهد داشت و این شایعه که در این فیلم قراره از قسمت های پخش نشده ی فیلم قبلی با بازی هیث لجر مرحوم استفاده بشه رو تکذیب کرده.

کریستین بِیل هم رسما اعلام کرده که این آخرین فیلم بتمنیه که بازی میکنه و از اون به عنوان " خداحافظی از یه دوست قدیمی " یاد کرده.
    یه نکته ی جالب هم این بود که بِیل قبل از شروع فیلم گفته بود که "اگر Robin در این فیلم حضور داشته باشه من بازی نخواهم کرد "
    ( رابین دستیار بتمن در کمیک بوک ها هست )

البته نولان هم اعلام کرده بود که Robin قرار نیست در فیلم حضور داشته باشه , چون " حضورش باعث زیادی خوشجال شدن فیلم میشه "
    این در حالیه که هواداران حدس میزنن Joseph Gordon-Levitt( که نقش یک پلیس رو در فیلم داره ) یه جورایی تداعی کننده ی Robin باشه. البته این حدس نه تأیید و نه تکذیب شده.

در مورد پایان فیلم هم حدس های زیادی زده میشه که یکی از اونها کشته شدنِ بتمن هست. با وجود کارگردانی مثل نولان همچین اتفاقی ممکنه , چون که استاد عاشق پایان های تاریکه .

TvWorld.IR

.

My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio...

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Dark Knight Rises | بازگشتِ شوالیه ی تاریکی [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    خب بلاخره بعد از مدت ها انتظار بتمن رو دیدم، خوب بود ازش راضی ام، فقط اصلا با اخرش حال نکردم، حالا توضیح میدم.
    در ضمن اگه فیلم رو ندیدید اینجا رو نخوندید تا براتون اسپویل نشه

اول اینکه بازی ها خیلی خوب بود، مخصوصا الفرد و بین، مایکل کین که مثل همیشه عالی بود، تام هاردی هم که واقعا ستاره ی این روزهای هالیوود شده،
    با کارنامه ای پر از نقش های متفاوت و قوی، خیلی خوبه.
    موسیقی هانس زیمر هم که مثل همه ی کارهاش درجه یک بود، واقعا لذت بردم. زمان فیلم خیلی طولانی بود، درسته خسته کننده نمیشه و ریتم خوبی داره
    اما بعضی جاهاش رو میشد زد تا فیلم جمع و جور تر بشه!!! داستان هم اصلا پیچیده نیست، خیلی ساده و سر راسته، البته یه فیلم سوپر هیرویی بیشتر از این هم لازم نداره.
    اونایی هم که میگن فیلم رو پیچیده است، یا فیلم پیچیده ندیدن، یا بی دقت فیلم نگاه میکنند.
    و اما اخر فیلم، به نظر من اصلا لازم نبود اون قدر زور بزنه تا بخواد بیننده رو غافل گیر کنه، من با یه پایان ساده هم راضی میشدم، نمیخواست اون دختره رو وارد داستان کنند،
    اما تیکه رابین رو خوب امدن حال کردم، و اون تیکه ای که بین رو خارج از شهر نشون داد، خوب تونست پرونده ی این سه تا فیلم رو ببنده.
    میشد 9 داد اما من 8.5 میدم، چونکه تیکه اکشن اخر فیلم رو دوست نداشتم و از پایانش هم ناراضی ام.
    حالا بچه ها یه ذره نظر بدن تا با هم دعوا کنیم، منتظرم
    جان اشکان چون گفتی دعوا اومدم فقط

اتفاقا درست همین الان برای بار چهارم دیدم این فیلمو.چه کیفیتی..چه لذتی...اما واقعیت اینه که داستانش به اندازه فیلم های قبلی نولان درگیرم نکرد.جنس فیلم بیشتر سرگرم کننده بود تا مفهومی.خیلی از المان های فیلم قابل درک نبودن.مثلا خیلی نمیشد حس مردم گاتهام رو درک کرد.یعنی به نظرم تو رفتار بین و هدفش که امید واهی دادن بود واقعا اون حس منتقل نمیشد.اما برعکس توی دارک نایت مثلا اون صحنه ای که کنترل بمب هارو داده بود دست 2 تا کشتی واقعا می تونستی حسشو درک کنی.یه مقدار نکات غیر قابل باور هم داشت که تو فیلم قبلی خیلی کمتر بود.مثلا اینکه 5 ماه امریکایی ها هیچ غلطی نکردن واسه نجات شهر یا اینکه 5 ماه 3000 تا پلیس بدون اب و غذا چطور می تونن زنده بمونن اون پایین.نکته ی منفی اخر هم این بود که فیلم همه چی داشت غیر از بتمن.صحنه های بتمن بیش از حد کم بود و کاملا قربانی داستان شد.اتفاقا بر عکس اشکان من فکر می کنم این فیلم نامه واسه ی این تایم زیادی بود.نشسته بودیم بتمن ببینیم مثلا.اما واقعا بازی تام هاردی عالی بود.یکم صداگذاریش جدا از صدا گذاری کل فیلم به نظر میومد اما واقعا تاثیر گذار بود لحنش...victory has defeatet you .کلا صحنه ی درگیری تن به تنشون بی نظیر بود.اخر فیلم هم به نظر من خیلی خوب بود.البته موافقم که یکم درگیری پلیس با بد من ها مصنوعی بود اما چرخش ماجرا رو خیلی دوست داشتم.و صحنه بردن بمب هم با شاهکار زیمر به یادموندنی بود.اما بقیه موسیقی های متن از نظرم خیلی شبیه به اینسپشن بود.خلاقیت زیادی ندیدم توش.همه اینا البته نکات قابل چشم پوشی هستن و با توجه به قیاس نسبت به کارای قبلی نولانه.وگرنه هیچی نمی تونه ارزش های این فیلمو کم کنه.بازی عالی هیجان آنی فیلم و ... قطعا دو ساعت و نیم میخکوب می کنه ادمو. نمره ی من 9 از 10 و اینکه دلمون برای بتمن تنگ میشه
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

3. 6 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تا ازادی راهی نیست.....
    سپاس
    928
    از این کاربر 713 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Dark Knight Rises | بازگشتِ شوالیه ی تاریکی [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

نقل قول نوشته اصلی توسط prongz نمایش پست ها
    .یه مقدار نکات غیر قابل باور هم داشت که تو فیلم قبلی خیلی کمتر بود.مثلا اینکه 5 ماه امریکایی ها هیچ غلطی نکردن واسه نجات شهر یا اینکه 5 ماه 3000 تا پلیس بدون اب و غذا چطور می تونن زنده بمونن اون پایین.نکته ی منفی اخر هم این بود که فیلم همه چی داشت غیر از بتمن.صحنه های بتمن بیش از حد کم بود و کاملا قربانی داستان شد.ا
    اگه فیلم رو ندیدی خواهشا متن زیر رو نخون..بعدا لعنت بفرستی

اول اینکه بگم جریان فیلم کاملا مشخص کرد که چرا ارتش توانایی دخالت کردن رو نداشت..هر ریسک ساده ای باعث میشد که شهر بره رو هوا..انقدر دستشون بسته بود که خود ارتش نمیذاشت مردم از شهر فرار کنن چه برسه به دخالت
    درباره پلیس ها هم که چطور 3 ماه زنده موندن..نشون داد که افراد بین بهشون مواد غذایی میدن
    و درباره ی کم بودن صحنه های بتمن..به نظر من کاملا متعادل بود
    من خودم طرفدار بین بودم و لحظه شماری میکردم فیلم زودتر بیاد تا ببینم بین چه بلایی سر بتمن میاره
    بازی تام هاردی عالی بود با وجودی که فقط چشم ش رو میدیدیم..هر دیالوگ که میگفت عظمتش بیشتر معلوم میشد
    دربارهی اخر فیلم..ای کاش صحنه ی اخری که نشون داد بروس وین زندست رو نشون نمیدادن تا مثل inception یه پایان قشنگ و رویایی رقم میزد تا همه با هم دعوا کنیم که ایا بتمن زندست یا مرده

5. 6 کاربرِ زیر از sajad44 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad44 نمایش پست ها
    اول اینکه بگم جریان فیلم کاملا مشخص کرد که چرا ارتش توانایی دخالت کردن رو نداشت..هر ریسک ساده ای باعث میشد که شهر بره رو هوا..انقدر دستشون بسته بود که خود ارتش نمیذاشت مردم از شهر فرار کنن چه برسه به دخالت
    دوست عزیز مثلا امریکاست ها.یه نفرو نمی تونن از راه دور نفلش کنن؟
    و درباره ی کم بودن صحنه های بتمن..به نظر من کاملا متعادل بود
    این نظر شخصیم بود

دربارهی اخر فیلم..ای کاش صحنه ی اخری که نشون داد بروس وین زندست رو نشون نمیدادن تا مثل inception یه پایان قشنگ و رویایی رقم میزد تا همه با هم دعوا کنیم که ایا بتمن زندست یا مرده
    اینسپشن یه فیلم پیچیده بود که داستانش با بتمن خیلی متفاوت بود.بتمن یه فیلم سوپر هیروه. اصلا سطح بیننده ی این دو تا با هم خیلی فرق داره.

7. 8 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

جان اشکان چون گفتی دعوا اومدم فقط
    مرسی، بلاخره یکی به دعوت به مبارزه ی من جواب داد

اتفاقا درست همین الان برای بار چهارم دیدم این فیلمو.چه کیفیتی..چه لذتی...اما واقعیت اینه که داستانش به اندازه فیلم های قبلی نولان درگیرم نکرد.جنس فیلم بیشتر سرگرم کننده بود تا مفهومی.خیلی از المان های فیلم قابل درک نبودن.مثلا خیلی نمیشد حس مردم گاتهام رو درک کرد.
    اول اینکه چطور 4 بار دیدی فیلم رو اما نفهمیدی که به اون پلیس ها چیجوری اب و غذا میرسوندن؟ من دقیقا منظور همین بود، فیلم رو بدون دقت تماشا میکنید
    بعد میگید که فیلم بزرگ و پیچیده بود و باید 10 ها بار دید. قصد بی احترامی نداشتم جان مجتبی
    با حرفت هم موافقم، هدف بین برام مبهم بود، همون طور که هدف لیام نیسون برام مبهم بود، مردم گاتهام هم که رسما تعطیل بودن

اما واقعا تاثیر گذار بود لحنش
    به نظر من فیلم متعلق به تام هاردی بود، واقعا با بازی عالیش بقیه بازی ها رو زیر سایه خودش برده بود، لحن صحبت کردنش که فوق العاده بود، coooool

اما چرخش ماجرا رو خیلی دوست داشتم
    اتفاقا اصلا با این چرخش حال نکردم، بهتر از اینو تو فیلم خود نولان دیده بودم، تو پرستیژ!! اینجا خیلی مصنوعی بود.

در اخر هم بگم که من یه فیلم رو نمیتونم 2 بار پشت سر هم نگاه کنم، چون داستانش رو میدنم دیگه برام هیجانی نداره، باید یه سالی صبر کنم تا یادم بره

9. 5 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688

اول اینکه چطور 4 بار دیدی فیلم رو اما نفهمیدی که به اون پلیس ها چیجوری اب و غذا میرسوندن؟ من دقیقا منظور همین بود، فیلم رو بدون دقت تماشا میکنید
    بعد میگید که فیلم بزرگ و پیچیده بود و باید 10 ها بار دید. قصد بی احترامی نداشتم جان مجتبی
    اقا حالا ما یه شات 2 ثانیه ای جا انداختیم.ابروریزی میکنین چرا؟هر کی میاد تو تاپیک میگه واقعا نفهمیدی؟.من کی گفتم پیچیده بود؟ولی جدا از شوخی در بی دقت دیدن فیلم موافقم.این چهار باری که می گم یه بارش که ts بود یه بارشو تو اتوبوس تو راه دانشگاه با بروبچه ها نشستیم دیدیم.یه بارشم واسه فکو فامیل گذاشته بودم 1080p ندیده از دنیا نرن.فقط یه بار تکی دیدم اونم بتمنی دیدم .مثلا تو می شینی جیمز باند می بینی با دقت می بینیش؟ استالکره مگه؟

به نظر من فیلم متعلق به تام هاردی بود، واقعا با بازی عالیش بقیه بازی ها رو زیر سایه خودش برده بود، لحن صحبت کردنش که فوق العاده بود، coooool
    حالا این ابله ها نامزدش هم نمی کنن واسه اسکار.

اتفاقا اصلا با این چرخش حال نکردم، بهتر از اینو تو فیلم خود نولان دیده بودم، تو پرستیژ!! اینجا خیلی مصنوعی بود.

در اخر هم بگم که من یه فیلم رو نمیتونم 2 بار پشت سر هم نگاه کنم، چون داستانش رو میدنم دیگه برام هیجانی نداره، باید یه سالی صبر کنم تا یادم بره
    اشکان فیلمای دیگه ی نولانو قیاس نکن با بتمن.تو پرستیژ یا اینسپشن تهیه کننده یه انتظار دیگه ای داشت از کارگردانش.یادت نره این فیلم تو ژانر سوپرهیروه.از اون گذشته دست نولان توی فیلمنامه نویسی خیلی خیلی بسته اس.چون داستان جدیدی رو نمیتونه روایت کنه و فقط مجبوره به یه داستان موجود زاویه های جدید بده.این به شدت حق انتخابو می گیره فیلمنامه نویس.اما اینکه چرا با وجود این دارک نایت اینقدر فوق العاده بود به خاطر این بود که اصلا هدف نولان از ساختن بتمن بوده.یعنی 2 فیلم دیگه فقط در حد یه ابتدا و انتهای شایسته برای دارک نایت بوده.نمی دونم تو این تاپیک بود یا جای دیگه اما تو یه مصاحبه خود نولان خیلی واضح گفت اصلا برنامه ای برای ساخت قسمت سوم نداشتم.خلاصه که وقتی ابزارت محدود باشه نمی شه انتظار شاهکار داشته باشی.یه فیلم معمولی برای بتمن به معنی شکست واقعی بود.نولان نمی خواست خیلی سر راست باشه داستانش و به نظرم بهترین انتخابو کرد

11. 5 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

عجب فاجعه ای، مشکل من دقیقا با صنعت هالیوود همینه، نفوذ بی بدیل کمپانی ها بر روی ساخت فیلم، یه پایان بسیار نا امید کننده برای این تریلوژی، البته اگر بشه اسمش رو پایان گذاشت، نولان جسارت این رو نداشت که با مرگ بتمن داستان فیلم رو ببنده، پایان این فیلم خود صنعت کمپانی محور و سخیف هالیووده که من ازش بیزارم.
    من یکی از طرفدارای عجیب غریب فیلمهای سوپر هیرو هستم،در کنار شرودر و پازولینی و زویاکینیتسف، فیلم های ابر قهرمانی رو هیچ وقت کنار نذاشتم، بتمن نولان با یک رویکرد به ظاهر متفاوت با فیلم های ابر قهرمانی راه خودشو به روی پرده سینما باز کرد، این رویکرد متفاوت در حقیقت پوشاندن شنل بتمن به جیمز باند و تعریف داستانی از ضعف و انتقام بود، اما هر انچه که بود، داستان دو فیلم قبلی حداقل چفت و بست داشت، سوراخ هایی بود اما فیلم از هالیووده و برای ما هضم اینها سخت نیست.
    اما ماجرای شوالیه تاریکی برمیخیزد خیلی فرق میکنه، اول از همه هسته ی اصلی ماجرا همون داستان تکراریه فیلم شماره یکه، که 10 دقیقه پایانی فیلم سعی کرده با اضافه کردن ته مایه های انتقام موضوع رو کمی بهش هویت ببخشه که بسیار نا موفقه، یک فیلم هایی هستند که من اسمشون رو گذاشتم فیلم های یک بار مصرف، این فیلم شاتر ایلند، ممنتو، بازگشت ناپذیر همه و همه جزو این رنج دسته بندی میشند، اینها فیلم هایی هستند که چرخش پایانی داستانشون که لو بره دیگه بیننده رو برای دیدن دوباره این فیلم ترغیب نمیکنند، شوک اخر قصه ربطی به ماندگاری یا ماندگار نبودن یک فیلم نداره، اما در مورد فیلم های ذکر شده، به علت کم محتوایی دیالوگ ها و ضعف داستانی فیلم رو تبدیل به یک اشغال یک بار مصرف میکنه.
    الانه که باید قدر فیلم های سوپر هیرویی نسل جدید رو بدونیم، فیلم هایی مثل اردنگی و وقایع نگار، که با صرف کمترین بودجه داستان های بسیار جالب تری از بتمن شماره 3 برای گفتن داشتند.
    مشکل بعدیم با فیلم بتمن شخصیت فوق العاده اضافه زن گربه ای با بازی آن هاتوی هست، شخصیتی بسیار تک بعدی و کلیشه ای و کاملا با رفتاری قابل پیش بینی و به طور کلی زاید در فیلم، شاید رابین، که بنده به علت سلیقه شخصی از شخصیت های کمتر محبوبم حتی در کمیک های بتمن هستو شاید در کمیک نقاب سرخ فقط دید مثبتی به این شخصیت داشتم و از حضورش لذت بردم، میتونست این نقش رو بسیار منطقی تر از ابتدای فیلم به عهده بگیره.
    نولان به شدت از خودش ضعف نشون داد در نمایش یک شهر آشوب زده با رنگ مایه تفکرات آنارشیستی حاکم در قوانین بین، شهر به هیچ عنوان حس در هم گسیختگی و اشوب رو نمیداد، زندانی های خطرناکی که ازاد شدند و ما از اشوب گری اونها هیچ ندیدیم، مردمی که توی خونه هاشون داشتند به راحتی زندگی میکردند و با دردسری که بیرون اتفاق می افتاد بیگانه بودند، کامیون های حمل بمب که وسط خیابون ها ول میگشتند و گوردون و افرادش هم به دنبال اونها بدون کوچک ترین سعی در استتار راه میفتادند و علامت گذاری میکردند، نقشه های احمقانه در راستای پیشبرد داستان.
    اون قسمت زندان بتمن که بسیار ضعیف بود، مانعی که جلوی راه بیل قرار داده بودند بسیار مانع سطحی بود، به ما گفتند که خطرناک ترین تبهکاران جهان در این زندان اسیرند و از پر کردن یک فضای خالی در میان دیوار در عذابند، در حالی که با قلاب و طناب مکان های امنی برای صعود حاضر کرده بودند، گره فرار به شدت سطحی بود و صرفا منطق برای خشنودی داستان حذف شده بود.
    هویت شخصیت بتمن در این فیلم هرزه شد، رابین بسیار احمقانه با شخصیت بتمن مواجه شده بود و دانستن هویت بتمن توسط این شخصیت بسیار به فیلم و تاثیر گذاری اون ضربه زده بود.
    حالا ببینیم با این پایان بالیوودی فیلم، کمپانی کی دوباره سطل اش رو داخت چاه پول فیلم های بتمن میندازه.
    امتیاز من به این فیلم 5 از 10

13. 9 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

اشکان فیلمای دیگه ی نولانو قیاس نکن با بتمن.
    من مقایسه ی اوجوری نکردم که، میگم چرخش داستانی اخر اضافه بود و اصلا به فیلم کمکی نمیکرد، به نظر از ابهت بین هم خیلی کم کرد.
    اما میگی دست نولان بسته بوده، تا حدودی درسته، اما تو دو فیلم قبلی خیلی از جاها به کمیک وفادار نبوده، اینجا هم میتونست این چرخش رو حذف کنه، کما اینکه اصلا ممکنه تو کمیک همچین اتفاقی نیافتاده باشه و فقط برای خشنودی تماشگرها این کارو کرده باشه. چن تو بیشتر فیلم های نولان اخر فیلم همچین اتفاقی داریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kingmiladkh نمایش پست ها
    نولان جسارت این رو نداشت که با مرگ بتمن داستان فیلم رو ببنده
    دقیقا، من موقعی که دیدم بتمن مرد کلافه شدم برای یه لحظه، اما بعدش که نشونش داد واقعا نامید شدم و کلی به نولان فش دادم، البته تقصیر نولان هم نیست
    کمپانی چون میخواد دوباره ادامه ای بر فیلم های بتمن بسازه، نمیخواد که سوپر هیروش رو بکشه، حتی تو سه گانه ی نولان.

نقل قول نوشته اصلی توسط kingmiladkh نمایش پست ها
    امتیاز من به این فیلم 5 از 10
    امتیاز دادن نسبیه، یعنی باید در مقایسه با یه فیلم دیگه به این فیلم 5 بدی، حالا اون مبنای شما چی بوده که باعث شده بتمن 5 بگیره؟

15. 5 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

اواخر دهه 80 اثری ساخته شد که به گونه ای میتونم بگم اولین فیلمیه که دیدنش رو به خاطر میارم، به اسم روبوکاپ، این اثر بسیار تماشایی و به گونه ای انقلابی در صنعت سینمای اکشن اون موقع بود، تاثیرات اون فیلم رو جالبه بدونید توی همین شوالیه تاریکی برمیخزید هم میتونید ببینید، البته نه در محصولی که سال 1987 ساخته شد، بلکه در دنباله هاش که البته هیچ کدوم به قوت قسمت اول نبودند.
    این موضوع رو مطرح کردم تا بگم که اون فیلم یکی از الگو های من در مورد فیلم هایی با محوریت ابر قهرمان هاست، در سال های اخیر هم نمونه های خیلی خوبی دیدیم، مثلا اردنگی یا وقایع نگار که اگر اشتباه نکنم محصول همین امسال هم باید باشه، یا اسپیریت که از نظر بصری بسیار تاثیر گذاره هر چند از نظر داستانی لنگ میزنه.
    اما خب مبنای امتیاز دهی من قیاسی نیست، هر فیلمی رو باید در ژانر خودش بررسی کرد اما من یک مبنای کلی تر دارم که اگر کسی ازم خواست به فیلمی امتیاز بدم از اون استفاده میکنم، اون مبنا میزان لذتیه که من از فیلم بردم، این فیلم 50 درصد انتظارات من رو ارضا کرد و ازش لذت بردم پس بهش 5 میدم.
    دلایل نارضایتی رو هم در پست بالا ذکر کردم ...

17. 4 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

بالاخره قسمت شد ببینیم فیلمو.

هرچند طرفدار این سبک از سینما نیستم, ولی خب دیدن همچین فیلمی برای هرکسی لذت بخشه.

نکته هایی که نظر منو جلب کرد:

- بازی تام هاردی معرکه بود! خصوصا صدا و لهجش.
    - برای شخصیت سلینا هیچ کس رو بهتر از "انی هاداوی" نمی تونستن قرار بدن.. خیره کنندست این زن ! به نظر من الیزابت تیلور ِ این نسل از هالیووده.
    - گری اولدمن رو مثل همیشه دوست داشتم.
    - یه نکته برام خیلی جالب بود !! تبلیغات فیلم خیلی هوشمندانه بود.. شاید تو تیزرها و تریلرها همچین موضوعی رو بیان نکرده باشن, ولی جوری جا افتاده بود که همه شخصیت "بین" رو به عنوان کسی تعریف می کردن که به زندگی بتمن پایان می ده! من هم تا آخرین لحظات فیلم همچین انتظاری داشتم.
    - در مورد زنده موندن بتمن هم با دوستمون kingmilad مخالفم! اگر بحث سر ادامه دادن فیلم باشه, می تونستن از همون سوژه ی رابین استفاده کنن. من از این که بروس وین رو آخر فیلم دیدم خیلی هم خوشم اومد. این "پایان مبهم" که همه دنبالشین به نظر من کلیشه شده.
    من به این فیلم 9.5 از 10 می دم. لذت بردم.
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

19. 7 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

فیلم عالی بود تازه با کیفیت دیدم بهم حال داد D:
    در مورد مردن بتمن هم بتمن تو کمیک ها هم می میره (بروس وین نمی میره) بعدش Nightwing میاد جای بتمن دیگه
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

21. 3 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 14 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین